Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις On 20/11/2022 at 3:10 ΜΜ, ο/η Ανθη7 είπε:

Ξεκινησα σε ιατρο βελονιστρια που ακολουθει αναγνωρισμενα πρωτοκολλα του που κ εχει περασει η ιδια απο εξωσωματικη.για διατροφη δεβ ξερω ριδα ομως οτι βοηθαει η  βιταμινη ε

Σε ποια; Καλύτερα θα ήταν σε βελονιστή της κινέζικης ιατρικής και συγκεκριμένα σε κάποιους που συνεργάζονται με τα κέντρα εξωσωματικής. Όλοι αναγνωρισμένα πρωτόκολλα ακολουθούν. Δεν ξέρω γι' αυτήν που πηγαίνεις, αλλά αν δεν ειδικεύεται σε αυτό, απλώς θα ανοίξει το βιβλίο και θα δει τι πρωτόκολλο σου χρειάζεται και θα σου το κάνει. Αυτοί που ασχολούνται με τα αναπαραγωγικά κάνουν μόνο αυτό, δηλαδή δεν ασχολούνται γενικά με το βελονισμό. Έχουν εξειδίκευση. Τέτοια ήταν η δική μου και το αντιμετώπισε το θέμα ολιστικά. Αυτή ΄ήταν η πρώτη που μου μίλησε περί lifestyle και διατροφής.

Ναι, στο βιβλίο it starts with the egg.

Ναι, η βιτ. ε βοηθάει, όπως και η l-arginine σε συνδυασμό με το CoQ10. Τα γράφει το βιβλίο. Από διατροφή, ό,τι κάνει καλό στο αίμα, δηλ. όλα τα κόκκινα. Ειδικά το ρόδι που είναι και η εποχή του, το κόκκινο κρέας και πιο πολύ το αρνί και το κατσίκι, τα κόκκινα φρούτα, που τώρα δε θα βρεις και πολλά, τα παντζάρια και οι γλυκοπατάτες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 21 ώρες, ο/η pixel22 είπε:

Καλησπέρα, αν εννοείς τις εξετάσεις για τα λοιμώδη, γράφονται και από γενικό γιατρό. Πιστεύω και ο γυναικολόγος θα μπορεί. Γενικά όποιον γιατρό έχεις, είτε γυναικολόγο, είτε παθολόγο ρώτα τον ποιες μπορεί να σου συνταγογραφήσει. 

Καλησπέρα εννοω και για τα λοιμωδη και τις ορμονολογικες υποθέτω ότι θα μπορεί να τις γράψει ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα εννοω και για τα λοιμωδη και τις ορμονολογικες υποθέτω ότι θα μπορεί να τις γράψει ολες

Για τις ορμονολογικές δες το λιγάκι, μήπως τις συνταγογραφεί μόνο γυναικολόγος. Επίσης, θυμήσου ότι γίνονται 2η μέρα της περιόδου. Μου είχε ξεφύγει αυτό και αναγκαστικά πήγα πίσω κανένα 20μερο το ραντεβού της επιτροπής.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/11/2022 at 11:00 ΠΜ, ο/η Tasiaa είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή Κυριακή! 
Εύχομαι να είστε όλες καλά, να μην το βάζετε κάτω και να έχετε όμορφα νέα να μοιραστούμε! 
Εγώ μετά από εμβρυομεταφορά 2 εμβρυων 3 ημερών και 3 πολύ καλές χοριακες που ανέβαιναν μια χαρά πήγα για τον πρώτο υπέρηχο. Είδαμε ότι κατάφερε και γαντζώθηκε το ενα μοναχα! Προσέχω πολύ, αλλά βρε κορίτσια, πολύ άγχος όλο αυτό…αναμένω να πάω τώρα ξανά την Παρασκευή για τον επόμενο υπέρηχο και να δούμε αν θα ακουστεί καρδούλα…δεν ηρεμούμε πότε τελικά;;; Υπάρχει ενα σημείο που μετά από αυτό λες εντάξει, τα κατάφερα είμαι έγκυος;; Γιατί εγω ακόμα δεν το έχω πιστέψει και φοβάμαι πολύ…

Συγχαρητήρια 🥰🥰🥰🥰 βασικα δεν ηρεμεις ποτε .. είμαι στην 16εβδ με αυχενική και ντιπ καλές και πάλι άγχος κτλ δε θα φύγει ποτε..  στο πρώτο μου παιδί άρχισα να χαλαρώνω όταν έγινε 3 😁 😁  οπότε έχεις μέλλον . Αλλά εδώ λέμε βήμα βήμα τη φορά. Οπότε το επόμενο σου βήμα είναι ο δεύτερος υπέρηχος. Με το καλό να ακούσετε καρδούλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!  

Θα ήθελα αν κάποια γνωρίζει να με βοηθήσει !! 

Κάναμε ωοληψια , αφήσαμε την εμβρυομεταφορα για τον επόμενο κύκλο ο οποίος έφτασε αλλά τελικά δεν είχα καλη ωορρηξία οπότε θα το αφήσουμε πάλι για τον επόμενο. Η ερώτηση μου είναι , το διάστημα αυτό μπορώ να έχω κανονικά ελεύθερες επαφές; 

Δεν παίρνω τίποτα τώρα απλά περιμένω να αδιαθετησω(σε 15 μέρες) για να ξεκινήσουμε εξετάσεις.

 

Εννοείται να κανεις και να κάνεις και ελεύθερες επαφές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η pixel22 είπε:

Για τις ορμονολογικές δες το λιγάκι, μήπως τις συνταγογραφεί μόνο γυναικολόγος. Επίσης, θυμήσου ότι γίνονται 2η μέρα της περιόδου. Μου είχε ξεφύγει αυτό και αναγκαστικά πήγα πίσω κανένα 20μερο το ραντεβού της επιτροπής.

Καλημέρα!!! Την πρώτη φορά που πήρα τηλέφωνο στο τμήμα εξωσωματικής του Έλενα μου είχαν πει 3 με 6 μέρα να τις κάνω και λογικά πάλι 3 μέρα θα τις κάνω γιατί περιμένω την επόμενη περίοδο 3 Δεκεμβρίου που πέφτει Σάββατο οπότε θα τις κάνω 3 μέρα Δευτέρα εκτός κι αν έρθει πιο νωρίς και προλάβω να τις κάνω 2 μέρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα!!! Την πρώτη φορά που πήρα τηλέφωνο στο τμήμα εξωσωματικής του Έλενα μου είχαν πει 3 με 6 μέρα να τις κάνω και λογικά πάλι 3 μέρα θα τις κάνω γιατί περιμένω την επόμενη περίοδο 3 Δεκεμβρίου που πέφτει Σάββατο οπότε θα τις κάνω 3 μέρα Δευτέρα εκτός κι αν έρθει πιο νωρίς και προλάβω να τις κάνω 2 μέρα

Ναι έχεις δίκιο, δεν γίνονται μόνο τη 2η μέρα, εγώ μπερδεύτηκα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/11/2022 at 11:52 ΜΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σε νιωθω το πέρασα στην πρώτη εξωσωματικη και πραγματικά με ειχε στεναχώρησει παρα πολύ όμως να θυμάσαι όλα για κάποιο λόγο γίνονται.  Σταθερά βήματα και θα ερθει. Συζήτησε μαζί τους ότι θα ήθελες πιο νωρις μήπως σου δώσουν κάποια θεραπεία σε εμένα μου δώσανε προγεστερονη  ώστε να καθυστερήσω την περίοδο μου.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Η αλήθεια είναι ότι μου πρότειναν να πάρω cyclacur ένα κουτί για 21 μέρες με την επόμενη περίοδο για να μπορέσουν να ελέγξουν πότε θα έρθει, αλλά ήμουν διστακτική - ξέρω εγώ, μου φάνηκε πολύ, θα πάρω που θα πάρω τόσα χάπια, να πάρω κι άλλα; και εσένα τόσες μέρες στα έδωσαν; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/11/2022 at 4:37 ΜΜ, ο/η RAM21 είπε:

Να μην σκάσεις κορίτσι μου. Να έχεις υπομονή και να σκέφτεσαι ότι καθετί που γίνεται είναι για καλό. Το ίδιο έπαθα κι εγώ πρόπερσι, ξεκίνησα διεγέρσεις τον Οκτώβρη και κατέληξα να κάνω ετ τον Φεβρουάριο, λόγω Γιορτών. Άσε που είχαμε καθυστερήσει ήδη κανένα εξάμηνο λόγω εξετάσεων και κόβιντ (τέλη του 2020 μιλάω).

Το ίδιο μια φίλη μου, που ήταν έτοιμη από τέλη Μαρτίου, αλλά λόγω Πάσχα την πήγε καλό καλοκαίρι η διαδικασία. Έτσι πάνε αυτά...Είναι σπάσιμο, το ξέρω, αλλά πίστεψέ με, όταν όλα τελικά πάνε κατ ευχήν, δεν θα έχει καμία σημασία πότε έκανες ετ. Σου εύχομαι καλή επιτυχία!!

σε ευχαριστώ πολύ. Αν ήξερα ότι θα είχε πάρει τόσο καιρό, θα είχα ξεκινήσει πιο νωρίς... εν τω μεταξύ τω΄ρα θα με βάλουν να ξανακάνω εξετάσεις που θα έχει μεσολαβήσει τόσος καιρός; τις πρώτες τις έκανα τον Ιούνιο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/11/2022 at 4:52 ΜΜ, ο/η Sophie80 είπε:

Καλησπέρα MarGe!

Είναι απολύτως κατανοητή η απογοήτευσή σου. Μπορείς όμως να δεις αυτό το διάστημα σαν μια ευκαιρία να βελτιώσετε ό,τι μπορείτε στον οργανισμό σας (διατροφή, βάρος, άσκηση, χαλάρωση ψυχική και σωματική κλπ), ώστε να είναι όσο καλύτερες γίνεται οι προϋποθέσεις το Γενάρη. Και όπως λέει και η @Παρασκευαιδου, κάντε κι επαφές, μήπως τελικά δεν πας ούτε Γενάρη! 😉

σε ευχαριστώ για την απάντηση...για εμάς δεν είναι επιλογή οι ελεύθερες επαφές, γιατί θα πάμε για προεμφυτευτικό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η pixel22 είπε:

Για τις ορμονολογικές δες το λιγάκι, μήπως τις συνταγογραφεί μόνο γυναικολόγος. Επίσης, θυμήσου ότι γίνονται 2η μέρα της περιόδου. Μου είχε ξεφύγει αυτό και αναγκαστικά πήγα πίσω κανένα 20μερο το ραντεβού της επιτροπής.

ο γυναικολόγος μου τις έγραψε εμένα όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/11/2022 at 6:27 ΜΜ, ο/η Happypregnantgirl είπε:

Γειά σας κορίτσια! 

Κάποιες ίσως με θυμάστε από τις μανούλες εξωσωματικής 2022.Θα ήθελα να ρωτήσω, επειδη εχω δει ότι μερικές έχετε κάνει υστεροσκοπηση πριν τις εμβρυομετοφορες,αν σας βοήθησε αυτή η διαδικασία για θετικά αποτελέσματα η αν βγάλατε άκρη με θέματα υγεία σας. 

Και γω ειχα κανει πριν την εμβρυομεταφορα...πιστευω με βοηθησε γιατι ειχα καποιες συμφυσεις τις οποιες έπρεπε να καθαρίσει γιατι θα εμποδιζαν το έμβρυο να γατζωθει στη μητρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/11/2022 at 12:00 ΜΜ, ο/η Tasiaa είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή Κυριακή! 
Εύχομαι να είστε όλες καλά, να μην το βάζετε κάτω και να έχετε όμορφα νέα να μοιραστούμε! 
Εγώ μετά από εμβρυομεταφορά 2 εμβρυων 3 ημερών και 3 πολύ καλές χοριακες που ανέβαιναν μια χαρά πήγα για τον πρώτο υπέρηχο. Είδαμε ότι κατάφερε και γαντζώθηκε το ενα μοναχα! Προσέχω πολύ, αλλά βρε κορίτσια, πολύ άγχος όλο αυτό…αναμένω να πάω τώρα ξανά την Παρασκευή για τον επόμενο υπέρηχο και να δούμε αν θα ακουστεί καρδούλα…δεν ηρεμούμε πότε τελικά;;; Υπάρχει ενα σημείο που μετά από αυτό λες εντάξει, τα κατάφερα είμαι έγκυος;; Γιατί εγω ακόμα δεν το έχω πιστέψει και φοβάμαι πολύ…

Συγχαρητήρια! Με το καλό να προχωρήσει η εγκυμοσύνη σου και να έχεις στα χέρια σου το αγγελούδι σου μετά από 9 μήνες.
Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά προχθές (21/11) με 1 βλαστοκύστη. Είμαι σε αναμονή και με έχει κυριεύσει η αγωνία! Ψάχνω παντού συμπτώματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η MarGe είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Η αλήθεια είναι ότι μου πρότειναν να πάρω cyclacur ένα κουτί για 21 μέρες με την επόμενη περίοδο για να μπορέσουν να ελέγξουν πότε θα έρθει, αλλά ήμουν διστακτική - ξέρω εγώ, μου φάνηκε πολύ, θα πάρω που θα πάρω τόσα χάπια, να πάρω κι άλλα; και εσένα τόσες μέρες στα έδωσαν; 

Μου είχε δώσει η γυναικολόγος προγεστερονη μεσολαβουσε  αργία οπότε πήρα προγεστερονη να φέρω λίγες μέρες καθυστέρηση.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/11/2022 at 12:08 ΠΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Συγχαρητήρια 🥰🥰🥰🥰 βασικα δεν ηρεμεις ποτε .. είμαι στην 16εβδ με αυχενική και ντιπ καλές και πάλι άγχος κτλ δε θα φύγει ποτε..  στο πρώτο μου παιδί άρχισα να χαλαρώνω όταν έγινε 3 😁 😁  οπότε έχεις μέλλον . Αλλά εδώ λέμε βήμα βήμα τη φορά. Οπότε το επόμενο σου βήμα είναι ο δεύτερος υπέρηχος. Με το καλό να ακούσετε καρδούλα. 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!!! Κατάλαβα, έχουμε πολύ δρόμο ακόμα μπροστά μας!!! Βήμα βήμα πρέπει να πηγαίνουμε, αλλά το μυαλό παίζει παιχνίδια…εγώ δεν μπορώ ακόμα να ξεστομίσω πως είμαι έγκυος…δεν μπορώ να το πιστέψω ακόμα, νομίζω πως έχει γίνει λάθος…τόσο τραγική είναι η κατάστασή μου 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η eirinigt είπε:

Συγχαρητήρια! Με το καλό να προχωρήσει η εγκυμοσύνη σου και να έχεις στα χέρια σου το αγγελούδι σου μετά από 9 μήνες.
Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά προχθές (21/11) με 1 βλαστοκύστη. Είμαι σε αναμονή και με έχει κυριεύσει η αγωνία! Ψάχνω παντού συμπτώματα...

Καλημέρα!!! Με το καλό εύχομαι και τα δικά σου θετικά αποτελέσματα!!! Έτσι ήμουν και εγώ…υπομονή!!! Πρησμένο στήθος που πονάει και πονάκια περιόδου λένε πως είναι συνηθισμένα…εγώ τα είχα στην αρχή αλλά τώρα πονάκια περιόδου δεν νιώθω καθόλου και έχω τρελαθεί…υπομονή και σε λίγες μέρες θα ξέρεις!!! Πότε κανεις χοριακη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tasiaa είπε:

Καλημέρα!!! Με το καλό εύχομαι και τα δικά σου θετικά αποτελέσματα!!! Έτσι ήμουν και εγώ…υπομονή!!! Πρησμένο στήθος που πονάει και πονάκια περιόδου λένε πως είναι συνηθισμένα…εγώ τα είχα στην αρχή αλλά τώρα πονάκια περιόδου δεν νιώθω καθόλου και έχω τρελαθεί…υπομονή και σε λίγες μέρες θα ξέρεις!!! Πότε κανεις χοριακη;;

Καλησπέρα. Η εμβρυομεταφορά έγινε τη Δευτέρα με βλαστοκύστη, οπότε μου είπαν μετά από 9 ημέρες , στις 30/11, να κάνω τεστ. Τα πονάκια τα έχω κι εγώ και το στήθος άρχισε από χθες να πρήζεται και να πονάει (όχι όμως ασυνήθιστα πολύ). 
Μακάρι να έχω κι εγώ θετικά αποτελέσματα! Περιμένουμε και βλέπουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η eirinigt είπε:

Καλησπέρα. Η εμβρυομεταφορά έγινε τη Δευτέρα με βλαστοκύστη, οπότε μου είπαν μετά από 9 ημέρες , στις 30/11, να κάνω τεστ. Τα πονάκια τα έχω κι εγώ και το στήθος άρχισε από χθες να πρήζεται και να πονάει (όχι όμως ασυνήθιστα πολύ). 
Μακάρι να έχω κι εγώ θετικά αποτελέσματα! Περιμένουμε και βλέπουμε...

Σου το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!!! 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου θα ήθελα τη γνώμη σας.
Ολοκλήρωσα τις εξετάσεις για την εξωσωματική.
Θυροειδής κομπλέ, ΑΜΗ χαμηλή και αυτό είναι που μας βιάζει,
D3 έχω επάρκεια αλλά τη θέλουμε παραπάνω και παίρνω συμπλήρωμα,
Ζάχαρο 97 αλλά το θέλουμε 92, συνεχίζω τη διατροφή και ξεκίνησα και χάπι.
Σαλπιγγογραφία άψογη, το σπέρμα του συζύγου καλό σε μορφολογία και ταχύτητα, λίγο χαμηλό σε ποσότητα.
Ο γιατρός προτεινε να παρει βιταμίνες για ένα μηνα για να βελτιωθεί.
Όμως είπε πως μπορώ, αν θέλω, μόλις αδιαθετήσω (σε 15 μέρες δλδ) να κλείσω ραντεβού για να με δει και να ξεκινησουμε διεγερση.
Αυτό σημαίνει ΄΄ότι αδιαθετώ στις 9 του μήνα, παίρνουμε ωάρια γύρω στις 14 ημέρες, άρα 22 Δεκεμβριου;; και κάθομαι σε αναμένα κάρβουνα χριστουγεννιάτικα να δω αν προχώρησαν ή όχι; Μεταφορά, απ'οτι έχω διαβάσει και απο εσάς, δεν θα ήθελα να γίνει στον ίδιο κύκλο. Ή μήπως να γίνει;; και πότε θα γίνει μέσα στις γιορτές που μεσολαβούν;;
Μπερδεύτηκα, να τα ξεκινήσω όλα από τη νέα χρονια, για να παρει και ο αντρούλης βιταμίνες να φτιάξουμε το σπέρμα; πειτε μου τη γνώμη σας... Μόνο η ΑΜΗ μας πιέζει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Κορίτσια μου θα ήθελα τη γνώμη σας.
Ολοκλήρωσα τις εξετάσεις για την εξωσωματική.
Θυροειδής κομπλέ, ΑΜΗ χαμηλή και αυτό είναι που μας βιάζει,
D3 έχω επάρκεια αλλά τη θέλουμε παραπάνω και παίρνω συμπλήρωμα,
Ζάχαρο 97 αλλά το θέλουμε 92, συνεχίζω τη διατροφή και ξεκίνησα και χάπι.
Σαλπιγγογραφία άψογη, το σπέρμα του συζύγου καλό σε μορφολογία και ταχύτητα, λίγο χαμηλό σε ποσότητα.
Ο γιατρός προτεινε να παρει βιταμίνες για ένα μηνα για να βελτιωθεί.
Όμως είπε πως μπορώ, αν θέλω, μόλις αδιαθετήσω (σε 15 μέρες δλδ) να κλείσω ραντεβού για να με δει και να ξεκινησουμε διεγερση.
Αυτό σημαίνει ΄΄ότι αδιαθετώ στις 9 του μήνα, παίρνουμε ωάρια γύρω στις 14 ημέρες, άρα 22 Δεκεμβριου;; και κάθομαι σε αναμένα κάρβουνα χριστουγεννιάτικα να δω αν προχώρησαν ή όχι; Μεταφορά, απ'οτι έχω διαβάσει και απο εσάς, δεν θα ήθελα να γίνει στον ίδιο κύκλο. Ή μήπως να γίνει;; και πότε θα γίνει μέσα στις γιορτές που μεσολαβούν;;
Μπερδεύτηκα, να τα ξεκινήσω όλα από τη νέα χρονια, για να παρει και ο αντρούλης βιταμίνες να φτιάξουμε το σπέρμα; πειτε μου τη γνώμη σας... Μόνο η ΑΜΗ μας πιέζει... 

Γεια σου κορίτσι, χαίρομαι που οι εξετάσεις σας είναι γενικά καλές! Θα βελτιώσετε και τα υπόλοιπα και θα πάνε όλα καλά! Μίλα με το γιατρό σου, να δεις τι θα προτείνει αλλά εγώ θα επέλεγα με ηρεμία εφόσον δεν υπάρχει κατεπείγον να πήγαινα με τη νέα χρονιά! Αλλά εννοείται ότι θα μιλήσεις με το γιατρό για να σου πει!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tasiaa είπε:

Σου το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!!! 💖

Ευχαριστώ πολύ! Μακάρι να γίνει ό,τι καλύτερο για όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Κορίτσια μου θα ήθελα τη γνώμη σας.
Ολοκλήρωσα τις εξετάσεις για την εξωσωματική.
Θυροειδής κομπλέ, ΑΜΗ χαμηλή και αυτό είναι που μας βιάζει,
D3 έχω επάρκεια αλλά τη θέλουμε παραπάνω και παίρνω συμπλήρωμα,
Ζάχαρο 97 αλλά το θέλουμε 92, συνεχίζω τη διατροφή και ξεκίνησα και χάπι.
Σαλπιγγογραφία άψογη, το σπέρμα του συζύγου καλό σε μορφολογία και ταχύτητα, λίγο χαμηλό σε ποσότητα.
Ο γιατρός προτεινε να παρει βιταμίνες για ένα μηνα για να βελτιωθεί.
Όμως είπε πως μπορώ, αν θέλω, μόλις αδιαθετήσω (σε 15 μέρες δλδ) να κλείσω ραντεβού για να με δει και να ξεκινησουμε διεγερση.
Αυτό σημαίνει ΄΄ότι αδιαθετώ στις 9 του μήνα, παίρνουμε ωάρια γύρω στις 14 ημέρες, άρα 22 Δεκεμβριου;; και κάθομαι σε αναμένα κάρβουνα χριστουγεννιάτικα να δω αν προχώρησαν ή όχι; Μεταφορά, απ'οτι έχω διαβάσει και απο εσάς, δεν θα ήθελα να γίνει στον ίδιο κύκλο. Ή μήπως να γίνει;; και πότε θα γίνει μέσα στις γιορτές που μεσολαβούν;;
Μπερδεύτηκα, να τα ξεκινήσω όλα από τη νέα χρονια, για να παρει και ο αντρούλης βιταμίνες να φτιάξουμε το σπέρμα; πειτε μου τη γνώμη σας... Μόνο η ΑΜΗ μας πιέζει... 

Το λίγα στην εξωσωματική δεν παίζει και πολύ ρόλο 15 καλά σπερματοζωαρια σίγουρα θα βρούνε ξεκινά τον άντρα σου και λιγακι φρούτα κτλ ξέρεις εσύ. Θα πας στον επόμενο κύκλο γτ πέφτουν γιορτές κτλ να κατεβάσεις και το ζάχαρο με ηρεμία γτ με άγχος δεν κατεβαίνει..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Κορίτσια μου θα ήθελα τη γνώμη σας.
Ολοκλήρωσα τις εξετάσεις για την εξωσωματική.
Θυροειδής κομπλέ, ΑΜΗ χαμηλή και αυτό είναι που μας βιάζει,
D3 έχω επάρκεια αλλά τη θέλουμε παραπάνω και παίρνω συμπλήρωμα,
Ζάχαρο 97 αλλά το θέλουμε 92, συνεχίζω τη διατροφή και ξεκίνησα και χάπι.
Σαλπιγγογραφία άψογη, το σπέρμα του συζύγου καλό σε μορφολογία και ταχύτητα, λίγο χαμηλό σε ποσότητα.
Ο γιατρός προτεινε να παρει βιταμίνες για ένα μηνα για να βελτιωθεί.
Όμως είπε πως μπορώ, αν θέλω, μόλις αδιαθετήσω (σε 15 μέρες δλδ) να κλείσω ραντεβού για να με δει και να ξεκινησουμε διεγερση.
Αυτό σημαίνει ΄΄ότι αδιαθετώ στις 9 του μήνα, παίρνουμε ωάρια γύρω στις 14 ημέρες, άρα 22 Δεκεμβριου;; και κάθομαι σε αναμένα κάρβουνα χριστουγεννιάτικα να δω αν προχώρησαν ή όχι; Μεταφορά, απ'οτι έχω διαβάσει και απο εσάς, δεν θα ήθελα να γίνει στον ίδιο κύκλο. Ή μήπως να γίνει;; και πότε θα γίνει μέσα στις γιορτές που μεσολαβούν;;
Μπερδεύτηκα, να τα ξεκινήσω όλα από τη νέα χρονια, για να παρει και ο αντρούλης βιταμίνες να φτιάξουμε το σπέρμα; πειτε μου τη γνώμη σας... Μόνο η ΑΜΗ μας πιέζει... 

Καλημέρα και καλή αρχή!!! 

Εχεις κάνει ποτέ υπέρηχο 2η 3η μέρα περιόδου να έχεις μια ιδέα πόσα ωοθυλακια υπάρχουν? Γιατί η αμη από μόνη της να ξέρεις δεν λέει κ πολλά.. Προσωπικά θα ξεκινούσα διέγερση στον κύκλο που φαίνεται να έχω τα περισσότερα για να έχω όσο το δυνατόν πιο πολλά, για τα δεδομένα μου πάντα, στην ωοληψια. 

Μεταφορά ούτως ή άλλως θα κάνεις λογικά σε νέο κύκλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλημέρα και καλή αρχή!!! 

Εχεις κάνει ποτέ υπέρηχο 2η 3η μέρα περιόδου να έχεις μια ιδέα πόσα ωοθυλακια υπάρχουν? Γιατί η αμη από μόνη της να ξέρεις δεν λέει κ πολλά.. Προσωπικά θα ξεκινούσα διέγερση στον κύκλο που φαίνεται να έχω τα περισσότερα για να έχω όσο το δυνατόν πιο πολλά, για τα δεδομένα μου πάντα, στην ωοληψια. 

Μεταφορά ούτως ή άλλως θα κάνεις λογικά σε νέο κύκλο. 

Σε υπέρηχο που μου έχει κάνει ο εξωσωματιστης αλλά γύρω στην 20η μέρα είχε δει ότι υπάρχει απόθεμα. Απλά η ΑΜΗ μας έδειξε ότι έχει κατέβει πολύ σε σχέση με την προηγούμενη ΑΜΗ που ήταν πριν 2+ χρόνια. 

Τώρα αυτό που μου είπε είναι πως στον κύκλο που θα αποφασίσω να ξεκινήσω ότι θέλει να με δει 2η μέρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...