Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σ’ ένα στέφανο του Μάη Όλη η άνοιξη χωράει. Κύκλους, κύκλους τα λουλούδια, οι χοροί και τα τραγούδια στα χρυσά του ήλιου καφάσια ωριμάζουν τα κεράσια. 🍒 Τα Μαγιατικα μωράκια στις κοιλίτσες μας ας τρυπωσουν 🤰🧚‍♂️🧚❣️👣


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 20 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

ραφαελα μου να στεκεσαι στα ευχαριστα στη ζωη! δυστυχως παντα θα υπαρχουν ανθρωποι να μας απογοητευουν (οπως η κουμπαρα σου) αλλα δεν πειραζει. κι αυτα μαθηματα ειναι!!! να αντλεις χαρα απο το σπορακι στην κοιλια σου, που εχετε ΟΛΟΙ υγεια και που εχεις βρει ενα τοσο καλο συζυγο που σ αγαπαει και τον αγαπας!!!! δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα στη ζωη!! εσυ εχεις ηδη αρκετα ωστε να σε κανουν ευτυχιμενη!!! 

Η τελευταια χρονια σου εφερε τοσες επιτυχιες σε επαγγελματικο και προσωπικο επιπεδο!!! ολα πανε πριμα!!!!

Και στο γαμο θα περασετε τελεια!! ειμαι σιγουρη!!!! 😁😁👰🤵💘

Κι εμεις θα θελαμε πολυ να ειμαστε εκει!!!!!😁❤️ Ελπιζω να σας γνωρισω τον Ιουνιο!!! ετσι κι αλλιως η πτηση μας ειναι στη Λαρνακα οποτε ελπιζω να βολεψει να σας δω και να πιουμε καφε!!!

Καλημέρα Τονια μου!! Η φωνή της αισιοδοξίας 💕💕💕 εχεις απόλυτο δίκιο! Φτάνει να στεναχωριεμαι για πράγματα που δεν αξίζουν, ευτυχως έχω την οικογένεια μου την υγεία μου τον αντρουλη μου κ όσοι θέλουν η καρδιά μου είναι ανοικτή! 
 

αα τέλεια στη Λαρνακα θα έρθεις!! Ποτέ;; Να κανονίσω να είμαι εκεί με τη δουλεια αν είναι καθημερινή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η SUNY είπε:

Κορίτσια μου δεν σας έχω παρακολουθήσει καθόλου σήμερα γυρνάμε … οι γόνιμες χάθηκαν … μας έκλεψαν και που μυαλό για σεξ … μάλλον πάμε για τον επόμενο μήνα … κάθε μήνα σε αυτές τις γόνιμες όλο κάτι συμβαίνει … θα πάω σε έναν παπά να με αγιάσει ΧαχαχΧαχα

Πωπω καταλαβαίνω πως νιωθεις!! Τι άσχημο να σε κλέβουν βρε παιδί μυ!! Στεναχωριέσαι και πάνε οι διακοπες χαλια!! Φτάνει που είστε καλά και γόνιμες θα ξανά τύχουν τον επόμενο μήνα κορίτσι μου!!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

προλαβαινεις να την αλλαξεις.. εμενα περσι η κουμπαρα μου μου ειπε οτι δεν μπορει να μπει γιατι ετρεχε για το διδακτορικο της και εβαλα την αισθητικο μου που εχουμε αψογη σχεση.. σαν αδελφες.. την ξερω 20 χρονια και ηθελε να μπει αλλα επειδη το ειχα ταξει της φιλης μου δεν μπορουσα να το αλλαξω. τελικα οταν μου λεει η φιλη μου δεν μπορω ειπα στην αισθητικο μου και το χαρηκαμε και οι δυο πολυ.. δεν εγινε περσι ο γαμος αλλα θα γινει φετος τον οκτωβριο που ειναι και ο μηνας των γενεθλειων μου (11/10 γενεθλεια, 16/10 γαμος) ελπιζω να εχω και νινι στην κοιλια.. ετσι και αλλιως εγω λογω του οτι εκανα 1 γαμο ηδη δεν θελω πολλα πολλα.. εκκλησια με λιγους φιλους και μετα καπου για φαγητο χαλαρα

Προλαβαίνω ναι! Απλά κ η νύφη μου μάλλον την εμβρυομεταφορα θα την κάνει Σεπτέμβρη και αν είναι η εγκυμοσύνη της οπως το πρώτο που ήταν όλο το 1ο τρίμηνο και λίγο παραπάνω στο κρεβάτι δεν θα μπορώ να την βάλω… θα κάνει τώρα την διαδικασία αλλά θα τα βάλει κατάψυξη και θα τα μεταφέρει τον Σεπτέμβρη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα! Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! Εχεις απόλυτο δίκιο…! 

Ραφαέλα μου είναι πολύ σημαντικό εκείνη την ώρα να νιώσεις ασφάλεια! Κ γω γέννησα σε ιδιωτικό οπότε τα χρήματα ήταν αρκετά άλλα δεν μετάνιωσα στιγμή. Κ μόνο που είχα το γιατρό κ τη μαία μου δίπλα μου δεν το αλλαζω με τπτ! 

Κ όπως είπες το ποσό είναι οκ για ένα φουστάνι μιας μέρας αλλά είναι πολλά για την φροντίδα τη δική σου κ του μωρού; πήγαινε όπου αισθάνεσαι εσύ καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εγω σύμφωνο με αυτό που λες εγώ έκανα ένα γάμο ( οικονομικό) και δώσαμε πάλι κάποιο ποσο… όταν ειπα να πάω να γεννήσω ιδιωτικό το ίδιο και εμένα μου είπαν γιατί να πας να δώσεις τόσα λεφτά και δεν πας σε δημόσιο ; Γιατί αυτά τα λεφτά θα μπορούσα να να το δώσω για να παρω πράγματα στο παιδί… λέω αφού ο γιατρός μου είναι καλός και είναι ικανοποιημένη γιατί έχω αλλάξει πολλούς γυναικολόγους πριν μεινω εγκυος και τώρα αυτός μου αρέσει έχω και γνωστές μου που έχουν πάει σε αυτόν και έμειναν ευχαριστημένες.. ρώτησα και μαία που τον ξέρει και μου είπε πολύ καλός γιατρός αλλα έχει ένα κακο είναι ακριβώς… και λέω περσυ τέτοιο καιρό έκανα τον γάμο μου και έδωσα λεφτά για να φάμε και να πάρουμε ένα χαρτι γάμου που στην τελική το είχα γιατί είχα κάνει και σύμφωνο πριν τον γάμο… και τώρα που θα φέρω το παιδί μου στον κόσμο να το σκέφτομαι; Είναι και το πρώτο που είναι και όλα άγνωστα και δεν ξέρω που παν τα 4; Ακόμα δεν έχω καταλήξει αλλα πιστεύω θα πάω στον γιατρό μου 

Δεν μπορούν να αντιληφθούν κάποια πράγματα αλήθεια! Και σου λένε κιολας αμα ειναι εύκολη η εγκυμοσύνη δε χρειάζεται να πας στον καλύτερο…ναι αλλά που ξέρουμε ότι θα ειναι εύκολη, που ξέρω ότι όλα θα πάνε τέλεια, τόσα κ τόσα ακούμε κ βλέπουμε! Το ξέρω ότι στην εσχάτη περίπτωση όλοι οι γυναικολόγοι σε στέλνουν στο δημόσιο εδώ στη Κύπρο! Μια γνωστή μου δίδυμα με εξωσωματική είχε πολύ άσχημη εγκυμοσύνη την έστειλε ο ιδιώτης στο δημόσιο γιατί έπρεπε να μείνει για νοσηλεία! Τα ξέρω όλα αυτά αλλα γιατί να μην κάνω αυτό που νιώθω ασφάλεια;; Το ίδιο κ εσυ! Εδώ ξοδεύουμε τόσα λεφτά σε βλακείες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

καλημερα κοριτσια.. τι κανετε.. εμας μας εχει πεθανει η σκονη.. νοιωθω το κεφαλι μου βαρυ και τα ματια μου με πονανε και δουλευω σε γραφειο.. φανταζομαι τι περνανε οι ανθρωποι που δουλευουν εξω

Εγώ δε βγάζω τη μάσκα μου!! Αν και σήμερα είναι λίγο καλύτερα! Η μαμα μου έπαθε μεγάλη αλλεργία, πήγε χθες γιατρο μετά από τοσες πιέσεις από εμένα κ της είπε ότι είναι 1 στάδιο πριν την δια σωλήνωση έκλεισαν όλα αναπνέει από το στόμα ότι πιο λαθος κανείς σε αυτή τη κατάσταση με τη σκόνη! Κ πονάει τα αυτιά της και τρέχει υγρό από την πίεση που η μύτη είναι κλειστή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Και εγώ ελεγα στον άντρα μου να τον κάνουμε τον γάμο να τελειώνει! Σίγουρα θα είναι δύσκολο γιατί θα είμαι πολύ εγκυος αλλά θα ειναι ακόμα πιο δύσκολο αν έχω το παιδί γιατί και οι γονεις μας θα είναι απασχολημένοι! Απλά όσο πιο οικονομικά γίνεται γιατί μας έπεσαν πολλά μαζεμένα!! Ήδη θα αλλάξω κάποια πακέτα που έκανα! 

Καλημέρα κορίτσια μου,  μια όμορφη και εύκολη μέρα να έχουμε! 

 

Κορίτσι μου πόσο μηνών θα είσαι Στο γάμο? Πάντως όταν συζητούσα με τον γιατρό για εμβρυομεταφορα να έκανα σύντομα,  του είπα οτι τελικά κανονίσαμε τον γάμο οπότε θα πάει μετα τον Σεπτέμβριο, μου είπε και τώρα να κάνεις 6 μηνών θα είσαι στο γάμο και θα είσαι μια χαρά και ασφαλές (παλι με θεωρεί δεδομένη επιτυχία,  παλι θα φάω τα μούτρα μου 🤣) θέλω να πω οτι θα έχει δεσει το μωράκι σου για τα καλά,  απλά θα είσαι προσεκτική δεν θα πιείς αλκοόλ δεν θα χοροπηδάς στο χώρο κτλπ.. μπροστά στο θαυματακι σου αξίζει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Ραφαέλα μου είναι πολύ σημαντικό εκείνη την ώρα να νιώσεις ασφάλεια! Κ γω γέννησα σε ιδιωτικό οπότε τα χρήματα ήταν αρκετά άλλα δεν μετάνιωσα στιγμή. Κ μόνο που είχα το γιατρό κ τη μαία μου δίπλα μου δεν το αλλαζω με τπτ! 

Κ όπως είπες το ποσό είναι οκ για ένα φουστάνι μιας μέρας αλλά είναι πολλά για την φροντίδα τη δική σου κ του μωρού; πήγαινε όπου αισθάνεσαι εσύ καλά! 

Εχεις δίκιο!  Πάνω από όλα η ασφάλεια κ η εμπιστοσύνη! Δεν αλλάζω γιατρο ότι κ να λένε! Ο θεός έχει για όλους!! Εγώ αυτό σκέφτομαι! Θα κάνουμε οικονομίες δε χρειάζεται να κάνουμε υπερβολές στο γάμο! Πλέον έχω αναθεωρήσει τη ζωή μου κ δεν θέλω να κάνω υπερβολικά πράγματα και πράγματα που να λέω πέταξα τα λεφτά μου εκεί ενώ θα μπορούσα να κάνω αυτό! Δεν θέλω καν να το πω αυτό ποτέ στη ζωή μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,  μια όμορφη και εύκολη μέρα να έχουμε! 

 

Κορίτσι μου πόσο μηνών θα είσαι Στο γάμο? Πάντως όταν συζητούσα με τον γιατρό για εμβρυομεταφορα να έκανα σύντομα,  του είπα οτι τελικά κανονίσαμε τον γάμο οπότε θα πάει μετα τον Σεπτέμβριο, μου είπε και τώρα να κάνεις 6 μηνών θα είσαι στο γάμο και θα είσαι μια χαρά και ασφαλές (παλι με θεωρεί δεδομένη επιτυχία,  παλι θα φάω τα μούτρα μου 🤣) θέλω να πω οτι θα έχει δεσει το μωράκι σου για τα καλά,  απλά θα είσαι προσεκτική δεν θα πιείς αλκοόλ δεν θα χοροπηδάς στο χώρο κτλπ.. μπροστά στο θαυματακι σου αξίζει!!!

Θα είμαι στο τελος του 7ου μήνα 😂😂😂 θα βγει το μωρό πάρτυ ανιμαλ χαχαχα να σου πω τι με φοβίζει να μη μου κάνει το νυφικό χαχαχα κ ελπίζω να το αλλάζουν! Ήταν μεγάλο μου θα το έφτιαχναν αλλά πρέπει να εχεις μέση δακτυλίδι ασε θα δω…Κ επίσης φοβάμαι να μην φουσκώσουν πολύ τα πόδια μου κ να μην βρίσκω παπούτσια το πάρτυ το ποτό κ αυτά δε με νοιάζουν κ πολύ εξάλλου δεν πινω πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Ε τώρα να έχεις τον πόνο σου να έχεις και αυτά... έλεος...  

Μακάρι να σου έρθουν όλα καλά και σε λίγο καιρό να κρατάς το μωρό σου ♥️

 

δυστυχως ομως ειναι και αυτα.. οπως και να εχει δοξα τω θεο.. την επομενη φορα θα πανε ολα καλα.. σε ευχαριστω πολυ .. απο το στομα σου και στου θεου το αυτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Προλαβαίνω ναι! Απλά κ η νύφη μου μάλλον την εμβρυομεταφορα θα την κάνει Σεπτέμβρη και αν είναι η εγκυμοσύνη της οπως το πρώτο που ήταν όλο το 1ο τρίμηνο και λίγο παραπάνω στο κρεβάτι δεν θα μπορώ να την βάλω… θα κάνει τώρα την διαδικασία αλλά θα τα βάλει κατάψυξη και θα τα μεταφέρει τον Σεπτέμβρη 

θα ερθουν ολα οπως πρεπει.. απλα εσυ εχε μια εναλλακτικη και ολα θα γινουν τελεια...τωρα σημασια εχει το σπορακι

 

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ δε βγάζω τη μάσκα μου!! Αν και σήμερα είναι λίγο καλύτερα! Η μαμα μου έπαθε μεγάλη αλλεργία, πήγε χθες γιατρο μετά από τοσες πιέσεις από εμένα κ της είπε ότι είναι 1 στάδιο πριν την δια σωλήνωση έκλεισαν όλα αναπνέει από το στόμα ότι πιο λαθος κανείς σε αυτή τη κατάσταση με τη σκόνη! Κ πονάει τα αυτιά της και τρέχει υγρό από την πίεση που η μύτη είναι κλειστή

περαστικα της.. ο αγιος εφραιμ και η αγια ειρηνη που γιορταζουν σημερα να ειναι διπλα της.. τελικα μας κανει μεγαλη ζημια και δεν το καταλαμβαινουμε.. να προσεχεις πολυ και εσυ.. καλα κανεις που δεν βγαζεις την μασκα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσι μου εσυ ποτε παντρευεσαι με το καλο;; πως πανε οι ετοιμασιες; εχεις εκκρεμοτητες;; πες μου κανα tip γτ τωρα φορτσαρω κι εγω για τις ετοιμασιες!😉👰👰❤️

Φυσικά και έχω εκκρεμότητες χαχαχα.. τα βασικά τα κανόνισα κορίτσι μού, ο γάμος είναι 18 Σεπτέμβριου..  

Λοιπόν παίρνεις χαρτί και στυλό και ξεκινάς, σημειώνεις σε μια στήλη την περιγραφή των εξόδων πχ μακιγιάζ,  στολισμό, νυφικό, μπομπονιέρες κτλπ, στη δίπλα προκαταβολές και στην τελευταία στήλη το σύνολο του κόστους ..  ξεκινάς και καλή μας επιτυχία 🤣🤣 

Τα βασικά ειναι η Εκκλησία και το κέντρο να κλείσεις (ίσως το πιο αγχωτικό,  γτ τις ημερομηνίες που ίσως θέλεις να είναι κλεισμένα έστω κάποιο απο τα , έπειτα συνεχίζεις με τα υπόλοιπα.. εγω έκλεισα νυφικό, στολισμόυς,  μπομπονιέρες, μακιγιαζ,  φωτογράφο,  στεφανα καραφα και απο βδομάδα θα κοιτάξω για βέρες.. μου μένει κομμωτήριο γλυκά και αν κάτι μου ξεφεύγει ααα και παπούτσια.. εσύ σε τι φάση είσαι κορίτσι μου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Να τα εκατοστήσεις εύχομαι! Κ να έχεις μόνο χαρά από δω και πέρα!!!🎂🥰🌈❤️

Τι όμορφα που τα λες!!

Η @Antonia2 μας είναι θησαυρός!!! 🥰❤️

❤️❤️😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα Τονια μου!! Η φωνή της αισιοδοξίας 💕💕💕 εχεις απόλυτο δίκιο! Φτάνει να στεναχωριεμαι για πράγματα που δεν αξίζουν, ευτυχως έχω την οικογένεια μου την υγεία μου τον αντρουλη μου κ όσοι θέλουν η καρδιά μου είναι ανοικτή! 
 

αα τέλεια στη Λαρνακα θα έρθεις!! Ποτέ;; Να κανονίσω να είμαι εκεί με τη δουλεια αν είναι καθημερινή! 

καλημερα Ραφαελα μου!!!!! μη νομιζεις κι εγω πολλες φορες στεκομαι σε πιο γκριζες ζωνες του μυαλου αλλα οντως πρεπει να στεκομαστε στα ευχαριστα και φωτεινα σημεια της ζωης μας!!! ρε παιδι μου οταν αφορα εμας, ειναι λες και τυφλωνομαστε ενω οταν το μοιραζεται μαζι μας καποιος αλλος, ολα ειναι τοσο καθαρα στο μυαλο μας!!!! 😅😅 ειμαστε τελειως κουλοι ο ανθρωποι!!!! 🤪😂

θα ερθουμε στη Λαρνακα 24/06. 1 το μεσημερι προσγειωνομαστε! και φευγουμε με πτηση βραδινη (8-9 το βραδυ) στις 28/06. οποτε αν θελετε πινουμε καφε οταν φτασουμε (βεβαια είναι να παρουμε το αμαξι απο αεροδρομιο Λαρνακας και να παμε Λεμεσο. εκτος αν κατσω να πιω μαζι σας καφε και παω μετα να βρω αντρα και πεθερα με κανα λεωφορειο. θα μου πειτε εσεις τα κολπα... η το σαββατο 25/06 πρωι αν θελετε και μπορειτε βρισκομαστε😉)

Κοριτσιααααααααααααααα......... ναι ναι καλα καταλαβατε....... τελικα δεν τη γλιτωσα την πεθερα.....😕😣 θα ερθει!!! απο τη μια δε θελω να γινομαι κακια γτ ανιψιος της παντρευεται και καλα θα κανει να ερθει αλλα απο την αλλη εχω αλλεργια στην τοση κακια και μιζερια!!!! 😝😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Θα είμαι στο τελος του 7ου μήνα 😂😂😂 θα βγει το μωρό πάρτυ ανιμαλ χαχαχα να σου πω τι με φοβίζει να μη μου κάνει το νυφικό χαχαχα κ ελπίζω να το αλλάζουν! Ήταν μεγάλο μου θα το έφτιαχναν αλλά πρέπει να εχεις μέση δακτυλίδι ασε θα δω…Κ επίσης φοβάμαι να μην φουσκώσουν πολύ τα πόδια μου κ να μην βρίσκω παπούτσια το πάρτυ το ποτό κ αυτά δε με νοιάζουν κ πολύ εξάλλου δεν πινω πολύ! 

Όλα θα είναι στα μέτρα σου,  μην ανησυχείς καθόλου,  καλέ ξέρεις τι κοψε ραψε κάνουν οι ραφτρες στα νυφικά,  έδωσες και τοσα λεφτά Εννιέται θα το φέρουν στα μέτρα σου,  όσο για τα παπουτσια να πας να δεις τελευταία στιγμή ώστε να τα πάρεις ακριβώς όπως θα είναι τα πόδια σου εκείνη τη στιγμή.. μην αγχώνεσαι ολα καλα θα είναι! 

Κοριτσάκι μου αναθεωρησες γιατι είσαι ήδη μανούλα και απο τώρα νιώθεις τις ευθύνες της μητρότητας,  οσο για το γιατρό μην ακούς κανένα θα συμφωνήσω με τον άντρα σου να πας εκεί που νιώθεις ασφάλεια και ηρεμεί η ψυχή σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

καλημερα Ραφαελα μου!!!!! μη νομιζεις κι εγω πολλες φορες στεκομαι σε πιο γκριζες ζωνες του μυαλου αλλα οντως πρεπει να στεκομαστε στα ευχαριστα και φωτεινα σημεια της ζωης μας!!! ρε παιδι μου οταν αφορα εμας, ειναι λες και τυφλωνομαστε ενω οταν το μοιραζεται μαζι μας καποιος αλλος, ολα ειναι τοσο καθαρα στο μυαλο μας!!!! 😅😅 ειμαστε τελειως κουλοι ο ανθρωποι!!!! 🤪😂

θα ερθουμε στη Λαρνακα 24/06. 1 το μεσημερι προσγειωνομαστε! και φευγουμε με πτηση βραδινη (8-9 το βραδυ) στις 28/06. οποτε αν θελετε πινουμε καφε οταν φτασουμε (βεβαια είναι να παρουμε το αμαξι απο αεροδρομιο Λαρνακας και να παμε Λεμεσο. εκτος αν κατσω να πιω μαζι σας καφε και παω μετα να βρω αντρα και πεθερα με κανα λεωφορειο. θα μου πειτε εσεις τα κολπα... η το σαββατο 25/06 πρωι αν θελετε και μπορειτε βρισκομαστε😉)

Κοριτσιααααααααααααααα......... ναι ναι καλα καταλαβατε....... τελικα δεν τη γλιτωσα την πεθερα.....😕😣 θα ερθει!!! απο τη μια δε θελω να γινομαι κακια γτ ανιψιος της παντρευεται και καλα θα κανει να ερθει αλλα απο την αλλη εχω αλλεργια στην τοση κακια και μιζερια!!!! 😝😂

Αυτό σκεφτόμουν όσο διάβαζα.... 😳😱 τουλάχιστον πιστεύω θα έχει κ άλλη οικογένεια εκεί να απασχολείται εεεε??? 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Miiii είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια, 

Είμαι καινούρια στο φόρουμ κ Θέλω τη γνώμη σας γιατί έχω μπερδευτεί λιγάκι με τα τεστ εγκυμοσύνης. Κανονικά έχω κύκλο περίπου 29 μέρες ( με απόκλιση 2 ημερών σχεδόν) περίμενα περίοδο 30/4 - 1/5 ωστόσο δεν μου έχει έρθει ακόμη..έχω κάνει συνολικά 3 τεστ κ όλα ήταν αρνητικά..( 1 clear blue και 2 IQ τεστ) το τελευταίο τεστ το έκανα χθες το πρωί κ παλι ήταν αρνητικό. Ωστόσο έχω αρκετά αέρια στην κοιλιά κ πρήξιμο καθώς  κ θερμοκρασία 36,9-37,3.. να σημειώσω ότι προσπαθούμε εδώ κ περίπου 10 μήνες με τον σύζυγό μου για παιδάκι.. λέτε να είναι αυτά συμπτώματα εγκυμοσύνης κ τα τεστ να μην ήταν αξιόπιστα???

καλημερα κοριτσι μου και καλως ηρθες στην παρεα μας!!!!❤️

κι εγω θα προτεινω χοριακη ωστε να ειναι σιγουρο το αποτελεσμα γτ τα τεστ ειναι πολυ ψυχοφθορα!!! Ευχομαι να βγει θετικη η χοριακη και σε λιγους μηνες να κρατας ενα γερο μωρακι στην αγκαλια σου!!!! 🤞❤️🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Φυσικά και έχω εκκρεμότητες χαχαχα.. τα βασικά τα κανόνισα κορίτσι μού, ο γάμος είναι 18 Σεπτέμβριου..  

Λοιπόν παίρνεις χαρτί και στυλό και ξεκινάς, σημειώνεις σε μια στήλη την περιγραφή των εξόδων πχ μακιγιάζ,  στολισμό, νυφικό, μπομπονιέρες κτλπ, στη δίπλα προκαταβολές και στην τελευταία στήλη το σύνολο του κόστους ..  ξεκινάς και καλή μας επιτυχία 🤣🤣 

Τα βασικά ειναι η Εκκλησία και το κέντρο να κλείσεις (ίσως το πιο αγχωτικό,  γτ τις ημερομηνίες που ίσως θέλεις να είναι κλεισμένα έστω κάποιο απο τα , έπειτα συνεχίζεις με τα υπόλοιπα.. εγω έκλεισα νυφικό, στολισμόυς,  μπομπονιέρες, μακιγιαζ,  φωτογράφο,  στεφανα καραφα και απο βδομάδα θα κοιτάξω για βέρες.. μου μένει κομμωτήριο γλυκά και αν κάτι μου ξεφεύγει ααα και παπούτσια.. εσύ σε τι φάση είσαι κορίτσι μου? 

Κοριτσι μου ευχαριστω για τη βοηθεια!!!!!❤️ εμεις εχουμε κλεισει κτημα και εκκλησια απο περυσι το σεπτεμβρη!! παντρευομαστε 17 Σεπτεμβριου!!!!🎉🎊 1 μερα διαφορα θα εχουμε!!!🤩 ευτυχως κινηθηκαμε γρηγορα σε αυτο (αν και ελπιζαμε να μη γινει φετος ο γαμος λογω εγκυμοσυνης...)

απο εκει και περα εχω κλεισει μακιγιαζ.. τιποτα αλλο.. εχω το αλλο πσκ 3 προβες νυφικων κι ελπιζω οτι θα κλεισω σε 1 απο τα 3. δεν θελω ουτε να μπερδευτω με πολλά σχεδια και να χαωθω και ουτε να χασω χρονο.. το στολισμο τον εχω στο μυαλο μου αλλα δεν εχω παει να παρω προσφορες. εχω 2 στο μυαλο μου που θα απευθυνθω. 

προσκλητηρια και μπομπονιερες θα παρω απο μια γνωστη μας! μου ειπε ελα αρχες ιουνιου και τελος ιουνιου θα στα εχω ετοιμα! οποτε να τα μοιρασουμε καπου εκει...

και πρεπει να βρω κομμωτρια/κομμωτη...! βασικο κι ακομα δεν εχω βρει...

Βέρες ειδαμε και ξερουμε ποιες θελουμε και φωτογραφο πηραμε 2 προσφορες οποτε θα κλεισουμε τον 1 απο τους 2! ευτυχως τους ειχαμε δει πριν αρχισουν τα τρεχαματα με τον πατερα μου...

ααααααα!! και το κτημα μας δεν εχει dj! πρεπει εμεις να βρουμε!! το κτημα βαζει μόνο το χωρο και το catering!

Ευχαριστω για τη βοηθεια και ελπιζω να το απολαυσουμε οπως μας πρεπει!!!!!🎉🍾🥂🎇

Αχ ρε κοριτσια ποσο θα ηθελα να ειστε σ ενα τραπεζι ολες εσεις!!!! ολες με γελατες κοιλιες!!!! σας νιωθω τοσο κοντα μου!! εχουμε μοιραστει τοσα πολλαααα...!!!!! εχετε ξεχωριστη θεση στην καρδια μου!!!!💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Αυτό σκεφτόμουν όσο διάβαζα.... 😳😱 τουλάχιστον πιστεύω θα έχει κ άλλη οικογένεια εκεί να απασχολείται εεεε??? 😅

ναι πιστευω θα εχουμε την ησυχια μας!!! παρασκευη και σαββατο θα κατσει και κυριακη επιστρεφει ενω εμεις θα κατσουμε ως τριτη βραδυ για να γυρισουμε οσο προλαβουμε την Κυπρο!!!😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μολις με πηρες ο αντρας μου τηλ!!! τελειωσε με τη δειγματοληψια στο Λυμπεροπουλο και την αλλη Πεμπτη θα παρουμε αποτελεσματα!!! (θα αργησουν τοσο γτ καναμε απλο σπερμοδιαγραμμα, οξειδωτικο στρες και κατατμηση DNA). Ευχομαι να ειναι ολα καλα!! καντε κι εσεις μια προσευχουλα!!🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μολις με πηρες ο αντρας μου τηλ!!! τελειωσε με τη δειγματοληψια στο Λυμπεροπουλο και την αλλη Πεμπτη θα παρουμε αποτελεσματα!!! (θα αργησουν τοσο γτ καναμε απλο σπερμοδιαγραμμα, οξειδωτικο στρες και κατατμηση DNA). Ευχομαι να ειναι ολα καλα!! καντε κι εσεις μια προσευχουλα!!🙏❤️

Καλά αποτελέσματα γλυκό μου κορίτσι

❤❤❤❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

καλημερα Ραφαελα μου!!!!! μη νομιζεις κι εγω πολλες φορες στεκομαι σε πιο γκριζες ζωνες του μυαλου αλλα οντως πρεπει να στεκομαστε στα ευχαριστα και φωτεινα σημεια της ζωης μας!!! ρε παιδι μου οταν αφορα εμας, ειναι λες και τυφλωνομαστε ενω οταν το μοιραζεται μαζι μας καποιος αλλος, ολα ειναι τοσο καθαρα στο μυαλο μας!!!! 😅😅 ειμαστε τελειως κουλοι ο ανθρωποι!!!! 🤪😂

θα ερθουμε στη Λαρνακα 24/06. 1 το μεσημερι προσγειωνομαστε! και φευγουμε με πτηση βραδινη (8-9 το βραδυ) στις 28/06. οποτε αν θελετε πινουμε καφε οταν φτασουμε (βεβαια είναι να παρουμε το αμαξι απο αεροδρομιο Λαρνακας και να παμε Λεμεσο. εκτος αν κατσω να πιω μαζι σας καφε και παω μετα να βρω αντρα και πεθερα με κανα λεωφορειο. θα μου πειτε εσεις τα κολπα... η το σαββατο 25/06 πρωι αν θελετε και μπορειτε βρισκομαστε😉)

Κοριτσιααααααααααααααα......... ναι ναι καλα καταλαβατε....... τελικα δεν τη γλιτωσα την πεθερα.....😕😣 θα ερθει!!! απο τη μια δε θελω να γινομαι κακια γτ ανιψιος της παντρευεται και καλα θα κανει να ερθει αλλα απο την αλλη εχω αλλεργια στην τοση κακια και μιζερια!!!! 😝😂

νομιζω οταν ερθεις θα θες να πας να συγυριστεις αρα καλυτερα μια αλλη μερα.. οι συγκοινωνιες στην κυπρος ειναι καμια σχεση με την ελλαδα.. σχεδον δεν υπαρχουν αρα θα πρεπει να σε παρουμε λεμεσο η να παρεις ταξι και να πληρωσεις τα μαλλια της κεφαλης σου.. το ιδανικο ειναι μια μερα που θα εισαι χαλαρη

 

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μολις με πηρες ο αντρας μου τηλ!!! τελειωσε με τη δειγματοληψια στο Λυμπεροπουλο και την αλλη Πεμπτη θα παρουμε αποτελεσματα!!! (θα αργησουν τοσο γτ καναμε απλο σπερμοδιαγραμμα, οξειδωτικο στρες και κατατμηση DNA). Ευχομαι να ειναι ολα καλα!! καντε κι εσεις μια προσευχουλα!!🙏❤️

η αγια ειρηνη θα τα φερειολα τελεια.. θα το δεις θα κανει το θαυμα της και θα εισαι η επομενη 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να χαιρομαστε οσες γιορταζουν σήμερα!!!!!!! ❤️❤️ Της Αγίας Ειρήνης!!! Αν έχουμε κάποια Ειρήνη να είναι Γερή κι Ευτυχισμένη!!!! Και σύντομα διπλή (αν δεν είναι ήδη...)!!!!🤞🤰🥂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

νομιζω οταν ερθεις θα θες να πας να συγυριστεις αρα καλυτερα μια αλλη μερα.. οι συγκοινωνιες στην κυπρος ειναι καμια σχεση με την ελλαδα.. σχεδον δεν υπαρχουν αρα θα πρεπει να σε παρουμε λεμεσο η να παρεις ταξι και να πληρωσεις τα μαλλια της κεφαλης σου.. το ιδανικο ειναι μια μερα που θα εισαι χαλαρη

 

η αγια ειρηνη θα τα φερειολα τελεια.. θα το δεις θα κανει το θαυμα της και θα εισαι η επομενη 💖

μακαρι να κανεις το θαυμα της η αγια ειρηνη χρυσοβαλαντου για ολες μας!!!!! νομιζω η επομενη εισαι εσυ ή η μαρινα μας!!! ή και η Μαρία!!! εχετε και τωρα κοντα περιοδο οποτε ανυπομονω για τα νεα σας!!

οσο για την συναντηση μας, αν μπορειτε από παρασκευη νωρις το απογευμα ως και σαββατο μεσημερι θα με βολευε πολυ!! θα το δουμε κιολας γτ εχουμε 1μιση μηνα μπροστα! χεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

μακαρι να κανεις το θαυμα της η αγια ειρηνη χρυσοβαλαντου για ολες μας!!!!! νομιζω η επομενη εισαι εσυ ή η μαρινα μας!!! ή και η Μαρία!!! εχετε και τωρα κοντα περιοδο οποτε ανυπομονω για τα νεα σας!!

οσο για την συναντηση μας, αν μπορειτε από παρασκευη νωρις το απογευμα ως και σαββατο μεσημερι θα με βολευε πολυ!! θα το δουμε κιολας γτ εχουμε 1μιση μηνα μπροστα! χεχε

λογικα θα ειμαι οκ εγω.. εννοειται καλα να ειμαστε απο το θεο και θα τα κανονισουμε

μακαρι και ειμαι στις επομενες αν και αρχισε το βαρος και τα πονακια περιοδου

μετα ειναι η δικη σου σειρα ομως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...