Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φλεβάρη Κουτσοφλέβαρε, αν τύχει και φλεβίσεις όλες τις κοιλίτσες μας μωράκια να γεμίσεις!!!! ​🍼 ​💞 ​​💞 ​​🌈


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσια εγώ έχω αγχωθεί λίγο, όπως ανέφερα, χθες είχα θετικό τεστ ωορρηξίας. Μια μέρα πριν είχα αίμα ροζ που πάντα έχω την ημέρα της ωορρηξίας και χθες τίποτα. Σήμερα απ το πρωί έχω καφέ υγρά και τώρα πάλι ροζ αίμα.. έχω ανησυχήσει πολύ μήπως κάτι πάει λάθος κ δεν κάνω σωστή ωορρηξία ή ότι άλλο τελοσπαντων.. γνωρίζει κάποια κάτι σχετικό ; 

Μήπως να μιλήσεις καλυτερα με τον γιατρό σου; Έκανες και σημερα τεστ να δεις αν ειναι ακομα θετικο; Γενικά, καφέ δεν είχες ξανά στην ωορρηξία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Μήπως να μιλήσεις καλυτερα με τον γιατρό σου; Έκανες και σημερα τεστ να δεις αν ειναι ακομα θετικο; Γενικά, καφέ δεν είχες ξανά στην ωορρηξία;

Βλακεία μου που δεν έκανα το πρωί τεστ…θα κάνω το απόγευμα αν κ έχω πιει αρκετό νερό, δεν ξέρω αν θα δείξει. Έχω πάντα μια μέρα ροζ και είναι αυτή στην οποία το τεστ βγαίνει θετικό. Ουφφ δε ξέρω δεν θέλω να τον πάρω ακόμη γιατί σίγουρα θα με θεωρήσει υπερβολική, αλλά αν συνεχίσει σίγουρα θα τον πάρω. Ελπίζω να μην αλλάζουν προς το χειρότερο τα ορμονικά μου απλά 😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Βλακεία μου που δεν έκανα το πρωί τεστ…θα κάνω το απόγευμα αν κ έχω πιει αρκετό νερό, δεν ξέρω αν θα δείξει. Έχω πάντα μια μέρα ροζ και είναι αυτή στην οποία το τεστ βγαίνει θετικό. Ουφφ δε ξέρω δεν θέλω να τον πάρω ακόμη γιατί σίγουρα θα με θεωρήσει υπερβολική, αλλά αν συνεχίσει σίγουρα θα τον πάρω. Ελπίζω να μην αλλάζουν προς το χειρότερο τα ορμονικά μου απλά 😢

Τα τεστ ωορρηξίας τα κάνουμε μεσημέρι.  Οπότε μπορείς να κάνεις. .

Το ότι έχεις αίμα πάντα συμβαίνει σε αρκετές κοπέλες.  Αλλά νομίζω είναι μια μέρα.  Γιατί να έχεις πάλι καφε; 🤔 μήπως παίζει κάτι αλλο;; εγκυμοσύνη;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Girly είπε:

Να την ακούτε τη γριά μαγκουραααα.ξερει αυτηηηη!! @Παρασκευαιδου μου αγαπημένη! Στείλε βέλη ,στείλε σκόνη δες και κανένα όνειρο και για μας ,ξέρεις εσύ..! Σου στέλνω πολλά φιλιά στην κοιλιά και στον κούκλο σου! Πάντως κορίτσια σε εκείνο το θεματακι τότε που ήμασταν ,όλες μείναμε έγκυες και κάποιες έχουν ήδη και δεύτερο παιδάκι! Όλα είναι δυνατά και όλες θα τα καταφέρουμε! Γιν;υτο δε θέλει άγχος! Ας γελάμε και ας το διασκεδάζουμε! 

Δεν κοιμάμαι πλέον τα βράδια... αλλα για χατίρι σου θα σου την κάνω την χάρη.... μα το είχα δει το όνειρο..  ήταν τόσο πεντακάθαρο.  😊 δε θα το ξεχάσω ποτέ.. .  Ούτε τα μηνύματα μετά. 

Α.. που σαι .   Έχω και την ατάκα ακόμα... μου αρέσει που πονας 🤣🤣😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσια εγώ έχω αγχωθεί λίγο, όπως ανέφερα, χθες είχα θετικό τεστ ωορρηξίας. Μια μέρα πριν είχα αίμα ροζ που πάντα έχω την ημέρα της ωορρηξίας και χθες τίποτα. Σήμερα απ το πρωί έχω καφέ υγρά και τώρα πάλι ροζ αίμα.. έχω ανησυχήσει πολύ μήπως κάτι πάει λάθος κ δεν κάνω σωστή ωορρηξία ή ότι άλλο τελοσπαντων.. γνωρίζει κάποια κάτι σχετικό ; 

Εγω δεν γνωριζω καθόλου δεν είχα τέτοια στην ωορρηξία μου μόνο τα διαφανές υγρά.. 

Αλλα δεν έκανα καλή ωορρηξία όμως γιατί είχα ανεβασμένη την προλακτινη για αυτό δεν μπορούσα να συλλάβω 

καλο θα είναι να μιλήσεις με τον γιατρό σου να το δείτε αν πιστεύεις ότι δεν κανείς ωορρηξία για να σου φύγει από το μυαλό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τα τεστ ωορρηξίας τα κάνουμε μεσημέρι.  Οπότε μπορείς να κάνεις. .

Το ότι έχεις αίμα πάντα συμβαίνει σε αρκετές κοπέλες.  Αλλά νομίζω είναι μια μέρα.  Γιατί να έχεις πάλι καφε; 🤔 μήπως παίζει κάτι αλλο;; εγκυμοσύνη;  

Αυτό με παραξένεψε, αλλά εγκυμοσύνη δεν μπορεί να είναι γιατί είχα κανονική περίοδο που τελείωσε 3/2.. να προέκυψε τώρα δεν είναι πολύ νωρίς; Η εμφύτευση μια βδομάδα μετά την ωορρηξία δε γίνεται; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω δεν γνωριζω καθόλου δεν είχα τέτοια στην ωορρηξία μου μόνο τα διαφανές υγρά.. 

Αλλα δεν έκανα καλή ωορρηξία όμως γιατί είχα ανεβασμένη την προλακτινη για αυτό δεν μπορούσα να συλλάβω 

καλο θα είναι να μιλήσεις με τον γιατρό σου να το δείτε αν πιστεύεις ότι δεν κανείς ωορρηξία για να σου φύγει από το μυαλό 

Τις έκανα όλες τις ορμονικές εξετάσεις πριν ένα εξάμηνο και μου είπε πως κάνω κανονικά! Αλλά φοβάμαι μήπως από τότε άλλαξε κάτι.. θα δω αν επιμένει θα κλείσω ραντεβού πάλι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω δεν γνωριζω καθόλου δεν είχα τέτοια στην ωορρηξία μου μόνο τα διαφανές υγρά.. 

Αλλα δεν έκανα καλή ωορρηξία όμως γιατί είχα ανεβασμένη την προλακτινη για αυτό δεν μπορούσα να συλλάβω 

καλο θα είναι να μιλήσεις με τον γιατρό σου να το δείτε αν πιστεύεις ότι δεν κανείς ωορρηξία για να σου φύγει από το μυαλό 

Ούτε εγώ γνωρίζω γτ και εγώ στην ωορυξια μου δεν έχω τέτοια συμπτώματα παρά μόνο ελάχιστα υγρά διαφανή. Αν συνεχίσει κλείσε ένα ραντεβού με τον γιατρό σου. Βέβαια μπορεί και τα καφέ να είναι της ωορυξιας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ούτε εγώ γνωρίζω γτ και εγώ στην ωορυξια μου δεν έχω τέτοια συμπτώματα παρά μόνο ελάχιστα υγρά διαφανή. Αν συνεχίσει κλείσε ένα ραντεβού με τον γιατρό σου. Βέβαια μπορεί και τα καφέ να είναι της ωορυξιας 

Πάντως το τεστ ωορρηξίας βγήκε αρνητικό. Βέβαια η γραμμή ήταν σχετικά έντονη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Πάντως το τεστ ωορρηξίας βγήκε αρνητικό. Βέβαια η γραμμή ήταν σχετικά έντονη..

Έχει γίνει ωορυξια λογικά αφού δεν είναι θετικο το τεστ. Εγώ πιστεύω ότι είναι από την ωορυξια τα καφέ κτλ. Συνεχίζεις ακόμη να βγάζεις καφέ υγρά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Έχει γίνει ωορυξια λογικά αφού δεν είναι θετικο το τεστ. Εγώ πιστεύω ότι είναι από την ωορυξια τα καφέ κτλ. Συνεχίζεις ακόμη να βγάζεις καφέ υγρά;

Έχω ναι!! Δεν ξέρω τι να πω! Θα δείξει στο τέλος του μήνα 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Έχω ναι!! Δεν ξέρω τι να πω! Θα δείξει στο τέλος του μήνα 😜

Έχεις πολύκυστικες ωοθυκες; Εγώ είχα καφέ υγρά στη μέση του κύκλου πριν κάποιους μήνες και ήταν από αυτό αλλά εγώ τα ειχα για μια εβδομάδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Έχεις πολύκυστικες ωοθυκες; Εγώ είχα καφέ υγρά στη μέση του κύκλου πριν κάποιους μήνες και ήταν από αυτό αλλά εγώ τα ειχα για μια εβδομάδα. 

Στα τόσα χρόνια που εξετάζομαι, πρώτη φορά τον προηγούμενο μήνα ο γυναικολόγος που έκανα σαλπιγγογραφια μου είπε πως έχω μάλλον «λίγο». Τώρα το τι σημαίνει λίγο και γιατί δεν είχε φανεί ποτε στις ορμονικές εξετάσεις κ στους λοιπούς υπερήχους, δεν ξέρω. Και γι αυτό δεν έδωσα πολύ βάση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Στα τόσα χρόνια που εξετάζομαι, πρώτη φορά τον προηγούμενο μήνα ο γυναικολόγος που έκανα σαλπιγγογραφια μου είπε πως έχω μάλλον «λίγο». Τώρα το τι σημαίνει λίγο και γιατί δεν είχε φανεί ποτε στις ορμονικές εξετάσεις κ στους λοιπούς υπερήχους, δεν ξέρω. Και γι αυτό δεν έδωσα πολύ βάση..

Αυτό που εννοούσε λίγο είναι ότι απλά υπάρχει μια πολυκυστικη εικόνα και αφού οι ορμονικές σου είναι καλές δεν χρειαζόταν περαιτερω ψαξιμο και ούτε εσυ πρέπει να δώσεις βαση γτ δεν είναι κάτι. Στο λέω γτ εγώ έχω το σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών και το έχω ψάξει και μάλιστα με διαφώτισε ο τωρινός γιατρός μου γτ στον υπέρηχο φαινόταν ότι έχω πολυκιστικες αλλά όλοι οι πρηγουμενοι γιατροί δεν με είχαν βάλει να κάνω παραπάνω εξετάσεις ώστε να δούμε ότι είναι το σύνδρομο και τελικά το έχω. Τα καφέ λοιπόν μπορεί να οφείλονται στις πολυκιστικες όμως δεν είναι κάτι για το οποίο πρέπει να φοβάσαι ή να αγχώνεσαι ωστόσο αν συνεχιστούν πολλές μέρες πήγαινε να σε δει για να σου φύγει πο το μυαλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/2/2023 at 2:54 ΜΜ, ο/η Rena92 είπε:

Πωωω αμάν μωρε! Εμένα γενικά ο γιατρός μου ενώ είναι πολύ καλός σαν επιστήμονας, με ενοχλεί λιγάκι ο τρόπος αντιμετώπισης του, που είναι πολυυυ χαλαρός, μην τρελένεστε κλπ. Κ επίσης μου είπε σε περίπτωση που θελουμε να το ψάξουμε ακόμη παραπάνω, δεν ασχολείται με θέματα υποβοηθούμενης αναπαραγωγής και μου συνέστησε άλλους..

Κοίτα εγώ τελικά έμεινα έγκυος με εξωσωματική κ ο γιατρός μου είναι πολύ εξειδικευμένος στην υπογονιμότητα. Ο ίδιος λοιπόν εμπιστεύεται τα τεστ κ μάλιστα είχε κ δωρεάν δείγματα να μου δώσει. Μου είχε πει ότι κανείς ωορρηξία την επόμενη του θετικού κ καλό είναι να κάνεις επαφές την ίδια μέρα του θετικού,την επόμενη κ τη μεθεπόμενη. Φυσικά αυτά εφόσον τα τεστ είναι αξιόπιστα. Οπότε το δεν εμπιστεύεται τα τεστ γενικά κ αόριστα δεν έχει νόημα... Ας πει ένα επιχείρημα. Εγώ είχα τσεκαρει τα τεστ κ με υπέρηχο δλδ κ μια χαρά έπεφταν μέσα! Οπότε μην σε αγχωνει αυτό. 

Πάντως ότι σε παραπέμπει αλλού είναι καλό. Άλλοι χωρίς να ξέρουν τρώνε χρόνο στις κοπέλες κ τις παίρνουν στο λαιμό τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Αυτό που εννοούσε λίγο είναι ότι απλά υπάρχει μια πολυκυστικη εικόνα και αφού οι ορμονικές σου είναι καλές δεν χρειαζόταν περαιτερω ψαξιμο και ούτε εσυ πρέπει να δώσεις βαση γτ δεν είναι κάτι. Στο λέω γτ εγώ έχω το σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών και το έχω ψάξει και μάλιστα με διαφώτισε ο τωρινός γιατρός μου γτ στον υπέρηχο φαινόταν ότι έχω πολυκιστικες αλλά όλοι οι πρηγουμενοι γιατροί δεν με είχαν βάλει να κάνω παραπάνω εξετάσεις ώστε να δούμε ότι είναι το σύνδρομο και τελικά το έχω. Τα καφέ λοιπόν μπορεί να οφείλονται στις πολυκιστικες όμως δεν είναι κάτι για το οποίο πρέπει να φοβάσαι ή να αγχώνεσαι ωστόσο αν συνεχιστούν πολλές μέρες πήγαινε να σε δει για να σου φύγει πο το μυαλο

Αααα σε ευχαριστώ πολύ! ☺️Τώρα το κατάλαβα καλύτερα, γιατί εκείνος δεν είναι ο γιατρός μου κανονικά κ μου τα έλεγε στα πεταχτά.. πάντως σήμερα δεν έχω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κοίτα εγώ τελικά έμεινα έγκυος με εξωσωματική κ ο γιατρός μου είναι πολύ εξειδικευμένος στην υπογονιμότητα. Ο ίδιος λοιπόν εμπιστεύεται τα τεστ κ μάλιστα είχε κ δωρεάν δείγματα να μου δώσει. Μου είχε πει ότι κανείς ωορρηξία την επόμενη του θετικού κ καλό είναι να κάνεις επαφές την ίδια μέρα του θετικού,την επόμενη κ τη μεθεπόμενη. Φυσικά αυτά εφόσον τα τεστ είναι αξιόπιστα. Οπότε το δεν εμπιστεύεται τα τεστ γενικά κ αόριστα δεν έχει νόημα... Ας πει ένα επιχείρημα. Εγώ είχα τσεκαρει τα τεστ κ με υπέρηχο δλδ κ μια χαρά έπεφταν μέσα! Οπότε μην σε αγχωνει αυτό. 

Πάντως ότι σε παραπέμπει αλλού είναι καλό. Άλλοι χωρίς να ξέρουν τρώνε χρόνο στις κοπέλες κ τις παίρνουν στο λαιμό τους...

Ναι απλά θα ήθελα λιιιγο περισσότερο να επιμένει σε κάποια θέματα. Αλλά έχεις δίκιο σε αυτό.. Εγώ κάνω τα ψηφιακά τεστ κ νομίζω πως είναι πολύ σωστά πάντως.. οπότε συνεχίζουμε ☺️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααα!

Τι κάνετε κορίτσια?? Κουρασμένες σας βλέπω!!!μήπως το ξενυχτησατε χθες??χαχαχ εγω δυστυχώς χθες δεν έκανα τίποτα, είχε η κολλητή μου ένα δυσάρεστο συμβάν και ήμουν μαζί της μέχρι αργά..ελπίζω οι υπόλοιπες να το κάψατε!!

Αναμένουμε και νεότερα από τα κορίτσια που Δεν περίμεναν περίοδο ε?!

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέραααα!

Τι κάνετε κορίτσια?? Κουρασμένες σας βλέπω!!!μήπως το ξενυχτησατε χθες??χαχαχ εγω δυστυχώς χθες δεν έκανα τίποτα, είχε η κολλητή μου ένα δυσάρεστο συμβάν και ήμουν μαζί της μέχρι αργά..ελπίζω οι υπόλοιπες να το κάψατε!!

Αναμένουμε και νεότερα από τα κορίτσια που Δεν περίμεναν περίοδο ε?!

 

 

 

Το κάψαμε το κάψαμε!!! Είχα και πονακια κατω αριστερά που προμηνυουν ωορρηξία... Άρα του δίνουμε και καταλαβαίνει από εδώ και πέρα 💪💋😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέραααα!

Τι κάνετε κορίτσια?? Κουρασμένες σας βλέπω!!!μήπως το ξενυχτησατε χθες??χαχαχ εγω δυστυχώς χθες δεν έκανα τίποτα, είχε η κολλητή μου ένα δυσάρεστο συμβάν και ήμουν μαζί της μέχρι αργά..ελπίζω οι υπόλοιπες να το κάψατε!!

Αναμένουμε και νεότερα από τα κορίτσια που Δεν περίμεναν περίοδο ε?!

 

 

 

Καλημέρα κορίτσια. 

Εγώ σήμερα κανονικά θα ειχα περίοδο,δεν έχω κανένα σύμπτωμα όμως (συνήθως έχω φοβερούς πόνους, λόγω ενδομητριωσης). Το χθεσινό τεστ ηταν αρνητικό. Νομίζω πάλι έγινε ασταθής ο κύκλος μου .. μετά τα φεμαρα και  28 ημέρες κύκλο για 3 μήνες, επιστρέψαμε μαλλον στις 30-40 μέρες κύκλο 😐😐 

Ωστόσο ναι το κάψαμε χθές 🤣 αλλά κορίτσια ειχα φοβερό πονο στην επαφή, μαλλον εχει ξεφύγει η ενδομητριωση.. έκλεισα ηδη ραντεβού στο γυναικολόγο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Αααα σε ευχαριστώ πολύ! ☺️Τώρα το κατάλαβα καλύτερα, γιατί εκείνος δεν είναι ο γιατρός μου κανονικά κ μου τα έλεγε στα πεταχτά.. πάντως σήμερα δεν έχω! 

Άρα ήταν της ωορυξιας 😀😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλημέραααα!

Τι κάνετε κορίτσια?? Κουρασμένες σας βλέπω!!!μήπως το ξενυχτησατε χθες??χαχαχ εγω δυστυχώς χθες δεν έκανα τίποτα, είχε η κολλητή μου ένα δυσάρεστο συμβάν και ήμουν μαζί της μέχρι αργά..ελπίζω οι υπόλοιπες να το κάψατε!!

Αναμένουμε και νεότερα από τα κορίτσια που Δεν περίμεναν περίοδο ε?!

 

 

 

Καλημερααα. Ωχ λυπάμαι 😔 εγώ δεν το έκαψα γτ είμαι στην αναμονή για την ακατανόμαστη σε δυο μέρες. Αρνητικό τεστ χθες και τεστ ωορρηξιας με άχνη γραμμουλα. Σήμερα τεστ ωορρηξιας αρνητικό χωρίς καμία γραμμουλα. Αυτές τις μέρες από περιέργεια έβαζα θερμόμετρο πρωί βράδυ και εχω από 36.8 μέχρι 37.1. Από συμπτώματα κλασσικά πονάκια περιόδου και πόνο στο στήθος και τπτ άλλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια. 

Εγώ σήμερα κανονικά θα ειχα περίοδο,δεν έχω κανένα σύμπτωμα όμως (συνήθως έχω φοβερούς πόνους, λόγω ενδομητριωσης). Το χθεσινό τεστ ηταν αρνητικό. Νομίζω πάλι έγινε ασταθής ο κύκλος μου .. μετά τα φεμαρα και  28 ημέρες κύκλο για 3 μήνες, επιστρέψαμε μαλλον στις 30-40 μέρες κύκλο 😐😐 

Ωστόσο ναι το κάψαμε χθές 🤣 αλλά κορίτσια ειχα φοβερό πονο στην επαφή, μαλλον εχει ξεφύγει η ενδομητριωση.. έκλεισα ηδη ραντεβού στο γυναικολόγο 

Μπορεί να μη οφείλεται στην ενδομήτριωση όμως.. μη χάνεις την ελπίδα σου αν δεν σου έρθει και αύριο κάνε πάλι ένα τεστακι!😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερααα. Ωχ λυπάμαι 😔 εγώ δεν το έκαψα γτ είμαι στην αναμονή για την ακατανόμαστη σε δυο μέρες. Αρνητικό τεστ χθες και τεστ ωορρηξιας με άχνη γραμμουλα. Σήμερα τεστ ωορρηξιας αρνητικό χωρίς καμία γραμμουλα. Αυτές τις μέρες από περιέργεια έβαζα θερμόμετρο πρωί βράδυ και εχω από 36.8 μέχρι 37.1. Από συμπτώματα κλασσικά πονάκια περιόδου και πόνο στο στήθος και τπτ άλλο. 

Βρε κοριτσι μου, θυμησέ μου γιατί κανεις τεστ ωορρηξιας και οχι εγκυμοσυνης;;;;;; χαχαχα

Για τη θερμοκρασία,  ΜΟΝΟ Η ΠΡΩΙΝΗ πριν σηκωθεις από το κρεβάτι μετράει, και η αυξηση υποδηλώνει μονο οτι εγινε ωορρηξία. Παραμένει ελαφρα ανεβασμενη μεχρι να ερθει περιοδος. Έχω κανει διατριβη πανω στο θεμα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ήθελα να ρωτήσω αν καμία από εσάς έχει πάρει κλομιφενη και κορτιζόνη και αν έχει πετύχει έτσι εγκυμοσύνη γτ ο γιατρός μου μου είπε ότι αν δεν μείνω έγκυος σε αυτόν τον κύκλο να ξεκινήσω αυτά τα φάρμακα για 5 μέρες (3η -7η μέρα του κύκλου) και 10η-12η να πάω να με δει ποσά αυγουλακια έχω κάνει και να μου πει να έρθω σε συγκεκριμένες μέρες σε επαφή. Από ότι μου εξήγησε είναι ότι με την κλομιφενη ανεβαίνει το ποσοστό για συληψη🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...