Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χοριακή που δεν έχει διπλασιαστεί


Χαρά 3

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά σε όλες. Χρειάζομαι την βοήθεια σας.

Τελευταία περίοδος 30/9 

Κύκλος 28 με 27 ημέρες 

Επαφές 7-10-11/10

Περίμενα περίοδο κανονικά χθες  

2 Θετικά τεστ 25/10 και χοριακή 31.40 δύο μέρες πριν την περίοδο.

Χθες έκανα επανάληψη της χοριακης που ήταν και η αναμενόμενη ημέρα περιόδου και η τιμή ήταν 43.90. Τι γνώμη έχετε? 

Μίλησα και με τον γιατρό μου είπε να πάω την Τρίτη και να μην διαβάζω στον ίντερνετ.  Εγώ όμως θα σκάσω. Περιμένω με αγωνία απάντηση σας.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/10/2023 at 9:25 ΠΜ, ο/η Χαρά 3 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά σε όλες. Χρειάζομαι την βοήθεια σας.

Τελευταία περίοδος 30/9 

Κύκλος 28 με 27 ημέρες 

Επαφές 7-10-11/10

Περίμενα περίοδο κανονικά χθες  

2 Θετικά τεστ 25/10 και χοριακή 31.40 δύο μέρες πριν την περίοδο.

Χθες έκανα επανάληψη της χοριακης που ήταν και η αναμενόμενη ημέρα περιόδου και η τιμή ήταν 43.90. Τι γνώμη έχετε? 

Μίλησα και με τον γιατρό μου είπε να πάω την Τρίτη και να μην διαβάζω στον ίντερνετ.  Εγώ όμως θα σκάσω. Περιμένω με αγωνία απάντηση σας.

 

Καλησπέρα κορίτσι μου. Κανονικά η χοριακη πρέπει να διπλασιάσει σχεδόν στις 2 μέρες. Νομίζω θέλει περίπου ένα +65% πιο πάνω (δεν θυμάμαι ακριβώς). Χαμηλή είναι η δικιά σου αλλά ίσως εξελίσεται λίγο πιο αργά στην αρχή; 

Χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω κράτα μικρό καλάθι και σίγουρα θα σε κατευθύνει καλύτερα ο γιατρός σου την Τρίτη. Εύχομαι να εξελιχθούν όλα καλά στο τέλος ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ακουσεις το γιατρο σου. Αν εκανες μονο χθες χοριακη ο αριθμός σου θα ηταν 43.9, οποτε θα περιμενες να πας αυριο μεθαυριο χοριακη για να δεις τι γίνεται. Κρατα οτι ειναι θετικη και σου ευχομαι να πανε ολα καλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Κανονικά η χοριακη πρέπει να διπλασιάσει σχεδόν στις 2 μέρες. Νομίζω θέλει περίπου ένα +65% πιο πάνω (δεν θυμάμαι ακριβώς). Χαμηλή είναι η δικιά σου αλλά ίσως εξελίσεται λίγο πιο αργά στην αρχή; 

Χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω κράτα μικρό καλάθι και σίγουρα θα σε κατευθύνει καλύτερα ο γιατρός σου την Τρίτη. Εύχομαι να εξελιχθούν όλα καλά στο τέλος ❤️

Αυτό ξέρω και εγώ ότι πρέπει να διπλασιαστεί ανα 2 με 3 μέρες. 

Ο γιατρός μου και η μαία μου είπαν ότι είναι εντάξει. Τι να πω, μήπως δεν θέλανε να με αγχώσουν. Μια μέρα ακόμα υπομονή. Θα φάω τα νύχια μου.

Μακάρι να πάνε όλα καλά, σευχαριστω πολύ για την απάντηση.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

Να ακουσεις το γιατρο σου. Αν εκανες μονο χθες χοριακη ο αριθμός σου θα ηταν 43.9, οποτε θα περιμενες να πας αυριο μεθαυριο χοριακη για να δεις τι γίνεται. Κρατα οτι ειναι θετικη και σου ευχομαι να πανε ολα καλα! 

Δεν μου είπε να κάνω άλλη χοριακή μου είπε να πάω την Τρίτη από εκεί να με δει.  Σήμερα στο σκούπισμα το πρωί είχα λίγο απαλό ροζ ίσα που φαινότανε. Και στο σερβιετακι πάλι ίσα ίσα μια σταγόνα ίσα που φαινότανε. Σκέφτομαι μήπως έγινε η εμφύτευση σημερα και μπας και αρχίσει να παίρνει τα πάνω του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/10/2023 at 9:25 ΠΜ, ο/η Χαρά 3 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά σε όλες. Χρειάζομαι την βοήθεια σας.

Τελευταία περίοδος 30/9 

Κύκλος 28 με 27 ημέρες 

Επαφές 7-10-11/10

Περίμενα περίοδο κανονικά χθες  

2 Θετικά τεστ 25/10 και χοριακή 31.40 δύο μέρες πριν την περίοδο.

Χθες έκανα επανάληψη της χοριακης που ήταν και η αναμενόμενη ημέρα περιόδου και η τιμή ήταν 43.90. Τι γνώμη έχετε? 

Μίλησα και με τον γιατρό μου είπε να πάω την Τρίτη και να μην διαβάζω στον ίντερνετ.  Εγώ όμως θα σκάσω. Περιμένω με αγωνία απάντηση σας.

 

Καλησπέρα κορίτσι μου τις έκανες στο ίδιο μικροβιολογικό; αν τις έκανες σε διαφορετικό να ξέρεις ότι οι τιμές θα έχουν απόκλιση.

Είναι δύσκολη η αναμονή μέχρι την Τρίτη, προσπάθησε να ξεχαστείς όσο μπορείς μέχρι να δεις την εξέλιξη.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου τις έκανες στο ίδιο μικροβιολογικό; αν τις έκανες σε διαφορετικό να ξέρεις ότι οι τιμές θα έχουν απόκλιση.

Είναι δύσκολη η αναμονή μέχρι την Τρίτη, προσπάθησε να ξεχαστείς όσο μπορείς μέχρι να δεις την εξέλιξη.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά 

Καλημέρα. Ναι την έκανα στο ίδιο μικροβιολογικο.  Και άργησαν να βγουν τα αποτελέσματα γιατί έκαναν στο αίμα επανελεγχο. Μου είχαν πει θα βγουν 1 τα αποτελέσματα και βγήκαν στις 5. Καταλαβαίνεις τι έπαθα.  Να παίρνω τηλέφωνο και να μου λέει δεν έχουν βγει ακόμα δεν σας έχω ξεχάσει μέχρι που μου είπε ότι ζήτησε η μικροβιολογος επανελεγχο. Δεν ξέρω αλήθεια τι γίνεται,προσπαθώ να μην το πολύ σκέφτομαι αλλά είναι δύσκολο 😒

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ από μένα !.Είμαι νέο μέλος αλλα σας παρακολουθώ καιρό και η αλήθεια είναι ότι με έχετε βοηθήσει πάρα πολύ ... 

@Χαρά 3 ειμαστε ακριβώς στην ίδια φάση (ημ. περιόδου29/09) ...πιστευω οτι ολα θα πανε καλα και ότι σύντομα θα μάθεις τα ευχάριστα !

εγω  με μία ημε΄ρα καθυστέρηση δεν αντεξα εκανα τεστ αλλα στην αρχή ήταν σκέψου πολύ αχνό....κ πήγα για χοριακή σήμερα... πρώτη φορά ...θα περιμένω τωρα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Χαρά 3 νομιζα να ξανα κανεις την Τρίτη χοριακη. Κοιτα αυριο δ θα φανει κατι. Και να σε δει δηλαδη.. για να φανει σακος θα πρεπει να ξεπερασεξ η χοριακη τις 1500 μονάδες. Εγω στη θεση σου θα εκανα μια χοριακη αυριο να δω που βρίσκομαι. Εύχομαι όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η PA_KO είπε:

Καλημέρα κ από μένα !.Είμαι νέο μέλος αλλα σας παρακολουθώ καιρό και η αλήθεια είναι ότι με έχετε βοηθήσει πάρα πολύ ... 

@Χαρά 3 ειμαστε ακριβώς στην ίδια φάση (ημ. περιόδου29/09) ...πιστευω οτι ολα θα πανε καλα και ότι σύντομα θα μάθεις τα ευχάριστα !

εγω  με μία ημε΄ρα καθυστέρηση δεν αντεξα εκανα τεστ αλλα στην αρχή ήταν σκέψου πολύ αχνό....κ πήγα για χοριακή σήμερα... πρώτη φορά ...θα περιμένω τωρα ...

Μακάρι να μας πάνε όλα καλά. Βγήκαν τα αποτελέσματα της χοριακης σου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

@Χαρά 3 νομιζα να ξανα κανεις την Τρίτη χοριακη. Κοιτα αυριο δ θα φανει κατι. Και να σε δει δηλαδη.. για να φανει σακος θα πρεπει να ξεπερασεξ η χοριακη τις 1500 μονάδες. Εγω στη θεση σου θα εκανα μια χοριακη αυριο να δω που βρίσκομαι. Εύχομαι όλα καλά!

Δεν μου ειπε να ξανά κάνω πάντα στις 2 χοριακες έμενε ο γιατρός

Και εγώ πιστεύω ότι δεν θα φανεί κάτι. Αλλά ας ελπίσουμε για το καλύτερο. Θα σας πω αύριο 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Χαρά 3 είπε:

Δεν μου ειπε να ξανά κάνω πάντα στις 2 χοριακες έμενε ο γιατρός

Και εγώ πιστεύω ότι δεν θα φανεί κάτι. Αλλά ας ελπίσουμε για το καλύτερο. Θα σας πω αύριο 🤞

Να κάνεις μια χοριακη μόνη σου. Δεν είναι δυνατόν να μην σου έχει βάλει επανάληψη σε τέτοιες τιμές. Ο υπέρηχος δεν χρειάζεται ακόμη δεν θα δει κάτι σε τόσο αρχικό στάδιο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Χαρά 3 συμφωνώ με τα κορίτσια! Να πας σήμερα να κάνεις μία ακόμα χοριακη να δεις που βρίσκεσαι. Ο γιατρός δεν θα δει κάτι στον υπέρηχο και φοβάμαι ότι θα σε αγχωσει περισσότερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήγα στον γιατρό είναι καθυστερημένη συλληψη. Μου είπε επανάληψη της χοριακης σε 13 μέρες. Είδαμε ότι είναι πολύ πολύ αρχή.

Οπότε απλά εύχομαι μετά τις χοριακές που θα πάω να το δω, να το ακούσω και να είναι καλά μεσα στην φωλιτσα του.😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/10/2023 at 7:46 ΜΜ, ο/η Χαρά 3 είπε:

Κορίτσια πήγα στον γιατρό είναι καθυστερημένη συλληψη. Μου είπε επανάληψη της χοριακης σε 13 μέρες. Είδαμε ότι είναι πολύ πολύ αρχή.

Οπότε απλά εύχομαι μετά τις χοριακές που θα πάω να το δω, να το ακούσω και να είναι καλά μεσα στην φωλιτσα του.😊

Καταρχάς πολύ καλά νέα 😊 Μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι κορίτσι μου 😊

Εγώ για να καταλάβω, είδατε κάποιον σάκο; Και γιατί χοριακη μετά από 13ημερες; Πολλές μου φαίνονται... Συνήθως κάνεις κάποιες στην αρχή για να δεις ότι διπλασιάζεται και για να υπολογίσει ο γιατρός πότε μπορεί να σε δει στον υπέρηχο... Ρωτάω γιατί δεν έχω ξανακουσει τέτοια προσέγγιση και μου κάνει εντύπωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Καταρχάς πολύ καλά νέα 😊 Μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι κορίτσι μου 😊

Εγώ για να καταλάβω, είδατε κάποιον σάκο; Και γιατί χοριακη μετά από 13ημερες; Πολλές μου φαίνονται... Συνήθως κάνεις κάποιες στην αρχή για να δεις ότι διπλασιάζεται και για να υπολογίσει ο γιατρός πότε μπορεί να σε δει στον υπέρηχο... Ρωτάω γιατί δεν έχω ξανακουσει τέτοια προσέγγιση και μου κάνει εντύπωση.

Είδαμε σάκο πολύ μικρό, οπως μου είπαν τώρα ξεκινάει ουσιαστικά. Για την χοριακή μου είπε ο γιατρός λόγω καθυστερημενης σύλληψης την θέλει σε δύο εβδομάδες για να φτάσω στην τιμή που θα μπορώ να το δω και μάλλον  να το ακούσω. Επειδή προσπαθώ και εγώ να το καταλάβω και εννοείται θα το διαπιστώσω λογικά και στην επόμενη επίσκεψη βάζω λίγο κάτω τις ημερομηνίες και μπορεί να είμαι πίσω 5 με 9 ημέρες. Κιαυτο  το λέω γιατί 5 με 9 ημέρες μετά την επαφή είχα πόνους σαν ωορρηξίας που θα μπορούσε να είναι η γονιμοποίηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/11/2023 at 2:35 ΜΜ, ο/η Χαρά 3 είπε:

Είδαμε σάκο πολύ μικρό, οπως μου είπαν τώρα ξεκινάει ουσιαστικά. Για την χοριακή μου είπε ο γιατρός λόγω καθυστερημενης σύλληψης την θέλει σε δύο εβδομάδες για να φτάσω στην τιμή που θα μπορώ να το δω και μάλλον  να το ακούσω. Επειδή προσπαθώ και εγώ να το καταλάβω και εννοείται θα το διαπιστώσω λογικά και στην επόμενη επίσκεψη βάζω λίγο κάτω τις ημερομηνίες και μπορεί να είμαι πίσω 5 με 9 ημέρες. Κιαυτο  το λέω γιατί 5 με 9 ημέρες μετά την επαφή είχα πόνους σαν ωορρηξίας που θα μπορούσε να είναι η γονιμοποίηση.

Άντε με το καλό τότε! Άρα θα σε ξαναδεί σε 2 εβδομάδες περίπου μετά τη χοριακη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/11/2023 at 2:35 ΜΜ, ο/η Χαρά 3 είπε:

Είδαμε σάκο πολύ μικρό, οπως μου είπαν τώρα ξεκινάει ουσιαστικά. Για την χοριακή μου είπε ο γιατρός λόγω καθυστερημενης σύλληψης την θέλει σε δύο εβδομάδες για να φτάσω στην τιμή που θα μπορώ να το δω και μάλλον  να το ακούσω. Επειδή προσπαθώ και εγώ να το καταλάβω και εννοείται θα το διαπιστώσω λογικά και στην επόμενη επίσκεψη βάζω λίγο κάτω τις ημερομηνίες και μπορεί να είμαι πίσω 5 με 9 ημέρες. Κιαυτο  το λέω γιατί 5 με 9 ημέρες μετά την επαφή είχα πόνους σαν ωορρηξίας που θα μπορούσε να είναι η γονιμοποίηση.

Κορίτσι μου πολύ περίεργα στα λέει ο γιατρός. Δες κ ένας άλλο καλύτερα. Απίστευτο που δεν σε ξαναέστειλε για χοριακή από τη στιγμή που δεν διπλασιάστηκε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Άντε με το καλό τότε! Άρα θα σε ξαναδεί σε 2 εβδομάδες περίπου μετά τη χοριακη; 

Ναι μόλις ξανά κάνω τις χοριακες θα τον πάρω τηλέφωνο για να του πω τα αποτελέσματα και να μου πει πότε να πάω να με δει. Μια εβδομάδα έμεινε για τις χοριακες εύχομαι να μου πει να πάω άμεσα. Γιατί είναι ατελείωτες οι μέρες τις αναμονής.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσι μου πολύ περίεργα στα λέει ο γιατρός. Δες κ ένας άλλο καλύτερα. Απίστευτο που δεν σε ξαναέστειλε για χοριακή από τη στιγμή που δεν διπλασιάστηκε.

Αν έβλεπε κάτι στον υπέρηχο που να χρειαζόταν άμεσα πιστεύω θα με έβαζε να ξανά κάνω πιο γρήγορα χοριακή. Απλά επειδή είναι καθυστερημένη συλληψη και ήτανε πολύ αρχή η τιμή ανέβηκε τόσο όσο. Και θέλει να ξανά κάνω σε λίγες μέρες να του δώσουμε τον χρόνο του να αναπτυχθεί και να πάμε να το δούμε. Αν έκανα νωρίτερα τις χοριακες απλά θα περιμέναμε πάλι να περάσουν οι μέρες για να πάμε για υπέρηχο. Έχω ακούσει για γιατρούς που θέλουν μια χοριακή και δεν ζητάνε επανάληψη, όπως επίσης και γιατρούς που ζητάνε την μια χοριακή μετά την άλλη. Τι να πω δεν ξέρω. Έχω διαβάσει  πολλές ιστορίες από κορίτσια που δεν ανέβαινε η τιμή της χοριακης όπως έπρεπε έκαναν συνέχεια και συνέχεια χοριακες και στο τέλος απλά η εγκυμοσύνη τους δεν προχώρησε. Δίνουμε το περιθώριο στο σπορακι να μεγαλώσει, εύχομαι να είναι δυνατό και να είναι καλά. 

Τον εμπιστεύομαι γιατί ήδη μου έχει δώσει ένα γερό παιδάκι. Αν όμως νιώσω ότι δεν με καλύπτει τότε θα αλλάξω.ο κάθε γιατρός αντιμετωπίζει διαφορετικά τις καταστάσεις και εμείς απλά ακολουθούμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/10/2023 at 9:23 ΜΜ, ο/η Χαρά 3 είπε:

Μακάρι να μας πάνε όλα καλά. Βγήκαν τα αποτελέσματα της χοριακης σου? 

@Χαρά 3 δυστυχως ναι και οχι μονο δεν ειμαι εγκυος αδιαθετησα κιολας την επομενη μερα και σε πολυ ασχημη κατασταση ...δεν ξερω τι εγινε πραγματικα ....δεν μου εχει ξανα τυχει να είμαι ετσι ορμονικα  ....ασε που εκανα και το τεστ και βγηκε θετικο και μετα απο 2 μερες τσουπ ηρθε η περιοδος ...

μεγαλη στεναχωρια οποτε προσπαθω να μην το σκεφτομαι ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Χαρά 3πολυ ομορφα τα νεα σου !συμφωνω απολυτα μαζι σου ! να σκεφτεσαι θετικα και μονο ! 

υπομονη λιγες ημερες εμειναν !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/11/2023 at 1:55 ΜΜ, ο/η PA_KO είπε:

@Χαρά 3 δυστυχως ναι και οχι μονο δεν ειμαι εγκυος αδιαθετησα κιολας την επομενη μερα και σε πολυ ασχημη κατασταση ...δεν ξερω τι εγινε πραγματικα ....δεν μου εχει ξανα τυχει να είμαι ετσι ορμονικα  ....ασε που εκανα και το τεστ και βγηκε θετικο και μετα απο 2 μερες τσουπ ηρθε η περιοδος ...

μεγαλη στεναχωρια οποτε προσπαθω να μην το σκεφτομαι ....

Λογικό είναι να στεναχωρηθείς τι λες τώρα. Η χοριακή τι τιμή σου βγήκε?  Αυτά τα τεστ ώρες ώρες δεν θέλω να τα βλέπω αλήθεια.  Δεν ξέρεις τι να πιστέψεις με δαύτα. Πιο τεστ έκανες?

Εγώ τελικά θα πάω αύριο για χοριακή.

Είδα κάτι περίεργα υγρά.

Οπότε θα τις κάνω νωρίτερα, ο Θεός να βάλει το χέρι του και το πόδι του μαζί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χαρά 3 είπε:

Λογικό είναι να στεναχωρηθείς τι λες τώρα. Η χοριακή τι τιμή σου βγήκε?  Αυτά τα τεστ ώρες ώρες δεν θέλω να τα βλέπω αλήθεια.  Δεν ξέρεις τι να πιστέψεις με δαύτα. Πιο τεστ έκανες?

Εγώ τελικά θα πάω αύριο για χοριακή.

Είδα κάτι περίεργα υγρά.

Οπότε θα τις κάνω νωρίτερα, ο Θεός να βάλει το χέρι του και το πόδι του μαζί 

Τι υγρά είδες; όταν λες περίεργα; εύχομαι να πάνε όλα καλά αύριο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η MyElpida είπε:

Τι υγρά είδες; όταν λες περίεργα; εύχομαι να πάνε όλα καλά αύριο! 

Ροζ ίσα ίσα που φαινοντουσαν στο σκούπισμα. και πριν λίγο που σηκώθηκα φαινοντουσαν πιο έντονα.🥺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...