Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ


Recommended Posts

Κατερινα ευχομαι και προσευχομαι η μικρη σου να παει καλα..

Να διορθωθει αυτο το θεμα και ν ακουει μια χαρα και απο τ αλλο το αυτακι

Εχω μια ξαδερφη ειναι στα 28 και σε λιγο θα γινει μανουλα

Οταν ηταν μικρουλα διαπιστωσαν οτι δεν ακουει απο το ενα αυτι

Σημερα ειναι δασκαλα και ποτε δεν ειχε το παραμικρο προβλημα..τουλαχιστον κατι που να πεσει στη αντιληψη μου

Ευχομαι τα καλυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 135
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μεσα απο την ψυχη μου...σου ευχομαι ολα να πανε καλα...

υπομονη-επιμονη τιποτα αλλο....

φιλια:kiss: :kiss:

και προσπαθησε να μην στεναχωριασαι....:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μου την καλησπέρα μου και απο μενα!να σου ζησουν τα παιδακια σου!!οσο για την κορουλα σου πραγματικα ευχομαι μεσα απ την καρδια μου οτι καλυτερο και να να μειωθει τελειως το προβλημα στο αυτακι της!μην απελπιζεσαι!!εχε πίστη και θα δεις οτι ολα θα πάνε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:( Κορίτσια μπήκα τώρα στο φόρουμ γιατί όπως καταλαβαίνετε δεν με παίρνει με τίποτα ο ύπνς το μυαολό μου έχει κολλήσει. Δυστυχώς τα πράγματα δεν είναι και τόσο καλά πήγαμε το απόγευμα στον χειρούργο που σας έλεγα που ειδικευέται΄πάνω στα αυτιά και της έκανε πάλι της μικρής ακουόγραμμα και δυστυχώς διαπίστωσε και αυτός ότι το ότι δεν ακούει το μικρό μου προχωράει ραγδαία. Κανονικά μου είπε ότι ξεκινάει η ακοή από το 25 και της μικρούλας μου ξεκινάει(ευτυχώς)μόνο στο αριστερό αυτάκι της από το 55 δενα ακούει ποιό κάτω. Μου είπε και αυτός ότι πρέπει την Παρασκευή να κάνουμε μία εξέταση (μήπως καλέ κορίτσια την ξέρει καμία σας γιατί τα έχω χαμένα) ακουστικάπρογητά δυναμικάεγκεφαλιακού στελέχους για να δούμε αν παίρνει το σωληνάκι ή να θα χρειαστεί κατευθείαν επέμβαση. Μου είπε και να μην στεναχωριέμαι γιατί ακόμα και να προχωρήσει ακούει πεντακάθαρα από το δεξί αυτάκι της αλλά κορίτσια μου δεν μπορώ να μην στεναχωριέμαι δεν το κάνω επίτηδες αλλά σκέφτομαι τώρα που σας γράφω ότι μήπως έκανα εγώ κα΄τι στραβόσ την εγκυμοσύνη και της το διμιούργησα το πρόβλημα? μήπως δεν την πρόσεξα όσο έπρεπε με τις ωτίτιδες?? μήπως πολλά μήπως έχουν περάσει από το μυαλό μου τις τελευταίες 3 μέρες. Σας ευχαριστώ που με ακούτε και συγνώμη που σας μαυριζω με τα μηνυματά μου.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:( Κορίτσια μπήκα τώρα στο φόρουμ γιατί όπως καταλαβαίνετε δεν με παίρνει με τίποτα ο ύπνς το μυαολό μου έχει κολλήσει. Δυστυχώς τα πράγματα δεν είναι και τόσο καλά πήγαμε το απόγευμα στον χειρούργο που σας έλεγα που ειδικευέται΄πάνω στα αυτιά και της έκανε πάλι της μικρής ακουόγραμμα και δυστυχώς διαπίστωσε και αυτός ότι το ότι δεν ακούει το μικρό μου προχωράει ραγδαία. Κανονικά μου είπε ότι ξεκινάει η ακοή από το 25 και της μικρούλας μου ξεκινάει(ευτυχώς)μόνο στο αριστερό αυτάκι της από το 55 δενα ακούει ποιό κάτω. Μου είπε και αυτός ότι πρέπει την Παρασκευή να κάνουμε μία εξέταση (μήπως καλέ κορίτσια την ξέρει καμία σας γιατί τα έχω χαμένα) ακουστικάπρογητά δυναμικάεγκεφαλιακού στελέχους για να δούμε αν παίρνει το σωληνάκι ή να θα χρειαστεί κατευθείαν επέμβαση. Μου είπε και να μην στεναχωριέμαι γιατί ακόμα και να προχωρήσει ακούει πεντακάθαρα από το δεξί αυτάκι της αλλά κορίτσια μου δεν μπορώ να μην στεναχωριέμαι δεν το κάνω επίτηδες αλλά σκέφτομαι τώρα που σας γράφω ότι μήπως έκανα εγώ κα΄τι στραβόσ την εγκυμοσύνη και της το διμιούργησα το πρόβλημα? μήπως δεν την πρόσεξα όσο έπρεπε με τις ωτίτιδες?? μήπως πολλά μήπως έχουν περάσει από το μυαλό μου τις τελευταίες 3 μέρες. Σας ευχαριστώ που με ακούτε και συγνώμη που σας μαυριζω με τα μηνυματά μου.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:( Κορίτσια μπήκα τώρα στο φόρουμ γιατί όπως καταλαβαίνετε δεν με παίρνει με τίποτα ο ύπνς το μυαολό μου έχει κολλήσει. Δυστυχώς τα πράγματα δεν είναι και τόσο καλά πήγαμε το απόγευμα στον χειρούργο που σας έλεγα που ειδικευέται΄πάνω στα αυτιά και της έκανε πάλι της μικρής ακουόγραμμα και δυστυχώς διαπίστωσε και αυτός ότι το ότι δεν ακούει το μικρό μου προχωράει ραγδαία. Κανονικά μου είπε ότι ξεκινάει η ακοή από το 25 και της μικρούλας μου ξεκινάει(ευτυχώς)μόνο στο αριστερό αυτάκι της από το 55 δενα ακούει ποιό κάτω. Μου είπε και αυτός ότι πρέπει την Παρασκευή να κάνουμε μία εξέταση (μήπως καλέ κορίτσια την ξέρει καμία σας γιατί τα έχω χαμένα) ακουστικάπρογητά δυναμικάεγκεφαλιακού στελέχους για να δούμε αν παίρνει το σωληνάκι ή να θα χρειαστεί κατευθείαν επέμβαση. Μου είπε και να μην στεναχωριέμαι γιατί ακόμα και να προχωρήσει ακούει πεντακάθαρα από το δεξί αυτάκι της αλλά κορίτσια μου δεν μπορώ να μην στεναχωριέμαι δεν το κάνω επίτηδες αλλά σκέφτομαι τώρα που σας γράφω ότι μήπως έκανα εγώ κα΄τι στραβόσ την εγκυμοσύνη και της το διμιούργησα το πρόβλημα? μήπως δεν την πρόσεξα όσο έπρεπε με τις ωτίτιδες?? μήπως πολλά μήπως έχουν περάσει από το μυαλό μου τις τελευταίες 3 μέρες. Σας ευχαριστώ που με ακούτε και συγνώμη που σας μαυριζω με τα μηνυματά μου.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΧΙ ΒΡΕ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΕΝΑ ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΑΛΛΟ..ΜΗΝ ΡΙΧΝΕΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ!:(

ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΙΣΙΟ ΤΕΛΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΑΥΤΑΚΙΑ Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ...

ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΛΛΑ...

ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΟΣΕΥΧΕΣ ΟΛΩΝ ΜΑΣ...ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΒΡΑΔΥ:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ότι καλύτερο εύχομαι

Πιστεύω πως επειδή είναι μικρούλα ακόμη,

το πρόβλημα θα αντιμετωπιστεί εύκολα.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Περαστικά να είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσακι μου ολα θα περασουν μη στεναχωριεσαι...Η κοπελα που μας κρατουσε τα παιδια ειχε παρομοιο προβλημα με το γιο της και το παιδι δεν ακουγε καθολου ...Να φανταστεις οτι μεχρι 4 ετων δε μιλουσε αφου δεν ακουγε και ολοι ειχαν ανησυχισει και για αλλα προβληματα αλλα κανανε χειρουργειο και τελικα το παιδι ακουσε μια χαρα και τωρα ειναι 16 ετων και ειναι ενας κουκλος και ο καλλιτερος μαθητης στο σχολειο του!!Ο τι σου πει ο γιατρος σας κανετε αν τον εμπιστευεστε αλλα καλο ειναι να παρετε και μια δευτερη γνωμη για τη λυση που θα δωσει...ευχομαι περαστικα και θα προσευχομαι κι εγω για το κοριτσακι σου...Φιλακια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΤΑΙΣ ΕΣΥ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΖΕΙΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ. ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΘΑ ΔΕΙΣ!! ΟΛΟ ΤΟ ΜΑΜΥ ΠΡΟΣΕΥΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΟΥΛΑ ΣΟΥ ΚΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ! ΝΑ ΜΑΣ ΓΡΑΨΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΝΕΑ. ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα μου το μονο που δεν σου χρειαζεται τωρα ,ειναι οι ενοχες!!!Και γιατι?δεν φταις εσυ σε κατι!!!Ειναι λαθος να σκεφτεσαι ετσι,σε καταλαβαινω γιατι ολες ετσι αντιδρουμε συνηθως,αλλα κανεις κακο στον εαυτο σου,στην ψυχολογια σου και το εισπραττει και το παιδι!Προσπαθησε καλη μου να ηρεμησεις,δεν ειναι κατι σοβαρο που να κινδυνευει η υγεια της,δοξα το Θεο το κοριτσακι σου ειναι υγιεστατο!Αυτο το προβλημα με το αυτακι του θα αποκατασταθει,ηρεμησε και ολα θα πανε καλα,θα δεις!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καθε ευσυνείδητη μάνα στο παιδί της οποίας συμβαίνει κάτι ρίχνει το φταίξιμο στον εαυτό της και πλημμυρίζει ενοχές...

Το σίγουρο Κατερίνα μου είναι ότι δεν είσαι υπαίτια εσύ για την κατάσταση του παδιού σου. Θα το αντιμετωπίσεις και θα παλέψεις με το πρόβλημα και πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά.

Ξερεις τι πιστεύω βαθιά μέσα μου με κάτι τέτοιες περιπτωσεις Κατερίνα μου?

Ότι τίποτα δεν είναι τυχαίο σε αυτή τη ζωή... Οτι συμβαίνουν αυτά τα "μικρά" {και συγνώμη για τον χαρακτηρισμό} για να αποτρέψουν κάποια άλλα μεγαλύτερα...

Εχε πίστη λοιπόν.

Σου εύχομαι υπομονή και κουράγιο εκ βαθέων ψυχής...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerina kafira kalispera glukia mou euxome o theoulis na eisakousei tis proseuxoules mas gia to koritsaki sou kai na ta kseperasete olla auta to suntomotero dunaton...omws kali mou min rixneis euthines ston eauto sou,apla koita pws na eise dilpa tis me ena plati xamogelo na tin steirizeis kai na tin kaneis eutuxismeni.

filakia:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΛΕΣ..ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα

σου εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου όλα να πανε καλά για τη μικρούλα σου.:)

Σαν μαμά, δεν υπάρχει περίπτωση να μην έκανες κάτι κάλα.Το λέω και το πιστεύω!!!Οι κεραίες μας είναι τόσο υπερευαισθητες που νομίζω ότι πιάνει το 99,99%, οπότε μην ταλαιπωρεις τον εαυτο σου αδικα με ενοχές...:unsure:

Το θετικό ειναι οτι ειναι μικρή ακόμη, θα τη βρειτε την ακρη με τη βοήθεια των γιατρών.

Νομίζω πάντως πως η μικρούλα σου είναι τυχερή που σε εχει μανούλα, γιατί φαινεσαι δυνατος ανθρωπος...

Η θετική μου σκέψη και οι ευχές μου μαζί σας.

Ενημερωσε μας πως πατε.

Πολλά φιλια.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα,

Εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά για το αγγελούδι σου! Μην στενοχωριέσαι και να είσαι δυνατή γιατί πρέπει να σταθείς δίπλα της και δίπλα στ'άλλα σου αγγελούδια!! Σου στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια και θα προσευχηθώ για το αγγελάκι σου!! Ολά να πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΟΥ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ!ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΝΕ,ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΝΤΑΙ.ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΔΕ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΟΥΤΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ευχηθω και εγω με την σειρα μου καλη επιτυχια και πολυ δυναμη........ολα θα πανε καλα και μην πανικοβαλεσια να σε ηρεμη για την μικρη σου φιλακια πολλα και περιμενουμε νεα ευχαριστα που ειμαι σιγουρη οτι θα ειναι:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:( κορ΄τσια σας ευχαριστώ πραγματικά μέσα από την ψυχή μου όλες σας. Σήμεα (πρίν από ΄τρείς ώρες) πήγαμε και σε ένα άλλο γιατρό στο Metropolitan γιατί εχθές όλο το βράδυ μαζί με τον άνδρα μου ξεψαχνίσαμε κυριολεκτικά το internet για τέτοιες παθήσεις κορίτσια μου έπαθα την πλάκα της ζωής μου και εγώ και εκείνος είναι λέει πολύ μεγάλο το ποσοστό αυτής της παθήσης είαναι γύρω στα 60% στα αγόρια και 30% στα κορίτσια. Πέσαμε και εμείς στο ποσοστό των κοριτσιών για να το αυξήσουμε. Δυστυχώς και αυτός του Metropolitan μας είπε ότι χάνεται ηα ακοή σταδιακά και ότι η επέμβαση (ευτυχώς γίνεται και εδώ ) γιτί ρε κορίτσια θα το πήγαινα και στην άκρη του κόσμου αν χρειαζότανε αλλά σκέφτομαι και τα άλλα δύο τα παιδάκια μου και την ίδια πώς θα αισθανότανε αν ξενιτευότανε για λίγο καιρό και μας είπε ότι η επέμβαση γίνεται όταν το παιδί είναι 6 με 7 χρονών για να έχει τελειοποιηθεί η εξέλιξη της νόσου. και γιαα τώρα το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι καταρχάς η εξέταση (λέγεται ακουστικά προκλητά δυναμικά και κάτι άλλο που δεν το θυμάμαι και μία αξονική μετά ) για να δούμε σε τί σημείο έχει πειραχθεί το ακουστικό νεύρο και το τύμπανο του αυτιού. Αν μας είπαν όλοι οι γιατροί που πήγαμε είναι σε βαριά μορφή δεν παίρνει σωληνάκι παρά μόνο για αρχή ακουστικό και μάλιστα εξωτερικό γιατί είναι πολύ μικρή για εσωτερικό. Και έρχονται τώρα οι εξής σκέψεις στο κεφάλι μου από το σόι άντε και τα γλύτωσε τα λυπητερά βλέμματα από τους άλλους και ιδιώς τα παιδιά εκείτι κάνω ρε κορίτσια????? πώς να τις δώσω να κατλάβει ότι δεν είναικάτι το κακό και ότι δεν το ήθελε αλλά απλά συνέβει??? ήδη εχθές το βράδυ δεν με άφησε λεπτό από το να μου κρατάει το χέρι ακόμα και στον ύπνο της και οι ερωτήσεις της ήταν όλες γύρω από τα αυτιά. Σκέφτομαι και τη λύση που μου είπαν οι γιατρόι μόλις φορέσουμε το ακουστικό να την πάω σε ένα παιδοψυχολόγοα γιατί εκείνος λέει ξέρει πώς νατο χειριστεί και εμένα να με συμβουλέψει για τον τρόπο συμπεριφοράς μου. Τι λέτε νακάνω??? από τι μία λέω ναι και από την άλλη φοβάμαι μήπώς της δημιουργήσω και κανά ψυχολογικό αθελά μου.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μου όλα θα πάνε καλά!

Απ την στιγμή που εσύ και ο μπαμπάς της δεν το θεωρείται πρόβλημα,δεν είναι.Μόνο εσείς μπορείται να της δώσετε να καταλάβει οτι είναι μια χαρά.Έχει την υγεία της και εντάξει,μπορεί να εμφανίστηκε ένα μικρό προβληματάκι αλλά θα το ξεπεράσετε όλοι αμζί,αγαπημένοι.Θα την βοηθήσετε μέχρι το τέλος και την αγαπάτε πολύ.Αλλά αρχικά πρέπει εσείς να μη το θεωρείται πρόβλημα για να μην το θεωρούν η μικρή και τα άλλα δυο σας παιδιά.

Πιστευω ένας ειδικός όντως βοηθάει περισσότερο.Μην την αφήσεις λεπτό να πιστέψει οτι είναι ''κατώτερη''απο τα άλλα παιδάκι.Παίζιε μεγάλο ρόλο η στάση σας.Γιατί αν το παιδί έχει μπροστά της δυο βράχους αλύγιστους τότε θα παίρνει κουράγιο.Μην ξεχνάς οτι με τον ένα ή τον άλλο τρόπο τα παιδιά μιμούνται τους γονείς;)

Αν πιστέψετε οτι όλα θα πάνε καλά,τότε θα πάνε!Δεν πρέπει σε καμία περίπτωση να ανησυχήσει το παιδί.Δηλαδή αν μην αναφέρεις μπροστά της για τους γιατρούς κτλ.Περάστε χρόνο μαζί,πχ πηγαίντε στο λούνα παρκ ή παρτης το αγαπημένο της παγωτο.Προσοχή!Δεν είπα να της κάνεις όλα τα χατήρια απλά μην την αγχώσεις;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...