Μετάβαση σε περιεχόμενο

ως εδω...βαρεθηκα...


Recommended Posts

βαρεθηκα...βαρεθηκα ..τα αρνητικα τεστ..τις εξωσωματικες...βαρεθηκα να περιμενω,,και γενικα βαρεθηκα να ασχολουμε με το θεμα παιδι...βαρεθηκα να ξυπναω και να κοιμαμαι μα αυτη την εννοια...

εχω παραμελησει τα παντα...

ε..οχι ως εδω...ας ερθει οταν θελει...

απο δω και περα θα περνω καλα και θα το βγαλω απο το μυαλο...

αλλοστε δεν θα του περασει...δεν ειναι στο χερι του...χαχα!!!!

σωστα????:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχουμε δωσει μια περιουσια στα τεστ και τις βλακεις...ε οχι παει πολυ...δεν ξερω τι επαθα σημερα...αλλα τα εχω παρει κανονικα...:blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kουκλαρα μου κ εγω μαζι σου....επιασες τον παλμο μου σημερα!!!!και εγω τα ιδια ηθελα να πω...βαρεθηκα επισης.Θα κανω οτι ειναι να κανω κ αν θελει ας ερθει..εε..δεν παει αλλο,εχουμε κ μια ζωη να ζησουμε...με το αγχος κ με το κολλημα εκει,ξεχναμε γυρω μας πολυ σημαντικα πραγματα.Και εγω παραμελησα τον εαυτο μου,το εριξα στο φαι,πηρα κ 4 κιλα,να δω πως θα τα χασω τωρα.Ερχετε καλοκαιρακι!!!!!Θα παμε διακοπουλες!!!

Η εξωσωματικη,εξωσωματικη αλλα κ η ζωη μας,ζωη μας!!!!!

Ουφ,τα ειπα κ ξεθυμανα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ρε ζουμπι με τα ωραια σου...ετσι ειναι δυστυχως παραμελησα μεχρι και τον αντρα μου...τον ανχωσα ...τον στεναχωρεσα,,ε..οχι ρε παιδια...ειλικρινα παει πολυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ένα κακό που έχουμε οι περισσότεροι άνθρωποι, είναι πως όταν αποφασίσουμε να κάνουμε κάτι, οτιδήποτε κι αν είναι αυτό, το θέλουμε από χθες!! :laugh: Όταν αποφασίσαμε με τον άντρα μου να ξεκινήσουμε ελεύθερα για παιδάκι, έιχα στο μυαλό μου ότι με μια φορά δεν θα ξανάβλεπα περίοδο! Τον 1ο μήνα τζίφος! Τον 2ο μήνα μια από τα ίδια! Στον 3ο μήνα αποφάσισα να ζήσω τον έρωτα, να απολαύσω τις στιγμές ελευθερίας που θα μου απομείνουν, να πιω ποτά, να καπνίσω να ζήσω όσο μπορώ την ανεμελειά μου κι όποτε κάτσει και τι παιδάκι! Κι έκατσε αμέσως βρε κορίτσια! Μόλις το απέβαλλα από το μυαλό μου! Και έχω κύκλο 30 - 40 μέρες, αδύνατο να υπολογίσω ωορηξία, πολυκυστικές ωοθήκες, που σήμαινε ένα βαθμό δυσκολίας περισσότερο στο να βρει το σπερματοζωάριο το ωάριο κι όχι τα κυστάκια που είχα εκεί τριγύρω... Είμαι τώρα στην 24η εβδομάδα, αύριο μπαίνω αισίως στην 25η, ο μπομπιράκος που είναι στην κοιλίτσα μου είναι αρκετά ζωηρούλης.. Όλο σβουράκια κάνει μέσα!

Και κορίτσια μου γλυκά.. Σας εύχομαι ολόψυχα σύντομα να έρθει και σε εσάς αυτό το θαύμα! Απολαύστε καλοκαιράκι, θάλασσα, ξενοιασιά και θα έρθει εκεί που δεν το περιμένετε!!

Πολλά φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο σου έτσι πρέπει να σκέφτεσαι. Το θέμα αυτό πρέπει να το πάρουμε όσο πιο χαλαρά γίνεται μόνο τότε θα έρθει γιατί αν το σκεφτόμαστε πρωί μεσημέρι βραδύ κακό κάνουμε μόνο σε μας και στον αντρούλη μας. Αυτή θεωρώ είναι η πιο ωραία φάση της ζωής μας χωρίς άγχος φυσικά!!!!! Γιατί περνάμε ώρες με τον άντρα μας και περνάμε καλά κάνουμε αγκαλίτσες και νιώθουμε κοντά ο ένας στον άλλο. Όταν μείνουμε εγκυούλες θα έχουμε άγχος το μωρό να είναι γερό μόλις γεννήσουμε άγχος και τρέξιμο για να μεγαλώσουμε το μωρό ενώ τώρα έχουμε μόνο να απολαύσουμε το έρωτα με τον άντρα μας και αντί να το ευχαριστιόμαστε χαλάμε και αυτές τις στιγμές νισάφι πρέπει να πούμε όλες και να σταματήσουμε να σκεφτόμαστε. Αυτό μου είπε ο γιατρός μου πάψε να σκέφτεσαι, να αγχώνεσαι και να μιλάς και κάνει πράξεις. Εμείς βέβαια προσπαθήσαμε 2 μήνες και τρελαθήκαμε από το άγχος. Πραγματικά τρελαθήκαμε και ήμουν όλα νεύρα και χαζομάρες. Εύχομαι το καλοκαιράκι που θα αρχίσουμε πάλι προσπαθησουλες να τα τηρήσω αυτά που γραφώ σήμερα . φιλια πολλα έτσι θα πρεπει αν ειμαστε δυναμικέςB):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια σ....dalia...εχετε δικιο..ερχεται καλοκαιρακι κοριτσια...θαλασσα...παγωμενες μπιριτσες...ξενυχτια,,και το πιο σημαντικο? ηλιοκαμμενα κορμια...χαχαχααχ....

θα το γλεντισω μεχρι τελικης πτωσης....:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όσο κυνηγάμε κάτι δεν έρχεται...

Αυτό μου λέγανε παλιότερα για τ αγόρια :laugh:

και είναι αλήθεια τελικά

Άφησέ το, χαλάρωσε πέρνα καλά και να δεις που 8α έρ8ει εκεί που δε το περιμένεις!

Σου εύχομαι τα καλύτερα και μη το βάζεις κάτω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι και το αλλο βρε κοριτσια Ερχεται Καλοκαιρακι Ας περιμενουν τα μπεμπακια απο Σεπτεμβρη Να ευχαριστηθουμε τα μακροβουτια και τα ποτακια στην παραλια !!!!!

Απο Φθινοπωρο βλεπουμε!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και πολυ καλα θα κανεις κοπελα μου... οι πιο πολλες κοπελες ετσι πιασανε παιδι... οταν δεν το ειχαν καθολου στο μυαλο τους... κανονισε τις διακοπουλες σου το καλοκαιρακι και θα δεις οτι θα ερθει εκει που δεν το περιμενεις... φιλακια πολλα...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λάθος τα έλεγα ο Coehlo που κατά τ άλλα τα πάντα εν σοφία έγραψε. Οταν κυνηγάς κάτι πάρα πολύ, ακριβως επειδή το θέλεις τόσο πολύ και απελπισμένα και πέφτεις πάνω του με τα μούτρα, το μπλοκάρεις και δεν ερχεται...και έτσι το σύμπαν οχι μόνο δεν συνομωτεί για να σε βοηθήσει αλλά άλλα γύρω σου σε πολεμάνε..γ αυτό αφήστε εαυτούς χαλαρούς και ωραίους και το μπεμπέ έρχεται οταν θέλει εκείνο και οχι εμεις! και σε μας το ίδιο συνέβη. 9 μήνες το πολεμάγαμε και να σου κλάμματα και υστερίες κάθε φορά που ερχόνταν η τρισκατάρατη ( και ερχόνταν με ακρίβεια...λεπτού πανάθεμα τη !) μέχρι που και εγώ κατάλαβα οτι δεν μπορεί να σταματήσει η ζωή μας γ αυτό...δεν μπορεί να μην ζούμε και να μην απολαμβάνουμε μέχρι να αποφασίσει η φύση να μας κάνει τη χάρη...απλά δεν πάει έτσι! και ναι, κορίτσια μου το καλοκαιράκι, η χαλάρωση, ο ήλιος και η θαλασσίτσα αλλάζουν πολλά! δεν έχετε παρατηρήσει οτι η περισσότερες γέννες τελικά γίνονται άνοιξη?? τι σημαίνει αυτό? η σύλληψη έρχεται το καλοκαιρι που όλα ειναι πιο λάσκα, πιο χαλαρά πιο...ζαμαν φου ρε παιδί μου !!

ΘΑ δειτε ολα καλα θα πανε και απο σεμπτέμβριο θα χει γεμίσει το mammyland γκαστρούλες!! χιχι πολύ μ αρεσει αυτή η λεξη !!

φιλιαααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΜΜ Πες ότι δεν θέλεις να κάνεις παιδί!!! Η ακόμα καλύτερα ξεκίνα να κάνεις κάτι που πάντα ήθελες αλλά δεν έκανες!!! Θα λειτουργήσει ο νόμος του Μερφυ και θα μείνεις αμέσως έγκυος. Ειδικά αν ξεκινήσεις κάτι που θέλεις πααααρα μα πάααααρα πολύ. ΠΧ Μεταπτυχιακό – αλλαγή δουλειάς- μαθήματα ιστιοπλοΐας κλπ κλπ . Έρχεται και το καλοκαίρι..πές ότι θέλεις να κάνεις τις καλύτερες και μεγαλύτερες διακοπές ever με μια εβδομάδα λιώσιμο στην παραλία και μία εβδομάδα extreme sports Απλά ξέχνα ότι θέλεις να κάνεις παιδί!!! Εγώ πώς νομίζεις ότι έμεινα έγκυος.

Μετά από ένα χρόνο είπα ΟΚ δεν πειράζει και κανόνισα…ταξίδι στις Μαλδίβες- πάντα ήθελα να πάω, αλλαγή δουλειάς…κλπ κλπ και τσουπ, ο μπέμπης αποφάσισε να εμφανιστεί…και να μου βγάλει την ψυχή με τα καμώματα του ακόμα δεν βγήκε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marinik27 έγραψε:

μαρια σ....dalia...εχετε δικιο..ερχεται καλοκαιρακι κοριτσια...θαλασσα...παγωμενες μπιριτσες...ξενυχτια,,και το πιο σημαντικο? ηλιοκαμμενα κορμια...χαχαχααχ....

θα το γλεντισω μεχρι τελικης πτωσης....:P

αααα...αυτο να κανεις!!!!την καλυτερη δουλεια θα κανεις...κι ολα θα γινουν,θα δεις!!!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΙΝΙΚ τι επαθες κοριτσι μου,τι κρισαρα ειναι αυτη:ohmy: :ohmy: καλε τζαμπα μιλαμε μου φαινεται!!!!!!!!λοιπον τα λεφτα που δινεις στα τεστ θα τα δινεις στις τεκιλες εεεεεεεε που θα παει μεσα στη σουρα ολο και θα γινει η δουλεια:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: ασε τις υστεριες και πιασε τις παραλιες και ειπαμεεεεεεεεεεε στο δρομο ειναι φτανει!!!!!!!!!!!:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πω κοπελα μου με καλυψε η dallia απολυτα αστο να παει...βγαλτο απο το μυαλο σου δημιουργειται αγχος τρομερο αγχος και χαλαρωσε θα ερθει απο μονο του ειμαι σιγουρη γιαυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αnastasoudi οχι βρε δεν μιλαμε τζαμπα...το πρωι ετσι ενιωθα,,,γεματη νευρα..τα λεφτα οντως θα γινουν τεκιλες και μπυρες και ουσκια..κτλ.ειμαι καλα πολυ καλα τωρα....μια κριση ηταν και περασε χαχαχαχαχ.....:kiss: :kiss: κοριτσια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΠΛΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΣΑΣ ΣΤΙΓΜΗ ΜΑΖΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ... ΧΩΡΙΑ! ΕΤΣΙ, ΑΠΛΑ,ΧΩΡΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ, ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΤΣΟΥΠ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΝΙΝΙ! ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΒΡΙΣΚΕΙ ΠΑΝΤΑ ΤΗΝ ΠΙΟ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΟΥ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΓΕΜΙΣΕΙ! ΚΟΥΛΑΡΕ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Μπραβο κοριτσι μου!! Τα πρωτα νεα ειναι καθησυχαστικα!!😀👍 Καλα αποτελεσματα στις εξετασεις σου!! Πιστευω οτι ολα θα ειναι καθαρα!!  Ειχαν ερθει περυσι κ μας εκαναν ενημερωση γ τις εξετασεις π χρειαζεται να κανουμε γ την προληψη του καρκινου μαστου κ μας ειπαν υπερηχο, μαστογραφια κ μαγνητικη. Η τομοσυνθεση δν ξερω τι ειναι... Κ η παρακεντηση καλο ειναι ν γινει προληπτικα γ ν ειναι σιγουροι 100%. Αφου θ κανεις παρακεντηση, αναρωτιεμαι τα υπολοιπα γτ γινονται;; δν εχουν σαφη εικονα απ το δειγμα; 🤔
    • Πήγα σε χειρούργο μαστού με είδε δεν του φάνηκε να είναι κάτι επικίνδυνο έτσι που είδε με το χερι αλλά με έβαλε να κάνω παρακέντηση και υπέρηχο για να είναι σίγουρος και σε 20 μέρες έκλεισα ραντεβού για μαστογραφία και τόμοσύνθεση αν το λέω σωστά... Κ πονάω πολύ με τη μαστογραφία αλλά πρέπει να το κάνω μου είπαν γιατί δεν αφήνουν τίποτα χωρίς να το ελέγξουν πλήρως... Μου είπαν να μην ανησυχώ ότι μπορεί να είναι από τις ορμόνες αλλά θα έχουν τελική εικόνα από τις εξετάσεις...
    • Καλησπερα Τοκυο μου!!  Μου ηρθε περιοδος πριν 10 μερες κ θα αφησουμε αυτο τον κυκλο να ηρεμησει ο οργανισμος μου κ να μπει σε φυσιολογικους ρυθμους... λογικα τελος μαιου περιμενω ξανα περιοδο κ θα με τσεκαρει ο γιατρος υπερηχογραφικα κ με αιματολογικες γ ν με προετοιμασει γ ετ (αν ολα ειναι οκ...) καλως εχοντων των πραγματων, μεσα ιουνιου θα γινει η ετ... αλλιως ιουλιο;; θα δουμε.. Ηδη νιωθω μεγαλη ανακουφιση που περασαμε το 1ο σταδιο κ σκεφτομαι κακως δν το ειχαμε κανει νωριτερα.. τεσπα, ολα γ καποιο λογο γινονται... Ωχ... ο διαβητης κυησης ειναι λιγο ταλαιπωρια.. ειχε κ η νυφη μου στην 3η εγκυμοσυνη της... κανεις διατροφη ε; λιγη προσοχη κ υπομονη. Εμεινε λιγο...  Ναι το ιδιο λεγαμε χθες με τη Νικολ... ειναι non stop ο γιατρος μας... για ποσο θα αντεξει ετσι;; εμενα με εβλεπε κτ 7 το πρωι πριν απο χειρουργεια ή 11 το βραδυ τελευταιο ραντεβου... κ φσκ εργαζεται κ ΣΚ... εξοντωτικο...😵‍💫 οσα κ να βγαζεις, αξιζει τοσο τρεξιμο;
    • Απαπαπα!!! Έχεις δοκιμάσει να της δώσεις λίγη δραμαμίνη;;;
    • τον άλλο μήνα μου είπε να πω να ξανά κάνω έλεγχο… τώρα δεν ξέρω ο γυναικολογος τι άποψη θα έχει αυτός  15/5 έκλεισα ραντεβού με τον γυναικολόγο να πάω να με δει  Όχι δεν υπάρχει μόνο αμαξι ή ΚΤΕΛ αυτές είναι οι επιλογές που έχουμε αλλά και ΚΤΕΛ αλλαζω δυο λεωφορεία και κάνω 12 ώρες ακόμα χειρότερα δηλαδή  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...