Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φλεβάρη Κουτσοφλέβαρε, αν τύχει και φλεβίσεις όλες τις κοιλίτσες μας μωράκια να γεμίσεις!!!! ​🍼 ​💞 ​​💞 ​​🌈


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elli13 είπε:

Βρε κοριτσι μου, θυμησέ μου γιατί κανεις τεστ ωορρηξιας και οχι εγκυμοσυνης;;;;;; χαχαχα

Για τη θερμοκρασία,  ΜΟΝΟ Η ΠΡΩΙΝΗ πριν σηκωθεις από το κρεβάτι μετράει, και η αυξηση υποδηλώνει μονο οτι εγινε ωορρηξία. Παραμένει ελαφρα ανεβασμενη μεχρι να ερθει περιοδος. Έχω κανει διατριβη πανω στο θεμα 😂

Χαχχαχαχαχ έκανα χθες τεστ εγκυμοσύνης της home test  και βγήκε αρνητικο. Είπα να περιμενω καθυστέρηση αν προκύψει για να μη φάω τα μούτρα μου πάλι και άσε που μου έχει μείνει μόνο ένα όποτε να μη το χαραμίσω 😂. Ότι διαβάζω στο Ίντερνετ το δοκιμάζω 😂😂😂😂 καταλαβαίνεις παράνοια ε;;; 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσια ήθελα να ρωτήσω αν καμία από εσάς έχει πάρει κλομιφενη και κορτιζόνη και αν έχει πετύχει έτσι εγκυμοσύνη γτ ο γιατρός μου μου είπε ότι αν δεν μείνω έγκυος σε αυτόν τον κύκλο να ξεκινήσω αυτά τα φάρμακα για 5 μέρες (3η -7η μέρα του κύκλου) και 10η-12η να πάω να με δει ποσά αυγουλακια έχω κάνει και να μου πει να έρθω σε συγκεκριμένες μέρες σε επαφή. Από ότι μου εξήγησε είναι ότι με την κλομιφενη ανεβαίνει το ποσοστό για συληψη🤞

Κορίτσι μου εμένα μου έδωσε φεμαρα για τρεις κύκλους. Όταν είχα ρωτήσει κοπέλες που τα πήραν υπήρξαν κ γυναίκες που τα κατάφεραν με τον πρώτο μήνα, άλλες απέτυχαν.εγω προσωπικά δεν τ κατάφερα με φεμαρα. Εξαρτάται,ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Μακάρι να πετύχει σε σένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Χαχχαχαχαχ έκανα χθες τεστ εγκυμοσύνης της home test  και βγήκε αρνητικο. Είπα να περιμενω καθυστέρηση αν προκύψει για να μη φάω τα μούτρα μου πάλι και άσε που μου έχει μείνει μόνο ένα όποτε να μη το χαραμίσω 😂. Ότι διαβάζω στο Ίντερνετ το δοκιμάζω 😂😂😂😂 καταλαβαίνεις παράνοια ε;;; 😂😂😂

χαχα εμενα θα μου πεις για παρανοια που κανω ακόμα τεστ εγκυμοσυνης για να βλεπω τη γραμμη να σκουραινει; Πάντως πρώτα εντοπίζουν την ορμόνη τα εγκυμοσυνης και μετά τα ωορρηξίας. Άρα για πριν τη περιοδο μην περιμενεις να σου δειξουν κατι ουτε αυτα! Αν δεν κανω λα΄θος καπου διαβασα οτι θελει περιπου 80 μοναδες για να βγουν θετικα τα οωρρηξιας. Εγώ σε όλο τον κυκλο ειχα αχνες γραμμές, διότι την ορμονη ωορρηξιας την εχουμε ετσι κ αλλιως σε μικρη ποσοτητα. Στα λεω απλα για να μην βασανιζεσαι αδικα με δαυτα!! Ευχομαι να μην ερθει η ρημαδα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσι μου εμένα μου έδωσε φεμαρα για τρεις κύκλους. Όταν είχα ρωτήσει κοπέλες που τα πήραν υπήρξαν κ γυναίκες που τα κατάφεραν με τον πρώτο μήνα, άλλες απέτυχαν.εγω προσωπικά δεν τ κατάφερα με φεμαρα. Εξαρτάται,ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Μακάρι να πετύχει σε σένα!

 Βέβαια τα ψέματα ειναι λετροζολη, κλομιφενη μου είχε προτείνει τα ovamit αλλά δεν τα πήρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marinaP είπε:

 Βέβαια τα φέμαρα ειναι λετροζολη, κλομιφενη μου είχε προτείνει τα ovamit αλλά δεν τα πήρα 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσι μου εμένα μου έδωσε φεμαρα για τρεις κύκλους. Όταν είχα ρωτήσει κοπέλες που τα πήραν υπήρξαν κ γυναίκες που τα κατάφεραν με τον πρώτο μήνα, άλλες απέτυχαν.εγω προσωπικά δεν τ κατάφερα με φεμαρα. Εξαρτάται,ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Μακάρι να πετύχει σε σένα!

Τι να πω θα το δοκιμάσω και αυτό μπας και..Εσυ είχες κάποιο θεματάκι εκτός την ενδομητριωση; Το σπερμα του συντρόφου σου ήταν οκ; Εγώ από θεματάκια έχω το σύνδρομο πολυκυστικών και καρδιοσχημη μήτρα (αν και η καρδιοσχημη μου είπε ο γιατρός ότι δεν είναι θέμα στη σύλληψη απλά συνήθως γυναίκες με τέτοιες μήτρες έχουν μικρή αιμορραγία τους τρεις πρωτους μήνες σαν ψευδό περίοδο) το σπερμα του συντρόφου μου είναι οκ. Προσπαθούμε συστηματικά στις γόνιμες 5 μήνες και αν δεν γίνει και με τα φάρμακα θα πάω να κάνω σαλπιγγογραφια για να δούμε αν είναι διαβάτες η σάλπιγγες .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

χαχα εμενα θα μου πεις για παρανοια που κανω ακόμα τεστ εγκυμοσυνης για να βλεπω τη γραμμη να σκουραινει; Πάντως πρώτα εντοπίζουν την ορμόνη τα εγκυμοσυνης και μετά τα ωορρηξίας. Άρα για πριν τη περιοδο μην περιμενεις να σου δειξουν κατι ουτε αυτα! Αν δεν κανω λα΄θος καπου διαβασα οτι θελει περιπου 80 μοναδες για να βγουν θετικα τα οωρρηξιας. Εγώ σε όλο τον κυκλο ειχα αχνες γραμμές, διότι την ορμονη ωορρηξιας την εχουμε ετσι κ αλλιως σε μικρη ποσοτητα. Στα λεω απλα για να μην βασανιζεσαι αδικα με δαυτα!! Ευχομαι να μην ερθει η ρημαδα!!!!!

Χαχχαχαχ αχ τι τραβάμε😂 όποτε τσάμπα χάλασα κάποια 😂 και εγώ η αλήθεια είναι ότι πριν οωρρηξια μου έβγαζε άχνη γραμμή και την ημέρα της οωρρηξιας έντονη γραμμή σχεδόν ιδια με την άλλη. Θα κάνω υπομονή τότε μέχρι την αναμενόμενη και αν δεν έρθει θα κάνω τεστ εγκυμοσύνης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Τι να πω θα το δοκιμάσω και αυτό μπας και..Εσυ είχες κάποιο θεματάκι εκτός την ενδομητριωση; Το σπερμα του συντρόφου σου ήταν οκ; Εγώ από θεματάκια έχω το σύνδρομο πολυκυστικών και καρδιοσχημη μήτρα (αν και η καρδιοσχημη μου είπε ο γιατρός ότι δεν είναι θέμα στη σύλληψη απλά συνήθως γυναίκες με τέτοιες μήτρες έχουν μικρή αιμορραγία τους τρεις πρωτους μήνες σαν ψευδό περίοδο) το σπερμα του συντρόφου μου είναι οκ. Προσπαθούμε συστηματικά στις γόνιμες 5 μήνες και αν δεν γίνει και με τα φάρμακα θα πάω να κάνω σαλπιγγογραφια για να δούμε αν είναι διαβάτες η σάλπιγγες .

Εμενα το θέμα ηταν καθαρά η ενδομητριωση, κατά τα αλλα εκανα καλη ωορρηξία. Ωστόσο δεν έχω καθόλου σταθερό κύκλο. Οταν πηρα τα φεμαρα ο κυκλος Μ εγινε 28 μέρες ακριβώς και αυτό με βοήθησε πιο πολύ να βρίσκω την ωορρηξία Μ. Αυτό τον μήνα που δεν τα πήρα μαλλον επέστρεψε ο ασταθής κύκλος.

Το σπέρμα ειχε χαμηλή κινητικότητα αλλα σε ανάλογια με την ποσότητα  ήμασταν μια χαρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Τι να πω θα το δοκιμάσω και αυτό μπας και..Εσυ είχες κάποιο θεματάκι εκτός την ενδομητριωση; Το σπερμα του συντρόφου σου ήταν οκ; Εγώ από θεματάκια έχω το σύνδρομο πολυκυστικών και καρδιοσχημη μήτρα (αν και η καρδιοσχημη μου είπε ο γιατρός ότι δεν είναι θέμα στη σύλληψη απλά συνήθως γυναίκες με τέτοιες μήτρες έχουν μικρή αιμορραγία τους τρεις πρωτους μήνες σαν ψευδό περίοδο) το σπερμα του συντρόφου μου είναι οκ. Προσπαθούμε συστηματικά στις γόνιμες 5 μήνες και αν δεν γίνει και με τα φάρμακα θα πάω να κάνω σαλπιγγογραφια για να δούμε αν είναι διαβάτες η σάλπιγγες .

Εκανα και σαλπιγγογραφια η οποία ηταν μια χαρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Εμενα το θέμα ηταν καθαρά η ενδομητριωση, κατά τα αλλα εκανα καλη ωορρηξία. Ωστόσο δεν έχω καθόλου σταθερό κύκλο. Οταν πηρα τα φεμαρα ο κυκλος Μ εγινε 28 μέρες ακριβώς και αυτό με βοήθησε πιο πολύ να βρίσκω την ωορρηξία Μ. Αυτό τον μήνα που δεν τα πήρα μαλλον επέστρεψε ο ασταθής κύκλος.

Το σπέρμα ειχε χαμηλή κινητικότητα αλλα σε ανάλογια με την ποσότητα  ήμασταν μια χαρά.

Και εγώ δεν έχω Σταθερο κύκλο δλδ κυμαίνεται από 30 (σπάνια) μέχρι 35. Όμως μου έδωσε κάτι φάρμακα φυτικά (Inofert hp) και άλφα λιποικο οξύ για να μικρύνει ο κύκλος όσο γίνεται και να κάνω πιο ποιοτική οωρρηξια αλλά και για την ινσουλίνη μου που δεν δουλεύει σωστά λόγο συνδρόμου πολυκυστικών είμαι στον 3ο μήνα θεραπείας και έχει μικρύνει ο κύκλος κατά δυο μέρες . Από την στιγμή που κανεις ωορρηξία είσαι σε καλό δρόμο και το σπερμα είναι οκ. Σου εύχομαι να έρθει το σποράκι σου συντομααααα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Εκανα και σαλπιγγογραφια η οποία ηταν μια χαρά.

Και αυτό πολύ σημαντικό 😊 και εγώ αν δεν θα πάω να κάνω. Την φοβάμαι λόγο γτ διάβασα ότι πολλές κοπέλες πόνεσαν πολύ 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

 Βέβαια τα ψέματα ειναι λετροζολη, κλομιφενη μου είχε προτείνει τα ovamit αλλά δεν τα πήρα 

Εμένα μου είπε κλομιφενη και κορτιζόνη prezolon 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Και αυτό πολύ σημαντικό 😊 και εγώ αν δεν θα πάω να κάνω. Την φοβάμαι λόγο γτ διάβασα ότι πολλές κοπέλες πόνεσαν πολύ 😔

Εγώ που περνάω φριχτά στην περίοδο, ένιωσα εκείνο τον πόνο για 10 δευτερόλεπτα. Τπτ αλλο. Και εγώ την φοβομουν πολύ,αλλά τελικά δεν είναι κάτι. Εμείς οι γυναίκες είμαστε πολύ πιο δυνατές από ότι νομίζουμε ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marinaP είπε:

Εγώ που περνάω φριχτά στην περίοδο, ένιωσα εκείνο τον πόνο για 10 δευτερόλεπτα. Τπτ αλλο. Και εγώ την φοβομουν πολύ,αλλά τελικά δεν είναι κάτι. Εμείς οι γυναίκες είμαστε πολύ πιο δυνατές από ότι νομίζουμε ♥️

Αν χρειαστεί θα την κάνω και ας πονέσω.  Δεν γίνετε και αλλιώς. Είμαστε είμαστε❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Και εγώ δεν έχω Σταθερο κύκλο δλδ κυμαίνεται από 30 (σπάνια) μέχρι 35. Όμως μου έδωσε κάτι φάρμακα φυτικά (Inofert hp) και άλφα λιποικο οξύ για να μικρύνει ο κύκλος όσο γίνεται και να κάνω πιο ποιοτική οωρρηξια αλλά και για την ινσουλίνη μου που δεν δουλεύει σωστά λόγο συνδρόμου πολυκυστικών είμαι στον 3ο μήνα θεραπείας και έχει μικρύνει ο κύκλος κατά δυο μέρες . Από την στιγμή που κανεις ωορρηξία είσαι σε καλό δρόμο και το σπερμα είναι οκ. Σου εύχομαι να έρθει το σποράκι σου συντομααααα.

Τα inofert σε βοήθησαν στο να μικρύνει ο κύκλος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Χαχχαχαχ αχ τι τραβάμε😂 όποτε τσάμπα χάλασα κάποια 😂 και εγώ η αλήθεια είναι ότι πριν οωρρηξια μου έβγαζε άχνη γραμμή και την ημέρα της οωρρηξιας έντονη γραμμή σχεδόν ιδια με την άλλη. Θα κάνω υπομονή τότε μέχρι την αναμενόμενη και αν δεν έρθει θα κάνω τεστ εγκυμοσύνης 

Εγώ αυτό που έχω διαβάσει είναι πως όσο ασταθής και αν είναι ο κύκλος η περίοδος έρχεται πάντα 14 μέρες μετά την ωορηξια. Άρα αφού βρήκες την ωορηξια σου μέτρα 14 μέρες από την επόμενη μέρα και θα δεις ποτέ περιμένεις. Η μάλλον ποτέ θα ξέρεις ότι έχεις καθυστέρηση 😉

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Τα inofert σε βοήθησαν στο να μικρύνει ο κύκλος;

Ναι με βοήθησαν και μάλιστα βλέπω πιο έντονη την γραμμή σε θετικο τεστ οωρρηξιας από ότι πριν και μάλιστα πλέον καταλαβαίνω και την ωορρηξία μου έχω πονάκια που πριν δεν είχα και δεν την καταλάβαινα αλλά το κακό είναι ότι για να δράσουν θέλουν 3 μήνες δυστυχώς . Και επερνα μόνο ένα φακελάκι την ημέρα. Με δυο φακελάκια πιστεύω θα κάνει καλύτερη δουλειά αλλά επειδή είναι ακριβά μου έδωσε ένα και θεώρησε ότι και το ένα θα με πιάσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Εγώ αυτό που έχω διαβάσει είναι πως όσο ασταθής και αν είναι ο κύκλος η περίοδος έρχεται πάντα 14 μέρες μετά την ωορηξια. Άρα αφού βρήκες την ωορηξια σου μέτρα 14 μέρες από την επόμενη μέρα και θα δεις ποτέ περιμένεις. Η μάλλον ποτέ θα ξέρεις ότι έχεις καθυστέρηση 😉

 

Μετρωντας από την επόμενη μέρα του θετικού τεστ ωορρηξιας είμαι στην 12η μέρα όποτε σε δυο μέρες θα έρθει ή δεν θα έρθει που το εύχομαι 😂🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ναι με βοήθησαν και μάλιστα βλέπω πιο έντονη την γραμμή σε θετικο τεστ οωρρηξιας από ότι πριν και μάλιστα πλέον καταλαβαίνω και την ωορρηξία μου έχω πονάκια που πριν δεν είχα και δεν την καταλάβαινα αλλά το κακό είναι ότι για να δράσουν θέλουν 3 μήνες δυστυχώς . Και επερνα μόνο ένα φακελάκι την ημέρα. Με δυο φακελάκια πιστεύω θα κάνει καλύτερη δουλειά αλλά επειδή είναι ακριβά μου έδωσε ένα και θεώρησε ότι και το ένα θα με πιάσει.

Ωραία θα τον ρωτήσω τότε και για αυτα. Σε ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Ωραία θα τον ρωτήσω τότε και για αυτα. Σε ευχαριστώ 

Έχει πολλα Inofert . Αυτά που περνώ εγώ είναι για το σύνδρομο πολυκυστικών . Εσένα μπορεί να σου προτηνει κάποιο άλλο Inofert  για την περίπτωση σου 😊 ρώτησε τον🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαίρεται.

Έχω κύκλο 25 μέρες περίπου. 

Τελευταία περίοδος στις 27/01. Περιμένω και πάλι να αδιαθετήσω την Τρίτη 21/02.

Ήρθαμε σε επαφή 1/02, 6/02, 8/02 και 11/02.

12/02 παρατήρησα κάποια ξανθά καφετιά υγρά, όπως και 13/02. Δε ξέρω αν ήταν πιθανά υγρά εμφύτευσης ή κάποιος τραυματισμός του τραχήλου πχ από το προηγούμενο βράδυ.

Γενικά ένιωθα και μια ρινική συμφώρηση αλλά θεώρησα ότι είμαι κατά φαντασίαν ασθενής απλά, οπότε δεν έδωσα σημασία. 

Χτες 14/02 το πρωί που σηκώθηκα, όπως και σήμερα, φύσηξα τη μύτη μου και έβγαλε λίγο αίμα.

Και αυτό και τα υγρά που ανέφερα είναι κάτι που δε μου έχει ξανασυμβεί.

Όσον αφορά τη μύτη, ίσως είναι και λίγο νωρίς σα σύμπτωμα δε ξέρω.

Λέτε όλα αυτά να ναι πρώιμα σημάδια ή και πάλι κατά φαντασίαν ασθενής?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Έχει πολλα Inofert . Αυτά που περνώ εγώ είναι για το σύνδρομο πολυκυστικών . Εσένα μπορεί να σου προτηνει κάποιο άλλο Inofert  για την περίπτωση σου 😊 ρώτησε τον🥰

Α δεν το ξέρα, ναι θα τον ρωτήσω τη Δευτέρα που έχω ραντεβού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Ωραία θα τον ρωτήσω τότε και για αυτα. Σε ευχαριστώ 

Εγω πήρα inofert στην αρχή το φακελάκι και μου μίκρυνε ο κύκλος απλά το κακο είναι με αυτά ότι για όσο καιρό πίνεις ο κύκλος φτιάχνει (1 έπινα την μέρα ) μόλις τα έκοψα χάλασε πάλι αυτά που τα έδωσε γυναικολόγος 

Όταν πήγα σε ενδοκρινολόγο μου έδωσε τα  inofert plus που είναι χάπι τα δοκιμασα και αυτά πιστεύω είναι καλύτερα για την ωορρηξία 

Ρώτησε να δεις τι θα σου πουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω πήρα inofert στην αρχή το φακελάκι και μου μίκρυνε ο κύκλος απλά το κακο είναι με αυτά ότι για όσο καιρό πίνεις ο κύκλος φτιάχνει (1 έπινα την μέρα ) μόλις τα έκοψα χάλασε πάλι αυτά που τα έδωσε γυναικολόγος 

Όταν πήγα σε ενδοκρινολόγο μου έδωσε τα  inofert plus που είναι χάπι τα δοκιμασα και αυτά πιστεύω είναι καλύτερα για την ωορρηξία 

Ρώτησε να δεις τι θα σου πουν 

Ναι οτι επαθα και με τα φαμερα. Μολις τελείωσαν παλι χάλασε ο κύκλος.... Θα παω να με δει από κοντά μολις τελειώσει η περίοδος ( που είναι ακόμα άφαντη) και θα τον ρωτήσω για όλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Ναι απλά θα ήθελα λιιιγο περισσότερο να επιμένει σε κάποια θέματα. Αλλά έχεις δίκιο σε αυτό.. Εγώ κάνω τα ψηφιακά τεστ κ νομίζω πως είναι πολύ σωστά πάντως.. οπότε συνεχίζουμε ☺️❤️

Σε ακούω αρκετά αγχωμενη... πόσο καιρό προσπαθείτε; Αν είσαι κάτω από 35 κ προσπαθείς λιγότερο από 1 χρόνο είσαι οκ. Παρόλα αυτά αν είσαι κοντά στα 35 κ αγχώνεσαι μπορείς να κάνεις κάποιες εξετάσεις μετά τους 6 μήνες προσπάθεια. Αλλιώς δώσε λίγο χρόνο. Πάντως αν αποφασίσετε να κάνετε διερεύνηση υπογονιμότητας (αν καν υπάρχει τέτοιο θέμα) μην μείνεις σε απλό γυναικολόγο, το να σε κατευθύνουν σωστά είναι ζωτικής σημασίας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...