Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

@Πιου-πιου αχ κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με την διάρκεια περιόδου....

Αν και έχω λεπτό ενδομήτριο, η συνήθης διάρκεια της περιόδου μου είναι 5 ημέρες. Ωστόσο μετά από 2 προετοιμασίες με cyclacur τους προηγούμενους μήνες, η περίοδος μου είχε ήδη τελειώσει στις 3 ημέρες............ Είναι κάτι που με προβληματίζει αρκετά. Ο γυναικολόγος μου το συνδέει με το λεπτό ενδομήτριο. Συμφωνώ κι εγώ. Αλλά πάντα λεπτό ήταν το ενδομήτριο και η περίοδος πάντα κράταγε 5 ημέρες. Λες να φταίει καμμιά κυστούλα ??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η bebe2 είπε:

Μάλλον βιαστηκες λίγο μην απογοητευεσαι! ❤️

Την  προηγούμενη φορά είχε δείξει το απλό τεστ όμως... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

@Πιου-πιου αχ κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με την διάρκεια περιόδου....

Αν και έχω λεπτό ενδομήτριο, η συνήθης διάρκεια της περιόδου μου είναι 5 ημέρες. Ωστόσο μετά από 2 προετοιμασίες με cyclacur τους προηγούμενους μήνες, η περίοδος μου είχε ήδη τελειώσει στις 3 ημέρες............ Είναι κάτι που με προβληματίζει αρκετά. Ο γυναικολόγος μου το συνδέει με το λεπτό ενδομήτριο. Συμφωνώ κι εγώ. Αλλά πάντα λεπτό ήταν το ενδομήτριο και η περίοδος πάντα κράταγε 5 ημέρες. Λες να φταίει καμμιά κυστούλα ??? 

Kαλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!Εμμανουήλ μου έχω την εντύπωση ότι το ενδομήτριο έχει να κάνει με την ποσότητα του αίματος!!Γτ εγώ τις 2 πρώτες μέρες πάντα στη ζωή μου είχα πολύ αιμορραγία κ μου είπε ο γιατρός επείδη έχω παχύ ενδομήτριο!!Τωρά για την διάρκεια εμένα ήταν πάντα 5 μέρες κ τώρα εδώ κ 3 χρόνια έχει πάει στις 4!!Μειώθηκε αλλά δν φάνηκε να τον ανησ΄θχε αυτό τον γιατρό μου!!Πιο πολύ είχε ασχοληθεί αν έχω καφέ εκκρίσεις ενδιάμεσα στον κύκλο κ με άλλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nikona είπε:

Κι εγω στο πρωτο κεντρο που καναμε τις δυο προσπαθειες μονη μου ημουν στο χειρουργειο για την εμβρυομεταφορα.

Σε αυτην την προσπαθεια που αλλαξαμε κεντρο επέτρεψαν κ στον συζυγο να μπει. Ειχε χεστεί λιγο βεβαια(μολις ειδε τον καθετηρα, σκεφτοταν, πού θα μπει ολο αυτο???) ...αλλα του αρεσε τελικα. 

 

Nikona Θεσσαλονίκη μένεις κ εσύ νομίζω από παλαιότερες συζητήσεις... Σε ποιο κέντρο είσαι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

@Zeta. Ζετούλα μου εύχομαι την Πέμπτη να μας στείλεις ένα εντελώς διαφορετικό μήνυμα !!!!

 

Είχα λίγα καφέ στο εσώρουχου μου πριν πέντε λεπτά που πήγα τουαλέτα... Περίοδο προβλέπω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Nikona Θεσσαλονίκη μένεις κ εσύ νομίζω από παλαιότερες συζητήσεις... Σε ποιο κέντρο είσαι;;;

Ζετακι δεν μενουμε Θεσσαλονικη αλλα εκει καναμε τις εξωσωματικες.

Την τελευταια κ τυχερη την καναμε με την κυρία Κύρου Δήμητρα, στο New life. Ολη η παρακολουθηση γινοταν στο ιατρειο της. Μονο η ωοληψια κ η εμβρυομεταφορα εγιναν στο new life. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Είχα λίγα καφέ στο εσώρουχου μου πριν πέντε λεπτά που πήγα τουαλέτα... Περίοδο προβλέπω...

Μάλιστα.. Αποκλείεται να είναι αίμα εμφυτευσης? Έχεις ροή κανονική?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Ζετακι δεν μενουμε Θεσσαλονικη αλλα εκει καναμε τις εξωσωματικες.

Την τελευταια κ τυχερη την καναμε με την κυρία Κύρου Δήμητρα, στο New life. Ολη η παρακολουθηση γινοταν στο ιατρειο της. Μονο η ωοληψια κ η εμβρυομεταφορα εγιναν στο new life. 

 

Καλέ στο ίδιο είμαστε!!! Με άλλη γιατρό όμως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Μάλιστα.. Αποκλείεται να είναι αίμα εμφυτευσης? Έχεις ροή κανονική?

Όχι μόνο καφέ... μέχρι το απόγευμα θα φανεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Είχα λίγα καφέ στο εσώρουχου μου πριν πέντε λεπτά που πήγα τουαλέτα... Περίοδο προβλέπω...

Και εγώ περίοδο έβλεπα όταν ξεκίνησαν τα καφέ λίγες ημέρες πριν την χοριακή και ήμουν έγκυος.. Να μια χοριακή με το συμπάθειο! χαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Όχι μόνο καφέ... μέχρι το απόγευμα θα φανεί...

Εγώ στην πρώτη εμβριομεταφορα είχα καφέ και μου είχε πει είναι φυσιολογικό για την εμφύτευση! Μην αγχώνεσαι θα δούμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Καλέ στο ίδιο είμαστε!!! Με άλλη γιατρό όμως.

Αληθεια?? 

Οσο για το καφε μην απογοητευεσαι αλλα εχουμε διαβασει πολλες περιπτωσεις που ειχαν κ ηταν απο εμφυτευση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

@Πιου-πιου αχ κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με την διάρκεια περιόδου....

Αν και έχω λεπτό ενδομήτριο, η συνήθης διάρκεια της περιόδου μου είναι 5 ημέρες. Ωστόσο μετά από 2 προετοιμασίες με cyclacur τους προηγούμενους μήνες, η περίοδος μου είχε ήδη τελειώσει στις 3 ημέρες............ Είναι κάτι που με προβληματίζει αρκετά. Ο γυναικολόγος μου το συνδέει με το λεπτό ενδομήτριο. Συμφωνώ κι εγώ. Αλλά πάντα λεπτό ήταν το ενδομήτριο και η περίοδος πάντα κράταγε 5 ημέρες. Λες να φταίει καμμιά κυστούλα ??? 

Ωχ τώρα αγχώνομαι. Και νόμιζα ότι σκέφτομαι βλακείες και υπερβολές. Είχα πάντα τέλειο ενδομήτριο. Αλλά  μετά την προετοιμασία για ε/τ, 2ος κύκλος τώρα κάτι δεν πάει καλά. Τελοσπάντων δεν απογοητεύομαι μέχρι να δω αύριο. Τί στο καλό αντί να μας το φτιάχνουν το χαλάνε; Δεν ξέρω για κύστη. Εμένα μου το απέκλεισαν σχεδόν. 

@Zeta. μπορεί εκτός από εμφύτευση να είναι το καφέ από τα υπόθετα που οξειδώνονται, συμβαίνει συχνά, το γράφουνε κιόλας στις οδηγίες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

Και εγώ περίοδο έβλεπα όταν ξεκίνησαν τα καφέ λίγες ημέρες πριν την χοριακή και ήμουν έγκυος.. Να μια χοριακή με το συμπάθειο! χαχαχαχαχ

Τι να πω... Μακάρι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιου @ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Κορίτσια μήπως αυτά τα φάρμακα έχουν αυτό το σκοπό? Εάν έχεις λιγότερες μέρες περίοδο και μικρότερη ροή δεν πέφτει το ενδομητριο και ίσως αυτός να είναι ο στόχος ώστε να το κρατήσουν παχύ για καλύτερες πιθανότητες εμφυτευσης..

Εγώ π.χ που έχω τεράστιο ενδομητριο έχω περίοδο 7 μέρες και πολύ μεγάλη ροή μέχρι 5 μέρα.

@Zeta. επειδή είμαστε ακριβώς στην ίδια φάση και σε καταλαβαίνω 100% δεν θέλω να σου δίνω ελπίδες όμως πιστεύω ότι δεν το βοηθάμε τώρα με το έξτρα άγχος. Κράτα λίγο αισιοδοξία ακόμα!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Zeta. λιγάκι υπομονή ακομα,ξερω είναι ψυχοφθόρο αλλά λίγο ακόμα. @Magaiver εσύ πως είσαι πόσο έχουμε ακόμα; @Πιου-πιου τώρα τι λέει ο γιατρός γι αυτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 έχω πόνους αλλά προσπαθώ να μην δίνω σημασία.. Ίσως από τα φάρμακα δεν ξέρω πως να το εξηγήσω έτσι ξαφνικά. Λέω να κάνω ένα τεστ από το φαρμακείο το ΣΚ. Δεν θέλω να περιμένω μέχρι Δευτέρα που μου είπε η γιατρός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

@Bloublou85 έχω πόνους αλλά προσπαθώ να μην δίνω σημασία.. Ίσως από τα φάρμακα δεν ξέρω πως να το εξηγήσω έτσι ξαφνικά. Λέω να κάνω ένα τεστ από το φαρμακείο το ΣΚ. Δεν θέλω να περιμένω μέχρι Δευτέρα που μου είπε η γιατρός.

Μήπως να μην κάνεις τεστ φαρμακείου και μάλιστα σκ; Θα μπορείς να κάνεις χοριακη το σκ εκεί ή είναι όλα κλειστά; Καλύτερα χοριακη ακομα και την Παρασκευή. Λένε οτι δεν είναι απόλυτα έγκυρα αν δεν υπάρχει καθυστερηση τα φαρμακείου για αυτό το λέω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

@Zeta. λιγάκι υπομονή ακομα,ξερω είναι ψυχοφθόρο αλλά λίγο ακόμα. @Magaiver εσύ πως είσαι πόσο έχουμε ακόμα; @Πιου-πιου τώρα τι λέει ο γιατρός γι αυτό;

Τον πήρα τηλ Δεν άντεξα μετά απο αυτα που εγραψε η @ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ. Μου είπε να μην αγχώνομαι ότι και νωρίτερα να γίνει η ωορρηξία δε σημαίνει ότι δεν θα είναι όλα οκ. Θεωρεί ότι δεν θα έχω πρόβλημα. Καλά μου είπε ότι μη φοβάμαι δεν θα τα βάλω αν δεν είναι όλα καλά κλπ Λες και αυτό είναι το προβλημα μου. Αλλά χίλιες ραπισιες σε ξένο κ@λο δεν πονάνε. Τί άλλο να πει και αυτός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/10/2018 at 11:34 ΠΜ, ο/η nikona είπε:

Μπραβο!! Περιμενεις δηλαδη τα αποτελεσματα?

Πώς σου φανηκε η γιατρος? 

Πολύ καλή πραγματικά ξαναπήγα μου εδωσα αρκετά φάρμακα να σου πω την αλήθεια αλλά δεν πηραζει 7 παίρνω χαχα εσύ πως είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

@Bloublou85 έχω πόνους αλλά προσπαθώ να μην δίνω σημασία.. Ίσως από τα φάρμακα δεν ξέρω πως να το εξηγήσω έτσι ξαφνικά. Λέω να κάνω ένα τεστ από το φαρμακείο το ΣΚ. Δεν θέλω να περιμένω μέχρι Δευτέρα που μου είπε η γιατρός.

Σε ποια μέρα βρίσκεσαι τώρα από τη μεταφορά;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Τον πήρα τηλ Δεν άντεξα μετά απο αυτα που εγραψε η @ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ. Μου είπε να μην αγχώνομαι ότι και νωρίτερα να γίνει η ωορρηξία δε σημαίνει ότι δεν θα είναι όλα οκ. Θεωρεί ότι δεν θα έχω πρόβλημα. Καλά μου είπε ότι μη φοβάμαι δεν θα τα βάλω αν δεν είναι όλα καλά κλπ Λες και αυτό είναι το προβλημα μου. Αλλά χίλιες ραπισιες σε ξένο κ@λο δεν πονάνε. Τί άλλο να πει και αυτός. 

Δεν έχω καταλάβει καλά,θα τα βάλεις σε φυσικό κύκλο χωρίς φάρμακα;δηλ θα κάνεις ωορρηξία κ μετά;δεν θα κάνεις με cyclacur;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...