Μετάβαση σε περιεχόμενο

Να ελπίζω;;;


Recommended Posts

Κορίτσια μου καλησπέρα....

 

Πήγα στον ενδοκρινολόγο του έδειξα τις εξετάσεις μου και μου είπε ότι όλες είναι καλά! Και πως δείχνουν δυναμικότητα οι ωοθήκες μου !! Δεν χρειάζεται να μου δώσει κάτι είπε εκείνος!! 

 

Απλά επειδή κάνω μια θεραπεία να είμαι σε επαγρύπνηση εφόσον προσπαθούμε για παιδάκι γτ αν μείνω έγκυος θα πρέπει να την διακόψω!! 

 

Παίρνω τα inofert Plus εδώ κ μια εβδομάδα οι κύκλοι μου ήταν αρκετά μεγάλοι!! Τώρα ξανά ήρθα περίοδο στις 23 μέρες, όχι μεγάλη ροή....επαφές είχα 16-17 μέρα ( καθώς έλειπα ταξίδι και δεν καταφέραμε άλλες) .... Να άλλαξε ο κύκλος μου;;; Από εχθές έχω καφέ κ λίγο αίμα σκούρο σήμερα μόνο στο σκούπισμα κάτι σαν καφέ βλενες...να ελπίζω;;; Καμία παρόμοια εμπειρία;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Melikara86 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα....

 

Πήγα στον ενδοκρινολόγο του έδειξα τις εξετάσεις μου και μου είπε ότι όλες είναι καλά! Και πως δείχνουν δυναμικότητα οι ωοθήκες μου !! Δεν χρειάζεται να μου δώσει κάτι είπε εκείνος!! 

 

Απλά επειδή κάνω μια θεραπεία να είμαι σε επαγρύπνηση εφόσον προσπαθούμε για παιδάκι γτ αν μείνω έγκυος θα πρέπει να την διακόψω!! 

 

Παίρνω τα inofert Plus εδώ κ μια εβδομάδα οι κύκλοι μου ήταν αρκετά μεγάλοι!! Τώρα ξανά ήρθα περίοδο στις 23 μέρες, όχι μεγάλη ροή....επαφές είχα 16-17 μέρα ( καθώς έλειπα ταξίδι και δεν καταφέραμε άλλες) .... Να άλλαξε ο κύκλος μου;;; Από εχθές έχω καφέ κ λίγο αίμα σκούρο σήμερα μόνο στο σκούπισμα κάτι σαν καφέ βλενες...να ελπίζω;;; Καμία παρόμοια εμπειρία;;;

Συνήθως πως ξεκινάει η περίοδος σου? Έχεις κύκλο 23 μέρες και επαφές την 16-17? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Melikara86 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα....

 

Πήγα στον ενδοκρινολόγο του έδειξα τις εξετάσεις μου και μου είπε ότι όλες είναι καλά! Και πως δείχνουν δυναμικότητα οι ωοθήκες μου !! Δεν χρειάζεται να μου δώσει κάτι είπε εκείνος!! 

 

Απλά επειδή κάνω μια θεραπεία να είμαι σε επαγρύπνηση εφόσον προσπαθούμε για παιδάκι γτ αν μείνω έγκυος θα πρέπει να την διακόψω!! 

 

Παίρνω τα inofert Plus εδώ κ μια εβδομάδα οι κύκλοι μου ήταν αρκετά μεγάλοι!! Τώρα ξανά ήρθα περίοδο στις 23 μέρες, όχι μεγάλη ροή....επαφές είχα 16-17 μέρα ( καθώς έλειπα ταξίδι και δεν καταφέραμε άλλες) .... Να άλλαξε ο κύκλος μου;;; Από εχθές έχω καφέ κ λίγο αίμα σκούρο σήμερα μόνο στο σκούπισμα κάτι σαν καφέ βλενες...να ελπίζω;;; Καμία παρόμοια εμπειρία;;;

Να ελπίζεις τι;;;; 
να είσαι έγκυος για να το ρίξεις;;;
Εφόσον δεν πρέπει να μείνεις έγκυος, γιατί έχετε ελευθερες επαφες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Να ελπίζεις τι;;;; 
να είσαι έγκυος για να το ρίξεις;;;
Εφόσον δεν πρέπει να μείνεις έγκυος, γιατί έχετε ελευθερες επαφες;;

Εγω κατάλαβα ότι η κοπέλα κάνει θεραπεία τώρα και αν σε περίπτωση είναι εγκυος να την διακόψει μόλις δει θετικό τεστ.. 

δεν νομίζω να της είπαν να μην μείνει εγκυος και εκείνη εχει ελεύθερες επαφες εκτός αν έχω καταλαβει κάτι λαθος από αυτά που γραφει 

Χωρις παρεξήγηση αλλά πιστεύω πως το μνμ σου ήταν λίγο απότομο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Να ελπίζεις τι;;;; 
να είσαι έγκυος για να το ρίξεις;;;
Εφόσον δεν πρέπει να μείνεις έγκυος, γιατί έχετε ελευθερες επαφες;;

Αν δεν ήθελα να μείνω έγκυος δεν θα έλεγα ''να ελπίζω '' 

Όντως το μνμ σου ήταν λίγο απότομο!! Και επειδή δεν ξέρεις τι μπορεί να βιώνει η κάθε κοπέλα και πόσο πολύ μα προσπαθεί για μια εγκυμοσύνη καλύτερα πρώτα να ζητάς διευκρινίσεις και όχι με τα λόγια σου να "πληγώνεις" τον άλλον!! 

Με αγάπη στα λέω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εγω κατάλαβα ότι η κοπέλα κάνει θεραπεία τώρα και αν σε περίπτωση είναι εγκυος να την διακόψει μόλις δει θετικό τεστ.. 

δεν νομίζω να της είπαν να μην μείνει εγκυος και εκείνη εχει ελεύθερες επαφες εκτός αν έχω καταλαβει κάτι λαθος από αυτά που γραφει 

Χωρις παρεξήγηση αλλά πιστεύω πως το μνμ σου ήταν λίγο απότομο 

Ναι κοπέλα μου έχεις δίκιο... ακριβώς έτσι είναι ❤️!!! Προσπαθώ χρόνια....είχα μια εγκυμοσύνη πριν 3 χρόνια περίπου αλλά δεν ολοκληρώθηκε!! ( Έχω δύο κορίτσια μεγάλα και προσπαθώ για το τρίτο) Κάνω την θεραπεία κ μόλις δω θετικό τέστ απλά θα την διακόψω! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...Μου φαίνεται αδιανόητο αυτό που συμβαίνει!!!Κατανοώ ότι όλες μας έχουμε περάσει ίσως δύσκολα,επώδυνα και αυτό ίσως μας κάνει λίγο επιθετικές αλλά καλό είναι να το κρατάμε για τον εαυτό μας και όχι να ξεσπάνε σε ανθρώπους που καλά καλά δε ξέρουμε τι έχουν περάσει! @Melikara86 εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και όπως επιθυμείς 🧿🧿🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...Μου φαίνεται αδιανόητο αυτό που συμβαίνει!!!Κατανοώ ότι όλες μας έχουμε περάσει ίσως δύσκολα,επώδυνα και αυτό ίσως μας κάνει λίγο επιθετικές αλλά καλό είναι να το κρατάμε για τον εαυτό μας και όχι να ξεσπάνε σε ανθρώπους που καλά καλά δε ξέρουμε τι έχουν περάσει! @Melikara86 εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και όπως επιθυμείς 🧿🧿🤗🤗

Καλημέρα....σε ευχαριστώ κορίτσι μου 🫶 εύχομαι κ σε σένα  το ίδιο !!!🙏🏼🙏🏼🙏🏼🤗🤗🤗🧿🧿🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Melikara86 είπε:

Αν δεν ήθελα να μείνω έγκυος δεν θα έλεγα ''να ελπίζω '' 

Όντως το μνμ σου ήταν λίγο απότομο!! Και επειδή δεν ξέρεις τι μπορεί να βιώνει η κάθε κοπέλα και πόσο πολύ μα προσπαθεί για μια εγκυμοσύνη καλύτερα πρώτα να ζητάς διευκρινίσεις και όχι με τα λόγια σου να "πληγώνεις" τον άλλον!! 

Με αγάπη στα λέω!! 

όντως δεν κατ΄άλαβα όπως το έγραφες, για αυτό και ζήτησα διευκρινήσεις.
Είμαι μια μαμά που έχω θάψει το παιδί μου και η ιδέα μιας διακοπής (κύησης) μου προκάλεσε θυμό.
Εννούσες να διακόψεις τη θεραπεία, τώρα το κατάλαβα.
Ζητώ συγν΄΄ώμη. 
@Demy93 ποιο είναι το αδιανόητο; που έγραψα την απορία μου; ούτε την χαρακτήρισα , ούτε τπτ.
Τώρα κατάλαβα και ζήτησα συγνώμη. 
@Elk ναι ήταν απότομο, αλλ΄΄ά δεν κατάλαβα ότι εννούσε να διακόψει τη θεραπεία... και λέω μας τρολάρει;;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

όντως δεν κατ΄άλαβα όπως το έγραφες, για αυτό και ζήτησα διευκρινήσεις.
Είμαι μια μαμά που έχω θάψει το παιδί μου και η ιδέα μιας διακοπής (κύησης) μου προκάλεσε θυμό.
Εννούσες να διακόψεις τη θεραπεία, τώρα το κατάλαβα.
Ζητώ συγν΄΄ώμη. 
@Demy93 ποιο είναι το αδιανόητο; που έγραψα την απορία μου; ούτε την χαρακτήρισα , ούτε τπτ.
Τώρα κατάλαβα και ζήτησα συγνώμη. 
@Elk ναι ήταν απότομο, αλλ΄΄ά δεν κατάλαβα ότι εννούσε να διακόψει τη θεραπεία... και λέω μας τρολάρει;;;

 

Εντάξει κορίτσι μου... σηκώνεις κ εσύ τον δικό σου σταυρό! Λυπάμαι 😢 

Απλά Θα έπρεπε να είμαι χαζή για να μπω εδώ μέσα που όλες οι κοπέλες προσπαθούν για το δικό τους θαύμα , να γράψω κάτι τέτοιο!!

Κανω μια θεραπεία για την αντίσταση στην ινσουλίνη που έχω και αν μείνω έγκυος θα πρέπει να την διακόψω την θεραπεία! Αυτό!!

Όλα καλά....🫶 προσπαθείς κ εσύ για παιδάκι;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Melikara86 είπε:

Εντάξει κορίτσι μου... σηκώνεις κ εσύ τον δικό σου σταυρό! Λυπάμαι 😢 

Απλά Θα έπρεπε να είμαι χαζή για να μπω εδώ μέσα που όλες οι κοπέλες προσπαθούν για το δικό τους θαύμα , να γράψω κάτι τέτοιο!!

Κανω μια θεραπεία για την αντίσταση στην ινσουλίνη που έχω και αν μείνω έγκυος θα πρέπει να την διακόψω την θεραπεία! Αυτό!!

Όλα καλά....🫶 προσπαθείς κ εσύ για παιδάκι;;

 

Έχουν συμβεί και αυτά, να μπαίνουν προφίλ και να "τρολάρουν" γιαυτό τρελάθηκα...  😑

Εγώ είμαι πλέον 43, το παιδί το έχασα πριν 6 χρόνια. Δυστυχ΄ώς για διάφορους λόγους δεν έπρεπε για ένα διάστημα να έχω επαφές. Μετά που συνέχισα να προσπαθώ δεν ήρθε. Πέρσι τ΄΄ετοιο καιρό έκανα και 3 προσπάθειες για εξωσωματική με ήπια φάρμακα γιατί δεν έχω πλέον απόθεμα , αλλά δεν προχώρησαν καν σε βλαστοκύστες λόγω χαμηλής ποιότητας. Πλέον έχω επαφές αλλά δεν ελπίζω και πολλά... 
Καλή επιτυχία στις προσπάθειες σου, εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος.

>Αν θες να διαβασεις την ιστορια μου<

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Έχουν συμβεί και αυτά, να μπαίνουν προφίλ και να "τρολάρουν" γιαυτό τρελάθηκα...  😑

Εγώ είμαι πλέον 43, το παιδί το έχασα πριν 6 χρόνια. Δυστυχ΄ώς για διάφορους λόγους δεν έπρεπε για ένα διάστημα να έχω επαφές. Μετά που συνέχισα να προσπαθώ δεν ήρθε. Πέρσι τ΄΄ετοιο καιρό έκανα και 3 προσπάθειες για εξωσωματική με ήπια φάρμακα γιατί δεν έχω πλέον απόθεμα , αλλά δεν προχώρησαν καν σε βλαστοκύστες λόγω χαμηλής ποιότητας. Πλέον έχω επαφές αλλά δεν ελπίζω και πολλά... 
Καλή επιτυχία στις προσπάθειες σου, εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος.

>Αν θες να διαβασεις την ιστορια μου<

 

Αχχχ ρε κορίτσι μου ... Ότι κ να πω είναι λίγο!!! Μετά από αυτό καταλαβαίνω την αντίδραση σου απόλυτα!! Σου ζητώ συγγνώμη αν σου μίλησα απότομα! Μην σταματάς να ελπίζεις!!! Ο θεός είναι μεγάλος εύχομαι η Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλάντου που έχει δώσει αμέτρητα παιδιά να σου δώσει ένα γερό στην αγκαλιά σου!!! 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼 Μην σταματάς να ελπίζεις 🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Melikara86 είπε:

Αχχχ ρε κορίτσι μου ... Ότι κ να πω είναι λίγο!!! Μετά από αυτό καταλαβαίνω την αντίδραση σου απόλυτα!! Σου ζητώ συγγνώμη αν σου μίλησα απότομα! Μην σταματάς να ελπίζεις!!! Ο θεός είναι μεγάλος εύχομαι η Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλάντου που έχει δώσει αμέτρητα παιδιά να σου δώσει ένα γερό στην αγκαλιά σου!!! 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼 Μην σταματάς να ελπίζεις 🫶

Μην ζητάς συγνώμη, έχετε δίκιο πως η καθε μία μας τραβάει τα δικα της ζόρια.
Μακάρι όλες όσες το επιθυμούμε να καταφέρουμε να γεμίσει η αγκαλια μας ❤️ 
Μακάρι στο τέλος όλα να πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/3/2024 at 6:50 ΜΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Να ελπίζεις τι;;;; 
να είσαι έγκυος για να το ρίξεις;;;
Εφόσον δεν πρέπει να μείνεις έγκυος, γιατί έχετε ελευθερες επαφες;;

Προσωπικα εχω διαβασει την ιστορια σου παλιοτερα και μονο απο σεβασμο δεν θα θεωρουσα καμια αντιδραση σου υπερβολικη...

Σιγουρα η κοπελα κατι αλλο εννοουσε,αλλα στα δικα μου ματια εχεις καθε δικιο να αντιδρας ετσι γιατι υπαρχουν κι οι περιπτωσεις δυστυχως που ειναι "ελα μωρε δεν βαριεσαι και τι εγινε",οταν μια αλλη γυναικα εχει καταθεσει ψυχη και οικονομιες για να δει αυτο το "σιγα και τι εγινε"στην αγκαλια της..

Μονο να υποκλιθω μπορω στο κουραγιο σου και στη δυναμη σου..🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια 🤗

@misofeggaro έχεις την ειλικρινή συγγνώμη μου,απλά παρασύρθηκα και εγώ από το έντονο σχόλιο σου, και τον αμέριστη συμπαράσταση μου σε όσα έχεις περάσει 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Μην ζητάς συγνώμη, έχετε δίκιο πως η καθε μία μας τραβάει τα δικα της ζόρια.
Μακάρι όλες όσες το επιθυμούμε να καταφέρουμε να γεμίσει η αγκαλια μας ❤️ 
Μακάρι στο τέλος όλα να πάνε καλά!

Μισοφέγγαρο στο δημόσιο νοσοκομείο μέχρι 3 προσπάθειες επιτρέπεται; ρωτάω αν θα μπορούσες να συνεχίσεις τις προσπάθειες κ ενδεχομένως με έμβρυα 3ης μέρας. Βλαστοκύστες είναι για αυτές που έχουν μεγάλη ποσότητα ωαριων κ έχει ρίσκο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zenia z είπε:

Μισοφέγγαρο στο δημόσιο νοσοκομείο μέχρι 3 προσπάθειες επιτρέπεται; ρωτάω αν θα μπορούσες να συνεχίσεις τις προσπάθειες κ ενδεχομένως με έμβρυα 3ης μέρας. Βλαστοκύστες είναι για αυτές που έχουν μεγάλη ποσότητα ωαριων κ έχει ρίσκο.

Μιας και δεν βρίσκομαι Αθήνα, τις προσπάθειες μου τις έκανα με ένα σύλλογο που βοηθάει ζευγάρια που δεν ε΄χουν οικονομική δυνατότητα να κάνουν εξωσωματική και η γυναίκα είναι μέχρι 42 ετων.
Γιαυτό και πρόλαβα να κάνω μόνο 3 διεγέρσεις.
Στη πρώτη πήραμε ένα ωάριο μόνο, το οποίο είναι κατάψυξη χωρίς να έχει γονιμοποιηθεί.
τη δευτερη φορά πήραμε δύο, τα οποία προχώρησαν μόνο μέχρι την τρίτη μερα, μετά δεν αναπτύσσονταν σωστά και τα σταμάτησαν.
Την τρίτη φορά πήραμε πάλι 2, το ένα δεν ήταν καλό και το δεύτερο που ήταν, πά΄λι δεν προχώρησε.
Οπότε σε λίγο κλείνω τα 43 ΄άρα δεν υπάρχει ούτε ποιότητα ούτε ποσότητα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Μιας και δεν βρίσκομαι Αθήνα, τις προσπάθειες μου τις έκανα με ένα σύλλογο που βοηθάει ζευγάρια που δεν ε΄χουν οικονομική δυνατότητα να κάνουν εξωσωματική και η γυναίκα είναι μέχρι 42 ετων.
Γιαυτό και πρόλαβα να κάνω μόνο 3 διεγέρσεις.
Στη πρώτη πήραμε ένα ωάριο μόνο, το οποίο είναι κατάψυξη χωρίς να έχει γονιμοποιηθεί.
τη δευτερη φορά πήραμε δύο, τα οποία προχώρησαν μόνο μέχρι την τρίτη μερα, μετά δεν αναπτύσσονταν σωστά και τα σταμάτησαν.
Την τρίτη φορά πήραμε πάλι 2, το ένα δεν ήταν καλό και το δεύτερο που ήταν, πά΄λι δεν προχώρησε.
Οπότε σε λίγο κλείνω τα 43 ΄άρα δεν υπάρχει ούτε ποιότητα ούτε ποσότητα... 

Αυτό το ένα που έχετε δεν μπορείτε να το γονιμοποιησετε; Καταλαβαίνω τι λες για την ηλικία μας όμως εσύ θες ένα καλό ας μην έχεις πολλά.  Δώστε τουλάχιστον σε αυτό το ενα την ευκαιρία αν γίνεται κ δε σας αποκλείουν λόγω ηλικίας. Επειδή υπάρχει ήδη ίσως μπορείτε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/3/2024 at 4:00 ΜΜ, ο/η marina555 είπε:

Συνήθως πως ξεκινάει η περίοδος σου? Έχεις κύκλο 23 μέρες και επαφές την 16-17? 

Όχι κύκλους κάνω μεγάλους....ενώ είχε στρώσει κάνω πάλι μεγάλους!! Τελευταίος κύκλος μου ήταν 97 ημερών και ήρθα περίοδο ενώ πήρα χάπια!! Την 22ημερα κύκλου είδα αυτά που περιγράφω! Συνήθως ξεκινάει με καφέ κ μετά έρχεται σκούρο καφέ αρκετή ροή και θρόμβους μέσα!! Επαφές επειδή ήθελα να πιάσω όλο τον μήνα ξεκίνησα από 15 και είχα 16 και 17 !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...