Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Η αλήθεια είναι πως πιστεύω ότι θα έχει πάει καλά αλλά δεν θέλω να ενθουσιαστω!! Ωστόσο εμείς θέλουμε ένα μεγααααλο νούμερο σωστά???έτσι κατάλαβα!!

Ότι νούμερο και να ναι πάνω από το 5 και κάθε 2 ημέρες να 3πλασιαζεται η 2 2πλασιαζεται .Επισης το μεγαλο νουμερο δεν είναι και απόλυτα ότι είναι τέλειο ούτε ότι υποδηλώνει 2μωρακια !!! Οποτε εσυ θες να 2 πλασιαζεται και πανω απο την ωρα που πάρεις το 1ο αποτέλεσμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω κάνει ήδη το τεστ που είχα στο σπίτι και βγήκε αρνητικό...αύριο ή μεθαύριο θα πάω να το επιβεβαιώσω με την χοριακη...Δυστυχώς πάλι τα ίδια... Εσύ πως είσαι κούκλίτσα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

@Katriniki μου σε καταλαβαίνω. Εγώ στο λέω ειλικρινά μήπως και σε βοηθήσει να δεις τα πράγματα πιο χαλαρά δεν είχα συμπτώματα ούτε στήθος πρησμένο ούτε τίποτα. Και είχα μια χοριακη να με το συμπάθειο ?

Το ίδιο θέλω να πω και στη φίλη @mayra_d γιατί είχα κάνει και άλλη ετ που πήρα αρνητικό. Καμία διαφορά και για τόσο νωρίς δεν κιόλας μην απογοητεύσαι κορίτσι μου. Θα είναι η τυχερή σου. 

@Ριρικα καταλαβαίνω την ανησυχία σου. Όμως αν δεν γίνει η χοριακη τη μέρα που πρέπει μη χάνεις την ελπίδα σου. Τα τεστ δεν είναι πάντα αξιόπιστα και η χοριακη δεν ανεβαίνει το ίδιο γρήγορα και πολύ σε όλες τις κοπέλες. Είναι και θέμα οργανισμού. 

Σ' ευχαριστώ που μου δίνεις ελπίδες...μακάρι να είμαι από τις περιπτώσεις που το τεστ έδειξε λάθος και ή χοριακη μου να δείξει άλλα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η γιωτα22 είπε:

@Katriniki,ολα καλα θα πανεεε!!!Μηναγχωνεσαιιι!!!Μεγαλη χοριακη ευχομαι!!!

Σε ευχαριστώ πολύ!!!δεν ξέρω αν θα κοιμηθώ καν την Παρασκευή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ότι νούμερο και να ναι πάνω από το 5 και κάθε 2 ημέρες να 3πλασιαζεται η 2 2πλασιαζεται .Επισης το μεγαλο νουμερο δεν είναι και απόλυτα ότι είναι τέλειο ούτε ότι υποδηλώνει 2μωρακια !!! Οποτε εσυ θες να 2 πλασιαζεται και πανω απο την ωρα που πάρεις το 1ο αποτέλεσμα 

Μάλιστα ναι λίγο πολύ καταλαβα!!μέρα σου λένε να την επαναλάβεις??μετά από πόσες μέρες?

Μήπως να κάνω κ ένα τεστ την Παρασκευή??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Μάλιστα ναι λίγο πολύ καταλαβα!!μέρα σου λένε να την επαναλάβεις??μετά από πόσες μέρες?

Μήπως να κάνω κ ένα τεστ την Παρασκευή??

Το τεστ δεν σου δείχνει εγώ είχα κάνει στη 12 η μέρα χοριακη από κει και έπειτα ανάλογα με τις πόσες μονάδες επαναλαμβάνεις !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η mayra_d είπε:

Καλημέρα κορίτσια, καλή επιτυχία σε όσες είναι στην αναμονή και συγχαρητήρια στις μελλοντικές μανούλες, τελειόμηνες κυήσεις να έχετε! Το Σάββατο έκανα ετ και αναμένω τώρα για 4η φορά... Έλεγα ότι συνήθισα και δεν θα με πειράξει τόσο, αλλά τελικά χθες ούτε να κοιμηθώ μπόρεσα από τις σκέψεις και το φόβο της αποτυχίας. Δεν παρατηρώ καμία διαφορά από τις προηγούμενες προσπάθειες και φοβάμαι ότι θα ισχύσει και για το αποτέλεσμα αυτό... 

Μία από τα ίδια κορίτσι μου. Κι εγώ έλεγα οτι δέ θα ασχοληθώ στην 4η αλλά το έκανα και με πολύ άγχος...  Όσο για τις διαφορές εγώ άρχισα να νιώθω το στήθος πρησμένο και λίγους πόνους μετά την 8η μέρα. Άλλες κοπέλες δεν ένιωσαν απολύτως τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katriniki είπε:

Μάλιστα ναι λίγο πολύ καταλαβα!!μέρα σου λένε να την επαναλάβεις??μετά από πόσες μέρες?

Μήπως να κάνω κ ένα τεστ την Παρασκευή??

Δε χρειάζεται να μπεις στη διαδικασία του τεστ. Μία και καλή χοριακή, στο λέω εκ πείρας. Πέταξα όλα τα τεστ και απλά περίμενα τη χοριακή μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Το τεστ δεν σου δείχνει εγώ είχα κάνει στη 12 η μέρα χοριακη από κει και έπειτα ανάλογα με τις πόσες μονάδες επαναλαμβάνεις !

12 μέρα από την έμβρυο μεταφορά?εμένα θα είναι 11 με 3 ημερών έμβρυα και 14 μέρες από την ωοληψια!!άσε ναι δεν κάνω!

Μην είναι κ νωρίς κιόλας και απογοητευτω τσάμπα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Bellaki είπε:

Δε χρειάζεται να μπεις στη διαδικασία του τεστ. Μία και καλή χοριακή, στο λέω εκ πείρας. Πέταξα όλα τα τεστ και απλά περίμενα τη χοριακή μου.

Το ίδιο θα κάνω και εγώ έχεις δίκιο!!

Το λέγατε και δεν το πίστευα!οι τελευταίες ημέρες είναι οι πιο βασανιστικές!στην αρχή δεν ήμουν έτσι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Το ίδιο θα κάνω και εγώ έχεις δίκιο!!

Το λέγατε και δεν το πίστευα!οι τελευταίες ημέρες είναι οι πιο βασανιστικές!στην αρχή δεν ήμουν έτσι!!

Σε καταλαβαίνω... η φίλη μου έκανε 2 μέρες νωρίτερα, βγήκε αρνητικό, κλάματα και στενοχώρια και τελικά χοριακή 90! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Bellaki είπε:

Σε καταλαβαίνω... η φίλη μου έκανε 2 μέρες νωρίτερα, βγήκε αρνητικό, κλάματα και στενοχώρια και τελικά χοριακή 90! 

Ας περιμένουμε λοιπον και σε ελπίσουμε για το καλύτερο βρε κορίτσι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katriniki είπε:

Ας περιμένουμε λοιπον και σε ελπίσουμε για το καλύτερο βρε κορίτσι μου!!

Έτσι μπράβο! Ελπίζω στο καλύτερο για σένα!!❤??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Εγώ ριρικα έκανα κ χειρουργείο μαζί του, εμενα δυσκολευόταν να κάνει την εμβρυομεταφορά κ μου λέει στο τέλος ο θεός πρέπει να κάνεις διάνοιξη τραχήλου.κ μου το κανονίσει ημερομηνία εξετάσεις χάπι όλα,κ τελευταία στιγμή το έπαιζε κινέζος κ έλεγε μαλ...ες.λοιπον εφυγα πήγα αθηνα έκανα δοκιμαστική μεταφορά κ δεν είχα κανένα απολύτως θέμα.εγω απλά εφόσον με έπαιρνε ο χρόνος φυσικά από το να δίνω σ αυτόν τα 650 κ τα φακελακια για επεμβάσεις που δεν χρειάζεσαι γιατί χωρίς χρήματα δεν τα κουνουσε τα χέρια του αποφάσισα να τα μαζεψω σιγά σιγά κ να προχωρησω σε κάποιο σοβαρό κεντρο γιατί ο κύριος με δούλευε μες στα μάτια μου.

Bloublou85 το έχεις ψάξει καθόλου με τους γιατρούς; Που λες να απευθυνθείς; Πρέπει να το ψάξω πολύ πριν αποφασίσω που θα κάνω την επόμενη γιατί στο Πανεπιστημιακό Ιωαννίνων ούτε εγώ βλέπω φως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά θα κάνεις να πας κατευθείαν για χοριακη...Γιατί εγώ έκανα τεστ σήμερα 12η μέρα και απογοητεύτηκα...Τώρα πρέπει να περιμένω σε αναμμένα κάρβουνα μέχρι την Παρασκευή για να κάνω χοριακη να σιγουρευτώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια είμαι καινούργια στην παρεα.....έχω κάνει μια αποτυχημένη εξωσωματική τώρα θ πάω γ δεύτερη προσπάθεια αλλά πρώτα θ κάνω υστεροσκοπιση πιστεύετε ότι βοηθάει στην προσπάθεια που θέλω ν ξεκινησω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, η Μαρία είμαι, κι εγώ τώρα ήρθα εδώ, για κάποιο λόγο δεν μπορώ να αλλάξω το Σόλων, όχι ότι είναι άσχημο όνομα

Sugarmam πάντα εξαρτάται από τους λόγους που κάνεις μια εξέταση. Η υστεροσκόπηση δεν έχει τομές καθόλου, εγώ αν την είχα κάνει πριν προχωρήσω σε δυο εξωσωματικές θα είχα αφαιρέσει τότε το διάφραγμα που μια ζωή μου λέγαν ότι ήταν ινομύωμα μικρό και άνευ σημασίας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Μπραβοοο!!!στις πόσες εβδομάδες κοριτσάκι μου άκουσες ??

Σ’ευχαριστώ κοπέλα μου!συγχαρητήρια και σε εσένα!απ οτι είδα είχες θετική χοριακή??στις 6 εβδομάδες ακριβώς την ακούσαμε!σήμερα είμαι 6+2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Σ’ευχαριστώ κοπέλα μου!συγχαρητήρια και σε εσένα!απ οτι είδα είχες θετική χοριακή??στις 6 εβδομάδες ακριβώς την ακούσαμε!σήμερα είμαι 6+2

Ευχαριστω πολυ κοριτσακι !!μου και σε σενα μια ομορφη τελειομηνη εγκυμοσυνη !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Sugarmam είπε:

Γεια σας κορίτσια είμαι καινούργια στην παρεα.....έχω κάνει μια αποτυχημένη εξωσωματική τώρα θ πάω γ δεύτερη προσπάθεια αλλά πρώτα θ κάνω υστεροσκοπιση πιστεύετε ότι βοηθάει στην προσπάθεια που θέλω ν ξεκινησω

Γειά σου κορίτσι!!! Εγώ έκανα δύο φορές υστεροκόπηση όταν προσπαθούσα φυσιολογικά. Μου βρήκαν πολύποδες και τους αφαίρεσαν. Μόνο καλό μπορεί να κάνει η υστεροσκόπηση, έτσι ώστε να είναι όλα καθαρά αν χρειαστεί πριν την εξωσωματική. Είναι διαγνωστική εξέταση αλλά μπορεί να γίνει και επεμβατική αν βρεθεί κάτι.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου !!!θέλω λίγο τα φώτα σας !!8/3 ήταν η πρώτη μέρα περιόδου.με υπολογισμό που βρήκα στο google βγάζει ως αποτέλεσμα 4 w+5d.Με βάση εμβρυομεταφορας 22/3 3 ημερών έμβρυο βγάζει 5w +1d.τελικα πόσο εβδομάδων ειμαι ??,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου !!!θέλω λίγο τα φώτα σας !!8/3 ήταν η πρώτη μέρα περιόδου.με υπολογισμό που βρήκα στο google βγάζει ως αποτέλεσμα 4 w+5d.Με βάση εμβρυομεταφορας 22/3 3 ημερών έμβρυο βγάζει 5w +1d.τελικα πόσο εβδομάδων ειμαι ??,,

Καλημέρα θα πας με τον υπολογιστή της ivf. Το άλλο σάιτ υπολογίζει με ωορρηξία 14η μέρα  για αυτό σου βγάζει διαφορά. Σα να είχε γίνει δηλαδή ωοληψια 14η μέρα κύκλου.  Εμείς όμως ξέρουμε ακριβώς. Ο γιατρός μας ως ημερομηνία σύλληψης υπολογίζει τη μέρα ωοληψιας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Καλημέρα θα πας με τον υπολογιστή της ivf. Το άλλο σάιτ υπολογίζει με ωορρηξία 14η μέρα  για αυτό σου βγάζει διαφορά. Σα να είχε γίνει δηλαδή ωοληψια 14η μέρα κύκλου.  Εμείς όμως ξέρουμε ακριβώς. Ο γιατρός μας ως ημερομηνία σύλληψης υπολογίζει τη μέρα ωοληψιας. 

@Πιου-πιου μου σε ευχαριστώ πολύ πολύ !!άρα ειμαι 5w +1d.εσυ πως είσαι κοπελα μου ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου !!!θέλω λίγο τα φώτα σας !!8/3 ήταν η πρώτη μέρα περιόδου.με υπολογισμό που βρήκα στο google βγάζει ως αποτέλεσμα 4 w+5d.Με βάση εμβρυομεταφορας 22/3 3 ημερών έμβρυο βγάζει 5w +1d.τελικα πόσο εβδομάδων ειμαι ??,,

Κ εγω εχω μπερδευτει!!!Εμβρυομεταφορα εκανα 23/3.Ποσο ειμαι τελικα?Την δευτερα που μας περασε γιατρος στον υπερηχο εγραφε 4w k 4d οποτε σημερα ειμαι 5w. Οποτε @Μπεμπελουκα εισαι 5 w k 1d  αφου εκανες εββρυομεταφορα 1 μερα πριν απο μενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...