Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Zefi87 είπε:

Δεν ξέρω καθόλου... Μόνο LH και E2 μετρούσαμε στη διέγερση.Και όταν ρώτησα τον γιατρό μου είπε ότι είναι αναλογική με την LH... Αν κατάλαβα καλά δηλαδη.. Δεν ξέρω αν τη μετρήσω τη μέρα της εμβρυομεταφορας...Εσύ την μετρούσες στη διέγερση κ στην ωοληψια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Ζεφι μου μπορει να σου πηραν αιμα οσο ησουν στο χειρουργειο χωρις να το καταλαβες. 

Νομιζω κι εγω δεν εκανα παντως τωρα στην τελευταια προσπαθεια την μερα της ωοληψιας ορμονες.. Ολα θα πανε καλα! Συνεχισε να σκεφτεσαι θετικα! 

Εγω ειμαι καλα, ευχαριστω. Εχω βαρυνει λιγακι, μετραμε αντιστροφα πλεον. Την Κυριακη εχουμε υπερηχο. 

 

Κι εγώ το σκέφτηκα αυτό nikona αλλά φεύγοντας εκτός απο τα έξοδα της ωοληψιας δεν πληρώσαμε όπως κάθε φορά τη συμμετοχή για αιματολογικες, ούτε μας έδωσαν κάποια απόδειξη γι αυτές.... Τι να πω;Οπως είπες θετική σκέψη κ εμπιστοσύνη στον γιατρό... Αντέ ωραία..Εφτασε ο καιρος.... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Μάλιστα... Τ ακούς? @Πιου-πιου

Μου φαίνεται λίγο περίεργο που δεν τη μετρήσατε πριν την ωοληψία, δηλαδή τώρα έχεις ξεκινήσει να παίρνεις προγεστερόνη χωρίς να την είχατε μετρήσει πριν?

Όχι από σήμερα αλλά από χθες.... Τετάρτη βραδυ έκανα ovitrelle κ Πέμπτη πρωί ξεκίνησα την προγεστερονη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Zefi87 είπε:

Όχι από σήμερα αλλά από χθες.... Τετάρτη βραδυ έκανα ovitrelle κ Πέμπτη πρωί ξεκίνησα την προγεστερονη... 

Οκ σίγουρα ο γιατρός σου ξέρει καλύτερα,σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Οκ σίγουρα ο γιατρός σου ξέρει καλύτερα,σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία!

Το ελπίζω... Μετά σκέφτομαι μήπως είδε το ενδομητριο στον υπέρηχο, γιατί αν δ κάνω λάθος η προγεστερονη σχετίζεται με το ενδομητριο αλλά κ πάλι δε χρειάζεται μια ακριβέστερη τιμή?!?! ...anyway.... Σ ευχαριστώ πολύ bloublou...???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Zefi87 είπε:

Το ελπίζω... Μετά σκέφτομαι μήπως είδε το ενδομητριο στον υπέρηχο, γιατί αν δ κάνω λάθος η προγεστερονη σχετίζεται με το ενδομητριο αλλά κ πάλι δε χρειάζεται μια ακριβέστερη τιμή?!?! ...anyway.... Σ ευχαριστώ πολύ bloublou...???

Σίγουρα ο γιατρός ξέρει καλύτερα οπότε τον εμπιστευόμαστε κ προχωράμε! Περιμένουμε όμορφα νέα αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Zefi87 η τελευταία ορμονική μέτρηση γίνεται την ημέρα που αποφασίζουν για την ovitrelle. Τη μέρα της ωοληψιας δεν γίνεται μέτρηση. Σίγουρα θα σου έχουν κάνει προγεστερόνη αλλά δε θα το συνειδητοποίησες. Έχουν δει και το ενδομήτριο στον υπέρηχο οπότε όλα καλά. Εύχομαι να έχεις ευχάριστα σήμερα. Που θα έχεις, έχω καλό feeling. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια !!!! 

Ενώ έχω ξεκινήσει από την δεύτερη μέρα περιόδου σικλακουρ για να πάμε με τεχνητό κύκλο και είμαι έτοιμη να κάνω την ετ την Πέμπτη που μας έρχεται .... αρρωσταίνω !! Έχω πολύ βήχα σε σημείο να κάνω εμετό και πήγα στην γιατρό σε συννενόηση πάντα με τον εξωσωματικο και μου έδωσε αντιβίωση ... μου είπε να μην ξεκινήσω προγεστερονη και να πάω την Τρίτη να με δει πάλι γιατί θα την καθυστερήσουμε .. γίνεται να παρατεινεις τόσο πολύ την με τεχνητό κύκλο ;;; τότε τι νόημα έχει το παράθυρο εμφύτευσης ρε κορίτσια;;;;;;;helpppp είναι και η 6 φορά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια από τα 14 ωάρια τα 8 ηταν ώριμα κ γονιμοποιηθηκαν κ τα 8.Θα τα αφήσουμε για βλαστοκυστες 5ημερων κ εμβρυομεταφορα θα κάνω την Τετάρτη. Κι εγώ συνεχίζω κανονικά τα χάπια κ περιμένω τηλ την Τρίτη!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zefi87 είπε:

Κορίτσια από τα 14 ωάρια τα 8 ηταν ώριμα κ γονιμοποιηθηκαν κ τα 8.Θα τα αφήσουμε για βλαστοκυστες 5ημερων κ εμβρυομεταφορα θα κάνω την Τετάρτη. Κι εγώ συνεχίζω κανονικά τα χάπια κ περιμένω τηλ την Τρίτη!!!! 

Μπραβο ζεφι μου! Πολυ καλα! Με το καλο να προχωρησουν τα εμβρυακια σας!!! 

@Papadakis ξερω οτι στον τρχνητο κυκλο ειναι πιο ευελικτοι απο οτι στον φυσικο. Δεν γνωριζω ομως για το παραθυρο εμφυτευσηε στον τεχνητο.

Περαστικα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Zefi87 είπε:

Κορίτσια από τα 14 ωάρια τα 8 ηταν ώριμα κ γονιμοποιηθηκαν κ τα 8.Θα τα αφήσουμε για βλαστοκυστες 5ημερων κ εμβρυομεταφορα θα κάνω την Τετάρτη. Κι εγώ συνεχίζω κανονικά τα χάπια κ περιμένω τηλ την Τρίτη!!!! 

Μπράβο κοριτσάρα! 8στα 8 είναι μεγάλη επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !!!! 

Ενώ έχω ξεκινήσει από την δεύτερη μέρα περιόδου σικλακουρ για να πάμε με τεχνητό κύκλο και είμαι έτοιμη να κάνω την ετ την Πέμπτη που μας έρχεται .... αρρωσταίνω !! Έχω πολύ βήχα σε σημείο να κάνω εμετό και πήγα στην γιατρό σε συννενόηση πάντα με τον εξωσωματικο και μου έδωσε αντιβίωση ... μου είπε να μην ξεκινήσω προγεστερονη και να πάω την Τρίτη να με δει πάλι γιατί θα την καθυστερήσουμε .. γίνεται να παρατεινεις τόσο πολύ την με τεχνητό κύκλο ;;; τότε τι νόημα έχει το παράθυρο εμφύτευσης ρε κορίτσια;;;;;;;helpppp είναι και η 6 φορά 

Ναι στον τεχνητό μπορείς να πας παράταση αρκετές μέρες.. έτσι κι αλλιώς με τα σικλακουρ δεν κάνεις ωορρηξία. Περαστικά και όλα με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !!!! 

Ενώ έχω ξεκινήσει από την δεύτερη μέρα περιόδου σικλακουρ για να πάμε με τεχνητό κύκλο και είμαι έτοιμη να κάνω την ετ την Πέμπτη που μας έρχεται .... αρρωσταίνω !! Έχω πολύ βήχα σε σημείο να κάνω εμετό και πήγα στην γιατρό σε συννενόηση πάντα με τον εξωσωματικο και μου έδωσε αντιβίωση ... μου είπε να μην ξεκινήσω προγεστερονη και να πάω την Τρίτη να με δει πάλι γιατί θα την καθυστερήσουμε .. γίνεται να παρατεινεις τόσο πολύ την με τεχνητό κύκλο ;;; τότε τι νόημα έχει το παράθυρο εμφύτευσης ρε κορίτσια;;;;;;;helpppp είναι και η 6 φορά 

Ελα κορίτσι μου. Εγω στην προηγούμενη εξωσωματική έπαιρνα cyclacur για πολύ καιρό για να μην μου έρθει περίοδο και για να συγχρονιστεί ο κύκλος μου με την ημέρα της εμβρυομεταφοράς.Μην σε απασχολεί λογικά Τρίτη θα σου δώσουν προγεστερόνη και Τετάρτη θα γίνει κανονικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Zefi87 είπε:

Κορίτσια από τα 14 ωάρια τα 8 ηταν ώριμα κ γονιμοποιηθηκαν κ τα 8.Θα τα αφήσουμε για βλαστοκυστες 5ημερων κ εμβρυομεταφορα θα κάνω την Τετάρτη. Κι εγώ συνεχίζω κανονικά τα χάπια κ περιμένω τηλ την Τρίτη!!!! 

Τέλεια!!! Καλή επιτυχία στα εμβρυάκια σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/3/2019 at 6:41 ΜΜ, ο/η sokola4 είπε:

Καλά αυτό με τα διαγνωστικά κέντρα είναι άλλο θέμα. Για ορμονικές εξετάσεις πρέπει να περιμένεις τουλάχιστον 5 μέρες γι'αυτό πρέπει να βρεις μία μικροβιολόγος που να μην έχει και πολύ δουλειά για να μπορεί να ασχολείται άμεσα με σένα.

Εμένα η βιοϊατρική μου τα βγάζει ίδια μέρα εάν τους πω ότι τα επειγομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Zefi87 είπε:

Κορίτσια από τα 14 ωάρια τα 8 ηταν ώριμα κ γονιμοποιηθηκαν κ τα 8.Θα τα αφήσουμε για βλαστοκυστες 5ημερων κ εμβρυομεταφορα θα κάνω την Τετάρτη. Κι εγώ συνεχίζω κανονικά τα χάπια κ περιμένω τηλ την Τρίτη!!!! 

Τέλεια! Σίγουρα θα έχεις αρκετές καλές βλαστοκυστες! Με το καλό! Αναμένουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !!!! 

Ενώ έχω ξεκινήσει από την δεύτερη μέρα περιόδου σικλακουρ για να πάμε με τεχνητό κύκλο και είμαι έτοιμη να κάνω την ετ την Πέμπτη που μας έρχεται .... αρρωσταίνω !! Έχω πολύ βήχα σε σημείο να κάνω εμετό και πήγα στην γιατρό σε συννενόηση πάντα με τον εξωσωματικο και μου έδωσε αντιβίωση ... μου είπε να μην ξεκινήσω προγεστερονη και να πάω την Τρίτη να με δει πάλι γιατί θα την καθυστερήσουμε .. γίνεται να παρατεινεις τόσο πολύ την με τεχνητό κύκλο ;;; τότε τι νόημα έχει το παράθυρο εμφύτευσης ρε κορίτσια;;;;;;;helpppp είναι και η 6 φορά 

Να μην αγχώνεσαι καθόλου κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε. Κ εγώ χρειάστηκε να πάρω αντιβίωση 3 μέρες πριν την εμβρυομεταφορα γιατί είχα μυκητες. Κ τώρα αναμένω τα αποτελέσματα θέλω άλλες 8 μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου πάρα πολύ.... Είναι μια καλή αρχή, ελπίζουμε να συνεχίσουν έτσι τα πράγματα. Σήμερα πονάει λίγο η μέση μου, υπάρχει περίπτωση να είναι από την προγεστερονη;;; η λόγω της ωοληψιας;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η sokola4 είπε:

Ελα κορίτσι μου. Εγω στην προηγούμενη εξωσωματική έπαιρνα cyclacur για πολύ καιρό για να μην μου έρθει περίοδο και για να συγχρονιστεί ο κύκλος μου με την ημέρα της εμβρυομεταφοράς.Μην σε απασχολεί λογικά Τρίτη θα σου δώσουν προγεστερόνη και Τετάρτη θα γίνει κανονικά.

Δεν δεν ξέρω ρε γαμωτο !!!! Ακόμα βήχω παρά πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η nikona είπε:

Μπραβο ζεφι μου! Πολυ καλα! Με το καλο να προχωρησουν τα εμβρυακια σας!!! 

@Papadakis ξερω οτι στον τρχνητο κυκλο ειναι πιο ευελικτοι απο οτι στον φυσικο. Δεν γνωριζω ομως για το παραθυρο εμφυτευσηε στον τεχνητο.

Περαστικα σου!!!

Μου λέει ο γιατρός θα το παρατείνουμε λίγο ίσως είναι και καλύτερα ... δεν απάντησα κάτι αλλά μετά που το σκέφτηκα λέω είναι δυνατόν να κανείς την ετ οποτε θέλεις ;;;;; τι να πω .... είναι και η έκτη φορά θα μου βάλει και τος στο τελευταίες βλαστοκυστες !!! Ελπίζω να είναι και τυχερές 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/3/2019 at 6:41 ΜΜ, ο/η sokola4 είπε:

Καλά αυτό με τα διαγνωστικά κέντρα είναι άλλο θέμα. Για ορμονικές εξετάσεις πρέπει να περιμένεις τουλάχιστον 5 μέρες γι'αυτό πρέπει να βρεις μία μικροβιολόγος που να μην έχει και πολύ δουλειά για να μπορεί να ασχολείται άμεσα με σένα.

Τελικά βρήκα ένα με εξυπηρετησανσε3ωρες τα έβγαλαν τα αποτελέσματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/3/2019 at 6:44 ΜΜ, ο/η Katriniki είπε:

Τελικά βρήκες?όλα καλά??μην αγχώνεσαι!!όλα καλά θα πάμε!εγώ περιμενω την άλλη βδομάδα να αδιαθετησω και να ξεκινήσω τα φάρμακα!και με αγχωνει κ η επιτροπή!!

Κοριτσι μου βρήκα και με εξυπηρετούσαν!σήμερα ξεκίνησα τη 1ηενεση menopur για να δούμε ..αντε και εσύ με το καλό !!!Η Επιτροπή γιατί σε αγχώνει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/3/2019 at 7:35 ΜΜ, ο/η Bellaki είπε:

Γειά σας κορίτσια! Ξεκίνησα κι εγώ σήμερα διέγερση! (4η φορά εξωσωματική,2η με φάρμακα). Νιώθω μεγάλη συγκίνηση γιατί πέρυσι τέτοιο καιρό τα έλεγα με κάποιες κοπέλες και βλέπω οτι τα έχουν καταφέρει και περιμένουν μωράκια! Εύχομαι ό,τι καλύτερο σε όλες σας!

Καλή μας επιτυχιααα κορίτσι μουυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/3/2019 at 5:04 ΜΜ, ο/η Πιου-πιου είπε:

@Zefi87 πολύ καλά. Καλή γονιμοποίηση και πολλά, καλά εμβρυακια. 

@Μπεμπελουκα καλή αρχή.

 

Ευχαριστώ πολυ !!!και εσύ με το καλό όλα °♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...