Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χοριακή που δεν έχει διπλασιαστεί


Χαρά 3

Recommended Posts

στις πριν 13 ώρες, ο/η Χαρά 3 είπε:

Λογικό είναι να στεναχωρηθείς τι λες τώρα. Η χοριακή τι τιμή σου βγήκε?  Αυτά τα τεστ ώρες ώρες δεν θέλω να τα βλέπω αλήθεια.  Δεν ξέρεις τι να πιστέψεις με δαύτα. Πιο τεστ έκανες?

Εγώ τελικά θα πάω αύριο για χοριακή.

Είδα κάτι περίεργα υγρά.

Οπότε θα τις κάνω νωρίτερα, ο Θεός να βάλει το χέρι του και το πόδι του μαζί 

Καλα αποτελεσματα κοριτσι μου στη χοριακη σου!! Θα περιμενουμε νεα σου!!! ❤️ ευχομαι να δεις ενα πολυ μεγαλο νουμερο!!!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Καλα αποτελεσματα κοριτσι μου στη χοριακη σου!! Θα περιμενουμε νεα σου!!! ❤️ ευχομαι να δεις ενα πολυ μεγαλο νουμερο!!!🙏

Μακάρι αλλά βλέπω σταγόνες αίμα πλέον. Έχω στεναχωρηθει αρκετά.  Περιμένω τα αποτελέσματα τις επόμενες ώρες για να πάρω και τον γιατρό. Από καναπέ σε καρέκλα πάω. Δεν με χωράει πουθενά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα εγώ είχα τελευταία περίοδο 28/09 έκανα χοριακη 

30/10 είχα 2400

01/11 4500

9/11 22888

11/11 25494 ανέβηκε αλλά δεν διπλασιαστηκε θα ξαναπάω την Τριτη Πάλι γιατί Τετάρτη πάω στον γιατρό 

Είμαι 6+2

Το παλεύει  είναι φυσιολογική συλληψη στα 43 μου χρόνια και γενικά έχουμε πολλές επιφυλάξεις

Είδα σάκο αλλά όχι εμβρυικα στοιχεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ValentinaGiannis είπε:

Καλησπέρα εγώ είχα τελευταία περίοδο 28/09 έκανα χοριακη 

30/10 είχα 2400

01/11 4500

9/11 22888

11/11 25494 ανέβηκε αλλά δεν διπλασιαστηκε θα ξαναπάω την Τριτη Πάλι γιατί Τετάρτη πάω στον γιατρό 

Είμαι 6+2

Το παλεύει  είναι φυσιολογική συλληψη στα 43 μου χρόνια και γενικά έχουμε πολλές επιφυλάξεις

Είδα σάκο αλλά όχι εμβρυικα στοιχεια

Καλησπέρα και με το καλό! Οι χοριακες δεν έχουν σημασία στις εβδομάδες που είσαι ούτε διπλασιάζονται όπως στην αρχή..μετά την 1/11 ούτε χρειαζόταν ξανά! Πότε έκανες υπέρηχο? Πόσο ήσουν? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Χαρά 3 είπε:

Μακάρι αλλά βλέπω σταγόνες αίμα πλέον. Έχω στεναχωρηθει αρκετά.  Περιμένω τα αποτελέσματα τις επόμενες ώρες για να πάρω και τον γιατρό. Από καναπέ σε καρέκλα πάω. Δεν με χωράει πουθενά.

Κοντά με εσένα στις 7-8 εβδ είχα κ εγώ αιματακι ήταν αποκόλληση σάκου που με προγεστερονη έφτιαξε 

 

εχε πίστη 💪🏽 όλα να πάνε καλά εύχομαι ειλικρινά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Κοντά με εσένα στις 7-8 εβδ είχα κ εγώ αιματακι ήταν αποκόλληση σάκου που με προγεστερονη έφτιαξε 

 

εχε πίστη 💪🏽 όλα να πάνε καλά εύχομαι ειλικρινά ❤️

Δυστυχώς κατά μεγάλο ποσοστό δεν θα προχωρήσει.  Δευτέρα και Τετάρτη πάλι χοριακή που λογικά θα πέσει.  Ο σάκος που άρχισε να φαίνεται την προηγούμενη φορά τώρα δεν υπήρχε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ValentinaGiannis είπε:

Καλησπέρα εγώ είχα τελευταία περίοδο 28/09 έκανα χοριακη 

30/10 είχα 2400

01/11 4500

9/11 22888

11/11 25494 ανέβηκε αλλά δεν διπλασιαστηκε θα ξαναπάω την Τριτη Πάλι γιατί Τετάρτη πάω στον γιατρό 

Είμαι 6+2

Το παλεύει  είναι φυσιολογική συλληψη στα 43 μου χρόνια και γενικά έχουμε πολλές επιφυλάξεις

Είδα σάκο αλλά όχι εμβρυικα στοιχεια

Εύχομαι και θα πάνε όλα καλά. Λίγο έμεινε για να πας στον γιατρό. Περιμένουμε νέα σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλησπέρα και με το καλό! Οι χοριακες δεν έχουν σημασία στις εβδομάδες που είσαι ούτε διπλασιάζονται όπως στην αρχή..μετά την 1/11 ούτε χρειαζόταν ξανά! Πότε έκανες υπέρηχο? Πόσο ήσουν? 

Έκανα υπέρηχο  στην 5+4 είδαμε σάκο αλλά όχι εμβρυικα στοιχεια  εκείνος το έβγαλε 5+2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ValentinaGiannis είπε:

Έκανα υπέρηχο  στην 5+4 είδαμε σάκο αλλά όχι εμβρυικα στοιχεια  εκείνος το έβγαλε 5+2

Λογικά τα ευρήματα για την εβδομάδα.. Χοριακη δεν χρειάζεται ξανά. Σε λίγο θα ακούσετε καρδούλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/11/2023 at 9:14 ΜΜ, ο/η Χαρά 3 είπε:

Δυστυχώς κατά μεγάλο ποσοστό δεν θα προχωρήσει.  Δευτέρα και Τετάρτη πάλι χοριακή που λογικά θα πέσει.  Ο σάκος που άρχισε να φαίνεται την προηγούμενη φορά τώρα δεν υπήρχε.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά αύριο!! Πως εισαι; συνεχίζεται το αιμα; σου έδωσε κάποιο φάρμακο να πιεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η MyElpida είπε:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά αύριο!! Πως εισαι; συνεχίζεται το αιμα; σου έδωσε κάποιο φάρμακο να πιεις;

Ναι έχω περίοδο κανονικά με πιο πολύ αίμα απο οτι συνήθως και αρκετά πηγματα. Όχι δεν μου έδωσε τίποτα από φάρμακο. Περιμένω και την χοριακή να δω που έχει φτάσει.  Μου είπε μόλις καθαρίσω να πάω να με τσεκάρει. 😮💨

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Χαρά 3 είπε:

Ναι έχω περίοδο κανονικά με πιο πολύ αίμα απο οτι συνήθως και αρκετά πηγματα. Όχι δεν μου έδωσε τίποτα από φάρμακο. Περιμένω και την χοριακή να δω που έχει φτάσει.  Μου είπε μόλις καθαρίσω να πάω να με τσεκάρει. 😮💨

Λυπάμαι πολύ... λογικά δε θα είχε νόημα να σου δώσει κάτι, δεν ξέρω δηλαδή αν θα εκανε κατι η προγεστερόνη.. έκανες χοριακη σήμερα; πόσο ηταν; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/11/2023 at 5:37 ΜΜ, ο/η Χαρά 3 είπε:

Ναι έχω περίοδο κανονικά με πιο πολύ αίμα απο οτι συνήθως και αρκετά πηγματα. Όχι δεν μου έδωσε τίποτα από φάρμακο. Περιμένω και την χοριακή να δω που έχει φτάσει.  Μου είπε μόλις καθαρίσω να πάω να με τσεκάρει. 😮💨

Z

Χαρά μην το βάζεις κάτω ότι δεν μας σκοτώνει μας κάνει ποιο δυνατούς!! Είχα κλείσει πριν μέρες πριν πάω στον γιατρό με την υπερηχογραφιστρια που μου έκανε στις προηγούμενες εγκυμοσύνες την εμπιστεύομαι πάρα πολύ και την εκτιμώ σαν άνθρωπο.Ειδαμε λεκιθικο σάκο και καρδούλα εύχομαι να μην σταματήσει και το έμβρυο να είναι υγιές βέβαια έχω ένα ινομυωμα που καθιστά ακόμα ποιο δύσκολη εγκυμοσυνη  αλλά βήμα βήμα θα το παλέψω και όσο πάει Αύριο πάω στον γιατρό μου για οδηγιες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ εισα και εμβρυακή και καρδούλα εύχομαι να πάνε καλά και να έχω ένα υγιές μωρό!! Εγώ προσωπικά κορίτσια δεν θα το πω μέχρι να με δουν να φουσκωνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η ValentinaGiannis είπε:

Σας ευχαριστώ εισα και εμβρυακή και καρδούλα εύχομαι να πάνε καλά και να έχω ένα υγιές μωρό!! Εγώ προσωπικά κορίτσια δεν θα το πω μέχρι να με δουν να φουσκωνω

Με το καλό κορίτσι μου!  όταν ακούς καρδούλα τα πράγματα πάνε καλά συνήθως! και μια χαρα στις εβδομάδες ακούσατε καρδούλα. Επίσης όντως η χοριακή δεν έχει σημασία όταν προχωρήσει η κύηση.. 
Είναι το πρώτο σου παιδάκι? με το καλό εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου!  όταν ακούς καρδούλα τα πράγματα πάνε καλά συνήθως! και μια χαρα στις εβδομάδες ακούσατε καρδούλα. Επίσης όντως η χοριακή δεν έχει σημασία όταν προχωρήσει η κύηση.. 
Είναι το πρώτο σου παιδάκι? με το καλό εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Όχι δεν είναι το πρώτο θα είναι το τρίτο έχω χάσει το πρώτο μου 24 εβδομάδα έκανα δύο κορίτσια το οποίο το δεύτερο ήταν δίδυμη αλλά το δεύτερο δεν εξελίχθηκε μια πάλινδρομη πέρυσι στην 8 εβδομάδα και τώρα αυτό εάν όλα πάνε καλά πάω εβδομάδα εβδομάδα γιατί είμαι υψηλου κινδυνου λόγω ηλικίας 43 ινομυωμα και το ιστορικό με έχουν γειώσει ότι είμαι μεγάλη αλλά τι να πω εγώ  νιώθω 25αρα πιπινη τι να πω εύχομαι να εξελιχθεί οκ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/11/2023 at 12:04 ΠΜ, ο/η MyElpida είπε:

Λυπάμαι πολύ... λογικά δε θα είχε νόημα να σου δώσει κάτι, δεν ξέρω δηλαδή αν θα εκανε κατι η προγεστερόνη.. έκανες χοριακη σήμερα; πόσο ηταν; 

Η χοριακή μου σταδιακά έπεσε και πήγα να με δει. Δεν χρειάστηκε αποξέση. Πλέον είμαι καλύτερα ψυχολογικά. Και πιο ήρεμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/11/2023 at 9:01 ΜΜ, ο/η ValentinaGiannis είπε:

Όχι δεν είναι το πρώτο θα είναι το τρίτο έχω χάσει το πρώτο μου 24 εβδομάδα έκανα δύο κορίτσια το οποίο το δεύτερο ήταν δίδυμη αλλά το δεύτερο δεν εξελίχθηκε μια πάλινδρομη πέρυσι στην 8 εβδομάδα και τώρα αυτό εάν όλα πάνε καλά πάω εβδομάδα εβδομάδα γιατί είμαι υψηλου κινδυνου λόγω ηλικίας 43 ινομυωμα και το ιστορικό με έχουν γειώσει ότι είμαι μεγάλη αλλά τι να πω εγώ  νιώθω 25αρα πιπινη τι να πω εύχομαι να εξελιχθεί οκ 

Αυτό που νιώθεις είσαι ,άσε τους άλλους να λένε. Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις μια ήρεμη εγκυμοσύνη. Θετική σκέψη και όσο γίνεται λιγότερο άγχος. 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Μονο υγρά είχα κ έχω...αλλά επειδή το παρακολουθήσαμε αρχικά με υπέρηχο μέχρι κ 22 ημέρα είδαμε ότι δεν έχει γίνει κάτι ακόμα...και έτσι συνέχισα εγώ με τεστακια να δουμε πως θα πάει!! Η αλήθεια δεν είχα ξανά ψάξει μέρες ωορρηξία είναι η πρώτη φορά!! Επομένως δεν ξέρω αν κάνω η όχι!!! 
    • 😊 Εγώ βάζω μόνο την κρέμα σώματος μετά το μπάνιο! Μέχρι στιγμής ευτυχώς δε φαίνεται κάποια ραγάδα.. Στις θηλές μόνο ξεκίνησα να βάζω μία κρέμα γιατί άρχισαν σαν να ξεφλουδίζουν..
    • Ούτε εγώ έχω γραμμή! Εμένα η μικροβιολόγος μου είπε να μην αφήνω εκτεθειμένα φαγητά τώρα που έχουμε πολλές μύγες εδώ στην εξοχή και ότι αυτές είναι που συνήθως μεταφέρουν τα μικρόβια και μετά πλύσιμο καλά τα λαχανικά.. Εννοείται αν προσέχεις με τη γατούλα, την καθαριότητα της άμμου δεν υπάρχει κανένα θέμα! Εμείς έχουμε σκύλο 😊   
    • Κορίτσι μου δεν χρειάζεται να προσεχείς τοοοσο πολύ τα πράσινα να προσεχείς λίγο εγω τα βάζω σε ξύδι όταν είναι να φάω πχ μαρούλι από φρούτα τα πλένω και καθαρίζω την φλούδα μην σε πιάνει άγχος με αυτά 😊 Εχω την μαύρη γραμμή άρχισε αχνοφαίνεται 😊  Στην πρώτη εγκυμοσύνη άργησε πολύ να φανεί αλλά τώρα φάνηκε πιο γρήγορα  Από κρεμες για ραγάδες βάζετε τίποτα κορίτσια; 
    • Δεν έχω αυτοκίνητο σήμερα κ είναι μιά ώρα μακριά χωρίς κίνηση τα νοσοκομεία που εφημερεύουν... Δυστυχώς δεν μένω κάπου κεντρικά να μπορώ να πάω χωρίς αυτοκίνητο... Οπότε αύριο λογικά θα μπορέσω να πάω... Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου🙏 ελπίζω να μην είναι κάτι... Αύριο θα πάω κ ελπίζω να μου τι μπορεί να είναι...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...