Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

Ναι πάνω από τα 35 και εάν σεν κάνω λάθος έστω και με μια μόνο αποτυχία αου βάζουν τρία .... θα βγω θα δεις ... σαφώς πολύ παραπάνω πιθανότητες 

Ισχύει εγώ τους ζήτησα να μου βάλουν 3 και μου είπαν επειδή είμαι 30 δεν γίνεται λόγω νομοθεσιας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ισχύει εγώ τους ζήτησα να μου βάλουν 3 και μου είπαν επειδή είμαι 30 δεν γίνεται λόγω νομοθεσιας

Έχω ακούσει ιστορίες που έχουν βάλει .... ειδικά εάν έχεις αποτυχίες όπως εγώ !!! Εσυ για πρώτη φορά και τέτοια ηλικία  καλύτερα όχι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η sansa είπε:

Όπως τα υπολογίζω κορίτσι μετά τις 18 Μαΐου θα αρχίσει η προετοιμασία για ετ.Είπα στο γιατρό μου να πάρω ένα κύκλο πριν αντισυλληπτικά για να αποφύγω το ενδεχόμενο κυστικου,γιατί έχω προϊστορία μ αυτά.Δε θέλω με τίποτα να ακυρωθεί ο κύκλος .Μόλις θα έχω τελειώσει τη θεραπεία.Εσύ τί κάνεις;

Αντε ρε Σανσουλα! Το Μαϊο λοιπον θα είναι η σειρά σου! Τίποτα να μην ακυρώσει τον κύκλο!!! Και εγώ ίσως τοτε να ξεκινήσω. Εξαρτάται από το γιατρό. Εάν θεωρεί ότι είμαι έτοιμη..

Κατά τα άλλα ειμαι κάπως λυπημένη γιατί θα μείνω τελείως μόνη μου εδώ στην ξενιτιά...Θα πάει ο άντρας μου σε μία πόλη 600χλμ μακρυά για καλύτερη δουλειά ώστε να μπορέσουμε να αντεπεξέλθουμε με τα έξοδα της εξωσωματικής. Ξέρεις πόσο δύσκολο είναι το οικονομικό με τα χιλιάρικα των εξωσωματιστων... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Έχω ακούσει ιστορίες που έχουν βάλει .... ειδικά εάν έχεις αποτυχίες όπως εγώ !!! Εσυ για πρώτη φορά και τέτοια ηλικία  καλύτερα όχι....

Αυτό δε το καταλαβαίνω εν πάσει περιπτώσει θα δείξει να σε ρωτήσω αν κάνω μια χοριακη στις 7 ημέρες θα δείξει λες ??κάτι η μπα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Magaiver είπε:

Αντε ρε Σανσουλα! Το Μαϊο λοιπον θα είναι η σειρά σου! Τίποτα να μην ακυρώσει τον κύκλο!!! Και εγώ ίσως τοτε να ξεκινήσω. Εξαρτάται από το γιατρό. Εάν θεωρεί ότι είμαι έτοιμη..

Κατά τα άλλα ειμαι κάπως λυπημένη γιατί θα μείνω τελείως μόνη μου εδώ στην ξενιτιά...Θα πάει ο άντρας μου σε μία πόλη 600χλμ μακρυά για καλύτερη δουλειά ώστε να μπορέσουμε να αντεπεξέλθουμε με τα έξοδα της εξωσωματικής. Ξέρεις πόσο δύσκολο είναι το οικονομικό με τα χιλιάρικα των εξωσωματιστων... 

Θα το παλέψεις κοριτσι μου όλοι ταλαιπωρουμαστε οικονομικά παρά πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Αυτό δε το καταλαβαίνω εν πάσει περιπτώσει θα δείξει να σε ρωτήσω αν κάνω μια χοριακη στις 7 ημέρες θα δείξει λες ??κάτι η μπα ?

Οχιιιιιιιι είπαμε μην το ξεφτιλίσουμε και σε καμία των περιπτώσεων μην μπεις στην διαδικασία να κανείς τεστ φαρμακείου Γιατί πολλές κοπέλες το έκαναν και βγήκε ψευδώς αρνητικό.

εσυ επειδή έβαλες και τριών ημερών το πιο νωρίς που θα σου έλεγα να το κανείς είναι 11 μέρες μετρώντας από την επόμενη της ετ .....

μέ 4 μέρας στον γιο μου την έκανα 12 μέρα μετρώντας από την επόμενη !!! 

Μην κανείς καμία ανοησία Και απογοητεφθεις τζάμπα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Αντε ρε Σανσουλα! Το Μαϊο λοιπον θα είναι η σειρά σου! Τίποτα να μην ακυρώσει τον κύκλο!!! Και εγώ ίσως τοτε να ξεκινήσω. Εξαρτάται από το γιατρό. Εάν θεωρεί ότι είμαι έτοιμη..

Κατά τα άλλα ειμαι κάπως λυπημένη γιατί θα μείνω τελείως μόνη μου εδώ στην ξενιτιά...Θα πάει ο άντρας μου σε μία πόλη 600χλμ μακρυά για καλύτερη δουλειά ώστε να μπορέσουμε να αντεπεξέλθουμε με τα έξοδα της εξωσωματικής. Ξέρεις πόσο δύσκολο είναι το οικονομικό με τα χιλιάρικα των εξωσωματιστων... 

Αχ αυτά τα χιλιάρικα !!! Και να φανταστείτε εδώ στην Ελλάδα είναι και φθηνά !!εσυ δουλεύεις ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Οχιιιιιιιι είπαμε μην το ξεφτιλίσουμε και σε καμία των περιπτώσεων μην μπεις στην διαδικασία να κανείς τεστ φαρμακείου Γιατί πολλές κοπέλες το έκαναν και βγήκε ψευδώς αρνητικό.

εσυ επειδή έβαλες και τριών ημερών το πιο νωρίς που θα σου έλεγα να το κανείς είναι 11 μέρες μετρώντας από την επόμενη της ετ .....

μέ 4 μέρας στον γιο μου την έκανα 12 μέρα μετρώντας από την επόμενη !!! 

Μην κανείς καμία ανοησία Και απογοητεφθεις τζάμπα 

@Papadakis εσύ ποτέ θα την κάνεις ??και πάλι αναρωτιέμαι γιατί να μου βάλει 3 ημερών .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Bellaki είπε:

Katriniki μου, είμαι 37. Μου έβαλαν λόγω κακού ιστορικού και τα τρία, για πιο πολλές πιθανότητες. Την πρώτη φορά είχα μία βιοχημική με πολύ χαμηλή χοριακή,-5-, στην επόμενη δέ γονιμοποιήθηκε το ωάριο και στην τρίτη δεν έγινε ποτέ εμφύτευση. Προφανώς  πιστεύουν κι αυτοί οτι δε θα γίνει εύκολα εμφύτευση λόγω κακών ωαρίων και ρίσκαραν με τρία... εγώ πάντως φοβάμαι μήπως δω μηδενική χοριακή... 

Καλημέρα κορίτσι μου!!ρώτησα γιατί εμένα μου είπαν μέχρι 2 γι'αυτό περισσότερο! ευχομαι να πάνε όλα πολύ καλά και αυτή η φορά να είναι η τυχερή σου!!!όλα με το καλό!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@Papadakis εσύ ποτέ θα την κάνεις ??και πάλι αναρωτιέμαι γιατί να μου βάλει 3 ημερών .

Γιατί έτσι έκρινε !!! Ποιος σου είπε Ότι είναι κακό ;;;;;;; εμένα μου έβαλε 4 την πρώτη φορά .....και έκανα ένα γιο !!!!!

 Με τα ίδια περισσευούμενα αυγά που έγιναν βλαστοκυστες έκανα την πρώτη απόπειρα για την απόκτηση δεύτερου παιδιού τον Δεκέμβριο του 18 και πήρα Κούλουρα

που ήταν αριστες !!! 

τωρα έβαλα βλαστοκυστες 5 και 6 μέρας γιατί μετά από την προηγούμενη απόπειρα που έβγαλαν παραπάνω τα δυο προχώρησαν και έτσι τα ξανά κατέψυξαν πάλι 

   θα την κάνω Πέμπτη λέω ......

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!ρώτησα γιατί εμένα μου είπαν μέχρι 2 γι'αυτό περισσότερο! ευχομαι να πάνε όλα πολύ καλά και αυτή η φορά να είναι η τυχερή σου!!!όλα με το καλό!!?

@katrinaki βάσει νόμου είναι ανάλογα με την ηλικία και τις προσπάθειες που έχεις κανεί....

κατω των 35 όσες προσπάθειες και να έχεις κάνει δεν βάζουν κανονικά πάνω από δυο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Papadakis είπε:

Γιατί έτσι έκρινε !!! Ποιος σου είπε Ότι είναι κακό ;;;;;;; εμένα μου έβαλε 4 την πρώτη φορά .....και έκανα ένα γιο !!!!!

 Με τα ίδια περισσευούμενα αυγά που έγιναν βλαστοκυστες έκανα την πρώτη απόπειρα για την απόκτηση δεύτερου παιδιού τον Δεκέμβριο του 18 και πήρα Κούλουρα

που ήταν αριστες !!! 

τωρα έβαλα βλαστοκυστες 5 και 6 μέρας γιατί μετά από την προηγούμενη απόπειρα που έβγαλαν παραπάνω τα δυο προχώρησαν και έτσι τα ξανά κατέψυξαν πάλι 

   θα την κάνω Πέμπτη λέω ......

 

@Papadakis νιώθεις κάτι ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@Papadakis νιώθεις κάτι ???

Όχι τίποτα !!!! Δεξιά πονάω πολύ επειδή δεν έχω πάει τουαλέτα το έντερο μου.....

δεν ελπίζω σε θετική χοριακη .... είμαι άρρωστη και οι βλαστοκυστες ήταν ήδη αποψυγμενες μια φορά αποδυναμωμένες..... επίσης εγγυος έχω μείνει με 4 μέρας έμβρυα .... δεν το βλέπω καθόλου ζεστά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Papadakis είπε:

Όχι τίποτα !!!! Δεξιά πονάω πολύ επειδή δεν έχω πάει τουαλέτα το έντερο μου.....

δεν ελπίζω σε θετική χοριακη .... είμαι άρρωστη και οι βλαστοκυστες ήταν ήδη αποψυγμενες μια φορά αποδυναμωμένες..... επίσης εγγυος έχω μείνει με 4 μέρας έμβρυα .... δεν το βλέπω καθόλου ζεστά 

Έφαγες δαμάσκηνα ?η δημητριακά ολικής ..δεν ξέρεις πότε μην είσαι αρνητική 4 μερες έμειναν και θα δεις !!δεν πιστεύεις στα κατεψυγμένα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Έφαγες δαμάσκηνα ?η δημητριακά ολικής ..δεν ξέρεις πότε μην είσαι αρνητική 4 μερες έμειναν και θα δεις !!δεν πιστεύεις στα κατεψυγμένα ?

Φυσικά και πιστεύω !!! Εμένα όμως είναι 2 φορές αποψυγμενες... σε αλλά κέντρα αυτό δεν το κάνουν .

Επισησ κατα τον γιατρό μας πάντα το παράθυρο εμφύτευσης μιας γυναίκας δεν αλλάζει .... εγώ μένω με 4 μέρας .... 

Τι να σου πω θα δείξει !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσια το πρώτο 3 ήμερο μετά την εβρυομεταφορα δεν σηκωνοσασταν καθόλου ?Εγώ ψιλοπερπαταω μέσα στο σπίτι δε μπορώ τη ξαπλα .έπλυνα χαλαρά και κάτι πιάτα Όχι για πολύ ώρα κάνα 10 λεπτό στέκομαι ορθια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Papadakis είπε:

Φυσικά και πιστεύω !!! Εμένα όμως είναι 2 φορές αποψυγμενες... σε αλλά κέντρα αυτό δεν το κάνουν .

Επισησ κατα τον γιατρό μας πάντα το παράθυρο εμφύτευσης μιας γυναίκας δεν αλλάζει .... εγώ μένω με 4 μέρας .... 

Τι να σου πω θα δείξει !!!!

Πώς το κρίνει το παράθυρο εμφύτευση ?Αφού δε κάνουμε κάποια ειδική εξέταση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ.... Οντως σήμερα είναι κάπως η μέρα... Αλλά ήδη σκέφτομαι τις επόμενες κινήσεις...Θα το παλέψουμε κι αυτό!!! @Magaiverναι σήμερα... Ειχα βάλει βλαστοκυστες στις 13/3...πρωτη μας προσπάθεια... Αύριο θα μιλήσω μαζί τους! Απλα σκέφτομαι να πάω σε αιματολογο πριν κάνω την επόμενη εμβρυομεταφορα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Πώς το κρίνει το παράθυρο εμφύτευση ?Αφού δε κάνουμε κάποια ειδική εξέταση 

Γιατί έχω ένα παιδάκι ...  όποτε ξέρουμε Ότι μένω με 4μερας εγγυος ..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Zefi87 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ.... Οντως σήμερα είναι κάπως η μέρα... Αλλά ήδη σκέφτομαι τις επόμενες κινήσεις...Θα το παλέψουμε κι αυτό!!! @Magaiverναι σήμερα... Ειχα βάλει βλαστοκυστες στις 13/3...πρωτη μας προσπάθεια... Αύριο θα μιλήσω μαζί τους! Απλα σκέφτομαι να πάω σε αιματολογο πριν κάνω την επόμενη εμβρυομεταφορα... 

Καλά κανείς και σκέφτεσαι ήδη τις επόμενες κινήσεις !!!!! Μην το βάλεις κάτω ... εγώ δεν έχω αφήσει ούτε μήνα να περάσει ! Συμβουλή εάν θελεις βέβαια :

Βγες μια βόλτα θα σου κάνει καλό και εάν μπορείς με ανθρώπους που δεν το ξέρουν για να μην το σκέφτεσαι και το συζητάς. Θα περάσει πιο ανώδυνα η μέρα ...

πρώτη φορά δεν είναι ;;;; από αιματολόγο παρόλο που δεν χρειάστηκε να πάω έχω ακούσει για την λευκού τα καλύτερα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Zefi87 μου λυπαμαι πολυ που δεν πετυχε η προσπαθεια σας. Εδω ειμαστε ολες ό, τι θελεις να μας λες. Μπραβο που ηδη σκεφτεσαι τα ελομενα βηματα. Περασαμε πολλες απο αυτο το στεναχωρο σταδιο κ ξερουμε... Θα περασει. Θα προχωρησετε...

@Magaiver μου ακομη αφαντη η περιοδος; κριμα που θα μεινεις μοναχουλα... Αχ αυτο το οικονομικο...μεγαλο βασανο. Πολλα τα λεφτα... Μπραβο στον συζυγο, να εχετε δυναμη και οι δυο και υπομονη. Ο σκοπος που φευγει θα σας δινει δυναμη να αντεξετε την αποσταση...! Εδω θα ειμαστε για σενα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Καλά κανείς και σκέφτεσαι ήδη τις επόμενες κινήσεις !!!!! Μην το βάλεις κάτω ... εγώ δεν έχω αφήσει ούτε μήνα να περάσει ! Συμβουλή εάν θελεις βέβαια :

Βγες μια βόλτα θα σου κάνει καλό και εάν μπορείς με ανθρώπους που δεν το ξέρουν για να μην το σκέφτεσαι και το συζητάς. Θα περάσει πιο ανώδυνα η μέρα ...

πρώτη φορά δεν είναι ;;;; από αιματολόγο παρόλο που δεν χρειάστηκε να πάω έχω ακούσει για την λευκού τα καλύτερα !!

Προς το παρόν είμαστε στο σπίτι, αργότερα θα βγούμε για μια βόλτα... Ευτυχώς αύριο είναι αργία... Όχι σε καμία περίπτωση δε θα με ρίξει.. Απλά αν θυμάμαι ο γιατρός είχε πει καλό είναι ν αφήσουμε έναν κύκλο κ μετά να ξεκινήσουμε..Η Λευκού Θεσσαλονίκη βρίσκεται;;; Και σε κατευθύνει η ίδια για εξετάσεις που χρειάζεται;; η πρέπει να ζητήσω εγώ συγκεκριμένες;; Μεχρι στιγμής μόνο θρομβοφιλια, καρυοτυπο κ κυστική ινωση έχω κάνει... Μωρέ δεν το περιμέναμε γιατί μας είπαν ότι οι βλαστοκυστες ήταν καλής ποιότητας, είχαμε κ τον ενθουσιασμό της πρώτης φοράς κ μας ήρθε κάπως... Αλλά αύριο ξημερώνει καινούρια μέρα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Zefi87 είπε:

Προς το παρόν είμαστε στο σπίτι, αργότερα θα βγούμε για μια βόλτα... Ευτυχώς αύριο είναι αργία... Όχι σε καμία περίπτωση δε θα με ρίξει.. Απλά αν θυμάμαι ο γιατρός είχε πει καλό είναι ν αφήσουμε έναν κύκλο κ μετά να ξεκινήσουμε..Η Λευκού Θεσσαλονίκη βρίσκεται;;; Και σε κατευθύνει η ίδια για εξετάσεις που χρειάζεται;; η πρέπει να ζητήσω εγώ συγκεκριμένες;; Μεχρι στιγμής μόνο θρομβοφιλια, καρυοτυπο κ κυστική ινωση έχω κάνει... Μωρέ δεν το περιμέναμε γιατί μας είπαν ότι οι βλαστοκυστες ήταν καλής ποιότητας, είχαμε κ τον ενθουσιασμό της πρώτης φοράς κ μας ήρθε κάπως... Αλλά αύριο ξημερώνει καινούρια μέρα!!! 

Κοιτά ο κάθε γιατρός έχει την δίκη του γραμμή !!!! Εμένα με πήγε κατευθείαν ... κάθε περίπτωση είναι διαφορετική ... η λευκού από όσο ξέρω είναι Θεσσαλονίκη ...μιλά πρώτα με τον γιατρό σου πες του ότι θέλεις να την επισκεφθεις  και θα σε κατευθύνει εκείνος θεωρώ !!! Σε ποιον γιατρό είσαι ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...