Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Της jazz να περιμένουμε,η bloublou δεν έχει πολλές ελπίδες.??

Πάμε δυνατά λέμε με @Bloublou85 και @jazz. Αντιρρήσεις δε σηκώνουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα....Μετά από 6 μέρες puregon 250 iu από 3 αρχικά  ωάρια βλέπουμε 4! Τι να πω....καμία ανταπόκριση αυτές οι ωοθήκες? Ίσως επειδή είμαι 39  .....Ίσως η χαμηλές τιμές ΑΜΗ 0.6....τι να πω....! Ο γιατρος  παντως λεει θελουμε 1 καλο!!! Τι ενα ρε φιλε....εδω ντοπαρομαι....ειμαι σκασμενη......ειχα ελπιδες να παρουμε πιο πολλα ωάρια για να γινουν βλαστοκυστες και να μπορω να κανω τουλαχιστον 2 εμβρυομεταφορες...

Οι "παλιες" έχουν να δώσουν καμία συμβουλή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Πιου-πιου είπε:

Πάμε δυνατά λέμε με @Bloublou85 και @jazz. Αντιρρήσεις δε σηκώνουμε!!!

Ουφφφφ δεν περνάνε οι μέρες.... @Bloublou85 άσε , εγώ από πιθανότητες είμαι στο 2%.... Αλλά αφού μπήκα στον χορό.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ν_S είπε:

Καλησπέρα και από εμένα....Μετά από 6 μέρες puregon 250 iu από 3 αρχικά  ωάρια βλέπουμε 4! Τι να πω....καμία ανταπόκριση αυτές οι ωοθήκες? Ίσως επειδή είμαι 39  .....Ίσως η χαμηλές τιμές ΑΜΗ 0.6....τι να πω....! Ο γιατρος  παντως λεει θελουμε 1 καλο!!! Τι ενα ρε φιλε....εδω ντοπαρομαι....ειμαι σκασμενη......ειχα ελπιδες να παρουμε πιο πολλα ωάρια για να γινουν βλαστοκυστες και να μπορω να κανω τουλαχιστον 2 εμβρυομεταφορες...

Οι "παλιες" έχουν να δώσουν καμία συμβουλή?

Ή οιστραδιολη πόσο έχει ανέβει?ρωταω γιατί ο αριθμός της μας δείχνει κατά πόσο έχουν καλά ωαρια μέσα,ενα ωοθυλακιο μας δίνει περίπου 200 οπότε εσύ αν έχεις περίπου 800 οιστραδιολη είσαι μία χαρά κ ειδικά για μόνο 6 μέρες ενεσεων.εγω την 6η μέρα είχα μόνο 300 μετά αυξησαμε λίγο τη δόση κ στο τέλος πήραμε 9 ωάρια κ είχα μόνο 5 καλα κι ημουνα 30.δε λέει κάτι έχει δίκιο ο γιατρός δε βρίσκω λογο ανησυχίας αρκεί αυτά τα 4 να είναι ποιοτικα.τ ο αν θα πάρετε πιο πολλά ωάρια δε σημαίνει ότι θα είναι κ ποιοτικά κ θα σου μείνουν,καλυτερα 4 κ καλά παρά 14 κ να μη μείνει τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Ουφφφφ δεν περνάνε οι μέρες.... @Bloublou85 άσε , εγώ από πιθανότητες είμαι στο 2%.... Αλλά αφού μπήκα στον χορό.  

Άλλη από δω,αμα το δει ή συμπεθερουλα θα μας πιάσει από το αυτί κ τις δύο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Ή οιστραδιολη πόσο έχει ανέβει?ρωταω γιατί ο αριθμός της μας δείχνει κατά πόσο έχουν καλά ωαρια μέσα,ενα ωοθυλακιο μας δίνει περίπου 200 οπότε εσύ αν έχεις περίπου 800 οιστραδιολη είσαι μία χαρά κ ειδικά για μόνο 6 μέρες ενεσεων.εγω την 6η μέρα είχα μόνο 300 μετά αυξησαμε λίγο τη δόση κ στο τέλος πήραμε 9 ωάρια κ είχα μόνο 5 καλα κι ημουνα 30.δε λέει κάτι έχει δίκιο ο γιατρός δε βρίσκω λογο ανησυχίας αρκεί αυτά τα 4 να είναι ποιοτικα.τ ο αν θα πάρετε πιο πολλά ωάρια δε σημαίνει ότι θα είναι κ ποιοτικά κ θα σου μείνουν,καλυτερα 4 κ καλά παρά 14 κ να μη μείνει τίποτα.

@Bloublou85 δεν είχα ιδέα για την οιστραδιολη..... Αύριο θα πάω να ζητησω τα αποτελέσματα.....! Δεν τα είχα ζητήσει ποτέ .....Αλλά ούτε και ο Γιατρός μου τα εξηγεί....μάλλον επειδή ξέρει ότι είμαι πολύ αγχώδης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Ουφφφφ δεν περνάνε οι μέρες.... @Bloublou85 άσε , εγώ από πιθανότητες είμαι στο 2%.... Αλλά αφού μπήκα στον χορό.  

Εσύ τώρα με δύο βλαστοκυστες γιατί είσαι στο 2/100 δεν μπορώ να καταλάβω!!! 

Κορίτσια θα τα σκάσετε τα εμβρυακια. 

Κορίτσια βοήθεια. Τις έχει πάρει από κάτω τις υποψήφιες εγκυουλες μας. 

Τσπ. φίλη μου ανέβα. Αισιοδοξία! Αντιρρήσεις είπαμε δε σηκώνουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Πιου-πιου είπε:

Εσύ τώρα με δύο βλαστοκυστες γιατί είσαι στο 2/100 δεν μπορώ να καταλάβω!!! 

Κορίτσια θα τα σκάσετε τα εμβρυακια. 

Κορίτσια βοήθεια. Τις έχει πάρει από κάτω τις υποψήφιες εγκυουλες μας. 

Τσπ. φίλη μου ανέβα. Αισιοδοξία! Αντιρρήσεις είπαμε δε σηκώνουμε.

45+ φιληηηηηηη.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η jazz είπε:

45+ φιληηηηηηη.....

Και πάλι αγάπη μου έχεις εμβρυακια και μάλιστα βλαστοκυστες! 

Μια τεράστια χοριακη σου εύχομαι ολόψυχα! 

Να δεις που όλα θα πάνε καλά. Λίγη τύχη μόνο χρειαζόμαστε όλες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια! 

Συμφωνω με την @satya! Μεγαλειο ψυχης η @Magaiver μας! Ολα να συνεχισουν καλα!

@Bloublou85 αρχισε η απαισιοδοξια ε???

@jazz μου δεν ξερω τι γινεται με τα ποσοστα! Παντως το παλευεις και θα ερθει!!!

@Ν_S και η ηλικια και η αμη ισως παιζουν ρολο σε αυτην την ανταποκριση. Κανε υπομονη. Ξερω πώς νιώθεις. Πραγματικα στο λεω. 

Ισως σου το εχω ξαναγραψει.Τα κοριτσια πια το ξερουν καλα.  3 ωαρια πηραμε στην τεκευταια μας διεγερση και ομως το ενα απο αυτα γαντζωθηκε καλα!! Αν αγχωνεσαι μην μπλεξεις με αριθμους και αποτεκεσματα.!! Ηρεμια και ολα θα πανε καλα! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Ν_S είπε:

@Bloublou85 δεν είχα ιδέα για την οιστραδιολη..... Αύριο θα πάω να ζητησω τα αποτελέσματα.....! Δεν τα είχα ζητήσει ποτέ .....Αλλά ούτε και ο Γιατρός μου τα εξηγεί....μάλλον επειδή ξέρει ότι είμαι πολύ αγχώδης!

Κοίτα όταν ξεκινάμε διέγερση μετράμε κ την οιστραδιολη κ τη προγεστερόνη ανά 2-3 μέρες.τα οιστρογόνα πρέπει να αυξάνονται κ ή προγεστερόνη να παραμένει χαμηλή.αυτα πρέπει να βγαίνουν αυθημερόν όταν κανείς κ υπέρηχο για να ξέρει ο γιατρός να σου προσαρμόσει κ τη δόση των ενεσεων.οπως κ να χει πιστεύω ότι όλα είναι καλά γι αυτό και ο γιατρός σου δεν έχει πει κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια! 

Συμφωνω με την @satya! Μεγαλειο ψυχης η @Magaiver μας! Ολα να συνεχισουν καλα!

@Bloublou85 αρχισε η απαισιοδοξια ε???

@jazz μου δεν ξερω τι γινεται με τα ποσοστα! Παντως το παλευεις και θα ερθει!!!

@Ν_S και η ηλικια και η αμη ισως παιζουν ρολο σε αυτην την ανταποκριση. Κανε υπομονη. Ξερω πώς νιώθεις. Πραγματικα στο λεω. 

Ισως σου το εχω ξαναγραψει.Τα κοριτσια πια το ξερουν καλα.  3 ωαρια πηραμε στην τεκευταια μας διεγερση και ομως το ενα απο αυτα γαντζωθηκε καλα!! Αν αγχωνεσαι μην μπλεξεις με αριθμους και αποτεκεσματα.!! Ηρεμια και ολα θα πανε καλα! 

 

Νικονα από την αρχή αυτή τη φορά δεν το πίστεψα ίσως από αυτό που είπε ο γιατρός αλλά μετά τις τόσες αποτυχίες λες αποκλείεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Νικονα από την αρχή αυτή τη φορά δεν το πίστεψα ίσως από αυτό που είπε ο γιατρός αλλά μετά τις τόσες αποτυχίες λες αποκλείεται.

Κ τσουπ είσαι εγκυούλα!!! Σταμάτα να σκέφτεσαι αρνητικά. Την Παρασκευή δεν εχεις χοριακή με την @jazz ή την Δευτέρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Zeta. είπε:

Κ τσουπ είσαι εγκυούλα!!! Σταμάτα να σκέφτεσαι αρνητικά. Την Παρασκευή δεν εχεις χοριακή με την @jazz ή την Δευτέρα;

Δεύτερα,νομιζω και ή jazz δευτέρα έχει.ευτυχως είμαστε δυο κι ανεβαζουμε τις πιθανότητες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου και εγώ στην τελευταία διέγερση πιάσαμε 6 αλλά τελικά βλαστοκύστη έφτασε μόνο το ένα το οποίο και μεταφέραμε σε ενδομήτριο 5.6 χιλιοστά! Οπότε αντιλαμβάνεσθε ότι το ενδεχόμενο θετικής χοριακής για αύριο είναι μάλλον φύσην αδύνατον! Εκτός και αν θέλει ο Θεός και κάνει το θαύμα του! Χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η jazz είπε:

45+ φιληηηηηηη.....

@jazz να είμαστε αισιόδοξοι....μεσα στην τρέλα.....??! Εμένα αυτό που μου λένε όλοι είναι ότι πιο μεγαλο ρολο παίζει η ψυχολόγος πάρα Όλα τα άλλα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η jazz είπε:

45+ φιληηηηηηη.....

@jazz να είμαστε αισιόδοξοι....μεσα στην τρέλα.....??! Εμένα αυτό που μου λένε όλοι είναι ότι πιο μεγαλο ρολο παίζει η ψυχολόγια πάρα Όλα τα άλλα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Kate@ είπε:

Κορίτσια μου και εγώ στην τελευταία διέγερση πιάσαμε 6 αλλά τελικά βλαστοκύστη έφτασε μόνο το ένα το οποίο και μεταφέραμε σε ενδομήτριο 5.6 χιλιοστά! Οπότε αντιλαμβάνεσθε ότι το ενδεχόμενο θετικής χοριακής για αύριο είναι μάλλον φύσην αδύνατον! Εκτός και αν θέλει ο Θεός και κάνει το θαύμα του! Χχχ

Καλη επιτυχια ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zefi87 είπε:

Κορίτσια... Ποια είναι η διαδικασία για την επιτροπή;;; Σε εξετάζουν κιόλας η μόνο ελέγχουν τα δικαιολογητικά;;; 

Ελεγχουν μονο τα δικαιολογητικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Kate@ είπε:

Κορίτσια μου και εγώ στην τελευταία διέγερση πιάσαμε 6 αλλά τελικά βλαστοκύστη έφτασε μόνο το ένα το οποίο και μεταφέραμε σε ενδομήτριο 5.6 χιλιοστά! Οπότε αντιλαμβάνεσθε ότι το ενδεχόμενο θετικής χοριακής για αύριο είναι μάλλον φύσην αδύνατον! Εκτός και αν θέλει ο Θεός και κάνει το θαύμα του! Χχχ

Καλή επιτυχία κορίτσι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Kate@ είπε:

Κορίτσια μου και εγώ στην τελευταία διέγερση πιάσαμε 6 αλλά τελικά βλαστοκύστη έφτασε μόνο το ένα το οποίο και μεταφέραμε σε ενδομήτριο 5.6 χιλιοστά! Οπότε αντιλαμβάνεσθε ότι το ενδεχόμενο θετικής χοριακής για αύριο είναι μάλλον φύσην αδύνατον! Εκτός και αν θέλει ο Θεός και κάνει το θαύμα του! Χχχ

Καλή επιτυχία!!! Αυτοι οι συνειρμοι δεν έχουν ουσιαστική βάση.. Τσάμπα βασανίζεις σε αυτή την φάση το μυαλουδακι σου! Θα έλεγα ότι το ένα που έμεινε και εξελίχθηκε σε βλαστοκυστη ίσως είναι το τυχερό σας!!! Για το ενδομητριο λογικά ο γιατρός ξέρει πότε πρέπει να μεταφερθεί. Σωστά? Νομίζεις ότι βιάστηκε να το βάλει? Ελπίζω να πάνε όλα καλά αύριο και να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

Καλή επιτυχία!!! Αυτοι οι συνειρμοι δεν έχουν ουσιαστική βάση.. Τσάμπα βασανίζεις σε αυτή την φάση το μυαλουδακι σου! Θα έλεγα ότι το ένα που έμεινε και εξελίχθηκε σε βλαστοκυστη ίσως είναι το τυχερό σας!!! Για το ενδομητριο λογικά ο γιατρός ξέρει πότε πρέπει να μεταφερθεί. Σωστά? Νομίζεις ότι βιάστηκε να το βάλει? Ελπίζω να πάνε όλα καλά αύριο και να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα ?

 

Ευχαριστώ πολύ!χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Melikara86 στην ποσοτητα και στην κινηση. Παντα θελαμε 3ο παιδακι. Η μεγαλη μ ειναι ενα πολυ ζορικο παιδακι και ιδιαιτερα μικροτερη μας ζοριζε παρα πολυ. Σε συνδυασμό με τη 2η ειναι 2 ζωηρα πολυ παιδια. Σκεψου οτι μολις περυσι το καλοκαιρι π ηταν 6 και 4 σταματήσαν να ξυπνάνε συστηματικα το βραδυ. Οποτε δ ειχαμε αμαν αντοχες για 3ο. Πέρυσι αρχες του ετους ειπαμε οτι εφοσον το θέλουμε αλλα δ ειμασταν κ σιγουροι 100% ειπαμε να το αφησουμε στην τυχη σχετικα. Καναμε συχνα επαφες οπως συνηθως απλα ελευθερα. Ηρθε στους 5 6 μηνες ελευθερων επαφων. Εγινε οτι εγινε, τα κορίτσια μεγαλωσαν, πηραμε μια ανασα, οποτε το συζητησαμε και ειπαμε φετος οτι γινει. Μετα ξεφεύγουν ηλικιακα κ τα κορίτσια. Εχουμε μια αλφα ανεση, μια σειρα. Πως να το πω, να ζησουμε λιγο σαν ανθρωποι.
    • Βρε κορίτσι μου όλα φυσιολογικά είναι αν δεν υπάρχει πόνος! Ηρέμησε λίγο... Αν δεν μπορείς καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο το γιατρό σου να σου φύγει το άγχος!!!
    • Να σου ζήσουν λοιπόν οι κορούλες σου!!γτ το βλέπεις σαν τελευταία ευκαιρία..;; Όπως είπες έστω κ με αυτό το σπέρμα έμεινες έγκυος 3 φορές, επομένως ποτέ δεν ξέρεις μην χάνεις τις ελπίδες σου!!! Και εμάς το σπέρμα είχε θέμα κινητικότητας και μορφολογίας ( είναι ο δεύτερος σύζυγος μου , είχε κιρσοκήλη αλλά παρόλα αυτά έχει ένα κοριτσάκι από τον πρώτο του γάμο.... έπειτα αφού ήμασταν μαζί αποφασίσαμε να κάνουμε εξετάσεις και να προχωρήσει σε χειρουργική επέμβαση για την κιρσοκήλη καθώς δεν εμένα έγγυος 3 χρόνια προσπαθειών!! Μετά το χειρουργείο περίπου 3 χρόνια έμεινα έγκυος αλλά το έχασα στο 6 εβδ! 😢 Δεν ξανά έκανε εκείνος εξετάσεις! Είναι κ λίγο περίεργος σε αυτό το θέμα...δεν πάει εύκολα! )  Τι θέμα έχει εσένα στο σπέρμα;;
    • Κορίτσι μου καλησπέρα!  Σου εξήγησε ο γιατρός γιατί συνέβη αυτό; Εγώ δύο φορές που έκανα πρόκληση απλά καθυστέρησε να γίνει η ωορρηξία(αντί για 32-36 ώρες που γίνεται μετά την ένεση εμένα πχ μου έπαιρνε 40 ώρες). Ίσως την επόμενη φορά που θα το δοκιμάσεις να πρέπει να κάνεις και έναν υπέρηχο 1-2μερες μετά την ωορρηξία (έτσι όπως θα έχει υπολογιστεί με βάση την πρόκληση) για να δείτε ότι όντως έσκασε το ωοθηλακιο και έκανες ωορρηξία.  
    • Κορίτσι μου, κι εγώ είχα περάσει ένα τέτοιο εφιαλτικό βράδυ. Μάλιστα η κοιλιά μου ήταν σκληρή και για αρκετή ώρα και έκανα ακριβώς τις ίδιες σκέψεις με σένα. Από τότε ανά διαστήματα μπορεί να την αισθανθώ να σκληραίνει και μετά από λίγο να μαλακώνει. Αλλά όταν μίλησα με τον γιατρό ήταν καθησυχαστικος. Είτε μεγαλώνει η μήτρα, είτε κάνει συσπάσεις ή μπορεί απλά το μωρό να είναι σε τέτοια θέση που η κοιλιά να σκληραίνει σε εκείνο το σημείο που βρίσκεται. Αυτά μου είπε  Πάντως και άλλες φίλες μου που ρώτησα μού είπαν ότι κι αυτές το είχαν αυτό. Και στην εφαρμογή εγκυμοσύνης που έχω το παρουσιάζει ως κάτι απολύτως φυσιολογικό. Αλλά φυσικά πάνω απ' όλα κρατάω ότι μου το επιβεβαίωσε και ο γυναικολόγος μου. Παρόλα αυτά αν αγχώνεσαι στείλε ένα μνμ στον γυναικολόγο σου, για να σου επιβεβαιώσει ότι όλα καλά!! ☺️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...