Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτώβριε Καλωσηρθες, γέμισε μας τις κοιλίτσες ❤️


marinamanoulitsa

Recommended Posts

Κοριτσουδια δεν φτάνει που ήρθε η περίοδος.. Με κόλλησε και ο μεγάλος μου γιος μια ωραιότατη ίωση.. Πονόλαιμο και συνάχι και είμαι χάλια 😪😪😪😪😵😵😵😵😵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 342
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Hopemumtobe έφτασες τόσο κοντά και μετράς αντίστροφα!!!!! Απίστευτο!

Εγώ που είμαι αρκετά μακριά από Αθήνα στο πρώτο παιδί πήγα να μείνω εκεί 1 μήνα πριν την ΠΗΤ μου γιατί δεν ξέραμε πως θα πάνε τα πράγματα.... στο δεύτερο 2 βδομάδες πριν την γέννα γιατί ξέραμε ότι ήταν καισαρική και δεν είχαμε τόσο ανησυχία, στο τρίτο μια μέρα πριν την γέννα αλλά με είχε δει πολύ πρόσφατα και έβλεπε ότι δεν υπάρχει θέμα. Και στα τρία αμέσως μετά το μαιευτήριο αφού πήρα το Οκ από γυναικολόγο και παιδίατρο, μπήκα στο καράβι και έκανα 11 ώρες ταξίδι για να επιστρέψω σπίτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/10/2022 at 10:15 ΠΜ, ο/η Raf123 είπε:

τέλεια μια χαρά!! Όχι δε θα πάρω άλλα μακάρι να τα βάλουμε όλα αυτά χαχα!!! 

 

Σε ευχαριστώ ναι 3-6 πήρα λίγο περισσότερα! Αν χρειαστώ κ αλλά ευτυχως με το online σε 2-3 ημερες έρχονται!! 

 

οκ άρα κ από αυτά όχι πολλά και όχι ξεχωριστά για το κάθε μερος που θα ειναι το μωρό!! Μου πήρε η πεθερά μου 6 πάνες και 2 η μαμα μου κ πήρα κ εγώ 3! Θα πάμε σήμερα για τα σεντονακια κ θα δω μπορεί να πάρω ακόμα λιγες πάνες! 
 

 

Σε ευχαριστώ πολύ!! Σαλιάρης πήρα αλλά όχι πολλες! Να πάρω ακόμα ένα σετ των 5 που έχει! Επειδή θα είναι κ χειμωνας σκέφτομαι κ το πλυντήριο ξερεις…δεν ξέρω αν θα βάλουμε από την αρχή στεγνωτήριο θα δούμε τα λεφτά!! Μου έδωσε η μαμα μου πυτζαμες γιατί έχει αρκετές καινούργιες π δε τις φορεί κ πήρα από H&M φανελάκια θηλασμού! Θα τα φοράω από μέσα! Το νυχτικό βολεύει καλύτερα λες να πάρω και νυχτικό;; 

 

Αα σε ευχαριστώ πολύ!! Κ εμας ο ανιψιός μου δεν άλλαζε εύκολα νούμερα ακόμα κ τώρα π είναι 3 ετών φοράει άνετα τα 2-3 αντί τα 3-4! Δεν θα πάρω άλλα! Κ καλά λες μετά θα είναι κ οι εκπτώσεις όποτε θα πάρω κ τότε ότι χρειάζομαι!!! Κ οι περισσότεροι ναι θα φέρουν 6-9 αν κ τότε θα είναι καλοκαίρι για το μωρό…! 
 

Ναι ναι έχετε δίκιο κορίτσια σας ευχαριστώ!!! Κ τώρα με το online σε 2-3 ημερες είναι στο σπίτι σου!! Πως είσαι εσυ;;; Σήμερα είμαι 30 ακριβώς σε 10 εβδομαδες θα γνωρίσω το μωρό απίστευτο μου φαίνεται 

 

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Καλή ιδέα αυτό με τα σεντονακια! Εγώ θα χρειαστώ χειμερινά βέβαια γιατί θα είναι χειμωνας! Αλλά καλοκαιρινά σεντονακια καλή ιδέα να δώσω κ εγώ στη γιαγιά μου να μου κάνει πολλά!! Μπουρνούζια έχω 4 μιυ έφεραν ήδη δώρο από το πάρτυ φύλου οπως κ κουβέρτες δεν θα πάρω αλλες!! Πετσετουλες εννοείς αυτά τα μικρά που κάνουν κ για μεγάλους;; Ή τα πήρες από κάπου ειδικά για βρέφη; 

 

Ναι δε θα πάρω αλλά!! Φτάνει χαχα έχει οντως πολύ όμορφα δε ξερεις τι να παρεις!!! Κουβέρτες μου έφεραν πολλες δώρο κ δεν θα πάρω αλλες ισως καμία πιο λεπτή! Σαλιαρες να πάρω ακόμα ένα σετ των 5 γιατί αυτά έτσι κ αλλιως θα χρειαστούν κ μετά με το φαγητό!! Θα το δω το μωρό πως πάει κ ανάλογα θα αγοράσουμε κ μετά!! Νούμερο 1 ζήτημα να έχω 2 κ 3 από τη νύφη μου π δε τα έβαλαν ποτέ! Όποτε δε θα αγοράσω αλλά!! 

Καλά κ εγώ!!! 32 κ1 σήμερα, απίστευτο μου φαίνεται. Την Πέμπτη έχω το ντόπλερ κ ανυπομονώ να τον ξαναδώ μήπως κ αφήσει αυτή τη φορά να τον βγάλουνε φωτογραφία😁. Τους πόνους της γέννας να είσαι σίγουρη πως θα τους καταλάβεις… Στο πρώτο έφτασα στα 4-5 εκατοστά διαστολή μέχρι να μου κάνουν την άγια επισκληρίδειο κ ο πόνος ήταν απερίγραπτος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Απλά επειδή είναι η πρώτη φορά πως θα καταλάβουμε αυτά τα πονακια;; Αυτό είναι κ το άγχος μου εμένα θα καταλάβω ότι γεννάω ή θα καθομαι στο σπίτι μου αρακτη κ θα γεννήσω μονη μου;; 😂😂😂

Εμένα επειδή έσπασαν τα νερά σε συμβουλεύω να πάρεις μερικές Σερβιέτες λοχείας. Πήγα σε όλη τη διαδρομή με δύο τεράστιες Σερβιέτες λοχείας και από κάτω είχα βάλει το πανί αντιηλιακης προστασίας του αυτοκινήτου για να μη βρεξω το κάθισμα. Πόνους δεν είχα μόνο νερά έτρεχαν. Μετά από τρεις ώρες μου έκαναν καισαρική. Γλίτωσα το κλίσμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Froufro είπε:

@Hopemumtobe έφτασες τόσο κοντά και μετράς αντίστροφα!!!!! Απίστευτο!

Εγώ που είμαι αρκετά μακριά από Αθήνα στο πρώτο παιδί πήγα να μείνω εκεί 1 μήνα πριν την ΠΗΤ μου γιατί δεν ξέραμε πως θα πάνε τα πράγματα.... στο δεύτερο 2 βδομάδες πριν την γέννα γιατί ξέραμε ότι ήταν καισαρική και δεν είχαμε τόσο ανησυχία, στο τρίτο μια μέρα πριν την γέννα αλλά με είχε δει πολύ πρόσφατα και έβλεπε ότι δεν υπάρχει θέμα. Και στα τρία αμέσως μετά το μαιευτήριο αφού πήρα το Οκ από γυναικολόγο και παιδίατρο, μπήκα στο καράβι και έκανα 11 ώρες ταξίδι για να επιστρέψω σπίτι 

11 ωρες  ε? Μου δινεις κουραγιο γιατι με τρομαζεθ λιγο το νεογεννητο τοσες ωρες ταξιδι συν πως θα ειμαι εγω σε περιπτωση σε καισαρικης κλπ Καλα εισαι μεγαλη δυναμη!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/10/2022 at 3:52 ΜΜ, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κοριτσουδια δεν φτάνει που ήρθε η περίοδος.. Με κόλλησε και ο μεγάλος μου γιος μια ωραιότατη ίωση.. Πονόλαιμο και συνάχι και είμαι χάλια 😪😪😪😪😵😵😵😵😵

Πωωω τι ταλαιωριαα...Πολλα περαστικα σας κοριτσι μου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Πωωω τι ταλαιωριαα...Πολλα περαστικα σας κοριτσι μου❤️

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου.. Πλακώθηκα στις βιταμίνες χαμομήλι παυσίπονα, γαργαρες και κάπως καλύτερα είμαι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/10/2022 at 9:39 ΠΜ, ο/η vou.95 είπε:

Καλημέρα κοριτσια .... 
Νεα στην συζύτηση σας , αν και εχω παρακολουθήσει τα παντα ! Με το καλό όσες περιμένετε τα μωράκια σας και όσες προσπαθείτε !!! 
Ηθέλα και εγω με την σειρά μου να σας πω το θέμα μου και τα άγχη μου! 
Θετικό τεστ την Παρασκευη , και το Σάββατο εκανα β χωριακη , οπου ήταν 949 . ειμαι στην ουσια στην 5η εβδομάδα ! 
Οι φόβοι μου ειναι εξής: Έχω χρόνια αλλεργικο άσθμα και αλλεργικη ρινιτιδα οοολο το χρονο . ωστόσο το άσθμα σπανια με επιανε τις περισσοτερες φορες λόγω άγχους.. τον τελευταίο καιρό ωστόσο λόγω λάθος φαρμακοποιου που μου εδωσε καποιες καραμέλες (στρεπφεν) οπου απαγορευονταν να παρω αλλα μου είπε κανω λαθος, με πιάνει συχνά το ασθμα ( συν μια κρίση α΄σθματος που με επιασε πριν 10 μερες χωρις ν γνωριζω για εγκυμοσυνη), πραγμα που σημαινει οτι πηρα πολλές φορες το φαρμακο το ασθματος (κορτιζονουχο) 
Έχετε ακουσει για αλλες εγκυούλες με ασθμα πως το πέρασαν ? υπαρχουν προβληματα στην εγκυμοσυνη η στα μωρα ή αν τους επιτρεπονταν να παιρνουν φαρμακα για ασθμα ? Να ενημερωσω οτι στον γιατρο μου θα παω Παρασκευη ή Δευτερα και μεχρι τοτε με εχει φαει το αγχος 
Συγγνωμη για το σεντονι ...καλη εβδομαδα σε ολες ❤️ 

Καλώς ήρθες και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!! Δε ξέρω τη θεραπεία γίνεται στην εγκυμοσύνη καλύτερα να ρωτήσεις τον γιατρο σου! Αλλά μην αγχώνεσαι για το τι πήρες μεχρι τώρα!! Κ εγώ πριν μάθω ότι ήμουν εγκυος εκανα εξαντλητική άσκηση + είχαμε βγει κ έξω κ ήπια τα κρασακια μου! 💖💖

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/10/2022 at 9:39 ΠΜ, ο/η vou.95 είπε:

Καλημέρα κοριτσια .... 
Νεα στην συζύτηση σας , αν και εχω παρακολουθήσει τα παντα ! Με το καλό όσες περιμένετε τα μωράκια σας και όσες προσπαθείτε !!! 
Ηθέλα και εγω με την σειρά μου να σας πω το θέμα μου και τα άγχη μου! 
Θετικό τεστ την Παρασκευη , και το Σάββατο εκανα β χωριακη , οπου ήταν 949 . ειμαι στην ουσια στην 5η εβδομάδα ! 
Οι φόβοι μου ειναι εξής: Έχω χρόνια αλλεργικο άσθμα και αλλεργικη ρινιτιδα οοολο το χρονο . ωστόσο το άσθμα σπανια με επιανε τις περισσοτερες φορες λόγω άγχους.. τον τελευταίο καιρό ωστόσο λόγω λάθος φαρμακοποιου που μου εδωσε καποιες καραμέλες (στρεπφεν) οπου απαγορευονταν να παρω αλλα μου είπε κανω λαθος, με πιάνει συχνά το ασθμα ( συν μια κρίση α΄σθματος που με επιασε πριν 10 μερες χωρις ν γνωριζω για εγκυμοσυνη), πραγμα που σημαινει οτι πηρα πολλές φορες το φαρμακο το ασθματος (κορτιζονουχο) 
Έχετε ακουσει για αλλες εγκυούλες με ασθμα πως το πέρασαν ? υπαρχουν προβληματα στην εγκυμοσυνη η στα μωρα ή αν τους επιτρεπονταν να παιρνουν φαρμακα για ασθμα ? Να ενημερωσω οτι στον γιατρο μου θα παω Παρασκευη ή Δευτερα και μεχρι τοτε με εχει φαει το αγχος 
Συγγνωμη για το σεντονι ...καλη εβδομαδα σε ολες ❤️ 

Καλησπέρα! Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Μην σε αγχώνει που πήρες το φάρμακο του άσθματος 10 μέρες πριν μάθεις ότι είσαι έγκυος.. κι εγώ μια βδομάδα πριν μαθω οτι ειμαι εγκυος, είχα πιει 2-3 φυτικα χάπια για το άγχος, και είχα φοβηθεί πολύ μήπως είχαν κάνει κακό.. είχα ρωτήσει 2 γυναικολόγους και μου είχαν πει πως δεν υπάρχει πρόβλημα γιατι ηταν πολυ νωρις. Λογικά το ίδιο θα πουν και σε σένα, μην αγχώνεσαι λοιπόν! Με το καλό εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/10/2022 at 9:39 ΠΜ, ο/η vou.95 είπε:

Καλημέρα κοριτσια .... 
Νεα στην συζύτηση σας , αν και εχω παρακολουθήσει τα παντα ! Με το καλό όσες περιμένετε τα μωράκια σας και όσες προσπαθείτε !!! 
Ηθέλα και εγω με την σειρά μου να σας πω το θέμα μου και τα άγχη μου! 
Θετικό τεστ την Παρασκευη , και το Σάββατο εκανα β χωριακη , οπου ήταν 949 . ειμαι στην ουσια στην 5η εβδομάδα ! 
Οι φόβοι μου ειναι εξής: Έχω χρόνια αλλεργικο άσθμα και αλλεργικη ρινιτιδα οοολο το χρονο . ωστόσο το άσθμα σπανια με επιανε τις περισσοτερες φορες λόγω άγχους.. τον τελευταίο καιρό ωστόσο λόγω λάθος φαρμακοποιου που μου εδωσε καποιες καραμέλες (στρεπφεν) οπου απαγορευονταν να παρω αλλα μου είπε κανω λαθος, με πιάνει συχνά το ασθμα ( συν μια κρίση α΄σθματος που με επιασε πριν 10 μερες χωρις ν γνωριζω για εγκυμοσυνη), πραγμα που σημαινει οτι πηρα πολλές φορες το φαρμακο το ασθματος (κορτιζονουχο) 
Έχετε ακουσει για αλλες εγκυούλες με ασθμα πως το πέρασαν ? υπαρχουν προβληματα στην εγκυμοσυνη η στα μωρα ή αν τους επιτρεπονταν να παιρνουν φαρμακα για ασθμα ? Να ενημερωσω οτι στον γιατρο μου θα παω Παρασκευη ή Δευτερα και μεχρι τοτε με εχει φαει το αγχος 
Συγγνωμη για το σεντονι ...καλη εβδομαδα σε ολες ❤️ 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας κορίτσι μου Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη!  

Δεν γνωρίζω καθόλου για το άσθμα για να σου πω θα μιλήσεις με τον γιατρό σου.. εγω πάντως όταν έμεινα έγκυος έπαιρνα 20 μέρες αντιβίωση.. ο γυναικολογος μου την είχε δώσει και μου είχε να συνεχίσω τις επαφες κανονικά και έτυχε εκείνη την φορά να μείνω έγκυος.. 

αν μπορέσεις στείλε μας τα νέα σου όταν με το καλό πας στον γιατρό 🙂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/10/2022 at 9:39 ΠΜ, ο/η vou.95 είπε:

Καλημέρα κοριτσια .... 
Νεα στην συζύτηση σας , αν και εχω παρακολουθήσει τα παντα ! Με το καλό όσες περιμένετε τα μωράκια σας και όσες προσπαθείτε !!! 
Ηθέλα και εγω με την σειρά μου να σας πω το θέμα μου και τα άγχη μου! 
Θετικό τεστ την Παρασκευη , και το Σάββατο εκανα β χωριακη , οπου ήταν 949 . ειμαι στην ουσια στην 5η εβδομάδα ! 
Οι φόβοι μου ειναι εξής: Έχω χρόνια αλλεργικο άσθμα και αλλεργικη ρινιτιδα οοολο το χρονο . ωστόσο το άσθμα σπανια με επιανε τις περισσοτερες φορες λόγω άγχους.. τον τελευταίο καιρό ωστόσο λόγω λάθος φαρμακοποιου που μου εδωσε καποιες καραμέλες (στρεπφεν) οπου απαγορευονταν να παρω αλλα μου είπε κανω λαθος, με πιάνει συχνά το ασθμα ( συν μια κρίση α΄σθματος που με επιασε πριν 10 μερες χωρις ν γνωριζω για εγκυμοσυνη), πραγμα που σημαινει οτι πηρα πολλές φορες το φαρμακο το ασθματος (κορτιζονουχο) 
Έχετε ακουσει για αλλες εγκυούλες με ασθμα πως το πέρασαν ? υπαρχουν προβληματα στην εγκυμοσυνη η στα μωρα ή αν τους επιτρεπονταν να παιρνουν φαρμακα για ασθμα ? Να ενημερωσω οτι στον γιατρο μου θα παω Παρασκευη ή Δευτερα και μεχρι τοτε με εχει φαει το αγχος 
Συγγνωμη για το σεντονι ...καλη εβδομαδα σε ολες ❤️ 

Εγώ έχω άσθμα. Είχα μια καλή εγκυμοσύνη ούτε ναυτιες ούτε ζαλάδες. Δεν χρειάστηκα το φάρμακο του άσθματος στην εγκυμοσύνη. Στο τέλος έβαζα λίγο vicks στα ρουθούνια μου το βράδυ, όταν δεν μπορούσα να ανασαίνω καλά λόγω πίεσης του μωρού. Ρώτα τον γιατρό σου σχετικα με το φάρμακο. Κάτι θα μπορεί να συστήσει για μια πιθανή κρίση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

11 ωρες  ε? Μου δινεις κουραγιο γιατι με τρομαζεθ λιγο το νεογεννητο τοσες ωρες ταξιδι συν πως θα ειμαι εγω σε περιπτωση σε καισαρικης κλπ Καλα εισαι μεγαλη δυναμη!!!!!!!!!!!

Δεν χρειάζεται καθόλου να αγχώνεσαι... και εγώ ήμουν μετά από μια πολύ δύσκολη καισαρική στο πρώτο! Το μόνο που χρειάζεται είναι να είσαι καλά προετοιμασμένη και να έχεις μαζί οτιδήποτε υπάρχει περίπτωση να  χρειαστείς. Πχ εμένα το μόνο που με δυσκόλεψε πάρα πολύ είναι ότι δεν είχα σκεφτεί να πάρω μαζί αλοιφή για το στήθος.... το μωρό με τραυμάτισε όσο θήλαζε οπότε (αφού ήμουν εγκλωβισμένη μέσα σε καράβι) πονούσα μέχρι να φτάσω και να πάω σε φαρμακείο 🥴

Φυσικά τις άλλες δύο φορές δεν έλειπε από την τσάντα μου και αυτή η λεπτομέρεια.... Αν θες θα κάνουμε μαζί μια λίστα και μην φοβάσαι τίποτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Δεν χρειάζεται καθόλου να αγχώνεσαι... και εγώ ήμουν μετά από μια πολύ δύσκολη καισαρική στο πρώτο! Το μόνο που χρειάζεται είναι να είσαι καλά προετοιμασμένη και να έχεις μαζί οτιδήποτε υπάρχει περίπτωση να  χρειαστείς. Πχ εμένα το μόνο που με δυσκόλεψε πάρα πολύ είναι ότι δεν είχα σκεφτεί να πάρω μαζί αλοιφή για το στήθος.... το μωρό με τραυμάτισε όσο θήλαζε οπότε (αφού ήμουν εγκλωβισμένη μέσα σε καράβι) πονούσα μέχρι να φτάσω και να πάω σε φαρμακείο 🥴

Φυσικά τις άλλες δύο φορές δεν έλειπε από την τσάντα μου και αυτή η λεπτομέρεια.... Αν θες θα κάνουμε μαζί μια λίστα και μην φοβάσαι τίποτα!!!!

Καλημέρα!! Εισαι θησαυρος! Ναι έχω ετοιμάσει διάφορα αλλά θα σου στειλω τη λιστα που εχω κανει και μου λες κι εσύ που είσαι σουπερ έμπειρη αν εχω ξεχασει κατι!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/10/2022 at 8:41 ΜΜ, ο/η Zeta. είπε:

Καλά κ εγώ!!! 32 κ1 σήμερα, απίστευτο μου φαίνεται. Την Πέμπτη έχω το ντόπλερ κ ανυπομονώ να τον ξαναδώ μήπως κ αφήσει αυτή τη φορά να τον βγάλουνε φωτογραφία😁. Τους πόνους της γέννας να είσαι σίγουρη πως θα τους καταλάβεις… Στο πρώτο έφτασα στα 4-5 εκατοστά διαστολή μέχρι να μου κάνουν την άγια επισκληρίδειο κ ο πόνος ήταν απερίγραπτος.

Καλημέρα κορίτσι μου!! Όλα καλά θα είναι κ στο ντομπλερ!! Εμας στην Κύπρο δεν είναι αναγκαστικό αν δει κάτι ο γιατρος θα με στείλει! Όποτε το βλέπω με τη γιατρο κ θα κρίνει αυτή αν θα με στείλει!! 
 

οσο για τους πόνους θα ξαναμιλήσουμε σίγουρα όταν φτάσουμε σε αυτό το σημείο 😝😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!! Έκανε χοριακη η νύφη μου χθες γιατί είχε ροζ (μετά από εμβρυομεταφορα 9η ημέρα) κ ήταν 45 κ τώρα θα ξανά κάνει αύριο!!! Ελπίζουμε όλοι να πάει καλά κ να έχουμε ακόμα ένα ζουζουνι!!!!! Κ εγώ για δεύτερη φορά θεία!!!! 
 

επισης χάρηκα πολύ χαχαχα (που συνήθως τα βαριέμαι τα συνέδρια) που άλλαξε η ημερομηνία του γυναικολογικού συνεδρίου κ θα πάει κ η ομάδα μου κ ήδη θέλω να παρακολουθήσω τοσες διαλέξεις ειδικά αυτό με την ΑΜΗ δε το χάνω με τίποτα 😝😝😝 θέλω πολύ να ενημερωθώ!!!

Ακομη κορίτσια να σας πω έχει 2 μερες βλέπω εφιάλτες το ένα βράδυ ότι είχα αιμορραγία κ ήταν τόσο αληθινό που ξύπνησα κ πήγα τουαλέτα, εψές έβλεπα ότι μου είπε ο γιατρος ότι έπαθα προ πτώση μήτρας κ πάλι ήταν τόσο αληθινό!!! Το είχατε κ εσείς;;; Ξύπνησα πάλι κ έκανα αρκετή ώρα να ξανά κοιμηθώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!! Έκανε χοριακη η νύφη μου χθες γιατί είχε ροζ (μετά από εμβρυομεταφορα 9η ημέρα) κ ήταν 45 κ τώρα θα ξανά κάνει αύριο!!! Ελπίζουμε όλοι να πάει καλά κ να έχουμε ακόμα ένα ζουζουνι!!!!! Κ εγώ για δεύτερη φορά θεία!!!! 
 

επισης χάρηκα πολύ χαχαχα (που συνήθως τα βαριέμαι τα συνέδρια) που άλλαξε η ημερομηνία του γυναικολογικού συνεδρίου κ θα πάει κ η ομάδα μου κ ήδη θέλω να παρακολουθήσω τοσες διαλέξεις ειδικά αυτό με την ΑΜΗ δε το χάνω με τίποτα 😝😝😝 θέλω πολύ να ενημερωθώ!!!

Ακομη κορίτσια να σας πω έχει 2 μερες βλέπω εφιάλτες το ένα βράδυ ότι είχα αιμορραγία κ ήταν τόσο αληθινό που ξύπνησα κ πήγα τουαλέτα, εψές έβλεπα ότι μου είπε ο γιατρος ότι έπαθα προ πτώση μήτρας κ πάλι ήταν τόσο αληθινό!!! Το είχατε κ εσείς;;; Ξύπνησα πάλι κ έκανα αρκετή ώρα να ξανά κοιμηθώ 

Με τόσους εφιάλτες μήπως να μην πας στο συνέδριο?? Χαχαχ επηρεάζεσαι από τη δουλειά και σου βγαίνει στον ύπνο μάλλον!!! Καλημέρα! Εύχομαι να διπλασιαστεί η χοριακη της νύφης σου! Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyElpida είπε:

Με τόσους εφιάλτες μήπως να μην πας στο συνέδριο?? Χαχαχ επηρεάζεσαι από τη δουλειά και σου βγαίνει στον ύπνο μάλλον!!! Καλημέρα! Εύχομαι να διπλασιαστεί η χοριακη της νύφης σου! Με το καλό!

Χαχαχα η γιατρος μου είπε ότι λόγο ορμονών την ρώτησα τώρα που πήγα!! 

μακάρι να της πάνε όλα καλά!!! 
 

εγω κορίτσια ήρθα από τη γυναικολόγο τώρα το μωράκι είναι 1451γρ είναι στις καμπύλες ανάπτυξης πάμε καλά μου είπε! Περίμενε να βάλει ακόμα λίγο αλλά επειδή είναι μέσα στην ανάπτυξη μου είπε να μην ανησυχούμε!! Την ασπιρίνη τελικά μου είπε στις 36 εβδομαδες θα τη κόψω και Θα πηγαίνω προς το παρών κάθε 2 εβδομαδες κ μετά κάθε 1!! Ευτυχως ακόμα είναι γυρισμένο με το κεφάλι κάτω…υπέχει περίπτωση να ξανά γυρίσει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Χαχαχα η γιατρος μου είπε ότι λόγο ορμονών την ρώτησα τώρα που πήγα!! 

μακάρι να της πάνε όλα καλά!!! 
 

εγω κορίτσια ήρθα από τη γυναικολόγο τώρα το μωράκι είναι 1451γρ είναι στις καμπύλες ανάπτυξης πάμε καλά μου είπε! Περίμενε να βάλει ακόμα λίγο αλλά επειδή είναι μέσα στην ανάπτυξη μου είπε να μην ανησυχούμε!! Την ασπιρίνη τελικά μου είπε στις 36 εβδομαδες θα τη κόψω και Θα πηγαίνω προς το παρών κάθε 2 εβδομαδες κ μετά κάθε 1!! Ευτυχως ακόμα είναι γυρισμένο με το κεφάλι κάτω…υπέχει περίπτωση να ξανά γυρίσει; 

Μεγάλωσε το μωρακι σου τι καλά 😊 και εμένα Doppler μου την έκανε ο γιατρός μου και αν χρειαζόταν τότε θα με έστελνε σε εμβρυολογο όπως και με έστειλε τελικα.. μην σε ανησυχεί το βάρος του μωρού αφού στο λέει και η γιατρός σου.. και εμένα μου έλεγαν μικρό μικρό και τελικα ήταν μια χαρά το μωρο.. 

Για να πάρει θέση λένε πρέπει να πέσει χαμηλά το μωρο και σφηνώσει το κεφάλι του στην λεκάνη όσο είναι ψηλά μπορεί να γυρίσει ξανά… εμένα πάντως που είχε πάρει θέση με το κεφάλι κάτω όπως εσένα έμεινε κάτω δεν είχε ξανά γυρίσει μέχρι το τέλος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!! Έκανε χοριακη η νύφη μου χθες γιατί είχε ροζ (μετά από εμβρυομεταφορα 9η ημέρα) κ ήταν 45 κ τώρα θα ξανά κάνει αύριο!!! Ελπίζουμε όλοι να πάει καλά κ να έχουμε ακόμα ένα ζουζουνι!!!!! Κ εγώ για δεύτερη φορά θεία!!!! 
 

επισης χάρηκα πολύ χαχαχα (που συνήθως τα βαριέμαι τα συνέδρια) που άλλαξε η ημερομηνία του γυναικολογικού συνεδρίου κ θα πάει κ η ομάδα μου κ ήδη θέλω να παρακολουθήσω τοσες διαλέξεις ειδικά αυτό με την ΑΜΗ δε το χάνω με τίποτα 😝😝😝 θέλω πολύ να ενημερωθώ!!!

Ακομη κορίτσια να σας πω έχει 2 μερες βλέπω εφιάλτες το ένα βράδυ ότι είχα αιμορραγία κ ήταν τόσο αληθινό που ξύπνησα κ πήγα τουαλέτα, εψές έβλεπα ότι μου είπε ο γιατρος ότι έπαθα προ πτώση μήτρας κ πάλι ήταν τόσο αληθινό!!! Το είχατε κ εσείς;;; Ξύπνησα πάλι κ έκανα αρκετή ώρα να ξανά κοιμηθώ 

Εγώ δυστυχώς σήμερα τον έζησα στο περίπου τον εφιάλτη σου… Είχα αίμα στο σκούπισμα , έτρεξα να με δει ο γιατρός μου, πήγα κ για καρδιοτοκογράφημα στο νοσοκομείο που ελπίζω να γεννήσω κ ευτυχώς δεν είδαν κάτι κακό ή περίεργο. Μπορεί το αίμα να οφείλεται στην περίδεση που είχα κάνει επειδή πιέζεται το ράμμα. Όπως κ να έχει όλοι μου είπαν ακινησία κ δύσκολα είμαι με ένα τρίχρονο στο σπίτι. Αύριο έχω το ντόπλερ ευτυχώς κ θα με ξεψαχνίσει κ ο άλλος γιατρός. Δεν είναι υποχρεωτικό, θα το έκανα σαν ένα τελευταίο check, αλλά μετά το σημερινό εννοείτε πως δεν θα το άφηνα. Μακάρι να πάει καλά κ η εγκυμοσύνη της νύφης σου❤️.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/10/2022 at 3:59 ΜΜ, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημέρα γλυκά κορίτσια μου!! Τι κάνετε? Ελπιζω να ειστε ολες πολύ καλα!!!

Εχω να μπω καποιες εβδομαδες στο φορουμ γιατι μετακομιζω και μαζι με αγορες για πραγματα μωρου, καποια οικογενειακα θεματα και δουλεια κλπ τα εχω δει ολα!!!

Ειμαι πλεον 35η εβδομαδα (το γραφω και δεν το πιστευω!!)  και λογικα μεχει τις 20 Νοεμβριου θα εχω γεννησει!! Πηρα μια αποφαση τελευταια στιγμη κατα 99% θα γεννησω στην Αθηνα παρα την ταλαιπωρια γιατι αισθανομαι μεγαλυτερη ασφαλεια.

Θα διαβασω τωρα τα νεα σας αναλυτικα αλλα ηθελα να γραψω ενα ποστ  να σας ευχαριστησω ολες σας μεσα απτην καρδια μου για την πολυ ομορφη παρεα, τις συβουλες την υποστηριξη και ολα τα υπολοιπα τον τελευταιο χρονο!  @Nandia- @Raf123 @Antonia2 @evaioan @lactaki @Tokyo @marinamanoulitsa@Froufro@Princess28 @babyblue94 @Elk@MyNa @Γιάννα 36  (Συγγνώμη αν ξεχνάω κάποια!!)Πραγματικα η βοηθεια σας ηταν πολυτιμη και χωρις εσας δεν θα τα ειχα καταφερει η σιγουρα δεν θα ηταν η ιδια εμπειρια.

Τελος επειδη ολη την εγκυμοσυνη ως τωρα την περασα με σοβαρα συμπτωματα αγχωδους διαταραχης και ακομη ανησυχω αν εχω κανει κακο στο εμβρυο με ολα αυτα   θα ηθελα να συμβουλεψω οποιο κοριτσι ειναι στις προσπαθειες να μεινει εγκυος να φροντισει οσο μπορει καλυτερα την ψυχικη υγεια πριν γιατι ειναι κριμα τετοια θεματα να μας χαλανε μια τοσο ομορφη στιγμη

Εχετε μεσα απτην καρδια μου ολες τις πιο θερμες μοτ ευχες ειτε περιμενετε ηδη τι μωρακι σας ειτε ειστε στις προσπαθειες ακομη!

Γλυκιά μου❤️❤️❤️

Σου είχα γράψει ένα μήνυμα αλλά δεν το έστειλα και μετά χάθηκε …

Να κάνεις αυτό που σε κάνει να αισθάνεσαι καλά!! Αν στην Αθήνα νιώθεις πιο ήρεμη να γεννήσεις, αυτό να κάνεις..λογικά όπως σου είπε κι ο γιατρός σου για πρώτη γέννα έχεις ώρες μπροστά σου, πού μένεις αν επιτρέπεται;πόσο μακριά είσαι από Αθήνα;

Για το άγχος, επειδή έχω περάσει κάτι αντίστοιχο, δεν έχεις κάνει κακό στο μωράκι, μη σε αγχώνει αυτό!! Απλά να κοιτάς να είσαι καλά και ήρεμη, για σένα πρώταπολα😊

Ευχαριστώ κι εγώ γιατί είσαι από τις πιο γλυκές κοπέλες που γνώρισα εδώ!!!

Θα περιμένουμε νέα σου❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημέρα!! Εισαι θησαυρος! Ναι έχω ετοιμάσει διάφορα αλλά θα σου στειλω τη λιστα που εχω κανει και μου λες κι εσύ που είσαι σουπερ έμπειρη αν εχω ξεχασει κατι!❤️

Εννοείται θα χαρώ πολύ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Raf123 μου με το καλό να πάνε όλα καλά για την νύφη σου και να έχετε άλλο ένα μωράκι στην οικογένεια!!!! ❤️

Όσο για τους εφιάλτες γνωστή κατάσταση στην εγκυμοσύνη!!! Έβλεπα ότι χειρότερο μπορούσε να συμβεί...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Εγώ δυστυχώς σήμερα τον έζησα στο περίπου τον εφιάλτη σου… Είχα αίμα στο σκούπισμα , έτρεξα να με δει ο γιατρός μου, πήγα κ για καρδιοτοκογράφημα στο νοσοκομείο που ελπίζω να γεννήσω κ ευτυχώς δεν είδαν κάτι κακό ή περίεργο. Μπορεί το αίμα να οφείλεται στην περίδεση που είχα κάνει επειδή πιέζεται το ράμμα. Όπως κ να έχει όλοι μου είπαν ακινησία κ δύσκολα είμαι με ένα τρίχρονο στο σπίτι. Αύριο έχω το ντόπλερ ευτυχώς κ θα με ξεψαχνίσει κ ο άλλος γιατρός. Δεν είναι υποχρεωτικό, θα το έκανα σαν ένα τελευταίο check, αλλά μετά το σημερινό εννοείτε πως δεν θα το άφηνα. Μακάρι να πάει καλά κ η εγκυμοσύνη της νύφης σου❤️.

Εύχομαι να είναι όλα τέλεια κορίτσι μου, είχε συμβεί και στην μαμά μου μετά από περίδεση... να μας γράψεις νέα σου μετά από τον γιατρό ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!! Έκανε χοριακη η νύφη μου χθες γιατί είχε ροζ (μετά από εμβρυομεταφορα 9η ημέρα) κ ήταν 45 κ τώρα θα ξανά κάνει αύριο!!! Ελπίζουμε όλοι να πάει καλά κ να έχουμε ακόμα ένα ζουζουνι!!!!! Κ εγώ για δεύτερη φορά θεία!!!! 
 

επισης χάρηκα πολύ χαχαχα (που συνήθως τα βαριέμαι τα συνέδρια) που άλλαξε η ημερομηνία του γυναικολογικού συνεδρίου κ θα πάει κ η ομάδα μου κ ήδη θέλω να παρακολουθήσω τοσες διαλέξεις ειδικά αυτό με την ΑΜΗ δε το χάνω με τίποτα 😝😝😝 θέλω πολύ να ενημερωθώ!!!

Ακομη κορίτσια να σας πω έχει 2 μερες βλέπω εφιάλτες το ένα βράδυ ότι είχα αιμορραγία κ ήταν τόσο αληθινό που ξύπνησα κ πήγα τουαλέτα, εψές έβλεπα ότι μου είπε ο γιατρος ότι έπαθα προ πτώση μήτρας κ πάλι ήταν τόσο αληθινό!!! Το είχατε κ εσείς;;; Ξύπνησα πάλι κ έκανα αρκετή ώρα να ξανά κοιμηθώ 

Κορίτσι μου άσε τα όνειρα αυτα... Προσευχή πολύ και πίστη στο Θεό ότι όλα Θα πάνε καλα!!με το καλό!!! Συγχαρητήρια για την νύφη σου με το καλό να φέρει στο κόσμο το μωράκι της.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...