Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης να μας φέρει θετικό τεστ στο χέρι!!!!


Evi87

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η manoula84 είπε:

@misofeggaro θα ερθω εξω απο το σπιτι σου με τεστ στο λεω!!! Θα πεθανω απο αγωνια, εγω εχω μεγαλες ελπιδες γιατι και εγω αυτη τη φορα ειχα ακριβως αυτο που λες και ημουν! οποτε περιμενω σαν τρελη να μας πεις θετικα!!!!!

@lavie o δρομος για την επιτυχια εχει τα πανω του και τακατω του αλλα να σκεφταισε παντα οτι καποια στιγμη θα ερθει η επιτυχια σημερα ή αυριο και πρεπει να σκεφτεσαι μονο την επιτυχια! Οχι αρνητικες σκεψεις

succe.jpg

Σταμάτησα φαρμακείο γυρνώντας απότην δουλειά και πήρα διπλό  (16€ ΕΛΕΟΣ ).... 

Πότε λέτε να το κάνω? ?

Εγώ να σας πω την αμαρτία μου ψήνομαι - μην πω καιγομαι- να το κάνω απόψε. Έχω φοβερή αγωνία. ..

 

Σας ευχαριστώ πολύ όλες.  Απλά φοβάμαι ότι θα ξεσπάσω στον εαυτό μου γιατί θα  το ρίξω στο φαγητο. 

 Και δεν με παίρνει καθόλου γιατί είμαι σε ήδη σε τριψήφιο νούμερο. ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η lavie είπε:

Εμείς προσπαθούμε 1 χρόνο περίπου γι αυτο αγχώνομαι πολύ...βεβαια πριν 2 μήνες ξεκινήσαμε εξετάσεις και έχω ανεβασμένο θυροειδη και υψηλή προλακτινη και πίνω χαπια και για τα 2 αυτά και μου ειπε ο γιατρός ότι αυτά τα 2 εμποδίζουν παρα πολυ τη σύλληψη.. αρχες Απρίλιου τελειωνω την θεραπεία με τα χαπια και θα ξανακάνω εξετάσεις να δω αν έχουν ρυθμιστεί.. όλα τα υπόλοιπα που έκανα ήταν παρα πολυ καλά.. και η ΑΜΗ ήταν 2,42....Γιατι την ηλικία μου μου ειπε ο γιατρός είναι τέλεια...ειμαι 35 γι αυτο και αγχώνομαι πολύ περισσότερο....

Κοριτσι προλακτινη κ θηροειδης οκ είναι σημαντικοί παραγοντες αλλά να ξέρεις φτιάχνουν πολυ γρήγορα. Δλδ μη περιμενεις μετά από τον Απρίλη πχ να συλλάβεις. Αν φταίνε αυτά κ τώρα να κάνεις την εξέταση θα έχουν πεσει.. εγώ μέσα σ ενα μηνα τα είχα φτιάξει με τα χαπάκια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η misofeggaro είπε:

Σταμάτησα φαρμακείο γυρνώντας απότην δουλειά και πήρα διπλό  (16€ ΕΛΕΟΣ ).... 

Πότε λέτε να το κάνω? ?

Εγώ να σας πω την αμαρτία μου ψήνομαι - μην πω καιγομαι- να το κάνω απόψε. Έχω φοβερή αγωνία. ..

 

Σας ευχαριστώ πολύ όλες.  Απλά φοβάμαι ότι θα ξεσπάσω στον εαυτό μου γιατί θα  το ρίξω στο φαγητο. 

 Και δεν με παίρνει καθόλου γιατί είμαι σε ήδη σε τριψήφιο νούμερο. ... 

Αν εισαι μια μέρα μετά τη περιοδο κάντο κ το βράδυ όχι με πολλα υγρά.. Αν εισαι παρε μια πιτσα η ένα πιτογυρο κ γλέντα το. Αν δεν εισαι... Κάνε παλι το ίδιο!! 🥰🥰 Ευχομαι το πρωτο εννοείται, αλλά να ευχαριστηθείς κ το ντελιβερι βρε παιδι μου 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Αν εισαι μια μέρα μετά τη περιοδο κάντο κ το βράδυ όχι με πολλα υγρά.. Αν εισαι παρε μια πιτσα η ένα πιτογυρο κ γλέντα το. Αν δεν εισαι... Κάνε παλι το ίδιο!! 🥰🥰 Ευχομαι το πρωτο εννοείται, αλλά να ευχαριστηθείς κ το ντελιβερι βρε παιδι μου 🤣🤣

Κανονικά περιμένω αύριο. ..

Όπως να έχει θα το κάψουμε κυρ Στέφανε! !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κοριτσι προλακτινη κ θηροειδης οκ είναι σημαντικοί παραγοντες αλλά να ξέρεις φτιάχνουν πολυ γρήγορα. Δλδ μη περιμενεις μετά από τον Απρίλη πχ να συλλάβεις. Αν φταίνε αυτά κ τώρα να κάνεις την εξέταση θα έχουν πεσει.. εγώ μέσα σ ενα μηνα τα είχα φτιάξει με τα χαπάκια.. 

Μακάρι να γίνει και σε μενα αυτό....μακαρι να ρυθμιστούν γρήγορα...αλλα και παλι περιμενω να περάσουν οι μέρες να κάνουμε αλλο ενα σπερμοδιαγραμμα....μακαρι να έχει διορθωθεί κι αυτό και να μην έχουμε αλλα προβλήματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Κανονικά περιμένω αύριο. ..

Όπως να έχει θα το κάψουμε κυρ Στέφα

Κάνε το τεστ όταν το αποφασίσεις....περιμένουμε νεα σου αμέσως μετά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα το πρωι ειναι πιο εγκυρο το αποτελεσμα αλλα μπορεις να κανεις και το βραδυ, και εγω εκανα βραδυ την τελευταια φορα!!! Αχ αντε με το καλο!! και ευχομαι τα καλυτερα στελνω μπολικη μπεμπεδοσκονη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Κανονικά περιμένω αύριο. ..

Όπως να έχει θα το κάψουμε κυρ Στέφανε! !!

Περιμένουμε νέα σου όλες μαζί με μεγάλη αγωνία! Εύχομαι απο καρδιάς να είναι θετικό και να πάνε όλα τέλεια!!!!Πάντως κορίτσια μου όταν έμεινα έγκυος τον Σεπτέμβριο του 2018 θυμάμαι περίμενα να αδιαθετήσω Παρασκευή - Σάββατο! Την τρίτη επειδή είχα υπνηλία και κοιμόμουν από τις 9 (πράγμα πολύ σπάνιο για μένα γιατι είμαι νυχτοπούλι) είχα κάνει ένα τεστάκι της hometest και να σας πω να γελάσετε το κοίταξα είδα κάτι παρα πολύ αχνό δεν έδωσα καμία σημασία και το πέταξα! Ξαναέκανα πάλι το σάββατο που μου ήρθε φλασιά να κάνω και όταν βγήκε αχνή η γραμμή έλεγα στον άντρα μου: Βλέπεις ότι βλέπω; Ή κάνουν πουλάκια τα μάτια μου; Πήγα κατευθείαν για χοριακή και ήταν 500 και! Άντε και με τόσα μωρά θα με κάνετε να προσπαθήσω για το δεύτερο από τώρα!!!! χαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η annoula21 είπε:

Περιμένουμε νέα σου όλες μαζί με μεγάλη αγωνία! Εύχομαι απο καρδιάς να είναι θετικό και να πάνε όλα τέλεια!!!!Πάντως κορίτσια μου όταν έμεινα έγκυος τον Σεπτέμβριο του 2018 θυμάμαι περίμενα να αδιαθετήσω Παρασκευή - Σάββατο! Την τρίτη επειδή είχα υπνηλία και κοιμόμουν από τις 9 (πράγμα πολύ σπάνιο για μένα γιατι είμαι νυχτοπούλι) είχα κάνει ένα τεστάκι της hometest και να σας πω να γελάσετε το κοίταξα είδα κάτι παρα πολύ αχνό δεν έδωσα καμία σημασία και το πέταξα! Ξαναέκανα πάλι το σάββατο που μου ήρθε φλασιά να κάνω και όταν βγήκε αχνή η γραμμή έλεγα στον άντρα μου: Βλέπεις ότι βλέπω; Ή κάνουν πουλάκια τα μάτια μου; Πήγα κατευθείαν για χοριακή και ήταν 500 και! Άντε και με τόσα μωρά θα με κάνετε να προσπαθήσω για το δεύτερο από τώρα!!!! χαχαχαχαχαχα

Πολύ ωραία η ιστορία σου!!!Τέτοια θετικά τεστακια σε όλες μας ευχομαι...και ναι...ξεκίνησε σιγα σιγά και για το 2ο εννοείται....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Σταμάτησα φαρμακείο γυρνώντας απότην δουλειά και πήρα διπλό  (16€ ΕΛΕΟΣ ).... 

Πότε λέτε να το κάνω? ?

Εγώ να σας πω την αμαρτία μου ψήνομαι - μην πω καιγομαι- να το κάνω απόψε. Έχω φοβερή αγωνία. ..

 

Σας ευχαριστώ πολύ όλες.  Απλά φοβάμαι ότι θα ξεσπάσω στον εαυτό μου γιατί θα  το ρίξω στο φαγητο. 

 Και δεν με παίρνει καθόλου γιατί είμαι σε ήδη σε τριψήφιο νούμερο. Κ

Κορίτσι μου έχεις όλη τη θετική σκέψη μου και σου στέλνω μπόλικη μπεμπεδοσκονη. Περιμένω τα νέα σου..!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Σταμάτησα φαρμακείο γυρνώντας απότην δουλειά και πήρα διπλό  (16€ ΕΛΕΟΣ ).... 

Πότε λέτε να το κάνω? ?

Εγώ να σας πω την αμαρτία μου ψήνομαι - μην πω καιγομαι- να το κάνω απόψε. Έχω φοβερή αγωνία. ..

 

Σας ευχαριστώ πολύ όλες.  Απλά φοβάμαι ότι θα ξεσπάσω στον εαυτό μου γιατί θα  το ρίξω στο φαγητο. 

 Και δεν με παίρνει καθόλου γιατί είμαι σε ήδη σε τριψήφιο νούμερο. ... 

Εγώ λέω κάνε το τεστ τώρα και ό,τι είναι να γίνει θα γίνει!! Αν έγινε η εμφύτευση την προηγούμενη Παρασκευή θα φανεί και τώρα να κάνεις!! Νιώθω την αγωνία σου εγώ που είμαι κι ανυπόμονη δε θα κρατιόμουν και επίσης αν είναι τώρα αρνητικό τουλάχιστον θα περιμένεις αύριο την περίοδο και δε θα σου’ρθει ξαφνικά. Απ’την άλλη αν πιστεύεις ότι θα απογοητευτείς πολύ αν δεν είναι θετικό άστο. Πάντως είμαι πολύ αισιόδοξη κι εγώ με το αιματάκι αχ μακάρι να είσαι 😍 Αλλά και να μην είσαι τώρα θα είσαι την άλλη φορά ή την παράλλη..μη χάνεις την αισιοδοξία σου!!! ☺️☺️☺️

Περιμένουμε το τεστάκι όποτε το κάνεις καλά αποτελέσματα εύχομαι 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Στις οδηγίες λέει ότι θετικό είναι όταν είναι και οι δυο γραμμές ίδιες ή όταν είναι εντονότερη. Δεν νομίζω να είναι λάθος γιατί είμαι 13η ημέρα και όσες φορές έχω κάνει τέστ βρίσκω θετικό 13η ή 14η ημέρα. Άσε που έχω και αρκετά έντονους πόνους. Γιατί λες να μην έγινε σωστά;🤔

Γιατί πρέπει να είναι κ οι δύο γραμμές κόκκινες. Συνέχισε τα τεστακια. Μηοω ςβρεις αργότερα. Είναι η πρώτη φορά που τα κάνεις?τσέκαρε κ στο ίντερνετ πως είναι θετικά τα τεστ ωορρηξιας.... Κ βάζε τα διπλά δίπλα κ συ για να τα παρακολουθείς. Συνήθως έτσι λίγο ελαφρύ κόκκινο είναι σε όλο περίπου τον κύκλο. Κ 1 μέρα κοκκινίζει απόλυτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Γιατί πρέπει να είναι κ οι δύο γραμμές κόκκινες. Συνέχισε τα τεστακια. Μηοω ςβρεις αργότερα. Είναι η πρώτη φορά που τα κάνεις? 

Όχι έχω κάνει πολλές φορές και μου έχει τύχει ξανά να είναι πιο έντονη από την γραμμή ελέγχου ( νομίζω ότι έτσι λέγεται). Και να κάνω ξανά όμως δεν πιστεύω ότι μπορεί να βγει πιο σκούρη. Πόσο παραπάνω να ανέβει η ορμόνη! 

Υ.Γ. Τώρα που το σκέφτομαι όμως μήπως σε μπέρδεψε η φωτογραφία; Η αχνή( η οποία μετά έγινε λίγο πιο σκούρη) είναι η γραμμή ελέγχου και η πολύ κόκκινη είναι το αποτέλεσμα!💗

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/2/2021 at 12:57 ΜΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Ε ρε τι εχει να γίννννει! Δώσε πόνο Βαγγέλη! φτου φτου φτου! 
 

Αγαπή @Ευάγγελοςτ έκανες κ σημερα κ ήταν πιο αχνο? Γιατί κ μένα δε μ φαίνεται θετικό.. βέβαια μπορεί άλλη στιγμή νωρίτερα να ήταν στο πικ της.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/2/2021 at 1:27 ΜΜ, ο/η Kostef είπε:

Αυτή τη φωτο να την κρατήσουμε να τη δείχνουμε σε οποία έχει απορία ποτε είναι θετικό το τεστ!!! Πιο θετικό δεν έχω ξαναδεί!!!!! 

Καλη σου επιτυχία και σε δυο εβδομαδες ένα τοοοοοοσο θετικό τεστ εγκυμοσύνης!!!! 

Ωχ τώρα κατάλαβα... Η αριστερή γραμμή είναι αυτή που βγαίνει? Εγώ νόμιζα ήταν η γραμμή ελέγχου κ η άλλη η άχνη δίπλα ήταν της ωορρηξίας... Αν είναι έτσι πραγματι φουλ θετικό @Ευάγγελοςτ βουρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Αγαπή @Ευάγγελοςτ έκανες κ σημερα κ ήταν πιο αχνο? Γιατί κ μένα δε μ φαίνεται θετικό.. βέβαια μπορεί άλλη στιγμή νωρίτερα να ήταν στο πικ της.. 

Lactaki μου είναι κατακόκκινη! Τόσο λάθος να κάνω!🤔 Στις οδηγίες λέει ότι δεν είναι απαραίτητο να είναι ίδιες. Θετικό είναι όταν είναι και πιο έντονη. Στην δική μου περίπτωση είναι εντονότερη!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Lactaki μου είναι κατακόκκινη! Τόσο λάθος να κάνω!🤔 Στις οδηγίες λέει ότι δεν είναι απαραίτητο να είναι ίδιες. Θετικό είναι όταν είναι και πιο έντονη. Στην δική μου περίπτωση είναι εντονότερη!💗

Οχι οχι δε κανεις λάθος. Ίσα ίσα , που να φανταστώ ότι η άχνη ειναι η γραμμή ελέγχου. Το ανάποδο νόμιζα βλέποντας το.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lactaki είπε:

Οχι οχι δε κανεις λάθος. Ίσα ίσα , που να φανταστώ ότι η άχνη ειναι η γραμμή ελέγχου. Το ανάποδο νόμιζα βλέποντας το.. 

Κορίτσια ήταν τοοοοοοοοσο έντονη που σας μπέρδεψε, στην αρχή με το που την είδα την εικόνα και εγώ αυτό σκέφτηκα. Και μετά λέω κάτσε από εκεί που το βουτάμε είναι το αποτέλεσμα! Εγώ αλήθεια όσο καιρό κάνω τεστ τόσο έντονο δεν έχω δει. Πηρε όλο το χρώμα του τεστ η γραμμή αποτελέσματος!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ωχ τώρα κατάλαβα... Η αριστερή γραμμή είναι αυτή που βγαίνει? Εγώ νόμιζα ήταν η γραμμή ελέγχου κ η άλλη η άχνη δίπλα ήταν της ωορρηξίας... Αν είναι έτσι πραγματι φουλ θετικό @Ευάγγελοςτ βουρρ

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Οχι οχι δε κανεις λάθος. Ίσα ίσα , που να φανταστώ ότι η άχνη ειναι η γραμμή ελέγχου. Το ανάποδο νόμιζα βλέποντας το.. 

Αυτό σκέφτηκα κι εγώ μετά! Λέω μήπως και η @Starrr μπερδεύτηκε γιατί η αλήθεια είναι ότι σε ξεγελάει τόσο κόκκινη που είναι! Αφού κι εγώ όταν το έκανα νόμιζα ότι το κρατούσα ανάποδα! 

Τις προσπάθειες μας τις κάναμε πάντως!😉 Ελπίζω σε δύο εβδομάδες να δω κι ένα τόσο θετικό τεστακι!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Maraki 986 είπε:

Θετικο τεστ σήμερα!!! Αναμονή για χοριακη...

Συγχαρητήρια Μαράκι μου!😃 Με το καλό!!!!! Να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!!!!💗 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Maraki 986 είπε:

Ευχαριστώ πολυ!!! Υπομονή μερικές μερούλες!!!

Πηγές για χοριακη και περιμενεις αποτέλεσμα? Είχες καθυστέρηση καθόλου πες μας!!! Συγνώμη δεν θυμάμαι αν έχεις ξαναγραψει! Επίσης καθόλου συμπτώματα? 

Εγώ περιμενω σε 4-5 μέρες και με επιασαν τα υπαρξιακα μου όπως καταλαβαίνεις χαχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...