Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η θάλασσα ζεστενεται, μυρίζει καλοκαίρι, διακοπουλες χαλαρες να έχουμε και ας φέρει ο Αύγουστος πολλά Αυγουστιάτικα μωράκια!!! ☀️☀️👙🍼👶👶


Raf123

Recommended Posts

Κορίτσια καλό μήνα ☀️☀️☀️☀️
 

ανοιξα το καινούργιο θεματάκι!!! Καλή επιτυχία σε ολες!!! Καλά γεννητούρια σε όσες περιμένουν από μέρα σε μέρα!!! 
 

@Antonia2 @Nandia- @babyblue94 @misofeggaro @Froufro @Hopemumtobe @marinamanoulitsa @Elk @MyElpidaκάντε κ εσείς ταγκ :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα!! Καλή επιτυχία σε όλες και με το καλό τα μωράκια!! Δεν γράφω συχνά αλλά σας παρακολουθώ! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marakineos είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα!! Καλή επιτυχία σε όλες!! Δεν γράφω συχνά αλλά σας παρακολουθώ! ❤️

Καλή επιτυχία σου εύχομαι 💓💓 να μας γράφεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Καλή επιτυχία σου εύχομαι 💓💓 να μας γράφεις 

Τώρα που σας γνωρίζω καλύτερα σιγά σιγά θα γράφω σίγουρα!!!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε άλλα νέα σκέφτομαι να ξεκινήσω και filicine σήμερα μιας κ πλέον συνειδητά προσπαθούμε για 2 ο παιδάκι! Αν κ γενικά από ότι έχω καταλάβει δεν βοηθά στη σύλληψη αλλά βοηθά το έμβρυο, γνωρίζετε κάτι άλλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Σε άλλα νέα σκέφτομαι να ξεκινήσω και filicine σήμερα μιας κ πλέον συνειδητά προσπαθούμε για 2 ο παιδάκι! Αν κ γενικά από ότι έχω καταλάβει δεν βοηθά στη σύλληψη αλλά βοηθά το έμβρυο, γνωρίζετε κάτι άλλο?

Στην σύλληψη όχι αλλά βοηθάει το έμβρυο να αναπτυχθεί καλά όσο αφορά τον νευρολογικό σωλήνα του εμβρύου , που είναι από τα πρώτα πράγματα που αναπτύσσονται στο έμβρυο…κ αν εχεις πχ χαμηλό σίδηρο ή στίγμα καλό είναι να παίρνουμε για να βοηθήσουμε τις ανάγκες σιδήρου  που θα έχουμε αργότερα στην κύηση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Εγώ τις τελευταίες μέρες είχα λίγο άγχος επειδή έχουν λιγοστέψει τα χτυπήματα αλλά πιο πολύ κινείται και μου παραμορφώνει την κοιλιά. Μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό καθώς πλέον έχει μεγαλώσει, Απλά εμένα συνέπεσε με την ανακοίνωση ότι ο πλακούντας είναι γερασμένος και για αυτό φοβήθηκα μην είναι αποτέλεσμα αυτουνού. 

Σήμερα κάνει πάρτι το μωρό μέσα στην κοιλιά χαχαχαχα 

Επίσης χθες το βράδυ που μου είπε ο άντρας μου καλό μήνα, και χάιδεψε την κοιλιά και είπε στο μωρό αυτός είναι ο μήνας σου έρχεσαι. Έπαθα κρίση άγχος Δεν ξέρω χαχαχαχαχααχ. Άρχισα να του λέω όχι όχι μην το λες. Φοβάμαι πολύ. Φοβάμαι την καισαρική και γενικά αν θα τα καταφέρω που δεν θα έχω βοήθεια από κανέναν. Μου λέει Εγώ θα είμαι η βοήθειά σου σε όλα. Άρχισα να του λέω δεν θέλω να με πας στο νοσοκομείο και να με πάρουν και να με σφάξουν. Θα πονάω κτλ.αχχαχαχα τον αγχωσα .... 

Λέει εγώ θα είμαι εκεί απέξω και θα σε περιμένω όλη την ώρα. 🥰😊

Του λέω τελικά δεν είμαι έτοιμη για μάνα. Αυτό λέει να το σκεφτόμουν 8 μήνες πριν 🤣🤣 μια χαρά θα είναι όλα λέει. 

Τόσο καιρό δεν τα σκεφτόμουν αυτά Γιατί το είχα μακρινό τώρα που πλησιάζει η ώρα με έπιασε άγχος και φόβος. Ουφφφφφ 

 

Την Πέμπτη έχω επίσκεψη στο γιατρό να δούμε τι γίνεται με τον πλακούντα και πόσο έχει πάει το μωρό ❣️❣️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marakineos είπε:

Σε άλλα νέα σκέφτομαι να ξεκινήσω και filicine σήμερα μιας κ πλέον συνειδητά προσπαθούμε για 2 ο παιδάκι! Αν κ γενικά από ότι έχω καταλάβει δεν βοηθά στη σύλληψη αλλά βοηθά το έμβρυο, γνωρίζετε κάτι άλλο?

καλοσωρισες.. καλη επιτυχια.. σου ευχομαι συντομα να εχεις θετικο τεστ.. εγω επινα φολικο με το που ξεκινησα προσπαθειες.. βοηθαει στην αναπτυξη του μωρου γιαυτο καλο ειναι να αρχισεις να παιρνεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια καλό μήνα ☀️☀️☀️☀️
 

ανοιξα το καινούργιο θεματάκι!!! Καλή επιτυχία σε ολες!!! Καλά γεννητούρια σε όσες περιμένουν από μέρα σε μέρα!!! 
 

@Antonia2 @Nandia- @babyblue94 @misofeggaro @Froufro @Hopemumtobe @marinamanoulitsa @Elk @MyElpidaκάντε κ εσείς ταγκ :) 

Ραφαελα μου καλοριζικο το νεο θεματακι!!!!! ❤️❤️❤️🤞🤞🤞🤞🌞⛱️Είμαι σίγουρη οτι θα φερεις πολυ γουρι σε ολες μας και ο μηνας θα ειναι τελειος!!!!!😁

Καλο μηνα να εχουμε κοριτσια μου!!!!! οι εγκυμονουσες να μας φερουν τα καλυτερα νεα!!!!! και οσες προσπαθουμε για παιδακι να εχουμε θετικες εξελιξεις και θετικα τεστακια!!!!🥰🥰

@babyblue94με το καλο κοριτσι μου!!!!❤️🤰🤱👶 να πανε ολα τελεια και να ερθει η μικρουλα σας στην αγκαλια σας!! το μεγαλυτερο θαυμα της ζωης σας ερχεται!!!!

εγω κοριτσια ειμαι πολυ χαρουμενη!!!!😁😁😁 το σαββατο ημουν με μια φιλη που προσπαθουσε καιρο για παιδακι και ειχε κλειστη τη μια σαλπιγγα και ο αντρας της θεματακι με το σπερμα..... δοξα το θεο ηρθε το θαυματακι τους!!!! ειναι 8 εβδομαδων!!! να πανε ολα καλα παναγια μου και αγια ειρηνη χρυσοβαλαντου!!!!🙏🙏🙏

χθες κοριτσια μου πηγα και στη μονη της αγιας ειρηνης χρυσοβαλαντου και αναψα κερακια για ολες μας και προσευχηθηκα!!!! θα μας προσεχει μου ειπε!!🤣

Καλο μηνα με Υγεια!!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο μηνα να εχουμε.. ο μηνας της παναγιας.. ευχομαι σε ολες τις κοπελες που προσπαθουν να εχουν θετικο τεστακι και στις εγκυουλες μια ομορφη εγκυμοσυνη

στις πριν 20 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Εγώ τις τελευταίες μέρες είχα λίγο άγχος επειδή έχουν λιγοστέψει τα χτυπήματα αλλά πιο πολύ κινείται και μου παραμορφώνει την κοιλιά. Μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό καθώς πλέον έχει μεγαλώσει, Απλά εμένα συνέπεσε με την ανακοίνωση ότι ο πλακούντας είναι γερασμένος και για αυτό φοβήθηκα μην είναι αποτέλεσμα αυτουνού. 

Σήμερα κάνει πάρτι το μωρό μέσα στην κοιλιά χαχαχαχα 

Επίσης χθες το βράδυ που μου είπε ο άντρας μου καλό μήνα, και χάιδεψε την κοιλιά και είπε στο μωρό αυτός είναι ο μήνας σου έρχεσαι. Έπαθα κρίση άγχος Δεν ξέρω χαχαχαχαχααχ. Άρχισα να του λέω όχι όχι μην το λες. Φοβάμαι πολύ. Φοβάμαι την καισαρική και γενικά αν θα τα καταφέρω που δεν θα έχω βοήθεια από κανέναν. Μου λέει Εγώ θα είμαι η βοήθειά σου σε όλα. Άρχισα να του λέω δεν θέλω να με πας στο νοσοκομείο και να με πάρουν και να με σφάξουν. Θα πονάω κτλ.αχχαχαχα τον αγχωσα .... 

Λέει εγώ θα είμαι εκεί απέξω και θα σε περιμένω όλη την ώρα. 🥰😊

Του λέω τελικά δεν είμαι έτοιμη για μάνα. Αυτό λέει να το σκεφτόμουν 8 μήνες πριν 🤣🤣 μια χαρά θα είναι όλα λέει. 

Τόσο καιρό δεν τα σκεφτόμουν αυτά Γιατί το είχα μακρινό τώρα που πλησιάζει η ώρα με έπιασε άγχος και φόβος. Ουφφφφφ 

 

Την Πέμπτη έχω επίσκεψη στο γιατρό να δούμε τι γίνεται με τον πλακούντα και πόσο έχει πάει το μωρό ❣️❣️

 

κοιτα εγω παω για 3η καισαρικη.. μπορω να σου πω στην πρωτη ειμουν αλογα μετα την γεννα.. πηγα σπιτι και αναιβοκατεβαινα τις σκαλες.. φροντιζα μονη το μωρο.. δεν ηθελα κανενα μεσα στα ποδια μου.. με το που θα παρεις αγκαλια την μικρη θα τα ξεχασεις  ολα και το μητρικο σου ενστικτο θα λειτουργησει στο φουλ.. μην ανησυχεις για τιποτα.. ξερει η φυση γιατι γενναμε εμεις και οχι οι αντρες

τωρα για τις κλωτσιες μπορει να μην το νοιωθει τοσο πλεον γιατι μεγαλωσε και δεν εχει πολλη χωρο αλλα θα κανει βουνα και λαγκαδια η κοιλια σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ραφαελα μου καλοριζικο το νεο θεματακι!!!!! ❤️❤️❤️🤞🤞🤞🤞🌞⛱️Είμαι σίγουρη οτι θα φερεις πολυ γουρι σε ολες μας και ο μηνας θα ειναι τελειος!!!!!😁

Καλο μηνα να εχουμε κοριτσια μου!!!!! οι εγκυμονουσες να μας φερουν τα καλυτερα νεα!!!!! και οσες προσπαθουμε για παιδακι να εχουμε θετικες εξελιξεις και θετικα τεστακια!!!!🥰🥰

@babyblue94με το καλο κοριτσι μου!!!!❤️🤰🤱👶 να πανε ολα τελεια και να ερθει η μικρουλα σας στην αγκαλια σας!! το μεγαλυτερο θαυμα της ζωης σας ερχεται!!!!

εγω κοριτσια ειμαι πολυ χαρουμενη!!!!😁😁😁 το σαββατο ημουν με μια φιλη που προσπαθουσε καιρο για παιδακι και ειχε κλειστη τη μια σαλπιγγα και ο αντρας της θεματακι με το σπερμα..... δοξα το θεο ηρθε το θαυματακι τους!!!! ειναι 8 εβδομαδων!!! να πανε ολα καλα παναγια μου και αγια ειρηνη χρυσοβαλαντου!!!!🙏🙏🙏

χθες κοριτσια μου πηγα και στη μονη της αγιας ειρηνης χρυσοβαλαντου και αναψα κερακια για ολες μας και προσευχηθηκα!!!! θα μας προσεχει μου ειπε!!🤣

Καλο μηνα με Υγεια!!!!❤️

να εισαι σιγουρη οτι πλησιαζει και η σειρα σας.. η αγια ειρηνη χρυσοβαλαντου ξερει ποτε θα το στειλει το ζουζουνι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Εγώ τις τελευταίες μέρες είχα λίγο άγχος επειδή έχουν λιγοστέψει τα χτυπήματα αλλά πιο πολύ κινείται και μου παραμορφώνει την κοιλιά. Μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό καθώς πλέον έχει μεγαλώσει, Απλά εμένα συνέπεσε με την ανακοίνωση ότι ο πλακούντας είναι γερασμένος και για αυτό φοβήθηκα μην είναι αποτέλεσμα αυτουνού. 

Σήμερα κάνει πάρτι το μωρό μέσα στην κοιλιά χαχαχαχα 

Επίσης χθες το βράδυ που μου είπε ο άντρας μου καλό μήνα, και χάιδεψε την κοιλιά και είπε στο μωρό αυτός είναι ο μήνας σου έρχεσαι. Έπαθα κρίση άγχος Δεν ξέρω χαχαχαχαχααχ. Άρχισα να του λέω όχι όχι μην το λες. Φοβάμαι πολύ. Φοβάμαι την καισαρική και γενικά αν θα τα καταφέρω που δεν θα έχω βοήθεια από κανέναν. Μου λέει Εγώ θα είμαι η βοήθειά σου σε όλα. Άρχισα να του λέω δεν θέλω να με πας στο νοσοκομείο και να με πάρουν και να με σφάξουν. Θα πονάω κτλ.αχχαχαχα τον αγχωσα .... 

Λέει εγώ θα είμαι εκεί απέξω και θα σε περιμένω όλη την ώρα. 🥰😊

Του λέω τελικά δεν είμαι έτοιμη για μάνα. Αυτό λέει να το σκεφτόμουν 8 μήνες πριν 🤣🤣 μια χαρά θα είναι όλα λέει. 

Τόσο καιρό δεν τα σκεφτόμουν αυτά Γιατί το είχα μακρινό τώρα που πλησιάζει η ώρα με έπιασε άγχος και φόβος. Ουφφφφφ 

 

Την Πέμπτη έχω επίσκεψη στο γιατρό να δούμε τι γίνεται με τον πλακούντα και πόσο έχει πάει το μωρό ❣️❣️

 

Ωχ λες ολες να έχουμε τέτοιες σκέψεις όσο κοντεύουμε;;; 
 

μην αγχώνεσαι θα το παρακολουθείται και θα δείτε τι θα κάνετε! Και μην σκέφτεσαι τον τρόπο π θα γεννήσεις! Όπως κ να γεννήσεις θα είναι για το καλό του μωρού σου αυτό να σκέφτεσαι και πλέον στις καισαρικές δεν σε κόβουν σαν χασάπη μην αγχώνεσαι κ για αυτό… άκουσα από μανούλες τελευταία που γέννησαν με καισαρικη πολύ καλά σχόλια… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Ραφαελα μου καλοριζικο το νεο θεματακι!!!!! ❤️❤️❤️🤞🤞🤞🤞🌞⛱️Είμαι σίγουρη οτι θα φερεις πολυ γουρι σε ολες μας και ο μηνας θα ειναι τελειος!!!!!😁

Καλο μηνα να εχουμε κοριτσια μου!!!!! οι εγκυμονουσες να μας φερουν τα καλυτερα νεα!!!!! και οσες προσπαθουμε για παιδακι να εχουμε θετικες εξελιξεις και θετικα τεστακια!!!!🥰🥰

@babyblue94με το καλο κοριτσι μου!!!!❤️🤰🤱👶 να πανε ολα τελεια και να ερθει η μικρουλα σας στην αγκαλια σας!! το μεγαλυτερο θαυμα της ζωης σας ερχεται!!!!

εγω κοριτσια ειμαι πολυ χαρουμενη!!!!😁😁😁 το σαββατο ημουν με μια φιλη που προσπαθουσε καιρο για παιδακι και ειχε κλειστη τη μια σαλπιγγα και ο αντρας της θεματακι με το σπερμα..... δοξα το θεο ηρθε το θαυματακι τους!!!! ειναι 8 εβδομαδων!!! να πανε ολα καλα παναγια μου και αγια ειρηνη χρυσοβαλαντου!!!!🙏🙏🙏

χθες κοριτσια μου πηγα και στη μονη της αγιας ειρηνης χρυσοβαλαντου και αναψα κερακια για ολες μας και προσευχηθηκα!!!! θα μας προσεχει μου ειπε!!🤣

Καλο μηνα με Υγεια!!!!❤️

Κορίτσι μου ποσό καλοψυχη είσαι τι μεγάλη καρδιά εχεις ❤️❤️❤️
 

μακαρι να της πάνε όλα καλά της κοπέλας! Έμεινε φυσιολογικά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

να εισαι σιγουρη οτι πλησιαζει και η σειρα σας.. η αγια ειρηνη χρυσοβαλαντου ξερει ποτε θα το στειλει το ζουζουνι

ναι εννοειται ξερει!!! ειμαστε πολλοι αισιοδοξοι κι εμεις οτι θα ερθει το θαυματακι μας!!!! ο γιατρος ηδη εξετασε με υπερηχο τον αντρα μου και του ειπε οτι πηγαμε πολυ καλα!!!! 😁😁😁 ξεκινησε και τις βιταμινες του κι ολα θα ερθουν τελεια!!!

σημερα εχω και ραντεβου σε γιατρο (βιοπαθολογο) για τα καφε που εχω καθε μηνα.. για να δουμε τι θα μου πει...

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσι μου ποσό καλοψυχη είσαι τι μεγάλη καρδιά εχεις ❤️❤️❤️
 

μακαρι να της πάνε όλα καλά της κοπέλας! Έμεινε φυσιολογικά; 

ραφαελα μου γλυκια!!!!❤️❤️ εννοειται χαιρομαι πααααααρα πολυ για τη φιλη μου!!! πρωτα γιατι την αγαπω και τη νοιαζομαι και μετα γτ ειναι μια απο εμας!!!! προσπαθει σχεδον ενα χρονο (ισως και παραπάνω) και βρηκαν κι αυτοι πολλες δυσκολιες. πανω που τα παρατησε και ηταν χαλια ψυχολογικα και ειπαν οτι θα κανουν σπερματεγχυση, τσουυυυυπ ηρθε το σπορακι!!!!!🥰🥰🥰 το δικο τους θαυμα!!!!

ευχομαι να πανε ολα τελεια!!!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ναι εννοειται ξερει!!! ειμαστε πολλοι αισιοδοξοι κι εμεις οτι θα ερθει το θαυματακι μας!!!! ο γιατρος ηδη εξετασε με υπερηχο τον αντρα μου και του ειπε οτι πηγαμε πολυ καλα!!!! 😁😁😁 ξεκινησε και τις βιταμινες του κι ολα θα ερθουν τελεια!!!

σημερα εχω και ραντεβου σε γιατρο (βιοπαθολογο) για τα καφε που εχω καθε μηνα.. για να δουμε τι θα μου πει...

ραφαελα μου γλυκια!!!!❤️❤️ εννοειται χαιρομαι πααααααρα πολυ για τη φιλη μου!!! πρωτα γιατι την αγαπω και τη νοιαζομαι και μετα γτ ειναι μια απο εμας!!!! προσπαθει σχεδον ενα χρονο (ισως και παραπάνω) και βρηκαν κι αυτοι πολλες δυσκολιες. πανω που τα παρατησε και ηταν χαλια ψυχολογικα και ειπαν οτι θα κανουν σπερματεγχυση, τσουυυυυπ ηρθε το σπορακι!!!!!🥰🥰🥰 το δικο τους θαυμα!!!!

ευχομαι να πανε ολα τελεια!!!!!❤️

Ααα μπράβο τι καλά ❤️❤️❤️❤️ Όλα να της πάνε τέλεια να έχει μια υπέροχη εύκολη εγκυμοσύνη!!! Χαίρομαι όταν ακούω τέτοια νέα και ειδικά από μια κοπέλα που προσπαθούσε τόσο καιρό!!!

 

θα έρθει κ η δίκη σας στιγμή είμαι σίγουρη! Όλα καλά για τον αντρουλη σου!! Πονάει ή υποχώρησε ο πόνος; Άντε θα περιμένουμε να μας πεις τα νέα σου γιατί είμαι πολύ περίεργη τι συμβαίνει με αυτά τα καφέ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Raf123σου απαντάω εδώ για τα ρουχαλάκια να είμαστε στο σωστό μήνα. Εγώ αν δε μου χάριζε η ξαδελφη μου δε θα έπαιρνα newborn εκτός αν ήξερα ότι το μωράκι μου θα γεννηθεί μικρούλι (τώρα μας κάνουν ακόμα στα 3800 αλλά αν γεννουσα 4κιλα μωρό θα ήταν για πολύ λίγο) αθα έπαιρνα τα 1 μηνα orchestra ή αντίστοιχου μεγέθους με αυτό (που εγώ δεν ξέρω πού αλλού έχει τόσο μικρά μεγέθη) που θα της κάνουν σίγουρα μέχρι 2 μηνών, μπορεί και πιο μετά. Κάποια που είχα παραγγείλει από το πατπατ, κι αυτά τεράστια. Θα τα βάλει από Σεπτέμβρη πιστεύω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

@Raf123σου απαντάω εδώ για τα ρουχαλάκια να είμαστε στο σωστό μήνα. Εγώ αν δε μου χάριζε η ξαδελφη μου δε θα έπαιρνα newborn εκτός αν ήξερα ότι το μωράκι μου θα γεννηθεί μικρούλι (τώρα μας κάνουν ακόμα στα 3800 αλλά αν γεννουσα 4κιλα μωρό θα ήταν για πολύ λίγο) αθα έπαιρνα τα 1 μηνα orchestra ή αντίστοιχου μεγέθους με αυτό (που εγώ δεν ξέρω πού αλλού έχει τόσο μικρά μεγέθη) που θα της κάνουν σίγουρα μέχρι 2 μηνών, μπορεί και πιο μετά. Κάποια που είχα παραγγείλει από το πατπατ, κι αυτά τεράστια. Θα τα βάλει από Σεπτέμβρη πιστεύω. 

Σε ευχαριστώ πολύ κατάλαβα!! Θα παραγγείλω μερικά 1-2 κ τα υπόλοιπα 0-3 κ 2-4 νομίζω κ θα είμαι καλυμμένη!! Τα pat pat τι ποιότητα έχουν; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κατάλαβα!! Θα παραγγείλω μερικά 1-2 κ τα υπόλοιπα 0-3 κ 2-4 νομίζω κ θα είμαι καλυμμένη!! Τα pat pat τι ποιότητα έχουν; 

Τα πατ πατ θέλει να κοιτάς την περιγραφή να λέει βαμβάκι. Επειδή αν τα πάρεις στο κουτουρου έχει πολλά με πολυεστέρα και δεν είναι καλά..

Εγώ είχα πάρει κάτι φορμακια και ήταν βαμβάκι. Σε μια παραγγελία όμως ξέχασα να τσεκαρω και έπαιρνα κάτι φορεματακια και μου ήρθανε το ύφασμα πολυεστερας και δεν μου άρεσε. 

Πλέον κοιτάω να είναι βαμβάκι.

Και το sinsay να δείτε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Τα πατ πατ θέλει να κοιτάς την περιγραφή να λέει βαμβάκι. Επειδή αν τα πάρεις στο κουτουρου έχει πολλά με πολυεστέρα και δεν είναι καλά..

Εγώ είχα πάρει κάτι φορμακια και ήταν βαμβάκι. Σε μια παραγγελία όμως ξέχασα να τσεκαρω και έπαιρνα κάτι φορεματακια και μου ήρθανε το ύφασμα πολυεστερας και δεν μου άρεσε. 

Πλέον κοιτάω να είναι βαμβάκι.

Και το sinsay να δείτε 

Κι εγώ μόνο βαμβάκι είχα πάρει και ήταν μια χαρά από ποιότητα. Το μέγεθος δεν ήταν newborn απλά ή ήταν για πολύ μεγάλο μωρό. Ακόμα πλέει μέσα η μπέμπα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Κι εγώ μόνο βαμβάκι είχα πάρει και ήταν μια χαρά από ποιότητα. Το μέγεθος δεν ήταν newborn απλά ή ήταν για πολύ μεγάλο μωρό. Ακόμα πλέει μέσα η μπέμπα 

Ναι είναι λίγο μεγαλύτερο. Ένα newborn που πήρα είναι μικρό πάντως. Τώρα τα 0-3. Είναι για 3 και μετά πιστεύω.οχι για 0.  Ή τα 3-6 είναι για 6 και μετά. 

Πέφτουν λίγο μεγάλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Ααα μπράβο τι καλά ❤️❤️❤️❤️ Όλα να της πάνε τέλεια να έχει μια υπέροχη εύκολη εγκυμοσύνη!!! Χαίρομαι όταν ακούω τέτοια νέα και ειδικά από μια κοπέλα που προσπαθούσε τόσο καιρό!!!

 

θα έρθει κ η δίκη σας στιγμή είμαι σίγουρη! Όλα καλά για τον αντρουλη σου!! Πονάει ή υποχώρησε ο πόνος; Άντε θα περιμένουμε να μας πεις τα νέα σου γιατί είμαι πολύ περίεργη τι συμβαίνει με αυτά τα καφέ 

ναι καλε!!!! πια το πιστευω κι εγω!! του χρονου το καλοκαιρι θα ειμαι με κοιλιτσα με το καλο!!!!🤩🤩🤰

ναι κι εγω συγκινηθηκα πολυ οταν μου το ειπε!! μου εβαλε και τον υπερηχο να ακουσω καρδουλα και τσιριζαμε 2 μουρλες στην παραλια!!!!!🤣 ειχε παρει και τις βιταμινες που παιρνω (strong start τις λενε) και οτι της περισσεψε μου τις εδωσε η γλυκουλα για να με βοηθησουν.... τελικα τις πηρε η 3η φιλη μας γτ κι αυτη ξεκιναει προσπαθειες για παιδακι με το συντροφο της κι εγω μολις ειχα παραλαβει ενα καινουριο κουτι με τις δικες μου βιταμινες!!!😁 baby boom σας λεω!!! 🥰🤰🤰🤰

ο αντρας μου εχει ακομα καποιες ενοχλησεις.. σαν σουβλιες μου λεει μεσα...οχι κατι πολυ εντονο αλλα μικροπονακια... ευτυχως τα ραμματα εφυγαν και εχει δεσει αρκετα καλα η τομη!!! απο εκει και περα, λουφαρει συνεχεια και τρεχω εγω για ολα!!!!! του ειπε ο γιατρος να μη σηκωνει καθολου βαρη και οριακα σηκωνει το κορμι του 😂😂😂 τον εστειλα τις προαλλες στο χασαπη να παρει μισο κιλο κιμα και μισο κοτοπουλο και με κοιτουσε φαση "κανει να τα σηκωσω;;;;"!!! του λεω "σιγα καρδια μου!!!! δεν θα σηκωσεις ολοκλητο αρνι! αμαν!!!!" και οταν εφυγε γελουσα μονη μου!!! 🤣 παω σουπερ και τα κουβαλαω ολα μονη μου!! στην παραλια τα ιδια!!!! το σαββατο φευγουμε για διακοπες και παλι γυμναστικη θα κανω με βαλιτσες και ομπρελλες παραλιας!!! 💪💪💪😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

@stemi που χαθηκες εσυ? εισαι καλα?

Γειά σου @Nandia-μου, γειά σας κορίτσια! Καλό μήνα να έχουμε! Όλα καλά με μένα, ή τουλάχιστον έτσι νομίζω, αφού ακόμα δεν νιώθω τίποτα  και ανησυχώ όλη την ώρα. Χάθηκα γιατί παρουσίαζα το διδακτορικο μου και είχα αφοσιωθεί εκεί. Όλα πήγαν τελεια με το phd ευτυχώς, πέρασα το άγχος μου βέβαια, αλλά το πήρα! Στην αυχενική μας είπε ότι όλα φαίνονται καλά, οι πιθανότητες για τα σύνδρομα  μικρές, οπότε δεν κάναμε nipt... Επίσης, ότι μάλλον είναι κοριτσάκι γιατί δεν είδε κάτι να υπάρχει ανάμεσα στα πόδια, αλλά δεν το είπε με σιγουριά. Γιατρό πλέον θα πάω μετά το 15αυγουστο και με πιάνει η ανησυχία αν όλα είναι καλά... Πως θα αντέξω? Εύχομαι να το νιώσω σύντομα για να ηρεμήσω... Είμαι 16 εβδ τώρα και έκανα κοιλίτσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...