Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτώβριε Καλωσηρθες, γέμισε μας τις κοιλίτσες ❤️


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Εγώ δυστυχώς σήμερα τον έζησα στο περίπου τον εφιάλτη σου… Είχα αίμα στο σκούπισμα , έτρεξα να με δει ο γιατρός μου, πήγα κ για καρδιοτοκογράφημα στο νοσοκομείο που ελπίζω να γεννήσω κ ευτυχώς δεν είδαν κάτι κακό ή περίεργο. Μπορεί το αίμα να οφείλεται στην περίδεση που είχα κάνει επειδή πιέζεται το ράμμα. Όπως κ να έχει όλοι μου είπαν ακινησία κ δύσκολα είμαι με ένα τρίχρονο στο σπίτι. Αύριο έχω το ντόπλερ ευτυχώς κ θα με ξεψαχνίσει κ ο άλλος γιατρός. Δεν είναι υποχρεωτικό, θα το έκανα σαν ένα τελευταίο check, αλλά μετά το σημερινό εννοείτε πως δεν θα το άφηνα. Μακάρι να πάει καλά κ η εγκυμοσύνη της νύφης σου❤️.

Πως να κάτσεις ακίνητη;;;έτσι και εμένα που ήταν 2, 5 ετών ο μεγάλος επειδή έτρεχα οοοολη την ημέρα είχα πόνους και έπινα utregostan αλλά ακίνητη ποτέ δεν κατάφερα να κάτσω!!εύχομαι με το καλό και να μην είναι τίποτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 342
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 11 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Εύχομαι να είναι όλα τέλεια κορίτσι μου, είχε συμβεί και στην μαμά μου μετά από περίδεση... να μας γράψεις νέα σου μετά από τον γιατρό ❤️

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Σήμερα δεν είχα καθόλου αίμα, ούτε ροζ, άρα ευελπιστώ πως έφταιγε το ράμμα. Είμαι 32 κ 4 σήμερα κ ο γιατρός μου με θέλει κρεβατωμένη για 10 μέρες ώστε να κλείσω τουλάχιστον τις 34. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Πως να κάτσεις ακίνητη;;;έτσι και εμένα που ήταν 2, 5 ετών ο μεγάλος επειδή έτρεχα οοοολη την ημέρα είχα πόνους και έπινα utregostan αλλά ακίνητη ποτέ δεν κατάφερα να κάτσω!!εύχομαι με το καλό και να μην είναι τίποτα 

Ευχαριστώ κορίτσι μου!! Γενικά πρόσεχα πολύ κ στο σπίτι τα πάνω πάνω. Έφερνα γυναίκα για τη γενική. Στο κομμάτι του μικρού δυστυχώς θα επιβαρυνθεί τώρα ο σύζυγος. Θα τον αφήνουμε πλέον στον παιδικό 8ωρο απ ´οτι 4ωρο κ ο θεός βοηθός. Αν τα βρούμε δύσκολα θα έρθει κ η μανούλα μου κ ας είναι 350 χλμ μακριά, αν κ ελπίζω να βοηθήσουν κ τα πεθερικά μου. Το θέλαμε πολύ αυτό το μωρό για να μην κάνουμε ότι είναι δυνατό να γεννηθεί στην ώρα του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Έχασα πολύ συζήτηση!

Εγώ είμαι 3,5 ώρες από Αθήνα, και ο γιατρός με είχε στείλει νωρίτερα για να είμαι κοντά στο μαιευτήριο καθώς είχα από νωρίς πολλές συσπάσεις. Μόλις βγήκαμε από το μαιευτήριο ταξιδέψαμε αμέσως και όλα καλά.

Σε αυτήν την εγκυμοσύνη να πάνε όλα καλά δεν ξέρω πως θα το κα΄νω, έχω και τον μικρό μου τώρα θα είναι δύσκολο να φύγω νωρίτερα για Αθήνα, θα δείξει΄.

Σήμερα έχω το δεύτερο ραντεβού στον γιατρό, είμαι 7 κ 6. Οι αναγουλες κ ο εμετός συνεχίζονται, βέβαια χθες κατάφερα και έφαγα κοτόπουλο που είναι πρόοδος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Εγώ δυστυχώς σήμερα τον έζησα στο περίπου τον εφιάλτη σου… Είχα αίμα στο σκούπισμα , έτρεξα να με δει ο γιατρός μου, πήγα κ για καρδιοτοκογράφημα στο νοσοκομείο που ελπίζω να γεννήσω κ ευτυχώς δεν είδαν κάτι κακό ή περίεργο. Μπορεί το αίμα να οφείλεται στην περίδεση που είχα κάνει επειδή πιέζεται το ράμμα. Όπως κ να έχει όλοι μου είπαν ακινησία κ δύσκολα είμαι με ένα τρίχρονο στο σπίτι. Αύριο έχω το ντόπλερ ευτυχώς κ θα με ξεψαχνίσει κ ο άλλος γιατρός. Δεν είναι υποχρεωτικό, θα το έκανα σαν ένα τελευταίο check, αλλά μετά το σημερινό εννοείτε πως δεν θα το άφηνα. Μακάρι να πάει καλά κ η εγκυμοσύνη της νύφης σου❤️.

Καλημέρα!!! Εννοείται να πας να το κανεις!!! Ξεκουρασου όσο μπορείς!! Το ξέρω είναι πολύ δύσκολο με ένα άλλο παιδί 3 χρόνων θέλει συνέχεια παιχνίδι κ σημασία βαριέται μόνο του! 
 

μας έστειλε μήνυμα διπλασίασε το νούμερο ήταν 45 κ έγινε 101!! Χαρήκαμε πολύ σήμερα ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Elk είπε:

Μεγάλωσε το μωρακι σου τι καλά 😊 και εμένα Doppler μου την έκανε ο γιατρός μου και αν χρειαζόταν τότε θα με έστελνε σε εμβρυολογο όπως και με έστειλε τελικα.. μην σε ανησυχεί το βάρος του μωρού αφού στο λέει και η γιατρός σου.. και εμένα μου έλεγαν μικρό μικρό και τελικα ήταν μια χαρά το μωρο.. 

Για να πάρει θέση λένε πρέπει να πέσει χαμηλά το μωρο και σφηνώσει το κεφάλι του στην λεκάνη όσο είναι ψηλά μπορεί να γυρίσει ξανά… εμένα πάντως που είχε πάρει θέση με το κεφάλι κάτω όπως εσένα έμεινε κάτω δεν είχε ξανά γυρίσει μέχρι το τέλος 

Ναι μου είπε τώρα παιρνουν την θέση τους συνήθως!!! Άντε μακάρι να μείνει έτσι! 
 

Δεν ανησυχώ όσο είναι στις καμπύλες ανάπτυξης!! Η γιατρος λέει μια χαρά θα είναι κ εύκολο στο να βγει 🤣🤣 γενικά δεν με αγχώνει πολύ ευτυχως! Αλλά μου είπε την ασπιρίνη να μη τη σταματήσω τουλάχιστο προληπτικά κάτι κάνει…!! 
 

στις πριν 12 ώρες, ο/η Froufro είπε:

@Raf123 μου με το καλό να πάνε όλα καλά για την νύφη σου και να έχετε άλλο ένα μωράκι στην οικογένεια!!!! ❤️

Όσο για τους εφιάλτες γνωστή κατάσταση στην εγκυμοσύνη!!! Έβλεπα ότι χειρότερο μπορούσε να συμβεί...

 

Έκανε το πρωί κ βγήκαν τα αποτελέσματα πριν από λιγο διπλασίασε!! 🥳🥳🥳🥳 ευχόμαστε να πάνε όλα καλά ως το τελος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα!!! Εννοείται να πας να το κανεις!!! Ξεκουρασου όσο μπορείς!! Το ξέρω είναι πολύ δύσκολο με ένα άλλο παιδί 3 χρόνων θέλει συνέχεια παιχνίδι κ σημασία βαριέται μόνο του! 
 

μας έστειλε μήνυμα διπλασίασε το νούμερο ήταν 45 κ έγινε 101!! Χαρήκαμε πολύ σήμερα ❤️❤️❤️

Αχ τέλειαααα μπράβο!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια... Θέλω τις γνώμες σας... 

Όλοι μου λένε ακόμα και ο άνδρας μου αν είναι να έρθει θα έρθει... Ξέρετε κάτι;; θέλω να μπω στη διαδικασία σπερματεγχυσης... Να το κάνω ή όχι;;; θα με πουν όλοι υπερβολικη δεν με καταλαβαίνουν.... 

Και επίσης αξίζει;;;; ή είναι το ίδιο με απλή επαφή;;;; τι λέτε;;;; οποία ξέρει ας με κατατοπίσει... Εξωσωματική με τίποτα δεν θα κάνω.. Αλλά αυτό;;;; 🤔🤔🤔 κουράστηκα μετά από δύο παλινδρομες να προσπαθώ και να απογοητευομαι συνεχώς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια... Θέλω τις γνώμες σας... 

Όλοι μου λένε ακόμα και ο άνδρας μου αν είναι να έρθει θα έρθει... Ξέρετε κάτι;; θέλω να μπω στη διαδικασία σπερματεγχυσης... Να το κάνω ή όχι;;; θα με πουν όλοι υπερβολικη δεν με καταλαβαίνουν.... 

Και επίσης αξίζει;;;; ή είναι το ίδιο με απλή επαφή;;;; τι λέτε;;;; οποία ξέρει ας με κατατοπίσει... Εξωσωματική με τίποτα δεν θα κάνω.. Αλλά αυτό;;;; 🤔🤔🤔 κουράστηκα μετά από δύο παλινδρομες να προσπαθώ και να απογοητευομαι συνεχώς

Γεια σου Μαρίνα! η σπερματέγχυση είναι περίπου σαν επαφή. Απλά το σπέρμα κάνει μικρότερη διαδρομή. Δεν έχει όμως φοβερές πιθανότητες παραπάνω απο επαφή! Επίσης είναι μια μέθοδος που προτείνεται σε μικρότερες γυναίκες, αν έχω καταλάβει καλά είσαι κάπου στα 35 σωστά; τότε εμένα ο γιατρός μου το είχε αποκλείσει ως μέθοδο. 

Όμως εμένα η απορία μου είναι αλλη... εσύ δεν εχεις πρόβλημα στη σύλληψη εφοσον έγκυος μένεις. Οπότε πως θα σε βοηθήσει η σπερματέγχυση; θέλω να πω οκ ακόμα κ αν πετύχει πως ξέρεις ότι δεν θα γίνει το ίδιο; συγνώμη γιατί μάλλον σε στενοχωρώ αλλά θεωρώ ότι το σωστό είναι να σου πω αυτό που σκέφτομαι. Δεν ξέρω αν το εχεις ΄ήδη κάνει αλλά μήπως το καλύτερο θα ήταν να διερευνήσεις τις αποβολές; ήταν κάτι τυχαίο λόγω ανωμαλίας του εμβρύου ή εχει ίσως να κάνει με κάποιο πρόβλημα (πχ θρομβοφιλία).

Το καλύτερο είανι να τα συζητήσεις με το γιατρό σου όλα αυτά για να σου λύσει κάθε απορία. Σου εύχομαι να έρθει το μωρό που επιθυμείς και μην αφήσεις κανένα να σε πει υπερβολική. Εφόσον το θες καλά κα΄νεις κ το παλεύεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinamanoulitsa με κάλυψε ακριβώς σε ότι σου είπε η Τοkyo.

Kαι όπως είπε αφού το θες τόσο μην ακους κανέναν, καλά κάνεις και το προσπαθείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα!!! Εννοείται να πας να το κανεις!!! Ξεκουρασου όσο μπορείς!! Το ξέρω είναι πολύ δύσκολο με ένα άλλο παιδί 3 χρόνων θέλει συνέχεια παιχνίδι κ σημασία βαριέται μόνο του! 
 

μας έστειλε μήνυμα διπλασίασε το νούμερο ήταν 45 κ έγινε 101!! Χαρήκαμε πολύ σήμερα ❤️❤️❤️

Υπερδιπλασιάστηκε!!!! Μπράβο το κορίτσι!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Ναι μου είπε τώρα παιρνουν την θέση τους συνήθως!!! Άντε μακάρι να μείνει έτσι! 
 

Δεν ανησυχώ όσο είναι στις καμπύλες ανάπτυξης!! Η γιατρος λέει μια χαρά θα είναι κ εύκολο στο να βγει 🤣🤣 γενικά δεν με αγχώνει πολύ ευτυχως! Αλλά μου είπε την ασπιρίνη να μη τη σταματήσω τουλάχιστο προληπτικά κάτι κάνει…!! 
 

Έκανε το πρωί κ βγήκαν τα αποτελέσματα πριν από λιγο διπλασίασε!! 🥳🥳🥳🥳 ευχόμαστε να πάνε όλα καλά ως το τελος!!!

Για το βάρος μην αγχώνεσαι, τα ίδια μου λέει κ ο δικός μου γιατρός. Τις εβδομάδες του να πάρει, γεννιούνται κ πιο εύκολα έτσι ειδικά με φυσιολογικό τοκετό😁. Κ εγώ κάνω προληπτικά αντιπηκτικές, το μόνο αρνητικό είναι η αραίωση του αίματος αλλά είναι πιο πολλά τα οφέλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια... Θέλω τις γνώμες σας... 

Όλοι μου λένε ακόμα και ο άνδρας μου αν είναι να έρθει θα έρθει... Ξέρετε κάτι;; θέλω να μπω στη διαδικασία σπερματεγχυσης... Να το κάνω ή όχι;;; θα με πουν όλοι υπερβολικη δεν με καταλαβαίνουν.... 

Και επίσης αξίζει;;;; ή είναι το ίδιο με απλή επαφή;;;; τι λέτε;;;; οποία ξέρει ας με κατατοπίσει... Εξωσωματική με τίποτα δεν θα κάνω.. Αλλά αυτό;;;; 🤔🤔🤔 κουράστηκα μετά από δύο παλινδρομες να προσπαθώ και να απογοητευομαι συνεχώς

Κορίτσι μου συμφωνώ κ εγώ με την Tokyo. Αν θυμάμαι καλά τα δύο παιδάκια σου τα έχεις από τον πρώτο σου γάμο; Υπάρχει κ το ενδεχόμενο να φταίει το σπέρμα για τις αποβολές, άρα αν δεν το έχετε ψάξει μπορείτε να ξεκινήσετε από εκεί. Βασικά μίλησε με τον γιατρό σου κ αυτός θα σε κατευθύνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zeta_ με τον άντρα μου είμαστε μαζί δεν χωρίσαμε 😜 ακόμα.. 🤣 Το σπερμα το ελέγξαμε και είναι γόνιμο... Απλά μου λένε στην σπερματεγχυση επεξεργαζεται και κρατιέται το καλό μέρος μόνο του σπέρματος.. 

@Tokyo τα έχω ψάξει.. Πήγα σε αιματολογο και δεν βρέθηκε τίποτα... Τα είδε και ο γυναικολόγος τα αποτελέσματα και μου είπαν και οι δύο ότι ήταν τυχαία γεγονότα χρωμοσομικη ανωμαλία και εφόσον έχουμε ήδη δύο φυσιολογικες εγκυμοσύνες θα έρθει και η τρίτη... Να μην αγχώνομαι και τα σχετικά... Ναι οκ θα έρθει αλλά πλέον δεν πιάνω κατευθείαν...ειμαι 34,5 ναι... Δεν ήξερα ότι υπάρχει όριο ηλικίας... Βασικά δίνω χρόνο έως το Πάσχα... Αν δεν γίνει έως τότε θα πάω να πω τον γυναικολόγο να μπούμε σε αυτή την διαδικασία... Αν με πει οκ θα το κάνω και αυτό.. 

@marakineos σε ευχαριστώ κοπέλα μου και εσένα 

 

Οπότε βλέπω την ανηψια μου.. Δίπλα φαντάζομαι και το δικό μου μωρό να ηταν.. Θα γεννουσαμε με 1 μήνα διαφορά...και πήρε το όνομά που θα έδινα και εγώ αν έκανα κοριτσάκι... Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα είναι η ανηψια μου η αγαπημένη  γιατί θα μου θυμίζει το μωρό μου που έγινε αγγελάκι ❣️❣️

Τα λέω εδώ γιατί κάπου θέλω να τα πω... Σε όποιον και να τα πω μου λέει άστα αυτά και κοίτα τα παιδιά σου!!!! Εύκολα τα λες αλλά οι πληγές υπάρχουν

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Γλυκιά μου❤️❤️❤️

Σου είχα γράψει ένα μήνυμα αλλά δεν το έστειλα και μετά χάθηκε …

Να κάνεις αυτό που σε κάνει να αισθάνεσαι καλά!! Αν στην Αθήνα νιώθεις πιο ήρεμη να γεννήσεις, αυτό να κάνεις..λογικά όπως σου είπε κι ο γιατρός σου για πρώτη γέννα έχεις ώρες μπροστά σου, πού μένεις αν επιτρέπεται;πόσο μακριά είσαι από Αθήνα;

Για το άγχος, επειδή έχω περάσει κάτι αντίστοιχο, δεν έχεις κάνει κακό στο μωράκι, μη σε αγχώνει αυτό!! Απλά να κοιτάς να είσαι καλά και ήρεμη, για σένα πρώταπολα😊

Ευχαριστώ κι εγώ γιατί είσαι από τις πιο γλυκές κοπέλες που γνώρισα εδώ!!!

Θα περιμένουμε νέα σου❤️❤️❤️

Εχω 5+ ωρες οδηγησης αλλα οπως λες κι εσυ νομιζω αξιζει τον κοπο για να αισθανομαι καλα. Μια φορα θα γεννησω εξαλλου (ελπιζω και για περισσοτερες αλλα εδω δεν καταφεραμε τη μια ψχαχα)

Σε ευχαριστω πολυ για καλα σου σχολια και εσυ εισαι παντα γλυκυτατη και σου ευχομαι τα καλυτερα❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/10/2022 at 1:42 ΜΜ, ο/η Raf123 είπε:

Χαχαχα η γιατρος μου είπε ότι λόγο ορμονών την ρώτησα τώρα που πήγα!! 

μακάρι να της πάνε όλα καλά!!! 
 

εγω κορίτσια ήρθα από τη γυναικολόγο τώρα το μωράκι είναι 1451γρ είναι στις καμπύλες ανάπτυξης πάμε καλά μου είπε! Περίμενε να βάλει ακόμα λίγο αλλά επειδή είναι μέσα στην ανάπτυξη μου είπε να μην ανησυχούμε!! Την ασπιρίνη τελικά μου είπε στις 36 εβδομαδες θα τη κόψω και Θα πηγαίνω προς το παρών κάθε 2 εβδομαδες κ μετά κάθε 1!! Ευτυχως ακόμα είναι γυρισμένο με το κεφάλι κάτω…υπέχει περίπτωση να ξανά γυρίσει; 

Μπραβο κοριτσι μου!!!  Τι ωραια!! Αντε λιγο πιο κοντα στο ονειρο!! Ολα να πανε τελεια!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Σήμερα δεν είχα καθόλου αίμα, ούτε ροζ, άρα ευελπιστώ πως έφταιγε το ράμμα. Είμαι 32 κ 4 σήμερα κ ο γιατρός μου με θέλει κρεβατωμένη για 10 μέρες ώστε να κλείσω τουλάχιστον τις 34. 

Κοριτσι μου δεν εχω γνωση για το συγκεκριμενο θεμα μεσα απ' την καρδια μου σου ευχομαι να πανε ολα τελεια!❤️❤️❤️ Σημαντικο να φτασεις μεχρι 34 εβδομαδες  υπομονη❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια... Θέλω τις γνώμες σας... 

Όλοι μου λένε ακόμα και ο άνδρας μου αν είναι να έρθει θα έρθει... Ξέρετε κάτι;; θέλω να μπω στη διαδικασία σπερματεγχυσης... Να το κάνω ή όχι;;; θα με πουν όλοι υπερβολικη δεν με καταλαβαίνουν.... 

Και επίσης αξίζει;;;; ή είναι το ίδιο με απλή επαφή;;;; τι λέτε;;;; οποία ξέρει ας με κατατοπίσει... Εξωσωματική με τίποτα δεν θα κάνω.. Αλλά αυτό;;;; 🤔🤔🤔 κουράστηκα μετά από δύο παλινδρομες να προσπαθώ και να απογοητευομαι συνεχώς

Στα εγραψε πολυ ωραια η Tokyo. Kαι απο δικη μου εμπειρια που ειχα συζητησει με γιατρους μου ειχε πει οτι η πιθανοτητα επιτυχιας δεν ειναι πολυ πιο μεγαλη απο φυσιολογικη συλληψη. Εξαρταται ποιο ειναι το θεμα που εχεις, πχ αν  ειχε χαμηλη κινητικοτα στο σπερμα αντρα σου ισως αυτο να βοηθουσε γιατι εχει λιγοτερη διαδρομη να διανυσει σπερμα κλπ. Αλλα αν δεν ειναι αυτο το θεμα δεν ξερω αν θα προσφερει κατι ουσιαστικο. Συζητησε το με το γιατρο σου πιο αναλυτικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@zeta_ με τον άντρα μου είμαστε μαζί δεν χωρίσαμε 😜 ακόμα.. 🤣 Το σπερμα το ελέγξαμε και είναι γόνιμο... Απλά μου λένε στην σπερματεγχυση επεξεργαζεται και κρατιέται το καλό μέρος μόνο του σπέρματος.. 

@Tokyo τα έχω ψάξει.. Πήγα σε αιματολογο και δεν βρέθηκε τίποτα... Τα είδε και ο γυναικολόγος τα αποτελέσματα και μου είπαν και οι δύο ότι ήταν τυχαία γεγονότα χρωμοσομικη ανωμαλία και εφόσον έχουμε ήδη δύο φυσιολογικες εγκυμοσύνες θα έρθει και η τρίτη... Να μην αγχώνομαι και τα σχετικά... Ναι οκ θα έρθει αλλά πλέον δεν πιάνω κατευθείαν...ειμαι 34,5 ναι... Δεν ήξερα ότι υπάρχει όριο ηλικίας... Βασικά δίνω χρόνο έως το Πάσχα... Αν δεν γίνει έως τότε θα πάω να πω τον γυναικολόγο να μπούμε σε αυτή την διαδικασία... Αν με πει οκ θα το κάνω και αυτό.. 

@marakineos σε ευχαριστώ κοπέλα μου και εσένα 

 

Οπότε βλέπω την ανηψια μου.. Δίπλα φαντάζομαι και το δικό μου μωρό να ηταν.. Θα γεννουσαμε με 1 μήνα διαφορά...και πήρε το όνομά που θα έδινα και εγώ αν έκανα κοριτσάκι... Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα είναι η ανηψια μου η αγαπημένη  γιατί θα μου θυμίζει το μωρό μου που έγινε αγγελάκι ❣️❣️

Τα λέω εδώ γιατί κάπου θέλω να τα πω... Σε όποιον και να τα πω μου λέει άστα αυτά και κοίτα τα παιδιά σου!!!! Εύκολα τα λες αλλά οι πληγές υπάρχουν

 

 

Σε μπέρδεψα με άλλο κορίτσι😂. Είχες κάνει κ παρακολούθηση ωορηξιας ή πάλι κάνω λάθος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zeta. είπε:

Σε μπέρδεψα με άλλο κορίτσι😂. Είχες κάνει κ παρακολούθηση ωορηξιας ή πάλι κάνω λάθος; 

Ναι το είχα κάνει και αυτό... Με κλομιφαινη... Εκείνο τον κύκλο δεν έπιασα και μετά από ένα μήνα είχα μείνει μόνη μου έγκυος αλλά μετά παλινδρομησε... Οπότε δεν είχε βοηθήσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ναι το είχα κάνει και αυτό... Με κλομιφαινη... Εκείνο τον κύκλο δεν έπιασα και μετά από ένα μήνα είχα μείνει μόνη μου έγκυος αλλά μετά παλινδρομησε... Οπότε δεν είχε βοηθήσει 

Δηλαδή δεν είχατε θέμα με την σύλληψη στα δυο σου παιδάκια τώρα που προσπαθείτε για το τρίτο σε δυσκολεύει..

το δεύτερο παιδάκι σου ποσο χρόνων είναι ;

για σπερματέγχυση όπως λένε και τα αλλά κορίτσια ίσως δεν βοηθήσει πολύ.. εξετάσεις έχεις κάνει καθόλου ; Με τον γιατρό σου έχεις μιλήσει ;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ναι το είχα κάνει και αυτό... Με κλομιφαινη... Εκείνο τον κύκλο δεν έπιασα και μετά από ένα μήνα είχα μείνει μόνη μου έγκυος αλλά μετά παλινδρομησε... Οπότε δεν είχε βοηθήσει 

Μπορείς να δοκιμάσεις παρακολούθηση  χωρίς κλομιφαίνη. Εγώ μία φορά έκανα κ είχα πιάσει με την πρώτη, άσχετα που δεν μας πήγε καλά. Έβλεπε ο γιατρός πότε θα γίνει ωορηξία κ μία μέρα πριν έκανα μια ένεση ovitrelle ώστε να ξέρουμε ότι έσπασε σίγουρα το αυγό στην ώρα του. Εννοείτε εκείνες τις μέρες φουλ επαφές. Δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις, είναι κ λιγότερο κοστοβόρο απ ότι η σπερματέγχυση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια…Μαρίνα, επειδή είμαι σε αναμονή των εξετάσεων και τελικά υπάρχει θέμα με το σπερμα, θα σου πρότεινα να κάνετε κατακερματισμό,εκτός αν το έχετε κάνει..Εμένα ο άντρας μου είχε ένα καλό σπερμοδιαγραμμα σε γενικές γραμμές αλλά ο κατακερματισμός ήταν υψηλοτατος..Και είναι αιτία αποβολών..δημιουργεί «κακά» ωάρια…Εγώ απλά σ λέω την πρόσφατη εμπειρία μου..μπορεί να μην υπάρχει καν τέτοιο θέμα…Εμείς πάμε την Τρίτη πάλι στο Έλενα να πάρουμε αποτελέσματα και έχουμε κλείσει ραντεβού με τον κ.Μακαρουνη για να μας καθοδηγήσει για το θέμα με το σπερμα..λογικά θα τον βάλει να κάνει καλλιέργεια φαντάζομαι…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Καλημέρα κορίτσια…Μαρίνα, επειδή είμαι σε αναμονή των εξετάσεων και τελικά υπάρχει θέμα με το σπερμα, θα σου πρότεινα να κάνετε κατακερματισμό,εκτός αν το έχετε κάνει..Εμένα ο άντρας μου είχε ένα καλό σπερμοδιαγραμμα σε γενικές γραμμές αλλά ο κατακερματισμός ήταν υψηλοτατος..Και είναι αιτία αποβολών..δημιουργεί «κακά» ωάρια…Εγώ απλά σ λέω την πρόσφατη εμπειρία μου..μπορεί να μην υπάρχει καν τέτοιο θέμα…Εμείς πάμε την Τρίτη πάλι στο Έλενα να πάρουμε αποτελέσματα και έχουμε κλείσει ραντεβού με τον κ.Μακαρουνη για να μας καθοδηγήσει για το θέμα με το σπερμα..λογικά θα τον βάλει να κάνει καλλιέργεια φαντάζομαι…

Καλημέρα κορίτσια 

καλλιέργεια στο σπερμα δεν είχατε κάνει ;

Μπορεί ένα μικρόβιο αν υπάρχει στο σπερμα να επηρεάζει τα αποτελέσματα του dfi και με μια αντιβίωση να έχεις μεγάλη βελτίωση.. 

θα περιμένουμε νέα σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Καλημέρα κορίτσια…Μαρίνα, επειδή είμαι σε αναμονή των εξετάσεων και τελικά υπάρχει θέμα με το σπερμα, θα σου πρότεινα να κάνετε κατακερματισμό,εκτός αν το έχετε κάνει..Εμένα ο άντρας μου είχε ένα καλό σπερμοδιαγραμμα σε γενικές γραμμές αλλά ο κατακερματισμός ήταν υψηλοτατος..Και είναι αιτία αποβολών..δημιουργεί «κακά» ωάρια…Εγώ απλά σ λέω την πρόσφατη εμπειρία μου..μπορεί να μην υπάρχει καν τέτοιο θέμα…Εμείς πάμε την Τρίτη πάλι στο Έλενα να πάρουμε αποτελέσματα και έχουμε κλείσει ραντεβού με τον κ.Μακαρουνη για να μας καθοδηγήσει για το θέμα με το σπερμα..λογικά θα τον βάλει να κάνει καλλιέργεια φαντάζομαι…

Ναι τα είχαμε ελέγξει και αυτά... Είχε πάει σε άνδρο λόγο ουρολόγο και τα έλεγξε όλα.. 

Ωραία αφού βρήκατε το πρόβλημα θα το λύσετε και θα πάνε όλα καλά!!! Περιμενουμε νέα σου 😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...