Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Screenshot_20211110-162059.thumb.png.2d454439080a93e5d5f5969f15dd03b2.png@Διόνη βάζω φωτό απ' το φωτιστικό να το δεις έχει και το σάιτ που το βρήκα, είναι απ' την εταιρία ango έχει για μένα τα πιο ωραία απ' αυτά που έχω δεί!

Πολύ ωραία ιδέα για το γκρι στην συρταριερα, ευχαριστώ!!! Το χω με το βάψιμο η αλήθεια είναι και τα καλλιτεχνικά. Είναι ευκαιρία να φτιάξουμε όσο μπορούμε τα σπιτάκια μας γιατί μας βλέπω να περνάμε αρκετό χρόνο στην αρχή τουλάχιστον! Εγώ είμαι πολύ του έξω αλλά τουλάχιστον αν έχω ωραίους χουχουλιαρικους χώρους θα ξεχνιέμαι!

@Ονομα χρήστη 23η βδομάδα θα είσαι οπότε μια χαρά είναι για β επιπέδου! Κάθε γιατρός βάζει σε λίγο διαφορετικούς χρόνους τις εξετάσεις το έχω παρατηρήσει και απ' εδώ στο φόρουμ και από φίλες μου!

@Theodora12 πανέμορφη η φωλιά σου! Εμένα θα μου την κάνει δώρο η κουμπαρα μου, λέει ότι είναι απίστευτα βολική!

@Xrisa95 ελπίζω αυτήν την φορά να μην ταλαιπωρηθείς καθόλου!

@Princess28 όλοι οι άνδρες τελικά ίδιοι😄. Εμένα έπαθε σοκ όταν είδε πρώτη φορά την κοιλιά να κουνιέται ολόκληρη! Από τότε με ρωτάει τώρα κουνιέται;;; για να προλάβει να βάλει τα χέρια του η σηκώνει την μπλούζα και περιμένει να δει🥰

Ax έχω δει και εγώ το ίδιο φωτιστικό και μου άρεσε, στο χρώμα της μέντας :)  Αλλά προς το παρόν παλεύουμε να κατασταλάξουμε τι χρώμα θα βάψουμε το δωμάτιο ώστε να βρούμε μετά την διακόσμηση που ταιριάζει(φωτιστικά, πάντες, χαλί και τα σχετικά)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 ώρες, ο/η Theodora12 είπε:

Καλησπέρα!!! Tην φωλιά την πήρα από το site moro mou.gr, νομίζω είναι από τις πιο οικονομικές που κυκλοφορούν (50 ευρω) και φαίνεται αρκετά καλή σε ποιότητα, τώρα δεν έχω δει και τις πιο ακριβές ώστε να καταλάβω διαφορά. 

Ρουχαλάκια είχα κρατηθεί μέχρι τώρα μιας και δεν ξέραμε σίγουρα το φύλο 😅 Αλλά λέω πλέον να αρχίσω αγορές... έχω βρει πολύ ωραία στο Αγγλικό site next direct (τύπου H&M)

φωλια-μωρου-114.jpg

Πολύ ωραία φαίνεται η φωλίτσα!! Ευχαριστώ θα το κοιτάξω❤️❤️🥰

Το next εννοείς; Είχα ψωνίσει πέρσι στον μικρούλη! Απλά πρόσεχε γιατί τώρα που βγήκε η Αγγλία από την ΕΕ παίζει να περνάνε τελωνείο..εκτός αν έρχονται από αλλού..το έχεις ψάξει; Πες μου κι εμένα αν βρεις, γιατί έχει ωραία πράγματα και πολύ καλή ποιότητα!!🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Μπορεί κάποιο από τα έμβρυα να τρώει το φαγητό του άλλου και να μην μεγαλώνει κάποιο σωστά! Αλλά όλα καλά! 

Ααα τέλεια! Εμείς είπαμε να περιμένουμε και την β επιπέδου επειδή θα την κάνουμε νωρίς, αρχές Δεκεμβρίου! Τώρα είμαι στην 16η! 

Αα κατάλαβα! Όλα καλά θα είναι, αφού τα είδατε να μεγαλώνουν όπως πρέπει❤️

Μωρέ εγώ είμαι στην 20η εβδ και έχω τη β’ επιπέδου την άλλη εβδομάδα, 17 Νοεμβρίου, αλλά δεν κρατήθηκα🙈😄 Δε θέλω να κάνω πολλά ψώνια όμως γιατί μια φίλη μου γέννησε τέλη Ιουνίου κοριτσάκι κ έχει τα πάντα από ρούχα οπότε θα μου τα δώσει όλα!! Είπα να πάρω μόνο 2-3 ρουχαλάκια που μου αρέσουν🙈🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Πολύ ωραία φαίνεται η φωλίτσα!! Ευχαριστώ θα το κοιτάξω❤️❤️🥰

Το next εννοείς; Είχα ψωνίσει πέρσι στον μικρούλη! Απλά πρόσεχε γιατί τώρα που βγήκε η Αγγλία από την ΕΕ παίζει να περνάνε τελωνείο..εκτός αν έρχονται από αλλού..το έχεις ψάξει; Πες μου κι εμένα αν βρεις, γιατί έχει ωραία πράγματα και πολύ καλή ποιότητα!!🌸

Λέει κάτω κάτω στους όρους τους ότι δεν περνάνε και δεν πληρώνεις εσύ σε καμία περίπτωση κάποιο δασμό. Τώρα τι να πώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Theodora12 είπε:

Λέει κάτω κάτω στους όρους τους ότι δεν περνάνε και δεν πληρώνεις εσύ σε καμία περίπτωση κάποιο δασμό. Τώρα τι να πώ....

Αα τέλεια..μακάρι..θα κοιτάξω κι εγώ αν είναι έτσι, γιατί έχει πρακτικά κ ποιοτικά ρουχαλάκια!! Είναι πολύ ωραία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Princess28 είπε:

Αα τέλεια..μακάρι..θα κοιτάξω κι εγώ αν είναι έτσι, γιατί έχει πρακτικά κ ποιοτικά ρουχαλάκια!! Είναι πολύ ωραία!

. Οι όροι μας πώλησης στους πελάτες μας στην Ελλάδα είναι για παράδοση με πληρωμένους δασμούς. Με άλλα λόγια, το ποσό που πληρώνετε περιλαμβάνει πλήρως την παράδοση στην καθορισμένη διεύθυνση παράδοσης και όλους τους δασμούς, τους φόρους και τα τέλη εκτελωνισμού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Princess28 είπε:

Αα τέλεια..μακάρι..θα κοιτάξω κι εγώ αν είναι έτσι, γιατί έχει πρακτικά κ ποιοτικά ρουχαλάκια!! Είναι πολύ ωραία!

Η εφαρμογή τον ρούχων τους είναι κανονική; Tαιριάζει δηλαδή με τα μεγέθη που γράφουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Theodora12 είπε:

Η εφαρμογή τον ρούχων τους είναι κανονική; Tαιριάζει δηλαδή με τα μεγέθη που γράφουν;

Ναι ναι! Ταιριάζει μια χαρά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!!! Δεν είχα μπει καθόλου πολύ καιρό γτ είμαι φουλ στις κρίσεις πανικού. Θα κάτσω να διαβάσω τα νέα όλων τώρα 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Αναστασία31 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! Δεν είχα μπει καθόλου πολύ καιρό γτ είμαι φουλ στις κρίσεις πανικού. Θα κάτσω να διαβάσω τα νέα όλων τώρα 😉

Καλησπέρα!

Λόγω της εγκυμοσύνης οι κρίσεις ή είχες από πριν;

Πώς είσαι τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Αναστασία31 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! Δεν είχα μπει καθόλου πολύ καιρό γτ είμαι φουλ στις κρίσεις πανικού. Θα κάτσω να διαβάσω τα νέα όλων τώρα 😉

Αναστασία εύχομαι να είσαι σύντομα καλύτερα.

Συμβουλεύσου το γιατρό σου όσο γίνεται να τις περνάς αναίμακτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Princess28 καλημέρα! 

Σήμερα είναι να κάνεις το εμβόλιο από ότι θυμάμαι; 

Πες μας τα νέα σου όταν το κάνεις!

Νομίζω πως έχω πάρει και εγώ την απόφαση να κλείσω ραντεβού.

Δουλεύεω κάθε μέρα στο γραφείο και επίσης κάνω και λίγες ώρες κάθε εβδομάδα μάθημα στην επας του ΟΑΕΔ άρα έρχομαι σε επαφή με αρκετό κόσμο.αν και είμαι πάντα βέβαια με μάσκα.

Κορίτσια όσες το κάνατε κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης σας, είχατε κάποια παρενέργεια; 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Riaa είπε:

@Princess28 καλημέρα! 

Σήμερα είναι να κάνεις το εμβόλιο από ότι θυμάμαι; 

Πες μας τα νέα σου όταν το κάνεις!

Νομίζω πως έχω πάρει και εγώ την απόφαση να κλείσω ραντεβού.

Δουλεύεω κάθε μέρα στο γραφείο και επίσης κάνω και λίγες ώρες κάθε εβδομάδα μάθημα στην επας του ΟΑΕΔ άρα έρχομαι σε επαφή με αρκετό κόσμο.αν και είμαι πάντα βέβαια με μάσκα.

Κορίτσια όσες το κάνατε κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης σας, είχατε κάποια παρενέργεια; 

 

 

Καλημερα Ρία! Μην αγχώνεσαι καθόλου για το εμβόλιο, εγώ έχω ολοκληρώσει και τις 2 δόσεις εδώ και 2 μήνες περίπου. ( 1η δόση 14η εβδομάδα και 2η 17η).

Δεν είχα καμία παρενέργεια περα από ένα ελαφρύ πόνο στο χέρι που μου κάνανε το εμβόλιο. Τίποτα άλλο ούτε δεκατα ούτε ρίγος.

Ο γιατρός μου έγραψε να κάνω τώρα και της γρίπης το χω προγραμματίσει για την επόμενη εβδομάδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Nantinaki είπε:

Καλημερα Ρία! Μην αγχώνεσαι καθόλου για το εμβόλιο, εγώ έχω ολοκληρώσει και τις 2 δόσεις εδώ και 2 μήνες περίπου. ( 1η δόση 14η εβδομάδα και 2η 17η).

Δεν είχα καμία παρενέργεια περα από ένα ελαφρύ πόνο στο χέρι που μου κάνανε το εμβόλιο. Τίποτα άλλο ούτε δεκατα ούτε ρίγος.

Ο γιατρός μου έγραψε να κάνω τώρα και της γρίπης το χω προγραμματίσει για την επόμενη εβδομάδα

Καλημέρα!! 

Έκλεισα και εγώ για το άλλο Σάββατο και είπα θα το σκεφτώ ως τότε, αλλά τελικά νομίζω θα το κάνω!

Θα εμπιστευτω την επιστήμη.

Η αλήθεια είναι ότι ο γυναικολόγος μου,μου εξήγησε τόσο αναλυτικά το μηχανισμό δράσης και με διαβεβαίωσε πως καμία παρενέργεια δε θα έχει στο μωρό, ίσα ίσα θα αποκτήσει και αντισώματα.

Με ενθαρρύνει πολύ που μου λες πως δεν είχες απολύτως τίποτα!☺️ Σε ευχαριστώ!

Πιστεύω ολα θα πάνε καλά!😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Riaa είπε:

@Princess28 καλημέρα! 

Σήμερα είναι να κάνεις το εμβόλιο από ότι θυμάμαι; 

Πες μας τα νέα σου όταν το κάνεις!

Νομίζω πως έχω πάρει και εγώ την απόφαση να κλείσω ραντεβού.

Δουλεύεω κάθε μέρα στο γραφείο και επίσης κάνω και λίγες ώρες κάθε εβδομάδα μάθημα στην επας του ΟΑΕΔ άρα έρχομαι σε επαφή με αρκετό κόσμο.αν και είμαι πάντα βέβαια με μάσκα.

Κορίτσια όσες το κάνατε κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης σας, είχατε κάποια παρενέργεια; 

 

 

Καλημέρα Ριάκι!!

Ναι σήμερα είχα ραντεβού, αλλά μας πήραν τηλ και πήγαμε χθες. Είπα οκ γιατί λέω καλύτερα να μην έχω χρόνο να το σκεφτώ πολύ, οπότε πήγα αποφασισμένη, αλλά μόλις έκατσα στην καρέκλα άρχισα να φοβάμαι λίγο κ να ζαλίζομαι😅

Το έκανα πάντως!

Κι εγώ προς το παρόν δεν έχω κάποια παρενέργεια, το χέρι μου πονάει μόνο, η βλακεία είναι ότι είμαι αριστερόχειρας και μου το έκαναν στο αριστερό, οπότε θυμήσου να ζητήσεις να στο κάνουν στο αντίθετο χέρι από αυτό που γράφεις..

Ρώτησα και χθες τους γιατρούς στο νοσοκομείο αν έχει ακουστεί κάποια παρενέργεια σε έγκυο και μου είπαν όχι..οπότε εμπιστεύομαι κι εγώ την επιστήμη!

Για το μωράκι φοβάμαι μωρέ κι εγώ, καταλαβαίνεις..ελπίζω ότι θα είναι όλα οκ και ότι το έκανα για καλό!! Γιατί η αλήθεια είναι ότι φοβόμουν και να κολλήσω, οπότε δεν ήθελα να το ρισκάρω! Συν ότι θα έπρεπε να κάνουμε συνέχεια τεστ για να βγούμε από δω και πέρα..

Έκλεισες κι εσύ για το επόμενο Σάββατο απότι είδα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα Ριάκι!!

Ναι σήμερα είχα ραντεβού, αλλά μας πήραν τηλ και πήγαμε χθες. Είπα οκ γιατί λέω καλύτερα να μην έχω χρόνο να το σκεφτώ πολύ, οπότε πήγα αποφασισμένη, αλλά μόλις έκατσα στην καρέκλα άρχισα να φοβάμαι λίγο κ να ζαλίζομαι😅

Το έκανα πάντως!

Κι εγώ προς το παρόν δεν έχω κάποια παρενέργεια, το χέρι μου πονάει μόνο, η βλακεία είναι ότι είμαι αριστερόχειρας και μου το έκαναν στο αριστερό, οπότε θυμήσου να ζητήσεις να στο κάνουν στο αντίθετο χέρι από αυτό που γράφεις..

Ρώτησα και χθες τους γιατρούς στο νοσοκομείο αν έχει ακουστεί κάποια παρενέργεια σε έγκυο και μου είπαν όχι..οπότε εμπιστεύομαι κι εγώ την επιστήμη!

Για το μωράκι φοβάμαι μωρέ κι εγώ, καταλαβαίνεις..ελπίζω ότι θα είναι όλα οκ και ότι το έκανα για καλό!! Γιατί η αλήθεια είναι ότι φοβόμουν και να κολλήσω, οπότε δεν ήθελα να το ρισκάρω! Συν ότι θα έπρεπε να κάνουμε συνέχεια τεστ για να βγούμε από δω και πέρα..

Έκλεισες κι εσύ για το επόμενο Σάββατο απότι είδα;

Έκλεισα ναι! Προς το παρόν και εγώ αποφασισμένη είμαι! Πιστεύω θα πάω, να ξεμπερδευω.

Καλή ανοσία!! ✌️

Και ο γυναικολόγος μου και ο άλλος γυναικολόγος στον οποίο έκανα αυχενική και θα κάνω και β επιπέδου, ήταν κάθετοι πως πρέπει να εμβολιαστω και δεν υπάρχει κανένας απολύτως κίνδυνος για το μωράκι. 

Πιστεύω είναι για καλό η απόφαση μας☺️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Riaa είπε:

Έκλεισα ναι! Προς το παρόν και εγώ αποφασισμένη είμαι! Πιστεύω θα πάω, να ξεμπερδευω.

Καλή ανοσία!! ✌️

Και ο γυναικολόγος μου και ο άλλος γυναικολόγος στον οποίο έκανα αυχενική και θα κάνω και β επιπέδου, ήταν κάθετοι πως πρέπει να εμβολιαστω και δεν υπάρχει κανένας απολύτως κίνδυνος για το μωράκι. 

Πιστεύω είναι για καλό η απόφαση μας☺️

 

Ευχαριστώ πολύ!!❤️

Με το καλό να το κάνεις κι εσύ!!❤️

Όλα καλά θα είναι! 🙏🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Theodora12 είπε:

Καλησπέρα!!! Tην φωλιά την πήρα από το site moro mou.gr, νομίζω είναι από τις πιο οικονομικές που κυκλοφορούν (50 ευρω) και φαίνεται αρκετά καλή σε ποιότητα, τώρα δεν έχω δει και τις πιο ακριβές ώστε να καταλάβω διαφορά. 

Ρουχαλάκια είχα κρατηθεί μέχρι τώρα μιας και δεν ξέραμε σίγουρα το φύλο 😅 Αλλά λέω πλέον να αρχίσω αγορές... έχω βρει πολύ ωραία στο Αγγλικό site next direct (τύπου H&M)

φωλια-μωρου-114.jpg

Παρα πολυ όμορφη η φωλιτσα!!!!με το καλό να γεμίσει!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!❤️

Με το καλό να το κάνεις κι εσύ!!❤️

Όλα καλά θα είναι! 🙏🤞

Καλησπέρα κορίτσια! Καλά κάνατε με το εμβόλιο γιατί τα πράγματα δυσκολεύουν πολύ με τον covid, πιστεύω τελικά είναι για καλό... :) Και  εγώ είχα  πιεστεί πολύ τότε για να το κάνω... Είχα κάνει την 1η δόση πάνω στην σύλληψη και την 2η την 6η εβδομάδα, αλλά δόξα το θεό δεν είχα τίποτα από παρενέργειες και μέχρι τώρα  όλα καλά και με το μωρό. Τώρα που βλέπω πως είναι και η κατάσταση γενικά λέω ότι καλά έκανα και το έκανα να ξεμπερδεύω, εμάς μετά  που το έκανα έγινε και υποχρεωτικό στην δουλειά μου όποτε έτσι κι αλλιώς δεν θα είχα και άλλη επιλογή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Princess28καλη ανοσία κορίτσι μου!!!!και εγώ στη σκέψη είμαι ακόμη!!!Η αλήθεια είναι ότι δεν ερχόμαστε με πολυ κόσμο σε επαφή σταμάτησα και τον μικρο από το σχολείο γτ κουράστηκα παρα πολυ βρε κορίτσια ουτε δυο βδομάδες δεν έχει πάει από οταν άνοιξαν 3 μέρες τον πήγαινα 10 το είχα άρρωστο....οπότε πάμε κούνιες καμια βολτούλα σε εξωτερικό χώρο και τέτοια...τώρα έχω αρχίσει και του παίρνω διαφορα πραγματάκια για δραστηριότητες στο σπιτι...κοριτσια εσείς που έχετε ήδη ένα παιδάκι έχετε αρχίσει να τα προετοιμαζεται για το ερχομό  του καινούριο μελους;;;εγω του λέω συχνά για το μωράκι πήραμε και ένα ωραίο παραμυθάκι εξηγεί για το μωράκι π έχει η μαμά στην κοιλίτσα...το έχω πολυ άγχος πως θα το πάρει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου, δεν εχω μεινει εγκυος, ειμαι στις προσπαθειες, αλλα επεσε το ματι μου στη συζητηση σας γιατι κι εγω εκανα σημερα το πρωι το εμβολιο μετα απο πολλη σκεψη γιατι φοβομουν για τη μελλοντικη εγκυμοσυνη, προς το παρον εχω μονο πονο στο χερι. Εχω ομως μια πολυ κοντινη μου φιλη που εκανε εμβολιο και τις 2 δοσεις στον 8ο μηνα τον Αυγουστο και δεν ειχε καμια παρενεργεια ουτε στις  εμβολιο οταν το εκανε αλλα ουτε κανενα θεμα οτο μωρακι της. Ειπα να μοιραστω αυτην την εμπειρια βεβαια η καθεμια ξερει καλυτερα τι θελει να κανει. Καλη συνεχεια στην εγκυμοσυνη σας και ευχομαι οτι καλυτερο 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου, δεν εχω μεινει εγκυος, ειμαι στις προσπαθειες, αλλα επεσε το ματι μου στη συζητηση σας γιατι κι εγω εκανα σημερα το πρωι το εμβολιο μετα απο πολλη σκεψη γιατι φοβομουν για τη μελλοντικη εγκυμοσυνη, προς το παρον εχω μονο πονο στο χερι. Εχω ομως μια πολυ κοντινη μου φιλη που εκανε εμβολιο και τις 2 δοσεις στον 8ο μηνα τον Αυγουστο και δεν ειχε καμια παρενεργεια ουτε στις  εμβολιο οταν το εκανε αλλα ουτε κανενα θεμα οτο μωρακι της. Ειπα να μοιραστω αυτην την εμπειρια βεβαια η καθεμια ξερει καλυτερα τι θελει να κανει. Καλη συνεχεια στην εγκυμοσυνη σας και ευχομαι οτι καλυτερο 💗

Σε ευχαριστούμε για τις πληροφορίες! 

Σύντομα εύχομαι με ένα γλυκό μωράκι στη κοιλίτσα, σε σένα και σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν❤️🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/11/2021 at 12:16 ΠΜ, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου με το καλό το μωράκι σου...εγώ πήρα αναρρωτικη 1 Οκτωβρίου κατέθεσα τα χαρτιά μου στο ΙΚΑ δουλεύω σε σούπερ μάρκετ...ο μισθός μ ήταν στα 650 το ΙΚΑ μου έχει εγκρίνει για τις πρώτες 15ημερες 114€ οι υπόλοιπες ημέρες πρέπει να περάσουν τα χαρτιά μ επιτροπή υπέρηχο δεν μου ζήτησαν και πληρώθηκα από τη δουλειά μ τέλος Οκτωβρίου 330 € δηλαδή τα μισά...Τωρα έχω κάνει καινούργια αιτηση για αυτό το μήνα...για τα χαρτιά μ αν πέρασαν επιτροπή δεν με έχουν ενημερώσει εγω βέβαια θα παρω ένα τηλ αύριο να ρωτήσω...φλπιζω να σε βοήθησα 

Σ'ευχαριστώ πολύ με το καλό και το δικό σου μωράκι!
Μάλλον κάπως έτσι θα γίνει και με'μένα! Μου είπαν εγώ να πάρω τηλέφωνο σιγά μην πάρουν αυτοί. Σ'ευχαριστώ και πάλι!
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/11/2021 at 7:45 ΠΜ, ο/η Διόνη είπε:

Δεν πειράζει κορίτσι μου,μην το σκέφτεσαι καθόλου!!!!

Ναι...κάθε φορά σε κάθε αναρρωτική θα πρέπει να δίνεις το χαρτί στον εργοδότη και ύστερα να σου δίνει και αυτος ενα Που θα το πηγαίνεις ΙΚΑ....(αν το κάνεις διαδικτυακα αποφεύγεις τα χαρτιά γιατί απλά θα του πήγαινε στο email ένα αίτημα επιβεβαίωσης ότι λείπεις σε άδεια αυτός θα το αποδέχεται κι ολα οκ!) Κατά τα άλλα ναι αν είναι η πρώτη σου αναρρωτική θα τα πάρεις από τον εργοδότη αυτή τη φορά τα μισά ,ύστερα θα σε πληρώνει εξ ολοκλήρου το ΙΚΑ.

ΝΑ είσαι καλά κορίτσι μου ευχαριστώ για την απάντηση! Πρώτη φορά παίρνω αναρρωτική όσα χρόνια εργάζομαι. Τώρα τουλάχιστον έχω έναν μπούσουλα να ξέρω π΄πανω κάτω πως θα γίνει η διδικασία! 
Σ'ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

@Princess28καλη ανοσία κορίτσι μου!!!!και εγώ στη σκέψη είμαι ακόμη!!!Η αλήθεια είναι ότι δεν ερχόμαστε με πολυ κόσμο σε επαφή σταμάτησα και τον μικρο από το σχολείο γτ κουράστηκα παρα πολυ βρε κορίτσια ουτε δυο βδομάδες δεν έχει πάει από οταν άνοιξαν 3 μέρες τον πήγαινα 10 το είχα άρρωστο....οπότε πάμε κούνιες καμια βολτούλα σε εξωτερικό χώρο και τέτοια...τώρα έχω αρχίσει και του παίρνω διαφορα πραγματάκια για δραστηριότητες στο σπιτι...κοριτσια εσείς που έχετε ήδη ένα παιδάκι έχετε αρχίσει να τα προετοιμαζεται για το ερχομό  του καινούριο μελους;;;εγω του λέω συχνά για το μωράκι πήραμε και ένα ωραίο παραμυθάκι εξηγεί για το μωράκι π έχει η μαμά στην κοιλίτσα...το έχω πολυ άγχος πως θα το πάρει...

Καλημέρα κοπέλα μου εμένα ναι γνωρίζει για το μωράκι είναι 2 ετών η κόρη μου αλλά καταλαβαίνει τ πάντα ξέρει πως είναι ένα μωρό βλέπει κ τους υπερήχους βλέπει κ φωτό απο όταν ήταν μωράκι κ καταλαβαίνει 

μεγαλώνει κ η κοιλιά νιώθει κ βλέπει τις κλωτσιές 

παιζει κ καλά ότι τον ντύνει, τον ταΐζει τον πλένει βάζει κρέμα στην κοιλιτσα κτλ κτλ 

γενικα απο 1,5 έχει μωράκι δικό της που το περιποιείται όποτε κατευθείαν κατάλαβε πως είναι 

μιλαμε βέβαια ότι θα μοιράζεται το στήθος της μαμάς με τον μπέμπη, πως θα τον πλένουμε , θα παίζουνε κ τέτοια 

 

σίγουρα στην πράξη θα υπάρξει ζήλια πιστεύω κ άγχος στην αρχή μέχρι να προσαρμοστούν εγώ απλά ελπίζω κ θεωρώ ότι με τον κοινό θηλασμο θα έρθουν κοντά ❤️
Όμως βοηθάει που ξέρει τι την περιμένει κ δν θα βρεθώ ξαφνικά μια μέρα μ ένα μωρό στο σπίτι ( με ρωτάει συνέχεια ποτε θα βγει κ της λέω μετά τ Χριστούγεννα 😂😂 που να ξέρε ότι έχουμε αρκετό δρόμο ακόμα 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...