Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Δεκέμβρη αρχιμηνιά να φέρει πολλά γερά μωρά,,, πίστη, αγάπη και ελπίδα ,,,μια αγκαλιά μεγάλη ασπίδα!!! 🤞🙏⛪👶❤️


condios

Recommended Posts

Καλημερα σε ολες !!!

ετοιμαζομαστε για μετακόμιση αρχες Ιανουαρίου καταλαβαίνετε τι χαμος θα γινεται το σπιτι αυτη την στιγμη !!! Εχω παραγγειλει και τεστ ωορρηξιας νομιζω πως δε θα προλαβω να τα ξεκινησω αυτο το μηνα !!! Ομως ευχομαι με το καλο να ερθει το νεο ετος να ειμαστε στο καινουργιο μας σπιτακι🥰🙏🏼🙏🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Καλημερα από χιονισμένη Αγγλία. 

20201228_080915.jpg

Ω! 😮😮😮😮😮 

Τι τέλεια! Μακάρι να χιονίσει και σε εμάς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Dina970 είπε:

Καλημερα σε ολες !!!

ετοιμαζομαστε για μετακόμιση αρχες Ιανουαρίου καταλαβαίνετε τι χαμος θα γινεται το σπιτι αυτη την στιγμη !!! Εχω παραγγειλει και τεστ ωορρηξιας νομιζω πως δε θα προλαβω να τα ξεκινησω αυτο το μηνα !!! Ομως ευχομαι με το καλο να ερθει το νεο ετος να ειμαστε στο καινουργιο μας σπιτακι🥰🙏🏼🙏🏼

Κουράγιο dinaki μου! Δύσκολο πράγμα η μετακόμιση αλλά το σημαντικό είναι ότι θα πάτε στο καινούριο σας σπίτι! Θα είναι σαν μια νέα αρχή! Κι όταν θα έρθει και το νινακι σας με το καλό θα το κάνει ακόμα πιο όμορφο με την υπέροχη παρουσία του!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κουράγιο dinaki μου! Δύσκολο πράγμα η μετακόμιση αλλά το σημαντικό είναι ότι θα πάτε στο καινούριο σας σπίτι! Θα είναι σαν μια νέα αρχή! Κι όταν θα έρθει και το νινακι σας με το καλό θα το κάνει ακόμα πιο όμορφο με την υπέροχη παρουσία του!😘

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου ❤️ Ευχομαι συντομα να γινουμε ολες μανουλες και να γεμίσουμε μωρακια παντου !!! 🙏🏼
με το καλο να ερθει το νεο ετος !!! Η νεα μας αρχη !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι εσάς που  γεννησάτε προσφατα;;από περιέργεια...γιατί είχα μια συζήτηση με τον άντρα μου....αυτά τα 2000 ευρώ που λέγαν ότι θα έδιναν για κάθε παιδί που γεννιέται τα πήρε καμία σας ή μας δουλεύουν για άλλη μια φορά;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι εσάς που  γεννησάτε προσφατα;;από περιέργεια...γιατί είχα μια συζήτηση με τον άντρα μου....αυτά τα 2000 ευρώ που λέγαν ότι θα έδιναν για κάθε παιδί που γεννιέται τα πήρε καμία σας ή μας δουλεύουν για άλλη μια φορά;;

Ναι ισχύει τα έχουν πάρει κ γνωστοί μου απλά μπαίνει ένα μέρος των χρημάτων με τη γέννηση κ το υπόλοιπο νομίζω μετά από κάποιο διάστημα δε θυμάμαι λεπτομέρειες.. σε 2 δόσεις δλδ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι εσάς που  γεννησάτε προσφατα;;από περιέργεια...γιατί είχα μια συζήτηση με τον άντρα μου....αυτά τα 2000 ευρώ που λέγαν ότι θα έδιναν για κάθε παιδί που γεννιέται τα πήρε καμία σας ή μας δουλεύουν για άλλη μια φορά;;

Ναι, μπαίνουν κανονικά σε 2 δόσεις! Το πήραν φίλοι μας...εγώ όταν γέννησα δεν ίσχυε, ελπίζω να ισχύει ακόμα του χρόνου τουλάχιστον!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι εσάς που  γεννησάτε προσφατα;;από περιέργεια...γιατί είχα μια συζήτηση με τον άντρα μου....αυτά τα 2000 ευρώ που λέγαν ότι θα έδιναν για κάθε παιδί που γεννιέται τα πήρε καμία σας ή μας δουλεύουν για άλλη μια φορά;;

Ναι  lacostaki μου. Και οι δυο φίλες μου που γέννησαν φέτος τα πήραν. Μάλιστα πήραν και από το ΙΚΑ αλλά 2000 περίπου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Ναι  lacostaki μου. Και οι δυο φίλες μου που γέννησαν φέτος τα πήραν. Μάλιστα πήραν και από το ΙΚΑ αλλά 2000 περίπου

Από το ΙΚΑ;; Γιατί;; Ήξερα ότι το ΙΚΑ πληρώνει κάποια λεφτά για αυτές που θέλουν να γεννήσουν σε ιδιωτικό αλλά ότι δίνει και λεφτά πρώτη φορά το ακουω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Από το ΙΚΑ;; Γιατί;; Ήξερα ότι το ΙΚΑ πληρώνει κάποια λεφτά για αυτές που θέλουν να γεννήσουν σε ιδιωτικό αλλά ότι δίνει και λεφτά πρώτη φορά το ακουω

Εάν δουλεύεις. Παίρνεις επίδομα κύησης κ επίδομα λοχειας.αφου δνε θα πληρώνεσαι από την δουλειά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εάν δουλεύεις. Παίρνεις επίδομα κύησης κ επίδομα λοχειας.αφου δνε θα πληρώνεσαι από την δουλειά... 

Κ χωρίς να δουλεύεις αν έχεις συμπληρώσει 200 ένσημα τα τελευταία 2 χρόνια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εάν δουλεύεις. Παίρνεις επίδομα κύησης κ επίδομα λοχειας.αφου δνε θα πληρώνεσαι από την δουλειά... 

νόμιζα εκτός από αυτά...είπα κι εγώ τι έγινε και μοιράζουν λεφτά από παντου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

νόμιζα εκτός από αυτά...είπα κι εγώ τι έγινε και μοιράζουν λεφτά από παντου

Καλέ ναι,,,εκτός τα νόμιμα λοχείας και γέννας δίνουν και τα 2000€ ,,,τα πήρε φίλη μου που γέννησε 1/6/20 σε δύο δόσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η condios είπε:

Καλέ ναι,,,εκτός τα νόμιμα λοχείας και γέννας δίνουν και τα 2000€ ,,,τα πήρε φίλη μου που γέννησε 1/6/20 σε δύο δόσεις. 

Ναι βρε απλά όπως είδα το 2000 από το ΙΚΑ νόμιζα ότι ενοουμε τα 2000 συν τα νόμιμα της κύησης και λοχείας συν 2000 από το ΙΚΑ 🤣🤣🤣 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κ χωρίς να δουλεύεις αν έχεις συμπληρώσει 200 ένσημα τα τελευταία 2 χρόνια... 

Ναι κ μετρούν το προηγούμενο Δεκεμβρίο νομίζω.... Τα χρήματα που έπαιρνες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Από το ΙΚΑ;; Γιατί;; Ήξερα ότι το ΙΚΑ πληρώνει κάποια λεφτά για αυτές που θέλουν να γεννήσουν σε ιδιωτικό αλλά ότι δίνει και λεφτά πρώτη φορά το ακουω

Λοιπόν τα επιδόματα που παίρνει μια γυναίκα είναι τα εξής:

Εαν έχεις 200 ένσημα πριν την ΠΗΤ παίρνεις από το ΙΚΑ χρήματα για 56 μέρες πριν τον τοκετό κ 63 μετά (άδεια κυήσεως και λοχείας αντίστοιχα) είδε εργάζεσαι εκείνη την περίοδο είτε όχι. Μοναδική προϋπόθεση τα ένσημα. 
 

Έπειτα παίρνεις από ΟΑΕΔ το συμπληρωματικό επίδομα μητρότητας το οποίο ουσιαστικά είναι η διαφορα του μισθού σου από τα λεφτά που πήρες από το ΙΚΑ. 
 

Επίδομα γέννας από το κράτος, 2000€ για κάθε παιδί που γεννιέται. Τα 1000€ στα δίνουν πάνω στο μήνα κ τα υπόλοιπα μέσα σ ένα 6μηνο. 
 

Τέλος εφόσον υπάρχει ενεργή σύμβαση εργασίας ιδιωτικού τομέα δικαιούσαι το 6μηνο του ΟΑΕΔ. Από εκεί παίρνεις το βασικό μισθό. 

Δεν δίνει πλέον το ΙΚΑ λεφτά για γεννα σε κλινική. Οι τιμές που σου δίνουν οι κλινικές συμπεριλαμβάνουν κ την έκπτωση λόγω ασφάλισης. Ελπίζω να σε κάλυψα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Λοιπόν τα επιδόματα που παίρνει μια γυναίκα είναι τα εξής:

Εαν έχεις 200 ένσημα πριν την ΠΗΤ παίρνεις από το ΙΚΑ χρήματα για 56 μέρες πριν τον τοκετό κ 63 μετά (άδεια κυήσεως και λοχείας αντίστοιχα) είδε εργάζεσαι εκείνη την περίοδο είτε όχι. Μοναδική προϋπόθεση τα ένσημα. 
 

Έπειτα παίρνεις από ΟΑΕΔ το συμπληρωματικό επίδομα μητρότητας το οποίο ουσιαστικά είναι η διαφορα του μισθού σου από τα λεφτά που πήρες από το ΙΚΑ. 
 

Επίδομα γέννας από το κράτος, 2000€ για κάθε παιδί που γεννιέται. Τα 1000€ στα δίνουν πάνω στο μήνα κ τα υπόλοιπα μέσα σ ένα 6μηνο. 
 

Τέλος εφόσον υπάρχει ενεργή σύμβαση εργασίας ιδιωτικού τομέα δικαιούσαι το 6μηνο του ΟΑΕΔ. Από εκεί παίρνεις το βασικό μισθό. 

Δεν δίνει πλέον το ΙΚΑ λεφτά για γεννα σε κλινική. Οι τιμές που σου δίνουν οι κλινικές συμπεριλαμβάνουν κ την έκπτωση λόγω ασφάλισης. Ελπίζω να σε κάλυψα 

Με καλύψεις και με το παραπανω απλά έγινε μια παρανόηση πριν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Με καλύψεις και με το παραπανω απλά έγινε μια παρανόηση πριν....

Ευτυχώς έχουμε την @annie!,,,αλλιώς τα δικά μας μάτια κάνανε € 🤣😂🤣😂🤣😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Με καλύψεις και με το παραπανω απλά έγινε μια παρανόηση πριν....

Καλά μη νομίζεις κ γω μέχρι να βγάλω άκρη η πίστη μου βγήκε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου χρόνια πολλά κ καλή χρονιά να έχουμε εύχομαι ο καινούριος χρόνος να σας φέρει ότι επιθυμεί η ψυχούλα σας 😍😍😍😍πως είστε μου λείψατε πολύ όλο έλεγα θα μπω αλλά δεν προλάβαινα...... Εμείς ήμαστε μια χαρά η μικρή μ σήμερα γίνεται 6 μηνών ακόμα δεν το πιστεύω ☺️☺️☺️☺️περνάει πολύ γρήγορα ο καιρός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες!!! κοριτσια να σας υπενθιμισω οτι εχει φτασει 29 ο μηνας!!! ποιο κοριτσακι θα ανοιξει το καινουργιο θεματακι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημερα σε ολες!!! κοριτσια να σας υπενθιμισω οτι εχει φτασει 29 ο μηνας!!! ποιο κοριτσακι θα ανοιξει το καινουργιο θεματακι??

@ViKcy & @Xrisa127 τι λέτε?!?!?! Εγώ προτείνω εσάς για να δώσετε σε όλες ελπίδα και πολύ αγάπη,,, έτσι ώστε να πάρετε και εσείς δύναμη απ'όλες μας!!! 🤞🙏❤️👶❤️👶 @Lacostaki είσαι καταπληκτική,,, μπράβο για τη διαχείριση 🥰😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η condios είπε:

@ViKcy & @Xrisa127 τι λέτε?!?!?! Εγώ προτείνω εσάς για να δώσετε σε όλες ελπίδα και πολύ αγάπη,,, έτσι ώστε να πάρετε και εσείς δύναμη απ'όλες μας!!! 🤞🙏❤️👶❤️👶 @Lacostaki είσαι καταπληκτική,,, μπράβο για τη διαχείριση 🥰😘

Νομίζω ότι κάτι έκανα αλλά δεν είμαι σίγουρη ότι το έκανα σωστά!Επισης μη γελάσετε με τον τίτλο..είναι ότι καλύτερο μπορούσα να σκεφτώ😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Νομίζω ότι κάτι έκανα αλλά δεν είμαι σίγουρη ότι το έκανα σωστά!Επισης μη γελάσετε με τον τίτλο..είναι ότι καλύτερο μπορούσα να σκεφτώ😊

Καλημέρα μπορείς να προσθέσεις και εμένα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...