Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

@nikonaσ ευχαριστώ... Θα περάσει κι αυτό! Εσύ τη δεύτερη μεταφορά με κατεψυγμένα δεν την έκανες;;; στον αμέσως επόμενο κύκλο έγινε;;;

@Papadakisστον Παντο είμαι στη Θεσσαλονίκη. Λογικά μες την εβδομάδα θα βρεθώ με τον γιατρό και θα με κατευθύνει...

Σήμερα επειδή δε θα μιλήσω μαζί του σκέφτομαι να σταματήσω την προγεστερονη... Δεν υπάρχει λόγος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Zefi87 τα φάρμακα εφόσον βγήκε μηδενική η χοριακη τα σταματάμε δεν υπάρχει κανένας λόγος . Αυτές είναι οι οδηγίες του δικού μου γιατρού ..

εχεις και αλλα στην κατάψυξη ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Zefi87 είπε:

Ναι, έχουμε άλλες τρεις βλαστοκυστες... Σ αυτές ελπίζουμε τώρα!!! 

@Zefi87 καλή επιτυχία !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Zefi87 είπε:

Ναι, έχουμε άλλες τρεις βλαστοκυστες... Σ αυτές ελπίζουμε τώρα!!! 

Τέλεια !!!! Και καλά κάνετε .....θα είναι τα τυχερά θα το δεις ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Zefi87 είπε:

Ναι, έχουμε άλλες τρεις βλαστοκυστες... Σ αυτές ελπίζουμε τώρα!!! 

Θα πάνε όλα καλά Ζεφι μου. Εγώ δεν πέτυχα στην πρώτη ετ αλλά στη δεύτερη από την ίδια διέγερση. Με βλαστοκυστες έκανα και εγώ κατεψυγμένες. Μην απογοητεύσαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Zefi87 μου τελευταιες μερες του δεκεμβρη ειχα αρνητικη χοριακη, αδιαθετησα αρχες ιανουαριου. Καναμε υπερηχο, ειδαν κατι στο ενδομητριο κ εκανα υστεροσκοπηση τον επομενο μηνα. Οπότε χασαμε εναν κυκλο γι αυτον τον λογο.

Μην το σκεφτεσαι παντως. Εξισου δυναμικα ειναι και τα κατεψυγμενα εμβρυα. 

Για τον Παντο της Θεσσνικης ακουγα παντως πολυ καλα λογια..

Λογικα θα πρεπει να τα σταματησεις τα φαρμακα σημερα... Μιλα ομως μαζι τους... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Zefi87 είπε:

Προς το παρόν είμαστε στο σπίτι, αργότερα θα βγούμε για μια βόλτα... Ευτυχώς αύριο είναι αργία... Όχι σε καμία περίπτωση δε θα με ρίξει.. Απλά αν θυμάμαι ο γιατρός είχε πει καλό είναι ν αφήσουμε έναν κύκλο κ μετά να ξεκινήσουμε..Η Λευκού Θεσσαλονίκη βρίσκεται;;; Και σε κατευθύνει η ίδια για εξετάσεις που χρειάζεται;; η πρέπει να ζητήσω εγώ συγκεκριμένες;; Μεχρι στιγμής μόνο θρομβοφιλια, καρυοτυπο κ κυστική ινωση έχω κάνει... Μωρέ δεν το περιμέναμε γιατί μας είπαν ότι οι βλαστοκυστες ήταν καλής ποιότητας, είχαμε κ τον ενθουσιασμό της πρώτης φοράς κ μας ήρθε κάπως... Αλλά αύριο ξημερώνει καινούρια μέρα!!! 

Ακριβως αντιστοιχη αισιοδοξια ειχαμε κι εμεις την πρωτη φορα!! 

Η Λευκού θα σε κατευθυνει. Ειναι λενε πολυ καλη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιου @nikona... Θα πιστέψουμε στα κατεψυγμένα μας... Απλά θα ήθελα αν γίνεται να έκανα τη μεταφορά στην περίοδο του Απριλίου, ειδάλλως θα πάω τον Ιούνιο διότι Μάιο λόγω δουλειάς δε θα μπορέσω... Θα δούμε όμως! Ότι μας πει ο γιατρος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Zefi87 είπε:

@Πιου-πιου @nikona... Θα πιστέψουμε στα κατεψυγμένα μας... Απλά θα ήθελα αν γίνεται να έκανα τη μεταφορά στην περίοδο του Απριλίου, ειδάλλως θα πάω τον Ιούνιο διότι Μάιο λόγω δουλειάς δε θα μπορέσω... Θα δούμε όμως! Ότι μας πει ο γιατρος! 

Συζητηστε το, μπορει να μην εχει προβλημα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Zefi87 συζήτησε το ενδεχόμενο για μια υστεροσκοπηση ..... είναι πολύ σημαντική εξέταση γιατί από τον υπέρηχο Δεν βλέπουν μέσα τι γίνεται ... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

@Zefi87 συζήτησε το ενδεχόμενο για μια υστεροσκοπηση ..... είναι πολύ σημαντική εξέταση γιατί από τον υπέρηχο Δεν βλέπουν μέσα τι γίνεται ... 

 

Τον Σεπτέμβριο που μας πέρασε αφαίρεσα λαπαροσκοπικα τις σάλπιγγες κ πρώτα μου έκανε υστεροσκοπηση... Δεν βρέθηκε κάτι... Είναι δυνατόν να έχει εμφανισθει κάτι μέσα σ αυτό το διάστημα;;; Θα το συζητήσουμε βέβαια.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η nikona είπε:

Με φυσικο κυκλο τα μαζευεις Λιζακι; 

Ποτε με το καλο θα κανετε ετ; θες να μαζεψεις κι αλλα κ να τα βαλετε ολα μαζι; 

Ευχομαι πολυ πολυ καλη επιτυχια! 

Σε ευχαριστω πολυ κι εγω! Τον περιμενουμε πώς κ πώς.. 

@nikona και @Papadakis ναι, με Φυσικό, με φυσικό τροποποιημένο προσπαθω να μαζέψω.. Έκανα μια προσπάθεια με κανονική δόση φαρμάκων τον Ιούνιο, με elonva και μόνο ένα μεγάλωσε.  Όποτε αποφασίσαμε με  φυσικό τροποποιημένο. Ξεκινάω  παρακολούθηση απο 8η μέρα και παρακοκολουθουμε το επικρατέστερο ωάριο που θα μεγάλωνε ουτως η αλλως. Το ενίσχυουμε με  μικρή δόση φαρμάκων, 150 μονάδες meriofert, μαζι με ανταγωνιστές για να μην το χάσουμε, από την 12η μέρα συνήθως,  αναλόγως και τα οιστρογόνα κάθε φορά.. , και τα παίρνω για 3 μέρες περίπου..κατά την 15η μέρα κάνω ωοληψια.. ειναι χρονοβόρα διαδικασία γιατί φυσικά δεν γονιμοποιουνται κάθε φορά. Από τον Σεπτέμβρη μέχρι τώρα έκανα 6 ωοληψιες και έχω 2 έμβρυα,  Grade 1,  δυο ημερών..  Μια φορά μόνο προσπάθησα να κάνω ΕΤ με το ενα έμβρυο, φρέσκο μόλις το είχαμε πάρει , (ακόμα δεν είχα μαζέψει το δεύτερο)  Αλλά την ακυρώσαμε γιατί στην προσπάθεια υησ ΕΤ βρήκε τον τράχηλο κλειστό και δεν ήθελε να το πιέσει και να πάει στράφι το έμβρυο. Οποτε το έμβρυο μπήκε κατάψυξη και έκανα υστεροσκοπηση και βρήκε ελαφρυες σύμφυσεις στον τράχηλο.  Είχα ξανά συμφυσεις στον τράχηλο πριν από 2,5 χρόνια απο απόξεση που έκανα όταν παλινδρομήσε η δεύτερη εγκυμοσύνη μου. (Και οι δυο εγκυμοσύνες, ο γιος μου, που είναι 3 χρόνων και η δεύτερη που παλινδρομησε, είναι φυσικές συλλήψεις)   Μετά από την αποτυχημένη προσπάθεια ΕΤ λοιπόν και την υστεροσκοπηση τον Οκτώβρη σε κάθε ωοληψια κάνουμε και τεστ με τον καθετήρα για να ελέγχουμε τον τράχηλο οτι είναι ανοιχτος, και πάνε όλα καλά.. Τώρα  αν θα τα βάλω τώρα αυτά τα δυο ή θα περιμένω να μαζέψω ακόμα κανένα;  το σκέφτομαι. Από την μια έχω κουραστεί, και οικονομικά είναι μεγάλο το κόστος γιατί πληρώνουμε τα φάρμακα καθέ μήνα, γύρω στα 120-150 ευρώ,την  ωοληψια, ευτυχως δεν εχω τα έξοδα αναισθησιολόγου γιατί την κάνω χωρις αναισθησία, και αν πάνε όλα καλά εχουμε και την κατάψυξη.. όλα αυτα είναι Πολλα κάθε μήνα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

@nikona και @Papadakis ναι, με Φυσικό, με φυσικό τροποποιημένο προσπαθω να μαζέψω.. Έκανα μια προσπάθεια με κανονική δόση φαρμάκων τον Ιούνιο, με elonva και μόνο ένα μεγάλωσε.  Όποτε αποφασίσαμε με  φυσικό τροποποιημένο. Ξεκινάω  παρακολούθηση απο 8η μέρα και παρακοκολουθουμε το επικρατέστερο ωάριο που θα μεγάλωνε ουτως η αλλως. Το ενίσχυουμε με  μικρή δόση φαρμάκων, 150 μονάδες meriofert, μαζι με ανταγωνιστές για να μην το χάσουμε, από την 12η μέρα συνήθως,  αναλόγως και τα οιστρογόνα κάθε φορά.. , και τα παίρνω για 3 μέρες περίπου..κατά την 15η μέρα κάνω ωοληψια.. ειναι χρονοβόρα διαδικασία γιατί φυσικά δεν γονιμοποιουνται κάθε φορά. Από τον Σεπτέμβρη μέχρι τώρα έκανα 6 ωοληψιες και έχω 2 έμβρυα,  Grade 1,  δυο ημερών..  Μια φορά μόνο προσπάθησα να κάνω ΕΤ με το ενα έμβρυο, φρέσκο μόλις το είχαμε πάρει , (ακόμα δεν είχα μαζέψει το δεύτερο)  Αλλά την ακυρώσαμε γιατί στην προσπάθεια υησ ΕΤ βρήκε τον τράχηλο κλειστό και δεν ήθελε να το πιέσει και να πάει στράφι το έμβρυο. Οποτε το έμβρυο μπήκε κατάψυξη και έκανα υστεροσκοπηση και βρήκε ελαφρυες σύμφυσεις στον τράχηλο.  Είχα ξανά συμφυσεις στον τράχηλο πριν από 2,5 χρόνια απο απόξεση που έκανα όταν παλινδρομήσε η δεύτερη εγκυμοσύνη μου. (Και οι δυο εγκυμοσύνες, ο γιος μου, που είναι 3 χρόνων και η δεύτερη που παλινδρομησε, είναι φυσικές συλλήψεις)   Μετά από την αποτυχημένη προσπάθεια ΕΤ λοιπόν και την υστεροσκοπηση τον Οκτώβρη σε κάθε ωοληψια κάνουμε και τεστ με τον καθετήρα για να ελέγχουμε τον τράχηλο οτι είναι ανοιχτος, και πάνε όλα καλά.. Τώρα  αν θα τα βάλω τώρα αυτά τα δυο ή θα περιμένω να μαζέψω ακόμα κανένα;  το σκέφτομαι. Από την μια έχω κουραστεί, και οικονομικά είναι μεγάλο το κόστος γιατί πληρώνουμε τα φάρμακα καθέ μήνα, γύρω στα 120-150 ευρώ,την  ωοληψια, ευτυχως δεν εχω τα έξοδα αναισθησιολόγου γιατί την κάνω χωρις αναισθησία, και αν πάνε όλα καλά εχουμε και την κατάψυξη.. όλα αυτα είναι Πολλα κάθε μήνα.. 

@Lisaki 80 πραγματικα μπραβο σου. Για τη δυναμη και το κουραγιο σου.

Απο την περιγραφη σου μου αρεσε πολυ η τακτικη του γιατρου σου που ελεγχει καθε φορα τον τραχηλο. Μπραβο. 

Να σε ρωτησω. Εγραψες οτι εκανες μια προσπαθεια με elonva. Μονο μια elonva εκανες; 

Γιατι κι εγω τωρα στην τελευταια προσπαθεια elonva εκανα αρχικα αλλα μετα απο καποιες ημερες συνεχισα με puregon 150 για τεσσερις ημερες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Zefi87 είπε:

Τον Σεπτέμβριο που μας πέρασε αφαίρεσα λαπαροσκοπικα τις σάλπιγγες κ πρώτα μου έκανε υστεροσκοπηση... Δεν βρέθηκε κάτι... Είναι δυνατόν να έχει εμφανισθει κάτι μέσα σ αυτό το διάστημα;;; Θα το συζητήσουμε βέβαια.... 

Δεν νομίζω αλλά συζήτησε το μαζί του και βλέπεις !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

@nikona και @Papadakis ναι, με Φυσικό, με φυσικό τροποποιημένο προσπαθω να μαζέψω.. Έκανα μια προσπάθεια με κανονική δόση φαρμάκων τον Ιούνιο, με elonva και μόνο ένα μεγάλωσε.  Όποτε αποφασίσαμε με  φυσικό τροποποιημένο. Ξεκινάω  παρακολούθηση απο 8η μέρα και παρακοκολουθουμε το επικρατέστερο ωάριο που θα μεγάλωνε ουτως η αλλως. Το ενίσχυουμε με  μικρή δόση φαρμάκων, 150 μονάδες meriofert, μαζι με ανταγωνιστές για να μην το χάσουμε, από την 12η μέρα συνήθως,  αναλόγως και τα οιστρογόνα κάθε φορά.. , και τα παίρνω για 3 μέρες περίπου..κατά την 15η μέρα κάνω ωοληψια.. ειναι χρονοβόρα διαδικασία γιατί φυσικά δεν γονιμοποιουνται κάθε φορά. Από τον Σεπτέμβρη μέχρι τώρα έκανα 6 ωοληψιες και έχω 2 έμβρυα,  Grade 1,  δυο ημερών..  Μια φορά μόνο προσπάθησα να κάνω ΕΤ με το ενα έμβρυο, φρέσκο μόλις το είχαμε πάρει , (ακόμα δεν είχα μαζέψει το δεύτερο)  Αλλά την ακυρώσαμε γιατί στην προσπάθεια υησ ΕΤ βρήκε τον τράχηλο κλειστό και δεν ήθελε να το πιέσει και να πάει στράφι το έμβρυο. Οποτε το έμβρυο μπήκε κατάψυξη και έκανα υστεροσκοπηση και βρήκε ελαφρυες σύμφυσεις στον τράχηλο.  Είχα ξανά συμφυσεις στον τράχηλο πριν από 2,5 χρόνια απο απόξεση που έκανα όταν παλινδρομήσε η δεύτερη εγκυμοσύνη μου. (Και οι δυο εγκυμοσύνες, ο γιος μου, που είναι 3 χρόνων και η δεύτερη που παλινδρομησε, είναι φυσικές συλλήψεις)   Μετά από την αποτυχημένη προσπάθεια ΕΤ λοιπόν και την υστεροσκοπηση τον Οκτώβρη σε κάθε ωοληψια κάνουμε και τεστ με τον καθετήρα για να ελέγχουμε τον τράχηλο οτι είναι ανοιχτος, και πάνε όλα καλά.. Τώρα  αν θα τα βάλω τώρα αυτά τα δυο ή θα περιμένω να μαζέψω ακόμα κανένα;  το σκέφτομαι. Από την μια έχω κουραστεί, και οικονομικά είναι μεγάλο το κόστος γιατί πληρώνουμε τα φάρμακα καθέ μήνα, γύρω στα 120-150 ευρώ,την  ωοληψια, ευτυχως δεν εχω τα έξοδα αναισθησιολόγου γιατί την κάνω χωρις αναισθησία, και αν πάνε όλα καλά εχουμε και την κατάψυξη.. όλα αυτα είναι Πολλα κάθε μήνα.. 

Και εγώ την ίδια διαδικασία ακολουθώ με έσενα σχεδόν ..... 2 μέρα ε2 και fsh και έαν είναι οκ που μέχρι στιγμής είναι προχωράμε με serpafar για πέντε μέρες Και 8 μέρα υπέρηχο ... όπου αναλόγως ξανά κάνουμε ε2 και lh και συνεχίζουμε την παρακολούθηση ....με υπερήχους και αίματος ως την ωοληψια όπου Και εγώ την κάνω χωρίς μέθη και για τα χρήματα αλλά και γιατί μετά φεύγω τρέχοντας για δουλειά !!!

εμενα και το πρώτο μου παιδάκι με εξωσωματική είναι !!!και τώρα βρίσκομαι στην έκτη προσπάθεια ... πολύ ταλαιπωρία !!!!! Από τότε που γέννησα και μετά όλο τρέχουμε και τοποτα δεν φτάνουμε 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Lisaki 80 πραγματικα μπραβο σου. Για τη δυναμη και το κουραγιο σου.

Απο την περιγραφη σου μου αρεσε πολυ η τακτικη του γιατρου σου που ελεγχει καθε φορα τον τραχηλο. Μπραβο. 

Να σε ρωτησω. Εγραψες οτι εκανες μια προσπαθεια με elonva. Μονο μια elonva εκανες; 

Γιατι κι εγω τωρα στην τελευταια προσπαθεια elonva εκανα αρχικα αλλα μετα απο καποιες ημερες συνεχισα με puregon 150 για τεσσερις ημερες. 

Και εγώ όταν είχα κάνει με Elonva μετά τον πρώτο υπέρηχο πήρα για 3 μέρες puregon! Αλλά πάλι μόνο ένα μεγάλωσε! Το πήραμε, γονιμοποιηθηκε αλλά δεν έφτασε βλαστοκύστη, την 4η μέρα έμεινε στάσιμο.. μετά από εκεί όταν είπαμε για φυσικό αποφασίσαμε να μην τα αφήνουμε για βλαστοκύστη. Η εμβρυολογος μου είπε πως εφόσον δεν θα το πάμε βλαστοκύστη, η ίδια προτιμούσε να το αφήσω βλαστοκύστη για να δούμε τη δυναμική του, τότε το τριών ημερών δεν έχει νόημα και να το αφήνουμε 2 ημερών για να μεγαλώσει μετά στο φυσικό του περιβάλλον.. είμαι πολύ ευχαριστημένη από το κέντρο και τον γιατρό μου.. Ουφφφ προσπαθώ για δεύτερο από το 2016 που εμεινα έγκυος και απέβαλα. Προσπαθώ ταυτόχρονα να κράτησω ισορροπίες στο σπίτι και να μην γίνει αυτοσκοπός όλο αυτό μιας και έχω ήδη ένα υγιέστατο παιδάκι.. αλλά όταν μπαινεις σε αυτό  τον χορό της προσπάθειας δεν είναι εύκολο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Και εγώ την ίδια διαδικασία ακολουθώ με έσενα σχεδόν ..... 2 μέρα ε2 και fsh και έαν είναι οκ που μέχρι στιγμής είναι προχωράμε με serpafar για πέντε μέρες Και 8 μέρα υπέρηχο ... όπου αναλόγως ξανά κάνουμε ε2 και lh και συνεχίζουμε την παρακολούθηση ....με υπερήχους και αίματος ως την ωοληψια όπου Και εγώ την κάνω χωρίς μέθη και για τα χρήματα αλλά και γιατί μετά φεύγω τρέχοντας για δουλειά !!!

εμενα και το πρώτο μου παιδάκι με εξωσωματική είναι !!!και τώρα βρίσκομαι στην έκτη προσπάθεια ... πολύ ταλαιπωρία !!!!! Από τότε που γέννησα και μετά όλο τρέχουμε και τοποτα δεν φτάνουμε 

 

Εγώ έχω κακές τιμές FSh, δυο φορές την έχω κάνει, μια ήταν Ιανουαριο 2018 καο ήταν 21 και η δεύτερη Ιουνίο 2018 και ήταν  14! Επίσης έχω κάνει 2 φορές ΑΜΗ σε δυο διαφορετικα εργαστήρια τον ίδιο μήνα αρχές 2018 και ήταν η μια 0,1 και η δεύτερη 0,05.. όποτε δεν πάμε καλά. Αλλά έχω πολύ σταθερό κύκλο και δεν έχω χάσει ποτέ περίοδο. Εσυ φαντάζομαι βγάζεις παραπάνω από ένα στη διέγερση έτσι; Και εγώ πάω μετά την ωοληψια δουλειά, είναι τόσο συχνή που  δεν γίνεται να λείπω κιόλας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lisaki 80 είπε:

Εγώ έχω κακές τιμές FSh, δυο φορές την έχω κάνει, μια ήταν Ιανουαριο 2018 καο ήταν 21 και η δεύτερη Ιουνίο 2018 και ήταν  14! Επίσης έχω κάνει 2 φορές ΑΜΗ σε δυο διαφορετικα εργαστήρια τον ίδιο μήνα αρχές 2018 και ήταν η μια 0,1 και η δεύτερη 0,05.. όποτε δεν πάμε καλά. Αλλά έχω πολύ σταθερό κύκλο και δεν έχω χάσει ποτέ περίοδο. Εσυ φαντάζομαι βγάζεις παραπάνω από ένα στη διέγερση έτσι; Και εγώ πάω μετά την ωοληψια δουλειά, είναι τόσο συχνή που  δεν γίνεται να λείπω κιόλας. 

Τον τέλευταιο καιρό ( δεν ξέρω πια ποσέ ωοληψιες έχω κάνει ) σίγουρα 14 ... ,ο άντρας μου δεν θέλει να παίρνω τίποτα !!! Όποτε κάνω μόνο την ovitrelle ....

Έχω κάνει διαφορά όμως : αυτό που σου ανέφερα μόνο με τα χάπια ,

χάπια και δυο ενέσεις bemfola 

Διέγερση με memopur όπου η τεκθταια ήταν τον Ιούνιο του 17 κ τότε δεν ήθελε ο άντρα μπυ άλλες ορμονες . Τότε έκανα τρία και μου είπε και π γιατρός ότι δεν υπάρχει λόγος θα πηγαίνουμε μόνο με φυσικό χωρίς φάρμακα ...

το 2015 στην πρώτη διέγερση πξυ έκανα τον γιο μου έβγαλε 6 προχώρησαν τα 4 και μου έβαλε τα 2 όπου και γέννησα το αγοράκι μου. 

Αμη το 2015 1,1

αμη 17 τον Μάρτιο 0,8 

και είμαι μόνο 33 ....δεν έχω και πολύ αίμα ... ποτέ Δεν είχα βέβαια στην ζωή μπυ αλλά τώρα επειδή τα κοιτάζω όλα αγχώνομαι υπερβολικά !!! Μόνο δυο μέρες έχω περίοδο !!!

παντα έτσι είχα βέβαια άντε τρεις αλλά όλο φοβάμαι μην σταματήσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Zefi87 είπε:

Προς το παρόν είμαστε στο σπίτι, αργότερα θα βγούμε για μια βόλτα... Ευτυχώς αύριο είναι αργία... Όχι σε καμία περίπτωση δε θα με ρίξει.. Απλά αν θυμάμαι ο γιατρός είχε πει καλό είναι ν αφήσουμε έναν κύκλο κ μετά να ξεκινήσουμε..Η Λευκού Θεσσαλονίκη βρίσκεται;;; Και σε κατευθύνει η ίδια για εξετάσεις που χρειάζεται;; η πρέπει να ζητήσω εγώ συγκεκριμένες;; Μεχρι στιγμής μόνο θρομβοφιλια, καρυοτυπο κ κυστική ινωση έχω κάνει... Μωρέ δεν το περιμέναμε γιατί μας είπαν ότι οι βλαστοκυστες ήταν καλής ποιότητας, είχαμε κ τον ενθουσιασμό της πρώτης φοράς κ μας ήρθε κάπως... Αλλά αύριο ξημερώνει καινούρια μέρα!!! 

Καλησπέρα κορίτσι,λυπάμαι πολύ για την αρνητική χοριακη που πήρες,εύχομαι η επόμενη προσπάθεια σου να είναι και η τυχερή.Η Λευκού είναι Θεσσαλονίκη,έχω πάει.Είναι πολύ καλή.Θα της πεις το ιστορικό σου,τα πάντα ακόμα και για το πόσες εξωσωματικες έχεις κάνει και θα σου γράψει τις κατάλληλες εξετάσεις.Αυτό πάντως που θα σε συμβούλευα είναι ότι επειδή οι γυναικολόγοι δε προτείνουν γενικά τον αιματολογο μόνο μετά από 3 αποτυχίες και πάνω,αν ο γιατρός σου σου πει όχι,εσύ να πας.Εγώ μετάνιωσα που δε πήγα από την αρχή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

@katrinaki βάσει νόμου είναι ανάλογα με την ηλικία και τις προσπάθειες που έχεις κανεί....

κατω των 35 όσες προσπάθειες και να έχεις κάνει δεν βάζουν κανονικά πάνω από δυο

Ναι ναι αυτό μου είπε κ ο γυναικολόγος μου!εγώ είμαι 29 και η πρώτη μου προσπάθεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@katrinaki πως είσαι ?τι νέα Απο το γιατρό ??ξεκίνησες cetrotide;

Κορίτσι μου τώρα το είδα το μήνυμα σου τυχαία καθώς διάβαζα την συζήτηση!!είναι λάθος το mention με το όνομα που έβαλες!την πάτησαν έτσι κ αλλά κορίτσια που ήθελαν να μου γράψουν!!?

Όλα καλά πήγα στο γιατρό εχτές κ συνεχίζω τις ίδιες μονάδες και το πρωί άρχισα cetrodite!! Θα παω να με δει την Τρίτη το απόγευμα!!

Αίμα πάντως δεν μου πήρε μόνο υπέρηχο κάναμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Κορίτσι μου τώρα το είδα το μήνυμα σου τυχαία καθώς διάβαζα την συζήτηση!!είναι λάθος το mention με το όνομα που έβαλες!την πάτησαν έτσι κ αλλά κορίτσια που ήθελαν να μου γράψουν!!?

Όλα καλά πήγα στο γιατρό εχτές κ συνεχίζω τις ίδιες μονάδες και το πρωί άρχισα cetrodite!! Θα παω να με δει την Τρίτη το απόγευμα!!

Αίμα πάντως δεν μου πήρε μόνο υπέρηχο κάναμε

Πόσα ωοθηλακια είδε ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Πόσα ωοθηλακια είδε ??

Μου είπε από την αρχή ότι τον υπέρηχο θα τον κάνουμε για να δούμε πως είναι τα ωοθυλάκια και όχι πόσα καθώς ήμουν στην 4 μέρα με ενέσεις!όμως επειδή κ εγώ τον ρώτησα μου είπε απλά  ότι έχουμε παρά πολλά και ότι πάμε πολύ καλά! Θα με δει πάλι την Τρίτη το απόγευμα..μάλλον θα γίνει πολύ νωρίτερα η ωοληψια από ότι την υπολόγιζα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sansa είπε:

Καλησπέρα κορίτσι,λυπάμαι πολύ για την αρνητική χοριακη που πήρες,εύχομαι η επόμενη προσπάθεια σου να είναι και η τυχερή.Η Λευκού είναι Θεσσαλονίκη,έχω πάει.Είναι πολύ καλή.Θα της πεις το ιστορικό σου,τα πάντα ακόμα και για το πόσες εξωσωματικες έχεις κάνει και θα σου γράψει τις κατάλληλες εξετάσεις.Αυτό πάντως που θα σε συμβούλευα είναι ότι επειδή οι γυναικολόγοι δε προτείνουν γενικά τον αιματολογο μόνο μετά από 3 αποτυχίες και πάνω,αν ο γιατρός σου σου πει όχι,εσύ να πας.Εγώ μετάνιωσα που δε πήγα από την αρχή.

Σίγουρα με τα ίδια δεδομένα δεν προχωράω πάλι σε εμβρυομεταφορα... Θέλω να ψαχτω περαιτέρω!! Γνωριζεις αν έχει μεγάλο χρονικό διάστημα αναμονής για το ραντεβού;;; η σου κλείνει άμεσα;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...