Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τρίγωνα κάλαντα μες στη γειτονιά και μια καρδούλα να χτυπάει σε κάθε κοιλιά... ​🤰​​🎅​​🎄​


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Να σου πω και εγώ έλεγα μόλις το μάθω θα σταματήσω αλλά αν όλα βαίνουν καλά γιατί να κάθομαι σπίτι; ο σύζυγος δουλεύει, οι δικοί μου είναι 500χλμ μακριά, ε τι να κάνω όλη μέρα; μετά τον 4ο μήνα ίσως θα δω πως θα πάει. Αλλά από τώρα ούτε μωρουδιακα έχει νόημα να πάρεις ούτε προετοιμασία να κάνεις. 

Ναι σωστά. Θα δεις πως θα εξελιχθεί. Ναι και εγώ έχω πει στον εαυτο μου ότι μετά τον 6 ο θα αρχίσω να ψωνίζω. 

Κορίτσια ακούω πολλά κατά καιρούς και φοβάμαι. Εντάξει είναι οι εξαιρέσεις ..οι πιο πολλές καλά τα πάνε. Αλλά αφήστε τον τελευταίο καιρό δύο ιστορίες άκουσα και πάγωσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι σωστά. Θα δεις πως θα εξελιχθεί. Ναι και εγώ έχω πει στον εαυτο μου ότι μετά τον 6 ο θα αρχίσω να ψωνίζω. 

Κορίτσια ακούω πολλά κατά καιρούς και φοβάμαι. Εντάξει είναι οι εξαιρέσεις ..οι πιο πολλές καλά τα πάνε. Αλλά αφήστε τον τελευταίο καιρό δύο ιστορίες άκουσα και πάγωσα 

Όχι σε καμία περίπτωση είναι ψυχοφθορα πράγματα αυτά. Καλύτερα τελευταίο μήνα και μετά σιγά σιγά πάρα να βιαστείς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κορίτσια πάλι είμαι χάλια.... Δυστυχώς πήγα στο γυναικολογο και μου είπε ότι για κάποιο λόγο έχω μόνο πολυ μικρα ωοθηλακια μονο και αυτο το μηνα δεν θα εχω ωορηξια τουλαχιστον οχι τωρα...Ειμαι 8η μερα και συνηθως εχω τη 10η...Σκεφτομαι μηπως επαιξε ρολο η δευτερη δοση εμβολιου που εκανα προηγουμενη εβδομαδα. Μου ειπε κι εκεινος οτι ενδεχεται να εχει συμβαλλει γιατι κανει καποιες διαταραχες περιοδου σε καποιες γυναικες χωρις να ειναι σιγουρο... Τον ρωτησα αν πρεπει να ξαναπαω μηπως κατι αλλαξει μου ειπε αν θελω μπορω να παω σε μια βδομαδα αλλα πιστευει οτι ισως  ο κυκλος αυτος δεν θα ειναι καλα ...Εν τω μεταξυ παλια αυτα δεν τα ειχα ΠΟΤΕ αυτα τα θεματα μονο το τελευταιο 6 μηνο. Παει και αυτος ο μηνας κοριτσια...Μα ποση γκαντεμια εχω σε αυτο το θεμα...  Εαν σας απαριθμουσα τις γκαντεμιες σε αυτο το θεμα... πραγματικα ομως., Τελος παντων θα ασχοληθω με αλλα πραγματα για να μη ντρελαθω🙂

Αχ βρε κορίτσι μου πραγματικά λυπαμαι…ισως να είναι από το εμβόλιο, εμένα προσωπικά δε με επηρέασε καθόλου το εμβόλιο βέβαια δεν είχα κάνει ούτε τεστ ωορρηξιας το τρίμηνο του καλοκαιριού αλλα η περίοδος μ ήταν κανονική!! 
 

Δεν σου εξήγησε γιατί συμβαίνει αυτό; Από την χαμηλή ΑΜΗ; Χαμηλή δεν ήταν καλά θυμάμαι; 
 

Κρατα τα θετικά ότι και ο άντρας σου δεν είναι σε φαση για προσπάθεια, ξεκουραστείτε χαλαρώστε και να περάσετε όσο πιο ωραία τα Χριστούγεννα ❤️ Σου στέλνω μια αγκαλίτσα…ευτυχως οι μερες που έρχονται θες δεν θες σου βγάζουν μια αισιοδοξία μια χαρά και ένα χαμόγελο στα χείλη!!! 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Το έχεις συνειδητοποιήσει;;;; Ότι είσαι όλο και πιο κοντά στο όνειρο σου;;; 

Κορίτσι μου ήδη κάνω όνειρα με φουσκωμένη την κοιλίτσα 🙈👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια μου εγω την κυριακη 12/12 εχω τη δευτερη δοση.. ειπα καλυτερα να την κανω τωρα παρα μετα να ειμαι εγκυος και να φοβαμαι... τωρα δεν ξερω αν θα επηρεασει την ωορρηξια.. ισως κανω τεστακια για να την ελεγξω!

παντως το καλοκαιρι ο κυκλος μου ηταν κανονικοτατος... τωρα με την τριτη δοση θα δουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσι μου ήδη κάνω όνειρα με φουσκωμένη την κοιλίτσα 🙈👶

Έτσι αισιόδοξη να είσαι κοριτσάκι μου ❤️❤️❤️🤰🤰🤰🤰αν δεν το ονειρευτεις δεν θα το ζήσεις έτσι λένε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου πραγματικά λυπαμαι…ισως να είναι από το εμβόλιο, εμένα προσωπικά δε με επηρέασε καθόλου το εμβόλιο βέβαια δεν είχα κάνει ούτε τεστ ωορρηξιας το τρίμηνο του καλοκαιριού αλλα η περίοδος μ ήταν κανονική!! 
 

Δεν σου εξήγησε γιατί συμβαίνει αυτό; Από την χαμηλή ΑΜΗ; Χαμηλή δεν ήταν καλά θυμάμαι; 
 

Κρατα τα θετικά ότι και ο άντρας σου δεν είναι σε φαση για προσπάθεια, ξεκουραστείτε χαλαρώστε και να περάσετε όσο πιο ωραία τα Χριστούγεννα ❤️ Σου στέλνω μια αγκαλίτσα…ευτυχως οι μερες που έρχονται θες δεν θες σου βγάζουν μια αισιοδοξία μια χαρά και ένα χαμόγελο στα χείλη!!! 🥰🥰

 @Raf123 μου και @Antonia2 μου σας ευχαριστώ πολύ για απάντηση, εκτιμώ το χρόνο σας και τη διάθεση να με βοηθήσε ειλικρινά...

Δεν εχω πολυκυστικες ουτε καποιο αλλο θεμα που να τοδικαιολογει, σκεφτομαι ισως εχει σψεση με ηλικια και χαμηλη ΑΜΗ αλλα δεν ξερω σιγουρα. Μακαρι να ηξερα οτι ειναι απ' το εμβολιο, και μακαρι να ειναι για ενα μηνα μονο.. Ανησυχω γιατι αυτος μου ειπε καποιες αλλες κοπελες ειχαν για ενα τριμηνο διαταραχες,,.. Απλα στενοχωρειμαι πολυ γιατι ξαναετυχε αλλες 2 φορες το τελευταιο 6μηνο και απτον Ιουλιο που δεν ειχα κανει εμβολιο, καθ  ζητημα ειναι να προσπαθησαμε 1 μηνα με ολα αυτα και με επεμβαση... Και ο χρονος περναει σε βαρος μου... Γενικα αισθανομαι μια  κακοτυχια γυρω απο αυτο το θεμα, σε αλλα θεματα ειμαι τυχερη κλπ. αλλα σε αυτο δεν ξερω γιατι ολα αυτα..

Βεβαια, εαν δεν μπορεις να αλλαξεις κατι, πρεπει απλα να το αποδεχτεις και να προχωρησεις. Και αυτη τη φορα υποσχεθηκα στον εαυτο μου οτι θα ασχοληθω μονο με αλλα πραγματα , θα περασω καλα οσο γινεται, ισως να παω να δω ταξιδι και καποιυς φιλους εαν τα καταφερω εστω και για 2 μερες και  ελπιζω να επανελθει💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

αχ κοριτσια μου εγω την κυριακη 12/12 εχω τη δευτερη δοση.. ειπα καλυτερα να την κανω τωρα παρα μετα να ειμαι εγκυος και να φοβαμαι... τωρα δεν ξερω αν θα επηρεασει την ωορρηξια.. ισως κανω τεστακια για να την ελεγξω!

παντως το καλοκαιρι ο κυκλος μου ηταν κανονικοτατος... τωρα με την τριτη δοση θα δουμε....

Είναι πολύ σπάνιο μου είπε γυναικολόγος να επηρεάσει την περίοδο ομως μπορεί να επηρεάσει τον κύκλο όχι τίποτα άλλο παραπάνω…και εγώ κανονικότατα ήταν η περίοδος αν και δεν έλεγχα τότε με τεστ ωορρηξιας την ωορρηξία μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Όχι δεν εννοώ να κρύψεις την ηλικια. Εννοούσα τι ηλικία έχετε αλλά θυμήθηκα ότι είσαι 33.  Ήθελα να δω αν βάλατε κάτι μέσα ώστε να σας περάσουν σίγουρα. Ας πούμε εσύ έγραψες μόνο πολυκυστικες και όλα τα άλλα κανονικά. Και του άντρα σου όλα κανονικά.; Απλά είδανε 33 χρονων και 5 χρόνια προσπάθειας (παραπάνω για να πειστούν ) και προσπάθεια με serpafar,. Kαι έτσι σε περασνε ;

Έτσι ακριβώς κορίτσι μού.. κοίταξε οι πολυκυστηκες απο μόνες τόυς είναι πρόβλημα,  δημιουργούν κύκλους χωρίς οωρηξια.. η εξέταση κάτω κοιλίας και εξετάσεις αίματος επιβεβαίωσαν τον λόγο παραπομπής! Μην ξεχνάμε και την μπόμπα το ίδιο θέμα είχε ! 

Σκέφτεσαι να αιτηθείς? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Πάντως εγώ εμβολιαστηκα αρχές Μαΐου και είχα καθυστέρηση 10 ημερών εκείνο το μήνα και μέσα Ιουνίου και μου ήρθε 8 μέρες νωρίτερα, πάλευα με τα τεστ ωορρηξιας δεν την προσδιόρισα ποτέ τότε (έκανα 12 τεστ). Η ενδοκρινολογος μου είπε ότι το εμβόλιο είναι μια μικρή φλεγμονή και έτσι αντέδρασε το σώμα. Από τον Αύγουστο έστρωσα. 

Αυτο μου ειπε και ο γυναικολογος οτι σε καποιες κοπελες εκανε ενα τριμηνο να στρωσει...Σε ευχαριστω κοριτσι μου💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια μετά από δύο μήνες μη ελεύθερων επαφών. Τελικά αυτό το μήνα είπα να το πάμε ελεύθερα και ότι γίνει. 14η μέρα ένιωσα κάτι σαν πόνο περιόδου δεν έχω κάνει ούτε υπέρηχο ούτε τεστ οπότε αυτό το μήνα δεν ξέρω τι συνέβη Με την ωορρηξία. Θεωρησα  ότι θα ήταν ωορρηξία. Έτσι ήρθαμε σε επαφή 14, 15,19. Γενικά από την 16,17 και μετά νιώθω ένα μπρουκωμα και που και που πόνους περιόδου πολύ ήπιους. Το στήθος συνήθως πρήζεται και αρχίζει να πονάει μία εβδομάδα πριν μου έρθει περίοδος. Αυτή τη στιγμή δεν με πονάει έχω αυτά τα μικρό μπουκώματα. Περιμένω περίοδο σε 6 μέρες.  Δεν ξέρω τι είναι πάλι και τούτο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Είναι πολύ σπάνιο μου είπε γυναικολόγος να επηρεάσει την περίοδο ομως μπορεί να επηρεάσει τον κύκλο όχι τίποτα άλλο παραπάνω…και εγώ κανονικότατα ήταν η περίοδος αν και δεν έλεγχα τότε με τεστ ωορρηξιας την ωορρηξία μου 

Ναι @Antonia2  ειναι πολυσπανιο οντως και σε ολες τις φιλες μου δεν επηρεασε, οποτε μη ανησυχεις, ετυχε σεμενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κορίτσια πάλι είμαι χάλια.... Δυστυχώς πήγα στο γυναικολογο και μου είπε ότι για κάποιο λόγο έχω μόνο πολυ μικρα ωοθηλακια μονο και αυτο το μηνα δεν θα εχω ωορηξια τουλαχιστον οχι τωρα...Ειμαι 8η μερα και συνηθως εχω τη 10η...Σκεφτομαι μηπως επαιξε ρολο η δευτερη δοση εμβολιου που εκανα προηγουμενη εβδομαδα. Μου ειπε κι εκεινος οτι ενδεχεται να εχει συμβαλλει γιατι κανει καποιες διαταραχες περιοδου σε καποιες γυναικες χωρις να ειναι σιγουρο... Τον ρωτησα αν πρεπει να ξαναπαω μηπως κατι αλλαξει μου ειπε αν θελω μπορω να παω σε μια βδομαδα αλλα πιστευει οτι ισως  ο κυκλος αυτος δεν θα ειναι καλα ...Εν τω μεταξυ παλια αυτα δεν τα ειχα ΠΟΤΕ αυτα τα θεματα μονο το τελευταιο 6 μηνο. Παει και αυτος ο μηνας κοριτσια...Μα ποση γκαντεμια εχω σε αυτο το θεμα...  Εαν σας απαριθμουσα τις γκαντεμιες σε αυτο το θεμα... πραγματικα ομως., Τελος παντων θα ασχοληθω με αλλα πραγματα για να μη ντρελαθω🙂

Κοριτσάκι μου μην στεναχωριέσαι  και δες το πιο θερμά για να κάνεις ένα μεγαλύτερο βήμα,  αυτή η κατάσταση είναι ψυχοφθόρα, καταλαβαίνω την στεναχώρια σου! Όπως έλεγα καο εγώ, έχεις πιάσει πάρωτα... σκέψου θετικά και προχωρά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hopemumtobe είπε:

 @Raf123 μου και @Antonia2 μου σας ευχαριστώ πολύ για απάντηση, εκτιμώ το χρόνο σας και τη διάθεση να με βοηθήσε ειλικρινά...

Δεν εχω πολυκυστικες ουτε καποιο αλλο θεμα που να τοδικαιολογει, σκεφτομαι ισως εχει σψεση με ηλικια και χαμηλη ΑΜΗ αλλα δεν ξερω σιγουρα. Μακαρι να ηξερα οτι ειναι απ' το εμβολιο, και μακαρι να ειναι για ενα μηνα μονο.. Ανησυχω γιατι αυτος μου ειπε καποιες αλλες κοπελες ειχαν για ενα τριμηνο διαταραχες,,.. Απλα στενοχωρειμαι πολυ γιατι ξαναετυχε αλλες 2 φορες το τελευταιο 6μηνο και απτον Ιουλιο που δεν ειχα κανει εμβολιο, καθ  ζητημα ειναι να προσπαθησαμε 1 μηνα με ολα αυτα και με επεμβαση... Και ο χρονος περναει σε βαρος μου... Γενικα αισθανομαι μια  κακοτυχια γυρω απο αυτο το θεμα, σε αλλα θεματα ειμαι τυχερη κλπ. αλλα σε αυτο δεν ξερω γιατι ολα αυτα..

Βεβαια, εαν δεν μπορεις να αλλαξεις κατι, πρεπει απλα να το αποδεχτεις και να προχωρησεις. Και αυτη τη φορα υποσχεθηκα στον εαυτο μου οτι θα ασχοληθω μονο με αλλα πραγματα , θα περασω καλα οσο γινεται, ισως να παω να δω ταξιδι και καποιυς φιλους εαν τα καταφερω εστω και για 2 μερες και  ελπιζω να επανελθει💗

Κορίτσι μου αν σου συνέβει ξανά κ πριν το εμβόλιο σημαίνει ότι ισως να μην ήταν αυτό η αιτία…να ρωτήσεις τον γιατρό Ισως να είναι λόγο της ΑΜΗ! 
 

Να σκέφτεσαι πάντα ότι κάθε εμπόδιο είναι για καλό για να συμβούν όλα αυτά κάποιος λόγος υπάρχει…❤️ 
 

Να πας ταξιδάκι να δεις τους φιλους να χαλαρώσετε να κανεις τα μελομακάρονα και τους κουραμπιέδες σας η μαγειρική είναι ωραία ασχολία ξεφεύγει το μυαλό και είναι δημιουργική 🍪🍪🍪👩‍🍳👩‍🍳👩‍🍳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Έτσι ακριβώς κορίτσι μού.. κοίταξε οι πολυκυστηκες απο μόνες τόυς είναι πρόβλημα,  δημιουργούν κύκλους χωρίς οωρηξια.. η εξέταση κάτω κοιλίας και εξετάσεις αίματος επιβεβαίωσαν τον λόγο παραπομπής! Μην ξεχνάμε και την μπόμπα το ίδιο θέμα είχε ! 

Σκέφτεσαι να αιτηθείς? 

13 Γενάρη έχω ήδη ραντεβού για την επιτροπή. Αλλά μου είχε πει ο γιατρός μου να την πάρω για πρόκληση ωορρηξίας. Ώστε να μου εγκρίνουν 100% δύο προσπάθειες. Και μετά από αυτές θα μπορώ λέει να κλείσω ραντεβού για επιτροπή πάλι αλλά για εξωσωματική αυτή τη φορά. Αλλά μου είπε να δοκιμάσω πρώτα κάποιες προσπάθειες με σπερματέγχυση γιατί κατά τη γνώμη του 27 χρόνων μόνο με πολυκυστικές χωρίς άλλα θέματα δεν θα μας περάσουν. Απλά εγώ το είχα στο μυαλό μου να πάω χαρτιά εξωσωματικής στην επιτροπή, αλλά αν υπάρχει περίπτωση να έχει ο γιατρός δίκιο και δεν περάσω θα έχω χάσει κι άλλο χρόνο μέχρι να ξαναβρώ ραντεβού. Οπότε το Γενάρη θα πάω χαρτιά για σπερματέγχυση παράλληλα θα προσπαθώ και πριν το καλοκαίρι σκέφτομαι να πάω για εξωσωματική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Είναι πολύ σπάνιο μου είπε γυναικολόγος να επηρεάσει την περίοδο ομως μπορεί να επηρεάσει τον κύκλο όχι τίποτα άλλο παραπάνω…και εγώ κανονικότατα ήταν η περίοδος αν και δεν έλεγχα τότε με τεστ ωορρηξιας την ωορρηξία μου 

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ναι @Antonia2  ειναι πολυσπανιο οντως και σε ολες τις φιλες μου δεν επηρεασε, οποτε μη ανησυχεις, ετυχε σεμενα!

Ευχαριστω κοριτσια μου!! θα κανω τεστακια την αλλη εβδομαδα να δω αν θα εχω θετικο...

κι εγω μαλιστα ειπα να μην το κανω μετα την ωορρηξια αν και καλα παει να γινει εμφυτερυση να μην επηρεασει...

σκατα στα μουτρα μου!!!!!!😅😅😅

τωρα μπορει να μην εχω καθολου ωορρηξια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babyblue94 είπε:

13 Γενάρη έχω ήδη ραντεβού για την επιτροπή. Αλλά μου είχε πει ο γιατρός μου να την πάρω για πρόκληση ωορρηξίας. Ώστε να μου εγκρίνουν 100% δύο προσπάθειες. Και μετά από αυτές θα μπορώ λέει να κλείσω ραντεβού για επιτροπή πάλι αλλά για εξωσωματική αυτή τη φορά. Αλλά μου είπε να δοκιμάσω πρώτα κάποιες προσπάθειες με σπερματέγχυση γιατί κατά τη γνώμη του 27 χρόνων μόνο με πολυκυστικές χωρίς άλλα θέματα δεν θα μας περάσουν. Απλά εγώ το είχα στο μυαλό μου να πάω χαρτιά εξωσωματικής στην επιτροπή, αλλά αν υπάρχει περίπτωση να έχει ο γιατρός δίκιο και δεν περάσω θα έχω χάσει κι άλλο χρόνο μέχρι να ξαναβρώ ραντεβού. Οπότε το Γενάρη θα πάω χαρτιά για σπερματέγχυση παράλληλα θα προσπαθώ και πριν το καλοκαίρι σκέφτομαι να πάω για εξωσωματική. 

Όντως είσαι μικρούλα και λίγο χρόνο να χάσεις Δεν πειράζει! Και που ξέρεις ίσως τα καταφέρεις και γλυτώσεις την εξωσωματική! Εγώ στα 27 μου σκεφτόμουν το μεταπτυχιακό και πότε θα βγω έξω  με φίλες 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Στο εύχομαι κορίτσι μου, να κάνετε τα πιο όμορφα Χριστούγεννα με ενα μέλος της οικογένειας στη κοιλίτσα σου ❤💕

Σε ευχαριστω πολυ💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

 

Ευχαριστω κοριτσια μου!! θα κανω τεστακια την αλλη εβδομαδα να δω αν θα εχω θετικο...

κι εγω μαλιστα ειπα να μην το κανω μετα την ωορρηξια αν και καλα παει να γινει εμφυτερυση να μην επηρεασει...

σκατα στα μουτρα μου!!!!!!😅😅😅

τωρα μπορει να μην εχω καθολου ωορρηξια!!!

Εγώ την πρώτη δόση την έκανα στην ωορρηξία μου αλλά είπαμε τότε να πάρουμε προφυλάξεις ως να τελειώσει το σχήμα εμβολιασμού! Μετά η δεύτερη δόση ήταν όταν είχα περιοδο βασικά την τελευταία μέρα περιόδου ήταν να βάλουμε 2η δόση…μέρα αρχίσαμε πάλι τις προσπάθειες μας αλλά η  επόμενη περίοδος μου ήρθε κανονικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Όντως είσαι μικρούλα και λίγο χρόνο να χάσεις Δεν πειράζει! Και που ξέρεις ίσως τα καταφέρεις και γλυτώσεις την εξωσωματική! Εγώ στα 27 μου σκεφτόμουν το μεταπτυχιακό και πότε θα βγω έξω  με φίλες 😂😂😂😂

Αχχαχααχαχ εντάξει είναι πότε θα τι νοιώσεις. Εμείς είμαστε από μικρή ηλικία μαζί. Είμαστε 10 χρόνια. Κάνουμε συνέχεια φουλ ταξίδια.εχουμε ζήσει τα 10 χρόνια μας στα άκρα συνέχεια. Περισυ ξεκινήσαμε να ζούμε μαζί. Και είμαστε αχώριστοι  από όταν γνωριστήκαμε.φετος ξεκίνησε η επιθυμία για ένα μωρό και γίνεται με τον καιρό όλο και πιο έντονη 

Εμείς έχουμε σκεφτείτε Γενάρη να κάνουμε μία σπερματέγχυση κανονική. Να περάσω επιτροπή μετά για σπερματέγχυση. Να κάνω αυτές τις δύο που θα περάσω με ενέσεις για μεγαλύτερη πιθανότητα. Και να το πηγαίνω εναλλάξ μία προσπάθεια δικιά μας μία σπερματέγχυση μία δικιά μας μια σπερματεγχυση. 

Γενάρη σπερματεγχυση κανονική 

Φεβρουάριο δική μας προσπάθεια 

Μάρτιο σπερματεγχυση με ενέσεις 

Απρίλιο δικιά μας προσπάθεια 

Μάιο τελευταία σπερματεγχυση. 

Και μετά πάμε για εξωσωματική μέσα στο καλοκαίρι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Όντως είσαι μικρούλα και λίγο χρόνο να χάσεις Δεν πειράζει! Και που ξέρεις ίσως τα καταφέρεις και γλυτώσεις την εξωσωματική! Εγώ στα 27 μου σκεφτόμουν το μεταπτυχιακό και πότε θα βγω έξω  με φίλες 😂😂😂😂

Χαχαχαχχα εγώ τελείωσα τις σπουδές μου και το μεταπτυχιακό όταν ήμουν 24 και το μόνο που με ένοιαζε ως πέρσι (ετών 28,5) ήταν να γυρίσω τον κόσμο με ταξίδια….ήρθε ομως το κοβιντ και αναθεώρησα τη ζωή μου νόμιζα ότι θα πεθάνουμε και ήθελα να γίνω μάνα εδώ και τώρα 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Χαχαχαχχα εγώ τελείωσα τις σπουδές μου και το μεταπτυχιακό όταν ήμουν 24 και το μόνο που με ένοιαζε ως πέρσι (ετών 28,5) ήταν να γυρίσω τον κόσμο με ταξίδια….ήρθε ομως το κοβιντ και αναθεώρησα τη ζωή μου νόμιζα ότι θα πεθάνουμε και ήθελα να γίνω μάνα εδώ και τώρα 🤣🤣🤣🤣

Τα ταξίδια είναι τελεια. Εγώ το έχω πει και με παιδί θα ταξιδεύω. Ίσως ήταν λίγο και η φύση της δουλειάς μου  και των σπουδών μου ( λόγω ότι κλείνω μόνη μου τα ταξίδια , είμαι τουριστικός πρακτορας. )αλλά εδώ και 10 χρόνια που είμαι με τον άντρα μου , κάθε χρόνο κάναμε 2 ταξίδια. Ένα Ελλάδα και ένα εξωτερικό. Χορτάσαμε. Βέβαια ποτέ δεν είναι αρκετά και συνεχίζουμε. Αλλά δεν θα με εμποδίσει το μωρό.

Δεν ξέρω εδώ στην Ελλάδα τα έχουν τα μωρά πολύ γαλουχισμενα.  άμα κάνει λίγο κρύο έξω δεν τα βγάζουνε και γενικά φοβούνται πολύ οι μαμάδες. 

Στο εξωτερικό δεν συμβαίνει αυτό. Βάζουν στα μωρά σκουφάκια γαντάκια και βόλτα. Και τουλάχιστον τώρα έτσι λέω ότι θέλω να κινούμαι και εγώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια επεσε πολλη δουλεια σημερα και μολις που σας διαβαζω.. εγω σημερα εχω υγρα ωορρηξιας αρα το τεστ μια χαρα πετυχε την μερα.. ειμαι ρολοι τελικα στις μερες.. αν υπολογιχω ομως 14 μερες απο σημερα για περιοδο πεφτει χριστουγεννα.. τι καλαααααααα🤬

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Τα ταξίδια είναι τελεια. Εγώ το έχω πει και με παιδί θα ταξιδεύω. Ίσως ήταν λίγο και η φύση της δουλειάς μου  και των σπουδών μου ( λόγω ότι κλείνω μόνη μου τα ταξίδια , είμαι τουριστικός πρακτορας. )αλλά εδώ και 10 χρόνια που είμαι με τον άντρα μου , κάθε χρόνο κάναμε 2 ταξίδια. Ένα Ελλάδα και ένα εξωτερικό. Χορτάσαμε. Βέβαια ποτέ δεν είναι αρκετά και συνεχίζουμε. Αλλά δεν θα με εμποδίσει το μωρό.

Δεν ξέρω εδώ στην Ελλάδα τα έχουν τα μωρά πολύ γαλουχισμενα.  άμα κάνει λίγο κρύο έξω δεν τα βγάζουνε και γενικά φοβούνται πολύ οι μαμάδες. 

Στο εξωτερικό δεν συμβαίνει αυτό. Βάζουν στα μωρά σκουφάκια γαντάκια και βόλτα. Και τουλάχιστον τώρα έτσι λέω ότι θέλω να κινούμαι και εγώ. 

Ακριβώς και εγώ το ίδιο με εσένα!! Θέλω να το πηγαίνω παντού το μωρό μου!! Στην Αγγλία που ήμουν στο ψόφο κρύο ήταν χωρις καλτσακια τα μωράκια μέσα στο καρότσι…

και εμεις πηγαίναμε 2-3 ταξιδάκια τον χρόνο (δεν είμαι τουριστικός πράκτορας αλλά θα ήμουν καλή σε αυτό το επάγγελμα νομίζω 😁😉😉) και άλλες εξορμήσεις διήμερα στη Κύπρο! Μου κακοφάνηκε δυο χρόνια τώρα ένα ταξιδάκι κάναμε τον Οκτώβρη και ανυπομονώ για το ταξίδι μας στην Αθήνα - Αραχωβα! Ο άντρας μου φαγώθηκε να πάμε ενα τριήμερο Θεσσαλονίκη του έλειψε πολύ (σπούδαζε εκεί και έχει πολλά χρόνια να πάμε) και να δω πως θα πάει με το κοβιντ και να κλείσουμε με τον καινούργιο χρόνο και θέλω να το συνδιασω με Καβάλα που δεν έχω πάει και είδα φωτό ότι είναι φανταστικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

κοριτσια επεσε πολλη δουλεια σημερα και μολις που σας διαβαζω.. εγω σημερα εχω υγρα ωορρηξιας αρα το τεστ μια χαρα πετυχε την μερα.. ειμαι ρολοι τελικα στις μερες.. αν υπολογιχω ομως 14 μερες απο σημερα για περιοδο πεφτει χριστουγεννα.. τι καλαααααααα🤬

τελεια!!!! ελπιζω οι επαφες σας να πετυχαν!!!!! 🤞🤞❤️❤️❤️

καλη δουλιτσα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...