Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΡΕΜΕΣ ΠΡΟΣΩΠΟΥ ΚΑΙ ΜΑΤΙΩΝ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΟΣΕΣ ΘΗΛΑΖΕΤΕ


Recommended Posts

ΚΑλημερα μανουλες.

Ηρθε η ωρα να ασχοληθω με τον εαυτο μου. ΑΝΑΠΑΛΑΙΩΣΗ και ΑΝΑΣΤΗΛΩΣΗ.

Εχετε να μου προτεινετε κρεμες προσωπου, ημερας και νυχτας, κρεμα ματιων (εχω μαυρους κυκλους και λιγες ρυτιδουλες εκφρασης κατω απο τα ματια) και καμια μασκουλα που να μην ειναι φουλ στα χημικα, μιας και θηλαζω τον πριγκηπα μου και θελω να χρησιμοποιω οσο τον δυνατον λιγοτερο ανθυγειινα προϊοντα?

Περιμενω νεα σας, γιατι η αναστηλωση πρεπει να εχει γινει μεχρι την βαφτιση, που θα γινει σε 3 περιπου μηνες.

Σας φιλω ολες σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια δεν εχω να προτεινω κατι φοβερο,παρα μονο την κρεμα προσωπου Bepanthol ultra,που ειναι κρεμα θρεψης και αναδομησης..ειναι πολυ καλη και την χρησιμοποιω ακομα και στον μπεμπη οταν παρουσιαζει κατα καιρους καποια ξηροτητα..

αλλα απο καλυντικες κρεμες κοριτσια δεν σκαμπαζω τιποτα λογω θηλασμου..ξερω μονο οτι τα προιοντα της Avene ειναι καπως καλυτερα για την περιπτωση μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξερω μονο οτι τα προιοντα της Avene ειναι καπως καλυτερα για την περιπτωση μας...

Της AVENE ξεκινησα να χρησιμοποιω μια μασκα προσωπου, 2 φορες την εβδομαδα, που δεν την ξεβγαζεις..... την αφηνω 15 λεπτα και οτι δεν απορροφησει το αφαιρω με λιγο βαμβακι...

Για κρεμες προσωπου χρειαζομαι κατι πιο δυνατο και δραστικο.

Ειπαμε αναστηλωση!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσάκι καλησπέρα!

Δεν εχεις κάποια φαρμακοποιό που να χεις οικειότητα να την ρωτησεις?

Αυτες είναι πολύ ενημερωμένες,κ αν είναι κ μανούλα ακόμη καλύτερα!

Εμένα πάντως ο γιατρος μου,πέρα απ τη διατροφή κ τις βαφες μαλλιών κατα

τη διάρκεια του θηλασμού,δε μου απαγόρεψε τίποτα απολύτως όσον αφορά

τον καλλωπισμο μου κ συνέχισα να χρησιμοποιώ την σούπερ-ενυδατική μου

απο την lancome!!

Φιλάκια,να σου ζησει ο μπεμπάκος σου!!!!

Υ.γ.στο θεματάκι σου για την τηλεόραση δε θα απαντησω,εχει ανοιχθει κ στο παρελθον

κατι παρόμοιο κ εγινε ένας ψιλοχαμός!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Πασχαλιτσάκι!!!

Καταρχήν να σου πω ότι και εγώ θηλάζω αλλά ουδέποτε σκέφτηκα ότι η κρέμα μου θα βλάψει το μωρό μου.Πάντα έβαζα κρέμα,απ'την 1η στιγμή που γέννησα.Απλά τυγχάνει να χρησιμοποιώ φυτικά καλλυντικά της εταιρείας L' Occitane.Είναι απλά ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ!!!!!Έχει προιόντα για κάθε ανάγκη της επιδερμίδας και θα βρεις σίγουρα κάτι που να σου ταιριάζει και να σε ικανοποιεί.Ψάξε λίγο στο νετ και δες τις σειρές που έχει.Είναι και ακίνδυνα όπως τα θέλεις οπότε θα γίνεις κούκλα ;);)

Το μόνο κακό είναι ότι δεν τα βρίσκεις εύκολα...Που μένεις εσύ;Έχει Αθήνα,Λάρισα,Θεσ/νικη,Δράμα έχω βρει,αλλού δεν ξέρω αν έχει.

Της ΑVENE κρέμες χρησιμοποίησα κάποια στιγμή αλλά δεν τρελάθηκα...Τα L'Occitane δεν τα αλλάζω πάντως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠορεις να πασαλειφτεις με οτι θελεις!!!

χωρις πλακα..

Ακομα και εαν περναει - που δεν περναει - καποια ποσοτητα χημικων στο γαλα..ειναι ελαχιστη και δεν προκειτε να βλαψει το παιδι.

Εαν τωρα θελεις κατι πιο αγνο πιο φυσικο υπαρχουν παρα πολλα προιοντα πολυ καλα στα φαρμακεια που δεν εχουν μεσα συντηρητικα..πχ Κορρες και Απιβιτα που ειναι Ελληνικα και αρκουντος οικονομικα και με μια χαρα αποτελεσματα..

Τωρα θαυματα μην περιμενεις απο καμια κρεμα...πινει πολυ νερο τρωγιε φρουτα και λαχανικα και φυσικα βρες μια καλη μακιγιερ...θα εισαι θεα στη βαφτηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εαν τωρα θελεις κατι πιο αγνο πιο φυσικο υπαρχουν παρα πολλα προιοντα πολυ καλα στα φαρμακεια που δεν εχουν μεσα συντηρητικα..πχ Κορρες και Απιβιτα που ειναι Ελληνικα και αρκουντος οικονομικα και με μια χαρα αποτελεσματα..

Τωρα θαυματα μην περιμενεις απο καμια κρεμα...πινει πολυ νερο τρωγιε φρουτα και λαχανικα και φυσικα βρες μια καλη μακιγιερ...θα εισαι θεα στη βαφτηση

Θα δοκιμασω κατι φυτικο..... θα ρωτησω τον φαρμακοποιο και ελπιζω να μη με παραμυθιασει με "κρεμες που κανουν θαυματα".

Οτι και να κανω γλυκια μου η αυπνια σκοτωνει καθε κυτταρο του οργανισμου μου. Εχω να κοιμηθω απο τοτε που γεννησα......

Εννοειται οτι η μακιγιερ θα καλοπληρωθει για το σοβατισμα!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη μασας..εγω βαφτησα τον ικο μου οταν ηταν 5 μηνων..και δουλευα..και φυσικα δεν κοιμοταν τα βραδια..με τιποτα..

μια κουκλα θα εισαι γιατι θα εχεις πανω σου το χαμογελο της ευτυχιασ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Πασχαλιτσάκι!!!

Καταρχήν να σου πω ότι και εγώ θηλάζω αλλά ουδέποτε σκέφτηκα ότι η κρέμα μου θα βλάψει το μωρό μου.Πάντα έβαζα κρέμα,απ'την 1η στιγμή που γέννησα.Απλά τυγχάνει να χρησιμοποιώ φυτικά καλλυντικά της εταιρείας L' Occitane.Είναι απλά ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ!!!!!Έχει προιόντα για κάθε ανάγκη της επιδερμίδας και θα βρεις σίγουρα κάτι που να σου ταιριάζει και να σε ικανοποιεί.Ψάξε λίγο στο νετ και δες τις σειρές που έχει.Είναι και ακίνδυνα όπως τα θέλεις οπότε θα γίνεις κούκλα ;);)

Το μόνο κακό είναι ότι δεν τα βρίσκεις εύκολα...Που μένεις εσύ;Έχει Αθήνα,Λάρισα,Θεσ/νικη,Δράμα έχω βρει,αλλού δεν ξέρω αν έχει.

Της ΑVENE κρέμες χρησιμοποίησα κάποια στιγμή αλλά δεν τρελάθηκα...Τα L'Occitane δεν τα αλλάζω πάντως!!!

Εσυ τις παιρνεις απο το ιντερνετ ή απο καταστημα? Απο το ιντερνετ δεν ειδα να εχει την Ελλαδα μεσα...... ΜΑλλον καποια βλακεια θα καταλαβα ε??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...