Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Νοέμβρης με τις βροχούλες ας γεμίσει τις κοιλιές σας με των μωρών σας τις καρδούλες


paradisebird

Recommended Posts

Κορίτσια άκουσα αυτό το ευδιάθετο, αισιόδοξο τραγουδάκι (και ότι η ελπίδα δεν χάνεται)  στο ραδιόφωνο  και ήθελα να σας στο αφιερώσω ταιριάζει για την κάθε μια μας 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Εγώ ξέρεις τι έχω πάθει....? Ο εργολάβος είναι ο πεθερός μου!!!!! Κ δεν μπορώ να μαλώσω ελεύθερα όταν κάνουν Μ........Σ!!! 😂

Μακριά από συγγενείς 😂😂😂 σε τέτοιες δουλειες 

ηταν να έχουμε κ εμεις ένα εργολάβο που δουλεύει χτίστης ενας θείος του άντρα μου εγώ δεν ήθελα γιατί αν εχεις συγγενείς στη μέση είναι αυτό που λες σιωπάς για να τελειώνουμε! Τελικά δεν τον βάλαμε αυτό και μας κρατάει μούτρα ο θείος τώρα…😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Μακριά από συγγενείς 😂😂😂 σε τέτοιες δουλειες 

ηταν να έχουμε κ εμεις ένα εργολάβο που δουλεύει χτίστης ενας θείος του άντρα μου εγώ δεν ήθελα γιατί αν εχεις συγγενείς στη μέση είναι αυτό που λες σιωπάς για να τελειώνουμε! Τελικά δεν τον βάλαμε αυτό και μας κρατάει μούτρα ο θείος τώρα…😅😅

Πώς να πεις στον ίδιο σου τον πατέρα ότι θα πάρεις άλλον εργολάβο....! Άσε που στο ξεκίνημα ήταν πολύ ανακουφιστικό να είναι ένας δικός μας άνθρωπος αυτός που το αναλαμβάνει, αλλά δεν υπολογίσαμε τον χαρακτήρα του πεθερού μου που αν του κολλήσει κάτι στο κεφάλι άντε να του πεις ότι έχεις άλλη άποψη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Είμαι σε τόσο καλή διάθεση ακόμα μετά την επίσκεψη στη γιατρό που είδα τη μικρούλα μου που δεν με ρίχνει τίποτα!!!!! 😁 αγχώθηκα λίγο εκείνη την ώρα γιατί ήμουν στον δρόμο για δουλειά κ έφτανε κ η ώρα που σχολάει το παιδί, αλλά αφού φρόντισα να τον πάρουν δεν με στεναχώρησε κάτι άλλο..... απλά ρε παιδί μου, πως γίνεται να τυχαίνουν πάντα όλα μαζί!!!!!

μα πραγματικα ποσες αναποδιες;;; ευτυχως με το παιδακι σου σε βοηθησε η αδερφουλα σου!!! ελπιζω το αμαξι να φτιαχτει αμεσα και να μην ειναι τιποτα σημαντικό... (και να μην εμεινες απο βενζίνη!!! πλάκα κανω 😂😂😂)

στη γιατρο ποτε με το καλό θα ξαναέρθεις να δεις τη ζουζουνιτσα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια άκουσα αυτό το ευδιάθετο, αισιόδοξο τραγουδάκι (και ότι η ελπίδα δεν χάνεται)  στο ραδιόφωνο  και ήθελα να σας στο αφιερώσω ταιριάζει για την κάθε μια μας 

 

το λατρευωωωωωω!!!!!! και τη μαριζα ριζου αγαπω!!!!! την εχω ακουσει πολλες φορες Live και ειναι φανταστικη!!!!!!!

σκεφτομουν να μπουμε και στο τραπεζι του γαμου με το "πεταω" που λεει η μαριζα με το μουζουρακη (αν μπουμε με ελληνικο τραγουδι..)!!!! 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Πώς να πεις στον ίδιο σου τον πατέρα ότι θα πάρεις άλλον εργολάβο....! Άσε που στο ξεκίνημα ήταν πολύ ανακουφιστικό να είναι ένας δικός μας άνθρωπος αυτός που το αναλαμβάνει, αλλά δεν υπολογίσαμε τον χαρακτήρα του πεθερού μου που αν του κολλήσει κάτι στο κεφάλι άντε να του πεις ότι έχεις άλλη άποψη!!!

Συμφωνώ είναι διαφορετικό να είναι πατέρας και διαφορετικό να δουλεύει ενας θείος στον τάδε εργολάβο! Ανακουφιστικό κ για θέμα κόστους δεν το συζητώ ομως ναι ένα θέμα είναι αυτό που λες που καποιες φορες ειναη τόσο ισχυρογνώμονες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Μακριά από συγγενείς 😂😂😂 σε τέτοιες δουλειες 

ηταν να έχουμε κ εμεις ένα εργολάβο που δουλεύει χτίστης ενας θείος του άντρα μου εγώ δεν ήθελα γιατί αν εχεις συγγενείς στη μέση είναι αυτό που λες σιωπάς για να τελειώνουμε! Τελικά δεν τον βάλαμε αυτό και μας κρατάει μούτρα ο θείος τώρα…😅😅

καταλαβαινω τα μουτρα του θειου αλλα εχεις τοσο δικιο!!!!!!!!!! οι συγγενεις αντι να σε προσεξουν, σε ξεπετανε και δεν θελουν να τους πεις και κουβεντα....

σε δουλειες δε χωρανε συγγενειες και φιλιες... η συνεργασια ειναι συνεργασια!!! 😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hopemumtobe περαστικά να είναι κοριτσάκι μου!!!! Να πάτε σπίτι σας να ηρεμήσετε κ να έχουν διορθωθεί όλα ❤

@Mimi26 συμφωνώ με την @Antonia2 ζύγισε τα κ δες τι είναι καλύτερο κ αν μπορέσεις με την εγκυμοσύνη να πάρεις άδεια να το προτιμήσεις, από το να αλλάζεις αυτή τη στιγμή δουλειά (άποψη μου φυσικά, εσύ είσαι ο τελικός κριτής)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

μα πραγματικα ποσες αναποδιες;;; ευτυχως με το παιδακι σου σε βοηθησε η αδερφουλα σου!!! ελπιζω το αμαξι να φτιαχτει αμεσα και να μην ειναι τιποτα σημαντικό... (και να μην εμεινες απο βενζίνη!!! πλάκα κανω 😂😂😂)

στη γιατρο ποτε με το καλό θα ξαναέρθεις να δεις τη ζουζουνιτσα;;

Επειδή όπως είπα ακόμα είμαι σε πολύ καλή διάθεση βλέπω μόνο τα θετικά!!! Είχαμε κανονίσει πως θα το πουλήσουμε αυτό το αμαξάκι... το κρατούσα ακόμα για να με βολεύει τώρα στη φάση της εγκυμοσύνης, επειδή είναι μικράκι να μπορώ να χώνωμε σε δύσκολους δρόμους για να γλυτώνω περπάτημα 😄 αλλά δεν πειράζει, αφού προέκυψε αυτό το πήγα κατευθείαν κ τους είπα να φτιαχτεί κ να το κρατήσουν να προχωρήσει η πώληση....! Θα βολευτώ μωρέ δύο μήνες με το άλλο, τώρα δεν έχω να φοβάμαι με την αποκόλληση, μπορώ να παρκάρω πιο μακρυά αν χρειάζεται κ να περπατάω κ λίγο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσι μου η ψυχολογια ειναι το παν... εχεις πιεστει απο πολλά τωρα τελευταια αλλα εισαι πολυ δυνατη και δεν θα λυγισεις... σχετικα με τη δουλεια και τις μετακινησεις τι να σου πω;; εγω δεν θα μπορουσα να μεινω χωρις δουλεια γιατι νιωθω τεραστια ανασφαλεια, οποτε αν ημουν στη θεση σου θα εψαχνα κατι καλυτερο και θα παραιτούμουν μετα... ωστόσο, δεδομενου οτι συντομα θα κανεις εξωσωματικη ειναι και λιγο αντιεπαγγελματικο (κατα τη γνώμη μου) να πας σε μια νεα δουλεια και αμεσως να φυγεις με αδεια εγκυμοσυνης... ελπίζω να μη σε μπερδεψα με το συλλογισμό μου αλλα βαζοντας ολα τα δεδομενα μαζι (πίεση στη δουλεια και ταξιδια, επικειμενη εγκυμοσυνη, επαγγελματισμός), θα εκανα λιγη υπομονη ακομα ωστε μετα να παρεις και την άδεια σου ή καποια αναρρωτική που θα σου γραψει ο γιατρος και να αποφυγεις τα ταξίδια..

(προφανως αν υπαρχει η οικονομικη δυνατοτητα σε συμβουλευω να παραιτηθείς και να ησυχάσεις, απλά στη δικη μου περίπτωση χρειαζόμαστε και τις 2 δουλειες γιατι με 1 μισθό το νοικοκυριό δε βγαίνει πέρα!!!)

να εισαι θετική και ολα θα πανε κατ' ευχήν!!!! 🙏❤️

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τη στήριξη ξέρω ότι τελευταία δεν γράφω πολύ συχνά ωστόσο μου απαντάτε δεν έχω προλάβει πραγματικά να διαβάσω καμία συνομιλία σκεφτείτε ότι αυτή τη στιγμή είμαι στο δρόμο και πηγαίνω Αθήνα για δουλειά κορίτσια υπάρχει μία διαφορά στη δική μου τη δουλειά είμαι λογοθεραπεύτρια πηγαίνω από σπίτι σε σπίτι κάνω κατοίκων συνεδρίες Κ Αθήνα βασικά γιατί εκεί εμένα τόσα χρόνια πριν μετακομίσω ένα μήνα στην επαρχία με τον σύντροφό μου και επίσης στο γραφείο που δουλεύω τρεις μέρες την εβδομάδα με έχουν σαν εξωτερική είμαι με μπλοκάκι πληρώνω κανονικά την ασφάλεια δεν έχω ΙΚΑ αν μείνω έγκυος δεν θα πληρωθώ από πουθενά δεν θα μπορώ να δουλέψω και ίσα-ίσα θα πρέπει να πληρώνω και 250 ευρώ το μήνα τον εφκα για την ασφάλειά μου. Επίσης βρε κορίτσια εγώ δεν είμαι άνθρωπος που θα ήθελα να σταματήσω τη δουλειά αν η εγκυμοσύνη μου είναι καλά δεν θα πετούσα από κανέναν να σταματήσει την εργασία δεν έχω φερθεί ποτέ αντίο επαγγελματικά σκεφτείτε ότι έχω μετακομίσει εδώ και δύο χρόνια στην επαρχία και τους παλιούς μου ασθενείς στην Αθήνα δεν τους έχω διώξει τους έχω κρατήσει από σεβασμό γιατί τους έχω τόσα χρόνια και δύο μέρες την εβδομάδα πηγαίνω στην Αθήνα και κάνω κατοίκων συνεδρίες και τρεις μέρες την εβδομάδα είμαι στο γραφείο αλλά και στο γραφείο φέτος έχει πέσει πολλή εκμετάλλευση ακριβώς επειδή δεν είμαστε με ΙΚΑ.

Είναι πολύ μπερδεμένη δική μας κατάσταση μας προσλαμβάνουν μόνο με μπλοκάκι δεν έχουμε ΙΚΑ είμαστε τελείως στον αέρα σκεφτείτε ότι εμένα ο μήνας μου ξεκινάει ήδη δίνοντας 250 ευρώ 1η του μηνός στην ασφάλεια ας μη μιλήσω καλύτερα για βενζίνες και έξοδα μετακίνησης που δεν μου βάζει κανένας και είναι όλα δικά μου τα έξοδα μετακίνησης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια βγήκα τα αποτελέσματα.. δεν καταλαβαίνω αν είναι καλά η οχι και η γιατρός δεν μου απάντησε ακόμα..  κάτι χαμηλό είναι αλλά δεν ξέρω τι ρόλο παίζει 

Screenshot_20211103-144852_Gallery.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Κορίτσια βγήκα τα αποτελέσματα.. δεν καταλαβαίνω αν είναι καλά η οχι και η γιατρός δεν μου απάντησε ακόμα..  κάτι χαμηλό είναι αλλά δεν ξέρω τι ρόλο παίζει 

Screenshot_20211103-144852_Gallery.jpg

κοριτσι μου η FSH ειναι πολυ καλη!!! ο ενδοκρινολογος μου ειχε πει οτι οσο πιο χαμηλη ειναι η fsh τοσο το καλυτερο... για την LH δεν έχω εικονα... 🙄

περιμενω μαζι σου τα νεα της γιατρου!!! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσι μου η FSH ειναι πολυ καλη!!! ο ενδοκρινολογος μου ειχε πει οτι οσο πιο χαμηλη ειναι η fsh τοσο το καλυτερο... για την LH δεν έχω εικονα... 🙄

περιμενω μαζι σου τα νεα της γιατρου!!! 😘

Για την LH απορώ και εγώ..  δεν κατάλαβα αν είναι καλή η κακή.. αν παίζει ρόλο η ηλικία κτλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Για την LH απορώ και εγώ..  δεν κατάλαβα αν είναι καλή η κακή.. αν παίζει ρόλο η ηλικία κτλ

Εγώ για να σε βοηθήσω βρήκα αυτό 

 

Τι σημαίνει μια χαμηλή τιμή ωχρινοτρόπου ορμόνης;

 

Χαμηλές ποσότητες ωχρινοτρόπου ορμόνης οδηγούν επίσης σε υπογονιμότητα σε άνδρες και γυναίκες καθώς ικανά επίπεδα ωχρινοτρόπου ορμόνης είναι απαραίτητα για την υποστήριξη της λειτουργίας των όρχεων ή των ωοθηκών.

Στους άνδρες, ένα παράδειγμα κατάστασης με χαμηλά επίπεδα ωχρινοτρόπου ορμόνης είναι το σύνδρομο Kallmann, η οποία συνδέεται με ανεπάρκεια απελευθέρωσης των εκλυτικών ορμονών των γοναδοτροπινών από τον υποθάλαμο.

 

Στις γυναίκες, η έλλειψη ωχρινοτρόπου ορμόνης οδηγεί στην απουσία ωορρηξίας και στην αμηνόρροια, δηλαδή την απουσία της περιόδου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Για την LH απορώ και εγώ..  δεν κατάλαβα αν είναι καλή η κακή.. αν παίζει ρόλο η ηλικία κτλ

Η fsh είναι πολύ καλή, διαβάζεται σε συνδιασμο με τηβ ε2 η οποία είναι επίσης πολύ καλή. Δείχνει γονιμότητα κ ότι έχεις ακόμα αρκετά κ υγιή ωάρια. Φυσικά παίζει από κύκλο σε κύκλο αλλά πχ μια γυναίκα που δεν είναι γόνιμη δεν έχει τόσο χαμηλή. Κάνε κ μια αμη να δεις που είσαι. 

Η lh όντως δεν είναι καλη. Θα έπρεπε να είναι περίπου όση η fsh γύρω στο 6. Είναι πολύ χαμηλή όμως δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό, ίσως κάτι για την ωορρηξια; πρέπει να σου πει η γιατρός... Πάντα είχα σχεδόν ίδια με fshκ δεν το είχα ψάξει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ για να σε βοηθήσω βρήκα αυτό 

 

Τι σημαίνει μια χαμηλή τιμή ωχρινοτρόπου ορμόνης;

 

Χαμηλές ποσότητες ωχρινοτρόπου ορμόνης οδηγούν επίσης σε υπογονιμότητα σε άνδρες και γυναίκες καθώς ικανά επίπεδα ωχρινοτρόπου ορμόνης είναι απαραίτητα για την υποστήριξη της λειτουργίας των όρχεων ή των ωοθηκών.

Στους άνδρες, ένα παράδειγμα κατάστασης με χαμηλά επίπεδα ωχρινοτρόπου ορμόνης είναι το σύνδρομο Kallmann, η οποία συνδέεται με ανεπάρκεια απελευθέρωσης των εκλυτικών ορμονών των γοναδοτροπινών από τον υποθάλαμο.

 

Στις γυναίκες, η έλλειψη ωχρινοτρόπου ορμόνης οδηγεί στην απουσία ωορρηξίας και στην αμηνόρροια, δηλαδή την απουσία της περιόδου.

Γιαυτο με ρώτησε η γιατρός αν έκανα τεστ ωορρηξιας.. εν το μεταξύ είχα πάει για παλ τεστ και είχαμε δει ωορρηξια και ένα καλό ωάριο έτοιμο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nandia- είπε:

Γιαυτο με ρώτησε η γιατρός αν έκανα τεστ ωορρηξιας.. εν το μεταξύ είχα πάει για παλ τεστ και είχαμε δει ωορρηξια και ένα καλό ωάριο έτοιμο 

Αυτές τις εξετάσεις τις έκανες 2 η μέρα του κύκλου;  Δηλαδή είχες δει καλό ωάριο, σου ήρθε περίοδος και πήγες και έκανες εξετάσεις ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Η fsh είναι πολύ καλή, διαβάζεται σε συνδιασμο με τηβ ε2 η οποία είναι επίσης πολύ καλή. Δείχνει γονιμότητα κ ότι έχεις ακόμα αρκετά κ υγιή ωάρια. Φυσικά παίζει από κύκλο σε κύκλο αλλά πχ μια γυναίκα που δεν είναι γόνιμη δεν έχει τόσο χαμηλή. Κάνε κ μια αμη να δεις που είσαι. 

Η lh όντως δεν είναι καλη. Θα έπρεπε να είναι περίπου όση η fsh γύρω στο 6. Είναι πολύ χαμηλή όμως δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό, ίσως κάτι για την ωορρηξια; πρέπει να σου πει η γιατρός... Πάντα είχα σχεδόν ίδια με fshκ δεν το είχα ψάξει... 

Με ρώτησε αν κάνω τεστ ωορρηξιας αρα πιθανών να μην έχω σε κάθε κύκλο ωορρηξια.. πάντως την τελευταία φορά την είδαμε στο παπ τεστ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babyblue94 είπε:

Αυτές τις εξετάσεις τις έκανες 2 η μέρα του κύκλου;  Δηλαδή είχες δει καλό ωάριο, σου ήρθε περίοδος και πήγες και έκανες εξετάσεις ;

Ναι.. 3η μέρα του κύκλου..  και είχα και εγκυμοσύνη τον περασμένο Μάρτιο αλλά το έχασα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nandia- είπε:

Με ρώτησε αν κάνω τεστ ωορρηξιας αρα πιθανών να μην έχω σε κάθε κύκλο ωορρηξια.. πάντως την τελευταία φορά την είδαμε στο παπ τεστ 

Ναι μάλλον δεν θα κάνεις κάθε μήνα ωορρηξία. Θα έχεις κάποιους ανοωρυκτικους κύκλους. .και εγώ λογω πολυκυστικων δεν κάνω κάθε μήνα. Αλλά η lh μου δεν είναι τόσο πεσμένη. Είναι καλή 

Φανταζομαι από αυτά που ξέρω και εγώ αυτός σου ο μήνας που θα διανύσεις αν η lh δεν ανεβει δεν θα γίνει ωορρηξία. Αλλά καλύτερα να στα πει η γιατρός. Γιατί εγώ μπορεί να μην τα λέω και σωστά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Ναι.. 3η μέρα του κύκλου..  και είχα και εγκυμοσύνη τον περασμένο Μάρτιο αλλά το έχασα 

Σου είπανε για ποιο λόγο το έχασες ;βρήκες την αιτία ;

Πιστεύω δεν θα έχεις θέμα. Αν δεν κάνεις κάποιους μήνες ωάριο απλά έχεις μειωμένες πιθανότητες. Αλλά αν το παρακολουθείς κάθε μήνα με τον γιατρό όπως κάνω και εγώ. Μπορείς να κάνεις και πρόκληση ωορρηξίας με χάπι. Οπότε έτσι θα ξέρεις ότι κάθε μήνα θα έχεις ωορρηξία. Μέχρι 6 μήνες μπορείς να το κάνεις αυτό. Πιστεύω θα έχεις πιάσει.   😍😍 Κλείσε ένα ραντεβού με την γιατρό σου περίπου τις γόνιμες μέρες σου. Να στα εξηγήσεις λεπτομερως και παράλληλα να σου κάνει και υπέρηχο να δει την ωορρηξία. Μην πηγαίνεις δύο φορές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι μάλλον δεν θα κάνεις κάθε μήνα ωορρηξία. Θα έχεις κάποιους ανοωρυκτικους κύκλους. .και εγώ λογω πολυκυστικων δεν κάνω κάθε μήνα. Αλλά η lh μου δεν είναι τόσο πεσμένη. Είναι καλή 

Φανταζομαι από αυτά που ξέρω και εγώ αυτός σου ο μήνας που θα διανύσεις αν η lh δεν ανεβει δεν θα γίνει ωορρηξία. Αλλά καλύτερα να στα πει η γιατρός. Γιατί εγώ μπορεί να μην τα λέω και σωστά 

Πως γίνεται να μην κάνω ωορρηξια αλλσ να είμαι γονιμη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babyblue94 είπε:

Σου είπανε για ποιο λόγο το έχασες ;βρήκες την αιτία ;

Πιστεύω δεν θα έχεις θέμα. Αν δεν κάνεις κάποιους μήνες ωάριο απλά έχεις μειωμένες πιθανότητες. Αλλά αν το παρακολουθείς κάθε μήνα με τον γιατρό όπως κάνω και εγώ. Μπορείς να κάνεις και πρόκληση ωορρηξίας με χάπι. Οπότε έτσι θα ξέρεις ότι κάθε μήνα θα έχεις ωορρηξία. Μέχρι 6 μήνες μπορείς να το κάνεις αυτό. Πιστεύω θα έχεις πιάσει.   😍😍 Κλείσε ένα ραντεβού με την γιατρό σου περίπου τις γόνιμες μέρες σου. Να στα εξηγήσεις λεπτομερως και παράλληλα να σου κάνει και υπέρηχο να δει την ωορρηξία. Μην πηγαίνεις δύο φορές. 

Οχι τυχαίο γεγονός.. κάθε μήνα νοιώθω όμως πονακια και έχω υγρά την μέρα που λογικά εχω ωορρηξία.. αυτό τον μήνα είχα πάντως γιατί έτυχε να πάω την μέρα της ωορρηξίας στην γιατρό για παπ τεστ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nandia- είπε:

Πως γίνεται να μην κάνω ωορρηξια αλλσ να είμαι γονιμη; 

Αν είδες τον προηγούμενο μήνα ότι είσαι γόνιμη σημαίνει ότι είδε ένα πολύ καλό αυγουλάκι. 

Δεν σημαίνει ότι αυτό τον μήνα είναι ίδια τα πράγματα 

 

Ας πούμε εγώ τον προηγούμενο, είχα πολύ καλό ωάριο. Και πολύ γόνιμο έδαφος. Με καλό ενδομήτριο και όλα .

Αυτό τον μήνα. Όταν το είδε, είπε ότι δεν είναι καλό. Δεν είναι καλός μήνας. Ούτε ωραίο ανεπτυγμένο ενδομήτριο , ούτε ωραίο ωάριο. 

Κάθε μήνας είναι διαφορετικός. Τον άλλο μήνα μπορεί να είναι πάλι καλό το ωάριο. Θα διξει ...

Απλα επειδή εγώ κάνω κάποιους κύκλους με το χάπι που σου λέω, με αυτό κάνεις κατά πάσα πιθανότητα και ωάριο και σου προγραμματίζουν την ωορρηξία. Και εσύ κάνεις προγραμματισμένες επαφές όταν σου πει η γιατρός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Η fsh είναι πολύ καλή, διαβάζεται σε συνδιασμο με τηβ ε2 η οποία είναι επίσης πολύ καλή. Δείχνει γονιμότητα κ ότι έχεις ακόμα αρκετά κ υγιή ωάρια. Φυσικά παίζει από κύκλο σε κύκλο αλλά πχ μια γυναίκα που δεν είναι γόνιμη δεν έχει τόσο χαμηλή. Κάνε κ μια αμη να δεις που είσαι. 

Η lh όντως δεν είναι καλη. Θα έπρεπε να είναι περίπου όση η fsh γύρω στο 6. Είναι πολύ χαμηλή όμως δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό, ίσως κάτι για την ωορρηξια; πρέπει να σου πει η γιατρός... Πάντα είχα σχεδόν ίδια με fshκ δεν το είχα ψάξει... 

Πως γίνεται να είμαι γονιμη αλλά νσ μην κάνω ωορρηξία; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...