Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Τυχερούλης" ο πρώτος μήνας του 2019


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 21 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Να σας ρωτήσω κάτι γιατι έκανα το λάθος κ έψαξα σχετικα με το θέμα μου.. βρε κορίτσια διάβασα πως αν είναι μεγάλη μπορεί να επηρεάσει κ άλλα όργανα κ να αναγκαστεί ο γυναικολόγος να μ πειράξει την ωοθήκη μου.. αχ παναγιά μ εχω πάθει σοκ.. 

Καταρχάς σταμάτα να διαβάζεις! Το ξέρεις καλή μου πως θα υπάρχουν και δύσκολες περιπτώσεις και εύκολες. Κάθε μία όμως είναι διαφορετική. Σου είπαν τα κορίτσια ότι κάποιες με αντισύλληψη την καταπολέμησαν. Γιατί να μην ανήκεις και εσύ σε αυτές τις περιπτώσεις; θα πάει τι θέμα του παιδιού λίγους μήνες πίσω και αυτό είναι όλο! Αυτά διορθώνονται απλά παίρνουν χρόνο. Εγώ σου στέλνω όλη τη θετική μου σκέψη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 11 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καταρχάς σταμάτα να διαβάζεις! Το ξέρεις καλή μου πως θα υπάρχουν και δύσκολες περιπτώσεις και εύκολες. Κάθε μία όμως είναι διαφορετική. Σου είπαν τα κορίτσια ότι κάποιες με αντισύλληψη την καταπολέμησαν. Γιατί να μην ανήκεις και εσύ σε αυτές τις περιπτώσεις; θα πάει τι θέμα του παιδιού λίγους μήνες πίσω και αυτό είναι όλο! Αυτά διορθώνονται απλά παίρνουν χρόνο. Εγώ σου στέλνω όλη τη θετική μου σκέψη. 

Σ' ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά.. ξέρω ότι κάθε περίπτωση είναι διαφορετική αλλά αγχώθηκα γιατί είναι 9,3εκ. Αν ήταν πιο μικρή ίσως το έπαιρνα πιο ψύχραιμα. Ο γιατρός Μ Μ λέει να μην αγχώνομαι.. θα περιμένω να δω τι θα κάνουμε βήμα βήμα.. την άλλη Πέμπτη Μ κλείσανε μαγνητική δεν είχε πιο νωρίς ραντεβού. Δεν ξανά ανοίγω το ίντερνετ γιατί έγινα κομμάτια.. Μ πιάσαμε τα κλάματα κ η επαλπισια ενώ όλη μέρα ήμουν καλύτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά.. ξέρω ότι κάθε περίπτωση είναι διαφορετική αλλά αγχώθηκα γιατί είναι 9,3εκ. Αν ήταν πιο μικρή ίσως το έπαιρνα πιο ψύχραιμα. Ο γιατρός Μ Μ λέει να μην αγχώνομαι.. θα περιμένω να δω τι θα κάνουμε βήμα βήμα.. την άλλη Πέμπτη Μ κλείσανε μαγνητική δεν είχε πιο νωρίς ραντεβού. Δεν ξανά ανοίγω το ίντερνετ γιατί έγινα κομμάτια.. Μ πιάσαμε τα κλάματα κ η επαλπισια ενώ όλη μέρα ήμουν καλύτερα..

Φίλη στο ιντερνετ μόνο να μας τρομοκρατεί είναι!!Σίγουρα ήταν σοκ που βρήκες κύστη αλλά όπως λες μπορεί να είναι κ ένα βήμα πιο κοντά στο μπεμπέ!!!Καλύτερα που το βρήκες κ όλα για καλό θα γίνουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η marillia είπε:

Φίλη στο ιντερνετ μόνο να μας τρομοκρατεί είναι!!Σίγουρα ήταν σοκ που βρήκες κύστη αλλά όπως λες μπορεί να είναι κ ένα βήμα πιο κοντά στο μπεμπέ!!!Καλύτερα που το βρήκες κ όλα για καλό θα γίνουν!!!

Καλημέρα κ σας ευχαριστώ όχι δεν ξανά μπαίνω Ίντερνετ.. διάβασα πως μπορεί να πειράξουν την ωοθήκη αν είναι μεγάλη η κύστη κ από αυτό που λες το αντίθετο ένιωσα πως δε θα έρθω πιο κοντά στο μπεμπέ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα κ σας ευχαριστώ όχι δεν ξανά μπαίνω Ίντερνετ.. διάβασα πως μπορεί να πειράξουν την ωοθήκη αν είναι μεγάλη η κύστη κ από αυτό που λες το αντίθετο ένιωσα πως δε θα έρθω πιο κοντά στο μπεμπέ.. 

Καλημερα!Πως θα την αφαιρεσεις;;Λαπαροσκοπικα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα κ σας ευχαριστώ όχι δεν ξανά μπαίνω Ίντερνετ.. διάβασα πως μπορεί να πειράξουν την ωοθήκη αν είναι μεγάλη η κύστη κ από αυτό που λες το αντίθετο ένιωσα πως δε θα έρθω πιο κοντά στο μπεμπέ.. 

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!Τώρα η αγώνια μέχρι την μαγνητική θα σε κάνει να σκέφτεσαι όλα τα αρνητικά!!Φαντάσου φίλη μου ήταν έγκυος,έβγαλε ινομύωμα κατά την διάρκεια της κύησης  που είναι πιο δύσκολο κ δν επηρεάστηκε ούτε το μωρό κ το αφαίρεσαν όταν γέννησε!!Είμαι σίγουρη όλα θα πάνε καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Starrr είπε:

 

Ναι αλλά δεν έχει πέσει πολύ.... Μην ανησυχείς..... Εγώ δύο μέρες τώρα έχω 35,7.... Αλλά δεν νομίζω να χω ωορρηξία τώρα... Αλλά θα χουν ρμια επαφή για καλό κ για κακό. 

Καλημέρα! 36,9 σήμερα... 

Έχεις υπέρηχο, σωστά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα κ σας ευχαριστώ όχι δεν ξανά μπαίνω Ίντερνετ.. διάβασα πως μπορεί να πειράξουν την ωοθήκη αν είναι μεγάλη η κύστη κ από αυτό που λες το αντίθετο ένιωσα πως δε θα έρθω πιο κοντά στο μπεμπέ.. 

Συγγενής μου είχε κύστη που μεγάλωνε συνέχεια, έφτασε μέχρι 25 εκατοστά, ΜΠΑΛΟΝΙ, έκανε λαπαροσκοπηση, κι όμως αυτήν την ωοθηκη που είχε γίνει ένα με την κύστη ο γιατρός την έσωσε.. Μην προτρέχεις πριν ΚΑΝ ξέρεις τι είδους κύστη είναι... 

Καλημέρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλημέρα! 36,9 σήμερα... 

Έχεις υπέρηχο, σωστά? 

Μία χαρά.. Ναι έχω σε 2 ώρες. Τώρα είμαι μικροβιολογικο. Κ μου πήραν εξετάσεις. Σε 0 κ 30 λεπτά.. Αύριο θα χω απαντήσεις.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μία χαρά.. Ναι έχω σε 2 ώρες. Τώρα είμαι μικροβιολογικο. Κ μου πήραν εξετάσεις. Σε 0 κ 30 λεπτά.. Αύριο θα χω απαντήσεις.... 

Για το αν ετοιμάζεται όμως να σκάσει το ωοθυλακιο σήμερα θα ξέρεις... Καλά αποτελέσματα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Να σας ρωτήσω κάτι γιατι έκανα το λάθος κ έψαξα σχετικα με το θέμα μου.. βρε κορίτσια διάβασα πως αν είναι μεγάλη μπορεί να επηρεάσει κ άλλα όργανα κ να αναγκαστεί ο γυναικολόγος να μ πειράξει την ωοθήκη μου.. αχ παναγιά μ εχω πάθει σοκ.. 

Όχι μη διαβάζεις τιποτα απλά άμα μπορείς πάρε και δεύτερη γνώμη..  εμένα προσωπικά εδώ με τρελαναν μόνο αθηνα βρηκα ακρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μία χαρά.. Ναι έχω σε 2 ώρες. Τώρα είμαι μικροβιολογικο. Κ μου πήραν εξετάσεις. Σε 0 κ 30 λεπτά.. Αύριο θα χω απαντήσεις.... 

Τι εξετάσεις έκανες;

Καλημέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Όχι κορίτσι δεν είπε κάτι τέτοιο. Κύστη με αίμα Μ είπε.. κ Μ έστειλε να κάνω μαγνητική.. την άλλη Πέμπτη θα την κανω.. επίσης δεν είχα κανένα σύμπτωμα απολύτως.. ούτε πόνο ούτε αίμα.. τυχαία την βρήκα σήμερα που πήγα για παρακολούθηση της ωορρηξιας.

 

Είδες τελικά ο κάθε γιατρός είναι διαφορετικός.. εμένα μου είχε πει ότι οι Κύστες με αίμα είναι ενδομητριοση...θα σου πω κάτι Επειδή τα πέρασα και τα ξέρω...μην διαβάζεις στο ίντερνετ τίποτα κορίτσι μου Όλα τα γράφουν τραγικά..  κάνε πρώτα την εξέταση σου πήγαινε στον γιατρό και μην σκέφτεσαι όλα αυτά που διάβασες στο ίντερνετ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Για το αν ετοιμάζεται όμως να σκάσει το ωοθυλακιο σήμερα θα ξέρεις... Καλά αποτελέσματα!! 

Ελπίζω να δούμε κ να χει μεγαλώσει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Τι εξετάσεις έκανες;

Καλημέρα!

Καλημερα.. Μου χε γράψει η ενδοκρινολογος κ αντιθυροειδικα... Και κάτι άλλες ορμόνες. Αυξητική ορμόνη κ σωματομεδινη... ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Τελικά σήμερα το πρωί μου ήρθε κανονικά η περίοδος την 26η μέρα αφού προηγουμένως όπως σας έγραψα είχα 5 μέρες αυτές τις καφέ ροζ εκκρίσεις πότε λιγότερο, πότε περισσότερο και κάποιες φορές μέσα στη μέρα καθόλου. Είχα και ψιλοπονάκια που προμήνυαν πως έρχεται η περίοδος. Εδώ και κοντά δυο χρόνια μεγάλωσε πολύ ο κύκλος μου, από 36 μέχρι και 54 μέρες είχε φτάσει. Δυο τρεις φορές έτυχε και μου ήρθε αρκετά νωρίτερα 19η, 20η, 21η μέρα. Αυτή τη φορά 26η μέρα. Απίστευτο μου φαίνεται. Σήμερα θα ξεκινήσω για πρώτη φορά τις βιταμίνες pregnacare. Δεν περιμένω θαύματα. Θέλω απλά λίγο ο κύκλος μου να μπει σε μια τάξη και οι βιταμίνες να μου τονώσουν τον οργανισμό μου που λόγω στρες και κούρασης έχει καταπονηθεί τελευταία. Δεν κοιμάμαι και τις τελευταίες μέρες καθόλου καλά. Ξυπνάω κατά τις δυο τρεις τα ξημερώματα και κάνω κανένα δίωρο να ξανακοιμηθώ. Όταν δεν κοιμάσαι σκέφτεσαι και όταν σκέφτεσαι φεύγει ο ύπνος. Μετά με πιάνει ένας γλυκός ύπνος αλλά πρέπει να σηκωθώ. Σηκωνόμαστε στις 6:15 με τον άντρα μου για τη δουλειά. Άντε να ξεκουραστείς μετά. Μετά αρχίζει το "πανηγύρι" στο σχολείο και τα νεύρα γίνονται τσατάλια... Μακάρι να δω με τις βιταμίνες διαφορά... ψυχολογικά και σωματικά. Οψόμεθα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Τελικά σήμερα το πρωί μου ήρθε κανονικά η περίοδος την 26η μέρα αφού προηγουμένως όπως σας έγραψα είχα 5 μέρες αυτές τις καφέ ροζ εκκρίσεις πότε λιγότερο, πότε περισσότερο και κάποιες φορές μέσα στη μέρα καθόλου. Είχα και ψιλοπονάκια που προμήνυαν πως έρχεται η περίοδος. Εδώ και κοντά δυο χρόνια μεγάλωσε πολύ ο κύκλος μου, από 36 μέχρι και 54 μέρες είχε φτάσει. Δυο τρεις φορές έτυχε και μου ήρθε αρκετά νωρίτερα 19η, 20η, 21η μέρα. Αυτή τη φορά 26η μέρα. Απίστευτο μου φαίνεται. Σήμερα θα ξεκινήσω για πρώτη φορά τις βιταμίνες pregnacare. Δεν περιμένω θαύματα. Θέλω απλά λίγο ο κύκλος μου να μπει σε μια τάξη και οι βιταμίνες να μου τονώσουν τον οργανισμό μου που λόγω στρες και κούρασης έχει καταπονηθεί τελευταία. Δεν κοιμάμαι και τις τελευταίες μέρες καθόλου καλά. Ξυπνάω κατά τις δυο τρεις τα ξημερώματα και κάνω κανένα δίωρο να ξανακοιμηθώ. Όταν δεν κοιμάσαι σκέφτεσαι και όταν σκέφτεσαι φεύγει ο ύπνος. Μετά με πιάνει ένας γλυκός ύπνος αλλά πρέπει να σηκωθώ. Σηκωνόμαστε στις 6:15 με τον άντρα μου για τη δουλειά. Άντε να ξεκουραστείς μετά. Μετά αρχίζει το "πανηγύρι" στο σχολείο και τα νεύρα γίνονται τσατάλια... Μακάρι να δω με τις βιταμίνες διαφορά... ψυχολογικά και σωματικά. Οψόμεθα! 

Πιστεύω πως πέρα από τον κύκλο φτιάχνουν και τη διάθεση! Πάντως καλό κάνουν κακό δεν κάνουν! Κι εγώ τις τελευταίες μέρες έχω θέμα με το πρωινό ξύπνημα, φταίει κι ο καιρός που είναι μουντός... 

Καλημέρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Χαρα123 είπε:

Είδες τελικά ο κάθε γιατρός είναι διαφορετικός.. εμένα μου είχε πει ότι οι Κύστες με αίμα είναι ενδομητριοση...θα σου πω κάτι Επειδή τα πέρασα και τα ξέρω...μην διαβάζεις στο ίντερνετ τίποτα κορίτσι μου Όλα τα γράφουν τραγικά..  κάνε πρώτα την εξέταση σου πήγαινε στον γιατρό και μην σκέφτεσαι όλα αυτά που διάβασες στο ίντερνετ...

Συμφωνώ με τη Χαρά. @lactaki μου, μην πανικοβάλλεσαι εκ των προτέρων. Κάνε τις εξετάσεις σου και θα δεις πως όλα θα πάνε τελικά καλά! Άσε το ίντερνετ. Μπορεί και να σε τρελάνει. Με αυτά που έχω διαβάσει κι εγώ κατά καιρούς θα έπρεπε να είχα πεθάνει. Καλή τύχη κορίτσι μου... Μια αγκαλιά από Θεσσαλονίκη σου χαρίζω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Πιστεύω πως πέρα από τον κύκλο φτιάχνουν και τη διάθεση! Πάντως καλό κάνουν κακό δεν κάνουν! Κι εγώ τις τελευταίες μέρες έχω θέμα με το πρωινό ξύπνημα, φταίει κι ο καιρός που είναι μουντός... 

Καλημέρα! 

Εγώ λέω να πάρω δυο κουτιά για δυο μήνες δηλαδή. Δεν θέλω να το παρακάνω με τις βιταμίνες. Φοβάμαι. Έχω και τον άντρα μου που είναι αντίθετος με όλα τα παραφαρμακευτικά σκευάσματα. Μακάρι να μη με πειράξουν και επαληθευτεί στο τέλος. Αχχχχ. Ο Θεός βοηθός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε κορίτσια, ανοίξτε το επόμενο θεματάκι. Αύριο βγαίνει ο μήνας. Εγώ δεν είμαι σε διάθεση να το ανοίξω. Παραδίδω τη σκυτάλη σε εσάς. Δεν είναι και μονοπώλιο. Αν ήμουν άλλωστε και τόσο γουρλού όπως πολύ ευγενικά λέτε, θα είχα κι εγώ λίγη τύχη. Κάτι δεν θα "άρπαζα" κι εγώ η έρμη; Σας φιλώ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/1/2019 at 10:29 ΠΜ, ο/η marillia είπε:

Πρώτη φορά ακούω για καισαρική τομή για κύστη!!Υπερβολικός ο ακτινολογός!!Λαμπαροσκοπικά ναι!!Θα σου πει ο γιατρός σου!!!

καλημέρα, συνηθως σε μεγάλες κύστες η επεμβαση πρεπει να γίνει κανονικα με καισαρικη τομη κ οχι λαμπαροσκοπικα. Ειναι ο πιο ασφαλης τροπος να την αφαιρεσουν ολοκληρη χωρις να μεινει καποιο "απομειναρι" της κ ετσι ξαναδημιουργηθει. Η δικια μου κύστη ηταν 12 εκατοστα κ εχω κανει κανονικα χειρουργειο με καισαρικη τομη. απο κει κ περα παιζει ρολο κ ο γιατρος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χαρα123 είπε:

Είδες τελικά ο κάθε γιατρός είναι διαφορετικός.. εμένα μου είχε πει ότι οι Κύστες με αίμα είναι ενδομητριοση...θα σου πω κάτι Επειδή τα πέρασα και τα ξέρω...μην διαβάζεις στο ίντερνετ τίποτα κορίτσι μου Όλα τα γράφουν τραγικά..  κάνε πρώτα την εξέταση σου πήγαινε στον γιατρό και μην σκέφτεσαι όλα αυτά που διάβασες στο ίντερνετ...

καλημερα κ εμενα το ίδιο μου έχει πει ο γιατρός μου, οτι οταν η κυστη ειναι με αιμαι προκειται για ενδομητριωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Εγώ λέω να πάρω δυο κουτιά για δυο μήνες δηλαδή. Δεν θέλω να το παρακάνω με τις βιταμίνες. Φοβάμαι. Έχω και τον άντρα μου που είναι αντίθετος με όλα τα παραφαρμακευτικά σκευάσματα. Μακάρι να μη με πειράξουν και επαληθευτεί στο τέλος. Αχχχχ. Ο Θεός βοηθός!

Παραμένουν βιταμίνες... Εγώ πχ που έχω το στίγμα κι έχω κι έλλειψη d με βολεύουν. Καλά μην φανταστείς ούτε το πρώτο κουτί τελείωσα ακόμα. Αλλά μην φοβόμαστε και τις βιταμίνες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

κοριτσάκια καλημέρα σε ολες! τι λέτε εχετε καμια καλή ιδεα για το νέο θεματακι του Φεβρουαρίου ??

Προτείνω να το ανοίξει το λουλούδι της παρέας, @LOULOUdaki!?

Για τίτλο κάτι σχετικό με τον Βαλεντίνο!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...