Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Οκτώβρης κυλά και όλο ρούχα φορά 💃 μακρυά και χοντρά ... να καλύψει τις κοιλίτσες που θα μεγαλώσουν με καραμελιτσες 🤰🤰🤰


Mimi26

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Έκλεισα και εγώ 😉😉 χαμός με τις εξετάσεις αλλά το πιο σύντομο που βρήκα είναι 25/11 😂😂

ασε ειναι περιζητητοι!!!! εγω πηρα γυρω στις 10 Σεπτεμβρη και βρηκα στις 24 Νοεμβριου πρωτο διαθεσιμο ραντεβου!! τραγικοοο 😅

βεβαια μ αρεσει γτ δεν ειναι ο ενδοκρινολογος που σε ξεπεταει.. μελεταει ολο το ιστορικο!! και σε εξεταζει!! 😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κατα τη γνώμη μου, αυτό να μην το σκέφτεσαι καθόλου... σιγά μην περιμένω τον καθένα να πάρει αποφάσεις για εμένα! Όταν έχασα το πρώτο μου μωράκι έλεγα στην γιατρό μου να πάω να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλία κ μου έλεγε "έλα βρε αγάπη μου, ένα περιστατικό το θεωρούμε τυχαίο γεγονός" εκείνη το έλεγε για να μην με επιβαρύνει περισσότερο ψυχολογικά όλο αυτό, εγώ όμως δεν θα ηρεμούσα αν δεν τις έκανα.... παρ' όλο που την ακούω πίστα σε ότι μου λέει, εκείνη την φορά πήγα κ τις έκανα. Κ για να μην ντραπώ όπως λες (γιατί έχουμε πάρα πολύ ωραία σχέση) της είπα ότι τις ζήτησε ο ενδοκρινολόγος..... 

σε ευχαριστώ εχεις δίκιο και από μονος σου αν δεν τα ψάξεις να είσαι ήρεμος δεν ησυχάζεις!! Και εγώ έχω καλή σχέση με τον γιατρο και εντάξει όσο και να πεις αυτοί νιώθουν ότι είναι οι ειδικοί σε αυτά και σε πολλούς δεν αρέσει να κανεις από μονος σου εξετάσεις είναι σαν να τους λες τη δουλεια τους και να τους μειώνεις!! Έρχομαι κάθε μέρα σε επαφή με γιατρους είναι οι πελατες μου λόγο δ δουλειάς και έμαθα όλη την ψυχοσύνθεση τους haha 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ασε ειναι περιζητητοι!!!! εγω πηρα γυρω στις 10 Σεπτεμβρη και βρηκα στις 24 Νοεμβριου πρωτο διαθεσιμο ραντεβου!! τραγικοοο 😅

βεβαια μ αρεσει γτ δεν ειναι ο ενδοκρινολογος που σε ξεπεταει.. μελεταει ολο το ιστορικο!! και σε εξεταζει!! 😃

Αχ τέλεια μαζί θα πάμε στον γιατρο περίπου!! Άντε δε πειράζει υπομονή ως τότε μακάρι να μας έρθει το θαυματακι και να τα ακυρώσουμε όλα 🤣🤣 αρχες Δεκέμβρη έχω και το τεστ παπ μια χαρά τα βόλεψα έχουμε και τον ουρολόγο 17/11

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Αχ τέλεια μαζί θα πάμε στον γιατρο περίπου!! Άντε δε πειράζει υπομονή ως τότε μακάρι να μας έρθει το θαυματακι και να τα ακυρώσουμε όλα 🤣🤣 αρχες Δεκέμβρη έχω και το τεστ παπ μια χαρά τα βόλεψα έχουμε και τον ουρολόγο 17/11

ναι μακαρι να σας ερθει!!! 🙏🙏🙏 εμεις αυτο το μηνα παιρνουμε προφυλαξεις λογω σαλπιγγογραφιας.. θα δω πρωτα ποια μεθοδο θα κανω και μετα θα δω αν θα προσπαθησουμε..

επισης μια φιλη που εμεινε εγκυος την παρακολουθουσε μεσα στην κυηση ο ενδοκρινολογος.. βεβαια δε θυμαμαι τι θεμα ειχε ακριβως.. οποτε δες πως ειναι οι ορμονες και μπορει να τον χρειαζεσαι και μετα τον ενδοκρινολογο 😉

ρε κοριτσια αν κανω τη νεα μεθοδο (υπερηχοσαλπιγγογραφια) εχει κι αυτη ακτινοβολια;; γτ καταλαβα οτι δεν εχει και κανεις υπερηχο ουσιαστικα.. αν κανω τη νεα μεθοδο πρεπει παλι να προσεχω να μη συλλαβω;; 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ναι μακαρι να σας ερθει!!! 🙏🙏🙏 εμεις αυτο το μηνα παιρνουμε προφυλαξεις λογω σαλπιγγογραφιας.. θα δω πρωτα ποια μεθοδο θα κανω και μετα θα δω αν θα προσπαθησουμε..

επισης μια φιλη που εμεινε εγκυος την παρακολουθουσε μεσα στην κυηση ο ενδοκρινολογος.. βεβαια δε θυμαμαι τι θεμα ειχε ακριβως.. οποτε δες πως ειναι οι ορμονες και μπορει να τον χρειαζεσαι και μετα τον ενδοκρινολογο 😉

ρε κοριτσια αν κανω τη νεα μεθοδο (υπερηχοσαλπιγγογραφια) εχει κι αυτη ακτινοβολια;; γτ καταλαβα οτι δεν εχει και κανεις υπερηχο ουσιαστικα.. αν κανω τη νεα μεθοδο πρεπει παλι να προσεχω να μη συλλαβω;; 😕

Εγώ έκανα την νέα μέθοδο. Πρέπει να πας μέχρι 11 μέρα νομίζω. 

Δεν έχει ακτινοβολία. Είναι σαν υπέρηχος με τεστ Παπ μαζί. Κάπως έτσι. Λίγη ενόχληση νιώθεις και φεύγεις μια χαρά 

Δεν ξέρω ποιος σου είπε να παιρνεις προφύλαξη. Νομίζω είναι ανούσιο. Μέχρι 11η μέρα δεν θα σου έχει γίνει η ωορρηξία. Οπότε δεν θα έχει γίνει κάποια γονιμοποίηση. Αυτός πριν σου κάνει το οτιδήποτε σου κανει υπέρηχο και βλέπει αν υπάρχει κάποιο επικρατές και την μήτρα. 

Εμένα τότε είχε δει 11 μέρα που είχα πάει, ένα ωάριο 16αρι και μου λέει μια χαρά εγγυμοσυνη δεν βλέπω , και το ωάριο δεν έχει σπάσει. Οπότε προχωράμε 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ έκανα την νέα μέθοδο. Πρέπει να πας μέχρι 11 μέρα νομίζω. 

Δεν έχει ακτινοβολία. Είναι σαν υπέρηχος με τεστ Παπ μαζί. Κάπως έτσι. Λίγη ενόχληση νιώθεις και φεύγεις μια χαρά 

Δεν ξέρω ποιος σου είπε να παιρνεις προφύλαξη. Νομίζω είναι ανούσιο. Μέχρι 11η μέρα δεν θα σου έχει γίνει η ωορρηξία. Οπότε δεν θα έχει γίνει κάποια γονιμοποίηση. Αυτός πριν σου κάνει το οτιδήποτε σου κανει υπέρηχο και βλέπει αν υπάρχει κάποιο επικρατές και την μήτρα. 

Εμένα τότε είχε δει 11 μέρα που είχα πάει, ένα ωάριο 16αρι και μου λέει μια χαρά εγγυμοσυνη δεν βλέπω , και το ωάριο δεν έχει σπάσει. Οπότε προχωράμε 

 

 

μωρε λογικα δεν υπαρχει καμια περιπτωση για εγκυμοσυνη.. εδω το κυνηγαμε τοσους μηνες και δεν αλλα επειδη εχω ακουσει και κατι τρελα για ωορρηξια ασχετες μερες και συλληψη σε μερες περιοδου, λεω φυλαξε τα ρουχα σου να εχεις τα μισα!! τραγικη ε;; 😅😅😅

ναι και η γυναικολογος μου ειπε 8η-11η ημερα! δεν ηξερα οτι σου κανουν και υπερηχο πιο πριν.. νομιζα ειναι σαν την ακτινογραφια που απλα σε ρωτανε αν υπαρχει πιθανοτητα εγκυμοσυνης!!!! αχ ειμαι τελειως ασχετη!!!! 😆😆😆

εσυ κοριτσι μου που την εκανες;;; επισης, εσυ μετα την εξεταση συνεχισες τις προσπαθειες συλληψης;;; (δεδομενου οτι δεν εχει ακτινοβολια...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

μωρε λογικα δεν υπαρχει καμια περιπτωση για εγκυμοσυνη.. εδω το κυνηγαμε τοσους μηνες και δεν αλλα επειδη εχω ακουσει και κατι τρελα για ωορρηξια ασχετες μερες και συλληψη σε μερες περιοδου, λεω φυλαξε τα ρουχα σου να εχεις τα μισα!! τραγικη ε;; 😅😅😅

ναι και η γυναικολογος μου ειπε 8η-11η ημερα! δεν ηξερα οτι σου κανουν και υπερηχο πιο πριν.. νομιζα ειναι σαν την ακτινογραφια που απλα σε ρωτανε αν υπαρχει πιθανοτητα εγκυμοσυνης!!!! αχ ειμαι τελειως ασχετη!!!! 😆😆😆

εσυ κοριτσι μου που την εκανες;;; επισης, εσυ μετα την εξεταση συνεχισες τις προσπαθειες συλληψης;;; (δεδομενου οτι δεν εχει ακτινοβολια...)

Κοριτσάκι μου δεν τα συζητήσεις αυτά με τη γιατρό?  Ή απλά επειδή ακούς διάφορα έχεις φοβηθεί κ από μόνη σου κάνεις όπως πιστεύεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κοριτσάκι μου δεν τα συζητήσεις αυτά με τη γιατρό?  Ή απλά επειδή ακούς διάφορα έχεις φοβηθεί κ από μόνη σου κάνεις όπως πιστεύεις?

ελεγα να την παρω αυριο τηλ για να τα δρομολογησουμε και να της κανω τις ερωτησεις που θελω...

απλα ρωταω και γνωμες των κοριτσιων (τι τους λενε οι γιατροι τους) γτ κι αυτη τη γυναικολογο δεν την ξερω καλα.. μια φορα εχω παει μονο και θελω να δω τι οδηγιες εχουν δωσει σε κοριτσια που εχουν ηδη κανει την εξεταση... 😃

εσυ κοριτσι μου τι κανεις;;; τι κανει η μπουμπουκα σου; κλωτσαει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

ελεγα να την παρω αυριο τηλ για να τα δρομολογησουμε και να της κανω τις ερωτησεις που θελω...

απλα ρωταω και γνωμες των κοριτσιων (τι τους λενε οι γιατροι τους) γτ κι αυτη τη γυναικολογο δεν την ξερω καλα.. μια φορα εχω παει μονο και θελω να δω τι οδηγιες εχουν δωσει σε κοριτσια που εχουν ηδη κανει την εξεταση... 😃

εσυ κοριτσι μου τι κανεις;;; τι κανει η μπουμπουκα σου; κλωτσαει;

Απλά σε νιώθω κάπως αγχωμένη, λογικό βέβαια αν δεν ξέρεις.... Εμείς είμαστε μια χαρά!! Κάθε μέρα χορεύει όλο κ περισσότερο 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

μωρε λογικα δεν υπαρχει καμια περιπτωση για εγκυμοσυνη.. εδω το κυνηγαμε τοσους μηνες και δεν αλλα επειδη εχω ακουσει και κατι τρελα για ωορρηξια ασχετες μερες και συλληψη σε μερες περιοδου, λεω φυλαξε τα ρουχα σου να εχεις τα μισα!! τραγικη ε;; 😅😅😅

ναι και η γυναικολογος μου ειπε 8η-11η ημερα! δεν ηξερα οτι σου κανουν και υπερηχο πιο πριν.. νομιζα ειναι σαν την ακτινογραφια που απλα σε ρωτανε αν υπαρχει πιθανοτητα εγκυμοσυνης!!!! αχ ειμαι τελειως ασχετη!!!! 😆😆😆

εσυ κοριτσι μου που την εκανες;;; επισης, εσυ μετα την εξεταση συνεχισες τις προσπαθειες συλληψης;;; (δεδομενου οτι δεν εχει ακτινοβολια...)

Ναι πρώτα σου κάνουν υπέρηχο βλέπουν την μήτρα, έπειτα τις ωοθήκες. Σημειώνουν αν υπάρχει κάποιο ωάριο. Έπειτα σου βάζουν τον διαστολεα και κάτι κάνει από κάτω. Και έπειτα σου ρίχνει ένα υγρό μέσα και κοιτάει με τον υπέρηχο το υγρό να διαπερνά από τις σάλπιγγες

Εγώ ένιωσα λίγο πίεση απλά. Και ενοχλήσεις. Αλλά για πολύ λίγο κράτησε. Και έπειτα όλα καλά. 

Ναι μπορείς κατευθείαν προσπάθεια. Μάλιστα μου είπε, αυτός και οι επόμενοι 2 μήνες σου θα είναι οι καλύτεροι. Λέει ότι με αυτό το υγρό γίνεσαι πιο γόνιμη, λόγω ότι πέρασε μέσα από τις σάλπιγγες και τις καθάρισε να το πω έτσι λαϊκά. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Σε τι φάση είσαι κορίτσι μου? 

Εγω ειχα αποβολή το Μάιο στη 17η εβδομάδα. Έκανα αποξεση, έκανα ένα σωρό εξετάσεις μέσα στο καλοκαίρι και εφόσον βγήκαν καλές το Σεπτέμβριο μου έδωσε το οκ για νέες προσπάθειες. Προσπαθήσαμε και Σεπτέμβριο και Οκτώβριο αλλα δυστυχώς αδιαθετησα χθες. 

7 Νοεμβρίου είχα ΠΗΤ αν δεν είχαν γίνει όλα αυτά 😪

Εσυ σε τι φάση εισαι; Πρέπει να μπω να σας διαβάσω κάποια στιγμή από την αρχή 😀🙂🙂🙂🙂🙂🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εμένα μετά τη σαλπιγγογραφια,όταν μου είπε πως είναι ολα καλα, τον ρώτησα γιατρέ τώρα τι κάνω? Και μου είπε σεξ και μονο σεξ 😂😂😂 και φυσικά εκμεταλλεύτηκα και το άνοιγμα των σαλπίγγων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Εγω ειχα αποβολή το Μάιο στη 17η εβδομάδα. Έκανα αποξεση, έκανα ένα σωρό εξετάσεις μέσα στο καλοκαίρι και εφόσον βγήκαν καλές το Σεπτέμβριο μου έδωσε το οκ για νέες προσπάθειες. Προσπαθήσαμε και Σεπτέμβριο και Οκτώβριο αλλα δυστυχώς αδιαθετησα χθες. 

7 Νοεμβρίου είχα ΠΗΤ αν δεν είχαν γίνει όλα αυτά 😪

Εσυ σε τι φάση εισαι; Πρέπει να μπω να σας διαβάσω κάποια στιγμή από την αρχή 😀🙂🙂🙂🙂🙂🙂

Περαστικά κορίτσι μου.... ❤ ελπίζω να σας πάνε όλα καλά την επόμενη φορά κ να κρατήσεις ένα γερό κ υγείες μωράκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Εγω ειχα αποβολή το Μάιο στη 17η εβδομάδα. Έκανα αποξεση, έκανα ένα σωρό εξετάσεις μέσα στο καλοκαίρι και εφόσον βγήκαν καλές το Σεπτέμβριο μου έδωσε το οκ για νέες προσπάθειες. Προσπαθήσαμε και Σεπτέμβριο και Οκτώβριο αλλα δυστυχώς αδιαθετησα χθες. 

7 Νοεμβρίου είχα ΠΗΤ αν δεν είχαν γίνει όλα αυτά 😪

Εσυ σε τι φάση εισαι; Πρέπει να μπω να σας διαβάσω κάποια στιγμή από την αρχή 😀🙂🙂🙂🙂🙂🙂

Μια φορά έγκυος για πάντα έγκυος, μην στεναχωριέσαι και θα ξανα έρθει το θαυματακι σου!!! Εγω προσπαθώ 13 μηνες χωρίς καμία σύλληψη.. και είμαι στο ψάξιμο με τους γιατρούς!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Απλά σε νιώθω κάπως αγχωμένη, λογικό βέβαια αν δεν ξέρεις.... Εμείς είμαστε μια χαρά!! Κάθε μέρα χορεύει όλο κ περισσότερο 😊

δικιο εχεις κοριτσι μου! παντα με καταλαβαινεις!!! 💞💕

απλα ειναι αχαρτογραφητα νερα η εξεταση και γι αυτο ρωταω 2-3 πραγματα παραπανω και προσεχω οσο μπορω.. ισως ειμαι υπερβολικη βεβαια αλλα οταν φοβαμαι ετσι κανω.. 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μου εμένα μετά τη σαλπιγγογραφια,όταν μου είπε πως είναι ολα καλα, τον ρώτησα γιατρέ τώρα τι κάνω? Και μου είπε σεξ και μονο σεξ 😂😂😂 και φυσικά εκμεταλλεύτηκα και το άνοιγμα των σαλπίγγων 

Ναι και εμένα έτσι μου είπε. Αλλά με την νέα μέθοδο έκανα και εγώ. Δεν ξέρω με την παλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Εγω ειχα αποβολή το Μάιο στη 17η εβδομάδα. Έκανα αποξεση, έκανα ένα σωρό εξετάσεις μέσα στο καλοκαίρι και εφόσον βγήκαν καλές το Σεπτέμβριο μου έδωσε το οκ για νέες προσπάθειες. Προσπαθήσαμε και Σεπτέμβριο και Οκτώβριο αλλα δυστυχώς αδιαθετησα χθες. 

7 Νοεμβρίου είχα ΠΗΤ αν δεν είχαν γίνει όλα αυτά 😪

Εσυ σε τι φάση εισαι; Πρέπει να μπω να σας διαβάσω κάποια στιγμή από την αρχή 😀🙂🙂🙂🙂🙂🙂

Λυπάμαι παρά πολύ κορίτσι μου!! Εύχομαι σύντομα να εχεις στην κοιλιτσα σου ένα  υγιέστατο μωράκι!! Να είσαι θετική ☺️☺️ Και θα έρθει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

δικιο εχεις κοριτσι μου! παντα με καταλαβαινεις!!! 💞💕

απλα ειναι αχαρτογραφητα νερα η εξεταση και γι αυτο ρωταω 2-3 πραγματα παραπανω και προσεχω οσο μπορω.. ισως ειμαι υπερβολικη βεβαια αλλα οταν φοβαμαι ετσι κανω.. 🙄

Με τη γυναικολόγο σου νιωθεις άνετα; Νιωθεις ότι είναι αυτή που την εμπιστεύεσαι;; Συγγνώμη που ρωτάω αλλά μου φαίνεται ότι δεν είσαι και τόσο σίγουρη για την γιατρο σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

δικιο εχεις κοριτσι μου! παντα με καταλαβαινεις!!! 💞💕

απλα ειναι αχαρτογραφητα νερα η εξεταση και γι αυτο ρωταω 2-3 πραγματα παραπανω και προσεχω οσο μπορω.. ισως ειμαι υπερβολικη βεβαια αλλα οταν φοβαμαι ετσι κανω.. 🙄

Καλά κάνεις... γι'αυτό μπαίνουμε εδώ στην παρέα. Απλά ρωτάω γιατί όταν έκλεισες το ραντεβού νομίζω έπρεπε να στα πουν αναλυτικά, να ξέρεις κ εσύ τι κάνεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Εγω ειχα αποβολή το Μάιο στη 17η εβδομάδα. Έκανα αποξεση, έκανα ένα σωρό εξετάσεις μέσα στο καλοκαίρι και εφόσον βγήκαν καλές το Σεπτέμβριο μου έδωσε το οκ για νέες προσπάθειες. Προσπαθήσαμε και Σεπτέμβριο και Οκτώβριο αλλα δυστυχώς αδιαθετησα χθες. 

7 Νοεμβρίου είχα ΠΗΤ αν δεν είχαν γίνει όλα αυτά 😪

Εσυ σε τι φάση εισαι; Πρέπει να μπω να σας διαβάσω κάποια στιγμή από την αρχή 😀🙂🙂🙂🙂🙂🙂

κοριτσι μου λυπαμαι για την ατυχια σας.. 😥😥

κι εμεις προσπαθουμε 9 μηνες και τπτ ακομη.. εχε πιστη και θα ερθει το θαυματακι σας!!! Να εισαι θετικη και αισιοδοξη!! οσο καλυτερη ψυχολογια, τοσο πιο εφικτοι οι στοχοι μας!!!! 💪

Σου στελνω μια αγκαλια και μια ευχη γρηγορα να μας πεις τα ευχαριστα και το 2022 να σου φερει ενα γερο μωρακι στην αγκαλια σου!!!!!!!!! 🤗🤗🙏❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Με τη γυναικολόγο σου νιωθεις άνετα; Νιωθεις ότι είναι αυτή που την εμπιστεύεσαι;; Συγγνώμη που ρωτάω αλλά μου φαίνεται ότι δεν είσαι και τόσο σίγουρη για την γιατρο σου 

κοιτα με μια φορα δεν εγινε κατι το ουαω! μου ειπε θα κανουμε αυτες τις εξετασεις και αυτο...

δεν ενιωσα το "δεσιμο".. μαλλον ειμαι πολυ περιεργη και δεν ταιριαζω με κανεναν.... 🤪

μαλλον θελω ενα γυναικολογο να μου πει θα κανεις "αυτο" και θα μεινεις εγκυος ΧΘΕΣ!!! 😅😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλά κάνεις... γι'αυτό μπαίνουμε εδώ στην παρέα. Απλά ρωτάω γιατί όταν έκλεισες το ραντεβού νομίζω έπρεπε να στα πουν αναλυτικά, να ξέρεις κ εσύ τι κάνεις 

Η γυναικολογος με ειδε 27/9 και ημουν στις γονιμες..(13η ημερα του κυκλου).. μιλησαμε για το αποτελεσμα του παπ και απλα μου ειχε πει οταν πηγα να την παρω 8η ημερα του επομενου κυκλου.... οποτε δεν εχω επαφη.. δε βλεπω να κρατιεμαι και θα την παρω σμρ για να τη ρωτησω οσα θελω 😆😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

κοιτα με μια φορα δεν εγινε κατι το ουαω! μου ειπε θα κανουμε αυτες τις εξετασεις και αυτο...

δεν ενιωσα το "δεσιμο".. μαλλον ειμαι πολυ περιεργη και δεν ταιριαζω με κανεναν.... 🤪

μαλλον θελω ενα γυναικολογο να μου πει θα κανεις "αυτο" και θα μεινεις εγκυος ΧΘΕΣ!!! 😅😅😅

Χαχαχαχα να σου πω σε καταλαβαίνω αλλά θεωρώ ότι αν ενας ανθρωπος σε γεμίζει και σου εμπνέει εμπιστοσύνη αυτό θα γίνει από το πρώτο ραντεβού! Οπως είπα και στην φρουφρο έρχομαι καθημερινά επαφή με γιατρους λόγο επαγγέλματος, βλέπω 800 γιατρούς το μήνα… αν σου πω ότι έχω βάλει στο μάτι 1 άντε και 2 σε κάθε ειδικότητα να πήγαινα σαν ασθενής; Θέλω να πω ότι δεν είσαι δύσκολος άνθρωπος απλά εχεις κάποια στανταρτς που δεν τα ειδες πιστεύω στην γιατρο σου!! Εγώ του έχω με κλειστά μάτια εμπιστοσύνη, θα άλλαζα μόνο για το οικονομικό, αλλά επειδή βλέπω διάφορους γυναικολόγους λογο δουλειας δεν βρήκα κάποιον σαν Ραφαελα που θα μπορούσε να τον αντικαταστήσει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

ασε ειναι περιζητητοι!!!! εγω πηρα γυρω στις 10 Σεπτεμβρη και βρηκα στις 24 Νοεμβριου πρωτο διαθεσιμο ραντεβου!! τραγικοοο 😅

βεβαια μ αρεσει γτ δεν ειναι ο ενδοκρινολογος που σε ξεπεταει.. μελεταει ολο το ιστορικο!! και σε εξεταζει!! 😃

καλησπέρα βρε κορίτσια για πείτε ΄όνομα να κλείσουμε και εμείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η evaki33 είπε:

καλησπέρα βρε κορίτσια για πείτε ΄όνομα να κλείσουμε και εμείς!

Γεια σου κοριτσι μου!!

ο ενδοκρινολογος που παω λέγεται Χατζησμάλης Παντελης και έχει ιατρειο στο κεντρο.. Μιχαλακοπουλου νομιζω... πολυ καλος!! μου τον συστησε φιλη που ειχε κακοηθεια στο θυροειδη και το καταλαβε να φανταστεις την ψηλαφηση... μιση ωρα με ειχε και ρωτουσε το ιστορικο μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...