Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις On 14/5/2021 at 7:18 ΜΜ, ο/η AnnieGr είπε:

Κορίτσια, καλησπέρα! Ενώ έχω διαβάσει σχεδόν όλο το περσινό αντίστοιχο θέμα, αυτό εδώ θα το ξεψειρίσω σε λίγο οπότε και δεν ξέρω σε ποια να ευχηθώ τι, ας πω με το καλό και πολλή υπομονή, ευχές που ταιριάζουν σε όλες μας τις φάσεις 😊😊

Εμείς κάναμε εξωσωματική μετά από 10 χρόνια γάμου (δε λέω προσπάθειας γιατί υπήρχαν περίοδοι που το αποφεύγαμε, συνήθως για λόγους δουλειάς), με εμβρυομεταφορά 2 βλαστοκυστών την Πέμπτη 6/5. Χοριακή κανονικά είχα αύριο αλλά έσπασε ο διάολος το ποδάρι του και ενώ είχα κάνει μοριακό Τετάρτη πρωί πριν την ετ, Τετάρτη μεσημέρι με κόλλησε ένας πελάτης στο μαγαζί και είμαι ταμπουρωμένη απ'το Σάββατο ως τις 20/5, ευτυχώς δεν έχω συμπτώματα αλλά εννοείται πως για χοριακή δεν μπορώ να πάω. 

Οι βλαστοκύστες ήταν άριστες (υπάρχουν άλλες 2 στην κατάψυξη) αλλά σήμερα έκανα τεστακι της hometest και πιο αρνητικό δεν μπορούσε να είναι. Τα συναισθήματά μου τα φαντάζεστε, το κενό μέσα μου δεν περιγράφεται και απλά ήθελα να το πω κάπου. 

Σκέφτομαι να αλλάξουμε γιατρό στην επόμενη (την οποία τοποθετώ μετά το καλοκαίρι). Απλά μου κάνει εντύπωση ότι τα τελευταία χρόνια που άρχισε να με απασχολεί το θέμα του παιδιού, έχω μία εγκυμοσύνη που χάθηκε την 6η εβδομάδα, ενώ είχα και πολλές βιοχημικές (προφανώς είχα και παλιότερα αλλά δεν το πρόσεξα ποτέ). Δεν έχει κάποιος απ'τους δυο μας πρόβλημα, καλό το σπέρμα, μια χαρά υποτίθεται κι εγώ, αν και τώρα με τρώει μήπως υπάρχει κάτι που δεν έχουμε κάνει -γι' αυτό και η αλλαγή στο κέντρο που σκέφτομαι. Εμφυτεύσεις είχα στο παρελθόν φυσικά, είναι δυνατόν εδώ να μην φτάσαμε ούτε στην εμφύτευση; Μ' έχει πάρει πολύ από κάτω.. 

 

(Σεντόνι το κείμενό μου, όχι αστεία..)

Καταρχάς καλώς όρισες! Δικαιολογημένη η απογοήτευσή σου, αλλά περίμενε πρώτα την χοριακή ρε κορίτσι ... Από την άλλη θα σου πω το εξής, μία φορά έγκυος, σίγουρα ξανά έγκυος! Θα έρθει! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/5/2021 at 8:48 ΠΜ, ο/η carpe είπε:

Σας παρακολουθώ καιρό τώρα αλλά δεν έχει εγκριθεί μήνυμά μου. Είμαι και εγώ πολλά χρόνια σχεδόν δεκαετία που προσπαθώ να μείνω έγκυος. Χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Μηδενικές μόνο χοριακές είτε από σπερματέγχυση είτε από εξωσωματική. Είναι η 4η ετ που έχω κάνει και μετά από τόσες απογοητεύσεις έχω ανάγκη να πιστέψω ότι αυτή πήγε καλά και τα δυο εμβρυάκια δέθηκαν. 
 

Τα καλύτερα εύχομαι σε όλες σας. Βλέπω πολλές εδώ με φυσικούς. Θα είναι η επόμενη κίνησή μου σε περίπτωση αποτυχίας. Χρειάζεται πολύ κουράγιο όμως όπως το κρίνω. 
καλή δύναμη! 

Καλώς όρισες κορίτσι! Ήρθες για να μας πεις ευχάριστα! Φυσικά κ να το πιστέψεις! Κάτι μου λέει πως ήρθε η σειρά σου! 😉✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/5/2021 at 10:40 ΠΜ, ο/η Αννια27 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Ήμουν και πιο παλιά εδώ και ξαναεφτασα , ακόμα άδεια κοιλίτσα! Κάποιες θα με θυμούνται!! Συγχαρητήρια σε όσα κορίτσια τα κατάφεραν και ειδικά στην @Taggeris που την θυμάμαι από παλιά!! Και στις υπόλοιπες καλά νέα να έχουμε!! Κορίτσια πάω για δεύτερη εξωσωματική με βλαστοκυστες αλλά με μια ψυχολογία χάλια!! Δεν ξέρω πως να πάρω τα πάνω μου , φοβάμαι τόσο πολύ !! 

Γεια σου κορίτσι! Εγώ δεν σε πρόλαβα παλιότερα αλλά σίγουρα θα τα λέμε από εδώ κ πέρα! Με το καλό να ξεκινήσεις την προσπάθειά σου! Με χάλια ψυχολογία δεν πάμε πουθενά! Ούτε κομμωτήριο που λέει ο λόγος! Κοίτα να πάρεις τα επάνω σου, να το δεις ψύχραιμα, να έχεις πίστη κ δύναμη! Δεν είσαι η μόνη και δεν είσαι μόνη! Θετικές σκέψεις μόνο! Σου στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς! Εδώ θα είμαστε να τα λέμε ε!

Καλημέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/5/2021 at 12:11 ΜΜ, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα, από τα 17 που πήραμε χθες τελικά είχα 15 ωάρια και γονιμοποιήθηκαν και τα 15!!!!!τα αφήνουμε να φτάσουν στο στάδιο της βλαστοκυστης.. Δεν το περίμενα με τίποτα, τώρα μένει να δούμε πόσα θα γίνουν βλαστοκυστες 

Ντάξ! Είσαι στα καλύτερά σου έτσι; Άντε ρε! Σε βλέπω διδυμομανούλα! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η carpe είπε:

Θεωρείται φυσιολογική η άνοδος της θερμοκρασίας μέσα στη μέρα μετά από έξι μέρες ετ; Το έχει παρατηρήσει κάποια από εσάς; Μπορεί να φταίνε τα φάρμακα;
Δεν ανεβάζω εύκολα πυρετό γενικά και με ανησυχεί λίγο αυτό το πηγαινέλα στο θερμόμετρο. 

Καλό σημάδι! 😉

Να έχεις μια τεράστια χοριακή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Vasilique είπε:

Καλό σημάδι! 😉

Να έχεις μια τεράστια χοριακή!

Μετά από τρεις αποτυχημένες με νιώθετε πόσο πολύ την θέλω αυτή την τριψήφια χοριακή! Προς το παρόν οραματίζομαι το μέλλον μας με τα διδυμάκια μας... όπως με συμβούλεψε μια καλή μας φίλη: οραματίσου να πλημμυρίζεις θετική ενέργεια! Από το να θλίβομαι προκαταβολικά όπως συνέβαινε τις προηγούεμενες φορές θα ήθελα να νιώσω όμορφα και ας απογοητευτώ μετά. 
Ευχαριστώ για την απάντηση και την ελπίδα που μου δίνεις. Δεν είδα αίμα εμφύτευσης το οποίο θεωρώ ισχυρή ένδειξη, αλλά μέχρι και το αποτέλεσμα της χοριακής το έχω πάρει ζεστά θα νιώθω έγκυος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Bonbon είπε:

Σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου!! Τρομαξα πολυ το πρωι, λεω παει εκανα βλακεια... Να εισαι καλα και σε εσενα οτι επιθυμεις ευχομαι και συντομα!! 27/5 μου ειπαν.

Με το καλό κορίτσι! Μην ανησυχείς! Εγώ στο προηγούμενο κέντρο που ήμουν μου είπαν αμέσως μετά την ετ να ουρήσω δεδομένου ότι μου είχαν ζητήσει να είναι η κύστη γεμάτη πριν την ετ ... Όλα θα πάνε όπως πρέπει! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/5/2021 at 11:45 ΜΜ, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή 📅


@dep14--> 18/5

@Vasilique--> 20/5

@Διόνη--> 20/5

@Litsadi--> 31/5

@N.Angel --> 14/6

@FAITH_--> 22/7

 

Ωοληψία ✌️

@Vasilique--> 13/5

@JNtina --> 19/5

@Vibet--> ?

@Apol--> 14/5

@Nansi--> 15/5

@geo2222--> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Sandyb--> ?

@Nansi --> 20/5

@ΧΑΡΜΑ --> 22/5

 

--> Χοριακή 

@AvocandoΘΕΤΙΚΟ 🥰

@Layla85 --> ?

@Dimi1981-->26/5

@Nansi--> 5/6

 

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando

 

Καλημέρα τσούπρες και καλή εβδομάδα! Τι νέα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Bonbon είπε:

Ευχαριστω για την απαντηση κοπελα μου! Ειναι η πρωτη μου μεταφορα και επειδη δεν ειχα ιδεα με επιασε λιγο φοβος... να εισαι καλα για τις ευχες, μακαρι για ολα τα κοριτσια που προσπαθουμε ο Θεος να μας βοηθησει να πανε ολα καλα!!

Αληθεια κι αλλη ερωτηση κοριτσια, σορρυ αν σας πρηζω.... με το ντους και το πλυσιμο δεν υπαρχει θεμα να φανταστω τις πρωτες ημερες ετσι? Τι σας ειχαν πει οι γιατροι σας? Εμενα μου ειπε να αποφυγω μπανια στη θαλασσα και μεσα στην μπανιερα καθιστη , αλλα ορθια δεν πιστευω να υπαρχει θεμα ετσι?

E, όχι βρε, τι πρόβλημα να υπάρχει...Εγώ το είχα ρωτήσει αυτό, γιατί με είχαν τρομοκρατήσει από το άλλο φόρουμ και μου είχε πει ο γιατρός ότι μόνο η σουηδική σάουνα δεν κάνει καλό, επειδή ανεβάζει πολύ τη θερμοκρασία του σώματος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια είμαι στην 3 μέρα καθυστέρησης με κάποια συμπτώματα που με βάλανε σε σκέψεις και σήμερα έκανα το predictor express, όχι με τα πρωινά όμως ...το πήρα μετά από την βόλτα με το σκυλάκι μου πριν μία ώρα και ήταν αρνητικό έχει κάνει καμία κοπέλα αυτό το τεστ;                          Υ.Γ   Ζήτησα και μου έστειλε ο γιατρός μου και παραπεμπτικο για εξεταση χοριακης αλλά μετά το αρνητικό δεν έχω διάθεση να το κάνω 😒

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα& Καλη εβδομαδα! Να κανω μια χαζη ερώτηση; Στην εμβρυομεταφορα πρεπει να μην εχει ουρήσει πριν; Δλδ με γεμάτη κύστη; Διοτι στο κεντρο που ειμαι ( μεγαλο κ γνώστη) ισα ισα μου ελεγαν Πηγατε τουαλετα; Να ουρήσετε πριν την ετ.. παιζει δλδ ρολο η γεματη κύστη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Jesabell είπε:

Καλημερα& Καλη εβδομαδα! Να κανω μια χαζη ερώτηση; Στην εμβρυομεταφορα πρεπει να μην εχει ουρήσει πριν; Δλδ με γεμάτη κύστη; Διοτι στο κεντρο που ειμαι ( μεγαλο κ γνώστη) ισα ισα μου ελεγαν Πηγατε τουαλετα; Να ουρήσετε πριν την ετ.. παιζει δλδ ρολο η γεματη κύστη; 

Καλημέρα κοριτσάκι μου! Σωστά τα λες για το κέντρο στο οποίο είμαστε αυτό ισχύει! Στο Ρέα που ήμουν εγώ πριν την ετ σε έβαζαν να πιεις νερό να γεμίσει η κύστη φουλ κ μετά με την βοήθεια του υπέρηχου έκαναν την ετ. Ο Π όπως ξέρουν αυτοί που τον έχουν γιατρό δεν χρησιμοποιεί υπέρηχο στην ετ!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Καλημέρα τσούπρες και καλή εβδομάδα! Τι νέα;

Καλημερα κοριτσι μου!! Καλη εβδομάδα σε ολες μας! Εχω νεα εγω! Τετάρτη παω για ωοληψια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η JNtina είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!! Καλη εβδομάδα σε ολες μας! Εχω νεα εγω! Τετάρτη παω για ωοληψια!!! 

Άντε ρε κορίτσι! Μπράβο! Τι είδατε στον υπέρηχο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Άντε ρε κορίτσι! Μπράβο! Τι είδατε στον υπέρηχο;

Ευχαριστω!! Είδαμε γυρω στα εννια δεκα!! Ελπιζω να παρουμε αυτόν τον αριθμό, ώστε να μην χρειαστεί να κανω παλι απο την αρχη διέγερση (εστω και μίνι πρωτόκολλο οπως τωρα) και να αφησω και κατι στην κατάψυξη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Με το καλό κορίτσι! Μην ανησυχείς! Εγώ στο προηγούμενο κέντρο που ήμουν μου είπαν αμέσως μετά την ετ να ουρήσω δεδομένου ότι μου είχαν ζητήσει να είναι η κύστη γεμάτη πριν την ετ ... Όλα θα πάνε όπως πρέπει! 😉

Σε ευχαριστω πολυ  για τις ευχες Βασιλικη μου! Να εισαι καλα, ό,τι καλυτερο και για εσενα κοριτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η JNtina είπε:

Ευχαριστω!! Είδαμε γυρω στα εννια δεκα!! Ελπιζω να παρουμε αυτόν τον αριθμό, ώστε να μην χρειαστεί να κανω παλι απο την αρχη διέγερση (εστω και μίνι πρωτόκολλο οπως τωρα) και να αφησω και κατι στην κατάψυξη! 

Αυτό θα γίνει όπως τα λες! Θα δεις! Θα ξεμπλέξεις με μία κ καλή! Όταν λες μίνι; Πόσες μονάδες έπαιρνες; Σε ρωτάω γιατί θυμάμαι πως ηλικιακά είμαστε κοντά ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η troia είπε:

E, όχι βρε, τι πρόβλημα να υπάρχει...Εγώ το είχα ρωτήσει αυτό, γιατί με είχαν τρομοκρατήσει από το άλλο φόρουμ και μου είχε πει ο γιατρός ότι μόνο η σουηδική σάουνα δεν κάνει καλό, επειδή ανεβάζει πολύ τη θερμοκρασία του σώματος.

Εε ναι κι εγω αυτο φανταστηκα! απλα λεω κατσε να τσεκαρουμε για σιγουρα...😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Litsadi είπε:

Γειά σας κορίτσια είμαι στην 3 μέρα καθυστέρησης με κάποια συμπτώματα που με βάλανε σε σκέψεις και σήμερα έκανα το predictor express, όχι με τα πρωινά όμως ...το πήρα μετά από την βόλτα με το σκυλάκι μου πριν μία ώρα και ήταν αρνητικό έχει κάνει καμία κοπέλα αυτό το τεστ;                          Υ.Γ   Ζήτησα και μου έστειλε ο γιατρός μου και παραπεμπτικο για εξεταση χοριακης αλλά μετά το αρνητικό δεν έχω διάθεση να το κάνω 😒

Δυστυχως δεν εχω κανει ποτε αυτο τεστακι για να σε βοηθησω ισως καποιο αλλο κοριτσι να ξερει να σου πει.Να πας κανονικα για τη χοριακη σου κοριτσι μου. Κι εγω οταν ρωτησα το γιατρο αν μπορω να κανω τεστακι πιο πριν, μου ειπε οτι μονο η χοριακη θα ειναι αξιοπιστη γιατι μπορει να ειναι ακομα χαμηλη η τιμη της ορμονης και να ανεβει με λιγη καθυστερηση. Μην απογοητευεσαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!! Καλη εβδομάδα σε ολες μας! Εχω νεα εγω! Τετάρτη παω για ωοληψια!!! 

Με το καλο!!! Καλη επιτυχια!!Να μας πεις πως πηγε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Καλημέρα τσούπρες και καλή εβδομάδα! Τι νέα;

Στην πέμπτη πάω για εμβριομεταφορα!!🥳🥳🥳🤞🤞🤞🤞

Ο εμβρυολογος με ενημέρωσε ότι όλα πάνε μια χαρά και πάω 5η μέρα που θα είναι βλαστοκυστες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Γεια σου κορίτσι! Εγώ δεν σε πρόλαβα παλιότερα αλλά σίγουρα θα τα λέμε από εδώ κ πέρα! Με το καλό να ξεκινήσεις την προσπάθειά σου! Με χάλια ψυχολογία δεν πάμε πουθενά! Ούτε κομμωτήριο που λέει ο λόγος! Κοίτα να πάρεις τα επάνω σου, να το δεις ψύχραιμα, να έχεις πίστη κ δύναμη! Δεν είσαι η μόνη και δεν είσαι μόνη! Θετικές σκέψεις μόνο! Σου στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς! Εδώ θα είμαστε να τα λέμε ε!

Καλημέρα!

Πόσο σε ευχαριστώ για τα λόγια σου κοπέλα μου δεν λέγεται!! Ότι καλύτερο!! Και φυσικά θα είμαστε εδώ και θα τα λέμε!! Με μωράκια όλες στις αγκαλιές μας !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nansi είπε:

Στην πέμπτη πάω για εμβριομεταφορα!!🥳🥳🥳🤞🤞🤞🤞

Ο εμβρυολογος με ενημέρωσε ότι όλα πάνε μια χαρά και πάω 5η μέρα που θα είναι βλαστοκυστες

Καλη επιτυχια και σε εσενα κοριτσι μου! 🤞 Ποσες θα βαλεις τελικα? Θα αφησεις και καταψυξη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Litsadi είπε:

Γειά σας κορίτσια είμαι στην 3 μέρα καθυστέρησης με κάποια συμπτώματα που με βάλανε σε σκέψεις και σήμερα έκανα το predictor express, όχι με τα πρωινά όμως ...το πήρα μετά από την βόλτα με το σκυλάκι μου πριν μία ώρα και ήταν αρνητικό έχει κάνει καμία κοπέλα αυτό το τεστ;                          Υ.Γ   Ζήτησα και μου έστειλε ο γιατρός μου και παραπεμπτικο για εξεταση χοριακης αλλά μετά το αρνητικό δεν έχω διάθεση να το κάνω 😒

Την χοριακη να την κάνεις οπωσδήποτε κοπέλα μου ,ποτέ δεν ξέρεις!! Ίσως είναι λίγες οι μονάδες για να δείξει το τέστ!! Εύχομαι μια θετική χοριακη 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Στην πέμπτη πάω για εμβριομεταφορα!!🥳🥳🥳🤞🤞🤞🤞

Ο εμβρυολογος με ενημέρωσε ότι όλα πάνε μια χαρά και πάω 5η μέρα που θα είναι βλαστοκυστες

Με το καλοοοο!!! Να πάνε όλα σούπερ και να γαντζωθουν γερά τα έμβρυακια σου :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...