Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022🤰🤰☀️☀️


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!! Με το καλό 10.07 μου έχει πει ο γιατρός!!! Ευχομαι σε όλες ότι καλύτερο και με το καλό τα μωράκια μας! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Κι εγώ πολύ πολύ αρχή ακόμα, είμαι στην 6η εβδομάδα. Θεωρητικά βάσει κύκλου έχω ΠΗΤ 17/7 αλλά δε μου έχει πει κάτι ο γιατρός ακόμα. Πήγαμε τη Δευτέρα για πρώτο υπέρηχο και το μόνο που είδαμε ήταν αμνιακός σάκος και λεκιθικός ασκός. Το έμβρυο δε φαινόταν ακόμα. Ο γυναικολόγος μου με καθησύχασε ότι επειδή ήμουν στις 5 εβδομάδες είναι φυσιολογικό, αλλά εγώ συνεχίζω να είμαι αγχωμένη για το αν υπάρχει όντως έμβρυο.

Ταυτόχρονα, έχω ήδη ναυτίες και σήμερα έκανα τον πρώτο μου εμετό. Εσείς πώς είστε; Έχετε εμφανίσει κάποιο σύμπτωμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/11/2021 at 6:37 ΜΜ, ο/η Angelaki91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!! Με το καλό 10.07 μου έχει πει ο γιατρός!!! Ευχομαι σε όλες ότι καλύτερο και με το καλό τα μωράκια μας! 🙏

Καλησπέρα κορίτσι μου εγώ έχω 13 Ιουλιου Πητ...βέβαια έχω δίδυμα οπότε θα είμαι πιο νωρίς λογικά.....με το καλό τα μωράκια μας...σε ποια βδομάδα είσαι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Κι εγώ πολύ πολύ αρχή ακόμα, είμαι στην 6η εβδομάδα. Θεωρητικά βάσει κύκλου έχω ΠΗΤ 17/7 αλλά δε μου έχει πει κάτι ο γιατρός ακόμα. Πήγαμε τη Δευτέρα για πρώτο υπέρηχο και το μόνο που είδαμε ήταν αμνιακός σάκος και λεκιθικός ασκός. Το έμβρυο δε φαινόταν ακόμα. Ο γυναικολόγος μου με καθησύχασε ότι επειδή ήμουν στις 5 εβδομάδες είναι φυσιολογικό, αλλά εγώ συνεχίζω να είμαι αγχωμένη για το αν υπάρχει όντως έμβρυο.

Ταυτόχρονα, έχω ήδη ναυτίες και σήμερα έκανα τον πρώτο μου εμετό. Εσείς πώς είστε; Έχετε εμφανίσει κάποιο σύμπτωμα;

Κορίτσι μου γλυκό να μην αγχώνεσαι...έτσι συνέβη και σε εμένα πήγα για τον πρώτο υπέρηχο στις 5 βδομάδες και είδαμε ακριβώς ότι και εσείς...τώρα θα πάω ξανά Δευτέρα που θα είμαι 6 και 4 ημέρες να ακούσουμε καρδούλες...μην αγχώνεσαι....εγώ έχω τρομερές καούρες και υπνηλία... ευτυχώς εμετούς δεν έχω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ είχα πάει για τον πρώτο υπέρηχο 5 εβδ. Και 3 ημερών και είδαμε και εμείς αμνιακό σάκο και λεκιθιο σάκο...την άλλη εβδομάδα θα ξανα πάμε που θα είμαι 7 εβδ και 3 ημερών και ελπίζω να δούμε το εμβρυακικαι να ακούσουμε καρδούλα...έχω φοβερό άγχος και εγώ κορίτσια δεν σας το κρύβω είχαμε και εμείς τις ατυχίες μας οπότε ελπίζω αυτή τη φορά να είναι όλα τέλεια! Από συμπτώματα φοβερές ναυτιες ανακατοσουρες εμετούς όχι ευτυχώς και υπνηλία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου εγώ έχω 13 Ιουλιου Πητ...βέβαια έχω δίδυμα οπότε θα είμαι πιο νωρίς λογικά.....με το καλό τα μωράκια μας...σε ποια βδομάδα είσαι???

Είμαι 6 εβδ και 4 ημερών βάση γιατρού μέχρι στιγμής...είμαστε πολύ κοντά πάντως!!!! Με το καλό κορίτσι μου θα είσαι ξετρελαμενη που είναι διδυμακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρέμησα αρκετά που κι εσείς είδατε το ίδιο. ☺️ Εντωμεταξύ κι εμάς υπήρχε μια περίπτωση να είναι διδυμάκια γιατί η χοριακή μου που υπεροκταπλασιάστηκε αντί να τετραπλασιαστεί σε 4 μέρες, αλλά τελικά είδαμε ένα σάκο τελικά. Τέλεια τα διδυμάκια! 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Εγώ δεν έχω πάει ακόμα στο γιατρο, την άλλη εβδομάδα. Είμαι 5 εβδομάδων κ 1ημερας και έχω ΠΗΤ 22.07.Απο συμπτώματα μόνο ναυτία, αμα ξεκινήσει δεν σταματάει. Δεν ξέρω αν έχω δίδυμα η οχι, επειδή έχω κάνει εξωσωματικη γονιμοποιηση. Σας εύχομαι τα καλύτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Angelaki91 είπε:

Είμαι 6 εβδ και 4 ημερών βάση γιατρού μέχρι στιγμής...είμαστε πολύ κοντά πάντως!!!! Με το καλό κορίτσι μου θα είσαι ξετρελαμενη που είναι διδυμακια!!

Ααα είμαστε πολύ κοντά.....είμαι ξετρελαμενη η αλήθεια είναι...αλλά και φοβισμένη...είναι δύσκολη εγκυμοσύνη και παρακαλάω την Παναγία να με βοηθήσει να πάνε όλα καλά.....ταλαιπωρήθηκα για να το πετύχω είμαι από εξωσωματική....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Ηρέμησα αρκετά που κι εσείς είδατε το ίδιο. ☺️ Εντωμεταξύ κι εμάς υπήρχε μια περίπτωση να είναι διδυμάκια γιατί η χοριακή μου που υπεροκταπλασιάστηκε αντί να τετραπλασιαστεί σε 4 μέρες, αλλά τελικά είδαμε ένα σάκο τελικά. Τέλεια τα διδυμάκια! 😍

Εμείς το ξέραμε ότι υπήρχε περίπτωση να ειναι δίδυμα γιατί είναι από εξωσωματική.....εγώ έχω ραντεβού την Δευτέρα για υπέρηχο και ελπίζω να ακούσουμε καρδούλες... εσύ???....όλα θα πάνε καλά θα το δείς.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kk88 είπε:

Ααα είμαστε πολύ κοντά.....είμαι ξετρελαμενη η άλλη είναι...αλλά και φοβισμένη...είναι δύσκολη εγκυμοσύνη και παρακαλάω την Παναγία να με βοηθήσει να πάνε όλα καλά.....ταλαιπωρήθηκα για να το πετύχω είμαι από εξωσωματική....

Και εγώ προσεύχομαι κάθε μέρα κορίτσι μου! Όλα καλά θα πάνε θα το δεις και εγώ ακριβώς έτσι νιώθω...φοβάμαι να χαρώ ακόμα...να βάλει η Παναγία το χέρι της για όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Angelaki91 είπε:

Και εγώ προσεύχομαι κάθε μέρα κορίτσι μου! Όλα καλά θα πάνε θα το δεις και εγώ ακριβώς έτσι νιώθω...φοβάμαι να χαρώ ακόμα...να βάλει η Παναγία το χέρι της για όλες μας!

Θα το βάλει η Παναγία μας, θα προσέχουμε και εμείς και όλα θα πάνε καλά... εντωμεταξύ ρε κορίτσια μου καταφέρνετε να φάτε κάτι??? Εγώ προς το παρόν τρώω τοστ με τυρί... μακαρόνια σκέτα με τυρί....και κοτομπουκιες...αυτά αντέχω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kk88 είπε:

Θα το βάλει η Παναγία μας, θα προσέχουμε και εμείς και όλα θα πάνε καλά... εντωμεταξύ ρε κορίτσια μου καταφέρνετε να φάτε κάτι??? Εγώ προς το παρόν τρώω τοστ με τυρί... μακαρόνια σκέτα με τυρί....και κοτομπουκιες...αυτά αντέχω...

Μια απ τα ίδια δεν μου κάνει κέφι τιποτα καθόλου.. αλλά πρέπει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Angelaki91 είπε:

Μια απ τα ίδια δεν μου κάνει κέφι τιποτα καθόλου.. αλλά πρέπει...

Να το ξέρω....τώρα προσπάθησα και έφαγα ένα μήλο...βήμα βημα την φορά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Θα το βάλει η Παναγία μας, θα προσέχουμε και εμείς και όλα θα πάνε καλά... εντωμεταξύ ρε κορίτσια μου καταφέρνετε να φάτε κάτι??? Εγώ προς το παρόν τρώω τοστ με τυρί... μακαρόνια σκέτα με τυρί....και κοτομπουκιες...αυτά αντέχω...

 

στις Just now, ο/η Angelaki91 είπε:

Μια απ τα ίδια δεν μου κάνει κέφι τιποτα καθόλου.. αλλά πρέπει...

κι εγώ τα ίδια. Το τοστ με τυρί είναι το πιο ασφαλές μου τρόφιμο που δε θα με ανακατέψει και θα το επιθυμώ πάντα. Κατά τα άλλα τρώω νερόβραστες χυλοπίτες, τυροπιτάκια (τα φτιάχνω και τα έχω στην κατάψυξη για όταν επιθυμήσω να τα ψήσω) και κανένα φρούτο. Και ο γιατρός μου τόνισε να τρώω πρωτεΐνες, αλλά δυσκολεύομαι πολύ εκτός του τυριού. Κοτομπουκιές τώρα που τις ανέφερες ένιωσα να τις επιθυμώ που δε γίνεται συχνά τις τελευταίες μέρες. Είμαι και διαιτολόγος, τα ξέρω, αλλά δε μπορώ να τα τηρήσω και φοβάμαι ότι θα χάσω βάρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Εμείς το ξέραμε ότι υπήρχε περίπτωση να ειναι δίδυμα γιατί είναι από εξωσωματική.....εγώ έχω ραντεβού την Δευτέρα για υπέρηχο και ελπίζω να ακούσουμε καρδούλες... εσύ???....όλα θα πάνε καλά θα το δείς.....

Έχω ραντεβού την επόμενη Δευτέρα που θα είμαι 7εβδομάδων μήπως ακούσουμε καρδούλα. Μου φαίνεται ακραία μακρινό αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

 

κι εγώ τα ίδια. Το τοστ με τυρί είναι το πιο ασφαλές μου τρόφιμο που δε θα με ανακατέψει και θα το επιθυμώ πάντα. Κατά τα άλλα τρώω νερόβραστες χυλοπίτες, τυροπιτάκια (τα φτιάχνω και τα έχω στην κατάψυξη για όταν επιθυμήσω να τα ψήσω) και κανένα φρούτο. Και ο γιατρός μου τόνισε να τρώω πρωτεΐνες, αλλά δυσκολεύομαι πολύ εκτός του τυριού. Κοτομπουκιές τώρα που τις ανέφερες ένιωσα να τις επιθυμώ που δε γίνεται συχνά τις τελευταίες μέρες. Είμαι και διαιτολόγος, τα ξέρω, αλλά δε μπορώ να τα τηρήσω και φοβάμαι ότι θα χάσω βάρος.

Διαιτολόγος???? Εσένα καλέ σε θέλουμε στην παρέα μας!!!!!! Κοτομπουκιες θα σου πω ότι ακριβώς αυτό ένιωσα και εγώ όταν μου το πρότεινε ο σύζυγος και πράγματι τις ευχαριστήθηκα....για δοκίμασε το ...χθες έφαγα και λίγη σαλάτα και όλο το βράδυ υπέφερα κορίτσια μου...να πάρετε ανθρακούχο νερό και μαστίχα Χίου βοηθάει στις αναγουλες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Έχω ραντεβού την επόμενη Δευτέρα που θα είμαι 7εβδομάδων μήπως ακούσουμε καρδούλα. Μου φαίνεται ακραία μακρινό αυτό. 

Εντάξει ο γιατρός σου το κάνει για να ακούσετε σίγουρα καρδούλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Έχω ραντεβού την επόμενη Δευτέρα που θα είμαι 7εβδομάδων μήπως ακούσουμε καρδούλα. Μου φαίνεται ακραία μακρινό αυτό. 

Και εμένα 7 εβδομάδων και 3 ημερών με πήγε Τεταρτη μάλλον για πιο σίγουρα το κάνουν...αντε να ακούσουμε καρδούλες όμορφες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Διαιτολόγος???? Εσένα καλέ σε θέλουμε στην παρέα μας!!!!!! Κοτομπουκιες θα σου πω ότι ακριβώς αυτό ένιωσα και εγώ όταν μου το πρότεινε ο σύζυγος και πράγματι τις ευχαριστήθηκα....για δοκίμασε το ...χθες έφαγα και λίγη σαλάτα και όλο το βράδυ υπέφερα κορίτσια μου...να πάρετε ανθρακούχο νερό και μαστίχα Χίου βοηθάει στις αναγουλες....

χαχαχα φρέσκια φρέσκια διαιτολόγος. Τελείωσα τη χρονιά που μας πέρασε (2ο πτυχίο). Ό,τι θέλετε μπορείτε να με ρωτάτε εννοείται! Θα φτιάξω αύριο κοτομπουκιές σίγουρα, αν και τις λιγουρεύομαι από τώρα 🤤. Είχα από παλιά θέματα με το στομάχι και το έντερό μου και έπαιρνα κάτι συμπληρώματα 100% μαστίχα, αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει τώρα. Ήταν πάρα πολύ αποτελεσματικά στις παλιές μου ενοχλήσεις και δε βρίσκω γιατί να μην είναι κατάλληλα και για την εγκυμοσύνη. ΄Ούτε αυτό το είχα σκεφτεί. Δεν ξέρω σε τι αποτρελαμένη κατάσταση είμαι και δε σκέφτομαι τίποτα 😋 Θα τα δοκιμάσω να δω αν βοηθούν. Το ανθρακούχο δε μου αρέσει δυστυχώς, αλλά στην ανάγκη θα το δοκιμάσω κι αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κοριτσια προς το παρόν τρωω κανονικά και δεν με ενοχλεί τίποτα. Είμαι μια μέρα καλά και μια χαλια. Το ανθρακουχο με βοηθάει κ μενα κ οι τσίχλες, δεν έχω δοκιμάσει την μαστίχα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγω σήμερα είμαι 6εμδομαδων κ 4 ημερών τα συμπτώματα άρχισαν να υποχωρούν κ φοβάμαι πολύ για παλινδρομη είχα μία πριν 9 μήνες και έπαθα το ίδιο τα συμπτώματα απλά υποχώρησαν κ δδν άκουσα ποτέ καρδιά.  Σε αυτή την εγκυμοσύνη 5 κ 3 εβδομάδων είδαμε καρδιακή λειτουργία κ πίστευα ότι θ πάνε όλα καλά μετά από μία βδομάδα όμως άρχισε το στηθος να ξεπριζετε και να μην έχω πια αναγούλες κ πάει το μυαλό στο κακό έκανα μία χοριακη από μόνη μου χθες κ ήταν 10000 δεν ξέρω αν είναι καλή έχω αρχές Δεκεμβρίου ραντεβού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Amysp είπε:

Κορίτσια εγω σήμερα είμαι 6εμδομαδων κ 4 ημερών τα συμπτώματα άρχισαν να υποχωρούν κ φοβάμαι πολύ για παλινδρομη είχα μία πριν 9 μήνες και έπαθα το ίδιο τα συμπτώματα απλά υποχώρησαν κ δδν άκουσα ποτέ καρδιά.  Σε αυτή την εγκυμοσύνη 5 κ 3 εβδομάδων είδαμε καρδιακή λειτουργία κ πίστευα ότι θ πάνε όλα καλά μετά από μία βδομάδα όμως άρχισε το στηθος να ξεπριζετε και να μην έχω πια αναγούλες κ πάει το μυαλό στο κακό έκανα μία χοριακη από μόνη μου χθες κ ήταν 10000 δεν ξέρω αν είναι καλή έχω αρχές Δεκεμβρίου ραντεβού 

Είχα και εγώ μια παλινδρομη πέρυσι κοπέλα μου και σε καταλαβαίνω τρέμει η ψυχή μου...αλλά εφόσον είδατε καρδιακή λειτουργία είσαι πολύ καλά κ η χοριακή σου μου ακούγεται πολύ καλή...τώρα για τα συμπτώματα έχω ακούσει κ από άλλες ότι νια έρχονται μια φεύγουν...ήταν κακές οι χοριακες σου από την αρχη; διπλασιαστηκαν; κ επίσης γιατί δεν του λες να κάνεις υπέρηχο την άλλη εβδομάδα για να σου φύγει το άγχος να μην περιμένεις μέχρι τότε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Angelaki91 είπε:

Είχα και εγώ μια παλινδρομη πέρυσι κοπέλα μου και σε καταλαβαίνω τρέμει η ψυχή μου...αλλά εφόσον είδατε καρδιακή λειτουργία είσαι πολύ καλά κ η χοριακή σου μου ακούγεται πολύ καλή...τώρα για τα συμπτώματα έχω ακούσει κ από άλλες ότι νια έρχονται μια φεύγουν...ήταν κακές οι χοριακες σου από την αρχη; διπλασιαστηκαν; κ επίσης γιατί δεν του λες να κάνεις υπέρηχο την άλλη εβδομάδα για να σου φύγει το άγχος να μην περιμένεις μέχρι τότε; 

Δεν είχα ξανά κάνει πήγα μετά τα τεστ στο γιατρό . Πηγαίνω σε δημόσιο και δεν έχει καθόλου ραντεβού έχω μόνο αρχές Δεκεμβρίου. Όταν με είδε μου είπε να πάω τέλη Νοεμβρίου αλλά βρήκα μόνο τότε ραντεβού από την γραμματεία.  Δεν ξέρω τι να κάνω.. να πάω να πληρώσω σε έναν ιδιώτη απλά να δούμε τι γίνετε να ηρεμήσω.  Αν κ πολύ φοβάμαι ότι θα πσλινρομησε... κ η συχνοουρια σταμάτησε 😒 τα ίδια ακριβώς με την προηγούμενη μ παλινδρομη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου έτσι σε θέλω να είσαι θετική ! Φίλη μου 34 χρονων όπου θα έμπαινε σε πρόωρη  εμμηνόπαυση στην 2η εξωσωματικη εμεινε έγκυος και έχει μια πανέμορφη μπεμπουλα 9 μηνων🥰 να κανεις τις απαραίτητες ενέργειες και να ξερεις ότι υπάρχουν παρά πολλοί τρόποι! Πάντως να ξερεις πως η σπερματεγχυνση είναι πολύ απλή διαδικασία ! Κανεις διεγερση παρακολούθησε με υπερήχους και συγκεκριμένη μέρα που θα ορίσει ο γυναικολόγος κανεις την σπερματεγχυνση ! Εγώ πρώτα ο θεος μάλλον τον Ιούνιο θα κάνω την Τρίτη μου σπερματεγχυνση🙏  ευχομαι κορίτσι μου πολύ συντομα να μας πεις και εσυ τα χαρμοσυνα 🥰
    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
    • Γειά σου κορίτσι μου, φυσικά κ επιτρέπεται..έχω μια πρόωρη γήρανση ωοθηκών.🥺🥺🥺 Είμαι 38 χρόνων και το ξέρω αυτό απ τα 34, που ήταν και η 1η φορά που κάναμε κουβέντα με τον γιατρό μου για το εάν θέλω να αποκτήσω παιδί. Εκείνη την περίοδο δεν ήμουν σε τέτοια φάση και η αλήθεια είναι ότι όταν το έμαθα μου κόπηκαν λίγο τα πόδια..😟☹️ Τέλος πάντων μην στα πολυλογώ.. Η μία μου ωοθήκη δείχνει αρκετά γερασμένη και δεν κάνει αυγουλακια ενώ η άλλη κάνει αλλά μάλλον όχι και πολύ καλά (τουλάχιστον αυτό επιβεβαίωσαν κ οι ορμονολογικες που έκανα). Γιαυτό λέω ότι δεν ξέρω τι ελπίδες έχω, αλλά σίγουρα θέλω να κάνω τις απαραίτητες ενέργειες για να βοηθήσω όσο μπορώ την κατάσταση. Επίσης πόσο πολύ χάρηκα που μοιράστηκες μαζί μας την δική σου εμπειρία με την σπερματεγχυση γιατί είναι κ αυτό στα άμεσα πλάνα μου. 
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️και σε εσενα εύχομαι πολύ συντομα μα έρθει το μωρακι σου🙏❤️ η αλήθεια είναι πως  είναι πολύ θετικο που κάνω συλληψη έστω και με σπερματεγχυνση 🙏 μέσα στο καλοκαιρι θα κάνω πάλι σπερματεγχυνση καθώς μου έδωσε το οκ ο γιατρός ! Θα του πω αν είναι να την κάνω τον Ιούνιο πρώτα ο θεος🙏
    • Εντάξει μπορείς να φας λίγο πιστεύω εμένα με αφηνε η Ενδοκρινολογος να φάω μου είχε πει ποσότητα αλλά δεν θυμάμαι ποσο μου είχε πει 🤔  αλλά εγω να πω την αλήθεια το παγωτο λαχταρουσα πιο πολύ το καλοκαίρι  😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...