Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφες στην εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! 

Θα ήθελα να ρωτήσω , πίνετε καφέ τώρα στην εγκυμοσύνη; 

Και όταν βγαίνετε έξω εκτός από καφέ και φυσικό χυμό τι άλλο πίνετε ;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Γεια σας κορίτσια! 

Θα ήθελα να ρωτήσω , πίνετε καφέ τώρα στην εγκυμοσύνη; 

Και όταν βγαίνετε έξω εκτός από καφέ και φυσικό χυμό τι άλλο πίνετε ;;; 

Θα έλεγα έξω να μην πίνεις φυσικό χυμό λόγω του ότι δεν ξέρεις αν έχουν πλυθεί καλά τα φρούτα. ΠΧ ακόμα και ο φυσικός πορτοκάλι μπαίνει το φρούτο ολόκληρο στην πρ΄΄εσα, δεν είμαι καθόλου σίγουρη ότι είναι πλυμένα. 
Μπορείς να πιεις τσάι και μαστιχόνερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Θα έλεγα έξω να μην πίνεις φυσικό χυμό λόγω του ότι δεν ξέρεις αν έχουν πλυθεί καλά τα φρούτα. ΠΧ ακόμα και ο φυσικός πορτοκάλι μπαίνει το φρούτο ολόκληρο στην πρ΄΄εσα, δεν είμαι καθόλου σίγουρη ότι είναι πλυμένα. 
Μπορείς να πιεις τσάι και μαστιχόνερο.

Είχα ρωτήσει τη γιατρό μου και μου είπε πως δεν υπάρχει θέμα για τον χυμό από έξω, δύσκολα να έχει κάτι. Και εγώ το σκεφτόμουν αλλά όταν δεν έχω τι να πιω, πίνω χυμό. Τσάι δεν με αφήνει να πιω. 

Μαστιχονερο δεν έχω ξανά πιει, θα το δοκιμάσω. Ευχαριστώ πολύ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Γεια σας κορίτσια! 

Θα ήθελα να ρωτήσω , πίνετε καφέ τώρα στην εγκυμοσύνη; 

Και όταν βγαίνετε έξω εκτός από καφέ και φυσικό χυμό τι άλλο πίνετε ;;; 

Εγώ πίνω 2 καφέδες την ημέρα,προσπάθησα να τον μειώσω σε έναν αλλά δεν μπορώ,χυμούς δεν πίνω,όταν βγαίνω συνήθως πινω σόδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ πίνω 1, για πολύ καιρό δεν έπινα καθόλου αλλά τελευταία ένιωθα κούραση κ είχα πονοκέφαλο από το πρωί, οπότε με 1 καφέ είμαι μια χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ από την 6η εβδομάδα δεν ξαναηπια καφέ. Αν και ήμουν φανατική και έπινα τουλάχιστον 2 την ημέρα, μετά μου μύριζε και μου προκαλούσε ναυτίες και μια γενικότερη αηδία. Και γενικά επειδή όλο το πρώτο τρίμηνο υπέφερα από ναυτίες και εμετους, ακόμα και οι χυμοί με έκαναν να υποφέρω. Ακόμα λοιπόν όταν βγω θα πιω κάποιο ανθρακούχο νερό με στυμενο λεμόνι και γλιτώνω όλη τη δυσφορία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/4/2023 at 10:38 ΠΜ, ο/η Emily2 είπε:

Γεια σας κορίτσια! 

Θα ήθελα να ρωτήσω , πίνετε καφέ τώρα στην εγκυμοσύνη; 

Και όταν βγαίνετε έξω εκτός από καφέ και φυσικό χυμό τι άλλο πίνετε ;;; 

Καλημέρα!! Εμένα μου τον έκοψε το καφέ και του έλεγα να πίνω ένα γαλλικο το πρωι κ με το τρόπο του μου είπε ε εντάξει μη το πίνεις κ όλο... οποτε αποφάσισα να μην πιω ξανά..  νομίζω ήμουν στο 2ο μήνα   όταν τον έκοψα... εξω χυμό αναμεικτο πίνω συνήθως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η vickypak16 είπε:

Καλημέρα!! Εμένα μου τον έκοψε το καφέ και του έλεγα να πίνω ένα γαλλικο το πρωι κ με το τρόπο του μου είπε ε εντάξει μη το πίνεις κ όλο... οποτε αποφάσισα να μην πιω ξανά..  νομίζω ήμουν στο 2ο μήνα   όταν τον έκοψα... εξω χυμό αναμεικτο πίνω συνήθως...

Ναι ο γαλλικός είναι ο πιο δυνατός καφές και μια κούπα είναι μεγάλη. Εγω πίνω ένα εσπρεσσακι τη μέρα. 

Ανάμεικτο εννοείς συσκευασμένο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Emily2 είπε:

Ναι ο γαλλικός είναι ο πιο δυνατός καφές και μια κούπα είναι μεγάλη. Εγω πίνω ένα εσπρεσσακι τη μέρα. 

Ανάμεικτο εννοείς συσκευασμένο;

Δεν είχε θέμα μόνο που ήταν γαλλικός αλλά γενικά με το καφέ.. Φυσικό χυμό εννοώ πίνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα μου επιτρέπει ο γιατρός έναν freddo espresso την ημέρα.Φτάνει στα 160mg καφείνη ενώ λένε έως 200mg καφείνης την ημέρα για τις εγκύους ότι είναι ασφαλές. Ο καφές φίλτρου περιέχει 90mg οπότε άνετα μπορείς να πίνεις μία κούπα την ημέρα!Χυμούς σπάνια από έξω,κύριως σπίτι φτιάχνω χυμό πορτοκάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...