Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ


Recommended Posts

:(:angry: Κορίτσια καλησπέρα θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας το πρόβλημα που αντιμετωπίζω γιατί όπως μπορείτε να καταλάβετε είμαι πελαγωμένη αλλά και συγχρονως αρκετά πληγωμένη (αλλά δεν θέλω να το δείχνω γιατί θα μου αρχίσουν και τα πιτσιρίκια τα μεγάλα τις ερωτήσεις). Ας το πάρουμε από την αρχή είμαι η Κατερίνα και είμαι μαμά τριών υπέροχων παιδιών. Την περασμένη εβδομάδα με έπιασε η δασκάλα της μεσαίας μου της κόρης μου που είναι 4 χρόνων και μου είπε λότι κάτι έχει διαπιστώσει στο παιδί αλλά επειδή θέλει να είναι σίγουρη για αυτό που θα μου πεί θα με ενημέρωνε την Πέμπτη. Αφού έφυγαν όλες οι προηγούμενες μέρες χωρίς αγωνία γιατί να μην πώ ψέματα το μυαλό μου δεν πήγαινε στο κακό ήρθε και η Πέμπτη και μου ανακοινώνει ότι πλέον είναι 100% βέβαιη για υ αυτό που θα μου έλεγε ( και η δασκάλα της κόρης μου δεν είναι από εκείνες που με το παραμικ΄ρο θα πεί κάτι γιατί την ξέρω καθότι βρεφονηπιαγωγός εχω δουλέψει μαζί της από την πρακτική μου ακόμα) διαπιστωσε ότι η μικρή δεν ακούει απο το αριστερό το αυτί. ένιωσα σαν να μου ρίχνουν τσουρουφλιστό νερό και να με κάνουν μπάνιο. Πήγα στον παιδίατρο ό οποίος διαπίστωσε ακριβώς το ίδιο. πήγα στον ακουολόγο έχοντας μία ελ΄πιδα ακριβώς το ίδιο. Με έβαλαν λοιπόν και έκαν ακουόγραμμα στο παιδί και βρήκαν ότι από το αριστερό έχουμε μία απώλεια ακοής. Μου είπαν ότι πρέπει μέχρι το τέλος του μήνα να μπουμε και να βάλουμε ένα ειδικό σωληνάκι στα αυτό για να το προλάβουμε για τα επόμενα 3 χρόνια και να με την πάροδο των 3 χρόνων έχουμε επειδείνωση θα χρειαστεί στην Αγγλία εγχείρηση. Κορίτσια ούτε τα έξοδα με τρομάζουν ούτε η κούραση μου αλλά αλήθεια σας λέω δεν ξέρω για πόσο ακόμα θα αν΄τεξω να είμαι με την αγωνία αν έχει επιβαρυνθεί ή όχι η κατάσταση. Σας ευχαριστώ που με ανεχτήκατε για το μεγάλο μου μήνυμα αλλά απλά αισθάνθηκα την ανάγκη να το βγάλω από μέσα μου.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 135
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κατερίνα μου πάνω από όλα μην πανικοβάλλεσαι...

πάρε όσες καλύτερες γνωμες γιατρων μπορείς και αποφασίστε το καλύτερο γα τη μικρή..

μέσα από την ψυχή μου πολλές πολλές ευχές να μην είναι τίποτα το σοβαρό και μην ταλαιπωρηθεί καθόλου το παιδάκι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katerina geia sou.

Egw tha sou pw na kaneis thetikes skepseis k ola tha pane kala!

Toulaxiston to anakalupsate twra k den perase k allos xronos wste na to epivarunei.

Eimai sigouri oti ola tha pane kala min anusixeis!

Sou euxomai ta kalutera gia ti mikri sou!

Oi skepseis mou mazi sas.

Filia polla!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΥΧΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.

ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΟΥΝ.

ΣΑΝ ΓΟΝΙΟΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΟΥΛΑ ΣΟΥ , ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.ΘΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΘΑ ΔΕΙΣ.

ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΛΕΣ ΜΟΥ ΟΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΡΟΥΛΑ ΣΟΥ...ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΛΛΑ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΗ ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΣΟΥ.ΔΕΝ ΛΕΣ ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕ Η ΔΑΣΚΑΛΑ ΤΗΣ..ΚΟΥΡΑΓΙΟ.....!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολα θα πανε καλά Κατερίνα...Μην ανησυχείς...

Ευτυχώς ανακαλύφθηκε τώρα όσο είναι μικρή ακόμα

η κορούλα σου και μπορεί να αντιμετωπιστεί

Μπράβο στην δασκάλα που παρακολουθεί τα παιδιά

και ενδιαφέρεται για το καθένα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ,

από τη στιγμή που είναι αντιμετωπίσημο, μην στεναχωριέσαι.Έτσι να το βλέπεις.

Ό,τι χρειαστεί θα το κάνετε.

Από που προέκυψε όμως?Πιθανόν από κρύωμα?

Δεν είπες τις ηλικίες των άλλων σου παιδιών ,αλλά νομίζω ότι δεν π΄ρεπει να κρύβεσαι.

Θα το αντιμετωπίσετε όλοι μαζί ενωμένοι, σαν οικογένεια.

Τα φιλιά μου στη μικρή και καλή δύναμη;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Glykia moy kopela kalhspera.Einai ontos ena sobarotato 8ema na mhn akoyei to paidaki.Apla h8ela na soy pv oti ta paidia exoyn alloys mhxanismoys mesa toys pio dynatoys an to 8es apo emas toys megaloys kai "diwr8oynoyn" merikes fores katastashs toy organismoy.Na soy dwsw paradeigma o megalos moy gios eixe kystioyritikh palyndromhsh.Eksetashs treksimo agwnia den soy lew tpt.O oyrologos-xeiroyrgos poy to parakoloy8oyse mas eipe xeiroyrgeio amesws.To 1990 500 xiliarika poy mas zhtoyse htan lefta oxi xaza.Phrame loipn kai mia deyterh gnwmh kai mas eipan na dwsoyme ligo kairo sto paidi.Etsi kai kaname.to apotelesma?Meta apo 1.5 xrono to paidi den eixe apolytos tpt.Toy kaname oles ekeines tis epodynes eksetashs (pyelografia,kystiografia,spin8hrografhma) kai edeiksan oti ta nefra toy paidioy htan apsoga pia.Milantas me filoys giatros moy eipan oti o organismos twn paidiwn genikotera den exei kamia sxesh me ton diko mas kai einai 8aymastos se dyskoles katastashs.Fysika kai den 8a efhsyxasths kai 8a kaneis oti kalytero soy poyn alla exe kai kapoy sto pisw meros toy myaloy soy oti mporei kai na diwr8w8h to problhma.Egw pantws 8a kanw mia proseyxh gia to mikro soy aggeloydi na toy pane ola teleia kai na to boh8hsh o 8eoylhs na mhn einai tpt to sobaro.Filia polla kai ypomonh ola 8a pane kala :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Κατερινα μου!Να χαιρεσαι την οικογενεια σου και τα παιδακια σου!!!Ευχομαι Υγεια αγαπη και ευλογια!!Ευχομαι και προσευχομαι στον Θεο και στην Παναγια να προστατεψει το παιδακι σου και να γινει τελειως καλα!Να ειναι ολα περαστικα!!!Επισης σου στελνω ολες μου τις ευχες να εισαι δυνατη και να εχεις πιστη οτι ολα θα πανε καλα!!!Να μην φοβασαι τιποτα!Φιλακια πολλα οι σκεψεις μου μαζι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ.

ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ 8ΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΑΣ ΑΠΟΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΓΥΡΩ ΣΟΥ.

ΕΧΕ ΠΙΣΤΗ , Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΑΙ Η ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ ΜΑΖΙ ΣΟΥ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μου μην ανησυχεις εφοσον υπαρχει λυση ... και κυριως μην το δειχνεις στην κορουλα σου ... δειξε θαρρος και δυναμη για το παιδακι σου και φυσικα για τα αλλα δυο ... Να μην σε παρει απο κάτω ... Ολα θα πανε καλα !!!:)

Εμεις ειμαστε εδω μαζι σου σε οτι χρειαστεις ... Και αν χρειαστει και παραπανω απο διαδικτυακη υποστηριξη ... Ε κοριτσια ???

Η ισχυς εν τη ενωση !!!

Καλη δυναμη και αισιοδοξια !!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολα θα πανε καλα!

Ο Θεουλης και η Παναγιτσα θα ειναι μαζι σας!

Η μητερα μου εχει το ιδιο προβλημα απο τον καιρο που γεννηθηκε. Οταν το ανακαλυψαν οι γονεις της πριν 50 χρονια δεν υπηρχαν οι ιατρικες γνωσεις για να βελτιωθει η κατασταση.

Να σκεφτεσαι οτι με την σημερινη ιατρικη γινοντε θαυματα. Το κοριτσακι σου θα ειναι μια χαρα! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μου όλα θα πάνε τέλεια!Μην ανησυχείς(αν βέβαια γίνεται αυτό:dry: )Το κοριτσάκι σου θα βγει νικήτρια απο όλη αυτή την διαδικασία!

Πολλά φιλάκια:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:S Κορίτσια σας ευχαριστώ'όλες πάρα πολύ σας γράφω τώρα και με έχουν πάρει τα ζουμιά οπότε μην με παρεξηγήτε για τυχόν λάθη. Σε δύο ώρες έχουμε ραντεβού με τον χεριρούργο για να κανονίσουμε για το χειρουργείο κάνω όσο κουράγιο μπορώ απλά φοβάμαι κιόλας γιατί δεν παύει πέρα από όλα να είναι και αυτό ένα χειρουργείο και από ότι μας είπε ο ωριλά είναι γύρω στις 2.5 με 3 ώρες. Θα ξέρω περισσότερα το απόγευμα αλλά επειδή θέλω να είμαι όσο περισσότερο χρόνο μπορώ μαζί της θα σας γράψω τα νεότερα το πρωί και πάλι σας ευχαριστώ για τις ευχές σας.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou katerina.se katalavaino apolita to pos niotheis.alla kalo tha einai na pareis kai deyteri gnomi apo allon giatro.mipos to koritsaki sou perase kamia otitida?kai tis exei meinei igro sto aytaki tis?alithia se poio giatro ton piges?mipos sto paidwn?xereis giati to leo ayto.eixa paei ton gio mou prin 2 mines sto paidwn giati den akouge 30% kai apo ta 2 aytakia tou kai thelei xeirourgeio kai parakentisi kai ego eixa pethanei apo tin stenaxwria mou.telika ton piga se allon giatro kai me therapeia pou mou edwse doxa to theo o gios mou akouei 100%.signomi gia to megalo minima.min mou stenaxoriesai ola tha pane kala.tha xarw poli na mathoume nea sou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι μου περαστικα θα ειναι θα το δεις!!! ολα τα παιδακια καποιο προβληματακι μπορει να παρουσιασουν ή με τα ματακια τους ή με τα αυτακια τους ή με τη μυτουλα τους κτλ... μην μου αγχωνεσαι, σκεψου οτι δεν ειναι ενα προβλημα υγειας σοβαρο που να εξαρταται η ζωη του παιδιου!! σκεψου χτυπα ξυλο τα παιδια που ειναι αρρωστα πολυ και εχουν σοβαρα προβληματα που παιζεται σημαντικα η υγεια και ζωη τους. η μικρη σου θα το ξεπερασει,θα κανετε οτι πουν οι γιατροι και θα διορθωθει η ακοη της,να μην στενοχωριεσαι οι γιατροι τωρα ειναι Θεοι κατα μια εννοια με τοσο που εχουν εξεληγθει τα πραγματα στην ιατρικη. ειναι αντιμετωπισιμο αυτο να σκεφτεσαι. υπομονη,να την ζουζουνιαζεις να την αγκαλιαζεις και ολα θα φτιαξουν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ, ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ, ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ? ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ? ΕΙΣΑΙ ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΠΟΝΑΣ! ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΑΓΧΩΣΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ. ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΣΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ. ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗΘΟΥΜΕ ΟΛΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Κατερίνα. καταρχήν περαστικά σας ότι και αν είναι! φαινεσαι οτι εισαι πάρα πόλυ αγχωμένη και τρομοκρατημένη και λογικό από την στιγμή που αφόρα το μωρό σου. από προσωπική εμπειρία (ανηψάκι) θα σου πω ότι όλα γίνονται. το ανηψάκι μου φοράει ακουστικα στο σχολείο απλώς για βοήθημα για να ακουέι καθαρότερα .. αλλα όχι την υπόλοιπη διάρκεια τησ ημερας. ειναι 7 χρονων τωρα. είναι πανέξυπνο και ο γιατρός είπε δεν έχει κενα στην ομιλία λόγω της εξυπνάδας του. φαντάζομαι και το δικό σου το μωρό ακουει κανονικά απο το ένα αυτί. ότι και να είναι πάντως εύχομαι γρήγορα να το αντιμετωπίσετε. εσύ δυνατή εκεί δίπλα του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα μου μην τρομοκρατεισαι αδικα,η κορη της διπλανης μου ειχε το ιδιο προβλημα οταν ηταν μικρουλα περπου οσο η δικια σου και χειρουργηθηκε,βαλανε σωληνακι και τωρα ειναι ισα με τον γυιο μου 23 χρ κοπελα και ακουει μια χαρα,δεν εχει κανενα προβλημα με το αυτι της,εδω στο Ιπποκρατειο εγινε η επεμβαση!!!!Μην ανησυχεις,θα ξεπεραστει,ειναι πολυ συχνες αυτες οι επεμβασεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευτηχως το ανακαλυψατε νωρις

Δοξα το θεο η τεχνολογια και η Ιατρικη εχει προχωρησει πολυ

Σου ευχομαι να πανε ολα καλα με την κορουλα σου και οταν γυρισεις απο το ραντεβου με τον γιατρο να εχεις ηρεμησει λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:S κορίτσια μπήκα για λίγο για να ξεχαστώ όπως είπε και ο άνδρας μου. Η μικρούλα επειδή κάποια κορίτσια ρώτησαν πέρασε κάμποσες ωτίτιδες αλλά έχουμε κάνει πρίν από ένα χρόνο επέμβαση για υγρό στα αυτιά , για κρεατάκια και για αμυγδαλές απλά αυτό που αναρωτιέμαι είναι ότι πόσο μπορεί να αντέξει ένα παιδί να ταλαιπωριέται με τους γιατρούς την μικρή αυτήν την τρέχουμε από 18 ημερών που πήρε ίωση από το μεγάλο μου παιδί μετά οι ιώσεις πηγαίνανε σύννεφο μετά αμυγδαλές κρεατάκια υγρό στα αυτιά και τώρα το δυνατότερο χτύπημα. Το ξέρω ότι πρέπει να δείχνω δυνατή και για αυτό σας λέω ότι τώρα που σας γράφω την έχω αγκαλιά μου και με ρωτάει που θα στείλουμε το μήνυμα.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι μου μπορω να σε καταλαβω......:(

εχουμε περασει τρια χειρουργια και ξερω και καταλαβαινω την αγωνια σου

να σκεφτεσαι θετικα και οτι ειναι ενα κακο ονειρο και οτι θα περασει και θα περασει......ειναι κατι που διορθωνεται και αυτο εχει σημασια......εγω ακομα και τωρα λεω οτι πανω στην ατυχια μας ημασταν τυχεροι γιατι ηταν κατι που διορθωνοταν......

γεννησα και αντι να γελαω και να ειμαι χαρουμενη εκλαιγα και ημουν η πιο δυστυχισμενη μανα....ομως περασε......

ετσι να σκεφτεσαι θα περασει!!!!

οτι χρειαστεις ειμαστε εδω!!!!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι μου κουραγιο κουκλα μου να εισαι δυνατη,βραχος οπως ησουν τοσο καιρο στο παιδι σου ξερω ειναι πολυ δυσκολα αυτα που περνας περασα και εγω την αγωνια με το ακουολογικο τα ακουογραμματα κτλ και να μου λενε οτι μπορει να μεινει κουφο η τυφλο ηηηηηηη διαφορα λεγανε και τρελαινομουνα αλλα σταθηκα ορθια πολες φορες χαρη στα κοριτσια του μαμυ

μια προσευχουλα στελνω για την μικρουλα σου και ολα να πανε κατ ευχην να μου την φιλησεις την γλυκουλα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...