Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Γεια σας κοριτσακια!! Καλημέρες. Απαπαππα πάει, δεν σας προλαβαίνω πια.

@Βασω22 πες το κορίτσι!

Κορίτσια προσοχή με τις γυμναστικές φυσικά κάνει καλο αλλα στο πρωτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης πρεπει να μας δωσει το οκ ο γυναικολόγος μας. Επισης πιλατες επιτρέπονται μετα τον 3ο μηνα. Γιογκα μπορείς απ την αρχη αν συμφωνεί ο γιατρός σου.

Χαχαχαχαχα κι εγώ κοιτάω 2-3 προηγούμενες σελίδες μπας και μου έχει ξεφύγει κάτι.Το ίδιο έχω ακούσει κι εγώ για τη γυμναστική.Ας έρθει αυτή η ώρα με το καλό και βλέπουμε!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Γεια σας κοριτσακια!! Καλημέρες. Απαπαππα πάει, δεν σας προλαβαίνω πια.

@Βασω22 πες το κορίτσι!

Κορίτσια προσοχή με τις γυμναστικές φυσικά κάνει καλο αλλα στο πρωτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης πρεπει να μας δωσει το οκ ο γυναικολόγος μας. Επισης πιλατες επιτρέπονται μετα τον 3ο μηνα. Γιογκα μπορείς απ την αρχη αν συμφωνεί ο γιατρός σου.

αχαχαχ ειμαστε γρηγορες! και γω τα χανω τα μισα. Εχεις δικιο σε αυτο που λες (μολις τρωω μια πιτσα στο μετξυ σα δε ντρεπομαι!)

όπως ειπε η @zoi.ko  ας ερθει η ωρα εκεινη για μας. Εσυ μπλε σε λιγο καιρο το σκεφτεσαι και το βλεπεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη όρεξη. Απο χθες η πίτσα; :P . Μην το λες πάντως κ εσας αφορά κανονικά απο την περίοδο μέχρι την ωορρηξία ειναι καλο γυμναστική ομως μετα θέλει χαλάρωση μεχρι να δεις αν εχεις σπορακι!  Εγω εχω ενα κεντρο για εγκύους διπλα μου κ θα το επισκεφτώ μετα το οκ της γυναικολογου την Δευτέρα (αν μου το δωσει) Επίσης μην κοιτας που λεω , εγω κανω τουλάχιστον λιγο ελλειπτικό στο σπιτι. Κακωωως αλλα δεν μπορώ να μην κανω τπτ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/1/2018 at 4:58 ΜΜ, ο/η Kat-Cat είπε:

Τον Ιούλιο!!! αχαχαχ. Υπουλες οι σαλπιγγες!!!! Γιαυτο με αγχώνουν οι ρημάδες γιατί κανεις τις εξετασεις σου στον γιατρο σου, τους υπερηχους σου, τα τεστ ωορρηξιας σου, ολα τελεια, ο κυκλος σταθερος, και ερχεται μετα η φαση που μπορει να μη μενεις και να ευθυνονται οι σαλπιγγες. Πραγματικα αν ηξερα οτι δεν εχουν ολη τη διαδικασια που εχουν για να κανεις την εξεταση, και την αντιβιωση που πρεπει να παρεις κλπ και φαινονταν με εναν απλο υπερηχο θα είχα παει να την κανω απο μονη μου. Αλλα επειδη εχουν διαδικασια και φοβαμαι μην κανω και καμια βλακεια μονη μου, και παιρνεις και αντιβωση που δεν εχω παρει ποτε θα περιμενω και εγω να περασει ο καιρος να ρθει το καλοκαιρι και να παω στο γιατρο μου οπως μου ειπε και εκεινος. Αλλά θα σκάσω ως τοτε. Καθε φορα που μου ρχεται η περιοδος, επειδη ξερω οτι ειχα επαφη σε γονιμες μερες λεω δεν μπορει δε θα λειτουργησαν οι σαλπιγγες. Επισης οι αιτιες ποιες ειναι?  Ή τυχαία παθαίνουν απόφραξη πχ?

Να σου πω και γω όταν προσπαθούσαμε την πρώτη φορά είχα κάνει τις εξετάσεις και είχε μείνει σαλπιγγογραφία!!Μου λεει ο υναικολόγος πάρε να κλείσεις ραντεβού να την κάνεις!!!Επειδή όμως είχα τρέξει αρκετά λέω δεν βαριέσαι θα πάω λίγο αργότερα,βαρέθηκα!!Και έμεινα έγκυος!!!Μη το σκέφτεσαι!Συνήθως βουλώνουν από χειρουργεία,χλαμύδια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marilia Με ανακουφίζεις πολύ να ξέρεις. Οχι δεν εχω περάσει κατι τετοιο ούτε χειρουργεία, ουτε μικρόβια. Πραγματικα με χαλάρωσες γιατί μονο αυτό εμεινε να κοιτάξουμε! Σκεφτομαινα παρω λιπαντικο γονιμοτητας και εγω, καθως τελευταια υπαρχει μια ξηρασια που δεν υπηρχε. Ισως λογω αγχους. Τα φοβομουν πολυ γενικα τα σκευασματα, ουτε βιταμινες δεν παιρνω μονη μου, αλλα το σκεφτομαι τωρα.

@zoi.ko ελα και αμα μεινουμε μαζι (λεμε τωρα) θα ξεκινησουμε Pilates!

@Μπλε η πιτσα ειναι φρεσκια φρεσκια και καυτη. Κατεβηκα σε ενα τυροπιταδικο κατω απτο γραφειο μου που κανει μια φανταστικη υπερλαδωμενη βεβαια. Γενικως πρεπει να μαζευτω γιατι θελω και παιδι τρομαρα μου με αυτα που τρωω. Το απογευμα θα φαω φακες. Τελος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat Εισαι για ξυλο με τοσο αγχος που σε δερνει!!

Δεν μπορω να κανω καθολου λαικ!!!! :cry: Δεν πειραζει , μεχρι να ξανα μπορω θα εφαρμοσω καινουρια τακτικη
@Kat-Cat μου αρεσε η δημοσιευση σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat το ρίξαμε στα αλμυρά σήμερα?? Βρε ας γίνει και πάμε και για pole dancing χαχαχαχαχα.

Να πω τώρα κάτι.....από τον προηγούμενο μήνα με το που φεύγει η ακατανομαστη και τις μέρες τις ωορρηξίας έχω παρατηρήσει ότι είμαι πολύ ευσυγκινιτη.Εχθές πάλι έβλεπα μια ταινία και βαλαντωσα στο κλάμα.Τέτοιο πάρτυ ορμονών πια???Σας είχε τύχει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

@Kat-Cat το ρίξαμε στα αλμυρά σήμερα?? Βρε ας γίνει και πάμε και για pole dancing χαχαχαχαχα.

Να πω τώρα κάτι.....από τον προηγούμενο μήνα με το που φεύγει η ακατανομαστη και τις μέρες τις ωορρηξίας έχω παρατηρήσει ότι είμαι πολύ ευσυγκινιτη.Εχθές πάλι έβλεπα μια ταινία και βαλαντωσα στο κλάμα.Τέτοιο πάρτυ ορμονών πια???Σας είχε τύχει???

εχμ....χτες εβαλα τα κλαματα που ειδα στο master chef παιδακια να τρωνε μπεργκερς. Οι ορμονες ειναι στο θεο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

εχμ....χτες εβαλα τα κλαματα που ειδα στο master chef παιδακια να τρωνε μπεργκερς. Οι ορμονες ειναι στο θεο!

Ok δεν ανησυχώ τότε!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπλε είπε:

Γεια σας κοριτσακια!! Καλημέρες. Απαπαππα πάει, δεν σας προλαβαίνω πια.

@Βασω22 πες το κορίτσι!

Κορίτσια προσοχή με τις γυμναστικές φυσικά κάνει καλο αλλα στο πρωτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης πρεπει να μας δωσει το οκ ο γυναικολόγος μας. Επισης πιλατες επιτρέπονται μετα τον 3ο μηνα. Γιογκα μπορείς απ την αρχη αν συμφωνεί ο γιατρός σου.

ναι ναι εννοοιτε με εντολη γιατρου και ποτε θα σε αφησει και τι θα σε αφησει παντα ρωταμε ποτε μονες μας !!! μπλε εσυ τα ζεις κιολας τωρα με το μωρουλι να μας ενημερωνεις!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααα και εγω τρελαθηκα με τα παιδακια στο μαστερ σεφ!!!!! και λεω στον αντρα μου και εγω τετοια παρτυ θα κανω στο παιδι και μου λεει για να σε δω θα σε βαθμολογισω σαν το μαστερ σεφ χαχαχαχαχχαχαχα

 

παρτυ δε λες τπτ οι ορμονες αστα να πανε !!!!!! να πω την αληθεια και εγω το σκεφτηκα οτι μετα τις γονιμες μερες να κανω προπονηση αλλα σε πιο ηρεμους ρυθμους!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat @anni7 τόσο πολύ? Παλιότερα δεν είχα τίποτα.Δεν το είπα και στον γιατρό μου πριν 15 μέρες περίπου που πήγα....θα τον ρωτήσω την επόμενη φορά.Γενικά με τις ελεύθερες επαφές έχουν αλλάξει πολλά.....έχω εντυπωσιαστεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η zoi.ko είπε:

@Kat-Cat @anni7 τόσο πολύ? Παλιότερα δεν είχα τίποτα.Δεν το είπα και στον γιατρό μου πριν 15 μέρες περίπου που πήγα....θα τον ρωτήσω την επόμενη φορά.Γενικά με τις ελεύθερες επαφές έχουν αλλάξει πολλά.....έχω εντυπωσιαστεί!

το ιδιο και εγω κοριτσια εχουνε αλλαξει και λεω μπα ιδεα μου ειναι αλλα το εψαξα λιγακι και οντως λενε αλλαζουν !!! τι ειναι η φυση !!!! καλα εμεις  για να πω την αλαθεια τοσα χρονια μονο με προφυλαξεις καναμε γιατι δε θελαμε να ερθει κατι και επειδη αν ερχοτανε θα το κραταγαμε λεγαμε αφου δε ειμαστε ετοιμη κριμα δε ειναι να κανουμε κατι χωρις να ειμαστε οκ !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

το ιδιο και εγω κοριτσια εχουνε αλλαξει και λεω μπα ιδεα μου ειναι αλλα το εψαξα λιγακι και οντως λενε αλλαζουν !!! τι ειναι η φυση !!!! καλα εμεις  για να πω την αλαθεια τοσα χρονια μονο με προφυλαξεις καναμε γιατι δε θελαμε να ερθει κατι και επειδη αν ερχοτανε θα το κραταγαμε λεγαμε αφου δε ειμαστε ετοιμη κριμα δε ειναι να κανουμε κατι χωρις να ειμαστε οκ !! 

Το ίδιο κι εμείς αλλά μου κάνει φοβερή εντύπωση....ούτε την ωορρηξία μου δεν καταλάβαινα και τώρα εκείνες τις μέρες έχω κάτι πόνους.....αφού στον προηγούμενο κύκλο πήγα 2 φορές στο γιατρό σκέψου. Στην προηγούμενη ωορρηξία δε ξύπνησα ένα πρωί και ήμουν λες και μου είχαν κάνει κάτι κακό και έτοιμη να τα μπιξω.Ο άντρας μου έπαθε σοκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω τοση συγκινηση δεν ειχα ποτε παντως! Με τα ζωάκια με επιανε σε ταινίες και τωρα με πιανει με ολα.....Πανω κατω οι ορμονες λεμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η zoi.ko είπε:

Το ίδιο κι εμείς αλλά μου κάνει φοβερή εντύπωση....ούτε την ωορρηξία μου δεν καταλάβαινα και τώρα εκείνες τις μέρες έχω κάτι πόνους.....αφού στον προηγούμενο κύκλο πήγα 2 φορές στο γιατρό σκέψου. Στην προηγούμενη ωορρηξία δε ξύπνησα ένα πρωί και ήμουν λες και μου είχαν κάνει κάτι κακό και έτοιμη να τα μπιξω.Ο άντρας μου έπαθε σοκ!

αυτο με την ωορρηξια και εγω το παρατηρησα στον προηγουμενο κυκλο. Αποτην ωορρηξια και μετα τραβηγματα κατω χαμηλα. Επρεπε να σηκωνομαι προσεκτικΑ απο τον καναπε να φανταστεις γιατι με τραβουσε. Δεν το ειχα ξαναπαθει. Γιαυτο και σταματησα να μπαινω στα συμπτωματα γιατι να σου πω με μπερδευε ολο αυτο. Ηταν παρα πολυ εντονη η ωορρηξια σε αντιθεση με την περιοδο που μου ηρθε τωρα, που ηταν πολυ ηρεμη σε σχεση με αλλες φορες χωρις πονο, κλπ. Οχι οτι ποναω ποτε πολυ αλλα την πρωτη μερα οσο και να πεις οκ τα θελω τα παυσιπονακια μου. Τωρα ηταν ολα πολυ απαλα. Πιο πολυπονουσα στο δευτερο μισο του κυκλου δηλαδη! Σημερα - αυριο τελειωνει η περιοδος οποτε θελω να δω αν θα πονεσω παλι τοσο απο βδομαδα που θα ειμαι στο δευτερο μισο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

αυτο με την ωορρηξια και εγω το παρατηρησα στον προηγουμενο κυκλο. Αποτην ωορρηξια και μετα τραβηγματα κατω χαμηλα. Επρεπε να σηκωνομαι προσεκτικΑ απο τον καναπε να φανταστεις γιατι με τραβουσε. Δεν το ειχα ξαναπαθει. Γιαυτο και σταματησα να μπαινω στα συμπτωματα γιατι να σου πω με μπερδευε ολο αυτο. Ηταν παρα πολυ εντονη η ωορρηξια σε αντιθεση με την περιοδο που μου ηρθε τωρα, που ηταν πολυ ηρεμη σε σχεση με αλλες φορες χωρις πονο, κλπ. Οχι οτι ποναω ποτε πολυ αλλα την πρωτη μερα οσο και να πεις οκ τα θελω τα παυσιπονακια μου. Τωρα ηταν ολα πολυ απαλα. Πιο πολυπονουσα στο δευτερο μισο του κυκλου δηλαδη! Σημερα - αυριο τελειωνει η περιοδος οποτε θελω να δω αν θα πονεσω παλι τοσο απο βδομαδα που θα ειμαι στο δευτερο μισο

Στον κύκλο που πέρασε κι εγώ..... περισσότερο ποναγα στην ωορρηξία πάρα στην περίοδο και αποφεύγω και τα χάπια....όλο το ζόρι το πέρασα χωρίς να πάρω τίποτα.Ουφφφφφφφ και από βδομάδα ξανά μανά.Αλλά το περομενω πως και πώς!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η zoi.ko είπε:

Στον κύκλο που πέρασε κι εγώ..... περισσότερο ποναγα στην ωορρηξία πάρα στην περίοδο και αποφεύγω και τα χάπια....όλο το ζόρι το πέρασα χωρίς να πάρω τίποτα.Ουφφφφφφφ και από βδομάδα ξανά μανά.Αλλά το περομενω πως και πώς!?

στην περιοδο πηρα ενα ντεπον, αλλα στην ωορρηξια οχι! Τι ηταν και αυτο ρε συ παντως. Δε μου χε ξανασυμβει. Γιαυτο σου λεω μονο συμπτωμα η καθυστερηση! Ηταν λες και γινοταν διεργασια κει κατω 15 μερες! 15 μερες τραβηγματα...Τρελο! Καλα και γω την περιμενω πως και πως, δε με νοιαζει καθολου. Θελω να ειμαι προσγειωμενη και ο,τι γινει! Δε θελω να μου φουσκωνω τα μυαλα! Απο βδομαδα εξάλλου ξεκιναμε και τα τεστακια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

στην περιοδο πηρα ενα ντεπον, αλλα στην ωορρηξια οχι! Τι ηταν και αυτο ρε συ παντως. Δε μου χε ξανασυμβει. Γιαυτο σου λεω μονο συμπτωμα η καθυστερηση! Ηταν λες και γινοταν διεργασια κει κατω 15 μερες! 15 μερες τραβηγματα...Τρελο! Καλα και γω την περιμενω πως και πως, δε με νοιαζει καθολου. Θελω να ειμαι προσγειωμενη και ο,τι γινει! Δε θελω να μου φουσκωνω τα μυαλα! Απο βδομαδα εξάλλου ξεκιναμε και τα τεστακια μας!

Ναιιιιιιιιιιι ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εγω αμα το πιστεψτε οτι δε εβγαλα ουτε ενα σπυρακι δε ξερω αμα ηταν τυχαιο αλλα παντα εβγαζα και στην ωορυξια βγαζω και αυτη την φορα τπτ !! βεβαια μπορει να ητανε και ασχετο τυχαιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

κοριτσια εγω αμα το πιστεψτε οτι δε εβγαλα ουτε ενα σπυρακι δε ξερω αμα ηταν τυχαιο αλλα παντα εβγαζα και στην ωορυξια βγαζω και αυτη την φορα τπτ !! βεβαια μπορει να ητανε και ασχετο τυχαιο 

Εγώ το έβγαλα εύχομαι η ακατανομαστη να μην κανειβαυριο την έφοδο της και ας γεμίσω! ! @anni7 σου εύχομαι γρήγορα ευχάριστα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάλι είχα μπόλικα από την ωορρηξία μέχρι και την Τετάρτη που μου τελείωσε.Από εχθές σαν θαύμα εξαφανίστηκαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγώ πάντως έχω παρατηρήσει τρομερές διαφορές από όταν ξεκινήσαμε να προσπαθούμε για παίδι και προβληματίζομαι μήπως είναι εγκεφαλικό γτ εμείς βρισκόμαστε ελεύθερα 3 χρόνια τώρα κ δεν είχα καταλαβει τίποτα.

Όμως από τη μέρα που είπαμε και οι 2 άιντε πάμε δυνατά για μωράκι όλο κάτι καινούριο παρατηρώ. Τη μια φουλ συγκίνηση με ότι κ να δω, την άλλη φουλ νεύρα να τσακώνομαι μέχρι κ με τον καθρέφτη, την άλλη τραβήγματα, τώρα περίεργους πόνους περιόδου, γενικά όλο και κάτι ανακαλύπτω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anni7 kai @zoi.ko κ εγω ακριβως τα ιδια σε οτι αφορα τα συμπτωματα ωορηξιας. πιο πολυ πονο απο περιιδο. αν κ για να ειμαι ειιλικρινης πιστευω οτι τοσα χρονια επειδη προσεχαμε κ δεν ειχαμε επιδιωξει εγκυμοσυνη δεν ασχολιομουν με την ωορηξια και κατα συνεπεια αγνοουσα τα συμπτωματα. βασικα ειμαι σιγουρη γι' αυτο. 

@Kat-Cat που δουλευεις?περιοχη εννοω.... να μαθουμε κ εμεις το τυροπιταδικο! αν κ γω (για πιλυ καλη μου τυχη) δεν τρωω τπτ αππ αυτα. τα απεχθανομαι. αλλα η pizza που περιγραφεις ειναι η αγαπημενη του καλου μου. 

by the way ο αφυγραντηρας μου ειναι delonghi. στελνω κ φωτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kukki εμείς ελεύθερα λιγότερο από χρόνο και όποτε να ναι δλδ χωρίς να κοιτάω μέρες,ωορρηξία κλπ. αλλα από τον προηγούμενο μήνα....ναι έχω θεματακια.....νεύρα όχι τόσο αλλά αυτή η ευσυγκινησια......πραγματικά δεν καταλαβαίνω.Εντάξει όταν είσαι έγκυος είναι ένα σύμπτωμα αλλά στην ωορρηξία.......έχω αρχίσει να ανησυχώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...