Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πως το ανακοινωσατε στον αντρουλη σας???


Αργυρω 27

Recommended Posts

  • 2 months later...

εμας μας ηρθε πολυ ξαφνικο διοτι δεν σχεδιαζαμε να κανουμε μωρο ..ειχα λοιπον καθυστερηση 5 μερες αλλα δεν ηξερε τιποτα.εκανα τεστ βγηκε θετικο και δεν το πιστευα !!!!!!!η χαρα μου αλλα κ η εκπληξη ηταν πολυ μεγαλη!τον περιμενα να ερθει και του λεω " μωρο μου ξερεις.. ειμαι εγκυος" ετσι απλα...ειχε μεινει καγκελο πραγματικα , αλλα μετα απο λιγα λεπτα που συνηλθε με αγκαλιασε και μου ειπε οτι ειναι το πιο ευχαριστο νεο που του εχω πει !αχ πολυ ωραιεσ στιγμες πραγματικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο οτι βλεπω κοριτσια οσες εχετε γραψει το πως θα θελατε να ειναι οταν θα μενατε εγκυουλες τωρα ειστε εγκυουλες :P Πολυ χαιρομαι γι αυτο και μπηκα να γραψω μονο και μονο γιατι ολες σας μεινατε και θελω και εγωωωωω :silly:

Παντος οταν θα ερθει εκεινη την ωρα θα του το πω μια και εξω πιστευω γιατι το περιμενουμε πολυ καιρο και θα ηθελα αμεσως να το μαθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rose μου, ελπίζω να σου φέρει γούρι το ποστ και να μείνεις κι εσύ αμέσως εγκυούλα! Εμείς με τον άντρα μου το ψυλλιαστήκαμε στις διακοπές μας γιατί πορίμενα να αδιαθετήσω, είχα ψιλοπονάκια αλλά η περίοδος πουθενά. Ήδη προσπαθούσαμε 6 μήνες. Με συγκράτησε και δεν πήρα τεστ να κάνω στις διακοπές, οπότε με το που γυρίσαμε σπίτι πήγα για χωριακή. Τα αποτελέσματα μου τα είπε η μικροβιολόγος κατευθείαν και ο άντρας μου με περίμενε στο αμάξι. Μόλις μπήκα λοιπόν του είπα απλά ότι είμαι έγκυος! "Το ξερα" μου λέει! Μετά απ' αυτό όλη την εβδομάδα (να μην πω μήνα) κοιταζόμασταν σα χαζά με ένα ηλίθιο χαμόγελο!!!! Ακόμα δεν του έχει φύγει του άντρα μου!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εμεις προσπαθουμε εδω και 8 μηνες...αν μεινω εγκυος εχω σκεφτει να μην του πω τιποτα για καθυστερησεις κτλ και του κανω δωρο μια πιπιλα!!Ερχονται και τα χριστουγεννα τωρα και θα ειναι κουτι! ονειρα κανω αν τυχον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΜΩΡΕ ΩΡΑΙΕΣ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ...

ΗΤΑΝ 30-12-08. 7.30 Η ΩΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ. ΑΦΟΥ ΕΙΧΑ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΛΙΓΟΥΡΕΣ ΚΑΙ ΣΚΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΜΠΑΙΝΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΤΕΣΤΑΚΙ. ΒΓΑΙΝΕΙ ΘΕΤΙΚΟ. ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ.

-ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ????????? ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!! ΚΑΙ ΞΕΣΠΑΣΑ ΣΕ ΛΥΓΜΟΥΣ.

-.....

-ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ?? ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ??

-ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΛΙΓΟ. ΠΑΕΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ... ΤΙ????

-ΕΚΑΝΑ ΤΕΕΕΕΕΕΕΕΣΤΤΤΤΤ.

-Ε ΕΝΤΑΞΥ ΜΗΝ ΚΛΑΙΣ. ΤΟ ΘΕΛΑΜΕ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΑΜΕ? ΑΦΟΥ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΜΕ.

-ΔΕΝ ΚΛΑΙΩΩΩΩΩΩ ΓΙ ΑΥΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

-ΑΛΛΑ?

-ΔΕΝ ΞΕΡΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ..... ΕΛΑ ΣΠΙΤΙ ΜΠΟΥ ΧΟΥΧΟΥ.. ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ. ΗΡΘΕ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΕΔΕΙΞΑ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ , ΑΓΚΑΛΙΑΣΤΗΚΑΜΕ, ΦΙΛΗΘΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ 9 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΣΚΑΣΕΙ ΜΥΤΗ Ο ΖΟΥΖΟΥΝΟΣ... THE END

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια μου, τι συγκίνηση πάλι...!

Προσπαθούσαμε πολύ καιρό, όχι γιατι είχα πρόβλημα σύλληψης, αλλα πρόβλημα στο μυαλό του γιατρού! Any way, αλλάζω γιατρό, μου δίνει το πράσινο φως και συλλαμβάνω 30-8 την ημέρα της γιορτής μου μετά απο τρελλό γλέντι. ήμουν σίγουρη οτι είχα μείνει έγκυος και είχα πάρει ένα μπιμπερό το είχα τυλίξει κορδέλες για να το κάνω δώρο στον αντρούλη μου την μεγάλη στιγμή της ανακοίνωσης! (ακόμα στο ντουλάπι είναι)

1η μέρα καθυστέρησης κάνω το τεστ και βλέπω το +, αρχίζω γέλια και κλάματα μαζι και μέσα σε όλα να έχω στήσει το τεστ στον πάγκο και να του βγάζω φωτογραφίες :woohoo: , χάζεψα τελείως. Ο άντρας μου στο μαγαζί, λέω θα περιμένω μέχρι το βράδυ αλλα πού....? Μετά απο 10 λεπτά τον παίρνω τηλ, στο μαγαζί χαμός απο κόσμο και του λεω έκανα τεστ, "τι τεστ?, "μαθηματικων...!Εγκυμοσύνης ρε χαζε και είναι θετικό", η απόλυτη σιωπή. Λέω πάει αυτός, χάζεψε. Μέσα σε μισή ώρα ακούω το κλειδι, είχε κλείσει το μαγαζί ο τρελλός είχε διώξει και τον κόσμο και μού ρθε σπίτι! Κόντευε να με σκάσει απο την αγκαλιά, να γελάει και να κλαίει μαζί κι αυτός κι εγω (αν δεν ταιριαζαμαι...). Η απόσταση Κολωνάκι- Πεντέλη σε 25 λεπτα!!!!

Το βράδυ πήγαμε μπουζούκια, ε, όποιος βρέθηκε στο ίδιο μπουζουξίδικο εκείνο το βράδυ θα μας θυμάται ακόμα, τρελλό show!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ είχα πάρει το τεστ βράδυ απο φαρμακείο χωρίς να το ξέρει ο άντρας μου και την επόμενη ημέρα ξύπνησα απο τις 6 το πρωί και το έκανα. Με το που βγήκε θετικό δεν υπάρχουν λέξεις να σας περιγράψω τα συναισθηματά μου. Πάω κάθομαι στο σαλόνι και περίμενα να ξυπνήσει ο πατέρας του παιδιού μου. Ξυπνάει, πάει στο μπάνιο και έρχεται στο σαλόνι και μου λέει απο τι ώρα είσαι ξύπνια? Απο τις 6 του λέω. Θα πιούμε καφεδάκι? Οχι του λέω τον έκοψα γιατί θα γίνω μάνα και εσύ πατέρας...προς στιγμή δεν έκανε τίποτα με κοίταξε και χαμογέλασε...μετά καταλαβαίνετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρώ μου δεν πρόλαβα να του το ανακοινώσω γιατί μπήκε στο μπάνιο που είχα κάνει το τέστ και περίμενε να δει το αποτέλεσμα αν και ήταν σίγουρος ότι θα είναι θετικό εγώ πάλι έλεγα αποκλείεται..μάλον κάτι ήξερε,χι,χι και όταν είδαμε ότι ήταν θετικό είχαμε πάθει και οι δυο σοκ και πιο πολύ εγώ που δεν το περίμενα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia tin proti fora poy emeina egkios eimastan 3 mhnes pandreneni.

me tin proti prospathia poy kaname eleythera emina egkios.

prin ton gamo prospathisame 3 mines alla tipota, malon to moraki mas perimene na pantreftoyme prota :)

eimoyn sti doylia kai me esteile to afentiko exo na pliroso enan logargiasmo etsi mporesa kai pira to test, ekini tin mera perimena periodo eixa kai ponoys periodou alla den xero giati eixa ena proestima!!!!!

mpika stin toyaleta kai otan vgika den pisteya sta matia moy!!

leo tin kopela poy doylebame mazi pane se parakalo na to deis kai esi giati tha trelatho!!! to test itan diplo kai gia sigoyria meta apo mia ora ekana kai to allooooo.

eixa rantebou to apogeymataki gia adavgies stin komotria opote prota piga sto komotirio giati an toys to elega pio mprosta den tha me afinan na pao :P meta pao se ena magazi me paidika paixnidia kai pira mia pipila 2 koydoynistres kai 2 mpimpero!! tin pipila gia ton andra moy

kai ta alla 4 gia toys papoydes kai tis giagiades. i antidrasis itan (to blema tis agelados) gia arxi kai meta tsirides agkalies kai filia!!! fobera sinestimata kai empiries!!!!

tora edo kai 4 mines prospathoyme gia deytero alla den erxete :(

elpizo omos na moy to feri o agios basilis!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...