Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωτόμηνια, Πρωτόχρονια, ελπίδα μία μες στην καρδιά, ο Αι Βασίλης έρχεται ξανά!!!


Recommended Posts

Κορίτσια μου καλημέρα και καλή χρονιά! Ελπίζω να είμαι γουρλού. Εύχομαι σε όσες είμαστε ήδη εγκυούλες, μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη με γερά μωράκια. Σε όσες το επιθυμούν να γεμίσουν οι κοιλίτσες σας σποράκια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά,χρόνια πολλά!!!με υγεία και πολλά πολλά μωράκια το 2024  όλες εδώ να γίνουμε μανούλες ξανά όσες έχουμε ήδη παιδάκια και μανούλες για πρώτη φορά όσες δεν έχουν ακόμα 😘🩷 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γλυκάαα! Καλή μας χρονιά!!!!🎉🎉🥳🥳🥳 Καλή, ευλογημένη και τυχερή! Γεμάτη υγεία και αγάπη να ξεχειλίζει η χρονιά που μόλις ξεκίνησε!! Το 2024 είναι εδώ πολλά υποσχόμενο!

Ελπίζω να περάσατε όλες υπέροχα ❤️ να γεμίσαμε κοιλιτσες με μπόλικο φαγακι και με το καλό τώρα να αρχίσουν να γεμίζουν και γερά μωράκια!

Εγώ κορίτσια μου ακόμη δεν έχω περίοδο,το 2024 με βρήκε να την περιμένω και να μην έρχεται! Ελπίζω να είναι καλός οιωνός αυτός!! Σήμερα είμαι 5η μέρα από την μέρα που σταμάτησα την προγεστερόνη. Έκανα ένα τεστ ,το τελευταίο μου, αρνητικό. Ελπίζω σύντομα να έρθει γιατί ανυπομονώ να ξεκινήσω και πάλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια χρόνια πολλά καλή χρονιά, ας αφήσουμε πίσω πικρες και δυστυχίες που μας χαρισε το 2023 και να ελπίζουμε για το καλύτερο με χαμόγελο και νέες προσδοκίες ❣️

Εύχομαι σε οσες είναι εγκυουλες καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη αλλά και οσες προσπαθησαμε και δεν ήρθε τελικά φέτος να είναι η χρονιά μας ❣️

Κι εγώ είμαι μετά από αποξεση περιμένω την πρώτη περίοδο και κάποιες εξετάσεις για να ξεκινήσουμε την νέα προσπάθεια 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά αγαπημένες μου!! Αυτός ο χρόνος να φέρει στην κάθεμια μας ο,τι επιθυμεί περισσότερο και κυρίως υγεία και αγάπη ♥️

Εμάς η αλλαγή του χρόνου μας βρήκε στο αμάξι.. Από τη μια στεναχωρήθηκα πολύ που η πρώτη Πρωτοχρονιά με τη μπέμπα ήταν καθ' οδόν, από την άλλη καλύτερα οι 4 μας (η μικρούλα μου, ο άντρας μου, το σκυλάκι μας και εγώ), πάρα σε ένα τοξικό περιβάλλον! Να φεύγετε μακριά από ο,τι σας χαλάει 🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά κορίτσια μου, με υγεία πάνω απ όλα και πολλές χαρές να φέρει μόνο🎉🎈 να γεμίσει θετικά τεστακια κ αυτό το θέμα σύντομα❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Καλή χρονιά αγαπημένες μου!! Αυτός ο χρόνος να φέρει στην κάθεμια μας ο,τι επιθυμεί περισσότερο και κυρίως υγεία και αγάπη ♥️

Εμάς η αλλαγή του χρόνου μας βρήκε στο αμάξι.. Από τη μια στεναχωρήθηκα πολύ που η πρώτη Πρωτοχρονιά με τη μπέμπα ήταν καθ' οδόν, από την άλλη καλύτερα οι 4 μας (η μικρούλα μου, ο άντρας μου, το σκυλάκι μας και εγώ), πάρα σε ένα τοξικό περιβάλλον! Να φεύγετε μακριά από ο,τι σας χαλάει 🫶

Γιατί;;;τι έγινε;;;μαλώσατε με κάποιον;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Καλή χρονιά αγαπημένες μου!! Αυτός ο χρόνος να φέρει στην κάθεμια μας ο,τι επιθυμεί περισσότερο και κυρίως υγεία και αγάπη ♥️

Εμάς η αλλαγή του χρόνου μας βρήκε στο αμάξι.. Από τη μια στεναχωρήθηκα πολύ που η πρώτη Πρωτοχρονιά με τη μπέμπα ήταν καθ' οδόν, από την άλλη καλύτερα οι 4 μας (η μικρούλα μου, ο άντρας μου, το σκυλάκι μας και εγώ), πάρα σε ένα τοξικό περιβάλλον! Να φεύγετε μακριά από ο,τι σας χαλάει 🫶

Καλή χρονιά σε όλες ❤️🙏 κορίτσι μου όπως λες μακριά από τοξικούς κ να βλέπεις την καλή πλευρά ότι σας βρήκε η νέα χρονιά με αυτούς που αγαπάς περισσότερο κ ας ήταν στο αμάξι! Από το να ήσουν με κάποιους με ψεύτικα χαμόγελα ήσουν τελικά με την δική σου οικογένεια που σε αγαπάνε αληθινά!! Εύχομαι σήμερα να ήταν καλύτερη μέρα κ να περάσατε υπέροχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου γλυκάαα! Καλή μας χρονιά!!!!🎉🎉🥳🥳🥳 Καλή, ευλογημένη και τυχερή! Γεμάτη υγεία και αγάπη να ξεχειλίζει η χρονιά που μόλις ξεκίνησε!! Το 2024 είναι εδώ πολλά υποσχόμενο!

Ελπίζω να περάσατε όλες υπέροχα ❤️ να γεμίσαμε κοιλιτσες με μπόλικο φαγακι και με το καλό τώρα να αρχίσουν να γεμίζουν και γερά μωράκια!

Εγώ κορίτσια μου ακόμη δεν έχω περίοδο,το 2024 με βρήκε να την περιμένω και να μην έρχεται! Ελπίζω να είναι καλός οιωνός αυτός!! Σήμερα είμαι 5η μέρα από την μέρα που σταμάτησα την προγεστερόνη. Έκανα ένα τεστ ,το τελευταίο μου, αρνητικό. Ελπίζω σύντομα να έρθει γιατί ανυπομονώ να ξεκινήσω και πάλι!!

Ευτυχισμένο το νέο έτος με χαμόγελα κ υγεία!!! Κ εγώ στην ίδια αναμονή είμαι περιμένω να έρθει η περίοδος λογικά τέλος του μήνα να κάνω την έμβρυομεταφορά 🙏 κορίτσι μου θα έρθει ξανά το θετικό κ πολύ σύντομα κ θα μας δείχνεις την μεγάλη σου χοριακη!!! Το εύχομαι σε όλες στην παρέα μας το 2024 να μας φέρει το μωράκι μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Περιμενει καμια αμεσα αραγε? 

@Elli13την βρήκε με τα πιο αγαπημένα της πρόσωπα! Αυτο να σκεφτεσαι.

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Καλή χρονιά σε όλες ❤️🙏 κορίτσι μου όπως λες μακριά από τοξικούς κ να βλέπεις την καλή πλευρά ότι σας βρήκε η νέα χρονιά με αυτούς που αγαπάς περισσότερο κ ας ήταν στο αμάξι! Από το να ήσουν με κάποιους με ψεύτικα χαμόγελα ήσουν τελικά με την δική σου οικογένεια που σε αγαπάνε αληθινά!! Εύχομαι σήμερα να ήταν καλύτερη μέρα κ να περάσατε υπέροχα!

Έχετε δίκιο κορίτσια μου ♥️ Ήμουν με την οικογένειά μου που λατρεύω ♥️♥️ Σήμερα πήγαμε την βολτουλα μας στον ήλιο, κάναμε αγκαλίτσες με την μπεμπουλα και πήραμε μια βαθιά ανάσα ανακούφισης στο σπιτάκι μας 🤗

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Γιατί;;;τι έγινε;;;μαλώσατε με κάποιον;

Ένα θα πω μόνο... Ήμασταν στα πεθερικά σε άλλη πόλη και φύγαμε 11:30 τη νύχτα παραμονή Πρωτοχρονιάς για να γυρίσουμε Αθήνα. Φτάσαμε κατά τις 3:30 και φυσικά αφού χαλάσαμε τον ύπνο της μπέμπας, την έπιασε γκρίνια και κοιμήθηκε 5:30 το πρωί. Όμως γυρίσαμε σπιτάκι μας, στην ηρεμία μας 🙂🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

 

Έχετε δίκιο κορίτσια μου ♥️ Ήμουν με την οικογένειά μου που λατρεύω ♥️♥️ Σήμερα πήγαμε την βολτουλα μας στον ήλιο, κάναμε αγκαλίτσες με την μπεμπουλα και πήραμε μια βαθιά ανάσα ανακούφισης στο σπιτάκι μας 🤗

Ένα θα πω μόνο... Ήμασταν στα πεθερικά σε άλλη πόλη και φύγαμε 11:30 τη νύχτα παραμονή Πρωτοχρονιάς για να γυρίσουμε Αθήνα. Φτάσαμε κατά τις 3:30 και φυσικά αφού χαλάσαμε τον ύπνο της μπέμπας, την έπιασε γκρίνια και κοιμήθηκε 5:30 το πρωί. Όμως γυρίσαμε σπιτάκι μας, στην ηρεμία μας 🙂🙂

Μπράβο σας, το λέω επειδή πολλές φορές έχω ανεχτεί ολόκληρη μέρα αντίστοιχη κατάσταση και το βράδυ που έφευγε η πεθερά μου τσιριζα πιο πολύ από την μικρή. Δέκα φορές μπράβο στον σύζυγο διότι δεν είναι ψυχικά τόσο προσκολλημενος σε εκείνους που να μην βάζει προτεραιότητα τη δική σας ευημερία και που έχει συνειδητοποιήσει ότι έκανε δική του οικογένεια. Άλλοι ούτε στα 50,ουτε στα 100 δεν το αντιλαμβάνονται. Φέτος έκανα Πρωτοχρονιά με τα πεθερικά μου 4 μηνών έγκυος, με παιδί 1.5 έτους να μη στεναχωρηθει η άρρωστη πεθερά μου που δε θέλει να κάνει τεστ covid. Παιδιά μπράβο που υπάρχετε τουλάχιστον οι επόμενες γενιές να έχουμε μια ελπίδα ότι δε θα είναι έτσι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ; 

@Elli13 @evaioan ώρες ώρες πραγματικά απορώ τι στο καλό έχουν μέσα στο κεφάλι τους αυτές οι πεθερές🤷‍♀️ για να φύγατε έτσι μέσα στην νύχτα elli13 φαντάζομαι ποσο στο αμήν σας έφτασαν.. 

@Χαρά 3εκανες κανένα άλλο τεστ ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

 

Έχετε δίκιο κορίτσια μου ♥️ Ήμουν με την οικογένειά μου που λατρεύω ♥️♥️ Σήμερα πήγαμε την βολτουλα μας στον ήλιο, κάναμε αγκαλίτσες με την μπεμπουλα και πήραμε μια βαθιά ανάσα ανακούφισης στο σπιτάκι μας 🤗

Ένα θα πω μόνο... Ήμασταν στα πεθερικά σε άλλη πόλη και φύγαμε 11:30 τη νύχτα παραμονή Πρωτοχρονιάς για να γυρίσουμε Αθήνα. Φτάσαμε κατά τις 3:30 και φυσικά αφού χαλάσαμε τον ύπνο της μπέμπας, την έπιασε γκρίνια και κοιμήθηκε 5:30 το πρωί. Όμως γυρίσαμε σπιτάκι μας, στην ηρεμία μας 🙂🙂

Ποοοοοο αυτές οι πεθερές ρε φίλε!!!!φαντάζομαι τι σου έκανε!!!αν θες πεστα μας ...εγώ σας τα είχα πει με την πεθερά μου τα κουλά που πετούσε!!!!κρίμα όμως που σας χάλασαν την πρωτοχρονιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ; 

@Elli13 @evaioan ώρες ώρες πραγματικά απορώ τι στο καλό έχουν μέσα στο κεφάλι τους αυτές οι πεθερές🤷‍♀️ για να φύγατε έτσι μέσα στην νύχτα elli13 φαντάζομαι ποσο στο αμήν σας έφτασαν.. 

@Χαρά 3εκανες κανένα άλλο τεστ ; 

Κοριτσακιιιι μου!!!! Παρασκευή περιμένουμε τα νέα σου από γιατρό 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα κορίτσια μου!!!

 @Elli13 εγώ θα πω πως η νέα χρονιά σας βρήκε ασυμβίβαστους με την τοξικότητα και ενωμένους σαν μια γροθιά με τον σύζυγό σου για το καλό της οικογένειας σας! Οπότε προσωπικά πιστεύω ότι μια χαρά σας βρήκε το 2024!!! ενωμένους ενάντια σε κάθε τι που σας χαλάει το κέφι! Σίγουρα θα προτιμούσατε να είστε σε πιο ιδανικές συνθήκες αλλά αφού αυτές δεν επιτυγχάνονται ένα τεράστιο μπράβο στον σύζυγό σου για την απόφαση αυτή! Είμαι σίγουρη πως όποιος τοξικός ήθελε να χαλάσει την πρωτοχρονιά σας ,τελικά χάλασε τη δική του ,αφού δεν μπόρεσε να πάρει ικανοποίηση από την όλη υπόθεση!! Καλή σας χρόνια λοιπόν και πάντα έτσι ενωμένοι ενάντια σε κάθε τι!

εγώ κορίτσια μου επιτέλους σήμερα είδα δειλά δειλά λίγο αίμα,σκούρο και αραιωμένο ακόμη φυσικά αλλά τουλάχιστον μετά από 6 μέρες ήρθε!! Σήμερα είπα τον άντρα μου να πάρει τον γιατρό του τηλέφωνο για να τον ρωτήσει αν επειρεαζει πολύ το σπέρμα η μία μέρα που ανέβασε 39 πυρετό. Πριν από μια βδομάδα για μια μέρα μόνο. Γιατί είναι ο τελευταίος κύκλος που μπορώ να πάρω διέγερση συνεχόμενα και αν επειρεαζει απλά δε θα πάρω και δεν θα κάνω σπερματεγχυση. Θα περιμένω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κοριτσακιιιι μου!!!! Παρασκευή περιμένουμε τα νέα σου από γιατρό 😘😘😘

Πέμπτη  απόγευμα έχω ραντεβού θα σας πω τα νέα και επλιζω να είναι ευχάριστα 

το βράδυ ειδικά πολύ πρήξιμο η κοιλιά μου λες και ήμουν 4 μηνών εγκυος μάλλον τα χάπια θα φταίνε 🤷‍♀️

σημερα σηκώθηκα κάπως περίεργα το στομάχι περίεργο, μια ζάλη σαν το ζόμπι είμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου καλή χρονιά να έχουμε με υγεία και πολλά μωράκια!! Αλλά υγεία πάνω από όλα!! Ξεκίνησε το νέο έτος!! Εγώ τα πέρασα πολύ ωραία με αγαπημένους ανθρώπους κάνοντας πράγματα που μας αρέσουν δόξα το θεό κανέναν παράπονο!! @Elli13 κορίτσι μου μεγάλη ταλαιπωρία τραβήξατε αλλά τουλάχιστον ήσουν με ανθρώπους που αγαπάς! Αυτό κράτα μόνο ♥️♥️ @Girly με μόνο μια μέρα εγώ δεν πιστεύω ότι επηρεάστηκε αλλά ο γιατρός θα ξέρει καλύτερα!! Αλλά γιατί λες ότι ακόμα μόνο 1 διέγερση μπορείς να κάνεις?? Είναι μέχρι 3?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια τι κάνετε;;;Εγώ είμαι κάπως περίεργα...Χθες το μεσημέρι είδα λίγο καφέ μπεζ στάμπες στο σερβιετακι μου,αχνές.Κανενα μισάωρο κράτησε μετά δεν είχα κάτι.Σημερα από το πρωί είδα μια.Εχω πονακια ανά διαστήματα.Επισης το πρωί που ξυπνάω είμαι δύσκολα...Έχω αναγουλα.Μου περνάει μετά από λίγο αλλά το στομάχι μου είναι κόμπος.Να φανταστώ ότι ολααααα αυτά είναι φυσιολογικά ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου αγαπημένα Καλή Χρονιά με υγεία και νέες ευκαιρίες να πετύχουμε το όνειρό μας!!!!

Εύχομαι σε όλες τις μελλοντικές μανούλες να τους χαρίσει η νέα χρονιά ένα μικρό θαύμα! Όσες το έχετε ζήσει, εύχομαι να χαίρεστε τα μωράκια σας!!!!

Εγώ περιμένω να αδιαθετήσω σε μια εβδομάδα και ανυπομονώ επιτέλους να ξεκινήσω τη διέγερση! Εύχομαι να πάει καλά και το 2024 από 2 που είμαστε να γίνουμε 4👶👶! Γιατί όχι!!! 

@marilouu μου, ο γιατρός τι λέει? Νομίζω αυτές οι μικρές σταγόνες είναι μέσα στο πρόγραμμα, μήπως σου δώσει περισσότερη προγεστερόνη έτσι για ασφάλεια??? Οι ανακατωσούρες φαντάζομαι είναι μέρος της υπέροχης διαδικασίας που συμβαίνει στην κοιλίτσα σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...