Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτώβριε Καλωσηρθες, γέμισε μας τις κοιλίτσες ❤️


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Όλα καλά θα πάνε αυτή τη φορά θα το δεις!!!! Ξέρω τον πόνο και τον τρόμο μετά από αποβολή και από βιοχημική όμως να σκέφτεσαι ότι αυτό είναι ένα άλλο μωράκι ❤️

Ευχαριστώ πολύ 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 342
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια!!αυτά τα νέα μου... Όπως βλέπετε αρνητικότατο το ηλεκτρονικό... Άρα πάμε ξανά από την αρχή.. 6 ημέρες καθυστέρησης και τίποτα.. Μάλιστα.. Χάλασε πάλι ο κύκλος 

IMG_20221015_064616.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια,

Λυπάμαι @marinamanoulitsa, υπομονή αφου το θες τόσο θα το πετύχεις. Αν θυμάμαι καλά έχεις ήδη 2 παιδάκια ε? Μπράβο σου που θες τόσο το τρίτο, σε θαυμάζω πραγματικά. Εγώ ήδη σκέφτομαι πως θα είναι με 2 παιδάκια και αν θα τα καταφέρνω κλπ.

@Nandia- η ώρα η καλή.

@PinkPearlσυγχαρητήρια, όλα θα πάνε καλά!

Σας διαβάζω κορίτσια αλλά δεν έχω προλάβει να γράψω, οι αναγούλες ειδικά το πρωι έως το μεσημέρι δεν με αφήνουν, κάνω 1 φορά εμετό σίγουρα στη δουλειά. Τουλάχιστον νομίζω πως κάπως έχω σταθεροποιηθεί, δεν είμαι όλες τις ώρες σαν να έχω γαστρεντερίτιδα. Μπορώ να φάω μόνο πατάτες μακαρόνια κλπ κ ευτυχώς κ κανένα φρουτάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/10/2022 at 11:23 ΠΜ, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα Πιστεύω ότι είναι καλά για αρχή αν δεις ότι δεν σου φτάνουν παίρνεις και μετά εγώ τα περισσότερα που έχω είναι 3-6  και θα σου φέρουν σίγουρα δωράκια ρούχα όποτε μην παίρνεις αλλά για την ώρα.. 

τέλεια μια χαρά!! Όχι δε θα πάρω άλλα μακάρι να τα βάλουμε όλα αυτά χαχα!!! 

 

στις On 9/10/2022 at 11:49 ΠΜ, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Nandia- με το καλόοοο ο γάμος ❤️❤️

@Raf123εμένα επειδή γεννήθηκαν μεγάλα τα μωρά μου τα 0-3 ζήτημα να τα φόρεσαν 2 εβδομάδες... Μετά τους μικρυναν... 3-6 να πάρεις καλύτερα 😁😁

Σε ευχαριστώ ναι 3-6 πήρα λίγο περισσότερα! Αν χρειαστώ κ αλλά ευτυχως με το online σε 2-3 ημερες έρχονται!! 

 

στις On 9/10/2022 at 12:06 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

Εγω προσωπικά τα σεντονακια που έχω τα βάζω παντού στην φώλια λικνο καλαθουνα στο αμαξι δεν έχω διαφορετικά για το καθένα καμία δέκα περίπου είναι τα σεντονακια της δεν θυμάμαι ακριβώς γιατί μου τα έφεραν δώρο.. 

οκ άρα κ από αυτά όχι πολλά και όχι ξεχωριστά για το κάθε μερος που θα ειναι το μωρό!! Μου πήρε η πεθερά μου 6 πάνες και 2 η μαμα μου κ πήρα κ εγώ 3! Θα πάμε σήμερα για τα σεντονακια κ θα δω μπορεί να πάρω ακόμα λιγες πάνες! 
 

 

στις On 9/10/2022 at 12:38 ΜΜ, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσι μου γλυκό με 15 τμχ θα τη βγάλετε άνετα ώσπου να φύγει από το 0-3. Τα 3-6 επίσης κρατούν λίγο. Τα 6-9 θα σου χρειαστούν ήδη από τον 4ο μήνα. Πάρε σαλιαρες με κουμπάκι πίσω για το τάισμα και μια καλή ποδια κουζίνας γιατί όταν το ρεβεις βγάζουν πράμα. Επίσης θα χρειαστείς πανιά για το άλλαγμα, εγώ πήρα 2 και τα πλένω εναλλάξ και νυχτικα θηλασμού. 

Σε ευχαριστώ πολύ!! Σαλιάρης πήρα αλλά όχι πολλες! Να πάρω ακόμα ένα σετ των 5 που έχει! Επειδή θα είναι κ χειμωνας σκέφτομαι κ το πλυντήριο ξερεις…δεν ξέρω αν θα βάλουμε από την αρχή στεγνωτήριο θα δούμε τα λεφτά!! Μου έδωσε η μαμα μου πυτζαμες γιατί έχει αρκετές καινούργιες π δε τις φορεί κ πήρα από H&M φανελάκια θηλασμού! Θα τα φοράω από μέσα! Το νυχτικό βολεύει καλύτερα λες να πάρω και νυχτικό;; 

 

στις On 9/10/2022 at 1:25 ΜΜ, ο/η MyNa είπε:

Εξαρτάται εντελώς από το μωράκι σου οπότε μην πάρεις μέχρι να γεννήσεις και να δεις πώς θα πηγαίνει. Εμένα είναι 3 μηνών και 1 εβδομάδας κοριτσάκι και φοράει ακόμα τα 0-3 που τώρα της κάνουν όντως τέλεια. Μέχρι τις 6 εβδομάδες φόραγε τα newborn και τα 1μηνα γιατί στα 0-3 έπλεε. Και το να φοράει λίγο μεγαλύτερο που λένε έχει όρια. Πιστεύω σε 15-20 μέρες να αρχίσει να φοράει 3-6 αν και ακόμα θα της κάνουν μεγάλα. Βλέπω ότι έχουν μεγάλη διαφορά από τα 0-3. Για να έχεις μια εικόνα ειναι σταθερά στις καμπύλες 20% στο βάρος και 50%στο ύψος οπότε μόνο της κονταινουν κάποια στιγμή. Το ίδιο ακριβώς ο γιος της ξαδελφης μου που είναι 2 μήνες μεγαλύτερος και αργεί κι αυτός πολύ να αλλάξει νούμερο. Της κολλητής μου η κόρη που ειναι 10 μέρες μεγαλύτερη από τη δικιά μου έχει θέμα ήδη και με το 3-6 γιατί της κάνουν στενά (έχει ίδιο ύψος αλλά είναι στην καμπύλη 80% στο βάρος και 1,5κιλο πιο βαριά από τη δική μου στην ίδια ηλικία). Όταν γεννηθεί θα δείτε κιόλας ποια εταιρεία σας βολεύει γιατί άλλα είναι μακρόστενα και άλλα τετράγωνα. Εμας μας βολεύουν τα μακρόστενα, την κολλητή μου τα τετράγωνα. Έχοντας 3 διαφορετικά μωράκια κοντά κοντά τώρα βλέπω πόσο διαφορετικές ανάγκες έχουν, πόσο διαφορετική ανάπτυξη κλπ. Εσύ που θα γεννήσεις Δεκέμβρη θα είναι και πολύ κοντά οι εκπτώσεις, οποτε καλύτερα να δεις το ρυθμό ανάπτυξης και να πάρεις τότε ο, τι χρειάζεσαι έξτρα. Τέλος, εμένα όλοι μου έφεραν δώρα 6-9 και κάποια λίγα 3-6 όταν γέννησα, οπότε γενικά μη μαζέψεις άπειρα ρούχα τώρα αν και είναι δελεαστικό να τα πάρεις όλα. Κι εγώ τρελαίνομαι! 💕 

 

Εγώ γέννησα 4/7 κοριτσάκι ❤️ αν το θέλετε για θετική ενέργεια 😘

Αα σε ευχαριστώ πολύ!! Κ εμας ο ανιψιός μου δεν άλλαζε εύκολα νούμερα ακόμα κ τώρα π είναι 3 ετών φοράει άνετα τα 2-3 αντί τα 3-4! Δεν θα πάρω άλλα! Κ καλά λες μετά θα είναι κ οι εκπτώσεις όποτε θα πάρω κ τότε ότι χρειάζομαι!!! Κ οι περισσότεροι ναι θα φέρουν 6-9 αν κ τότε θα είναι καλοκαίρι για το μωρό…! 
 

στις On 9/10/2022 at 2:10 ΜΜ, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσι θα συμφωνήσω με την @MyNa πως κάθε μωράκι είναι διαφορετικό. Εγώ που γέννησα το πρωτο 3100 γραμμ. μια  χαρά του κάνανε τα 0-3 μέχρι να κλείσει κ τον τρίτο μήνα. Επίσης παίζει ρόλο ο θηλασμός. Συνήθως τα μωράκια που θηλάζουν αποκλειστικά παίρνουν πιο αργά βάρος αποτι με την φόρμουλα. Με 15 είσαι μια χαρά για αρχή, ούτως ή άλλος ότι σου χρειαστεί το ψωνίζεις τότε. 

Ναι ναι έχετε δίκιο κορίτσια σας ευχαριστώ!!! Κ τώρα με το online σε 2-3 ημερες είναι στο σπίτι σου!! Πως είσαι εσυ;;; Σήμερα είμαι 30 ακριβώς σε 10 εβδομαδες θα γνωρίσω το μωρό απίστευτο μου φαίνεται 

 

στις On 10/10/2022 at 2:17 ΜΜ, ο/η babyblue94 είπε:

Σχετικά μ τα ρουχακακια εγώ θα σου πω ότι η δικιά μου φοράει τα 0-3 και της είναι μεγάλα..της διπλωνω τα χεράκια. 

Τώρα έχει φτάσει 3160. Είμαστε 18 ημερών. Και περάσαμε τα κιλά της γέννησης🥰  εγώ αυτό που χαλάω πολύ είναι μικρές πετσετούλες. με το που την πλύνω και την βάλω την πετσετουλα , μέχρι να πάω στην αλλαξιερα που είναι και δίπλα., Επειδή χαλαρώνει κατουράει κάνω στην πετσέτα. 

Οπότε έχω αρκετές μικρές πετσετούλες. Έχω 3 κάπα μπουρνούζια για όταν κάνει όλο το σώμα. Θα χρειαστείς αδιάβροχα σελτεδακια. Γιατί και αυτά τα κατουράει και μπορεί να κάνει και κακα μόλις την ακουμπήσω μέχρι να της βάλω την νέα πάνα. Σεντονάκια εγώ πήρα 5 αλλά είχα και ενα μονο σεντόνι δικό μου και το έδωσα στην γιαγιά μου και μου το έκανε πολλά μικρά. Και τώρα έχω πολλά σεντόνια. Βαζω στο λικνοζ στην φωλια, στο καρότσι. Την σκεπάζω κιόλας. Γενικά χρειάζονται. Κορμάκια έχω και μακρυμάνικα και κοντομανικα και κολανακια αν κάνει κρύο. Αλλά γενικά ακόμα και τα πιο μικρά που έχω ακόμα της είναι μεγάλα . Εγώ βάζω μια φορά την εβδομάδα πλυντήριο και με βγάζουν αυτά που έχω. Γενικά δεν μου τα λερώνει τα κορμάκια. Της αλλάζω ένα κάθε μέρα για να φρεσκαρεται αλλά γενικά δεν είναι βρώμικο . Με αποκλειστικό θηλασμό δεν μου βγάζει κιόλας γάλα στο ρέψιμο. Το ρευεται πολύ εύκολα. Οπότε δεν λερώνεται. Ούτε η πανα ξεχειλίζει .μια φορά έως τωρα κατουρηθηκε στην φωλιά. Δεν ξέρω πως έγινε. Μάλλον κοιμόταν λοξά και μπορεί να μην ήταν σφτιχτη η πάνα και να βγήκαν από το πλάι 

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Καλή ιδέα αυτό με τα σεντονακια! Εγώ θα χρειαστώ χειμερινά βέβαια γιατί θα είναι χειμωνας! Αλλά καλοκαιρινά σεντονακια καλή ιδέα να δώσω κ εγώ στη γιαγιά μου να μου κάνει πολλά!! Μπουρνούζια έχω 4 μιυ έφεραν ήδη δώρο από το πάρτυ φύλου οπως κ κουβέρτες δεν θα πάρω αλλες!! Πετσετουλες εννοείς αυτά τα μικρά που κάνουν κ για μεγάλους;; Ή τα πήρες από κάπου ειδικά για βρέφη; 

 

στις On 10/10/2022 at 3:57 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

@Raf123 μου συμφωνώ με την Εύα !!

Πιστεύω καλά ειναι αυτά που έχεις πάρει! Θα σου φέρουν κ δώρα κ ούτως ή άλλως αν δεις ότι δε σε φτάνουν ξαναπαίρνεις!

Πάντα είναι κι ανάλογα το μωράκι, εμάς πχ δε λέρωναν πολύ τα φορμάκια κανένα από τα δύο! Ο μεγάλος μου όμως έβγαζε πολλέεες γουλιές(θήλαζε αποκλειστικά αλλά δεν έχει να κάνει), οπότε του φόραγα συνέχεια σαλιάρα κ είχα συνέχεια πετσετάκια. Αγόρασα κι άλλα γιατι δε με έφταναν, και στη μπέμπα δεν τα έχω χρησιμοποιησει σχεδόν ποτέ, γιατί σπάνια να βγάλει γουλιές! Οπότε ανάλογα τις ανάγκες του μωρού σου θα δείτε εκείνη την ώρα τι θα χρειαστείτε.

Σεντονάκια και μουσελίνες θα χρειαστείτε κι από αυτά αρκετά γιατί τα βαζεις παντού, στο λίκνο, στο καρότσι, για να τ σκεπάσεις κλπ.

Εσύ σίγουρα θα θέλεις κ κουβερτούλες γιατί θα είναι χειμώνας, και επίσης κανέναν υπνόσακο γιατί συνήθως τα μωράκια δε θέλουν να σκεπάζονται. Πάντως μην τα πάρεις από τώρα όλαυτα γιατί θα σου φέρουν κ δώρα!!

Και αδιάβροχα για κάτω από το σεντόνι πάρε 2-3, μη σου πω 3-4, ανάλογα κάθε πότε θα τα πλένετε!

Επίσης για το μέγεθος έχει να κάνει κ πόσο θα γεννηθεί το μωράκι σου κ πώς θα μεγαλώνει, αν θα είναι μικροκαμωμένο αν θα έχει πολύ βάρος ή λίγο, γενικά καλά έκανες κ δεν πήρες για 1 μήνα, γιατί αυτά δε φοριούνται σχεδόν ποτέ . Κατευθειαν 0-3 κ ας ειναι λιγο μεγάλα στην αρχή, το μεγάλα δεν πειράζει, το μικρά πειράζει!😊 κ όπως είπε κ η Εύα συνήθως από 4-5 μηνών φοράνε το 6-9, βέβαια εννοείται ό,τι έχεις θα φορέσεις αν τ κάνει, αλλά θα δεις κ το μωράκι σου , μην παίρνεις από τώρα πάρα πολλά όσο κι αν ενθουσιάζεσαι!😄

Ναι δε θα πάρω αλλά!! Φτάνει χαχα έχει οντως πολύ όμορφα δε ξερεις τι να παρεις!!! Κουβέρτες μου έφεραν πολλες δώρο κ δεν θα πάρω αλλες ισως καμία πιο λεπτή! Σαλιαρες να πάρω ακόμα ένα σετ των 5 γιατί αυτά έτσι κ αλλιως θα χρειαστούν κ μετά με το φαγητό!! Θα το δω το μωρό πως πάει κ ανάλογα θα αγοράσουμε κ μετά!! Νούμερο 1 ζήτημα να έχω 2 κ 3 από τη νύφη μου π δε τα έβαλαν ποτέ! Όποτε δε θα αγοράσω αλλά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/10/2022 at 11:01 ΜΜ, ο/η misofeggaro είπε:

@Raf123 @Nandia-έχετε μιλήσει με την @Antonia2;; έχει καιρό να γράψει!

Ναντια μου με το καλό ο γάμος σας, βίο ανθοσπαρτο εύχομαι! Και να πάτε και για την κόρη! 

Καλημέρα κορίτσι μου!! Καλό ΣΚ!! Μίλησα τη ρώτησα για το γάμο πως ήταν όλα καλά κ αυτή κ ο άντρας της μετά το χειρουργείο όλα πάνε καλά!! Απλά μου έλεγε ότι ξεκίνησε ένα προγραμμα για τη δουλεια κ έχει πολύ τρέξιμο! Της είπα τα νέα σας κάποια στιγμή θα μπει να σας διαβάσει και να σας γράψει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/10/2022 at 7:50 ΜΜ, ο/η PinkPearl είπε:

Καλησπέρα σας…βρίσκομαι στην 24η ημέρα σε κύκλο 27-28 ημερών. Είχα θετικό τεστ ωορρηξίας πριν 11 ημέρες.

Σήμερα έκανα τεστ clearblue πρώιμης ανίχνευσης και βγήκε θετικό. Έκανα και χοριακή με τιμή 53.85!

Το έστειλα στον γιατρό μου ο οποίος φυσικά είναι συγκρατημένος και μου ζήτησε επανάληψη της χοριακής την Δευτέρα. Ποιος περιμένει μέχρι τότε 😢

Απο τη μία πάω να χαρώ από την άλλη απογοητεύομαι καθώς είχα πριν 10 μήνες βιοχημική. Επίσης έχω διαβάσει για τόσες περιπτώσεις που δεν προχώρησαν και πραγματικά θέλω να βάλω τα κλάματα…όσο περνάνε οι ώρες τόσο δεν πιστεύω πως θα προχωρήσει…….

καταλαβαίνετε την αγωνία μου και την απελπισία μου κάποιες στιγμές; Πως θα περάσουν οι μέρες….

Συγχαρητήρια είσαι εγκυος 👶👶❤️❤️❤️ Όλα καλά θα πάνε!!! Θα αναμένουμε τα νέα σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marakineos είπε:

Kαλημέρα κορίτσια,

Λυπάμαι @marinamanoulitsa, υπομονή αφου το θες τόσο θα το πετύχεις. Αν θυμάμαι καλά έχεις ήδη 2 παιδάκια ε? Μπράβο σου που θες τόσο το τρίτο, σε θαυμάζω πραγματικά. Εγώ ήδη σκέφτομαι πως θα είναι με 2 παιδάκια και αν θα τα καταφέρνω κλπ.

@Nandia- η ώρα η καλή.

@PinkPearlσυγχαρητήρια, όλα θα πάνε καλά!

Σας διαβάζω κορίτσια αλλά δεν έχω προλάβει να γράψω, οι αναγούλες ειδικά το πρωι έως το μεσημέρι δεν με αφήνουν, κάνω 1 φορά εμετό σίγουρα στη δουλειά. Τουλάχιστον νομίζω πως κάπως έχω σταθεροποιηθεί, δεν είμαι όλες τις ώρες σαν να έχω γαστρεντερίτιδα. Μπορώ να φάω μόνο πατάτες μακαρόνια κλπ κ ευτυχώς κ κανένα φρουτάκι.

Υπομονή κορίτσι μου!! Θα περάσουν αυτά και θα απολαμβάνεις την εγκυμοσύνη σου!! Κ εγώ έτσι τρεφόμουν το πρώτο τρίμηνο πατάτα βραστή κυρίως με λεμόνι κ αλάτι, ψωμί σκέτο φρυγανισμένο, κ μακαρονια σκέτα βραστά!! Σιγά σιγά θα δεις θα βάλεις κ το κρέας κ το ψάρι στη διατροφή κ τη σαλατα… ούτε νερό μπορούσα να πιω αναγούλα με το νέρο είχα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα είχα λιγες ημερες να μπω!! Είχα πολύ δουλεια!!! Σήμερα είμαι 30εβδομαδες ακριβώς θα τρελαθώ ποσό γρήγορα πέρασε ο καιρός!!!! Κ δε το πιστεύω ακόμη ότι λιγότερο από 10 εβδομαδες θα δω το μωρό μου!!!!! Είμαι κατενθουσιασμένη κ αγχωμένη ταυτόχρονα δεν ξέρω άμα θα τα καταφέρω με την αλλαγή πάνας με το θηλασμό με το ντύσιμο με το μπάνιο του!!! Αν θα είμαι καλή μητέρα με επιασε αυτό το άγχος τώρα…το ζουζουνι μου συνεχώς με κλωτσάει ειδικά εψές μολις γύριζα στο αριστερό πλευρό δε του άρεσε μάλλον κ με κλωτσούσε 😂😂😂 γενικά αισθάνομαι ακόμα καλά δε κουράζομαι τόσο όσο νόμιζα καποιες μερες είναι δύσκολες αλλά αλλες είμαι λες κ δεν είμαι εγκυος!! Η κοιλια μου ευτυχως είναι μικρούλα κ είμαι αρκετά ευκινητη την ευχαριστώ για αυτό!!! Καποιες φορες δεν μπορώ να πάρω ανάσα ή να έχω δυσπεψία, ή να με πονά το στομάχι!! Αλλά τις περισσότερες ημερες είμαι πολύ καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα είχα λιγες ημερες να μπω!! Είχα πολύ δουλεια!!! Σήμερα είμαι 30εβδομαδες ακριβώς θα τρελαθώ ποσό γρήγορα πέρασε ο καιρός!!!! Κ δε το πιστεύω ακόμη ότι λιγότερο από 10 εβδομαδες θα δω το μωρό μου!!!!! Είμαι κατενθουσιασμένη κ αγχωμένη ταυτόχρονα δεν ξέρω άμα θα τα καταφέρω με την αλλαγή πάνας με το θηλασμό με το ντύσιμο με το μπάνιο του!!! Αν θα είμαι καλή μητέρα με επιασε αυτό το άγχος τώρα…το ζουζουνι μου συνεχώς με κλωτσάει ειδικά εψές μολις γύριζα στο αριστερό πλευρό δε του άρεσε μάλλον κ με κλωτσούσε 😂😂😂 γενικά αισθάνομαι ακόμα καλά δε κουράζομαι τόσο όσο νόμιζα καποιες μερες είναι δύσκολες αλλά αλλες είμαι λες κ δεν είμαι εγκυος!! Η κοιλια μου ευτυχως είναι μικρούλα κ είμαι αρκετά ευκινητη την ευχαριστώ για αυτό!!! Καποιες φορες δεν μπορώ να πάρω ανάσα ή να έχω δυσπεψία, ή να με πονά το στομάχι!! Αλλά τις περισσότερες ημερες είμαι πολύ καλά!!!

Με το καλό !!!! Θα είσαι πολύ καλή μαμά !!!! Και όλα όσα σε αγχώνουν τώρα θα έρθει η ώρα που το ένστικτο σου  θα σε βοηθήσει να τα κανείς όλα όπως πρέπει !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!αυτά τα νέα μου... Όπως βλέπετε αρνητικότατο το ηλεκτρονικό... Άρα πάμε ξανά από την αρχή.. 6 ημέρες καθυστέρησης και τίποτα.. Μάλιστα.. Χάλασε πάλι ο κύκλος 

IMG_20221015_064616.jpg

Ξέρω είναι κουραστικό …. Εσυ με καθυστέρηση εμένα να μ έρχεται νωρίτερα !!!! Όμως όλα θα πάνε καλα ! Θα γίνει το θαυματακι ! Να σε ρωτήσω έκανες τεστ ωορρηξίας ; Και εάν ναι συμπίπτει με την καθυστέρηση ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Sunyyyyyy είπε:

Ξέρω είναι κουραστικό …. Εσυ με καθυστέρηση εμένα να μ έρχεται νωρίτερα !!!! Όμως όλα θα πάνε καλα ! Θα γίνει το θαυματακι ! Να σε ρωτήσω έκανες τεστ ωορρηξίας ; Και εάν ναι συμπίπτει με την καθυστέρηση ;

Όχι δεν ασχολούμαι άλλο με τεστακια.. Τζάμπα κόπος δεν με βοήθησαν καθόλου ούτε εμένα ούτε τον σύζυγο.. Το έβλεπε σαν αγγαρεία... Από αυτό τον μήνα θα κάνω οπότε μου βγει και αν γίνει ας γίνει ούτως ή άλλως δεν γίνεται τίποτα και που επιμένω να γίνει... Κουράστηκα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!αυτά τα νέα μου... Όπως βλέπετε αρνητικότατο το ηλεκτρονικό... Άρα πάμε ξανά από την αρχή.. 6 ημέρες καθυστέρησης και τίποτα.. Μάλιστα.. Χάλασε πάλι ο κύκλος 

IMG_20221015_064616.jpg

Δεν μπορώ να καταλάβω πως τόσες φορε΄ς τα τεστ σου έχουν δείξει θετικό και μετά τίποτα... 
Μίλα με το γιατρό σου φίλη μου να το ΄ψάξετε... 

ΥΓ μέχρι να δουμε αίμα ελπίζουμε ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@misofeggaro ωραία  φώτο!!

@Raf123 τι ωραία που γενικά νιώθεις καλά!! Ευχαριστιέσαι την εγκυμοσύνη σου και περιμένεις το μωρακι σου! ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/10/2022 at 10:34 ΠΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Μανούλες [smilie=binkybaby.g:
@ELK 27/8/22 κορίτσι
@evaioan 27/07/22 κορίτσι
@MyNa 04/07/22 κορίτσι
@babyblue94 κορίτσι

Εγκυούλες 🤰

@MyElpida 
@marakineos 02/06
@Nandia- 19/1 αγόρι
@Παρασκευαιδου 16/05
@Raf123 24/12 αγόρι

Μελλοντικές μανούλες 🛏️[smilie=love3.gif]🥊
@marinamanoulitsa 09/10
@misofeggaro 12/10


Όποιο άλλο κορίτσι θέλει να μπει στο πινακάκι μου το λέει. 
@marinamanoulitsa ελπίζω σε εσένα γιατί έβαλα θερμόμετρο και είναι στα τάρταρα... 

 

 

Εμένα το νινι γεννήθηκε 22/09❤️

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα είχα λιγες ημερες να μπω!! Είχα πολύ δουλεια!!! Σήμερα είμαι 30εβδομαδες ακριβώς θα τρελαθώ ποσό γρήγορα πέρασε ο καιρός!!!! Κ δε το πιστεύω ακόμη ότι λιγότερο από 10 εβδομαδες θα δω το μωρό μου!!!!! Είμαι κατενθουσιασμένη κ αγχωμένη ταυτόχρονα δεν ξέρω άμα θα τα καταφέρω με την αλλαγή πάνας με το θηλασμό με το ντύσιμο με το μπάνιο του!!! Αν θα είμαι καλή μητέρα με επιασε αυτό το άγχος τώρα…το ζουζουνι μου συνεχώς με κλωτσάει ειδικά εψές μολις γύριζα στο αριστερό πλευρό δε του άρεσε μάλλον κ με κλωτσούσε 😂😂😂 γενικά αισθάνομαι ακόμα καλά δε κουράζομαι τόσο όσο νόμιζα καποιες μερες είναι δύσκολες αλλά αλλες είμαι λες κ δεν είμαι εγκυος!! Η κοιλια μου ευτυχως είναι μικρούλα κ είμαι αρκετά ευκινητη την ευχαριστώ για αυτό!!! Καποιες φορες δεν μπορώ να πάρω ανάσα ή να έχω δυσπεψία, ή να με πονά το στομάχι!! Αλλά τις περισσότερες ημερες είμαι πολύ καλά!!!

Καλημέρα κορίτσι μου. 

Μπαίνω και σας διαβάζω αλλά δεν έχω πολύ χρόνο. 

Αυτές τις σκεψεις τις είχα και εγώ πριν γεννήσω. Οπότε μην αγχώνεσαι. Εγώ τις έχω ακόμα..

Το πιο όμορφο πράγμα που ένιωσε ήταν οι τελευταίες μέρες που ήθελα επιτέλους να γνωρίσω πως είναι το πλασματακι που κουνιόταν τόσο καιρό στην κοιλιά. Και μόλις το είδα στο μαιευτήριο είναι ότι πιο τέλειο σου συμβαίνει. Και μετά όλο έκλαιγα όταν το έβλεπα και έλεγα τώρα αυτό το δημιουργήσαμε από το μηδέν ;πως είναι δυνατόν; Είναι δικό μας αυτό το πλάσμα ;

Γενικά σπίτι και χωρίς καμία βοήθεια θέλω να τα έχω και όλα στην πένα. Φαγητό σπίτι μωρό. Είναι λίγο δύσκολα. Τώρα είμαστε 3 εβδομάδων. Προσπαθώ να συνηθίσω το ξενύχτι κάθε δύο ώρες να ξυπνάει και να θέλει να φάει. Και κάποιες φορές να μην θέλει να κοιμηθεί κατευθείαν. Τα μάτια να κλείνουν και να νιώθω τρομερή κοποση. Κάνω υπομονή να μεγαλώσει το στομαχακι, να τρώει πιο πολύ και να κοιμάται λίγο πιο πολύ. Τουλάχιστον 4 Ώρο. Χαχαχαχ ευτυχισμένη θα είμαι. 

Στην αρχή είναι πολύ δύσκολα. Τουλάχιστον για  μένα. Ένιωθα ότι τα κάνω όλα λάθος. Δεν ήξερα τι να κάνω με τον θηλασμό, με το μπάνιο, με όλα. Με τον ύπνο που δεν μου κοιμάται στο λίκνο και κλαίει και θέλει το κρεβάτι μας. Δεν είχα και κάποια καθοδήγηση γιατρό μαία κτλ. ( Ο παιδίατρος που βρήκα δεν είχε κενό και μας ξεπεταξε και δεν μας έδωσε πολλές οδηγίες. Στα τυφλά πάω μέχρι το επόμενο ραντεβού μας που είπα να του δώσω μια δεύτερη ευκαιρία πριν πάω αλλού. ) 

Αλλά γενικά το κλαμα είναι σύνηθες . Πιεζομαι και κλαιω και λέω να είμαι καλή μάνα. Είναι ευτυχισμένο το μωράκι μου. Δεν θέλω να το αφήνω να κλαιει καθόλου. Με πονάει η ψυχή μου. Και έτσι είναι κολλημένο όλη μέρα. Και όλα τα λεπτά κινούνται γύρω από το μωρό. Ακόμα και τουαλέτα τρέχω για να πάω. Είναι δύσκολο να θα περάσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Δεν μπορώ να καταλάβω πως τόσες φορε΄ς τα τεστ σου έχουν δείξει θετικό και μετά τίποτα... 
Μίλα με το γιατρό σου φίλη μου να το ΄ψάξετε... 

ΥΓ μέχρι να δουμε αίμα ελπίζουμε ❤️ 

Μου ήρθε πριν λίγο και με πεθαίνει η κοιλιά μου και πολύ αίμα... Ενώ τον τελευταίο καιρό δεν είχα αίμα πολύ... Μάλλον από την καθυστέρηση... Κάνουν και λάθη ρε συ τα τεστ..Εμένα μου έχει πει ο καινούργιος γυναικολόγος μην ασχολείσαι με τεστ δεν τα εμπιστεύομαι.. Ξέρεις λέει πόσες μου λέτε είναι θετικό και μετά η χοριακη είναι αρνητική;;; ή το αντίθετο να είναι αρνητικά και να είναι έγκυες;  μόνο χοριακη εμπιστεύομαι λέει!! βάλε μου νέα ημερομηνία αγαπημένη μου...

13/11 👌 και πάμε ξανά από την αρχή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marakineos είπε:

Kαλημέρα κορίτσια,

Λυπάμαι @marinamanoulitsa, υπομονή αφου το θες τόσο θα το πετύχεις. Αν θυμάμαι καλά έχεις ήδη 2 παιδάκια ε? Μπράβο σου που θες τόσο το τρίτο, σε θαυμάζω πραγματικά. Εγώ ήδη σκέφτομαι πως θα είναι με 2 παιδάκια και αν θα τα καταφέρνω κλπ.

@Nandia- η ώρα η καλή.

@PinkPearlσυγχαρητήρια, όλα θα πάνε καλά!

Σας διαβάζω κορίτσια αλλά δεν έχω προλάβει να γράψω, οι αναγούλες ειδικά το πρωι έως το μεσημέρι δεν με αφήνουν, κάνω 1 φορά εμετό σίγουρα στη δουλειά. Τουλάχιστον νομίζω πως κάπως έχω σταθεροποιηθεί, δεν είμαι όλες τις ώρες σαν να έχω γαστρεντερίτιδα. Μπορώ να φάω μόνο πατάτες μακαρόνια κλπ κ ευτυχώς κ κανένα φρουτάκι.

Ναι κορίτσι μου έχω ήδη 2 αγόρια... Αυτά που σκέφτεσαι τα σκεφτόμουν και εγώ... Πως θα είναι με το δεύτερο;; δεν υπάρχουν συμβουλές... Υπάρχει η καθημερινότητα που πρέπει πάλι να ρυθμιστεί από την αρχή με βάση το νέο ανθρωπάκι που έρχεται στην οικογένειά σας.. Μέχρι να βρεις τα πατηματα σου είναι μετά όλα πάνε ρολόι... Θέλω τρίτο πάρα πολύ!!! Πάντα ονειρευόμουν να έχω 3 παιδάκια... Παραλίγο θα είχα και τρίτο αλλά δεν μου έκανε την χάρη... Μας παιδεύει αλλά θα έρθει το νιώθω!!!!!! Φιλιά και να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανούλες [smilie=binkybaby.g:
@ELK 27/8/22 κορίτσι
@evaioan 27/07/22 κορίτσι
@MyNa 04/07/22 κορίτσι
@babyblue94 κορίτσι

Εγκυούλες 🤰

@MyElpida 
@marakineos 02/06
@Nandia- 19/1 αγόρι
@Παρασκευαιδου 16/05
@Raf123 24/12 αγόρι 
@marakineos 

Μελλοντικές μανούλες 🛏️[smilie=love3.gif]🥊
@marinamanoulitsa 13/11
@misofeggaro 11/11

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marakineos είπε:

@misofeggaro ωραία  φώτο!!

@Raf123 τι ωραία που γενικά νιώθεις καλά!! Ευχαριστιέσαι την εγκυμοσύνη σου και περιμένεις το μωρακι σου! ❤️

 

Σε ευχαριστώ!
Σε έβαλα και στο πινακάκι μας ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα γλυκά κορίτσια μου!! Τι κάνετε? Ελπιζω να ειστε ολες πολύ καλα!!!

Εχω να μπω καποιες εβδομαδες στο φορουμ γιατι μετακομιζω και μαζι με αγορες για πραγματα μωρου, καποια οικογενειακα θεματα και δουλεια κλπ τα εχω δει ολα!!!

Ειμαι πλεον 35η εβδομαδα (το γραφω και δεν το πιστευω!!)  και λογικα μεχει τις 20 Νοεμβριου θα εχω γεννησει!! Πηρα μια αποφαση τελευταια στιγμη κατα 99% θα γεννησω στην Αθηνα παρα την ταλαιπωρια γιατι αισθανομαι μεγαλυτερη ασφαλεια.

Θα διαβασω τωρα τα νεα σας αναλυτικα αλλα ηθελα να γραψω ενα ποστ  να σας ευχαριστησω ολες σας μεσα απτην καρδια μου για την πολυ ομορφη παρεα, τις συβουλες την υποστηριξη και ολα τα υπολοιπα τον τελευταιο χρονο!  @Nandia- @Raf123 @Antonia2 @evaioan @lactaki @Tokyo @marinamanoulitsa@Froufro@Princess28 @babyblue94 @Elk@MyNa @Γιάννα 36  (Συγγνώμη αν ξεχνάω κάποια!!)Πραγματικα η βοηθεια σας ηταν πολυτιμη και χωρις εσας δεν θα τα ειχα καταφερει η σιγουρα δεν θα ηταν η ιδια εμπειρια.

Τελος επειδη ολη την εγκυμοσυνη ως τωρα την περασα με σοβαρα συμπτωματα αγχωδους διαταραχης και ακομη ανησυχω αν εχω κανει κακο στο εμβρυο με ολα αυτα   θα ηθελα να συμβουλεψω οποιο κοριτσι ειναι στις προσπαθειες να μεινει εγκυος να φροντισει οσο μπορει καλυτερα την ψυχικη υγεια πριν γιατι ειναι κριμα τετοια θεματα να μας χαλανε μια τοσο ομορφη στιγμη

Εχετε μεσα απτην καρδια μου ολες τις πιο θερμες μοτ ευχες ειτε περιμενετε ηδη τι μωρακι σας ειτε ειστε στις προσπαθειες ακομη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Μανούλες [smilie=binkybaby.g:
@ELK 27/8/22 κορίτσι
@evaioan 27/07/22 κορίτσι
@MyNa 04/07/22 κορίτσι
@babyblue94 κορίτσι

Εγκυούλες 🤰

@MyElpida 
@marakineos 02/06
@Nandia- 19/1 αγόρι
@Παρασκευαιδου 16/05
@Raf123 24/12 αγόρι 
@marakineos 

Μελλοντικές μανούλες 🛏️[smilie=love3.gif]🥊
@marinamanoulitsa 13/11
@misofeggaro 11/11

Αγαπητή συνονόματη, εγώ έχω γεννήσει 03/09/20 κ 16/03/22 τα δύο μικράκια. Δε ξέρω αν θέλεις να με βάλεις😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

τέλεια μια χαρά!! Όχι δε θα πάρω άλλα μακάρι να τα βάλουμε όλα αυτά χαχα!!! 

 

Σε ευχαριστώ ναι 3-6 πήρα λίγο περισσότερα! Αν χρειαστώ κ αλλά ευτυχως με το online σε 2-3 ημερες έρχονται!! 

 

οκ άρα κ από αυτά όχι πολλά και όχι ξεχωριστά για το κάθε μερος που θα ειναι το μωρό!! Μου πήρε η πεθερά μου 6 πάνες και 2 η μαμα μου κ πήρα κ εγώ 3! Θα πάμε σήμερα για τα σεντονακια κ θα δω μπορεί να πάρω ακόμα λιγες πάνες! 
 

 

Σε ευχαριστώ πολύ!! Σαλιάρης πήρα αλλά όχι πολλες! Να πάρω ακόμα ένα σετ των 5 που έχει! Επειδή θα είναι κ χειμωνας σκέφτομαι κ το πλυντήριο ξερεις…δεν ξέρω αν θα βάλουμε από την αρχή στεγνωτήριο θα δούμε τα λεφτά!! Μου έδωσε η μαμα μου πυτζαμες γιατί έχει αρκετές καινούργιες π δε τις φορεί κ πήρα από H&M φανελάκια θηλασμού! Θα τα φοράω από μέσα! Το νυχτικό βολεύει καλύτερα λες να πάρω και νυχτικό;; 

 

Αα σε ευχαριστώ πολύ!! Κ εμας ο ανιψιός μου δεν άλλαζε εύκολα νούμερα ακόμα κ τώρα π είναι 3 ετών φοράει άνετα τα 2-3 αντί τα 3-4! Δεν θα πάρω άλλα! Κ καλά λες μετά θα είναι κ οι εκπτώσεις όποτε θα πάρω κ τότε ότι χρειάζομαι!!! Κ οι περισσότεροι ναι θα φέρουν 6-9 αν κ τότε θα είναι καλοκαίρι για το μωρό…! 
 

Ναι ναι έχετε δίκιο κορίτσια σας ευχαριστώ!!! Κ τώρα με το online σε 2-3 ημερες είναι στο σπίτι σου!! Πως είσαι εσυ;;; Σήμερα είμαι 30 ακριβώς σε 10 εβδομαδες θα γνωρίσω το μωρό απίστευτο μου φαίνεται 

 

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Καλή ιδέα αυτό με τα σεντονακια! Εγώ θα χρειαστώ χειμερινά βέβαια γιατί θα είναι χειμωνας! Αλλά καλοκαιρινά σεντονακια καλή ιδέα να δώσω κ εγώ στη γιαγιά μου να μου κάνει πολλά!! Μπουρνούζια έχω 4 μιυ έφεραν ήδη δώρο από το πάρτυ φύλου οπως κ κουβέρτες δεν θα πάρω αλλες!! Πετσετουλες εννοείς αυτά τα μικρά που κάνουν κ για μεγάλους;; Ή τα πήρες από κάπου ειδικά για βρέφη; 

 

Ναι δε θα πάρω αλλά!! Φτάνει χαχα έχει οντως πολύ όμορφα δε ξερεις τι να παρεις!!! Κουβέρτες μου έφεραν πολλες δώρο κ δεν θα πάρω αλλες ισως καμία πιο λεπτή! Σαλιαρες να πάρω ακόμα ένα σετ των 5 γιατί αυτά έτσι κ αλλιως θα χρειαστούν κ μετά με το φαγητό!! Θα το δω το μωρό πως πάει κ ανάλογα θα αγοράσουμε κ μετά!! Νούμερο 1 ζήτημα να έχω 2 κ 3 από τη νύφη μου π δε τα έβαλαν ποτέ! Όποτε δε θα αγοράσω αλλά!! 

Εμένα με βόλεψαν τα νυχτικα λόγω καλοκαιριού τώρα όσο κρυώνει ο καιρός θα το γυρίσω σε μακρυμανικη μπιτζαμα και φανελάκι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημέρα γλυκά κορίτσια μου!! Τι κάνετε? Ελπιζω να ειστε ολες πολύ καλα!!!

Εχω να μπω καποιες εβδομαδες στο φορουμ γιατι μετακομιζω και μαζι με αγορες για πραγματα μωρου, καποια οικογενειακα θεματα και δουλεια κλπ τα εχω δει ολα!!!

Ειμαι πλεον 35η εβδομαδα (το γραφω και δεν το πιστευω!!)  και λογικα μεχει τις 20 Νοεμβριου θα εχω γεννησει!! Πηρα μια αποφαση τελευταια στιγμη κατα 99% θα γεννησω στην Αθηνα παρα την ταλαιπωρια γιατι αισθανομαι μεγαλυτερη ασφαλεια.

Θα διαβασω τωρα τα νεα σας αναλυτικα αλλα ηθελα να γραψω ενα ποστ  να σας ευχαριστησω ολες σας μεσα απτην καρδια μου για την πολυ ομορφη παρεα, τις συβουλες την υποστηριξη και ολα τα υπολοιπα τον τελευταιο χρονο!  @Nandia- @Raf123 @Antonia2 @evaioan @lactaki @Tokyo @marinamanoulitsa@Froufro@Princess28 @babyblue94 @Elk@MyNa @Γιάννα 36  (Συγγνώμη αν ξεχνάω κάποια!!)Πραγματικα η βοηθεια σας ηταν πολυτιμη και χωρις εσας δεν θα τα ειχα καταφερει η σιγουρα δεν θα ηταν η ιδια εμπειρια.

Τελος επειδη ολη την εγκυμοσυνη ως τωρα την περασα με σοβαρα συμπτωματα αγχωδους διαταραχης και ακομη ανησυχω αν εχω κανει κακο στο εμβρυο με ολα αυτα   θα ηθελα να συμβουλεψω οποιο κοριτσι ειναι στις προσπαθειες να μεινει εγκυος να φροντισει οσο μπορει καλυτερα την ψυχικη υγεια πριν γιατι ειναι κριμα τετοια θεματα να μας χαλανε μια τοσο ομορφη στιγμη

Εχετε μεσα απτην καρδια μου ολες τις πιο θερμες μοτ ευχες ειτε περιμενετε ηδη τι μωρακι σας ειτε ειστε στις προσπαθειες ακομη!

Με το καλό κοπέλα μου ότι καλύτερο εύχομαι σε εσενα και το μωρακι σου.. λίγο έμεινε για να το πάρεις στην αγκαλιά σου💕

οπου νιώθεις εσυ καλύτερα να πας να γεννήσεις και εγω Αθήνα πήγα ήταν ταλαιπωρία γιατί ήμουν λίγο μακριά αλλά δεν το μετάνιωσα όποτε θα μπορέσεις να μας γράφεις τα νέα σου  😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημέρα γλυκά κορίτσια μου!! Τι κάνετε? Ελπιζω να ειστε ολες πολύ καλα!!!

Εχω να μπω καποιες εβδομαδες στο φορουμ γιατι μετακομιζω και μαζι με αγορες για πραγματα μωρου, καποια οικογενειακα θεματα και δουλεια κλπ τα εχω δει ολα!!!

Ειμαι πλεον 35η εβδομαδα (το γραφω και δεν το πιστευω!!)  και λογικα μεχει τις 20 Νοεμβριου θα εχω γεννησει!! Πηρα μια αποφαση τελευταια στιγμη κατα 99% θα γεννησω στην Αθηνα παρα την ταλαιπωρια γιατι αισθανομαι μεγαλυτερη ασφαλεια.

Θα διαβασω τωρα τα νεα σας αναλυτικα αλλα ηθελα να γραψω ενα ποστ  να σας ευχαριστησω ολες σας μεσα απτην καρδια μου για την πολυ ομορφη παρεα, τις συβουλες την υποστηριξη και ολα τα υπολοιπα τον τελευταιο χρονο!  @Nandia- @Raf123 @Antonia2 @evaioan @lactaki @Tokyo @marinamanoulitsa@Froufro@Princess28 @babyblue94 @Elk@MyNa @Γιάννα 36  (Συγγνώμη αν ξεχνάω κάποια!!)Πραγματικα η βοηθεια σας ηταν πολυτιμη και χωρις εσας δεν θα τα ειχα καταφερει η σιγουρα δεν θα ηταν η ιδια εμπειρια.

Τελος επειδη ολη την εγκυμοσυνη ως τωρα την περασα με σοβαρα συμπτωματα αγχωδους διαταραχης και ακομη ανησυχω αν εχω κανει κακο στο εμβρυο με ολα αυτα   θα ηθελα να συμβουλεψω οποιο κοριτσι ειναι στις προσπαθειες να μεινει εγκυος να φροντισει οσο μπορει καλυτερα την ψυχικη υγεια πριν γιατι ειναι κριμα τετοια θεματα να μας χαλανε μια τοσο ομορφη στιγμη

Εχετε μεσα απτην καρδια μου ολες τις πιο θερμες μοτ ευχες ειτε περιμενετε ηδη τι μωρακι σας ειτε ειστε στις προσπαθειες ακομη!

Με το καλό κοπέλα μου!!πολύ όμορφα λόγια!! Και εγώ χωρίς εσάς σίγουρα θα ήμουν χειρότερα.. Χάρηκα που μπήκα στην παρέα σας....ειμαστε η μία στήριγμα στην άλλη και είναι πολύ όμορφο!!! Σου εύχομαι με το καλό και με έναν πόνο ❤️❤️ να σου πάνε όλα δεξιά!!!! Συγχαρητήρια έτσι να κάνεις όπου νιώθεις ασφάλεια να γεννήσεις και όπως εσύ θέλεις... Φυσιολογικά, επισκληρηδιο ή όχι.. Καισαρική... Ότι είναι ασφαλές για εσένα και το μωράκι σου!!! Γιατί αγχώδης διαταραχή;;; είχες άγχος για την εγκυμοσύνη;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημέρα γλυκά κορίτσια μου!! Τι κάνετε? Ελπιζω να ειστε ολες πολύ καλα!!!

Εχω να μπω καποιες εβδομαδες στο φορουμ γιατι μετακομιζω και μαζι με αγορες για πραγματα μωρου, καποια οικογενειακα θεματα και δουλεια κλπ τα εχω δει ολα!!!

Ειμαι πλεον 35η εβδομαδα (το γραφω και δεν το πιστευω!!)  και λογικα μεχει τις 20 Νοεμβριου θα εχω γεννησει!! Πηρα μια αποφαση τελευταια στιγμη κατα 99% θα γεννησω στην Αθηνα παρα την ταλαιπωρια γιατι αισθανομαι μεγαλυτερη ασφαλεια.

Θα διαβασω τωρα τα νεα σας αναλυτικα αλλα ηθελα να γραψω ενα ποστ  να σας ευχαριστησω ολες σας μεσα απτην καρδια μου για την πολυ ομορφη παρεα, τις συβουλες την υποστηριξη και ολα τα υπολοιπα τον τελευταιο χρονο!  @Nandia- @Raf123 @Antonia2 @evaioan @lactaki @Tokyo @marinamanoulitsa@Froufro@Princess28 @babyblue94 @Elk@MyNa @Γιάννα 36  (Συγγνώμη αν ξεχνάω κάποια!!)Πραγματικα η βοηθεια σας ηταν πολυτιμη και χωρις εσας δεν θα τα ειχα καταφερει η σιγουρα δεν θα ηταν η ιδια εμπειρια.

Τελος επειδη ολη την εγκυμοσυνη ως τωρα την περασα με σοβαρα συμπτωματα αγχωδους διαταραχης και ακομη ανησυχω αν εχω κανει κακο στο εμβρυο με ολα αυτα   θα ηθελα να συμβουλεψω οποιο κοριτσι ειναι στις προσπαθειες να μεινει εγκυος να φροντισει οσο μπορει καλυτερα την ψυχικη υγεια πριν γιατι ειναι κριμα τετοια θεματα να μας χαλανε μια τοσο ομορφη στιγμη

Εχετε μεσα απτην καρδια μου ολες τις πιο θερμες μοτ ευχες ειτε περιμενετε ηδη τι μωρακι σας ειτε ειστε στις προσπαθειες ακομη!

Με το καλό να περάσει κι αυτός ο μήνας και να υποδεχτείτε το μπεμπάκι! Είμαι σίγουρη πως από τη στιγμή που το δεις θα ξεχάσεις όλα τα υπόλοιπα! 

Δυστυχώς, η ζωή έτσι είναι, τα προβλήματα γύρω μας δεν σταματούν σε όποια φάση κι αν βρισκόμαστε, αλλά με υπομονή κι επιμονή όλα λύνονται ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημέρα γλυκά κορίτσια μου!! Τι κάνετε? Ελπιζω να ειστε ολες πολύ καλα!!!

Εχω να μπω καποιες εβδομαδες στο φορουμ γιατι μετακομιζω και μαζι με αγορες για πραγματα μωρου, καποια οικογενειακα θεματα και δουλεια κλπ τα εχω δει ολα!!!

Ειμαι πλεον 35η εβδομαδα (το γραφω και δεν το πιστευω!!)  και λογικα μεχει τις 20 Νοεμβριου θα εχω γεννησει!! Πηρα μια αποφαση τελευταια στιγμη κατα 99% θα γεννησω στην Αθηνα παρα την ταλαιπωρια γιατι αισθανομαι μεγαλυτερη ασφαλεια.

Θα διαβασω τωρα τα νεα σας αναλυτικα αλλα ηθελα να γραψω ενα ποστ  να σας ευχαριστησω ολες σας μεσα απτην καρδια μου για την πολυ ομορφη παρεα, τις συβουλες την υποστηριξη και ολα τα υπολοιπα τον τελευταιο χρονο!  @Nandia- @Raf123 @Antonia2 @evaioan @lactaki @Tokyo @marinamanoulitsa@Froufro@Princess28 @babyblue94 @Elk@MyNa @Γιάννα 36  (Συγγνώμη αν ξεχνάω κάποια!!)Πραγματικα η βοηθεια σας ηταν πολυτιμη και χωρις εσας δεν θα τα ειχα καταφερει η σιγουρα δεν θα ηταν η ιδια εμπειρια.

Τελος επειδη ολη την εγκυμοσυνη ως τωρα την περασα με σοβαρα συμπτωματα αγχωδους διαταραχης και ακομη ανησυχω αν εχω κανει κακο στο εμβρυο με ολα αυτα   θα ηθελα να συμβουλεψω οποιο κοριτσι ειναι στις προσπαθειες να μεινει εγκυος να φροντισει οσο μπορει καλυτερα την ψυχικη υγεια πριν γιατι ειναι κριμα τετοια θεματα να μας χαλανε μια τοσο ομορφη στιγμη

Εχετε μεσα απτην καρδια μου ολες τις πιο θερμες μοτ ευχες ειτε περιμενετε ηδη τι μωρακι σας ειτε ειστε στις προσπαθειες ακομη!

Με το καλό να έρθει το μωράκι σας!!! Να είσαι ήρεμη κ θα πάνε όλα τέλεια!! Είναι το μεγαλυτερο δώρο, θα το βλεπεις κ δε θα το πιστευεις. Ο καιρός περναει πολυ γρήγορα.. Να μας πεις νέα σου όταν με το καλό γεννήσεις κ μπορείς.. 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...