Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτώβριε Καλωσηρθες, γέμισε μας τις κοιλίτσες ❤️


marinamanoulitsa

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 342
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα κορίτσια... Ελάτε στο καινούργιο μας θεματάκι 

 

Καλό μήνα ! Καλή επιτυχία σε όσες προσπαθούμε για μωράκι και φυσικά με το καλό σε όσες είναι εγκυουλες !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα κορίτσια μου .

Δεν μπαίνω πολύ συχνά. Νυστάζω και εξαντλουμαι..το νινι σήμερα 10 ημερών. Όλο κοιμάται , τρώει και ξανά κοιμάται χαχαχαχα 

Έχουμε ήδη θέμα..την βάζω στο κρεβάτι της το βράδυ στο λίκνο δηλαδή και γκρινιάζει. Θέλει στο κρεβάτι μας ή αγκαλιά. Την ημέρα είναι πιο συνεργάσιμη αλλά το βράδυ περνάμε δύσκολα χαχα 

Κλείνουν τα μάτια Μου. Είναι απίστευτο..

Ωστόσο δεν μπορω να το πιστέψω τι πλασματακι είναι αυτό. Στην κοιλια δεν καταλαβαίνεις τίποτα τελικά. Από κοντά είναι τέτοιο το δέσιμο που δεν υπάρχει. Δεν μπορώ να το ακούω να κλαίει ούτε στιγμή. Το παίρνω αμέσως. Θέλω να νιώθει ασφάλεια. Μόλις ήρθε στον κόσμο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα κορίτσια μου!! ❤️❤️❤️ Εύχομαι πολλά πολλά θετικά τεστ!!! 
 

πως είστε;;; Εγώ είμαι καλά! Ανυπομονώ να πάω αύριο γιατρο να δω το μωρό! Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια οποίος με βλέπει κ ειδικά γυναίκες κ με ρωτανε ποσό μηνών είμαι κ λεω 6 μηνών μου λένε ότι τέτοια κοιλια είχαν στον 3ο μήνα! Αρχισα να αγχώνομαι ότι κάτι δεν πάει καλά…μεγαλώνει το μωρό καλά; Μήπως δεν τρώω εγώ πολύ δεν ξέρω; Κ τα ακούει κ ο άντρας μου και μετά τον έχω κ αυτόν στο κεφάλι μου ότι επειδή δεν τρώω πολύ! Δεν είναι φυσιολογικό μια γυναίκα να μην έχει κοιλια δλδ;;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@MyElpida @Tinasardin8689 @MyNa @Hopemumtobe  Είναι και καποια αλλη κοπέλα ; 

@Giasemi_92 Θα βάλω και εσενα ελπίζω να το δεις και να μας πεις τα νέα σου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Καλό μήνα κορίτσια μου .

Δεν μπαίνω πολύ συχνά. Νυστάζω και εξαντλουμαι..το νινι σήμερα 10 ημερών. Όλο κοιμάται , τρώει και ξανά κοιμάται χαχαχαχα 

Έχουμε ήδη θέμα..την βάζω στο κρεβάτι της το βράδυ στο λίκνο δηλαδή και γκρινιάζει. Θέλει στο κρεβάτι μας ή αγκαλιά. Την ημέρα είναι πιο συνεργάσιμη αλλά το βράδυ περνάμε δύσκολα χαχα 

Κλείνουν τα μάτια Μου. Είναι απίστευτο..

Ωστόσο δεν μπορω να το πιστέψω τι πλασματακι είναι αυτό. Στην κοιλια δεν καταλαβαίνεις τίποτα τελικά. Από κοντά είναι τέτοιο το δέσιμο που δεν υπάρχει. Δεν μπορώ να το ακούω να κλαίει ούτε στιγμή. Το παίρνω αμέσως. Θέλω να νιώθει ασφάλεια. Μόλις ήρθε στον κόσμο. 

Θέλει να νιώθει ασφάλεια μάλλον!! Δε πειράζει υπομονή ισως μέχρι να συνηθίσει το καινούργιο περιβάλλον;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλό μήνα κορίτσια μου!! ❤️❤️❤️ Εύχομαι πολλά πολλά θετικά τεστ!!! 
 

πως είστε;;; Εγώ είμαι καλά! Ανυπομονώ να πάω αύριο γιατρο να δω το μωρό! Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια οποίος με βλέπει κ ειδικά γυναίκες κ με ρωτανε ποσό μηνών είμαι κ λεω 6 μηνών μου λένε ότι τέτοια κοιλια είχαν στον 3ο μήνα! Αρχισα να αγχώνομαι ότι κάτι δεν πάει καλά…μεγαλώνει το μωρό καλά; Μήπως δεν τρώω εγώ πολύ δεν ξέρω; Κ τα ακούει κ ο άντρας μου και μετά τον έχω κ αυτόν στο κεφάλι μου ότι επειδή δεν τρώω πολύ! Δεν είναι φυσιολογικό μια γυναίκα να μην έχει κοιλια δλδ;;;

 

Μην αγχώνεσαι και εγω έτσι ήμουν σαν εσενα δεν είχα μεγάλη κοιλιά.. εδώ ήμουν στο μήνα μου και με ρωτούσαν ποσο μηνών είμαι και έλεγα είμαι στο μήνα μου και μου έλεγαν ααα αλήθεια ; Δεν σου φαίνεται.. εγω πρήστηκα και πολύ αργά είναι η αλήθεια..

Πεινας και δεν τρως ; Γιατί αν πείνας δεν είναι καλό στο λέω από πείρα…  αν πάλι δεν τρως  για να μην πάρεις  κιλά εγω σκέψου ήμουν 71,5 πριν γεννήσω και μετά από 36 μερες επεσα 62,5 τα χάνεις γρήγορα και θα πέσω και άλλο 

Αν δεν σου είπε κάτι ο γιατρός για τα δικά σου κιλά ή του μωρού δεν βλέπω ότι υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Μην αγχώνεσαι και εγω έτσι ήμουν σαν εσενα δεν είχα μεγάλη κοιλιά.. εδώ ήμουν στο μήνα μου και με ρωτούσαν ποσο μηνών είμαι και έλεγα είμαι στο μήνα μου και μου έλεγαν ααα αλήθεια ; Δεν σου φαίνεται.. εγω πρήστηκα και πολύ αργά είναι η αλήθεια..

Πεινας και δεν τρως ; Γιατί αν πείνας δεν είναι καλό στο λέω από πείρα…  αν πάλι δεν τρως  για να μην πάρεις  κιλά εγω σκέψου ήμουν 71,5 πριν γεννήσω και μετά από 36 μερες επεσα 62,5 τα χάνεις γρήγορα και θα πέσω και άλλο 

Αν δεν σου είπε κάτι ο γιατρός μην αγχώνεσαι για τα δικά σου κιλά ή του μωρού 😊

 

Όχι όχι τρώω απλά το τελευταίο καιρό δε μπορώ να τρώω πολύ με πιανει το στομάχι μου! Κ έτσι τρώω πιο πολλά γεύματα αλλά μικρά! Προς το παρόν το μωρό αναπτύσσεται καλά τώρα θα το βλέπουμε κ πιο συχνά ανά 2 εβδομαδες λόγο του ρίσκου που είχαμε! Απλά αυτό με τη κοιλια πραγματικά με κούρασε…εγώ άντε να ρωτήσω ποσό μηνών είναι ο αλλος δεν θα πω ποτέ Αα εχεις μεγάλη κοιλια ααα εχεις μικρή…

σε ευχαριστώ πάντως με καθησυχάζεις…! Ως τώρα έβαλα 7 κιλά ως να γεννήσω σίγουρα θα έχω σύνολο 10 -12

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Καλό μήνα κορίτσια μου .

Δεν μπαίνω πολύ συχνά. Νυστάζω και εξαντλουμαι..το νινι σήμερα 10 ημερών. Όλο κοιμάται , τρώει και ξανά κοιμάται χαχαχαχα 

Έχουμε ήδη θέμα..την βάζω στο κρεβάτι της το βράδυ στο λίκνο δηλαδή και γκρινιάζει. Θέλει στο κρεβάτι μας ή αγκαλιά. Την ημέρα είναι πιο συνεργάσιμη αλλά το βράδυ περνάμε δύσκολα χαχα 

Κλείνουν τα μάτια Μου. Είναι απίστευτο..

Ωστόσο δεν μπορω να το πιστέψω τι πλασματακι είναι αυτό. Στην κοιλια δεν καταλαβαίνεις τίποτα τελικά. Από κοντά είναι τέτοιο το δέσιμο που δεν υπάρχει. Δεν μπορώ να το ακούω να κλαίει ούτε στιγμή. Το παίρνω αμέσως. Θέλω να νιώθει ασφάλεια. Μόλις ήρθε στον κόσμο. 

Δοκίμασε να ανάψεις σεσουάρ μαλλιών δίπλα της και θα ησυχάσει. Αφού την ταΐσεις και την ξαπλώσεις στο λίκνο της για 5 λεπτά άστο ανοιχτό θα κοιμηθεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλό μήνα κορίτσια μου!! ❤️❤️❤️ Εύχομαι πολλά πολλά θετικά τεστ!!! 
 

πως είστε;;; Εγώ είμαι καλά! Ανυπομονώ να πάω αύριο γιατρο να δω το μωρό! Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια οποίος με βλέπει κ ειδικά γυναίκες κ με ρωτανε ποσό μηνών είμαι κ λεω 6 μηνών μου λένε ότι τέτοια κοιλια είχαν στον 3ο μήνα! Αρχισα να αγχώνομαι ότι κάτι δεν πάει καλά…μεγαλώνει το μωρό καλά; Μήπως δεν τρώω εγώ πολύ δεν ξέρω; Κ τα ακούει κ ο άντρας μου και μετά τον έχω κ αυτόν στο κεφάλι μου ότι επειδή δεν τρώω πολύ! Δεν είναι φυσιολογικό μια γυναίκα να μην έχει κοιλια δλδ;;;

 

Να τους πεις να κοιτάνε τη δουλειά τους. Τώρα που γέννησα έχουν όλες άποψη πχ. κακώς το βάζεις στο μάρσιπο, δεν το ντύνεις καλά... Έχω αρχίσει και απαντάω ειρωνικά "σας ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση"... Ότι σου λέει ο γυναικολόγος και μετά ο παιδίατρος θα ακούς... Εδώ εμείς ρωτούσαμε και καμιά δε θυμόταν αν  πέρασαν κολικούς τα παιδιά τους και θυμούνται το μέγεθος της κοιλιάς τους... 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Καλό μήνα κορίτσια μου!! ❤️❤️❤️ Εύχομαι πολλά πολλά θετικά τεστ!!! 
 

πως είστε;;; Εγώ είμαι καλά! Ανυπομονώ να πάω αύριο γιατρο να δω το μωρό! Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια οποίος με βλέπει κ ειδικά γυναίκες κ με ρωτανε ποσό μηνών είμαι κ λεω 6 μηνών μου λένε ότι τέτοια κοιλια είχαν στον 3ο μήνα! Αρχισα να αγχώνομαι ότι κάτι δεν πάει καλά…μεγαλώνει το μωρό καλά; Μήπως δεν τρώω εγώ πολύ δεν ξέρω; Κ τα ακούει κ ο άντρας μου και μετά τον έχω κ αυτόν στο κεφάλι μου ότι επειδή δεν τρώω πολύ! Δεν είναι φυσιολογικό μια γυναίκα να μην έχει κοιλια δλδ;;;

 

Καλό μήνα Ραφαέλα!!

Κι εγώ είχα μικρή κοιλιά, ειδικά στο πρώτο ήμουν στο μήνα μου κ δεν καταλάβαιναν πάντα ότι είμαι έγκυος..κ βγήκε 3330γρ κ 54 εκατ..προφανώς δεν παιζει ρόλο το μέγεθος της κοιλιάς με το μωρό..απλά άλλες γυναίκες έχουν μικρή κοιλιά κι άλλες μεγάλη..είναι θέμα οργανισμού πιστεύω δεν ειναι ότι είναι κάτι καλό ή κακό.

Με το καλό να δείτε το μωράκι αύριο, να μας πεις τα νέα😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Καλό μήνα κορίτσια μου .

Δεν μπαίνω πολύ συχνά. Νυστάζω και εξαντλουμαι..το νινι σήμερα 10 ημερών. Όλο κοιμάται , τρώει και ξανά κοιμάται χαχαχαχα 

Έχουμε ήδη θέμα..την βάζω στο κρεβάτι της το βράδυ στο λίκνο δηλαδή και γκρινιάζει. Θέλει στο κρεβάτι μας ή αγκαλιά. Την ημέρα είναι πιο συνεργάσιμη αλλά το βράδυ περνάμε δύσκολα χαχα 

Κλείνουν τα μάτια Μου. Είναι απίστευτο..

Ωστόσο δεν μπορω να το πιστέψω τι πλασματακι είναι αυτό. Στην κοιλια δεν καταλαβαίνεις τίποτα τελικά. Από κοντά είναι τέτοιο το δέσιμο που δεν υπάρχει. Δεν μπορώ να το ακούω να κλαίει ούτε στιγμή. Το παίρνω αμέσως. Θέλω να νιώθει ασφάλεια. Μόλις ήρθε στον κόσμο. 

Κσι πολύ καλά κάνεις.. κανένα μωρο δεν κακομαθαινει γιατί νοιώθει την μανουλα του κοντά του..ακόμα έχει ανάγκη να ακούει τον κτυπά της καρδιά σου που του είναι ο πιο γνωριμος..αυτόν άκουγε στην κοιλιά σου ... απόλαυσε αυτές τις στιγμές.. δεν θα έρθουν ξανά πίσω.. είναι όμορφη κούραση αυτή.. εμένα ο μικρός 2μιση χρόνια δεν με άφησε να κοιμηθώ βράδυ.. όταν πλέον δεν ξυπνούσε ξέχασα και τα ξενύχτια και την κούραση και ολα

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλό μήνα κορίτσια μου!! ❤️❤️❤️ Εύχομαι πολλά πολλά θετικά τεστ!!! 
 

πως είστε;;; Εγώ είμαι καλά! Ανυπομονώ να πάω αύριο γιατρο να δω το μωρό! Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια οποίος με βλέπει κ ειδικά γυναίκες κ με ρωτανε ποσό μηνών είμαι κ λεω 6 μηνών μου λένε ότι τέτοια κοιλια είχαν στον 3ο μήνα! Αρχισα να αγχώνομαι ότι κάτι δεν πάει καλά…μεγαλώνει το μωρό καλά; Μήπως δεν τρώω εγώ πολύ δεν ξέρω; Κ τα ακούει κ ο άντρας μου και μετά τον έχω κ αυτόν στο κεφάλι μου ότι επειδή δεν τρώω πολύ! Δεν είναι φυσιολογικό μια γυναίκα να μην έχει κοιλια δλδ;;;

 

Θυμάσαι τι σου είπα στην αρχή;  η μια θσ πει το κοντό της και η άλλη το μακρύ της; όταν σου λένε τέτοιες αρλουμπες (κάτι άλλο θέλω να πω αλλά δεν κάνει δημοσια) να τους λες ότι μια χαρά είναι το μωρο και δεν με νοιάζει πως ήταν η δική σας κοιλιά.. αντε που μου έγινε η κάθε μία ειδικός.. εγω στον μεγάλο ειμουν 4 μηνών και είχα κοιλιά φλατ.. το μωρο μεγάλωνε κανονικά..τώρα στο 3ο είμαι τούμπανο 5μιση μηνών και στα γραμμάρια είναι πιο μικρό από το δικό σου.. εξαρτάται από τον σωματοτυπο της κάθε γυναίκας.. η πρώην συννηφαδα μου είναι μια σταλιτσα κοιλιά και γέννησε ένα κοριτσάρο.. κλείσε αυτιά αν θες να είσαι ήρεμη.. και σε προειδοποιώ όσο πλησιάζει η ώρα να γεννήσεις θα βρεθούν πολλές "ειδικές" να σου λένε ιστορίες γέννας που οι περισσότερες θα είναι άσχημες..  ανυψωσε τοίχο.. κλείσε αυτιά και αρχισε να απαγορευεις να σου λένε άσχημες εμπειρίες γιατι θα τρελαθεις από το άγχος και μόνο κακό θα κάνεις στον εαυτό σου και στο μωρο που δεν φταίει σε κάτι να νοιώθει τόση ένταση και άγχος.. πες στον άντρα σου εγω στον μεγάλο μέχρι τον 6ον μόνο νερό με το ζόρι κρατούσα και κάτι κριτσινια.. μια χαρά είναι ο μεγάλος μου.. τα μωρά δεν τρέφονται με φαγητό αλλά με βιταμίνες που τις παίρνουν από την μαμά τους ..η μαμά πρέπει να αναπληρώνει μέσο φαγητού και συνοληρωματων τις βιταμίνες που παίρνει το παιδί από αυτήν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babyblue94τι ωραία! Καλά κάνεις ποση ασφάλεια παίρνει από σένα ❤️

@Raf123 όπως είπαν κ τα κορίτσια κάθε ένας λέει το μακρύ του κ το κοντό του , προσπάθησε να μη δίνεις καθόλου σημασία . Πόσο σπαστικό, όλο υποδείξεις και στην εγκυμοσύνη και αργότερα με τι νεογέννητο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας…όλο χάνω τους κωδικούς κ δεν μπορώ να συνδεθώ…Βγήκε ο καρυοτυπος εμβρύου προχθές κ ήταν τρισωμια 69..ο γιατρός είπε τυχαίο είναι αυτό να συνεχίσουμε προσπάθειες κ ότι δεν χρειάζονται εξετάσεις..εμείς όμως είχαμε ήδη κλείσει για αύριο σπερμοδιαγραμμα κ Τρίτη στο Έλενα κ θελουμε να τις κάνουμε…προσπάθειες σίγουρα όχι ακόμα…θέλω να αδιαθετήσω τουλάχιστον μια φορά μπορεί και δυο κ μετά…ψυχολογικά το έχω ξεπεράσει…νομίζω σύντομα…σκεφτομαι πώς ήμουν στην πρώτη εβδομάδα και πώς τώρα την Τρίτη κ λέω…όντως;το πέρασα εγώ αυτό;..Στος εγκυουλες μας όλα καλά…🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Όχι όχι τρώω απλά το τελευταίο καιρό δε μπορώ να τρώω πολύ με πιανει το στομάχι μου! Κ έτσι τρώω πιο πολλά γεύματα αλλά μικρά! Προς το παρόν το μωρό αναπτύσσεται καλά τώρα θα το βλέπουμε κ πιο συχνά ανά 2 εβδομαδες λόγο του ρίσκου που είχαμε! Απλά αυτό με τη κοιλια πραγματικά με κούρασε…εγώ άντε να ρωτήσω ποσό μηνών είναι ο αλλος δεν θα πω ποτέ Αα εχεις μεγάλη κοιλια ααα εχεις μικρή…

σε ευχαριστώ πάντως με καθησυχάζεις…! Ως τώρα έβαλα 7 κιλά ως να γεννήσω σίγουρα θα έχω σύνολο 10 -12

Κορίτσι μου τέλεια τα πας. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κ έχω πάρει 6 κιλά. Όπως κ εσύ τρώω μικρά κ τακτά γεύματα. Ο γιατρός μου δεν ανησυχεί καθώς το μωρό αναπτύσσεται φυσιολογικά. Η κοιλιά μου είναι μικρή, μου το λένε καθημερινά, αλλά τώρα σαν πιο «έμπειρη» τους απαντάω πως στο πρώτο είχα μικρότερη κ βγήκε 3100… 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Δοκίμασε να ανάψεις σεσουάρ μαλλιών δίπλα της και θα ησυχάσει. Αφού την ταΐσεις και την ξαπλώσεις στο λίκνο της για 5 λεπτά άστο ανοιχτό θα κοιμηθεί. 

Καλέ μην βάζεις σεσουάρ κ το κάψεις… Έχει στο you tube άπειρα βιντεάκια με λευκούς ήχους😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zeta. είπε:

Καλέ μην βάζεις σεσουάρ κ το κάψεις… Έχει στο you tube άπειρα βιντεάκια με λευκούς ήχους😂

Άσε το ρεύμα που θα κάψεις 😁 δεν είναι εποχές για τέτοια τώρα χαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλό μήνα κορίτσια μου!! ❤️❤️❤️ Εύχομαι πολλά πολλά θετικά τεστ!!! 
 

πως είστε;;; Εγώ είμαι καλά! Ανυπομονώ να πάω αύριο γιατρο να δω το μωρό! Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια οποίος με βλέπει κ ειδικά γυναίκες κ με ρωτανε ποσό μηνών είμαι κ λεω 6 μηνών μου λένε ότι τέτοια κοιλια είχαν στον 3ο μήνα! Αρχισα να αγχώνομαι ότι κάτι δεν πάει καλά…μεγαλώνει το μωρό καλά; Μήπως δεν τρώω εγώ πολύ δεν ξέρω; Κ τα ακούει κ ο άντρας μου και μετά τον έχω κ αυτόν στο κεφάλι μου ότι επειδή δεν τρώω πολύ! Δεν είναι φυσιολογικό μια γυναίκα να μην έχει κοιλια δλδ;;;

 

Καλά κι εμένα τα ίδια μου λένε... μην ασχολείσαι!!! Ξέρω γω τι κοιλιά περιμένουν να δουν στον 6ο μήνα!!! Παιδί θα γεννήσουμε, όχι ελεφαντακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Καλέ μην βάζεις σεσουάρ κ το κάψεις… Έχει στο you tube άπειρα βιντεάκια με λευκούς ήχους😂

Συγνωμη που θα σας απογοητεύσω.. Αλλά σαν πιο έμπειρη... 😏 Σας λέω ότι δεν κάνουν τίποτα όλα αυτά!!! Μόνο αγκαλίτσα και στήθος θέλουν για να ηρεμούν.... ❤️😁 Είναι εξάντλητικο το ξερω αλλά έτσι είναι τα βρεφακια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κορίτσια γεια σας…όλο χάνω τους κωδικούς κ δεν μπορώ να συνδεθώ…Βγήκε ο καρυοτυπος εμβρύου προχθές κ ήταν τρισωμια 69..ο γιατρός είπε τυχαίο είναι αυτό να συνεχίσουμε προσπάθειες κ ότι δεν χρειάζονται εξετάσεις..εμείς όμως είχαμε ήδη κλείσει για αύριο σπερμοδιαγραμμα κ Τρίτη στο Έλενα κ θελουμε να τις κάνουμε…προσπάθειες σίγουρα όχι ακόμα…θέλω να αδιαθετήσω τουλάχιστον μια φορά μπορεί και δυο κ μετά…ψυχολογικά το έχω ξεπεράσει…νομίζω σύντομα…σκεφτομαι πώς ήμουν στην πρώτη εβδομάδα και πώς τώρα την Τρίτη κ λέω…όντως;το πέρασα εγώ αυτό;..Στος εγκυουλες μας όλα καλά…🥰

Καλημέρα κορίτσια 

Εγω δεν γνωρίζω καθόλου από καρυοτυπο εμβρύου αλλά σου ειπε ότι είναι όλα οκ και δεν υπάρχει κάποιο θέμα και να συνεχίσετε κανονικά να προσπαθείς; 
Σπερμοδιαγραμμα είναι η πρώτη φορά που θα κάνετε ;

Η ψυχολογία είναι το Α και το Ω σε αυτά, να αφήσεις πίσω τα άσχημα και να κοιτάς μπροστά στα όμορφα που θα έρθουν 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλό μήνα κορίτσια μου!! ❤️❤️❤️ Εύχομαι πολλά πολλά θετικά τεστ!!! 
 

πως είστε;;; Εγώ είμαι καλά! Ανυπομονώ να πάω αύριο γιατρο να δω το μωρό! Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια οποίος με βλέπει κ ειδικά γυναίκες κ με ρωτανε ποσό μηνών είμαι κ λεω 6 μηνών μου λένε ότι τέτοια κοιλια είχαν στον 3ο μήνα! Αρχισα να αγχώνομαι ότι κάτι δεν πάει καλά…μεγαλώνει το μωρό καλά; Μήπως δεν τρώω εγώ πολύ δεν ξέρω; Κ τα ακούει κ ο άντρας μου και μετά τον έχω κ αυτόν στο κεφάλι μου ότι επειδή δεν τρώω πολύ! Δεν είναι φυσιολογικό μια γυναίκα να μην έχει κοιλια δλδ;;;

 

Πωωω να μην ασχολείσαι. Έτσι έλεγαν και σε εμένα. Που είναι η κοιλιά σου και τέτοια. Μου είχανε σπάσει τα νεύρα. Στο τέλος έγινε τούμπανο. Αλλά και πάλι δεν παίζει ρόλο η κοιλιά.  Μην τους δίνεις καν σημασία. 

Εγώ ελεγα εδώ είναι δεν την βλεπεις. Η κόρη μου θα είναι στυλακι τι νομίζεις ;; 

στις πριν 17 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Θέλει να νιώθει ασφάλεια μάλλον!! Δε πειράζει υπομονή ισως μέχρι να συνηθίσει το καινούργιο περιβάλλον;; 

Ναι αφού είναι φυσιολογικό και το κάνουν όλα. Τι να κάνω. Θα κάνουμε υπομονή όσο εξαντλητικό και να είναι. Όντως δεν γυρίσουν πίσω αυτές οι στιγμές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...