Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μια αχνή γραμμή-μια αχνή ελπίδα


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 85
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

mprabo kopela mou!!!!na exeis mia teleia egkumosuni sou euxomai...eides apo ekei pou den to perimenes ekane to thauma tou o theos kai sou esteile to moraki sou!!!na apolauseis kathe stigmi niothontas auto to plasmataki na megalonei mesa sou..;) polu xarika opos kai kathe fora pou kapoia anakoinonei ta euxarista!!!!filia!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dominique

Ηταν όντως συγκινητικό από την αρχή το "μια αχνή γραμμή - μια αχνή ελπίδα"--Να είσαι καλά να χαρείς την εγκυμοσύνη σου ,να μην έχεις καθόλου άγχος και όλα θα πάνε τέλεια (στο λέω εγώ που έχω μόνο άγχος )!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΝΤΟΜΙΝΙΚ ΜΟΥ ΣΥΓΚΗΝΙΘΗΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΣΥ.ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΛΥ Κ ΑΣ ΜΗΝ ΓΝΩΡΙΖΟΜΑΣΤΕ.ΕΙΔΕΣ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΓΧΟΣ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ:cheer: :cheer: ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΚΑΝΕΙ ΠΡΙΝ ΤΟ ΜΑΘΕΙΣ.ΕΓΩ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΑΡΧΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΣΑ ΚΑΤΙ ΞΑΔΕΡΦΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΤΙ ΤΡΕΞΙΜΟ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΕΙΧΑ ΡΙΞΕΙ ΔΕΝ ΛΕΓΕΤΑΙ...ΤΟ ΤΙ ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΕΣ ΕΚΑΝΑ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΜΕΙΝΕ ΜΕΣΑ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΜΟΥ!!!:) :) :cheer: ΑΦΟΥ ΟΤΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΜΙΑ ΑΧΝΗ ΓΡΑΜΜΗ ΛΕΩ ΣΙΓΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΧΟΡΙΑΚΗ ΤΡΕΛΛΑΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΜΟΥ.ΕΙΠΑ ΑΦΟΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΑΘΑ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΤΟΣΟ ΤΡΕΞΙΜΟ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΣΗ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ.ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ.ΑΥΡΙΟ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟΝ 8 ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΟΥΠΕΡ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είστε όλες εκπληκτικές!Με συγκινείτε με τις ευχές σας και τα όμορφα λόγια σας!Χτες η β-χοριακή έδειξε 299.Μια καλή μου φίλη είπε ότι είναι πολύ καλή τιμή για το διάστημα που είμαι έγκυος. Θα πάω και στο γιατρό αύριο αφού την επαναλάβω αύριο πάλι.Δεν μπορώ να το πιστέψω ακόμα!Ο άντρας μου, κορίτσια, καμάριιιιι να ξεκαρδίζεστε!Καταλαβαίνετε τη ψυχολογία των αντρών για το σπέρμα τους!Marimari είσαι μια γλύκα!(το σήκωμα της λεκάνης μου το πρότεινε ο γιατρός να φανταστείς, τον διαψεύσαμε κι αυτόν),foteini αγάπη μου θυμάσαι το ποστ μου για την τραχηλίτιδα, με συγκινείς!Το θυμάμαι που μου απαντούσες (πάει, διαψεύστηκε και η τραχηλίτιδα),Ανθή μου σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου,σε σχέση με την ένσταση σου δεν εννοούσα ότι δεν ήμουν σε γόνιμη μέρα αλλά ότι δεν περίμενα με τίποτα ότι την 37η μέρα θα είχα ωορρηξία, chrysoula έχεις το όνομα της μανούλας μου σε ευχαριστώ.Efoula κι εγώ την Τσικνοπέμπτη που δεν το ήξερα ακόμα ότι ήμουν, ήπιαμε 1 μπουκάλι κρασί με τον άντρα μου, οι 2 μας σπίτι και χορεύαμε νησιώτικα! Mammy 4 πρέπει να ήσουν εσύ που είχες μείνει έγκυος πριν κάτι μήνες, την ίδια μέρα που είχα κάνει τεστ και είχε βγει αρνητικό και δεν μπόρεσα να νιώσω τη χαρά σου, γιατί περπατούσα και έκλαιγα μες στη βροχή. Σου ζητώ συγγνώμη!Matakiaefh,girl84,nanouka (το άγχος!Το Α και το Ω),sia24,moyr σας ευχαριστώ κι εσάς. Είστε όλες οι αδερφές που δεν έχω (έναν μαντραχαλά αδερφό έχω).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dominique μου καλημέρα!!

Συγχαρητήρια για το μπεμπάκι σου!!

Σου εύχομαι να απολαυσετε μαζί με τον άντρα σου τους 9 υπέροχους μήνες της αναμονής και να φέρεις στον κόσμο ένα υγειές μωράκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν και αλλάζω κατηγορία τώρα πια, η ΄΄προσπαθώ εδώ και αρκετό καιρό’’ θα είναι πάντα μες στην καρδιά μου γιατί νιώθω τη λαχτάρα όλων των κοριτσιών που προσπαθούν στο πετσί μου! Αυτό που κατάλαβα από την εμπειρία μου είναι να αφήσετε ό,τι σκέψεις έχετε για το πώς θα μείνετε, τι στάση, πόση ώρα τα πόδια ψηλά και κρατήστε τους προβληματισμούς σας στο πώς θα αποβάλλετε το άγχος σας! Μόνο για το άγχος να βρείτε τρόπους να το εξαφανίσετε.Και να ευχαριστιέστε μόνο τον έρωτα, μην σκέφτεστε αν θα συλλάβετε ή όχι. Από τον πρώτο μήνα που δεν συνέλαβα με κατέλαβε το άγχος, γιατί νόμιζα ότι θα έπιανα αμέσως! Ημουν η έξυπνη εγώ!Ακουγα περιπτώσεις που έμεναν κοπέλες στο μήνα του μέλιτος κι έσκαγα!Κι εγώ έτσι το είχα φανταστεί αλλά όταν εμείς σχεδιάζουμε ο Θεός γελάει έτσι δε λένε; Είχα αποκτήσει κι εγώ κακίες, όλο άκουγα για εγκυμοσύνες και δε χαιρόμουν , έτσι σαν εξομολόγηση σας το λέω. Κι έλεγα μπορεί να με τιμωρεί ο Θεός και δε μου το φέρνει. Και δωσ’ του να ακούω στο περιβάλλον μου για εγκυμοσύνες και δωσ’του στεναχώρια εγώ. Μόλις μου έφυγε τελείως από το μυαλό, αμέσως έμεινα, γιατί όλο αυτό τον καιρό δε μου είχε ξεσφηνωθεί ούτε στιγμή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν, το κάναμε Σάββατο πρωί, 2 φορές στο καπάκι!Τη δεύτερη ήταν η κλασσική στάση που μπορεί και να βοήθησε, ποιός ξέρει! Και μετά δεν πλύθηκα για κάποιες ώρες, σήκωσα σεντόνια, στρώμα για να βάλω τα καινούργια, πλυντήριο έβαλα, αργότερα έκανα μπάνιο, τώρα αν έπαιξε ρόλο κι αυτό τι να πω;Προς το παρόν έχω πονάκια χαμηλά στη κοιλιά σαν περιόδου, με καθησύχασε μια φίλη μου λέγοντας ότι η μήτρα αρχίζει να μεγαλώνει κι ότι είναι φυσιολογικό (γιατί κάπου είχα ακούσει ότι αυτές είναι συσπάσεις της μήτρας για το αν θα δεχτεί το παιδί ή όχι κι ανησύχησα, το στήθος μου πολύ πρησμένο κι ευαίσθητο σαν να πρόκειται να έρθει η περίοδος από στιγμή σε στιγμή(δεν μπορώ να συνειδητοποιήσω ότι έτσι θα είναι για τους επόμενους μήνες και χειρότερα) και αραιά και που τα υγρά μου παίρνουν ένα ελαφρύ ροζ χρώμα.Η ψυχολογία μου...δεν το έχω χωνέψει ακόμα...ο φόβος του αγνώστου...η χαρά για τη λαχτάρα μου τόσο καιρό...η αίσθηση ότι η ζωή σου αλλάζει για πάντα...και βέβαια ο φόβος μην συμβεί κάτι στραβό αλλά προσπαθώ να το ΄βγάζω από το μυαλό μου γιατί όπως λένε τόσες κοπέλες εδώ μέσα χρειάζεται ''θετική σκέψη!''marimari έγραψε:

Braaaaaaaaaaavo!!!

Zitw!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Thelw kai alla nea

kai alles leptomereies!!!

Se ti stasi syllavate?(!)

Ti eipe o giatros?

Pws einai to swma sou?

I psycologia sou?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο κοπελα μου συγχαρητηρια!!!σου ευχομαι αυτοι οι 9 μηνες να κυλησουν γρηγορα ,και υπεροχα,και ξεκουραστα.:)

απο δω και περα μεγαλη προσοχη να μην κουραζεσε,ασε να τα κανουν αλλοι για σενα ετσι.:)

φιλια και να προσεχεις!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Exw riksei kaaaaaaati gelia...!

NAI mazi sou...!

Eisai kai esy OTI NA'NAI ! ! ! ! !

Ta symptwmata sou einai normal,,,

stithos, mitra, ygra ola normal!

Xairomai toooooso gia sena,

apolause oles tis stigmes tis kyisis,

einai yperoxa ta synaisthimata pou prosferei...!

Den eimai eidiki vevaia

allaaaaaaaa eimai EYTYXISMENI EGGYOS!!!!!!!!!!!!

Dominique mou,,, FILIA sto sporaki sou!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πανω απ ολα θετικη σκεψη!!!!Να εισαι ηρεμη...Γιατι αν αγχωνεσαι εσυ αγχωνεται και το νινακιι!Και το θελουμε οσο τιποτα ετσι δεν ειναι!Ετσι!Ευχομαι να περασουν οι 9 μηνες οσο πιο καλα γινεται κι εσυ να το απολαυσεις με την ψυχη σου...:-)

Και να θυμασαι με την αγωνια και το αγχος δεν μπορουμε να καλυτερευσουμε τιποτα απλα να χειροτερευσουμε αρα;Αρα δεν υπαρχει νοημα να το κανουμε;-)

Ολα θα πανε καλα!!!Χαιρομαστε που φευγεις απο την κατηγορια μας....αντε μια μια σιγα σιγα να γεμισουμε αλλη με μελλουσες μανουλες!!!!:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dominique μου πολλά συγχαρητήρια και από εμένα:laugh: :laugh: Εύχομαι μια καλή εγκυμοσύνη, ένα υγιέστατο μωράκι και γενικότερα ότι καλύτερο!!! Ελπίζω ότι η ιστορία σου θα γίνει μάθημα για όλες εμάς που προσπαθούμε για ένα νινάκι, και ότι σημασία έχει να βρίσκουμε την δύναμη της ψυχής μας για να προχωράμε στη ζωή, ανεξάρτητα από τα προβλήματα και τις στενοχώριες:unsure: Αλήθεια κοριτσάκι είχες συμπτώματα περίεργα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DOMINIQUEEEE!!! ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΕΔΩ Κ ΣΤΟ ΕΞΗΣ.... Μ ΑΡΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΕΤΣΙ ΕΚΔΗΛΩΤΙΚΗ... ΒΕΒΑΙΑ Η ΧΑΡΑ ΣΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ... ΘΥΜΑΜΑΙ Κ ΕΓΩ ΤΟ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑ ΕΥΚΟΛΑ ΕΓΚΥΟΣ ΕΚΑΝΑ ΣΑΝ ΜΩΡΟ ΠΑΙΔΙ... ΚΑΙ ΤΩΡΑ 7 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΒΛΕΠΩ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΦΟΥΣΚΩΜΕΝΕΣ Κ ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ.. ΘΕΛΩ Κ ΑΛΛΟ ΝΙΝΑΚΙ... ΤΡΕΛΗ ΘΑ ΜΕ ΠΕΙΤΕ ΤΩΡΑ....ΧΑΧΑ!

ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΜΗ ΛΕΙΨΕΙΣ ΟΥΤΕ ΛΕΠΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΜΜΥLAND...XIXIXIXI

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαίρομαι marimari μου που λες ότι είναι φυσιολογικά και τα ροζ υγρά, με καθησύχασες,aristina μου σου εύχομαι να είσαι πάντα ήρεμη όπως η κοπέλα στο νερό στη φωτο σου,Vion13 σε ευχαριστώ για τις ευχές,DinaR το μόνο σύμπτωμα που έχω είναι οι πόνοι χαμηλά στην κοιλιά μέχρι στιγμής και το πρησμένο στήθος (όπως όταν περιμένεις περίοδο γιαυτό μας μπερδεύουν)αλλά μάλλον είναι πολύ νωρίς ακόμα για ναυτίες κλπ. εκτός κι αν δεν έρθουν καθόλου :P ΄΄καλά και μετά ξύπνησα'':lol: ,sweety μου μοιάζουμε κι εμένα μου αρέσει να μοιράζομαι τη χαρά μου, είναι διπλή όπως λένε, εξάλλου σάμπως θα στεναχωρηθώ λιγότερο αν ΚΟΥΦΙΑ Η ΩΡΑ συμβεί κάτι άσχημο, επειδή θα το χω κρύψει αντί να το πω.Anastasia33 ευχαριστώ και στα δικά σου σύντομα (ωραία η φωτο σου :lol: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dominique-Κυριακη καταρχην συγχαρητηρια! Σου ευχομαι μια πολυ καλη εγκυμοσυνη! Μας εκανες ολες να κρατησουμε την αναπνοη μας και να περιμενουμε τη θετικη εξελιξη των πραγματων!!!!Μπραβο κοριτσι μου!

Κοιτα να ξεκουραζεσαι και να προσεχεις οσο μπορεις αυτους τους πρωτους μηνες!

Οταν δε,σε φανταστηκα να περπατας καποια στιγμη στη βροχη και να κλαις.... Τα ψιλο εβαλλα τα κλαματα!!!Βλεπεις και οι ορμονες οι ατιμες!!!Ολα καλα λοιπον! Αντε και στις υπολοιπες μεσα απ'την καρδια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsara mou oti kalitero apo edw kai pera...na min anisixeis gia ta ponakia kai to sti8os...se ligo 8a perasei...ola einai apolytos fysiologika... isos ayta na se kanoun na siniditopoiiseis kalitera oti exeis mia nea zwoula mesa sou:) kalos mas irthes sto club me tis mellouses mamades:) Oso gia ta koritsia pou prospa8oun....ka8e mera o 8eos mas apodeikniei oti opoios 8elei kati poly kai to palepsei i zwi 8a tou todwsei... kai sta dika sas koritsia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολλά πολλά συγχαρητήρια!!!

να έχεις μία τέλεια εγκυμοσύνη γιατί το αξίζεις μετά από τόση αναμονή και απογοητεύσεις. ίσως η αναμονή μας κάνει να εκτιμήσουμε περισσότερο την αξία της μητρότητας όταν έρθει!

μην αλάξεις κατευθείαν κατηγορία, περιμένουμε εμπειρίες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DOMINIQUE ΜΟΥ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΜΑ ΠΙΑ!!!!!!!ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ.ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΟΣΑ ΕΙΠΕΣ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑ ΤΕΛΙΚΑ ΕΓΚΥΟΣ ΟΥΤΕ ΤΗ ΛΕΚΑΝΗ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΕΚΑΝΑ!ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ..ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΙΟ ΚΑΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ..!!ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.ΕΠΙΣΗΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΝΕΑ!!ΦΙΛΑΚΙΑ.:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dominique γλυκιά υποψήφια μανούλα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!

Μπράβο κορίτσι μου, χάρηκα πολύ πολύ με τα νέα σου!

Ξεκινάει η ομορφότερη περίοδος της ζωής σου! Να τη ζήσεις με όμορφα συναισθήματα, όσο το δυνατόν λιγότερο άγχος και όλα μα όλα να πάνε καλά και να φέρεις στον κόσμο το σπλαχνάκι σου!

Μπράβο και πάλι μπράβο!!!

Σε φιλώ!

Υ.Γ. Ζηλεύω ζηλεύω πολύ! Θέλω κι εγώ.. κι άλλο! Ουφ... με παρέσυρες!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...