Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφα, πως είστε; Εγώ αυριο έχω το 2ο ραντεβού με τον νέο γυναικολόγο αφού βγήκε και ο έλεγχος της θρομβοφιλίας και ο καρυότυπος ζεύγους. Ευτυχώς ο καρυότυπος είναι φυσιολογικός οπότε μου κάνει εντύπωση πως είχαμε πάσχων έμβρυο με μικροδιπλασιαμό, μάλλον τυχαίο; θα ρωτήσω και αυριο. Τώρα στον έλεγχο της θρομβοφιλίας είμαι ετεροζυγώτης σε κάποια γονίδια αλλά ο γιατρός μου είπε και τηλ ότι αυτό με ειδική αγωγή με τον αιμοτολόγο που συνεργάζεται δεν είναι κάτι. Βέβαια χωρίς έλεγχο έκανα και στις άλλες 3 κυήσεις αντιπηκτικές, στην τελευταία που ήρθε μόνη της λόγω υπέρτασης. Θα μας μιλήσει αυριο για προεμφυτευτικό αλλά θέλω να τον ρωτήσω αν ενδείκνυται με μία παλίνδρομη γιατί τις άλλες 3 τις έχασα με σπάσιμο νερών και αποκόλληση σάκου. Θα μιλήσουμε και για τις υπολοιπες εξετάσεις που έκανα ορμόνες, ανοσολογικό κλπ που σε μία πρωτη κουβέντα τηλ είναι καλές. Για την ασθενοσπερμία προς το παρόν δεν μας είπε κάτι, θα δω και αύριο. Ελπίζω να γίνουν όλα πιο σωστά αυτή τη φορά και ας ξανακάνω εξωσωματική οκ δεν πειράζει. Απλά, ειδικά μετά την τελευταια οδυνηρή εμπειρία θα ήθελα να ξαναπάω σε μαιευτη΄ριο για χαρούμενο λόγο, εάν και εφόσον ξαναέρθει 5η εγκυμοσύνη κάτι που δε σας κρύβω φοβάμαι πια μήπως δεν. Συγνώμη για το μεγάλο post.

Μακάρι να βρείτε τις απαντήσεις σας απλά ένα σχόλιο επειδή λες οτι θα μιλήσεις με νέο γυναικολόγο. Την απάντηση στον μικροδιπλασιασμό δεν θα την πα΄ρεις από αυτόν, ειδικός είναι εμβρυολόγος ή γενετιστής.

Αν πας στο κέντρο και μπορέσεις επιδίωξε να μιλήσεις με κάποιον από το εμβρυολογικό. Όπως αντίστοιχα και για τους παράγοντες θρομβοφιλίας ειδικός είναι αιματολόγος.

Δεν λέω να μην τα συζητήσεις και με τον γυναικολόγο αλλά προσωπικά θα έπαιρνα σοβαρά την γνώμη του κάθε ειδικού για το κάθε θέμα επιμέρους.

Καλή επιτυχία 🥰

στις πριν 1 ώρα, ο/η Luna777 είπε:

Εμένα μου είπε μέχρι 6 ντεπόν των 500 την ημέρα. Βέβαια είμαι με κόβιντ και πυρετό, μπορεί γι'αυτό... Για ημικρανίες πάλι ντεπόν μου είπε. Το μαγνήσιο δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι. Έπαιρνα πολύ μεγάλη δόση λόγω της αιμορραγίας (2 trofocard max ημερησίως) και μου τσάκισε το στομάχι. 

Ωχ βρε Λούνα περαστικά σου. Είσαι καλά εσύ και τα μωράκια?

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ανθη7 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.πηρα σήμερα δτο παλιό λου κε τρο να ζητήσω υην έκθεση της εξωσωματικής για την επιτροπή.βρηκα εκεί μια δικαιολογία κ είπα κ θα πάω να την πάρω αύριο.δεν είχα καμία όρεξη να ανοίξω  συζητήσεις κλπ.θα πάω το πρωί στο ελενα που έχω ραντεβου με την οικονομοπουλου για να μου βάλει μπουκάλι σιδήρου ενδοφλεβια(είπα να κρατήσω την οικονομοπουλου κ να μην πηγαίνω ιδιωτικά να πληρώνω κατοστάρικα κάθε 4 μηνες που πρέπει να βάζω σιδηρο) κ μετα θα πάω στο λητω ν πάρω το χαρτί.τη δευτερα λογικά θα οαω να πάρω τα φαρμακα κ να κανω ένα πλάνο με τον γιατρό.να μιλήσω κ με τον μακαρουνη ,λογικά θα ζητήσει επα αθλητικές εξετάσεις πριν τη γονιμοποιηση για να δούμε κ ποια είναι η ιδανική τεχνική γονιμοποιησης.δεν πάω έτσι όπως την άλλη φορά.....

Μπράβο Ανθή βήμα βήμα και θα φτάσεις στον στόχο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Sophie80 είπε:

Τους το είπα, αλλά δεν τους άρεσε. Μου είπαν ότι πρέπει να είναι πλήρης ο φάκελος για να τον καταθέσω, και αμέσως μου είπαν την επόμενη διαθέσιμη ημερομηνία και με ρώτησαν αν τη θέλω ή όχι. 

Δεν έχω παράπονο, καταλαβαίνω ότι είναι μπλέξιμο και γι αυτούς να κρατάνε φακέλους σε εκκρεμότητα. Απλά κι εμείς πρέπει να συγχρονίζουμε ένα σωρό πράγματα (θεραπείες, εξετάσεις κλπ) υπό πίεση χρόνου, οπότε μία αστοχία σε κάτι από όλα αυτά μας πάει πολύ πίσω.

Αν περνάς Μαρούσι είναι αγενέστατοι έτσι και αλλιώς..

Και όλα κομπλέ να τα είχες αν ήθελαν να σε προσβάλλουν θα το έκαναν..

Υπομονή δεν τους θέλουμε για φίλους θέλουμε να κάνουμε την δουλειά μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Ωωωωωω περαστικά κορίτσι μου. Εύχομαι γρήγορη ανάρρωση!!! Κατα τ'άλλα πως είσαι εσυ΄ και τα μικρά?

αθλητικές γιατί? Είστε και αθλητές? ρωτάω εγώ τώρα....😂

Επαναληπτικες έγραψα....χαχαχσ αθλητικές πήρε το κινητό χαχα.συγνωμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/6/2022 at 1:11 ΜΜ, ο/η Kateriniwk είπε:

Ναι @BlackCat μου ολα καλα, δοξα το Θεο! Προχωραμε και βλεπουμε!!!! Στο τελος ξυριζουν το γαμπρο....😎 Γι αυτο και αποφευγω να το συζηταω! Στο τελος θα μιλησω!

@BlackCatνυφη μας επεστρεψα να ξυρισουμε το γαμπρο οπως υποσχεθηκα... χοριακη 10η μερα 589 και χοριακη σημερα 12η μερα 2156..βαλε στο πινακακι οποια τιμη θες... η κανονικη θα ηταν η σημερινη απλα ειδαμε την δευτερα το βραδυ λιγο αιματακι και με εστειλαν για χοριακη οποτε σημερα καναμε την επαναληπτικη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

@BlackCatνυφη μας επεστρεψα να ξυρισουμε το γαμπρο οπως υποσχεθηκα... χοριακη 10η μερα 589 και χοριακη σημερα 12η μερα 2156..βαλε στο πινακακι οποια τιμη θες... η κανονικη θα ηταν η σημερινη απλα ειδαμε την δευτερα το βραδυ λιγο αιματακι και με εστειλαν για χοριακη οποτε σημερα καναμε την επαναληπτικη... 

ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ????????

Μπράβο καρντασίνα μου!!! ΄ΤΕΛΕΙΑ είναι τα νούμερα σου!!!

Ε το σημερινό θα βάλω!!! ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ!! Καταλαβαίνεις οτι μιλάμε για διδυμάκια έτσι??????

Συγχαρητηρια μια ανέφελη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!!

Πω πω παίρνω σκυταλάρα όχι αστεία...🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή📅

 

Ωοληψία 🤞

@Margitc ?

@rouseva ?

@Libra81 ?

@renata1986 ?

@Ditimama ?

@TRigirl ?

@Γιάννα 36?

@lilian90 ?

@Salvation78 ?

@hope501 ?

@Παρασκευαιδου ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Κατεριναπαπ ?

@nikol88 ?

@Natassou85 ?

@BlackCat?

@Heart?

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

@tina21 224 🥰

@twinkletwinlkle 245 🥰

@skorpina78 401 🥰

@Joann 32 🥰

@aggelikh_l 155 🥰

@Anna0912 1790 🥰

@Luna777  170 🥰

@Hope19 88 🥰

@Ιωάννα28iwantababy 43 🥰

@Lucia79 273 🥰

@Kateriniwk 2156 🥰

 

Πάμε να το ζωντανέψουμε το πινακάκι μας και να γεμίσει με χαρμόσυνα!!!

Στις έγκυες μας να ευχηθώ καλές, ανέφελες, τελειόμηνες εγκυμοσύνες.

Στα κορίτσια που γέννησαν να τα χαίρονται τα μωρά τους και να τα γεμίζουν φιλιά και αγκαλιές..

Και σε εμάς τις μαχόμενες να πάνε όλα κατ ευχήν!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ????????

Μπράβο καρντασίνα μου!!! ΄ΤΕΛΕΙΑ είναι τα νούμερα σου!!!

Ε το σημερινό θα βάλω!!! ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ!! Καταλαβαίνεις οτι μιλάμε για διδυμάκια έτσι??????

Συγχαρητηρια μια ανέφελη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!!

Πω πω παίρνω σκυταλάρα όχι αστεία...🥰🥰🥰

Ευχαριστω μαυρογατουλα μου!!!!!! Λες να ειναι διδυμακια??? Για να δουμε!!!!! Εννοεται θα παραδωσω σκυταλη και χαιρομαι να την παραδωσω σε αρχηγαρα! ❤️❤️❤️❤️❤️ Παρε μεχρι τοτε φουλ σκονη ..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Ευχαριστω μαυρογατουλα μου!!!!!! Λες να ειναι διδυμακια??? Για να δουμε!!!!! Εννοεται θα παραδωσω σκυταλη και χαιρομαι να την παραδωσω σε αρχηγαρα! ❤️❤️❤️❤️❤️ Παρε μεχρι τοτε φουλ σκονη ..... 

Τι έμβρυα έβαλες?

Δες τα νούμερα της @Vasilique & @Tvz και θα καταλάβεις 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.πηρα σήμερα δτο παλιό λου κε τρο να ζητήσω υην έκθεση της εξωσωματικής για την επιτροπή.βρηκα εκεί μια δικαιολογία κ είπα κ θα πάω να την πάρω αύριο.δεν είχα καμία όρεξη να ανοίξω  συζητήσεις κλπ.θα πάω το πρωί στο ελενα που έχω ραντεβου με την οικονομοπουλου για να μου βάλει μπουκάλι σιδήρου ενδοφλεβια(είπα να κρατήσω την οικονομοπουλου κ να μην πηγαίνω ιδιωτικά να πληρώνω κατοστάρικα κάθε 4 μηνες που πρέπει να βάζω σιδηρο) κ μετα θα πάω στο λητω ν πάρω το χαρτί.τη δευτερα λογικά θα οαω να πάρω τα φαρμακα κ να κανω ένα πλάνο με τον γιατρό.να μιλήσω κ με τον μακαρουνη ,λογικά θα ζητήσει επα αθλητικές εξετάσεις πριν τη γονιμοποιηση για να δούμε κ ποια είναι η ιδανική τεχνική γονιμοποιησης.δεν πάω έτσι όπως την άλλη φορά.....

Γτ να βάλεις συδηρο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

@BlackCatνυφη μας επεστρεψα να ξυρισουμε το γαμπρο οπως υποσχεθηκα... χοριακη 10η μερα 589 και χοριακη σημερα 12η μερα 2156..βαλε στο πινακακι οποια τιμη θες... η κανονικη θα ηταν η σημερινη απλα ειδαμε την δευτερα το βραδυ λιγο αιματακι και με εστειλαν για χοριακη οποτε σημερα καναμε την επαναληπτικη... 

σούπερ…με το καλό!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα, σας διαβάζω αλλά δεν γράφω γιατί δεν έχω να γράψω κάτι καινούριο που να είναι και καλό. Αλλά κρατάω μια επαφή….
Συγχαρητήρια σε όλες σας, βλέπω ότι το πινακάκι όλο και μεγαλώνει και αυτό είναι πολύ ενθαρρυντικό!!! 
Εχει βγει ο καρυότυπος του εμβρύου και λέει ότι είχε 47 χρωμοσώματα με την παρουσία ενός υπεράριθμου χρωμοσώματος 5 σε όλα τα μεταφυσικά κύτταρα που αναλύθηκαν (τρισωμια 5) και ήταν κοριτσάκι. Γράφει επίσης  ότι το εύρημα θεωρείται τυχαίο και ότι η πιθανότητα σύλληψης εμβρύου με την ίδια τρισωμία είναι ελάχιστα αυξημένος σε σχέση με τον κίνδυνο που υπολογίζεται με βάση την ηλικία της γυναίκας. 
Την πρώτη φορά ήταν αγοράκι με τρισωμία 22. 
Οπότε είμαι στο 0 πάλι και δεν ξέρω τι να κάνω και πως να κινηθώ. Προς το παρόν δεν κάνω τίποτα γιατί δεν έχω το ψυχικό σθένος και την διάθεση…  αλλά όπως φαίνεται δεν κάνουμε υγιή έμβρυα….. 

Σας φιλώ να προσέχτε και καλή επιτυχία σε όσες αναμένουν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Τι έμβρυα έβαλες?

Δες τα νούμερα της @Vasilique & @Tvz και θα καταλάβεις 🥰

2 βλαστοκυστες.... Που ηταν οπως επρεπε να ηταν ... Αυτο μονο ξερω.... Και κατι αριθμους σε μια φωτο που δεν τους εδωσα σημασια γιατι ξες οτι τα ιατρικα δεν με ενδιαφερουν καθολου.. Βασικα η ολη ιστορια εχει ως εξης.... Πηγα για ωοληψια χωρις να ξερω καν ποσα ωαρια εχω .... Πηραμε 3 μονο και δεν ηξερα καν πως ηταν , πηγα για ετ χωρις να ξερω λεπτομερειες παρα μονο 2 εμβρυα " οπως θα πρεπε να ειναι" την ετ δεν την θυμαμαι γιατι εκεινη την ωρα σκεφτομουν το Θεο μονο... Ειχα τρελη πιστη , εμπιστοσυνη και μηδεν αγχος φοβο αγωνια... Ουτε μετρηματα ουτε ορμονες μετρηματα ηξερα τιποτα... Ο κ. Πραπας δεν μου λεγε τιποτα και δεν ρωτουσα ουτε εγω .. ειχα σκοπο να το αφησω ολο στο Θεο και ετσι εγινε... Το λοιπον 1 μηνα δεν καταλαβα καν οτι εκανα εξωσωματικη... Πιο ησυχη πεθαινεις... Η @hope501 ειναι φιλη μου και γνωριζε απο τη πρωτη μερα και καθε μερα την ολη φαση.... Γι αυτο οταν αποφασισει τα δικα της , ευχομαι να εχει την επιτυχια και καλυτερη!!!! Σε ολες ευχομαι οτι καλυτερο... Πιστη θελει και ηρεμια!!!!! Εγω πλεον δεν με κατατασσω στους αγχωδης ανθρωπους μετα απο αυτο το μηνα! 🍼🍼🍼🍼🍼😋😋😋😋😜😜😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, σας διαβάζω αλλά δεν γράφω γιατί δεν έχω να γράψω κάτι καινούριο που να είναι και καλό. Αλλά κρατάω μια επαφή….
Συγχαρητήρια σε όλες σας, βλέπω ότι το πινακάκι όλο και μεγαλώνει και αυτό είναι πολύ ενθαρρυντικό!!! 
Εχει βγει ο καρυότυπος του εμβρύου και λέει ότι είχε 47 χρωμοσώματα με την παρουσία ενός υπεράριθμου χρωμοσώματος 5 σε όλα τα μεταφυσικά κύτταρα που αναλύθηκαν (τρισωμια 5) και ήταν κοριτσάκι. Γράφει επίσης  ότι το εύρημα θεωρείται τυχαίο και ότι η πιθανότητα σύλληψης εμβρύου με την ίδια τρισωμία είναι ελάχιστα αυξημένος σε σχέση με τον κίνδυνο που υπολογίζεται με βάση την ηλικία της γυναίκας. 
Την πρώτη φορά ήταν αγοράκι με τρισωμία 22. 
Οπότε είμαι στο 0 πάλι και δεν ξέρω τι να κάνω και πως να κινηθώ. Προς το παρόν δεν κάνω τίποτα γιατί δεν έχω το ψυχικό σθένος και την διάθεση…  αλλά όπως φαίνεται δεν κάνουμε υγιή έμβρυα….. 

Σας φιλώ να προσέχτε και καλή επιτυχία σε όσες αναμένουν!!!!

Να μας γράφεις οτι σου κατέβει στην κεφάλα...🙃

Για τα υπόλοιπα θα πω να πάρεις όσο χρόνο χρειάζεσαι μέχρι να σταθείς στα πόδια σου δυνατή και ακαταμάχητη όπως ειμαστε όλες εδώ μεσα 🥰🥰

Σάμπως και εγώ που γράφω γράφω τίποτις σημαντικό θαρρείς ?😅🤣

Αύριο πάω για πρώτο υπέρηχο προετοιμασίας εμβρυομεταφοράς, δεν έχω πάρει τίποτα από φάρμακα και αναμένω οδηγίες προς ναυτιλωμένους..Μια αγωνία για το ενδομήτριο την έχω λες και ειμαι καμιά πρωτάρα αλλά τεσπα θα το περπατήσω και αυτό το μονοπάτι τι να κάμω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

2 βλαστοκυστες.... Που ηταν οπως επρεπε να ηταν ... Αυτο μονο ξερω.... Και κατι αριθμους σε μια φωτο που δεν τους εδωσα σημασια γιατι ξες οτι τα ιατρικα δεν με ενδιαφερουν καθολου.. Βασικα η ολη ιστορια εχει ως εξης.... Πηγα για ωοληψια χωρις να ξερω καν ποσα ωαρια εχω .... Πηραμε 3 μονο και δεν ηξερα καν πως ηταν , πηγα για ετ χωρις να ξερω λεπτομερειες παρα μονο 2 εμβρυα " οπως θα πρεπε να ειναι" την ετ δεν την θυμαμαι γιατι εκεινη την ωρα σκεφτομουν το Θεο μονο... Ειχα τρελη πιστη , εμπιστοσυνη και μηδεν αγχος φοβο αγωνια... Ουτε μετρηματα ουτε ορμονες μετρηματα ηξερα τιποτα... Ο κ. Πραπας δεν μου λεγε τιποτα και δεν ρωτουσα ουτε εγω .. ειχα σκοπο να το αφησω ολο στο Θεο και ετσι εγινε... Το λοιπον 1 μηνα δεν καταλαβα καν οτι εκανα εξωσωματικη... Πιο ησυχη πεθαινεις... Η @hope501 ειναι φιλη μου και γνωριζε απο τη πρωτη μερα και καθε μερα την ολη φαση.... Γι αυτο οταν αποφασισει τα δικα της , ευχομαι να εχει την επιτυχια και καλυτερη!!!! Σε ολες ευχομαι οτι καλυτερο... Πιστη θελει και ηρεμια!!!!! Εγω πλεον δεν με κατατασσω στους αγχωδης ανθρωπους μετα απο αυτο το μηνα! 🍼🍼🍼🍼🍼😋😋😋😋😜😜😜

Μπράβο και πάλι μπράβο..

Έτσι πρέπει η κάθε μία να κάνει και να το διαχειρίζεται με τρόπο που θα την βοηθήσει.

Εσένα αυτός ήταν ο τρόπος και ήρθε το θετικό αποτέλεσμα το οποιο θα σου φέρει γερό μωρό / μωρά.

Μακάρι να ακολουθήσουμε όλες το παράδειγμα σου..😍

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Γτ να βάλεις συδηρο; 

Εχω σιδηροπενικη αναιμία.κ βάζω ενδοφλέβια άνα 4μηνο με 6μηνο.δεβ τον απορροφά ο οργανισμός μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

2 βλαστοκυστες.... Που ηταν οπως επρεπε να ηταν ... Αυτο μονο ξερω.... Και κατι αριθμους σε μια φωτο που δεν τους εδωσα σημασια γιατι ξες οτι τα ιατρικα δεν με ενδιαφερουν καθολου.. Βασικα η ολη ιστορια εχει ως εξης.... Πηγα για ωοληψια χωρις να ξερω καν ποσα ωαρια εχω .... Πηραμε 3 μονο και δεν ηξερα καν πως ηταν , πηγα για ετ χωρις να ξερω λεπτομερειες παρα μονο 2 εμβρυα " οπως θα πρεπε να ειναι" την ετ δεν την θυμαμαι γιατι εκεινη την ωρα σκεφτομουν το Θεο μονο... Ειχα τρελη πιστη , εμπιστοσυνη και μηδεν αγχος φοβο αγωνια... Ουτε μετρηματα ουτε ορμονες μετρηματα ηξερα τιποτα... Ο κ. Πραπας δεν μου λεγε τιποτα και δεν ρωτουσα ουτε εγω .. ειχα σκοπο να το αφησω ολο στο Θεο και ετσι εγινε... Το λοιπον 1 μηνα δεν καταλαβα καν οτι εκανα εξωσωματικη... Πιο ησυχη πεθαινεις... Η @hope501 ειναι φιλη μου και γνωριζε απο τη πρωτη μερα και καθε μερα την ολη φαση.... Γι αυτο οταν αποφασισει τα δικα της , ευχομαι να εχει την επιτυχια και καλυτερη!!!! Σε ολες ευχομαι οτι καλυτερο... Πιστη θελει και ηρεμια!!!!! Εγω πλεον δεν με κατατασσω στους αγχωδης ανθρωπους μετα απο αυτο το μηνα! 🍼🍼🍼🍼🍼😋😋😋😋😜😜😜

❤️❤️❤️❤️ σου εύχομαι όλα τα καλά του κόσμου!!!

στις πριν 14 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Να μας γράφεις οτι σου κατέβει στην κεφάλα...🙃

Για τα υπόλοιπα θα πω να πάρεις όσο χρόνο χρειάζεσαι μέχρι να σταθείς στα πόδια σου δυνατή και ακαταμάχητη όπως ειμαστε όλες εδώ μεσα 🥰🥰

Σάμπως και εγώ που γράφω γράφω τίποτις σημαντικό θαρρείς ?😅🤣

Αύριο πάω για πρώτο υπέρηχο προετοιμασίας εμβρυομεταφοράς, δεν έχω πάρει τίποτα από φάρμακα και αναμένω οδηγίες προς ναυτιλωμένους..Μια αγωνία για το ενδομήτριο την έχω λες και ειμαι καμιά πρωτάρα αλλά τεσπα θα το περπατήσω και αυτό το μονοπάτι τι να κάμω..

Καλή αρχή!!! Και καλή επιτυχία μαυρογατάκι μας. Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο!!!!!! (Και εγώ για δίδυμα ποντάρω στην Κατερίνα μας.) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ την άλλη βδομαδα θα ξέρω λεπτομέρειες.ππτε ξεκινάμε τη διέγερση κλπ.ασ παρ τς φαρμακς τη δευτερα κ θα σας πω τι πλάνο θα μπυ.πει.λογικα η ωοληψια μέσα στον Ιούλιο θα γίνει.εχω φροντίσει για τα πάντα αυτή τη φορά.ελπιζω ολα.να ναι διαφορετικά. Φιλιά σε όλες κ εύχομαι τα.καλυτερα σε.οποιο στάδιο κ αν ει αι η κάθε μια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Να μας γράφεις οτι σου κατέβει στην κεφάλα...🙃

Για τα υπόλοιπα θα πω να πάρεις όσο χρόνο χρειάζεσαι μέχρι να σταθείς στα πόδια σου δυνατή και ακαταμάχητη όπως ειμαστε όλες εδώ μεσα 🥰🥰

Σάμπως και εγώ που γράφω γράφω τίποτις σημαντικό θαρρείς ?😅🤣

Αύριο πάω για πρώτο υπέρηχο προετοιμασίας εμβρυομεταφοράς, δεν έχω πάρει τίποτα από φάρμακα και αναμένω οδηγίες προς ναυτιλωμένους..Μια αγωνία για το ενδομήτριο την έχω λες και ειμαι καμιά πρωτάρα αλλά τεσπα θα το περπατήσω και αυτό το μονοπάτι τι να κάμω..

Καλή επιτυχία!!! Όλα καλά θα πάνε και εύχομαι ολόψυχα σύντομα να έχεις τα υπέροχα νέα της τελειόμηνης εγκυμοσύνης σου! 
Εισαι απίθανη κάθε φορά που γράφεις χαμογελάω με τα σχόλια σου! 
Σας φιλώ όλες ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kateriniwk είπε:

@BlackCatνυφη μας επεστρεψα να ξυρισουμε το γαμπρο οπως υποσχεθηκα... χοριακη 10η μερα 589 και χοριακη σημερα 12η μερα 2156..βαλε στο πινακακι οποια τιμη θες... η κανονικη θα ηταν η σημερινη απλα ειδαμε την δευτερα το βραδυ λιγο αιματακι και με εστειλαν για χοριακη οποτε σημερα καναμε την επαναληπτικη... 

Ξέρεις πόσο σε σκεφτόμουν? Αλλά κατάλαβα ότι θέλεις να το περάσεις έτσι οπότε δεν σε ενόχλησα. Ναι βρε τρελή Σαλονικια! Μπράβο! Πάρα πολύ χάρηκα! Ετοιμάσου για διδυμακια ε? Και να σου πω στο διπλό καρότσι που θα τσουλας να βάλεις 2 ποτηροθηκες.  Στη μία θα έχεις το φραπέ και στην άλλη μπουκαλάκι νερό!

Μπράβο,  Μπράβο,  πολλά συγχαρητήρια! Εύχομαι να περάσεις την εγκυμοσύνη σου όπως ακριβώς πέρασες και τη διαδικασία της εξωσωματικής χωρίς κανένα απολύτως άγχος και μόνο χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ξέρεις πόσο σε σκεφτόμουν? Αλλά κατάλαβα ότι θέλεις να το περάσεις έτσι οπότε δεν σε ενόχλησα. Ναι βρε τρελή Σαλονικια! Μπράβο! Πάρα πολύ χάρηκα! Ετοιμάσου για διδυμακια ε? Και να σου πω στο διπλό καρότσι που θα τσουλας να βάλεις 2 ποτηροθηκες.  Στη μία θα έχεις το φραπέ και στην άλλη μπουκαλάκι νερό!

Μπράβο,  Μπράβο,  πολλά συγχαρητήρια! Εύχομαι να περάσεις την εγκυμοσύνη σου όπως ακριβώς πέρασες και τη διαδικασία της εξωσωματικής χωρίς κανένα απολύτως άγχος και μόνο χαρά!

Και εγω σε σκεφτομουν και μιλουσα στη @hope501 για σενα , προσευχομουν κιολας αλλα δεν εστελνα για να μην σας βαλω σε πειρασμο να με ρωτησετε κσι να μην αποσυντονιστω και εγω απ τον σκοπο μου... Χαχαχα καροτσακι με φραπε!!!! Τι ειπες τωρα.... Να σε στειλω?????? Εκοψα τσιγαρο εντελως μαχαιρι πριν την ετ και καφε μαζι για να μην παρασυρομαι... Μη ρωτησεις πως το καταφερα! Ενα σου λεω ακομα και στο αιμα που λιγο με αγχωσε δεν σκεφτηκα καν τσιγαρο... Ευχαριστω πολυ για τις ευχες! Ευχομαι και σε σενα οτι καλυτερο! Και κυριως η Παναγια μαζι σου να πανε ολα καλα...που θα πανε δλδ!!!!! 🤗🤗🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, σας διαβάζω αλλά δεν γράφω γιατί δεν έχω να γράψω κάτι καινούριο που να είναι και καλό. Αλλά κρατάω μια επαφή….
Συγχαρητήρια σε όλες σας, βλέπω ότι το πινακάκι όλο και μεγαλώνει και αυτό είναι πολύ ενθαρρυντικό!!! 
Εχει βγει ο καρυότυπος του εμβρύου και λέει ότι είχε 47 χρωμοσώματα με την παρουσία ενός υπεράριθμου χρωμοσώματος 5 σε όλα τα μεταφυσικά κύτταρα που αναλύθηκαν (τρισωμια 5) και ήταν κοριτσάκι. Γράφει επίσης  ότι το εύρημα θεωρείται τυχαίο και ότι η πιθανότητα σύλληψης εμβρύου με την ίδια τρισωμία είναι ελάχιστα αυξημένος σε σχέση με τον κίνδυνο που υπολογίζεται με βάση την ηλικία της γυναίκας. 
Την πρώτη φορά ήταν αγοράκι με τρισωμία 22. 
Οπότε είμαι στο 0 πάλι και δεν ξέρω τι να κάνω και πως να κινηθώ. Προς το παρόν δεν κάνω τίποτα γιατί δεν έχω το ψυχικό σθένος και την διάθεση…  αλλά όπως φαίνεται δεν κάνουμε υγιή έμβρυα….. 

Σας φιλώ να προσέχτε και καλή επιτυχία σε όσες αναμένουν!!!!

Κοριτσι μου το αποτέλεσμα αυτό δεν σημαίνει ότι δεν κάνετε υγιή έμβρυα. Ναι δυστυχώς όσο μεγαλωνουμε σε ηλικία, τόσο οι πιθανότητες για παθολογικά έμβρυα αυξάνονται. Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι δεν κάνετε και υγιή έμβρυα. Όταν είσαι έτοιμη να ασχοληθείς ξανά ουσιαστικά οι λύσεις είναι 2. Ή βάζεις τα έμβρυα που έχουν δημιουργηθεί και αφήνεις τη φύση να κάμει τη δουλειά της Ή κάνεις προεμφυτευτικο έλεγχο. Να σου πω πάντως ότι και εγώ είχα 2 αποβολές, η μία με τρισωμια 15 και η άλλη ναι μεν δεν έδειξε χρωμοσωμικη αλλά ο γενετιστής θεωρούσε ότι υπήρχε. Το τωρινό από χρωμοσωμικες είναι υγιές, άσχετα που υπάρχουν τα άλλα θέματα. Οπότε μην χάνεις την πίστη σου και το κουραγιο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Και εγω σε σκεφτομουν και μιλουσα στη @hope501 για σενα , προσευχομουν κιολας αλλα δεν εστελνα για να μην σας βαλω σε πειρασμο να με ρωτησετε κσι να μην αποσυντονιστω και εγω απ τον σκοπο μου... Χαχαχα καροτσακι με φραπε!!!! Τι ειπες τωρα.... Να σε στειλω?????? Εκοψα τσιγαρο εντελως μαχαιρι πριν την ετ και καφε μαζι για να μην παρασυρομαι... Μη ρωτησεις πως το καταφερα! Ενα σου λεω ακομα και στο αιμα που λιγο με αγχωσε δεν σκεφτηκα καν τσιγαρο... Ευχαριστω πολυ για τις ευχες! Ευχομαι και σε σενα οτι καλυτερο! Και κυριως η Παναγια μαζι σου να πανε ολα καλα...που θα πανε δλδ!!!!! 🤗🤗🤗🤗

Αυτή η @hope501 όλες μας νοιάζεται! Ελπίζω πολύ σύντομα ο Θεός να της επιστρέψει την καλοσύνη της και το ενδιαφέρον της για τους άλλους. 

Θυμάμαι το όνειρο που είχες ότι ήθελες να έχεις το καρότσι στη Νικης με την φραπεδια στο καρότσι.  Και να το που σε λίγους μήνες θα γίνει πραγματικότητα! 

Όσο για το τσιγαρο φυσικά δεν θα σε ρωτήσω πώς τα κατάφερες. Είσαι πολύ δυνατή και πεισματαρα,  αλλά εσύ η ίδια δεν το έχεις καταλάβει.

Και πού σαι, Σαλονικια... κομμένο το σουσι τώρα ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Να μας γράφεις οτι σου κατέβει στην κεφάλα...🙃

Για τα υπόλοιπα θα πω να πάρεις όσο χρόνο χρειάζεσαι μέχρι να σταθείς στα πόδια σου δυνατή και ακαταμάχητη όπως ειμαστε όλες εδώ μεσα 🥰🥰

Σάμπως και εγώ που γράφω γράφω τίποτις σημαντικό θαρρείς ?😅🤣

Αύριο πάω για πρώτο υπέρηχο προετοιμασίας εμβρυομεταφοράς, δεν έχω πάρει τίποτα από φάρμακα και αναμένω οδηγίες προς ναυτιλωμένους..Μια αγωνία για το ενδομήτριο την έχω λες και ειμαι καμιά πρωτάρα αλλά τεσπα θα το περπατήσω και αυτό το μονοπάτι τι να κάμω..

Καλή επιτυχία!!! Όλα καλά θα πάνε και εύχομαι ολόψυχα σύντομα να έχεις τα υπέροχα νέα της τελειόμηνης εγκυμοσύνης σου! 
Εισαι απίθανη κάθε φορά που γράφεις χαμογελάω με τα σχόλια σου! 
Σας φιλώ όλες ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kateriniwk είπε:

@BlackCatνυφη μας επεστρεψα να ξυρισουμε το γαμπρο οπως υποσχεθηκα... χοριακη 10η μερα 589 και χοριακη σημερα 12η μερα 2156..βαλε στο πινακακι οποια τιμη θες... η κανονικη θα ηταν η σημερινη απλα ειδαμε την δευτερα το βραδυ λιγο αιματακι και με εστειλαν για χοριακη οποτε σημερα καναμε την επαναληπτικη... 

Συγχαρητήρια!!! Πάει πολύ καλά η χοριακη, θα έπιασαν κι οι δυο!

Πόσο επίσης χάρηκα ότι αφέθηκες πλήρως στη διαδικασία χωρίς άποψη και χωρίς να ρωτάς! Είναι το όνειρό μου να κάνω εξωσωματικη χωρίς άγχος και χωρίς να τα ξέρω όλα! 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...