Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η θάλασσα ζεστενεται, μυρίζει καλοκαίρι, διακοπουλες χαλαρες να έχουμε και ας φέρει ο Αύγουστος πολλά Αυγουστιάτικα μωράκια!!! ☀️☀️👙🍼👶👶


Raf123

Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Εχω προβληματιστει αρκετα αν αυτο που βιωνω ειναι στα πλαισια του νορμαλ αλλα ντρεπομαι να παρω παλι τον γιατρο😰 Τον ειχα παρει κυριακη βραδυ γιατι ειχα κατι σαν συσπασεις

Τώρα αλήθεια;;; ;τι ντρέπεστε ρε κορίτσια!!!! Γι αυτό τους έχουμε για να μας βοηθάνε στους προβληματισμους μας.. Να τον πάρεις τηλέφωνο και να πας για επίσκεψη αν χρειαστεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hopemumtobe όταν κάτι αλλάζει ενώ το νιώθεις το μωρό έντονα και ξαφνικά αλλάζει, πρέπει να το δεις!!! Παρε τηλέφωνο και πες του το!!! Μην τα αφήνετε αυτά!!!! Ακόμα και για βλακειες να τους παίρνετε τηλέφωνο... Τον πληρώνεις για να σε προσέχει και εσένα και το μωρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/8/2022 at 10:48 ΠΜ, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου γέννησα 28.07 το κοριτσάκι μου, μας έχει βγάλει το λάδι η μπουμπού, εννοείται όπως το περίμενα μόνο η μαμά μου ήρθε μια εβδομάδα στη Θεσσαλονίκη να μας βοηθήσει, τα πεθερικά ξαφνικά υποφέρουν από πόδια μέση κλπ... Είμαι πολύ χαρούμενη που έχω υγιές το μωρό μου, έχουμε κολικούς και δυσκοιλιοτητα σε αυτή τη φάση, θηλάζουμε, παίρνουμε και λίγο ξένο. Μέσα σε 18 μέρες έχασα τα 10 κιλά της εγκυμοσύνης ενώ τρώω κανονικά. Σας εύχομαι κάθε καλό και η Παναγία μαζί μας. 

Να σας ζήσει η μπεμπα.. να έχει ζωή γεμάτη υγεία αγάπη και ευλογία..  τύχη σας έφερε..  ξεφορτωθηκες την πεθερα😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσι αρχικά πάρε ένα κανονικό τεστάκι να κάνεις, γιατί τα hometest θέλουν λίγο πιο υψηλή χοριακή για να δείξουν. Έχω κ εγώ ήπια εικόνα πολυκυστικών κ δόξα το θεό πιάνουμε μια χαρά φυσιολογικά (όχι όμως στον πρώτο μήνα προσπαθειών😁). Επίσης μπορείς να κάνεις παρακολούθηση ωορηξίας με τον γιατρό σου, ώστε να έχετε απόλυτα στοχευμένη επαφή. Βοηθάει πολύ. Καλή επιτυχία εύχομαι κ σύντομα με φουσκωμένη κοιλιτσα!!!

Κορίτσια τελικά οι ταινίες μου είναι one-step. 3 θετικά από χθες με διαφορά 8 ωρών το καθένα, αχνά μεν αλλά πολύ ξεκάθαρα ορατά και με χρώμα. Πήγα για χοριακη και περιμένω μέχρι τη 1 να βγει. Ποια η πιθανότητα να είναι λάθος τα τεστ,  ειμαι 6η μερα καθυστερησης? Αγχώνομαι γιατί δεν θέλω να παίρνω θάρρος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μόλις γύρισα από την doppler. 

 

Γενικά μου είπαν όλα καλά η πίεση έχει μειωθεί προς το καλύτερο δηλαδή έχουν βοηθήσει τα salospir. .

 

Ο πλακούντας δεν είναι νούμερο τρία που μου είχε βγάλει ο άλλος αλλά όπως τα έχει δει ο γιατρός μου 2 προς 3. 

 

το μωράκι πήγε 2.064 ωστόσο κατέβηκε αρκετά η εκατοστιαία θέση. Είχα 51 η και τώρα πήγαμε στην 26η δηλαδη θα μπορούσε να είχε πάρει πιο πολύ βάρος. Άρα ξεκινάει μάλλον η αντίστροφη μέτρηση. Ας ελπίδων να φτάσω 36 εβδομάδες. Περιμένω τηλ από τον γιατρό μου να μου πει πως τα βλέπει.... 

 

το μωρό πολύ ψηλά το κεφάλι. Και τα πόδια κάτω. Δεν την γλυτώνουμε την καισαρική μου φαίνεται 

Ετσι ήταν και ο μεγάλος μου..όρθιος..  τα πόδια στον τράχηλο μου και το κεφάλι του στο στομάχι μου από τον 5ον μήνα..  τελικά καισαρική έκανα.. σημασία έχει να είναι καλά το μωρο 

 

στις πριν 15 ώρες, ο/η Elenakk είπε:

Κορίτσια μου,

Μόλις ξανά έκανα ένα τεστ hometest τις ταινίες και βγήκε αυτό. 

Σας το ανέβασα σε google drive ελπιζω να μπορειτε να το δειτε και να σας ανοιγει. https://drive.google.com/file/d/1bgaXzrRa12tZ3SJO5EiiB4j0r4pLJCL2/view?usp=drivesdk

Όσες έχουν κάνει και γνωριζουν πείτε μου είναι θετικο?

Δυστυχώς δεν είναι θετικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Ετσι ήταν και ο μεγάλος μου..όρθιος..  τα πόδια στον τράχηλο μου και το κεφάλι του στο στομάχι μου από τον 5ον μήνα..  τελικά καισαρική έκανα.. σημασία έχει να είναι καλά το μωρο 

 

Δυστυχώς δεν είναι θετικο

Δεν φαίνεται καλά στην φωτογραφία αλλά έχει ξεκάθαρη γραμμη άχνη κόκκινη. Και αυτό είναι το σημερινό https://drive.google.com/file/d/1cHZpnzSy4sd3wXVqxC8xnCnYyIbTfS4w/view?usp=drivesdk

Γιατί πιστεύεις ότι ότι αρνητικό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Elenakk είπε:

Κορίτσια μου,

Μόλις ξανά έκανα ένα τεστ hometest τις ταινίες και βγήκε αυτό. 

Σας το ανέβασα σε google drive ελπιζω να μπορειτε να το δειτε και να σας ανοιγει. https://drive.google.com/file/d/1bgaXzrRa12tZ3SJO5EiiB4j0r4pLJCL2/view?usp=drivesdk

Όσες έχουν κάνει και γνωριζουν πείτε μου είναι θετικο?

Καλημέρα κοπέλα μου αυτό είναι τεστ εγκυμοσύνης ; Γιατί αν είναι τεστ εγκυμοσύνης είναι θετικό 

αν είναι τεστ ωορρηξίας ειναι αρνητικό  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου αυτό είναι τεστ εγκυμοσύνης ; Γιατί αν είναι τεστ εγκυμοσύνης είναι θετικό 

αν είναι τεστ ωορρηξίας ειναι αρνητικό  

Είμαι τεστ εγκυμοσυνης one step. Και σήμερα έβγαλε αυτό https://drive.google.com/file/d/1cHZpnzSy4sd3wXVqxC8xnCnYyIbTfS4w/view?usp=drivesdk 

Περιμένω την χοριακη κορίτσια και έχω κατά αγχωθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Hopemumtobe όταν κάτι αλλάζει ενώ το νιώθεις το μωρό έντονα και ξαφνικά αλλάζει, πρέπει να το δεις!!! Παρε τηλέφωνο και πες του το!!! Μην τα αφήνετε αυτά!!!! Ακόμα και για βλακειες να τους παίρνετε τηλέφωνο... Τον πληρώνεις για να σε προσέχει και εσένα και το μωρό 

εχεις δικιο, με ταρακουνησες  σε ευχαριστω παρα πολυ, θα παω το μεσημερι!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Elenakk είπε:

Κορίτσια μου,

Μόλις ξανά έκανα ένα τεστ hometest τις ταινίες και βγήκε αυτό. 

Σας το ανέβασα σε google drive ελπιζω να μπορειτε να το δειτε και να σας ανοιγει. https://drive.google.com/file/d/1bgaXzrRa12tZ3SJO5EiiB4j0r4pLJCL2/view?usp=drivesdk

Όσες έχουν κάνει και γνωριζουν πείτε μου είναι θετικο?

Κορίτσι μου. Από ότι βλέπω είναι τεστ εγγυμοσυνης αυτό και είναι ΘΕΤΙΚΟ 🥰🥰🥰 πήγαινε κάνε μια χοριακη. Τι τεεεεελεια. Μπράβο σου κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Το καταλαβαίνω ότι ντρέπεσαι. Και εγώ καμιά φορά ντρέπομαι..αλλά πρέπει να το πεις. Εξάλλου για αυτό είναι ο γιατρός. 

 

στις πριν 12 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Όταν αυτός θα πληρωθεί για την γέννα σου, καθόλου δεν θα ντραπεί… Αν σε προβληματίζει κάτι εννοείτε να τον πάρεις. Κ 10 φορές τη μετά αν χρειαστεί. Εγώ του στέλνω μηνύματα στο messenger 😁.

Κοριτσια ευχαριστω θεχετε δικιο θα παω το μεσημερι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elenakk καρα θετικό είναι!!!!!!!!!!! Τελειααααα!!!! Ηταν νωρίς και δεν είχε ανέβει η ορμόνη προφανώς!!!! Παρεεεε τηλέφωνο γυναικολόγο και πήγαινε για χοριακή!!!!! Με το καλοοοοοο ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nandia- προφανώς δεν είδες καλά την εικόνα του τεστ της @Elenakk... Την ανεβάζω και εγώ να την δεις 😘😜 κατά θετικό είναι 

Screenshot_20220818_111450_com.google.android.apps.docs.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Elenakk είπε:

Είμαι τεστ εγκυμοσυνης one step. Και σήμερα έβγαλε αυτό https://drive.google.com/file/d/1cHZpnzSy4sd3wXVqxC8xnCnYyIbTfS4w/view?usp=drivesdk 

Περιμένω την χοριακη κορίτσια και έχω κατά αγχωθει

Κορίτσι μου είσαι εγκυος 💕 

φαίνεται και διαφορά ειναι πιο έντονη η γραμμή σήμερα αρα σημαίνει ότι υπάρχει αύξηση όλα καλά θα πάνε εύχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη μόλις πάρεις αποτελέσματα θα περιμένουμε νέα σου 😀  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elenakk είπε:

Κορίτσια τελικά οι ταινίες μου είναι one-step. 3 θετικά από χθες με διαφορά 8 ωρών το καθένα, αχνά μεν αλλά πολύ ξεκάθαρα ορατά και με χρώμα. Πήγα για χοριακη και περιμένω μέχρι τη 1 να βγει. Ποια η πιθανότητα να είναι λάθος τα τεστ,  ειμαι 6η μερα καθυστερησης? Αγχώνομαι γιατί δεν θέλω να παίρνω θάρρος 

Είναι σίγουρα θετικά τα τεστ. Κι αυτά δεν είναι πρόωρης ανίχνευσης άρα δεν πειράζει που είναι αχνά. Μη σκέφτεσαι ότι είσαι 6η μέρα καθυστέρησης με έναν κλασικό σου κύκλο γιατί θα σε μπερδεύει και θα σε απογοητεύει. Αφού βρήκες θετικό τεστ ωορρηξιας στις 21-23, είναι πιο λογικό να μετράς 12-16 μέρες από τότε για αναμενόμενη μέρα περιόδου. Λογικά έκανες αργότερα ωορρηξία γι αυτό και τα αρνητικά τεστ ενώ είχες καθυστέρηση. Συμβαίνει καμία φορά όταν αρχίσεις προσπαθειες να αναστατωθει ο κύκλος από το σπέρμα. Σε κάθε περίπτωση την ηλικία της κυησης θα τη μετράτε από τον υπέρηχο. Είσαι πολύ τυχερή που έμεινες έγκυος με την πρώτη προσπάθεια! 🌺 Τώρα μένει να δεις τη χοριακη σου και ανάλογα τι θα προτείνει ο γιατρός σου θα πας για 2η χοριακη ή για υπέρηχο! Συγχαρητήρια και όλα να πάνε καλά μέχρι τέλους! 💕 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Είναι σίγουρα θετικά τα τεστ. Κι αυτά δεν είναι πρόωρης ανίχνευσης άρα δεν πειράζει που είναι αχνά. Μη σκέφτεσαι ότι είσαι 6η μέρα καθυστέρησης με έναν κλασικό σου κύκλο γιατί θα σε μπερδεύει και θα σε απογοητεύει. Αφού βρήκες θετικό τεστ ωορρηξιας στις 21-23, είναι πιο λογικό να μετράς 12-16 μέρες από τότε για αναμενόμενη μέρα περιόδου. Λογικά έκανες αργότερα ωορρηξία γι αυτό και τα αρνητικά τεστ ενώ είχες καθυστέρηση. Συμβαίνει καμία φορά όταν αρχίσεις προσπαθειες να αναστατωθει ο κύκλος από το σπέρμα. Σε κάθε περίπτωση την ηλικία της κυησης θα τη μετράτε από τον υπέρηχο. Είσαι πολύ τυχερή που έμεινες έγκυος με την πρώτη προσπάθεια! 🌺 Τώρα μένει να δεις τη χοριακη σου και ανάλογα τι θα προτείνει ο γιατρός σου θα πας για 2η χοριακη ή για υπέρηχο! Συγχαρητήρια και όλα να πάνε καλά μέχρι τέλους! 💕 

Ax έτσι και εγώ εμένα έγκυος στον 1ο μήνα ελεύθερων επαφών στα αγόρια μου... Και στο τρίτο μου σποράκι που τελικά παλινδρομησε... Μετά την 1η μου αποξεση άστα βραστα...χαλασε όλο το συστημα😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ax έτσι και εγώ εμένα έγκυος στον 1ο μήνα ελεύθερων επαφών στα αγόρια μου... Και στο τρίτο μου σποράκι που τελικά παλινδρομησε... Μετά την 1η μου αποξεση άστα βραστα...χαλασε όλο το συστημα😢

Να σκέφτεσαι πόσο τυχερή ήσουν για τα αγοράκια σου που τα έχεις και τα χαίρεσαι και να είσαι αισιόδοξη! Θα έρθει και το τρίτο με υπομονή και επιμονή 🌺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Να σκέφτεσαι πόσο τυχερή ήσουν για τα αγοράκια σου που τα έχεις και τα χαίρεσαι και να είσαι αισιόδοξη! Θα έρθει και το τρίτο με υπομονή και επιμονή 🌺

Όντως ναι να μην είμαι και αχάριστη!! Δόξα Τω Θεώ έχω τα αγοράκια μου!! Αμήν κοπέλα μου μακάρι να με αξιώσεις ο Θεός και για ένα ακόμα !! Εσύ τι κάνεις ;;; πως είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elenakk είπε:

Είμαι τεστ εγκυμοσυνης one step. Και σήμερα έβγαλε αυτό https://drive.google.com/file/d/1cHZpnzSy4sd3wXVqxC8xnCnYyIbTfS4w/view?usp=drivesdk 

Περιμένω την χοριακη κορίτσια και έχω κατά αγχωθει

Εγώ θετικό το βλέπω!! Άντε αναμένουμε τα αποτέλεσμα της χοριακης σου ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Elenakk είπε:

Είμαι τεστ εγκυμοσυνης one step. Και σήμερα έβγαλε αυτό https://drive.google.com/file/d/1cHZpnzSy4sd3wXVqxC8xnCnYyIbTfS4w/view?usp=drivesdk 

Περιμένω την χοριακη κορίτσια και έχω κατά αγχωθει

Άντε βρε κορίτσι, πες μας τα αποτελέσματα! ❤️ 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Elenakk είπε:

Δεν φαίνεται καλά στην φωτογραφία αλλά έχει ξεκάθαρη γραμμη άχνη κόκκινη. Και αυτό είναι το σημερινό https://drive.google.com/file/d/1cHZpnzSy4sd3wXVqxC8xnCnYyIbTfS4w/view?usp=drivesdk

Γιατί πιστεύεις ότι ότι αρνητικό?

Συγνώμη έχει δίκαιο η @marinamanoulitsa.. στραβωμαρα μου 🤣🤣🤣 .. θετικότατο ειναι.. ερσι ηταν και το δικο μου και τωρα σε 2 μερες μπαινω στον 5ον μηνα

 

στις πριν 10 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Nandia- προφανώς δεν είδες καλά την εικόνα του τεστ της @Elenakk... Την ανεβάζω και εγώ να την δεις 😘😜 κατά θετικό είναι 

Screenshot_20220818_111450_com.google.android.apps.docs.jpg

Δίκαιο έχεις.. ουτε ξέρω τι ειδα🤣🤣 σήμερα δεν με λες και ξύπνια🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Άντε βρε κορίτσι, πες μας τα αποτελέσματα! ❤️ 

 

Κορίτσια μου θετική η β χοριακη με τιμή 57. Αλλά ακόμα χαμηλή η τιμή για 36η μέρα κυκλου βέβαια μάλλον με καθυστερημένη ωορηξια. Μου εδωσε ο γιατρος filicine, σιδηρο και utrogestan πρωι βραδυ και μου ειπε να μην ανησυχω για την τιμη και να ξανακανω την Τριτη που θα εχουν περασει αρκετες μερες και θα περιμενουμε αυξηση.

Σας ευχαριστώ τόσο πολύ όλες, είστε όλες τόσο γλυκές.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Όντως ναι να μην είμαι και αχάριστη!! Δόξα Τω Θεώ έχω τα αγοράκια μου!! Αμήν κοπέλα μου μακάρι να με αξιώσεις ο Θεός και για ένα ακόμα !! Εσύ τι κάνεις ;;; πως είσαι; 

Εντάξει, δεν είσαι αχάριστη αν επιθυμείς παιδάκι και δεν έρχεται και στεναχωρηθείς, ακόμα κι αν έχεις ήδη τα παιδάκια σου. Απολύτως λογικό είναι. Θα έρθει όμως! 

Εγώ μια χαρά. Είμαστε στο χωριό του άντρα μου και πριν ήμασταν στο δικό μου. Λείπουμε εδώ και 1 μήνα κι είχε φροντίσει και ο άντρας μου να μην πολυδουλευει ώστε να βοηθάει με το μωρό κι έχουμε βρει κάποιους ρυθμούς τώρα στις διακοπές!Είμαστε όλοι (κι εμείς και οι οικογένειες μας) τρελαμένοι με τη μικρή ❤️❤️  Είναι πολύ ήσυχο μωράκι και δε μας δυσκολεύει αν και δεν ξέραμε τίποτα από μωρά. Ειναι και πρώτο μωράκι στην οικογένεια οπότε έχει πάρει τα μυαλά όλων! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Elenakk είπε:

Κορίτσια μου θετική η β χοριακη με τιμή 57. Αλλά ακόμα χαμηλή η τιμή για 36η μέρα κυκλου βέβαια μάλλον με καθυστερημένη ωορηξια. Μου εδωσε ο γιατρος filicine, σιδηρο και utrogestan πρωι βραδυ και μου ειπε να μην ανησυχω για την τιμη και να ξανακανω την Τριτη που θα εχουν περασει αρκετες μερες και θα περιμενουμε αυξηση.

Σας ευχαριστώ τόσο πολύ όλες, είστε όλες τόσο γλυκές.

 

Μην ανησυχείς.. έχει κοπέλες που ξεκίνησαν με πιο χαμηλή.. σημασία έχει να διπλασιάζεται κάθε 48 ώρες..  εύχομαι να πάνε όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...