Μετάβαση σε περιεχόμενο

❤ Ο Φλεβάρης κι αν φλεβίσει, εγκυούλες θα μυρίσει!!!❤


LOULOUdaki!

Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

εμενα μονο 4 μερες απογορευτικο και επεμε και ο γιατρος μου να κανω επαφες γιατι ετσι

Ναι ρε γαμωτο κ γω ετσι ήξερα αλλα.ψαχνοντας λιγο βλέπω οτι οι γιατροί ειναι μοιρασμενοι για το θεμα... Μήπως να εκμεταλλευτώ το μηνα κ για εξετάσεις του συζύγου κ τέλος; δεν μου το απαγορευσε αλλα λεει είναι καλύτερα οχι... ξέρω γω μην επιτέλους πετύχει μετα απο τοσο καιρό κ τελικα την πατησουμε! Προβληματιστηκα πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo κι εμένα από το κέντρο μου είπαν κανονικά επαφές μετά. Μέχρι την εξέταση απαγορεύονται. @marillia σου είχαν επιτρέψει επαφές αμέσως μετά την σαλπιγγογραφία; Εγώ θα έχω επαφές αλλά χαλαρά όποτε θέλουμε, άλλωστε ταξιδεύουμε αρχές Μαρτίου. Και στην τελική, δεν έκατσε τόσους μήνες, θα κάτσει τώρα, με τη μία;

Βέβαια, έχει κάποια λογική γιατί υποτίθεται ότι το ωοθυλάκιο που τελικά θα ωριμάσει, θα 'φάει' ακτινοβολία. Ξέρω γω τι να πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Ναι ρε γαμωτο κ γω ετσι ήξερα αλλα.ψαχνοντας λιγο βλέπω οτι οι γιατροί ειναι μοιρασμενοι για το θεμα... Μήπως να εκμεταλλευτώ το μηνα κ για εξετάσεις του συζύγου κ τέλος; δεν μου το απαγορευσε αλλα λεει είναι καλύτερα οχι... ξέρω γω μην επιτέλους πετύχει μετα απο τοσο καιρό κ τελικα την πατησουμε! Προβληματιστηκα πολύ

Μάλλον είναι ανάλογος τον ιατρό τη να πω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω, απο το ιασω δεν μου ειπαν κατι, ο γυναικολόγος το είπε κ να πω την αλήθεια φαντάσου να κατσει κ αντι να χαρω να αγχωθω! Έτσι κ αλλιώς εμενα ανοιχτές ήταν οπότε δε νομίζω να κανει καμια σοβαρή διαφορά. Τον αντρα μου πρέπει να κυνηγησω, ισως κ να ειναι πιο σημαντικό αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo από μια μικρή έρευνα στο διαδίκτυο, η συντριπτική πλειοψηφία λέει "ναι" στην ελεύθερη επαφή, από την επόμενη κιόλας της εξέτασης, και μάλιστα συνιστάται κιόλας, γιατί υποτίθεται ότι είναι πιο "εύφορο" το έδαφος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Tokyo από μια μικρή έρευνα στο διαδίκτυο, η συντριπτική πλειοψηφία λέει "ναι" στην ελεύθερη επαφή, από την επόμενη κιόλας της εξέτασης, και μάλιστα συνιστάται κιόλας, γιατί υποτίθεται ότι είναι πιο "εύφορο" το έδαφος.

Το ειδα κ γω, το θεμα ειναι το ρισκαρω; κ ειδικα επειδή δεν είχα καποιο θεμα να πω "ανοιξαν". Τελοσπαντων θα δω... ο άντρας μου σιγουρα δε θα θελει να το ρισκάρει κ μαλλον συμφωνώ... τι να πω δεν το ειχα καν σκεφτεί αυτό! Ημουν τοσο σιγουρη οτι επιτρέπεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Tokyo κι εμένα από το κέντρο μου είπαν κανονικά επαφές μετά. Μέχρι την εξέταση απαγορεύονται. @marillia σου είχαν επιτρέψει επαφές αμέσως μετά την σαλπιγγογραφία; Εγώ θα έχω επαφές αλλά χαλαρά όποτε θέλουμε, άλλωστε ταξιδεύουμε αρχές Μαρτίου. Και στην τελική, δεν έκατσε τόσους μήνες, θα κάτσει τώρα, με τη μία;

Βέβαια, έχει κάποια λογική γιατί υποτίθεται ότι το ωοθυλάκιο που τελικά θα ωριμάσει, θα 'φάει' ακτινοβολία. Ξέρω γω τι να πω.

Aμέσως μου είπε ο γιατρός να ξεκινήσω!!Κ ότι σαν εξέταση βοηθά πολύ!!Γτ καμιά φορά κάθονται βλέννες στις σάλπιγγες κ όπως πέφτει  το υγρό καθαρίζουν!!Για 4 μέρες μετά ήπια κ αντιβίωση προληπτικά!!Ευχόμαι να είναι ο τυχερός σας μήνας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo θα κάνεις ότι σου πει ο γιατρός σου Η απόψεις είναι πολλές και διάφορες και έχεις μπερδευτεί και είναι λογικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ξαναμιλησα με το γιατρό. Μου διευκρινισε λοιπον οτι οι4 μέρες που λενε στα κέντρα ειναι αποχή εντελώς ωστε να αποφευχθούν τυχον μολύνσεις λογω της εξετασης. Απο εκει κ περα αυτός προτείνει να αφησω αυτο το ωοθυλακιο επειδή εχει δεχθεί ακτινοβολία κ δεν ενδείκνυται για σύλληψη. Τώρα τι να σας πω... απο τη μια θα ήθελα να δοκιμασω απο την αλλη φοβαμαι. Επίσης η επιδραση απο την εξεταση ως προς τη διαβατοτητα κρατάει για περιπου 3 κύκλους οπότε μάλλον δεν θα το ρισκαρω. Αν μετα γίνει κάτι δεν θα το αντέξω μετα απο τοση προσπαθεια?

(Η φατσούλα μπήκε κατα λαθος κ δεν σβηνει)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια ξαναμιλησα με το γιατρό. Μου διευκρινισε λοιπον οτι οι4 μέρες που λενε στα κέντρα ειναι αποχή εντελώς ωστε να αποφευχθούν τυχον μολύνσεις λογω της εξετασης. Απο εκει κ περα αυτός προτείνει να αφησω αυτο το ωοθυλακιο επειδή εχει δεχθεί ακτινοβολία κ δεν ενδείκνυται για σύλληψη. Τώρα τι να σας πω... απο τη μια θα ήθελα να δοκιμασω απο την αλλη φοβαμαι. Επίσης η επιδραση απο την εξεταση ως προς τη διαβατοτητα κρατάει για περιπου 3 κύκλους οπότε μάλλον δεν θα το ρισκαρω. Αν μετα γίνει κάτι δεν θα το αντέξω μετα απο τοση προσπαθεια?

(Η φατσούλα μπήκε κατα λαθος κ δεν σβηνει)

Α ωραία οπότε πας από τον επόμενο κύκλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Α ωραία οπότε πας από τον επόμενο κύκλο 

Ναι, το καλο ειναι οτι ειπαμε να μην χασουμε αλλο κυκλο περιμένοντας οπότε θα παει κ ο σύζυγος αυτό το μηνα. Ελπιζω να μη φαμε καμια πίκρα από εκεί αν κ εχω ακουσει ότι γενικα τα θέματα των αντρών ειναι ευκολότερα. Θα δούμε! Το ταμειο μου κάλυψε το 100% της εξέτασης (€165!!!) οποτε μας έμεινε περιθώριο να πάει κ αυτός τώρα. Πανακριβα παντως βρε κοριτσια... πατανε στην αναγκη του αλλου γιατι ξερουν οτι για τετοια ζητηματα θα τα σκάσεις...

Εσυ Νικη ολα καλα; βγάλατε κάποια ακρη με το σπερμα; ευχομαι ειλικρινα τα καλυτερα κ ολα λυνονται πια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Ναι, το καλο ειναι οτι ειπαμε να μην χασουμε αλλο κυκλο περιμένοντας οπότε θα παει κ ο σύζυγος αυτό το μηνα. Ελπιζω να μη φαμε καμια πίκρα από εκεί αν κ εχω ακουσει ότι γενικα τα θέματα των αντρών ειναι ευκολότερα. Θα δούμε! Το ταμειο μου κάλυψε το 100% της εξέτασης (€165!!!) οποτε μας έμεινε περιθώριο να πάει κ αυτός τώρα. Πανακριβα παντως βρε κοριτσια... πατανε στην αναγκη του αλλου γιατι ξερουν οτι για τετοια ζητηματα θα τα σκάσεις...

Εσυ Νικη ολα καλα; βγάλατε κάποια ακρη με το σπερμα; ευχομαι ειλικρινα τα καλυτερα κ ολα λυνονται πια

Ακόμη δεν έχουμε βγάλει άκρη σε ευχαριστω καλέ εγώ 150 πλήρωσα καλέ ναι όλα φτιάχνουν στους άντρες εύχομαι καλά αποτελέσματα να έχετε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Ναι, το καλο ειναι οτι ειπαμε να μην χασουμε αλλο κυκλο περιμένοντας οπότε θα παει κ ο σύζυγος αυτό το μηνα. Ελπιζω να μη φαμε καμια πίκρα από εκεί αν κ εχω ακουσει ότι γενικα τα θέματα των αντρών ειναι ευκολότερα. Θα δούμε! Το ταμειο μου κάλυψε το 100% της εξέτασης (€165!!!) οποτε μας έμεινε περιθώριο να πάει κ αυτός τώρα. Πανακριβα παντως βρε κοριτσια... πατανε στην αναγκη του αλλου γιατι ξερουν οτι για τετοια ζητηματα θα τα σκάσεις...

Εσυ Νικη ολα καλα; βγάλατε κάποια ακρη με το σπερμα; ευχομαι ειλικρινα τα καλυτερα κ ολα λυνονται πια

Και εγώ μέσα σε ένα μήνα 200 και ευρώ έχω πληρώσει για τους υπερήχους. Εκτός τα εργαστηριακά σκέψου... Άστα... Αλλά όλα καλά. Σε καλό να μας βγει.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε αναμονη της Δευτερας βλεπω ειμαστε ολες μας...

Οι κοπελες που περιμενουν την εξεταση τους...καλη επιτυχια καιη φοβαστε.

Και οι υπολοιπες κοπελες που δεν περιμενουμε την περιοδο...ξου ξου μακρυα!

Γραφω μπας και ξεχαστω,αλλα η αναμονη δεν παλευεται...σκεφτειτε κουμανταρω σπιτι,δουλεια κ μανα αρρωστη, η μερα μου γεματη και το μυαλο μου κολλημενο εκει.

26η μερα σημερα....οι πονοι περιοδου και το πρηξιμο κρατησαν μονο την 23η μερα κι εφυγαν, 6 μερες δλδ μετα την επαφη.Δεν ξερω αν αυτο ηταν καλο ή οχι.Δεν θελω να κοροιδευω τον εαυτο μου οτι ηταν εμφυτευση.

Συγγνωμη αν γραφω τα ιδια κ τα ιδια,μα που να τα πω η αμοιρη?

Τουλαχιστον εσεις δεν με περνατε για τρελη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Σε αναμονη της Δευτερας βλεπω ειμαστε ολες μας...

Οι κοπελες που περιμενουν την εξεταση τους...καλη επιτυχια καιη φοβαστε.

Και οι υπολοιπες κοπελες που δεν περιμενουμε την περιοδο...ξου ξου μακρυα!

Γραφω μπας και ξεχαστω,αλλα η αναμονη δεν παλευεται...σκεφτειτε κουμανταρω σπιτι,δουλεια κ μανα αρρωστη, η μερα μου γεματη και το μυαλο μου κολλημενο εκει.

26η μερα σημερα....οι πονοι περιοδου και το πρηξιμο κρατησαν μονο την 23η μερα κι εφυγαν, 6 μερες δλδ μετα την επαφη.Δεν ξερω αν αυτο ηταν καλο ή οχι.Δεν θελω να κοροιδευω τον εαυτο μου οτι ηταν εμφυτευση.

Συγγνωμη αν γραφω τα ιδια κ τα ιδια,μα που να τα πω η αμοιρη?

Τουλαχιστον εσεις δεν με περνατε για τρελη.

Και εγώ συνέχεια τα λέω μην ανησυχείς ??? εμενα φτου φτου είναι μακρυά. Εγώ μετά τη ωορρηξία ήταν φουλ το στήθος κ πόνοι περιόδου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Και εγώ συνέχεια τα λέω μην ανησυχείς ??? εμενα φτου φτου είναι μακρυά. Εγώ μετά τη ωορρηξία ήταν φουλ το στήθος κ πόνοι περιόδου.. 

 Ναι @Starrr μου το θυμαμαι.Το συζηταγαμε κιολας.Εγω το δικο σου το βλεπω για καλο σημαδι.

Δεν εχω μαθει ακομη ολα τα κοριτσια εδω αλλα εχω συγκρατησει πανω κατω την ιστορια της καθεμιας.

Αν δεν κανω λαθος δεν περιμενεις στις 16? Μακαρι να σαι η πρωτη που θα μας ανακοινωσει τα καλα της νεα!

Σκεφτομαι θετικα! Στατιστικα να το δεις στις τοσες κοπελες ε θα εχουμε και εγκυουλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Και εγώ συνέχεια τα λέω μην ανησυχείς ??? εμενα φτου φτου είναι μακρυά. Εγώ μετά τη ωορρηξία ήταν φουλ το στήθος κ πόνοι περιόδου.. 

Και εγω Τρίτη περιμενω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Και εγω Τρίτη περιμενω

 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Και εγω Τρίτη περιμενω

Η τρίτη μου φαίνεται αιώνας. ? Εγώ ελπίζω αν μου έρθει τελικά να ξεκινάω σύντομα τα χάπια, μπας κ δούμε φως στον ορίζοντα.!!! Πάντως τον περασμένο μήνα ειχε κατέβει η θερμοκρασία λίγο 2 μέρες πριν τη περίοδο. Αλλά τώρα ακόμη. Στους 36.5 πρωί κ απόγευμα. Μόνο αυτό είναι καλό μέχρι τώρα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γύρισα από τον γιατρό.. εκανα υπέρυχο όλα καλά στο λαιμό..είναι hasimoto μου είπε μ έδωσε χαπάκι κ σ΄ένα με 1μιση μήνα θα έχει φτιάξει.. δεν θεωρείται πολύ υψηλός ο δείκτης της εξέτασης αλλά για εγκυμοσύνη που θέλουμε πρέπει να κατέβει.. αυτααα... τελειώσα πια με τις εξετάσεις.. θυροειδής και ενδομητρίωση προς εξολόθρευση.. κατα τ άλλα μια χαρά!!! πάω Αθήνα την Δευτέρα κ όλα σιγά σιγά θα δρομολογηθούν... πάντως, μόλις τα έμαθα όλα αυτα στην αρχή μου φάνηκαν βουνό, περνάνε όμως οι μέρες κ όλα πέρνουν το δρόμο τους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

γύρισα από τον γιατρό.. εκανα υπέρυχο όλα καλά στο λαιμό..είναι hasimoto μου είπε μ έδωσε χαπάκι κ σ΄ένα με 1μιση μήνα θα έχει φτιάξει.. δεν θεωρείται πολύ υψηλός ο δείκτης της εξέτασης αλλά για εγκυμοσύνη που θέλουμε πρέπει να κατέβει.. αυτααα... τελειώσα πια με τις εξετάσεις.. θυροειδής και ενδομητρίωση προς εξολόθρευση.. κατα τ άλλα μια χαρά!!! πάω Αθήνα την Δευτέρα κ όλα σιγά σιγά θα δρομολογηθούν... πάντως, μόλις τα έμαθα όλα αυτα στην αρχή μου φάνηκαν βουνό, περνάνε όμως οι μέρες κ όλα πέρνουν το δρόμο τους..

Είδες??? Τέλεια... Γρήγορα θα μυρίζει το σπίτι σας μωρουδιλα. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Είδες??? Τέλεια... Γρήγορα θα μυρίζει το σπίτι σας μωρουδιλα. ?

τί όμορφο μήνυμα staraki μου, αλήθεια σου λέω δάκρυσα.. μωρουδίλα!!! χαχαχ.. 

πριν από εμένα όμως έχεις εσύ σειρά τώρα.. είμαι σίγουρη πως κάτι γίνεται.. θα έχουμε θετική χοριακή άμεσα.. ανυπομονώ!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

τί όμορφο μήνυμα staraki μου, αλήθεια σου λέω δάκρυσα.. μωρουδίλα!!! χαχαχ.. 

πριν από εμένα όμως έχεις εσύ σειρά τώρα.. είμαι σίγουρη πως κάτι γίνεται.. θα έχουμε θετική χοριακή άμεσα.. ανυπομονώ!!!! 

Δεν ξέρω αυτά τα υγρά μου θυμίζουν πολύ ότι κοντοφθανει περίοδος. Αυτά που είναι σαν στικ κόλλας.... Αυτά με έχουν απογοητεύσει... Κ επίσης είναι η 1η φορά που δνε νιώθω έγκυος. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Δεν ξέρω αυτά τα υγρά μου θυμίζουν πολύ ότι κοντοφθανει περίοδος. Αυτά που είναι σαν στικ κόλλας.... Αυτά με έχουν απογοητεύσει... Κ επίσης είναι η 1η φορά που δνε νιώθω έγκυος. ??

ααα μια χαρά αυτό είναι καλό... σκέψου πως κάθε μήνα είμαστε κατα φαντασίαν έγγυες χαχαχαχαχαχαα... οπότε τώρα που δε νιώθεις έγγυος θα είσαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως θα πάρουμε θάρρος όλες πιστεύω αν έστω και μια φτάσει στον πολυπόθητο στόχο αυτόν τον μήνα!!! Σε κάθε θέμα (και μήνα) να λιγοστεύουμε!!! Αχ πόσες φορές υπήρξα κατά φαντασία έγκυος!! Είναι που ασχολούμαστε τόσο πολύ με τα συμπτώματά μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εντωμεταξύ με τόσο άγχος και τέτοια ψυχολογία είμαι στη 30η μέρα κ άφαντη η κυρία.. ούτε καφέ δεν έχω.. αλλά εντάξει αυτή τη φορά ξέρω ότι δεν είναι ..  σε κάθε αιματολογική μου βάζανε κ μια χοριακή μέσα... χαχα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...