Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σ’ ένα στέφανο του Μάη Όλη η άνοιξη χωράει. Κύκλους, κύκλους τα λουλούδια, οι χοροί και τα τραγούδια στα χρυσά του ήλιου καφάσια ωριμάζουν τα κεράσια. 🍒 Τα Μαγιατικα μωράκια στις κοιλίτσες μας ας τρυπωσουν 🤰🧚‍♂️🧚❣️👣


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι μου ευχαριστω για τη βοηθεια!!!!!❤️ εμεις εχουμε κλεισει κτημα και εκκλησια απο περυσι το σεπτεμβρη!! παντρευομαστε 17 Σεπτεμβριου!!!!🎉🎊 1 μερα διαφορα θα εχουμε!!!🤩 ευτυχως κινηθηκαμε γρηγορα σε αυτο (αν και ελπιζαμε να μη γινει φετος ο γαμος λογω εγκυμοσυνης...)

απο εκει και περα εχω κλεισει μακιγιαζ.. τιποτα αλλο.. εχω το αλλο πσκ 3 προβες νυφικων κι ελπιζω οτι θα κλεισω σε 1 απο τα 3. δεν θελω ουτε να μπερδευτω με πολλά σχεδια και να χαωθω και ουτε να χασω χρονο.. το στολισμο τον εχω στο μυαλο μου αλλα δεν εχω παει να παρω προσφορες. εχω 2 στο μυαλο μου που θα απευθυνθω. 

προσκλητηρια και μπομπονιερες θα παρω απο μια γνωστη μας! μου ειπε ελα αρχες ιουνιου και τελος ιουνιου θα στα εχω ετοιμα! οποτε να τα μοιρασουμε καπου εκει...

και πρεπει να βρω κομμωτρια/κομμωτη...! βασικο κι ακομα δεν εχω βρει...

Βέρες ειδαμε και ξερουμε ποιες θελουμε και φωτογραφο πηραμε 2 προσφορες οποτε θα κλεισουμε τον 1 απο τους 2! ευτυχως τους ειχαμε δει πριν αρχισουν τα τρεχαματα με τον πατερα μου...

ααααααα!! και το κτημα μας δεν εχει dj! πρεπει εμεις να βρουμε!! το κτημα βαζει μόνο το χωρο και το catering!

Ευχαριστω για τη βοηθεια και ελπιζω να το απολαυσουμε οπως μας πρεπει!!!!!🎉🍾🥂🎇

Αχ ρε κοριτσια ποσο θα ηθελα να ειστε σ ενα τραπεζι ολες εσεις!!!! ολες με γελατες κοιλιες!!!! σας νιωθω τοσο κοντα μου!! εχουμε μοιραστει τοσα πολλαααα...!!!!! εχετε ξεχωριστη θεση στην καρδια μου!!!!💖

Μια χαρά σε βρίσκω,  έχουμε χρόνο ας μην αγχώνομαστε.. όσο γις το νυφικό σίγουρα θα βρεις σε ένα απο τα τρία... εγω πήγα σε 2 στο 2ο κατέληξα και εκείνη την ημέρα που το έκλεισα με πήραν απο το 1ο τηλ και μου είπαν φέραμε ενα που σίγουρα θα σου αρέσει,  εγω μόλις είχα δώσει προκαταβολή... ιδικά αν ξέρεις το στυλ που θέλεις δεν θα δυσκολευτείς.. Αντε με το καλο να το ευχαριστήθουμε! 

Μακάρι να είμασταν ολες κοντά κοριτσι μου, ε ρε καφαδαρες, γάμους και πανηγύρια που θα κάναμε 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

λογικα θα ειμαι οκ εγω.. εννοειται καλα να ειμαστε απο το θεο και θα τα κανονισουμε

μακαρι και ειμαι στις επομενες αν και αρχισε το βαρος και τα πονακια περιοδου

μετα ειναι η δικη σου σειρα ομως

εγω αργω ακομα... τελος του μηνα περιμενω!!! μακαρι μεχρι τοτε να ειστες ολες με γεματες κοιλιες!!!🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Θα είμαι στο τελος του 7ου μήνα 😂😂😂 θα βγει το μωρό πάρτυ ανιμαλ χαχαχα να σου πω τι με φοβίζει να μη μου κάνει το νυφικό χαχαχα κ ελπίζω να το αλλάζουν! Ήταν μεγάλο μου θα το έφτιαχναν αλλά πρέπει να εχεις μέση δακτυλίδι ασε θα δω…Κ επίσης φοβάμαι να μην φουσκώσουν πολύ τα πόδια μου κ να μην βρίσκω παπούτσια το πάρτυ το ποτό κ αυτά δε με νοιάζουν κ πολύ εξάλλου δεν πινω πολύ! 

Εγώ τώρα είμαι στο τέλος του 7ου μήνα, 31η εβδομάδα σε μια κύηση χαμηλού κινδύνου χωρίς καμία επιπλοκη ή δυσκολία μέχρι τώρα. Κοίτα να πω ειλικρινά δεν είμαι άνετη. Δεν έχω παχύνει υπερβολικά, ξεκίνησα 49 και είμαι 56 τώρα, αλλά και πάλι νιώθω βαριά, πού και πού έχω συσπασουλες, δεν κοιμάμαι καλά και τώρα έχω αρχίσει πάλι να έχω δυσπεψία και πολύ σοβαρή συχνοουρια. Δεν έχουν όλες οι γυναίκες τα ίδια και εγώ γενικά δεν έχω περιορίσει κάτι από τη ζωή μου εκτός του ότι ρυθμίζω λίγο πώς τρώω και δεν κάνω χορό που έκανα σαν τρελή. Πάω και σε πάρτι, ένα ποτάκι θα το πιω, "λικνίζομαι " όταν οι άλλοι χορεύουν, ξενυχταω, δουλεύω. Αλλά ο γάμος μου δεν ήθελα να γίνει έτσι, ακόμα και πολιτικό γάμο που θα κάνω. Οπότε θα κάνουμε το γάμο τώρα για το μωρό αναγκαστικά και το πάρτι που θέλαμε αφού γεννήσω το Σεπτέμβρη. Τέλη 7ου είναι θεωρώ αρκετά αργά και είναι κρίμα να μην το ευχαριστηθεις. Στο κάτω κάτω τόσα λεφτά θα δώσεις, είναι μια μέρα δική σου. Μέχρι πριν 2-3 εβδομάδες εντωμεταξύ ήμουν άλλος άνθρωπος. Αισθάνομαι ήδη ότι το 2ο τρίμηνο είναι λούνα παρκ σε σχέση με το 3ο. Συνεπώς αν ήμουν στη θέση σου ή θα τον έκανα νωρίτερα το γάμο ή του χρόνου. Φυσικά η επιλογή είναι δική σου, αν θες να τον κάνεις να ξεμπερδέψεις. Επίσης κάθε γυναίκα βιώνει διαφορετικά την εγκυμοσύνη της, μπορεί εσύ στον 7ο να πετάς ακόμα! Απλά μεταφέρω τις δικές μου σκέψεις που κι εγώ σκεφτόμουν τι να κάνω με το πάρτι του γάμου μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Εγώ σήμερα ξύπνησα χάλια. Πονάει το κεφάλι μου, η κοιλιά μου και το στήθος και θέλω απλά να κοιμάμαι.

Περιμένω 9-10/5 το πολύ αλλά νομίζω με τα συμπτώματα θα έρθει νωρίτερα.

@marinamanoulitsa έκανες τεστ?? 

@Antonia2 @Κατεριναπαπ @Raf123 με το καλό οι γάμοι σας. Ωραία τρεξίματα αυτά. Εγώ κορίτσια είχα κάνει πολιτικό και εκεί έμεινα. Δεν μας έπαιρνε για θρησκευτικό και μετά πέρασαν τα χρόνια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nandia- @ΜαρίαΔημήτρηςΠεραστικά κορίτσια μου.. Γιατί και οι δύο έτσι;;;;;;ρε κορίτσια 25η ημερα είμαι σήμερα... Δεν θα δείξει αποκλείεται!!! Ας περιμένω τουλάχιστον έως το Σάββατο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

εγω αργω ακομα... τελος του μηνα περιμενω!!! μακαρι μεχρι τοτε να ειστες ολες με γεματες κοιλιες!!!🙏🙏🙏

μακαρι και να μας ακολουθησεις εσυ💖

 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Nandia- @ΜαρίαΔημήτρηςΠεραστικά κορίτσια μου.. Γιατί και οι δύο έτσι;;;;;;ρε κορίτσια 25η ημερα είμαι σήμερα... Δεν θα δείξει αποκλείεται!!! Ας περιμένω τουλάχιστον έως το Σάββατο 

καλα αντε μεχρι σαββατο αντεχουμε χαχαχαχαχα

τι να σου πω.. σε 6 μερες περιμενω εγω και λογικο ειναι να εχω πονακια.. νοιωθω και μια μπαλιτσα κεντρο χαμηλα αλλα μου ετυχε και σε αλλες περιοδους αρα δεν την λαμβανω υποψην.. γενικα εχω τα ιδια που εχω καθε μηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια ηθελα να πω λίγο τον πόνο μου και εγώ να μου πείτε λίγο την γνώμη σας! 
Όταν ήμουν 21 και 2 εβδομάδων πήγα έκανα β επιπέδου το μωρο είναι τότε 380γρ όλα καλά και επειδή έχω ένα μικρό θεματάκι με ζαχαρο ( δεν παίρνω χάπι) κάνω διατροφη με παρακολουθεί Ενδοκρινολογος.. ρωτάω τον εμβυρολογο και λέω τα γραμμάρια του μωρού είναι οκ; Λέει ναι για κορίτσι μια χαρά είναι .. να πω τα κιλά που ξεκίνησα την εγκυμοσύνη ήταν 58 τώρα είμαι  61,5..

εχτες 23 και 3 εβδομάδων πάω γυναικολογο το μωρο 540 γρ ολα καλα με είπε ο γιατρος μου..

Επισης εστειλα την β επιπέδου στην ενδοκρινολόγο γιατί ήθελε να την δει και μου στέλνει μνμ εχτές το βράδυ 22:30 ένα ξερό email ότι ειναι χαμηλό το βαρος του μωρου και να την στείλω τις μετρησεις ζαχαρου που κανω μόνη μου στο σπίτι.. εννοείται δεν κοιμήθηκα

μιλάω με τον γιατρό μου το πρωί και μου είπε ότι ειναι όλα καλα και το βαρος του μωρού για την εβδομάδα του είναι φυσιολογικό και να μην αγχώνομαι λέει έπρεπε να με πάρεις το βράδυ τηλ αμέσως όταν είδες το μνμ να μιλήσουμε.. 

Περιμένω απάντηση τώρα από την Ενδοκρινολογος να δω γιατί δεν θεωρεί καλο το βαρος του μωρου… 

και ρωταω εγώ τώρα πρέπει να αλλάξω γιατρό ; Είναι σωστό να μου στέλνει μέσα στην νύχτα ένα τέτοιο email; Μήπως εγώ είμαι υπερβολική…

να τονίσω ότι αυτήν μου βρήκε το θεματάκι μου με τις ορμόνες και έμεινα εγκυος μετά από 1,5 χρόνο 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Nandia- @ΜαρίαΔημήτρηςΠεραστικά κορίτσια μου.. Γιατί και οι δύο έτσι;;;;;;ρε κορίτσια 25η ημερα είμαι σήμερα... Δεν θα δείξει αποκλείεται!!! Ας περιμένω τουλάχιστον έως το Σάββατο 

Βρε αν όμως όλα τα συμπτώματα που έχεις είναι εγκυμοσύνη, σημαίνει πως ήδη έχει ανέβει η χοριακή και θα ανιχνεύεται. 

Το τελευταίο καιρό μέσα στο μήνα μόνο 4-5 μέρες δεν έχω συμπτώματα περιόδου. Με έχει ταράξει ούτε έφηβη να ήμουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια ηθελα να πω λίγο τον πόνο μου και εγώ να μου πείτε λίγο την γνώμη σας! 
Όταν ήμουν 21 και 2 εβδομάδων πήγα έκανα β επιπέδου το μωρο είναι τότε 380γρ όλα καλά και επειδή έχω ένα μικρό θεματάκι με ζαχαρο ( δεν παίρνω χάπι) κάνω διατροφη με παρακολουθεί Ενδοκρινολογος.. ρωτάω τον εμβυρολογο και λέω τα γραμμάρια του μωρού είναι οκ; Λέει ναι για κορίτσι μια χαρά είναι .. να πω τα κιλά που ξεκίνησα την εγκυμοσύνη ήταν 58 τώρα είμαι  61,5..

εχτες 23 και 3 εβδομάδων πάω γυναικολογο το μωρο 540 γρ ολα καλα με είπε ο γιατρος μου..

Επισης εστειλα την β επιπέδου στην ενδοκρινολόγο γιατί ήθελε να την δει και μου στέλνει μνμ εχτές το βράδυ 22:30 ένα ξερό email ότι ειναι χαμηλό το βαρος του μωρου και να την στείλω τις μετρησεις ζαχαρου που κανω μόνη μου στο σπίτι.. εννοείται δεν κοιμήθηκα

μιλάω με τον γιατρό μου το πρωί και μου είπε ότι ειναι όλα καλα και το βαρος του μωρού για την εβδομάδα του είναι φυσιολογικό και να μην αγχώνομαι λέει έπρεπε να με πάρεις το βράδυ τηλ αμέσως όταν είδες το μνμ να μιλήσουμε.. 

Περιμένω απάντηση τώρα από την Ενδοκρινολογος να δω γιατί δεν θεωρεί καλο το βαρος του μωρου… 

και ρωταω εγώ τώρα πρέπει να αλλάξω γιατρό ; Είναι σωστό να μου στέλνει μέσα στην νύχτα ένα τέτοιο email; Μήπως εγώ είμαι υπερβολική…

να τονίσω ότι αυτήν μου βρήκε το θεματάκι μου με τις ορμόνες και έμεινα εγκυος μετά από 1,5 χρόνο 

 

https://www.betterparents.gr/πίνακας-βάρους-και-μεγέθους-εμβρύου/

 

Εμενα μια χαρα μου φαινεται. Από πότε οι ενδοκρινολόγοι έχουν άποψη για το μέγεθος του εμβρυου; εμενα η δικη μου με ρωταγε αν μου ειπε ο γιατρος μου κατι για το μεγεθος, ποτε δεν εκανε δικη της εκτιμηση! Επίσης να ξέρεις ΄ότι το σάκχαρο έχει ως αποτέλεσμα αυξημένο βάρος όχι μειωμένο! Άρα είστε μια χαρά...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

https://www.betterparents.gr/πίνακας-βάρους-και-μεγέθους-εμβρύου/

 

Εμενα μια χαρα μου φαινεται. Από πότε οι ενδοκρινολόγοι έχουν άποψη για το μέγεθος του εμβρυου; εμενα η δικη μου με ρωταγε αν μου ειπε ο γιατρος μου κατι για το μεγεθος, ποτε δεν εκανε δικη της εκτιμηση! Επίσης να ξέρεις ΄ότι το σάκχαρο έχει ως αποτέλεσμα αυξημένο βάρος όχι μειωμένο! Άρα είστε μια χαρά...

 

Και εμένα αυτό με είπε ο γιατρός ότι το βαρος του μωρού είναι θέμα του γυναικολόγου.. και εγώ έτσι ξέρω ότι το ζαχαρο φταίει για τα μεγάλα μωρά όχι για τα μικρά αλλά λέω μήπως δεν κατάλαβα κάτι καλά γιατί πραγματικά με την διαστροφή που με έχει δώσει κάνω μεγάλη προσπάθεια να την τηρώ και να μην ξεφεύγω τρώω λίγο και μόνο αυτά που πρέπει… σκέψου πριν λιγες μερες είχα γενέθλια και εφαγα ένα κομμάτι τούρτα με μισή καρδιά γιατί φοβαμαι ότι κάνω κακο στο μωρο όταν τρώω γλυκά 😕 με έχει επηρεάσει πολύ ψυχολογικά όλο αυτό με την διατροφη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μολις με πηρες ο αντρας μου τηλ!!! τελειωσε με τη δειγματοληψια στο Λυμπεροπουλο και την αλλη Πεμπτη θα παρουμε αποτελεσματα!!! (θα αργησουν τοσο γτ καναμε απλο σπερμοδιαγραμμα, οξειδωτικο στρες και κατατμηση DNA). Ευχομαι να ειναι ολα καλα!! καντε κι εσεις μια προσευχουλα!!🙏❤️

Καλά αποτελέσματα να έχετε! Όλα καλά θα είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyNa είπε:

Εγώ τώρα είμαι στο τέλος του 7ου μήνα, 31η εβδομάδα σε μια κύηση χαμηλού κινδύνου χωρίς καμία επιπλοκη ή δυσκολία μέχρι τώρα. Κοίτα να πω ειλικρινά δεν είμαι άνετη. Δεν έχω παχύνει υπερβολικά, ξεκίνησα 49 και είμαι 56 τώρα, αλλά και πάλι νιώθω βαριά, πού και πού έχω συσπασουλες, δεν κοιμάμαι καλά και τώρα έχω αρχίσει πάλι να έχω δυσπεψία και πολύ σοβαρή συχνοουρια. Δεν έχουν όλες οι γυναίκες τα ίδια και εγώ γενικά δεν έχω περιορίσει κάτι από τη ζωή μου εκτός του ότι ρυθμίζω λίγο πώς τρώω και δεν κάνω χορό που έκανα σαν τρελή. Πάω και σε πάρτι, ένα ποτάκι θα το πιω, "λικνίζομαι " όταν οι άλλοι χορεύουν, ξενυχταω, δουλεύω. Αλλά ο γάμος μου δεν ήθελα να γίνει έτσι, ακόμα και πολιτικό γάμο που θα κάνω. Οπότε θα κάνουμε το γάμο τώρα για το μωρό αναγκαστικά και το πάρτι που θέλαμε αφού γεννήσω το Σεπτέμβρη. Τέλη 7ου είναι θεωρώ αρκετά αργά και είναι κρίμα να μην το ευχαριστηθεις. Στο κάτω κάτω τόσα λεφτά θα δώσεις, είναι μια μέρα δική σου. Μέχρι πριν 2-3 εβδομάδες εντωμεταξύ ήμουν άλλος άνθρωπος. Αισθάνομαι ήδη ότι το 2ο τρίμηνο είναι λούνα παρκ σε σχέση με το 3ο. Συνεπώς αν ήμουν στη θέση σου ή θα τον έκανα νωρίτερα το γάμο ή του χρόνου. Φυσικά η επιλογή είναι δική σου, αν θες να τον κάνεις να ξεμπερδέψεις. Επίσης κάθε γυναίκα βιώνει διαφορετικά την εγκυμοσύνη της, μπορεί εσύ στον 7ο να πετάς ακόμα! Απλά μεταφέρω τις δικές μου σκέψεις που κι εγώ σκεφτόμουν τι να κάνω με το πάρτι του γάμου μου. 

Θα είμαι 30 εβδομαδες τότε…σίγουρα η κάθε εγκυος βιώνει διαφορετικά την εγκυμοσύνη της! Πιο νωρις δεν βρίσκω να το κάνω καθόλου ημερομηνίες ήδη ξεκίνησαν οι γάμοι πυρετωδώς κ να φανταστείς έχουμε κ γάμο καθημερινή Πέμπτη και Παρασκευή που δεν βρίσκουν Σαββατα ή έστω Κυριακή! Το έχω αλλάξει ήδη 3 φορές και ήμουν πολύ τυχερή που βρήκα αυτήν την ημερομηνία τελευταία στιγμή (στην Κύπρο για να κανεις γάμο πρέπει να το διοργανώσεις 2-3 χρόνια πριν) και ήδη έχω πρόβλημα με αυτους που παίζουν στα «αλλαματα»(έθιμο που σε ντύνουν κ καλά κ έρχονται βιολιά κ παίζουν μουσική κ λενε παραδοσιακά τραγούδια) δεν βρήκα ακόμα κάποιον που να μπορεί να έρθει! Ευτυχως ο κομμωτής μου μπορεί να με χτενίσει τότε! Τώρα θα ξανά βρω διαθεσιμα φαντάζομαι το 2027 χαχαχα κ δεν υπερβάλω και ως τότε σίγουρα θα ήθελα να κάνω κ δεύτερο παιδί! Και εννοείται σκέφτομαι και τους παππούδες κ τις γιαγιάδες γιατί ήδη έχουμε 2 απώλειες κ θα ήθελα να τους έχω στον γάμο μου…και ας μη το διασκεδάσω όσο θα ήθελα! Δε πειράζει! Θα ξεφαντώσω στην βάφτιση χαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

καλημερα Ραφαελα μου!!!!! μη νομιζεις κι εγω πολλες φορες στεκομαι σε πιο γκριζες ζωνες του μυαλου αλλα οντως πρεπει να στεκομαστε στα ευχαριστα και φωτεινα σημεια της ζωης μας!!! ρε παιδι μου οταν αφορα εμας, ειναι λες και τυφλωνομαστε ενω οταν το μοιραζεται μαζι μας καποιος αλλος, ολα ειναι τοσο καθαρα στο μυαλο μας!!!! 😅😅 ειμαστε τελειως κουλοι ο ανθρωποι!!!! 🤪😂

θα ερθουμε στη Λαρνακα 24/06. 1 το μεσημερι προσγειωνομαστε! και φευγουμε με πτηση βραδινη (8-9 το βραδυ) στις 28/06. οποτε αν θελετε πινουμε καφε οταν φτασουμε (βεβαια είναι να παρουμε το αμαξι απο αεροδρομιο Λαρνακας και να παμε Λεμεσο. εκτος αν κατσω να πιω μαζι σας καφε και παω μετα να βρω αντρα και πεθερα με κανα λεωφορειο. θα μου πειτε εσεις τα κολπα... η το σαββατο 25/06 πρωι αν θελετε και μπορειτε βρισκομαστε😉)

Κοριτσιααααααααααααααα......... ναι ναι καλα καταλαβατε....... τελικα δεν τη γλιτωσα την πεθερα.....😕😣 θα ερθει!!! απο τη μια δε θελω να γινομαι κακια γτ ανιψιος της παντρευεται και καλα θα κανει να ερθει αλλα απο την αλλη εχω αλλεργια στην τοση κακια και μιζερια!!!! 😝😂

Εγώ νομίζω να πας κατευθείαν γιατί με τα μέσα εμεις στη Κύπρο είμαστε πολύ πίσω! Θα ταλαιπωρηθείς με το λεωφορείο και με ταξί θα το πληρώσεις πιο πολλά από το αεροπορικό σου! 😂😂😂😂 στο λεω γιατί την πάθαμε έσπασε το αμάξι μας σαν πηγαίναμε αεροδρόμιο μια φορά και εμεις δεν είχαμε άλλη επιλογή γιατί μέχρι να έρθουν οι δικοί μας να μας πάρουν κ να πάμε θα χάναμε την πτήση! 
 

να βρεθούμε στην επιστροφή σου! Να έρθετε πιο νωρις και να πάμε στο mall στη Λαρνακα που θα έχει και κλιματισμό και είναι κ κοντά στο αεροδρόμιο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Flora38 είπε:

Καλά αποτελέσματα να έχετε! Όλα καλά θα είναι!

Ευχαριστω πολύ Φλώρα μου!!! ❤️ σκεφτομαστε θετικα και παμε!!!

εσυ τι κάνεις;; σε ποιες μερες του κυκλου εισαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Θα είμαι 30 εβδομαδες τότε…σίγουρα η κάθε εγκυος βιώνει διαφορετικά την εγκυμοσύνη της! Πιο νωρις δεν βρίσκω να το κάνω καθόλου ημερομηνίες ήδη ξεκίνησαν οι γάμοι πυρετωδώς κ να φανταστείς έχουμε κ γάμο καθημερινή Πέμπτη και Παρασκευή που δεν βρίσκουν Σαββατα ή έστω Κυριακή! Το έχω αλλάξει ήδη 3 φορές και ήμουν πολύ τυχερή που βρήκα αυτήν την ημερομηνία τελευταία στιγμή (στην Κύπρο για να κανεις γάμο πρέπει να το διοργανώσεις 2-3 χρόνια πριν) και ήδη έχω πρόβλημα με αυτους που παίζουν στα «αλλαματα»(έθιμο που σε ντύνουν κ καλά κ έρχονται βιολιά κ παίζουν μουσική κ λενε παραδοσιακά τραγούδια) δεν βρήκα ακόμα κάποιον που να μπορεί να έρθει! Ευτυχως ο κομμωτής μου μπορεί να με χτενίσει τότε! Τώρα θα ξανά βρω διαθεσιμα φαντάζομαι το 2027 χαχαχα κ δεν υπερβάλω και ως τότε σίγουρα θα ήθελα να κάνω κ δεύτερο παιδί! Και εννοείται σκέφτομαι και τους παππούδες κ τις γιαγιάδες γιατί ήδη έχουμε 2 απώλειες κ θα ήθελα να τους έχω στον γάμο μου…και ας μη το διασκεδάσω όσο θα ήθελα! Δε πειράζει! Θα ξεφαντώσω στην βάφτιση χαχαχαχα 

Παναγία μου, τόσο δύσκολο είναι να κάνεις ένα γάμο; Απίστευτο! Τότε ελπίζω να είσαι όσο πιο ανάλαφρη και άνετη τότε, όσο γίνεται! Θα πιεις και το ποτάκι σου για το καλό, δεν είναι ότι στην εγκυμοσύνη σου λένε να μην πιεις τίποτα απολύτως. Όλα να πάνε κατ'ευχήν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Όλα θα είναι στα μέτρα σου,  μην ανησυχείς καθόλου,  καλέ ξέρεις τι κοψε ραψε κάνουν οι ραφτρες στα νυφικά,  έδωσες και τοσα λεφτά Εννιέται θα το φέρουν στα μέτρα σου,  όσο για τα παπουτσια να πας να δεις τελευταία στιγμή ώστε να τα πάρεις ακριβώς όπως θα είναι τα πόδια σου εκείνη τη στιγμή.. μην αγχώνεσαι ολα καλα θα είναι! 

Κοριτσάκι μου αναθεωρησες γιατι είσαι ήδη μανούλα και απο τώρα νιώθεις τις ευθύνες της μητρότητας,  οσο για το γιατρό μην ακούς κανένα θα συμφωνήσω με τον άντρα σου να πας εκεί που νιώθεις ασφάλεια και ηρεμεί η ψυχή σου!!

Εχεις δίκιο κάτι θα βρω και κάτι θα γίνει!! 
 

❤️❤️❤️❤️ αναθεώρησα όχι μόνο για τη μητρότητα αλλά και γιατί μετά από 2 χρόνια κοβιντ καταλάβαμε τι είναι σημαντικό πλέον υγεία και πάνω από όλα υγεία!!! Και οικογένεια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Παναγία μου, τόσο δύσκολο είναι να κάνεις ένα γάμο; Απίστευτο! Τότε ελπίζω να είσαι όσο πιο ανάλαφρη και άνετη τότε, όσο γίνεται! Θα πιεις και το ποτάκι σου για το καλό, δεν είναι ότι στην εγκυμοσύνη σου λένε να μην πιεις τίποτα απολύτως. Όλα να πάνε κατ'ευχήν! 

Εσυ εχεις μεγάλη κοιλια;; Σορρυ που ρωτάω απλά για να έχω μια ιδέα τι γίνεται στον 7ο η νύφη μου επειδή ήταν παχουλή δεν έβαλε καθόλου βάρος κ δεν είχε ούτε κ κοιλια μεγάλη!! 
 

μακάρι να πάνε όλα κατ ευχήν ❤️❤️❤️🙏🙏🙏 κάλε εσυ ποτέ γεννάς; Κοντεύεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μολις με πηρες ο αντρας μου τηλ!!! τελειωσε με τη δειγματοληψια στο Λυμπεροπουλο και την αλλη Πεμπτη θα παρουμε αποτελεσματα!!! (θα αργησουν τοσο γτ καναμε απλο σπερμοδιαγραμμα, οξειδωτικο στρες και κατατμηση DNA). Ευχομαι να ειναι ολα καλα!! καντε κι εσεις μια προσευχουλα!!🙏❤️

Καλή επιτυχία σας εύχομαι να είναι η τελευταία σας εξέταση ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ νομίζω να πας κατευθείαν γιατί με τα μέσα εμεις στη Κύπρο είμαστε πολύ πίσω! Θα ταλαιπωρηθείς με το λεωφορείο και με ταξί θα το πληρώσεις πιο πολλά από το αεροπορικό σου! 😂😂😂😂 στο λεω γιατί την πάθαμε έσπασε το αμάξι μας σαν πηγαίναμε αεροδρόμιο μια φορά και εμεις δεν είχαμε άλλη επιλογή γιατί μέχρι να έρθουν οι δικοί μας να μας πάρουν κ να πάμε θα χάναμε την πτήση! 
 

να βρεθούμε στην επιστροφή σου! Να έρθετε πιο νωρις και να πάμε στο mall στη Λαρνακα που θα έχει και κλιματισμό και είναι κ κοντά στο αεροδρόμιο! 

ναι κοριτσι μου!! θα το δουμε κι εκεινες τις μερες οτι σας βολευει κι αν μπορεσουμε να το συντονισουμε θα χαρω πολυ!!😍

ποσο δικιο εχεις αναφορικα με το ποσα μαθηματα μς εδωσε ο κοβιντ.. οπως τα λες ειναι και τελειωσαν και οι καρδουλες!!! Σου στελνω απο εδω!!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλή επιτυχία σας εύχομαι να είναι η τελευταία σας εξέταση ❤️❤️❤️❤️

Ευχαριστουμε ραφαελα μου!!!! ❤️❤️

ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΣΤΗΡΙΞΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ!!!!!❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστουμε ραφαελα μου!!!! ❤️❤️

ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΣΤΗΡΙΞΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ!!!!!❤️❤️❤️❤️

❤️❤️❤️❤️ σου στέλνω μπεμπεδοσκονη 🤰🤰🤰💓💓💓

 

και αν έρθετε στη. Αγία Νάπα (από εκεί είμαστε εμεις) έχουμε μια εκκλησία της Παναγίας που γιορτάζει τον Σεπτέμβρη! Και έχει ζώνη εγκυμοσύνης που στην βάζει ο πάτερ! Είναι 2 εκκλησίες είχε βρεθεί στην παλιά που είναι μέσα στη σπηλιά! Είχα πει στον άντρα μου να πάμε να την βάλουμε τη ζώνη και μετά από 3 μέρες έμαθα ότι είμαι εγκυος! Η μαμα μιας φίλης που είμασταν μαζί φοιτήτριες ελληνίδα ήρθε σε αυτή την εκκλησία έβαλε τη ζώνη κ μετά έμεινε εγκυος! Προσπαθούσε πολλά χρόνια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Θα είμαι 30 εβδομαδες τότε…σίγουρα η κάθε εγκυος βιώνει διαφορετικά την εγκυμοσύνη της! Πιο νωρις δεν βρίσκω να το κάνω καθόλου ημερομηνίες ήδη ξεκίνησαν οι γάμοι πυρετωδώς κ να φανταστείς έχουμε κ γάμο καθημερινή Πέμπτη και Παρασκευή που δεν βρίσκουν Σαββατα ή έστω Κυριακή! Το έχω αλλάξει ήδη 3 φορές και ήμουν πολύ τυχερή που βρήκα αυτήν την ημερομηνία τελευταία στιγμή (στην Κύπρο για να κανεις γάμο πρέπει να το διοργανώσεις 2-3 χρόνια πριν) και ήδη έχω πρόβλημα με αυτους που παίζουν στα «αλλαματα»(έθιμο που σε ντύνουν κ καλά κ έρχονται βιολιά κ παίζουν μουσική κ λενε παραδοσιακά τραγούδια) δεν βρήκα ακόμα κάποιον που να μπορεί να έρθει! Ευτυχως ο κομμωτής μου μπορεί να με χτενίσει τότε! Τώρα θα ξανά βρω διαθεσιμα φαντάζομαι το 2027 χαχαχα κ δεν υπερβάλω και ως τότε σίγουρα θα ήθελα να κάνω κ δεύτερο παιδί! Και εννοείται σκέφτομαι και τους παππούδες κ τις γιαγιάδες γιατί ήδη έχουμε 2 απώλειες κ θα ήθελα να τους έχω στον γάμο μου…και ας μη το διασκεδάσω όσο θα ήθελα! Δε πειράζει! Θα ξεφαντώσω στην βάφτιση χαχαχαχα 

Παναγια μου τι μου θυμισες με τα αλλαματα.. ηταν το πρωτο πραγμα που ειμουν σιγουρη οτι δεν θελω να το ξανακανω χαχαχαχαχαχαχαχχα

 

στις πριν 29 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Παναγία μου, τόσο δύσκολο είναι να κάνεις ένα γάμο; Απίστευτο! Τότε ελπίζω να είσαι όσο πιο ανάλαφρη και άνετη τότε, όσο γίνεται! Θα πιεις και το ποτάκι σου για το καλό, δεν είναι ότι στην εγκυμοσύνη σου λένε να μην πιεις τίποτα απολύτως. Όλα να πάνε κατ'ευχήν! 

να φανταστεις οταν ακυρωσα περσι τον γαμο εκλεισα καπακι για φετος και ευτυχως ειχε στην εκκλησια του Αγιου Φωκα που ειναι ο πολυουχος αγιος του χωριου μου γιατι στην μεγαλη της παναγιας που ειναι η βασικη εκκλησια στο χωριο ειχε αλλο γαμο και για καλη μας τυχη λογο που ειμαστε μεγαλο χωριο και εχει καθε μερα εκκλησια και πρωι και απογευμα εχουμε 3 παπαδες αλλιως δεν θα εβρισκα ημερομηνια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nandia- είπε:

Παναγια μου τι μου θυμισες με τα αλλαματα.. ηταν το πρωτο πραγμα που ειμουν σιγουρη οτι δεν θελω να το ξανακανω χαχαχαχαχαχαχαχχα

 

να φανταστεις οταν ακυρωσα περσι τον γαμο εκλεισα καπακι για φετος και ευτυχως ειχε στην εκκλησια του Αγιου Φωκα που ειναι ο πολυουχος αγιος του χωριου μου γιατι στην μεγαλη της παναγιας που ειναι η βασικη εκκλησια στο χωριο ειχε αλλο γαμο και για καλη μας τυχη λογο που ειμαστε μεγαλο χωριο και εχει καθε μερα εκκλησια και πρωι και απογευμα εχουμε 3 παπαδες αλλιως δεν θα εβρισκα ημερομηνια

Κ εγώ εκκλησία έκλεισα στην μικρή την αρχαία γιατί στην μεγάλη δεν είχε (αλλά έτσι κ αλλιως μου αρέσει πιο πολύ αυτή που έκλεισα χαχα) 

οσο για τα αλλαματα μακάρι να μην τα εκαμνα ούτε εγώ χαχαχαχαχα αλλά ατε ειναι παράδοση και είπαμε να την ακολουθήσουμε!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

❤️❤️❤️❤️ σου στέλνω μπεμπεδοσκονη 🤰🤰🤰💓💓💓

 

και αν έρθετε στη. Αγία Νάπα (από εκεί είμαστε εμεις) έχουμε μια εκκλησία της Παναγίας που γιορτάζει τον Σεπτέμβρη! Και έχει ζώνη εγκυμοσύνης που στην βάζει ο πάτερ! Είναι 2 εκκλησίες είχε βρεθεί στην παλιά που είναι μέσα στη σπηλιά! Είχα πει στον άντρα μου να πάμε να την βάλουμε τη ζώνη και μετά από 3 μέρες έμαθα ότι είμαι εγκυος! Η μαμα μιας φίλης που είμασταν μαζί φοιτήτριες ελληνίδα ήρθε σε αυτή την εκκλησία έβαλε τη ζώνη κ μετά έμεινε εγκυος! Προσπαθούσε πολλά χρόνια! 

Αχ ευχαριστω για τη μπεμπεδοσκονη!!!!!! με συγκινεις ραφαελα μου!!!!

Αχ θα παμε εννοειται στην Παναγια να προσκυνησουμε! και μακαρι να μας ευλογησει και με μωρακι!!!! Μεγαλη η Χαρη της! ποια Παναγια ειναι αυτη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κ εγώ εκκλησία έκλεισα στην μικρή την αρχαία γιατί στην μεγάλη δεν είχε (αλλά έτσι κ αλλιως μου αρέσει πιο πολύ αυτή που έκλεισα χαχα) 

οσο για τα αλλαματα μακάρι να μην τα εκαμνα ούτε εγώ χαχαχαχαχα αλλά ατε ειναι παράδοση και είπαμε να την ακολουθήσουμε!  

την εκανα μια φορα την παραδοση.. εν τζιαι χορτασιά χαχαχαχαχαχαχ

 

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

❤️❤️❤️❤️ σου στέλνω μπεμπεδοσκονη 🤰🤰🤰💓💓💓

 

και αν έρθετε στη. Αγία Νάπα (από εκεί είμαστε εμεις) έχουμε μια εκκλησία της Παναγίας που γιορτάζει τον Σεπτέμβρη! Και έχει ζώνη εγκυμοσύνης που στην βάζει ο πάτερ! Είναι 2 εκκλησίες είχε βρεθεί στην παλιά που είναι μέσα στη σπηλιά! Είχα πει στον άντρα μου να πάμε να την βάλουμε τη ζώνη και μετά από 3 μέρες έμαθα ότι είμαι εγκυος! Η μαμα μιας φίλης που είμασταν μαζί φοιτήτριες ελληνίδα ήρθε σε αυτή την εκκλησία έβαλε τη ζώνη κ μετά έμεινε εγκυος! Προσπαθούσε πολλά χρόνια! 

εγω φοραω την ζωνη της παναγιας μηνες τωρα αλλα μου την σταυρωσε μια  φιλη με την αγια μαρινα τον αγιο αρσενιο και την ζωνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...