Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022🤰🤰☀️☀️


Recommended Posts

στις πριν 23 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλησπέρα κ καλή  χρονια Κ με το καλό το μωράκι σου! Επεμβαίνω στο θέμα γτ είδα ότι μιλάτε περί εμβολίου κ θα ήθελα να πω κ ‘γώ την εμπειρία μου. Ως υγειονομικός λοιπόν θα μπορούσα να έχω εμβολιαστεί από τον Ιανουάριο του 2021 κ δν εμβολιάστηκα γτ τον επόμενο μήνα θα έκανα έμβρυομεταφορά κ μιλώντας με την αιματολόγο μου είπαμε να μην εμβολιαστώ γτ δεν θέλαμε να το ρισκάρουμε έχοντας ήδη 3 αποβολές στο ιστορικό μου! Βέβαια τότε δεν υπήρχε  ακόμη μελέτη κ έρευνα στο τι επιπλοκές θα μπορούσε να έχει το εμβόλιο στο έμβρυο! Όταν ήμουν στον 6ο μήνα ξανά μίλησα με την αιματολόγο μου που είναι κ διευθύντρια σε νοσοκομείο στη Θεσσαλονίκη  μου είπε να μην κάνω το εμβόλιο γτ επίσης ως τότε δν την είχαν πείσει οι έρευνες (έχω βέβαια κάποιο θέμα υγείας) , όποτε το εμβόλιο δν είναι το ίδιο για όλους γτ υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που λόγω θεματων υγείας δν μπορούν να το κάνουν. Στην 36η λοιπόν εβδομάδα κόλλησα κορωνοϊο χωρίς να ξέρω πως αφού δν έβγαινα από το σπιτι κ δν είχα τπτ  από συμπτώματα παρά μόνο απώλειας γεύσης ενώ ειμαι ευπαθής ομάδα κ  εγκυος τότε κ η γιατρος μου είχε κατατρομάξει όταν άκουσε ότι ήμουν θετική στο ιό αλλά ευτυχως το πέρασα πιο ελαφριά κ από κρυολόγημα .Όποτε θέλω να καταλήξω ότι οι επιπλοκές από τη νοσηση μπορεί να διαφέρουν από εγκυμονουσα σε εγκυμονούσα γτ κάθε οργανισμος είναι διαφορετικος . Γέννησα τον Νοέμβριο κανονικά στην 40η βδομάδα ένα υγειεστατο αγοράκι 3700 χωρίς να έχω καμία επιπλοκή . Κανείς λοιπόν δν μπορεί ξέρει αν θα έχει επιπλοκές είτε από το εμβόλιο είτε από τη νοσηση . Ο αδερφός μου εμβολιασμενος νόσησε βαριά ,τον έκανε πνευμονία κ νοσηλεύτηκε! Άρα ούτε το εμβόλιο μπορεί να σου εγγυηθεί ότι δν θα νοσήσει κ ότι δν θα το περάσεις βαριά! Η  καθεμια όμως θα κάνει αυτό που πρέπει κ αυτό που την κάνει να νιώθει ασφάλεια ! Εννοείται πως κ ‘γώ τώρα τον Φεβρουάριο αφού θα έχουν περάσει 4 μήνες από τη νοσηση θα εμβολιαστώ ! 

Άλλα ήταν τα δεδομένα πέρσι και άλλα είναι φέτος στην έρευνα στο θέμα. Εννοείται γίνεται να κολλήσεις και να το περάσεις πολύ ελαφριά ανεμβολιαστος και ευπαθης και να εμβολιαστείς και να το περάσεις βαριά. Από την άλλη η ιατρική μετράει ποιες πιθανότητες έχεις σε κάθε περίπτωση. Να πάθεις κάτι από το εμβόλιο οι πιθανότητες είναι ελάχιστες αλλά υπάρχουν, όπως υπάρχουν και σε ένα σωρό άλλα φάρμακα, εξετάσεις και εμβόλια που κάνουμε. Στην εγκυμοσύνη συγκεκριμένα όλες οι μελέτες από εγκύους που γίνονται εδώ και σχεδόν ένα χρόνο δε δείχνουν καμία αύξηση στην πιθανότητα επιπλοκών, ούτε καν αν γίνει το εμβόλιο στο 1ο τρίμηνο. Από την άλλη το Νοέμβριο στην Αγγλία σχεδόν 1 στα 5 άτομα στο νοσοκομείο με βαριά νοσηση ήταν έγκυοι. Με αυτά τα δεδομένα πιέζουν οι γιατροί για τον εμβολιασμό αυτή τη στιγμή. Τώρα αν κάποιο άτομο έχει ένα ακραία εξειδικευμένο θέμα υγείας που το εμποδίζει να κάνει το εμβόλιο θα το συζητήσει με το γιατρό του,αλλά δεν είναι αυτή η συνηθισμένη περίπτωση. Η συνηθισμένη περίπτωση είναι να διαβάζει και να ακούει ο κόσμος μια παραφιλολογια και να τρομοκρατειται χωρίς να έχει και ολοκληρωμένη εικόνα στην πραγματικότητα. Σε όλα τα άλλα ιατρικά θέματα κάνουμε όπως νιώθουμε ή εμπιστευομαστε τους γιατρούς μας; αν δεν τους εμπιστευομαστε πάμε απλά σε άλλους για 2η γνώμη. Δεν παίρνουμε ιατρικές αποφάσεις μόνοι μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Άλλα ήταν τα δεδομένα πέρσι και άλλα είναι φέτος στην έρευνα στο θέμα. Εννοείται γίνεται να κολλήσεις και να το περάσεις πολύ ελαφριά ανεμβολιαστος και ευπαθης και να εμβολιαστείς και να το περάσεις βαριά. Από την άλλη η ιατρική μετράει ποιες πιθανότητες έχεις σε κάθε περίπτωση. Να πάθεις κάτι από το εμβόλιο οι πιθανότητες είναι ελάχιστες αλλά υπάρχουν, όπως υπάρχουν και σε ένα σωρό άλλα φάρμακα, εξετάσεις και εμβόλια που κάνουμε. Στην εγκυμοσύνη συγκεκριμένα όλες οι μελέτες από εγκύους που γίνονται εδώ και σχεδόν ένα χρόνο δε δείχνουν καμία αύξηση στην πιθανότητα επιπλοκών, ούτε καν αν γίνει το εμβόλιο στο 1ο τρίμηνο. Από την άλλη το Νοέμβριο στην Αγγλία σχεδόν 1 στα 5 άτομα στο νοσοκομείο με βαριά νοσηση ήταν έγκυοι. Με αυτά τα δεδομένα πιέζουν οι γιατροί για τον εμβολιασμό αυτή τη στιγμή. Τώρα αν κάποιο άτομο έχει ένα ακραία εξειδικευμένο θέμα υγείας που το εμποδίζει να κάνει το εμβόλιο θα το συζητήσει με το γιατρό του,αλλά δεν είναι αυτή η συνηθισμένη περίπτωση. Η συνηθισμένη περίπτωση είναι να διαβάζει και να ακούει ο κόσμος μια παραφιλολογια και να τρομοκρατειται χωρίς να έχει και ολοκληρωμένη εικόνα στην πραγματικότητα. Σε όλα τα άλλα ιατρικά θέματα κάνουμε όπως νιώθουμε ή εμπιστευομαστε τους γιατρούς μας; αν δεν τους εμπιστευομαστε πάμε απλά σε άλλους για 2η γνώμη. Δεν παίρνουμε ιατρικές αποφάσεις μόνοι μας. 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.... επιπλέον η δική μου ταπεινή άποψη είναι να ακούσω την επιστήμη και τον γιατρό μου, ο οποίος με παροτρύνει να κάνω κάτι βάσει μελετών και όχι βάσει μελετών που δεν έχουν βγει.... τόσα εμβόλια κάνουμε χρόνια δεν μπορώ ειλικρινά να αντιληφθώ αυτό το πανικό που έχει προκληθεί...σε κάθε όμως περίπτωση σέβομαι τον φόβο του καθενός και προς θεού δεν θέλω να πείσω κανένα ότι αυτό που έκανα εγώ είναι το σωστό... εγώ άκουσα απλά τον γιατρό μου.... Απλά μου κάνει τρομερή εντύπωση γιατροί να κατευθύνουν γυναίκες και μάλιστα έγκυες να μην κάνουν εμβόλιο δίχως φυσικά να έχουν μελέτες που να αποδεικνύουν ότι προκαλεί βλάβη στην έγκυο η στο έμβρυο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kk88 είπε:

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.... επιπλέον η δική μου ταπεινή άποψη είναι να ακούσω την επιστήμη και τον γιατρό μου, ο οποίος με παροτρύνει να κάνω κάτι βάσει μελετών και όχι βάσει μελετών που δεν έχουν βγει.... τόσα εμβόλια κάνουμε χρόνια δεν μπορώ ειλικρινά να αντιληφθώ αυτό το πανικό που έχει προκληθεί...σε κάθε όμως περίπτωση σέβομαι τον φόβο του καθενός και προς θεού δεν θέλω να πείσω κανένα ότι αυτό που έκανα εγώ είναι το σωστό... εγώ άκουσα απλά τον γιατρό μου.... Απλά μου κάνει τρομερή εντύπωση γιατροί να κατευθύνουν γυναίκες και μάλιστα έγκυες να μην κάνουν εμβόλιο δίχως φυσικά να έχουν μελέτες που να αποδεικνύουν ότι προκαλεί βλάβη στην έγκυο η στο έμβρυο....

Και εγώ το έκανα γιατί τον εμπιστεύομαι τον γιατρό με βοήθησε να συλλάβω και σίγουρα δε θα ήθελε να με βλάψει Με αυτή την προτροπή του κ στην τελική γιατροί δεν είμαστε τούς εμπιστευόμαστε κ προχωράμε. Τα ίδια κάποτε έλεγαν για εμβολιασμό κατά του τραχήλου της μήτρας και τώρα έγινε υποχρεωτικός στα κορίτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Stacey89 είπε:

Και εγώ το έκανα γιατί τον εμπιστεύομαι τον γιατρό με βοήθησε να συλλάβω και σίγουρα δε θα ήθελε να με βλάψει Με αυτή την προτροπή του κ στην τελική γιατροί δεν είμαστε τούς εμπιστευόμαστε κ προχωράμε. Τα ίδια κάποτε έλεγαν για εμβολιασμό κατά του τραχήλου της μήτρας και τώρα έγινε υποχρεωτικός στα κορίτσια.

Ακριβώς δεν έχουμε γνώσεις για να αμφισβητήσουμε ότι αυτό είναι λάθος... οπότε αφού δεν μπορώ να βρω λόγο εγώ προσωπικά θα ακολουθήσω....ο γυναικολόγος, ο εξωσωματιστης μου, ο αιματολογος μου, ο ενδοκρινολόγος μου όλοι μου είπαν να το κάνω χωρίς δεύτερη κουβέντα....θα σου πω ότι το σκέφτηκα και εγώ δεν πήγα ελαφρά την καρδία... αλλά είπα ότι αυτοί ξέρουν όχι εγώ και προχώρησα...η αμφιβολία μου σταμάτησε γιατί δεν έχω γνώσεις για να μπορέσω να υποστηρίξω κάτι διαφορετικό.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Πως είστε? 

Εγώ είχα ημικρανία 2 μέρες, ήμουν πολύ χάλια, δεν έπιανε και το ντεπον.... 

Είδα ότι συζητάτε για το εμβόλιο και θέλω να ρωτήσω, εσείς που είστε ήδη εμβολιασμενες με 2 δόσεις ποτέ κάνατε την αναμνηστική?στο τρίμηνο η στο εξάμηνο από την δεύτερη δόση? 

Εγώ έκανα την δεύτερη δόση τον Σεπτέμβριο και τον Δεκέμβριο πέρασαν 3 μήνες γιαυτό ρωτάω... Ο γιατρός μου είπε ότι αν θέλω μπορώ να το κάνω μετά το α τρίμηνο, αλλά θεωρεί πως είναι πολύ μικρό το χρονικό διάστημα κ να το σκεφτώ καλύτερα για τον 6μηνα.

Θα ήθελα να ακούσω την δική σας εμπειρία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Happypregnantgirl είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Πως είστε? 

Εγώ είχα ημικρανία 2 μέρες, ήμουν πολύ χάλια, δεν έπιανε και το ντεπον.... 

Είδα ότι συζητάτε για το εμβόλιο και θέλω να ρωτήσω, εσείς που είστε ήδη εμβολιασμενες με 2 δόσεις ποτέ κάνατε την αναμνηστική?στο τρίμηνο η στο εξάμηνο από την δεύτερη δόση? 

Εγώ έκανα την δεύτερη δόση τον Σεπτέμβριο και τον Δεκέμβριο πέρασαν 3 μήνες γιαυτό ρωτάω... Ο γιατρός μου είπε ότι αν θέλω μπορώ να το κάνω μετά το α τρίμηνο, αλλά θεωρεί πως είναι πολύ μικρό το χρονικό διάστημα κ να το σκεφτώ καλύτερα για τον 6μηνα.

Θα ήθελα να ακούσω την δική σας εμπειρία. 

Και εγώ έχω ακόμα καιρό για την αναμνηστικη αλλά δεν έχω θέμα να το κάνω εγώ νοσησα κιόλας μετά τον εμβολιασμό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Happypregnantgirl είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Πως είστε? 

Εγώ είχα ημικρανία 2 μέρες, ήμουν πολύ χάλια, δεν έπιανε και το ντεπον.... 

Είδα ότι συζητάτε για το εμβόλιο και θέλω να ρωτήσω, εσείς που είστε ήδη εμβολιασμενες με 2 δόσεις ποτέ κάνατε την αναμνηστική?στο τρίμηνο η στο εξάμηνο από την δεύτερη δόση? 

Εγώ έκανα την δεύτερη δόση τον Σεπτέμβριο και τον Δεκέμβριο πέρασαν 3 μήνες γιαυτό ρωτάω... Ο γιατρός μου είπε ότι αν θέλω μπορώ να το κάνω μετά το α τρίμηνο, αλλά θεωρεί πως είναι πολύ μικρό το χρονικό διάστημα κ να το σκεφτώ καλύτερα για τον 6μηνα.

Θα ήθελα να ακούσω την δική σας εμπειρία. 

Εμένα είχε περάσει σχεδόν το εξάμηνο, λίγο πριν το κλείσω έκανα την αναμνηστική. Έτσι όπως έχει πάει τελικά δε θα περίμενα σίγουρα να κλείσω εξάμηνο αν είχα κάνει πιο αργά τις 2 δόσεις, ίσως όμως όχι και στο τρίμηνο. Θα μάζευα μάλλον γνώμες από γιατρούς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου πως είστε; εμετοι τέλος ευτυχώς!!! Ήθελα να ρωτήσω νιώθει καμία τραβήγματα από κατω; να ανησυχω; εχω στείλει στον γιατρό μου αλλά λείπει σε γεννα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Angelaki91 είπε:

Κορίτσια μου πως είστε; εμετοι τέλος ευτυχώς!!! Ήθελα να ρωτήσω νιώθει καμία τραβήγματα από κατω; να ανησυχω; εχω στείλει στον γιατρό μου αλλά λείπει σε γεννα...

Έχω εγώ είναι απόλυτα φυσιολογικό μου είπε είναι επειδή μεγαλώνει το μωρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Angelaki91 είπε:

Κορίτσια μου πως είστε; εμετοι τέλος ευτυχώς!!! Ήθελα να ρωτήσω νιώθει καμία τραβήγματα από κατω; να ανησυχω; εχω στείλει στον γιατρό μου αλλά λείπει σε γεννα...

Εγώ έχω διαρκώς τραβήγματα και πονακια αλλά ήπια. Χθες κάποια στιγμή που είχαμε βγει ένιωθα λες και θα μου έρθει περίοδος (κάπως σαν ενόχληση στον τράχηλο) αλλά δεν ήταν κάτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια, σε ολες σας εχει ζητησει ο γυναικολογος εξετασεις για κυστικη ινωση; Εγω εχω ραντεβου αυτη την εβδομαδα για αυχενικη διαφανεια και PAP-A αλλα δεν μου ειπε κατι για κυστικη ινωση. Επισης, ποσα χρηματα σας ζητησαν για αυχενικη διαφανεια και PAP-A; Τα 131 στο Γεννεσις ειναι ΟΚ τιμη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@kk88αγαπημένη δεν ηξερα οτι ειχες ανοιξει topic! 

ήρθα και γω!!!!

καλη χρονια κορίτσια σε όλες!!!  και με το καλο να ερθουν τα παιδάκια μας!!!! υγεία πανω από όλα!!!!

 

είναι καμία στο ρέα απο εδώ;; ή μονη μου θα παω ;; χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααα και βλεπω πρεπει να σας προλάβω γτ εχετε πει πολλά!!!! χαχαχαχα

λοιπον ειμαι 36 και ενα μήνα χαχαχαχ δεν θα παρω και ολο το χρονο πάνω μου επειδη εχω γενεθλια δεκεμβριο για να λεω 37 :P

ειναι η πρωτη μου εγκυμοσύνη και ειμαστε απο εξωσωματική και περιμένουμε διδυμάκια!!!!

πητ εχω 30/07 αλλα θα το σιγουρεψουμε και στην αυχενική που εχω στις 21 γενάρη.

σήμερα είμαι 10 και 2 σε εβδομάδες! στο ρεα θα γεννήσω , το είπα και πιο πάνω :P

 

αυταααααααα!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

αααα και βλεπω πρεπει να σας προλάβω γτ εχετε πει πολλά!!!! χαχαχαχα

λοιπον ειμαι 36 και ενα μήνα χαχαχαχ δεν θα παρω και ολο το χρονο πάνω μου επειδη εχω γενεθλια δεκεμβριο για να λεω 37 :P

ειναι η πρωτη μου εγκυμοσύνη και ειμαστε απο εξωσωματική και περιμένουμε διδυμάκια!!!!

πητ εχω 30/07 αλλα θα το σιγουρεψουμε και στην αυχενική που εχω στις 21 γενάρη.

σήμερα είμαι 10 και 2 σε εβδομάδες! στο ρεα θα γεννήσω , το είπα και πιο πάνω :P

 

αυταααααααα!!!!!!!!!!!

ωωω κι άλλα διδυμάκια ❤️ ❤️ με το καλό να έρθουν στη ζωή σου και καλώς μας ήρθες στην ομάδα!

Εννοείται θα λες 36, δεν αλλάζουμε εδώ χρόνια με τα έτη! Εγώ έχω γενέθλια Σεπτέμβρη και μέχρι αρχές καλοκαιριού λέω την ηλικία της προηγούμενης χρονιάς! :P (Είμαι 31 τώρα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

ωωω κι άλλα διδυμάκια ❤️ ❤️ με το καλό να έρθουν στη ζωή σου και καλώς μας ήρθες στην ομάδα!

Εννοείται θα λες 36, δεν αλλάζουμε εδώ χρόνια με τα έτη! Εγώ έχω γενέθλια Σεπτέμβρη και μέχρι αρχές καλοκαιριού λέω την ηλικία της προηγούμενης χρονιάς! :P (Είμαι 31 τώρα)

να σαι καλα κοριτσι μου!!!! και καλως σας βρήκα!!!!! σε όλες με το καλο να κρατησουμε γερα και δυνατα μωράκια στα χέρια μας!!! 

πιπίνια ειμαστε όλες μας ακόμα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Εμένα είχε περάσει σχεδόν το εξάμηνο, λίγο πριν το κλείσω έκανα την αναμνηστική. Έτσι όπως έχει πάει τελικά δε θα περίμενα σίγουρα να κλείσω εξάμηνο αν είχα κάνει πιο αργά τις 2 δόσεις, ίσως όμως όχι και στο τρίμηνο. Θα μάζευα μάλλον γνώμες από γιατρούς. 

@MyNaΟ γυναικολόγος μου είπε αυτά που ανέφερα. Εξωσωματιστης και μαία έχουν την άποψη να το κάνω γενικά οπότε θέλω. Η δική μου άποψη σαν υγειονομικός είναι στο 5μηνο. Πριν κλείσω δλδ 6μηνες από την δεύτερη δόση αλλά όχι και κατευθείαν, τι δλδ κάναμε ένα εμβόλιο που δεν μας δίνει ίχνος προστασίας? 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Angelaki91 είπε:

Κορίτσια μου πως είστε; εμετοι τέλος ευτυχώς!!! Ήθελα να ρωτήσω νιώθει καμία τραβήγματα από κατω; να ανησυχω; εχω στείλει στον γιατρό μου αλλά λείπει σε γεννα...

Και εγώ νιώθω τραβήγματα παντού και στην κοιλιά. Είναι που μεγαλώνει η μήτρα και επηρεάζονται και οι σύνδεσμοι που την συγκρατούν. 

στις πριν 27 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

αααα και βλεπω πρεπει να σας προλάβω γτ εχετε πει πολλά!!!! χαχαχαχα

λοιπον ειμαι 36 και ενα μήνα χαχαχαχ δεν θα παρω και ολο το χρονο πάνω μου επειδη εχω γενεθλια δεκεμβριο για να λεω 37 :P

ειναι η πρωτη μου εγκυμοσύνη και ειμαστε απο εξωσωματική και περιμένουμε διδυμάκια!!!!

πητ εχω 30/07 αλλα θα το σιγουρεψουμε και στην αυχενική που εχω στις 21 γενάρη.

σήμερα είμαι 10 και 2 σε εβδομάδες! στο ρεα θα γεννήσω , το είπα και πιο πάνω :P

 

αυταααααααα!!!!!!!!!!!

Καλώς ήρθες @angel35

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Stacey89 είπε:

Έχω εγώ είναι απόλυτα φυσιολογικό μου είπε είναι επειδή μεγαλώνει το μωρό!

@Stacey89 Αχ μπράβο κορίτσι μου μήπως ηρεμήσω λίγο!!! 

@MyNa και εγώ τα ίδια! Οπότε είναι φυσιολογικό λοιπόν! 

@Happypregnantgirl δεν είναι στην κοιλιά όμως εμένα κορίτσι μου είναι από κάτω αλλά μάλλον μεγαλώνει το θαυματακι μου!

@angel35 καλώς ήρθες κορίτσι μου! Ρεα κ εγώ αλλά έχω ημερομηνία 07.07!!! ❤❤❤ με το καλό σου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλήσπερα κορίτσια μου 💙❤️ Εμείς αύριο έχουμε την αυχενική, εντάξει το τι άγχος έχω δεν περιγράφεται 

τελευταια ένιωθα κάτι σουγλιες στον αφαλό αλλά πέρασαν …. 

 

πως είστε ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΝικηΚ είπε:

Καλήσπερα κορίτσια μου 💙❤️ Εμείς αύριο έχουμε την αυχενική, εντάξει το τι άγχος έχω δεν περιγράφεται 

τελευταια ένιωθα κάτι σουγλιες στον αφαλό αλλά πέρασαν …. 

 

πως είστε ;; 

Όλα θα πάνε τέλεια θα το δεις ! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Angelaki91 είπε:

@Stacey89 Αχ μπράβο κορίτσι μου μήπως ηρεμήσω λίγο!!! 

@MyNa και εγώ τα ίδια! Οπότε είναι φυσιολογικό λοιπόν! 

@Happypregnantgirl δεν είναι στην κοιλιά όμως εμένα κορίτσι μου είναι από κάτω αλλά μάλλον μεγαλώνει το θαυματακι μου!

@angel35 καλώς ήρθες κορίτσι μου! Ρεα κ εγώ αλλά έχω ημερομηνία 07.07!!! ❤❤❤ με το καλό σου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!

Καλώς σας βρήκα!!! Κοίτα και γω δεν ξέρω αν θα φτάσω μέχρι την πητ, γτ πάντα τα διδυμακια λίγο νωρίτερα τα παίρνουν!

Αυχενικη έχεις κάνει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΝικηΚ είπε:

Καλήσπερα κορίτσια μου 💙❤️ Εμείς αύριο έχουμε την αυχενική, εντάξει το τι άγχος έχω δεν περιγράφεται 

τελευταια ένιωθα κάτι σουγλιες στον αφαλό αλλά πέρασαν …. 

 

πως είστε ;; 

Με το καλό να πάνε όλα καλά!!!!! Εγώ από την άλλη σήμερα έκανα τον πρώτο μου εμετο , ελπίζω να μην με πάει για πολυ έτσι τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Με το καλό να πάνε όλα καλά!!!!! Εγώ από την άλλη σήμερα έκανα τον πρώτο μου εμετο , ελπίζω να μην με πάει για πιου έτσι τώρα!

Σου το εύχομαι να είναι όσο πιο ανώδυνα γίνεται… άρα είσαι περίπου στην 10 εβδομάδα εφόσον γεννάς τέλη  Ιουλίου ;; 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Καλώς σας βρήκα!!! Κοίτα και γω δεν ξέρω αν θα φτάσω μέχρι την πητ, γτ πάντα τα διδυμακια λίγο νωρίτερα τα παίρνουν!

Αυχενικη έχεις κάνει;

Αχ υπέροχα τα διδυμακια τρελαίνομαι!!! Ναι έκανα 28 Δεκεμβρίου! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...