Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Στενοχωρηθηκα @Eva29 μου για το μωράκι που έφυγε.. Από ότι κατάλαβα ο γιατρός σου θα σε βλέπει κάθε εβδομάδα οπότε προσπάθησε μαζί με την ξεκούραση φυσικά να κάνεις όμορφες σκέψεις για το μωράκι που έχεις στην κοιλίτσα σου.. Είναι δυνατό κ έχει κ εσένα που το υποστηρίζεις με την αγάπη σου.. Όλα να πάνε καλά σου εύχομαι από δω κ πέρα κ κάθε εβδομάδα που θα περνάει κ θα είναι καλά τα πράγματα θα παίρνεις όλο κ περισσότερο θάρρος. Αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Μην αφήνεις το άγχος να σε καταβάλλει όσο δύσκολο κ αν είναι, καμία φορά κανει κ αυτό κακό.. Όσο για την πίεση, μου φαίνεται απίθανο να μην έχεις με όλα αυτά που φυσιολογικά σκέφτεσαι. Προχθές που πήγα κ εγώ στο γιατρό, στη μέτρηση μου βρήκε πίεση, κ την επόμενη μέρα παραλιγο να λιποθύμησω μέσα στο αυτοκίνητο γιατί μάλλον μου έπεσε η πίεση απότομα.. Κόβοντας την κορτιζόνη θα πέσει κ η πίεση, μην ανησυχείς.. Σου στέλνω μια αγκαλιά κ πως όλα θα πάνε καλά, αυτό να σκέφτεσαι μόνο.. ❤️❤️

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ γλυκιά μου για τα όμορφα σου λόγια ♥️ μου δίνεις δύναμη... ναι κάθε εβδομάδα θα με βλέπει μου είπε... Αγόρασα πιεσόμετρο και σήμερα είναι καλύτερα η πίεση... Μπορεί να έτυχε εχτές... Θα το παρακολουθώ... Με τόσα φάρμακα που παίρνουμε και τόσα που περνάμε καλά λες πως να μην έχουμε θέματα με την πίεση..  εγκυμοσύνη είναι αυτή 

Σε φιλώ σε ευχαριστώ πολύ και πάλι ♥️♥️♥️

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Εγώ στην 9η που είχα πάει έκανα κοιλιακο αλλά επειδή το δεύτερο δεν το έπιανε καλά με τον υπέρηχο έκανα κ διακολπικο. Στην αυχενική κ μετά κάνω κοιλιακο πια.. 

♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Ευάκι, με κάποιον δικό σου τρόπο  προσπαθησε να ηρεμείς τον εαυτο σου. Όταν σε πιανει πανικός να βγαίνεις στο μπαλκόνι ό,τι ωρα και να είναι. Να βγαίνεις να πάρεις αέρα. Το λέω για να μην σου γυρίσει και πάθεις στα καλά καθούμενα και κρίσεις πανικού. 

Καλά λες, αυτό θα κάνω... Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε;; Έχω καιρό να σας γράψω!! Σας διαβάζω όμως καθημερινά και χαίρομαι να τα νέα σας! 

Να πω πολλά συγχαρητήρια σε όλες τις κοπέλες που τα κατάφεραν, βλέπω πολλές διδυμομανουλες και χαίρομαι και παίρνω δύναμη! Καλή επιτυχία στις κοπέλες που ετοιμάζονται για ωοληψια, με το καλό οι επόμενες εμβρυομεταφορες, υπομονή και αισιοδοξία σ εσας που είστε στην αναμονή για χοριακη! Ευχομαι τετραψήφια νούμερα!! Έτσι για να μην έχουμε άγχος!! 😊

Στα δικά μου νέα τώρα, μετά από τις δυο βιοχημικές που είχα τον Μάιο και τον Ιούλιο μείναμε μ ένα έμβρυο, όποτε Σεπτέμβρη ξεκίνησα νέα διέγερση! Πήραμε 20 ωάρια, 14 ώριμα, 10 γονιμοποιήθηκαν, ολα πήγαν τριών ημερών. Κ ενώ ήμαστε σε αναμονή της συνεδρίασης της εθνικής αρχής για να κάνουμε προεμφυτευτικο (μιας κ δεν έχουμε βρε ΑΚΟΜΑ που είναι το πρόβλημα μας και θεωρούμε ότι λογικά είναι χρωμοσωμικες ανωμαλίες) μιλάμε με γιατρό και εμβρυολογο και μας λένε ότι οι συνθήκες είναι τέλειες αυτή τη φορά! Τέλεια έμβρυα με τελειες διαιρέσεις και ομοιόμορφα κύτταρα, οι ορμόνες μου τέλειες, το ενδομήτριο τέλειο! Όλα τέλεια τρομάρα μου! Πήραμε την απόφαση λοιπόν και κάναμε ετ τα δυο καλύτερα μορφολογικά τριών ημερών, μιας κ είχα εμφύτευση με τριών ημερών! Και πήρα ένα ΤΕΛΕΙΟ 0! Η ψυχολογία στα τάρταρα γι αυτό και η απουσία μου! Από τα υπόλοιπα τα 4 καταψυχθήκαν 3 ημερών και τ αλλά δεν προχώρησαν, όποτε έχω πέντε σύνολο στην κρυοσυντηρηση. 
 

Δεν ξέρω που θα καταλήξει όλο αυτό! Έχουμε εξαντληθεί ψυχολογικά! Το μόνο καλό είναι ότι βρήκα αύριο ραντεβού στο Έλενα και ανεβαίνω Αθήνα το πρωί μήπως βγάλουμε άκρη εκεί!! Παράλληλα θα δούμε κ άλλο ένα κεντρο μήπως βρούμε κάτι που μας ταιριάζει καλύτερα! Αν κ ελπίζω ο προεμφυτευτικος, όταν δεήσουν να συνεδριάσουν, θα μας δώσει λύση! Μέχρι τότε όμως δεν χάνω τίποτα να ψαχτώ λίγο ακόμα! Αυταααα…. 
 

Να ξέρετε ότι σας σκέφτομαι καθημερινά, χαίρομαι με τις χαρες σας και στεναχωριέμαι απίστευτα με τα αρνητικά!! 

Φιλια πολλά σε όλες και σφιχτές ζεστές αγκαλιές! Μιας και χειμωνιάζει δηλαδή..

😘😘😘

Σου εύχομαι στο Έλενα να βρεις τις απαντήσεις που θα σε φέρουν κοντά στο όνειρό σου.

Καλή επιτυχία 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/10/2021 at 12:13 ΜΜ, ο/η BlackCat είπε:

Δηλαδή κάνεις και ovitrelle και παίρνεις και voltaren?

Γιατί εγώ θα κάνω και τα δυο.

ναι ovitrele και voltaren.. ναι και τα 2!! αφου έχουν άλλο ρόλο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eva29 @Apol πως είστε σήμερα?

Ευάκι και εγώ στην δεύτερη εγκυμοσύνη που δεν προχώρησε κάθε φορά που πήγαινα για υπέρηχο & επειδη είχα φάει την χαστούκα της πρώτης είχα πίεση 16 μεγάλη 9 μικρή και έπαιρνα και κορτιζόνη. Επειδή ήταν καθαρά από το άγχος δεν ασχοληθηκάμε ιδιαίτερα , βέβαια φαντάζομαι οτι αν προχωρούσε η εγκυμοσύνη θα μου ζητούσαν να την τσεκάρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Εγώ στην 9η που είχα πάει έκανα κοιλιακο αλλά επειδή το δεύτερο δεν το έπιανε καλά με τον υπέρηχο έκανα κ διακολπικο. Στην αυχενική κ μετά κάνω κοιλιακο πια.. 

α όποτε ίσως αυτός να είναι ο τελευταίος ενδοκολπικος.Σήμερα ευτυχώς δεν έκανα και εμετό είμαι κάθε μέρα μέχρι το μεσημέρι με ναυτία .Μακάρι να πάω την Τετάρτη και να είναι καλά και τα δυο .Είχαμε αποφασίσει πως θα κάναμε ένα παιδάκι αλλά τώρα είναι διπλή η χαρά μας .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

@Eva29 @Apol πως είστε σήμερα?

Ευάκι και εγώ στην δεύτερη εγκυμοσύνη που δεν προχώρησε κάθε φορά που πήγαινα για υπέρηχο & επειδη είχα φάει την χαστούκα της πρώτης είχα πίεση 16 μεγάλη 9 μικρή και έπαιρνα και κορτιζόνη. Επειδή ήταν καθαρά από το άγχος δεν ασχοληθηκάμε ιδιαίτερα , βέβαια φαντάζομαι οτι αν προχωρούσε η εγκυμοσύνη θα μου ζητούσαν να την τσεκάρω.

Σε ευχαριστώ πολύ με ηρεμήσατε όλες είμαι λίγο καλύτερα... Έχεις δίκιο είναι πολλά που παίζουν ρόλο, σήμερα είχα 7.8 βρε κορίτσια μικρή μια χαρά δηλαδή... Θα το παρακολουθώ... Σε φιλώ ♥️😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Καλά λες, αυτό θα κάνω... Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ♥️

Δεν πέρασες και λίγα είναι λογικό να ανέβηκε η πίεση .Εμένα η κορτιζόνη μου την ανέβαζε παρά πολύ δεν θα την παίρνεις όμως για πολύ ακόμα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

@Eva29 @Apol πως είστε σήμερα?

Ευάκι και εγώ στην δεύτερη εγκυμοσύνη που δεν προχώρησε κάθε φορά που πήγαινα για υπέρηχο & επειδη είχα φάει την χαστούκα της πρώτης είχα πίεση 16 μεγάλη 9 μικρή και έπαιρνα και κορτιζόνη. Επειδή ήταν καθαρά από το άγχος δεν ασχοληθηκάμε ιδιαίτερα , βέβαια φαντάζομαι οτι αν προχωρούσε η εγκυμοσύνη θα μου ζητούσαν να την τσεκάρω.

Εγώ σημερα είμαι πιο ήρεμη, στο σκούπισμα έχω ανοιχτό καφέ μια έχω μια δεν έχω και μόνο. Στο σκούπισμα .. Δεν ξέρω ρε κορίτσια τι να πω, εντωμεταξύ επειδή εγώ τα utrogestan τα βάζω κολπικά, τις δύο τελευταίες μέρες ένιωθα πολύ στεγνό τον κόλπο παίζει ρόλο λέτε; απο χθες το βράδυ που βαζω δύο, σήμερα ήταν φουλ υγρά όπως όλες τις προηγούμενες μέρες.. Ελπζω να μην είναι κάτι σοβαρό κ η χοριακη μου αύριο να είναι όπως πρέπει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Δεν πέρασες και λίγα είναι λογικό να ανέβηκε η πίεση .Εμένα η κορτιζόνη μου την ανέβαζε παρά πολύ δεν θα την παίρνεις όμως για πολύ ακόμα .

Άρα συμβαίνει γενικά και λόγω της κορτιζόνης... Σήμερα είναι η τελευταία ημέρα που την παίρνω επιτέλους !! Παίρνεις κορτιζόνη τώρα η όχι ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Εγώ σημερα είμαι πιο ήρεμη, στο σκούπισμα έχω ανοιχτό καφέ μια έχω μια δεν έχω και μόνο. Στο σκούπισμα .. Δεν ξέρω ρε κορίτσια τι να πω, εντωμεταξύ επειδή εγώ τα utrogestan τα βάζω κολπικά, τις δύο τελευταίες μέρες ένιωθα πολύ στεγνό τον κόλπο παίζει ρόλο λέτε; απο χθες το βράδυ που βαζω δύο, σήμερα ήταν φουλ υγρά όπως όλες τις προηγούμενες μέρες.. Ελπζω να μην είναι κάτι σοβαρό κ η χοριακη μου αύριο να είναι όπως πρέπει! 

Μπράβο κορίτσι μου όλα καλά θα είναι να μην ανησυχείς... Θα τελειώσουν και τα καφέ... Μην δίνεις σημασία στα υγρά εγώ έχω πολλά πάντως από την αρχή... ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Εγώ σημερα είμαι πιο ήρεμη, στο σκούπισμα έχω ανοιχτό καφέ μια έχω μια δεν έχω και μόνο. Στο σκούπισμα .. Δεν ξέρω ρε κορίτσια τι να πω, εντωμεταξύ επειδή εγώ τα utrogestan τα βάζω κολπικά, τις δύο τελευταίες μέρες ένιωθα πολύ στεγνό τον κόλπο παίζει ρόλο λέτε; απο χθες το βράδυ που βαζω δύο, σήμερα ήταν φουλ υγρά όπως όλες τις προηγούμενες μέρες.. Ελπζω να μην είναι κάτι σοβαρό κ η χοριακη μου αύριο να είναι όπως πρέπει! 

Μια χαρά θα είναι όλα , keep faith 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eva29 είπε:

Άρα συμβαίνει γενικά και λόγω της κορτιζόνης... Σήμερα είναι η τελευταία ημέρα που την παίρνω επιτέλους !! Παίρνεις κορτιζόνη τώρα η όχι ? 

Τώρα δεν μου έδωσε στις προηγούμενες έπαιρνα .Τώρα που είχα πάει μου είπαν πως έχω χαμηλή πίεση .Έκανα και εξετάσεις αίματος τώρα δεν με έχει πάρει ο γιατρός ακόμα να μου πει αλλά σαν να είδα πως έχω ελαφριά αφυδάτωση είχα αιματοκρίτη 42 και πολύ χαμηλά ουρία κρεατινινη .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου όλα καλά θα είναι να μην ανησυχείς... Θα τελειώσουν και τα καφέ... Μην δίνεις σημασία στα υγρά εγώ έχω πολλά πάντως από την αρχή... ♥️

Μακάρι να τελειώσει γρήγορα και αύριο να έχω καλή χοριακη Παναγία μου!! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κάνω εγώ αγάπη τις ivor και είναι οι χειρότερες... Αυτό είχα πει και την άλλη φορά.... Τσούζουν πολύ και μπαίνει δύσκολα η βελόνα... Και ο γιατρός μου είπε εχτές ότι αυτή θα τη κάνω όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης δεν θα κοπεί... Δυστυχώς... Αλλά ας είναι καλά το μωράκι μου και ας κάνω και 10 ιβορ... 

αγαπη γλυκια ειδικα εσυ που εχεις κ το αιματωμα δεν πρεπει να κοψεις τις αντιπηκτικες . Προσπαθησε να μην αγχωνεσαι μωρε γιατι δεν κανει καλο ουτε σε εσενα ουτε στο μωρακι σου. ( ξερω πως ειναι δυσκολο) πολλες πολλες θετικες σκεψεις σου στελνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

αγαπη γλυκια ειδικα εσυ που εχεις κ το αιματωμα δεν πρεπει να κοψεις τις αντιπηκτικες . Προσπαθησε να μην αγχωνεσαι μωρε γιατι δεν κανει καλο ουτε σε εσενα ουτε στο μωρακι σου. ( ξερω πως ειναι δυσκολο) πολλες πολλες θετικες σκεψεις σου στελνω

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσι μου για τη θετική ενέργεια σου ! Σε φιλώ 😘♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerinaki83 είπε:

Τώρα δεν μου έδωσε στις προηγούμενες έπαιρνα .Τώρα που είχα πάει μου είπαν πως έχω χαμηλή πίεση .Έκανα και εξετάσεις αίματος τώρα δεν με έχει πάρει ο γιατρός ακόμα να μου πει αλλά σαν να είδα πως έχω ελαφριά αφυδάτωση είχα αιματοκρίτη 42 και πολύ χαμηλά ουρία κρεατινινη .

Μην ανησυχείς όλα καλά είναι... Θα σου πει και ο γιατρός σου ότι είναι... ♥️😘 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα σε όλες!Σας γράφω και σήμερα γιατί είχα διαφορες περίεργες εξελίξεις! Εχω κάνει εμβρυομεταφορα την προηγούμενη Τετάρτη χωρις ιδιαίτερα συμπτώματα μέχρι χτες το βράδυ, που αρχικά είδα μια κόκκινη κηλίδα, το πρωι καφέ υγρά και στη συνέχεια άρχισε μια ελαφριά κόκκινη αιμορροια.Ο γιατρός μου είπε να περιμένω μέχρι το ΣΑββατο που είναι να γίνει η χοριακη.Παρ’ολα αυτά νιώθω ότι είναι περίοδος.βέβαια μου κάνει εντύπωση γιατί με τη λήψη προγεστερονη α κανονικά το ενδομήτριο είναι ακόμη παχύ. Αν έχετε παρόμοιες εμπειριες εμψυχώστε με λίγο γιατί έπεσε ξαφνικά η ψυχολογία μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου καλό!!!!! Πάμε δυνατά σήμερα!!!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι από καρδιάς!!!!!Τι ώρα θα πας??? 🤞🤞🤞🤞

 

Ρε κορίτσια κάνει καμία άλλη ένεση Ivor??? Ξεκίνησα χθες και με πέθανε το υγρό...οι ινοχεπ δεν με ενοχλούσαν έτσι.  

Εγώ έκανα παλιότερα αλλά δεν είχα κάποιο θέμα να ρωτήσεις τον γιατρό σου                                  * να πω βέβαια ότι τις έκανα για μία βδομάδα μετά από καισαρική αφαίρεσης εξωμήτριο άρα ήμουν σε άλλη φάση 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

Α να σε ρωτήσω πάλι ενδοκολπικο θα κάνουν δεν τον θέλω καθόλου μετά νιώθω σαν να έχω κράμπες .Από ποτέ ξεκινούν κοιλιακό ;

Σε εμένα ο πρώτος κοιλιακός ήταν στην αυχενική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexia23 είπε:

Κορίτσια καλημέρα σε όλες!Σας γράφω και σήμερα γιατί είχα διαφορες περίεργες εξελίξεις! Εχω κάνει εμβρυομεταφορα την προηγούμενη Τετάρτη χωρις ιδιαίτερα συμπτώματα μέχρι χτες το βράδυ, που αρχικά είδα μια κόκκινη κηλίδα, το πρωι καφέ υγρά και στη συνέχεια άρχισε μια ελαφριά κόκκινη αιμορροια.Ο γιατρός μου είπε να περιμένω μέχρι το ΣΑββατο που είναι να γίνει η χοριακη.Παρ’ολα αυτά νιώθω ότι είναι περίοδος.βέβαια μου κάνει εντύπωση γιατί με τη λήψη προγεστερονη α κανονικά το ενδομήτριο είναι ακόμη παχύ. Αν έχετε παρόμοιες εμπειριες εμψυχώστε με λίγο γιατί έπεσε ξαφνικά η ψυχολογία μου..

Αν το θέλεις να πας να κανεις μια χοριακη και το πολυ πολυ ξανακάνεις το Σαββατο. Δεν είμαι της άποψης όταν συμβαίνει κάτι να καθόμαστε και να αγχωνόμαστε μέχρι να περάσουν οι μέρες. Δεν ξέρω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Αν το θέλεις να πας να κανεις μια χοριακη και το πολυ πολυ ξανακάνεις το Σαββατο. Δεν είμαι της άποψης όταν συμβαίνει κάτι να καθόμαστε και να αγχωνόμαστε μέχρι να περάσουν οι μέρες. Δεν ξέρω. 

Ευχαριστώ πολυ για το ενδιαφέρον!Λέω να περιμένω μέχρι το Σάββατο, αν και οι ελπίδες μου μειώθηκαν μετά τα σημερινά!Έχω μια μέτρια ροή όπως όταν είμαι αδιάθετη.τι να πω!Δεν ξέρω πια!Πόση υπομονή ακόμη;!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θεσσαλονίκη sos  κορίτσια μου υπάρχει ο  ικονομικό pcr test covid ?   Στο κέντρο όταν πήγα για την πρώτη ωοληψία έδωσα 60€ ψάχνω να δω άν γίνεται δωρεάν σε κέντρο υγείας αλλά γράφει ότι είναι για αυτούς που έχουν συμπτώματα δεν ξέρω άν δέχονται και εμένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...