Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Zefi87 είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολυ πιου... Είχατε δίκιο από τα 6 στον πρώτο υπέρηχο αυξήθηκαν!!! ???????

Αχ τέλεια. Έχω μπερδεψει τώρα τις ιστορίες. Αλλά είδες; Πολλές φορές συμβαίνει είναι μικρούλια και δεν φαίνονται. Νομίζω είχες πολύ καλές εξετάσεις. Εύχομαι να προχωρήσουν και έτσι καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Και μένα πρώτη μου φορά με πρωτόκολλο ανταγωνιστών και σήμερα μόλις αδιάθετησααγχωθηκα πολύ γιατί αύριο πρέπει να κάνω τις εξετάσεις που απαιτούνται !και δεν έβρισκα διαγνωστικό που να βγάζει τα αποτελέσματα αμεσα

Καλά αυτό με τα διαγνωστικά κέντρα είναι άλλο θέμα. Για ορμονικές εξετάσεις πρέπει να περιμένεις τουλάχιστον 5 μέρες γι'αυτό πρέπει να βρεις μία μικροβιολόγος που να μην έχει και πολύ δουλειά για να μπορεί να ασχολείται άμεσα με σένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Και μένα πρώτη μου φορά με πρωτόκολλο ανταγωνιστών και σήμερα μόλις αδιάθετησααγχωθηκα πολύ γιατί αύριο πρέπει να κάνω τις εξετάσεις που απαιτούνται !και δεν έβρισκα διαγνωστικό που να βγάζει τα αποτελέσματα αμεσα

Τελικά βρήκες?όλα καλά??μην αγχώνεσαι!!όλα καλά θα πάμε!εγώ περιμενω την άλλη βδομάδα να αδιαθετησω και να ξεκινήσω τα φάρμακα!και με αγχωνει κ η επιτροπή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Και μένα πρώτη μου φορά με πρωτόκολλο ανταγωνιστών και σήμερα μόλις αδιάθετησααγχωθηκα πολύ γιατί αύριο πρέπει να κάνω τις εξετάσεις που απαιτούνται !και δεν έβρισκα διαγνωστικό που να βγάζει τα αποτελέσματα αμεσα

Τελικά βρήκες διαγνωστικο?να μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε!!εγώ περιμενω να αδιαθετησω την άλλη βδομάδα κ θα ξεκινήσω τα φάρμακα.με αγχώνει κ η επιτροπή αλλά τι να κάνουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zefi87 είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολυ πιου... Είχατε δίκιο από τα 6 στον πρώτο υπέρηχο αυξήθηκαν!!! ???????

Μπράβο κορίτσι,εύχομαι να έχεις αύριο ευχάριστα νέα.Η ωοληψια είναι παιχνιδάκι.Εγώ πλέον λέω,αντί να πάω για καφέ δε πάω καλύτερα να κάνω μια ωοληψια να περάσει και η ώρα;[smilie=happy7.gif]Αν ολοκληρωθεί αυτή η διέγερση θα είναι η 13η ωοληψια αυτή,ελπίζω το νούμερο να είναι και τυχερό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Πιου-πιου είπε:

Αχ τέλεια. Έχω μπερδεψει τώρα τις ιστορίες. Αλλά είδες; Πολλές φορές συμβαίνει είναι μικρούλια και δεν φαίνονται. Νομίζω είχες πολύ καλές εξετάσεις. Εύχομαι να προχωρήσουν και έτσι καλά 

Ε ναι είμαστε κ μπόλικες... Δεν ξέρω κ πάρα πολλά από αποτελέσματα εξετάσεων... Εσείς με κατατοπισατε...Περιμενω με  αγωνια αύριο το τηλεφώνημα τους!! Λέω τι στο καλό ένα με δύο δε θα γονιμοποιηθουν.... ????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Μπράβο κορίτσι,εύχομαι να έχεις αύριο ευχάριστα νέα.Η ωοληψια είναι παιχνιδάκι.Εγώ πλέον λέω,αντί να πάω για καφέ δε πάω καλύτερα να κάνω μια ωοληψια να περάσει και η ώρα;[smilie=happy7.gif]Αν ολοκληρωθεί αυτή η διέγερση θα είναι η 13η ωοληψια αυτή,ελπίζω το νούμερο να είναι και τυχερό.

Ααα εσύ είσαι expert???έχεις ξεκινήσει τη διέγερση;; ποτέ με το καλό τελειώνεις;;; στο εύχομαι ολόψυχα να είναι η τελευταία κ η τυχερή σου... Εγώ από την ώρα που ξυπνησα εκεί δεν ένιωσα ότι νύσταξα ούτε  λιγο... Ίσα ίσα πήγαμε κ για καφέ κ πριν λίγο γύρισα σπίτι... Μόνο μία μικρή πίεση νιώθω κάτω όπως κ πριν όταν είχα τα αυγουλακια... Αλλά καθόλου ενοχλητικό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Ξεκίνησα κι εγώ σήμερα διέγερση! (4η φορά εξωσωματική,2η με φάρμακα). Νιώθω μεγάλη συγκίνηση γιατί πέρυσι τέτοιο καιρό τα έλεγα με κάποιες κοπέλες και βλέπω οτι τα έχουν καταφέρει και περιμένουν μωράκια! Εύχομαι ό,τι καλύτερο σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zefi87 είπε:

Ε ναι είμαστε κ μπόλικες... Δεν ξέρω κ πάρα πολλά από αποτελέσματα εξετάσεων... Εσείς με κατατοπισατε...Περιμενω με  αγωνια αύριο το τηλεφώνημα τους!! Λέω τι στο καλό ένα με δύο δε θα γονιμοποιηθουν.... ????????

Ε όχι και ένα με δύο.  Μην είσαι τόσο απαισιόδοξη. Εγώ πιστεύω θα έχεις πολύ καλά αποτελέσματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zefi87 είπε:

Ααα εσύ είσαι expert???έχεις ξεκινήσει τη διέγερση;; ποτέ με το καλό τελειώνεις;;; στο εύχομαι ολόψυχα να είναι η τελευταία κ η τυχερή σου... Εγώ από την ώρα που ξυπνησα εκεί δεν ένιωσα ότι νύσταξα ούτε  λιγο... Ίσα ίσα πήγαμε κ για καφέ κ πριν λίγο γύρισα σπίτι... Μόνο μία μικρή πίεση νιώθω κάτω όπως κ πριν όταν είχα τα αυγουλακια... Αλλά καθόλου ενοχλητικό.. 

Σήμερα έκανα την πρώτη ένεση,τη Δευτέρα ο πρώτος υπέρηχος,είναι πολύ κρίσιμος,γιατί μου έχει τύχει να μη προχωράνε τα ωοθυλακια και να ακυρωνω τη διέγερση,μακάρι να πάνε όλα καλά.Εγώ μετά την ωοληψια έχω κάτι πόνους,παίρνω συνολικά δύο υποθετα λοναριντ και χαλαρώνω,την άλλη μέρα είμαι μια χαρά.Νεότερα τη Δευτέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Bellaki είπε:

Γειά σας κορίτσια! Ξεκίνησα κι εγώ σήμερα διέγερση! (4η φορά εξωσωματική,2η με φάρμακα). Νιώθω μεγάλη συγκίνηση γιατί πέρυσι τέτοιο καιρό τα έλεγα με κάποιες κοπέλες και βλέπω οτι τα έχουν καταφέρει και περιμένουν μωράκια! Εύχομαι ό,τι καλύτερο σε όλες σας!

Με το καλό bellaki κι εσύ! Να είναι και ή τυχερή σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η sansa είπε:

Σήμερα έκανα την πρώτη ένεση,τη Δευτέρα ο πρώτος υπέρηχος,είναι πολύ κρίσιμος,γιατί μου έχει τύχει να μη προχωράνε τα ωοθυλακια και να ακυρωνω τη διέγερση,μακάρι να πάνε όλα καλά.Εγώ μετά την ωοληψια έχω κάτι πόνους,παίρνω συνολικά δύο υποθετα λοναριντ και χαλαρώνω,την άλλη μέρα είμαι μια χαρά.Νεότερα τη Δευτέρα.

Sansaki σου εύχομαι ολόψυχα να είναι ή τελευταία φορά αυτη καλή επιτυχία!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zefi87 είπε:

Ε ναι είμαστε κ μπόλικες... Δεν ξέρω κ πάρα πολλά από αποτελέσματα εξετάσεων... Εσείς με κατατοπισατε...Περιμενω με  αγωνια αύριο το τηλεφώνημα τους!! Λέω τι στο καλό ένα με δύο δε θα γονιμοποιηθουν.... ????????

Με το καλό zefi να γονιμοποιηθουν τα εμβρυάκια σου,οχι δα μόνο δυο πιστεύω θα έχεις περισσότερα.ορμονες όλα οκ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Zefi87 μπραβο!! Με το καλο αυριο να εχεις ωραια νεα!!!

@Bellaki καλη αρχη!!!

@sansa μου θα περιμενουμε τα νεα της Δευτερας! Ολα να πανε καλα σου ευχομαι!

@Μπεμπελουκα καλη αρχη! Καλα αποτεκεσματα αυριο!

@Katriniki ποτε εχεις ραντεβου με την επιτροπη;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Ε όχι και ένα με δύο.  Μην είσαι τόσο απαισιόδοξη. Εγώ πιστεύω θα έχεις πολύ καλά αποτελέσματα. 

Μακάρι... Απλά  λέω στη χειρότερη περίπτωση... ?Αλλά δεν υπάρχει κ κάποιος κανόνας που να λέει όσο πιο πολλά κάνεις γονιμοποιουνται κιόλας... Με τις πιθανότητες πάμε... Οπότε σκέφτομαι ας είναι έστω και ένα με δύο αρκεί να είναι καλά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Zefi87 μπραβο!! Με το καλο αυριο να εχεις ωραια νεα!!!

@Bellaki καλη αρχη!!!

@sansa μου θα περιμενουμε τα νεα της Δευτερας! Ολα να πανε καλα σου ευχομαι!

@Μπεμπελουκα καλη αρχη! Καλα αποτεκεσματα αυριο!

@Katriniki ποτε εχεις ραντεβου με την επιτροπη;

 

Βασικά επειδή το αποφασίσαμε μόλις πριν λίγες μέρες ότι θα το κάνουμε αυτόν τον μήνα γιατί ο άντρας μου υπάρχει περίπτωση να λείπει τον Μάιο που ήταν η δεύτερη επιλογή μας θα το κανονίσει ο γιατρός μου είπε να μου κλείσει ραντεβού...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansaμακάρι να πάνε όλα καλά στο εύχομαι... Εχεις κι άλλα ωάρια δηλ;; η τώρα αρχίζεις να συλλεγεις;;; κι όταν με το καλό γίνει επιτυχώς η ωοληψια προχωράς σε εμβρυομεταφορα;;;

@Bloublou85δεν ξέρω βρε bloublou... Είχα μείνει στην πρώτη εβδομάδα διέγερσης ηΕ2 ήταν 1600 κ την Τερτατη πριν  κάνω ovitrelle ήταν η 2600  η 3600-τους ρώτησα κι απλά μου είπαν ότι αυξήθηκε πολύ καλά κ εγώ ίσα που κατάφερα να δω στο χαρτί αλλά δ μπορούσα να ξεκαθαρίσω ? - τότε μου είχε πει ο γιατρός ότι τ ενδομητριο προχωράει πολύ καλά κ σήμερα μου είπαν ότι θα πάω κατευθείαν γ εμβρυομεταφορα αν όλα πάνε καλά βέβαια. Συνεχίζω utrogestan μόνο. Σήμερα δεν κάναμε ορμονικές,πως θα ξέρουν άραγε αν είμαι σε θέση να γίνει;;; τι να πω.... 

@nikonaευχαριστώ πάρα πολύ.... Πως είσαι;;; Νιώθεις κάποιο σύμπτωμα ότι πλησιάζει η μεγάλη μέρα;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bellaki είπε:

Γειά σας κορίτσια! Ξεκίνησα κι εγώ σήμερα διέγερση! (4η φορά εξωσωματική,2η με φάρμακα). Νιώθω μεγάλη συγκίνηση γιατί πέρυσι τέτοιο καιρό τα έλεγα με κάποιες κοπέλες και βλέπω οτι τα έχουν καταφέρει και περιμένουν μωράκια! Εύχομαι ό,τι καλύτερο σε όλες σας!

Καλη αρχη....σου ευχομαι ολα να πανε κατ'ευχην!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

@Zefi87βασικα πιο πολύ για τη προγεστερόνη σε ρωταω?

Δεν ξέρω καθόλου... Μόνο LH και E2 μετρούσαμε στη διέγερση.Και όταν ρώτησα τον γιατρό μου είπε ότι είναι αναλογική με την LH... Αν κατάλαβα καλά δηλαδη.. Δεν ξέρω αν τη μετρήσω τη μέρα της εμβρυομεταφορας...Εσύ την μετρούσες στη διέγερση κ στην ωοληψια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Zefi87 είπε:

@sansaμακάρι να πάνε όλα καλά στο εύχομαι... Εχεις κι άλλα ωάρια δηλ;; η τώρα αρχίζεις να συλλεγεις;;; κι όταν με το καλό γίνει επιτυχώς η ωοληψια προχωράς σε εμβρυομεταφορα;;;

@Bloublou85δεν ξέρω βρε bloublou... Είχα μείνει στην πρώτη εβδομάδα διέγερσης ηΕ2 ήταν 1600 κ την Τερτατη πριν  κάνω ovitrelle ήταν η 2600  η 3600-τους ρώτησα κι απλά μου είπαν ότι αυξήθηκε πολύ καλά κ εγώ ίσα που κατάφερα να δω στο χαρτί αλλά δ μπορούσα να ξεκαθαρίσω ? - τότε μου είχε πει ο γιατρός ότι τ ενδομητριο προχωράει πολύ καλά κ σήμερα μου είπαν ότι θα πάω κατευθείαν γ εμβρυομεταφορα αν όλα πάνε καλά βέβαια. Συνεχίζω utrogestan μόνο. Σήμερα δεν κάναμε ορμονικές,πως θα ξέρουν άραγε αν είμαι σε θέση να γίνει;;; τι να πω.... 

@nikonaευχαριστώ πάρα πολύ.... Πως είσαι;;; Νιώθεις κάποιο σύμπτωμα ότι πλησιάζει η μεγάλη μέρα;;; 

Ζεφι μου μπορει να σου πηραν αιμα οσο ησουν στο χειρουργειο χωρις να το καταλαβες. 

Νομιζω κι εγω δεν εκανα παντως τωρα στην τελευταια προσπαθεια την μερα της ωοληψιας ορμονες.. Ολα θα πανε καλα! Συνεχισε να σκεφτεσαι θετικα! 

Εγω ειμαι καλα, ευχαριστω. Εχω βαρυνει λιγακι, μετραμε αντιστροφα πλεον. Την Κυριακη εχουμε υπερηχο. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katriniki είπε:

Βασικά επειδή το αποφασίσαμε μόλις πριν λίγες μέρες ότι θα το κάνουμε αυτόν τον μήνα γιατί ο άντρας μου υπάρχει περίπτωση να λείπει τον Μάιο που ήταν η δεύτερη επιλογή μας θα το κανονίσει ο γιατρός μου είπε να μου κλείσει ραντεβού...

Καλη επιτυχια λοιπον Κατρινικη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zefi87 είπε:

@sansaμακάρι να πάνε όλα καλά στο εύχομαι... Εχεις κι άλλα ωάρια δηλ;; η τώρα αρχίζεις να συλλεγεις;;; κι όταν με το καλό γίνει επιτυχώς η ωοληψια προχωράς σε εμβρυομεταφορα;;;

@Bloublou85δεν ξέρω βρε bloublou... Είχα μείνει στην πρώτη εβδομάδα διέγερσης ηΕ2 ήταν 1600 κ την Τερτατη πριν  κάνω ovitrelle ήταν η 2600  η 3600-τους ρώτησα κι απλά μου είπαν ότι αυξήθηκε πολύ καλά κ εγώ ίσα που κατάφερα να δω στο χαρτί αλλά δ μπορούσα να ξεκαθαρίσω ? - τότε μου είχε πει ο γιατρός ότι τ ενδομητριο προχωράει πολύ καλά κ σήμερα μου είπαν ότι θα πάω κατευθείαν γ εμβρυομεταφορα αν όλα πάνε καλά βέβαια. Συνεχίζω utrogestan μόνο. Σήμερα δεν κάναμε ορμονικές,πως θα ξέρουν άραγε αν είμαι σε θέση να γίνει;;; τι να πω.... 

@nikonaευχαριστώ πάρα πολύ.... Πως είσαι;;; Νιώθεις κάποιο σύμπτωμα ότι πλησιάζει η μεγάλη μέρα;;; 

Κορίτσι έχω τρία έμβρυα 3 ημερών στη κατάψυξη,αν καταφέρω να βάλω άλλο ένα καλώς.Όχι δε θα πάω σε ετ,μετά την ωοληψια θα κάνω δύο μήνες θεραπεία,είχε βρεθεί φλεγμονή στην εξέταση του Νίκα,μόλις ολοκληρωθεί η θεραπεία κατευθείαν ετ με κατεψυγμένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Καλη επιτυχια λοιπον Κατρινικη!!! 

Ευχαριστώ πολύ πολύ!! εύχομαι και σε σένα τα καλύτερα!!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Κορίτσια μου όλα καλά με τον υπέρηχο. Ακούσαμε και καρδούλα. Ελπίζω όλα να συνεχίσουν καλά. 

Και εύχομαι ολόψυχα όλα να πάνε καλά για όλες. Πολύ πολύ σύντομα. 

Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια σε ότι προσπάθεια κάνουν αυτή τη στιγμή. Και φυσικά καλή επιτυχία στον τελικό στόχο. ❤️❤️❤️

Μπράβο Πίου μου!!! Πολύ χάρηκα!!! Όλα θα πάνε καλά!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...