Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σεπτέμβριος, Φθινόπωρο, όπως πέφτουν τα φύλλα έτσι να πέσουν οι δύσκολες στιγμές και να έρθουν νέα σποράκια στις κοιλίτσες και στις αγκαλίτσες🤰🤰🤱🤱🤱👶👶👶🍼🍼🍂🍂🍂


Nandia-

Recommended Posts

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κοριτσια γύρισα από γιατρό..δυστυχώς σταμάτησε η καρδιά…παλινδρόμησε..στις 9 εβδομάδες..αύριο πάω για απόξεση…θα το στείλουν για έλεγχο κ μετά θα ελεγχθώ για θρομβοφιλια κ ο άντρας μ σπερμοδιαγραμμα είπε ο γιατρός…σε εννέα μήνες προσπαθειών μετράω μια βιοχημική και μια παλινδρομη…Έτσι ήθελε η Παναγία…Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα…❣️

Χριστέ μου 😱😢😢 το ίδιο έπαθα και εγώ πέρσι.. Καλή δύναμη κορίτσι μου... Λυπάμαι πολύ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 588
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσια μόλις τελειώσαμε ολα τελεια..... μας έσκασε λίγο γιατί πάλι δεν κουνιόταν.. μας έκανε και like 👍  και όταν χασμουρηθηκε έβαλε το χεράκι του μπροστά.. ευγενικό μωρό χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κοριτσια γύρισα από γιατρό..δυστυχώς σταμάτησε η καρδιά…παλινδρόμησε..στις 9 εβδομάδες..αύριο πάω για απόξεση…θα το στείλουν για έλεγχο κ μετά θα ελεγχθώ για θρομβοφιλια κ ο άντρας μ σπερμοδιαγραμμα είπε ο γιατρός…σε εννέα μήνες προσπαθειών μετράω μια βιοχημική και μια παλινδρομη…Έτσι ήθελε η Παναγία…Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα…❣️

Λυπάμαι πολύ πίστευα πως πηγαινε καλύτερα αφού είχε μειωθεί και το αίμα δεν ξέρω τι να πω.. σου στέλνω μια αγκαλιά κοπέλα μου να πανε ολα καλά αύριο να μπορέσεις ηρεμήσεις και να μαζέψεις δύναμης.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κοριτσια γύρισα από γιατρό..δυστυχώς σταμάτησε η καρδιά…παλινδρόμησε..στις 9 εβδομάδες..αύριο πάω για απόξεση…θα το στείλουν για έλεγχο κ μετά θα ελεγχθώ για θρομβοφιλια κ ο άντρας μ σπερμοδιαγραμμα είπε ο γιατρός…σε εννέα μήνες προσπαθειών μετράω μια βιοχημική και μια παλινδρομη…Έτσι ήθελε η Παναγία…Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα…❣️

Λυπάμαι πολύ..  το έζησα και εγώ 2 φορές..  σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Κοριτσια μόλις τελειώσαμε ολα τελεια..... μας έσκασε λίγο γιατί πάλι δεν κουνιόταν.. μας έκανε και like 👍  και όταν χασμουρηθηκε έβαλε το χεράκι του μπροστά.. ευγενικό μωρό χαχαχα

Πολύ ωραία 😊❤️❤️❤️ πως πέρασε ο καιρός ε; σαν χθες μου φαίνεται που μας είπες είμαι έγκυος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κοριτσια γύρισα από γιατρό..δυστυχώς σταμάτησε η καρδιά…παλινδρόμησε..στις 9 εβδομάδες..αύριο πάω για απόξεση…θα το στείλουν για έλεγχο κ μετά θα ελεγχθώ για θρομβοφιλια κ ο άντρας μ σπερμοδιαγραμμα είπε ο γιατρός…σε εννέα μήνες προσπαθειών μετράω μια βιοχημική και μια παλινδρομη…Έτσι ήθελε η Παναγία…Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα…❣️

Λυπάμαι κορίτσι μου... Κρίμα. 

Αφού τελειώσει η διαδικασία μάζεψε τις δυνάμεις σου να βρεις τι φταίει. 

Να προσέχεις και να πάνε όλα καλά αύριο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Πολύ ωραία 😊❤️❤️❤️ πως πέρασε ο καιρός ε; σαν χθες μου φαίνεται που μας είπες είμαι έγκυος 

Όντως..  τόσο άγχος τόση αγωνία και φτάσαμε στον 5ο μηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ σε εμας ο ανιψιός μου που η νύφη μου δεν έτρωγε κρέας δε του αρέσει μόνο σε κιμα ή μπιφτέκι μπορεί να το φάει κ αυτό πάλι σπάνια! Λετε να μου βγει κ εμένα έτσι;; Ούτε εγώ τρώω κρέας σε κιμα μπορεί…

στις πριν 6 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα Κοριτσουδια μου!!! Σήμερα πήγα τα παιδάκια μου για εξετάσεις αίματος, ουρα κλπ ένα check up πριν τα σχολεία  😘   λίγο ο μικρούλης μου γκρίνιαζε αλλά ευτυχώς έκατσε... 

@Nandia- μου με το καλό.. Καλά αποτελέσματα.. Ολα καλα θα είναι... Η πιο δύσκολη εξέταση είναι η αυχενική... Αν είναι όλα καλά εκεί περνάς ένα δύσκολο κομμάτι της κυησης..εντωμεταξύ εγώ στα παιδιά μου δεν είχα κανένα άγχος σε καμία εξέταση.. Ήμουν  ζεν... Η ηλικία βλέπετε στα 24 και 26 δεν σκέφτεσαι αρνητικά.... Κι όμως μια δεκαετία πάνω που είμαι τώρα σκέφτομαι πολυυυυυ διαφορετικά και πολύ αγχώδης έγινα.. Καμία σχέση με τότε...

@Raf123 και εμένα έτσι... Είδαν αγαπημένα φαγητά...έχουν προτιμήσεις από την κοιλιά χαχαχχα να σου πω κάτι κουλό;;; στον γιο μου μην μυριζα κρέας θα έκανα εμετό... Για να το φάω ούτε λόγος...και μάντεψε ακόμα και τώρα που είναι 10 χρόνων δεν το θέλει το κρέας με τίποτα!!! Με το ζόρι να φάει μια μπουκιά 😅🤣😅

 

Φιλουρες!!! 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Pepe le pew είπε:

Και να ρωτήσω κι όλας για να μην πρήζω την γιατρό ντρέπομαι. Κάνω τα τεστ είναι αρνητικα πχ τις πρώτες μέρες. Μόλις αρχίζουν και έχουν δεύτερη γραμμή αχνη ξεκινάω επαφές από ότι κατάλαβα. Και φυσικά συνεχίζω μέχρι να γίνει η γραμμή το ίδιο έντονη με την γραμμή ελέγχου ε; Το έχω καταλάβει σωστά;;;; 

Μην κανεις κάθε μέρα όταν είναι άχνη δεν υπάρχει λόγος! Απλά θα κουραστείτε! Όταν θα γίνει έντονο οπως του ελέγχου τότε θα εχεις επαφές καθημερινές! Πχ την ημέρα του θετικού κ τις 2 επόμενες! Εμένα η δικιά μου η εμπειρία όταν έμεινα εγκυος είχα μερικές άσχετες επαφές απλά για να ανανεωθεί το σπερμα την ημέρα πριν το θετικό κ την επόμενη του θετικού αυτες ήταν οι επαφές όταν επιασα! Καλή επιτυχία! Σε ποια μέρα του κύκλου σου είσαι;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κοριτσια γύρισα από γιατρό..δυστυχώς σταμάτησε η καρδιά…παλινδρόμησε..στις 9 εβδομάδες..αύριο πάω για απόξεση…θα το στείλουν για έλεγχο κ μετά θα ελεγχθώ για θρομβοφιλια κ ο άντρας μ σπερμοδιαγραμμα είπε ο γιατρός…σε εννέα μήνες προσπαθειών μετράω μια βιοχημική και μια παλινδρομη…Έτσι ήθελε η Παναγία…Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα…❣️

Λυπαμαι πολύ κορίτσι μου!! Κάντε τις εξετάσεις σας έτσι ώστε αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα να το διορθώσετε! Ότι και να πούμε εμεις δεν καλύπτει τον πονο που νιωθεις! Μια τεράστια αγκαλιά σου στέλνω, κλάψε όσο θες και μετά θα είσαι πιο δυνατή να συνεχίσεις ξανά τις προσπάθειες σας ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@misofeggaroσήμερα είδα τα νέα σου! Συγχαρητήριο!!! Εύχομαι με το καλό όλα!!!το αξίζεις!

Σε ευχαριστώ πολύ! Μακάρι να τα καταφέρουμε! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου 😘😘❤️❤️Έκανα την καμπύλη και περιμένω τα αποτελέσματα, πριν τις 12 μου είπαν θα είναι έτοιμα! Να φύγει κ αυτό το άγχος 😅 με πόνεσε η κοιλια μου με αυτό το πραγμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 😘😘❤️❤️Έκανα την καμπύλη και περιμένω τα αποτελέσματα, πριν τις 12 μου είπαν θα είναι έτοιμα! Να φύγει κ αυτό το άγχος 😅 με πόνεσε η κοιλια μου με αυτό το πραγμα 

Καλημέρα καλά αποτελέσματα να έχεις θα περιμένουμε νέα σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα καλά αποτελέσματα να έχεις θα περιμένουμε νέα σου 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μιυ!! Πως είσαι εσυ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βγήκαν τα αποτελέσματα μου της νηστείας είναι 82, μετά από μια ώρα 104 και μετά από 2 ώρες 93 

μια χαρά μου φαίνονται!! Επίσης όλα τα αλλά χαμηλά αιματοκρίτης, αιμοσφαιρινη ευτυχως που αρχισα από νωρις σίδηρο και έξτρα φυλλικό για να το προλάβουμε αλλά πάλι είναι χαμηλά…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ απο εμένα!
Έχω εδώ και μερικές μέρες δυσπεψια και πονο στην πλάτη, στην σπονδυλική στήλη, σαν να κάνει σπασμο όλος ο μυς, και μολις ρευομαι περναει λιγο ο πονος κ μετα παλί τα ιδια. Περναει με ντεπον, ηπια χθες το βραδυ maximum αλλα τωρα που ειμαι ορθια παλι  ποναω. Και εχω και ευαισθησια στην θηλή και στη θυλαια αλω. 
Και καθομαι και διαβαζω, και αυτα ολα τα λεει σαν συμπτωματα εγκυμοσυνης. 
Α τωρα πάιζει και το ματι μου! (αυτό δεν είναι συμπτωμα, αυτό είναι αγχος καραμπινατο) !! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Σήμερα με επισκέφτηκε η κυρά περίοδος 🥴😡 anyway παμε για τον Οκτώβριο...

Το μόνο καλό είναι ότι στον αγιασμό την Δευτέρα θα είμαι καλά χωρίς πολύ ροή να χαρώ τα παιδάκια μου... 😊

@misofeggaroμακάρι να είναι εγκυμοσύνη!!! Στο εύχομαι ολόψυχα..πότε περιμένεις; 

@Raf123 άψογη η καμπύλη σακχάρου!!! Μπράβο 😘❤️❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Σήμερα με επισκέφτηκε η κυρά περίοδος 🥴😡 anyway παμε για τον Οκτώβριο...

Το μόνο καλό είναι ότι στον αγιασμό την Δευτέρα θα είμαι καλά χωρίς πολύ ροή να χαρώ τα παιδάκια μου... 😊

@misofeggaroμακάρι να είναι εγκυμοσύνη!!! Στο εύχομαι ολόψυχα..πότε περιμένεις; 

@Raf123 άψογη η καμπύλη σακχάρου!!! Μπράβο 😘❤️❤️

 

Από την Τρίτη και μετα... 
Πηρα θερμοκρασία και είναι 36,4 .
άρα... 'ερχεται... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μιυ!! Πως είσαι εσυ;; 

Καλά είμαστε εμείς εδω ολη μερα μαμ κακα νάνι είμαστε έχουμε και λίγο ξενύχτι αλλά δεν πειράζει 😋

Εγω πονάω λίγο ακόμα από την καισαρική πιο πολύ όταν την θηλάζω αν την κρατάω πολύ ώρα μετα αρχίζει και με πονάει η κοιλιά μου παίρνω κανένα παυσίπονο 

καλη είναι η καμπύλη ζαχαρου έτσι μου φαίνονται εμένα θα σε πει και ο γιατρός σου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Από την Τρίτη και μετα... 
Πηρα θερμοκρασία και είναι 36,4 .
άρα... 'ερχεται... 

Μη το λες ...και εγώ 03.09  που είχα το αχνό τεστ είδα θερμοκρασία και ήταν χαμηλή.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα κ απο εμένα!
Έχω εδώ και μερικές μέρες δυσπεψια και πονο στην πλάτη, στην σπονδυλική στήλη, σαν να κάνει σπασμο όλος ο μυς, και μολις ρευομαι περναει λιγο ο πονος κ μετα παλί τα ιδια. Περναει με ντεπον, ηπια χθες το βραδυ maximum αλλα τωρα που ειμαι ορθια παλι  ποναω. Και εχω και ευαισθησια στην θηλή και στη θυλαια αλω. 
Και καθομαι και διαβαζω, και αυτα ολα τα λεει σαν συμπτωματα εγκυμοσυνης. 
Α τωρα πάιζει και το ματι μου! (αυτό δεν είναι συμπτωμα, αυτό είναι αγχος καραμπινατο) !! 
 

Πόνο στην πλάτη είχα και εγω ήταν σύμπτωμα αλλά δεν το ήξερα.. είχα και ρίγος.. θερμοκρασία δεν μετρούσα  

μακάρι να είσαι εγκυουλα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Από την Τρίτη και μετα... 
Πηρα θερμοκρασία και είναι 36,4 .
άρα... 'ερχεται... 

Και εμένα εδώ και 2 ημέρες είχε κατέβει η θερμοκρασία.. Και λέω ορίστε έρχεται.. Και όντως σήμερα ήρθε 😡 εύχομαι σε εσένα να μην έρθει!!!! Τρίτη κάνε ένα τεστακι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/9/2022 at 11:13 ΠΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα, 
Μαζευτείτε να κάνω μια ανακοίνωση.
Οι περισσότερες λίγο πολύ ξέρετε τι έχω περάσει και πόσο παλευω εδώ και χρόνια για μια δευτερη εγκυμοσύνη και ένα γερό παιδί. Οικονομικοί κυρίως λόγοι με είχαν κάνει να μην σκέφτομαι την εξωσωματική καθώς η όλη διαδικασία (εξετ΄΄ασεις, επιτροπές, κτλ) φάνταζε στα μάτια μου βουνό 🤑 🤑 🤑 . 
Όμως χάρη στην @marinamanoulitsa ΄ (σε ευχαριστώ ΠΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ!!! ❤️ ) έμαθα το καλοκαίρι πως υπάρχει ένας οργανισμός που κάνει εξωσωματικές δωρεάν σε ζευγάρια που δεν έχουν άλλο παιδί, που προσπαθούν χρόνια, που έχουν χαμηλό εισόδημα και μικρή ακίνητη περιουσία, αρκεί η γυναίκα να είναι κάτω των 42. Έκανα λοιπόν αρχές Αυγούστου την αίτηση και σήμερα με ενημέρωσαν ότι εγκρίθηκα και πληρώ όλες τις παραπάνω προϋποθέσεις! :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: 
Σύντομα λοιπόν θα με πάρουν για οδηγίες για να μου πουν πως έχουν τα βήματα από εδώ και πέρα.
Είμαι πολύ χαρούμενη και ταυτόχρονα φοβισμένη, μία γελάω, μια κλαίω (μια παγώνω , μια ζεστένομαι που λέει και η Αννούλα) . Επειδή δεν υπάρχουν γνωστά και σοβαρά προβλήματα που να εμποδίζουν την σύλληψη (απ' όσο γνωρίζω τουλάχιστον) παρά μόνο το άγχος και η θλίψη της προηγούμενης απώλειας, θεωρώ ότι θα καταφέρουμε.  Νιώθω ήδη έγκυος! Νιώθω πως εκεί έξω υπάρχει ένα μωρό και με περιμένει να γίνω μαμά του. 
Και πως εγώ έκανα το πρώτο βήμα για να συναντηθούμε!!! Τώρα, αν κάτι αλλάξει στο δρόμο, αν κάτι συμβει και δεν τα καταφέρουμε, τουλάχιστον θα έχουμε προσπαθήσει!!

Αυτά είχα να πω! Τώρα συνεχίστε ό,τι κάνατε, με πιο πολύ δύναμη, με πιο πολύ θάρρος, με πιο πολύ ελπίδα και ευγνωμοσύνη για τη ζωή. 
 

Τι συγκινητικο!! Χαρηκα παρα πολυμε τα νεα σου κοριτσι μου!!!  Ξερω τι εχεις περασει, σου ευχομαι μεσα απτην καρδια μου συντομα να εχεις το θετικο σου τεστακι❤️ και το μωρακισουη τα μωρακια σου στην αγκαλια σου❤️

@marinamanoulitsaΜπραβο σου για την διαθεση σου οσ να βοηθησεις!!! Μπραβο!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/9/2022 at 10:51 ΜΜ, ο/η babyblue94 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια .γύρισα και εγώ .

Λοιπόν στον καρδιοτοκογράφο είχα αρκετές συσπασεις. Τις είδε και ο γιατρός. Μου λέει αν το κεφάλι ήταν κάτω θα ξεκίναγε τοκετός με τόσες συσπάσεις.αλλα επειδή είναι ισχιακό, θα σε πηγαίνει έτσι. 

Μου έδωσε μαγνήσιο και προγεστερόνη για να καθυστερήσουμε να μην γεννήσω τώρα. Και με έβαλε και διάλεξα ημερομηνία σε δύο βδομάδες. Από το άλλο Σάββατο μου λέει όποτε θες. 

Κλείσαμε λοιπόν 22 του μήνα προγραμματισμένη καισαρική εκτός απροόπτου ( αν σπάσουν τα νερά που είναι εύκολο λέει έτσι όπως είναι με τα πόδια κάτω. Ή αν αρχίσουν οι έντονες συσπάσεις . Σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να μπω κατευθείαν ) .  Να υποδεχτούμε το μωράκι μας. ❤️

Κοριτσι μου πολυ χαιρομαι που κλεισατε ημερομηνια, σε 12 μερες θα εισαι μανουλα!!!! ,Με το καλο!!! Σε ευχαριστω για ολη τη βοηθεια ολο αυτο το διαστημα και για τις τελευταιες συμβουλες πουθ μας εγραψες! Ολα να πανε καλα! Καποια στιγμη ποθ κι εμενα το μωρακι ηταν με τα ποδια κατω ειχα παει στο γιατρο εντρομη γιατι νομιζα θα βγει εξω ,  τωρα ξαναγυρισε, να δουμε..Με το καλο ❤️❤️❤️

 

Ο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...