Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Δεκέμβρη αρχιμηνιά να φέρει πολλά γερά μωρά,,, πίστη, αγάπη και ελπίδα ,,,μια αγκαλιά μεγάλη ασπίδα!!! 🤞🙏⛪👶❤️


condios

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Κορίτσια βγήκε η χοριακη. Είμαι στην 29 ημέρα του κυκλου μου σήμερα και έχω 229 μονάδες. Ακόμα δεν βρήκα τη γιατρό..   τι λέτε εσείς που ξερετε;

Μπράβοοοοοοο,,,,φανταστική!!!!!! Όλα να έχουν την υπέροχη εξέλιξη που τους αρμόζει,,,με τόση θετική ενέργεια όλων μας μόνο καλά θα πάει!!!! Ευχαριστησου τις στιγμές!!!! 🙏🤞👶❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η condios είπε:

Μπράβοοοοοοο,,,,φανταστική!!!!!! Όλα να έχουν την υπέροχη εξέλιξη που τους αρμόζει,,,με τόση θετική ενέργεια όλων μας μόνο καλά θα πάει!!!! Ευχαριστησου τις στιγμές!!!! 🙏🤞👶❤️

Ευχαριστω πολυυυυ πολυυυυ πολυυυυυυ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna90 είπε:

Ευχαριστω πολυυυυ πολυυυυ πολυυυυυυ!!!!!

Μεγάλη η χάρη της Αγίας Άννης,,,,Πολυχρόνη να είσαι κορίτσι μου!!!!! 🙏🤞👶❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Μελομακάρονα, κουραμπιέδες και μπισκότα κανένας που είναι και της εποχής κερνάω.  Έχω και τη γιορτή μου αύριο!!!

Μπράβο κοριτσάκι μου Να ζήσεις και να έχεις τη χάρη της πάνω σου βοήθειά σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στις μέλλουσες μανουλες τώρα είδα το καινούργιο θέμα.ευχομαι όσες είναι εγκυουλες με ένα πόνο να έχουν αγκαλιά τα μωράκια τους.κ όσες προσπαθούν η νέα χρονιά να τους φέρει το ομορφότερο δώρο που υπάρχει!!!είμαι έγκυος στον 8 μήνα κ έχω Πητ 15/1.ευχομαι σε όλες τα καλύτερα μέσα από την καρδιά Μ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες μου! Η γιατρός μου είπε επί λέξη "είναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ"!!! Να κλείσουμε λέει ένα ραντεβού την ερχόμενη Πέμπτη, γιατι λογικά θα δούμε σακο και αν θέλω να επαναλάβω χοριακη αύριο!!! Τώρα είμαι στα αλήθεια πολύ χαρούμενη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Καλημέρα κούκλες μου! Η γιατρός μου είπε επί λέξη "είναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ"!!! Να κλείσουμε λέει ένα ραντεβού την ερχόμενη Πέμπτη, γιατι λογικά θα δούμε σακο και αν θέλω να επαναλάβω χοριακη αύριο!!! Τώρα είμαι στα αλήθεια πολύ χαρούμενη!!!

Συγχαρητήρια και χρόνια πολλά κορίτσι μου!!! Να έχεις μια τελειομηνη και ήρεμη εγκυμοσύνη...του χρόνου τέτοιο καιρό να γιορτάζεις αγκαλιά με το μπεμπάκι σου!!! 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Καλημέρα κούκλες μου! Η γιατρός μου είπε επί λέξη "είναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ"!!! Να κλείσουμε λέει ένα ραντεβού την ερχόμενη Πέμπτη, γιατι λογικά θα δούμε σακο και αν θέλω να επαναλάβω χοριακη αύριο!!! Τώρα είμαι στα αλήθεια πολύ χαρούμενη!!!

Καλημέρα κορίτσι μου και χρόνια πολλά!!! Φέτος πήρες το καλύτερο δώρο στη γιορτή σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!!🥰

Χρόνια πολλά σε όσα κορίτσια μας γιορτάζουν ή έχουν κάποιο δικό τους άτομο που γιορτάζει! Ότι καλύτερο τους εύχομαι με υγεία πάνω από όλα!😘💗

@anna90 μου χρόνια σου πολλά κορίτσι μου! Με το καλό να φέρεις στον κόσμο το μωράκι σου και του χρόνου να γιορτάζετε αγκαλίτσα!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια!!! Να έχουμε υγεία!!!!! Με το καλο να αγκαλιάσουμε τα νινακια μας και όσες προσπαθούν εύχομαι γρήγορα και εύκολα να τα καταφέρουν!!!!! ❤❤❤❤❤❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna90 είπε:

Καλημέρα κούκλες μου! Η γιατρός μου είπε επί λέξη "είναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ"!!! Να κλείσουμε λέει ένα ραντεβού την ερχόμενη Πέμπτη, γιατι λογικά θα δούμε σακο και αν θέλω να επαναλάβω χοριακη αύριο!!! Τώρα είμαι στα αλήθεια πολύ χαρούμενη!!!

Καλημέρα και χρόνια σου πολλά με το πιο όμορφο δώρο της ζωής σου στην κοιλιά!!!!👶❤️🙏🤞 Να είσαι πάντα υγιής και τόσο ευτυχισμένη όσο είσαι σήμερα και θα είσαι από δω και πέρα!!!! Πολύχρονη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η condios είπε:

Καλημέρα και χρόνια σου πολλά με το πιο όμορφο δώρο της ζωής σου στην κοιλιά!!!!👶❤️🙏🤞 Να είσαι πάντα υγιής και τόσο ευτυχισμένη όσο είσαι σήμερα και θα είσαι από δω και πέρα!!!! Πολύχρονη!!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!! Υγεία να μας  δίνει ο Θεός!!!! Όλα να έρθουν εύκολα για όλες μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Καλησπέρα στις μέλλουσες μανουλες τώρα είδα το καινούργιο θέμα.ευχομαι όσες είναι εγκυουλες με ένα πόνο να έχουν αγκαλιά τα μωράκια τους.κ όσες προσπαθούν η νέα χρονιά να τους φέρει το ομορφότερο δώρο που υπάρχει!!!είμαι έγκυος στον 8 μήνα κ έχω Πητ 15/1.ευχομαι σε όλες τα καλύτερα μέσα από την καρδιά Μ!!!

Καλημέρα και με το καλό,,,,μετράς αντίστροφα για την πιο όμορφη αρχή ,,,,,,αυτή που θα ολοκληρώσει την ευτυχία σου και την αγκαλιά σου. Μακάρι η ευχή σου ανήμερα της Αγίας Άννης να βρει στόχο σε όλες μας. Να έχεις υπέροχα Χριστούγεννα γιατί του χρόνου θα είναι διπλα υπέροχα και πιο φωτεινά με το μπεμπακι αγκαλιά 🤞🙏👶❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έτοιμα τα ροξακια μου! 

Στο σχήμα μου βγήκαν λίγο χάλια🤭😄 αλλά δυστυχώς δεν είχα χρόνο να ασχοληθώ περισσότερο! Πάντως σε γεύση λίγο που τα δοκίμασα ζεστά μου φάνηκαν ωραία!

 

IMG_20201209_131329.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Καλημέρα κούκλες μου! Η γιατρός μου είπε επί λέξη "είναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ"!!! Να κλείσουμε λέει ένα ραντεβού την ερχόμενη Πέμπτη, γιατι λογικά θα δούμε σακο και αν θέλω να επαναλάβω χοριακη αύριο!!! Τώρα είμαι στα αλήθεια πολύ χαρούμενη!!!

Φαντάζεσαι να είναι δίδυμα; Χρόνια πολλά για την γιορτή σου 💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κορίτσια έτοιμα τα ροξακια μου! 

Στο σχήμα μου βγήκαν λίγο χάλια🤭😄 αλλά δυστυχώς δεν είχα χρόνο να ασχοληθώ περισσότερο! Πάντως σε γεύση λίγο που τα δοκίμασα ζεστά μου φάνηκαν ωραία!

 

IMG_20201209_131329.jpg

Υποκλίνομαι!!!! Πολλά σαλάκια έτρεξαν,,,, Γειά σου χρυσοχέρα @Ευάγγελοςτ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πολλά πολλά καλούδια δεν ξέρω να κάνω....σας στέλνω όλη την αγάπη μου μέσα από την τέχνη μου! Ας είναι η Αγία Άννα ,,, μανούλα όλων μας,,,όπως ήταν και της Παναγίας μας και ας μας αξιώσει όλες μας να γίνουμε και οι ίδιες!!! 

ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η condios είπε:

Εγώ πολλά πολλά καλούδια δεν ξέρω να κάνω....σας στέλνω όλη την αγάπη μου μέσα από την τέχνη μου! Ας είναι η Αγία Άννα ,,, μανούλα όλων μας,,,όπως ήταν και της Παναγίας μας και ας μας αξιώσει όλες μας να γίνουμε και οι ίδιες!!! 

ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ.jpg

Condios μου εσύ την ζωγράφισες την εικόνα;😲😲😲😲

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Condios μου εσύ την ζωγράφισες την εικόνα;😲😲😲😲

Ναι,πριν πολλά χρόνια,,,μου την είχε ζητήσει μια φίλη για να την κάνει δώρο σε μια φίλη της Άννα,,,έχω τελειώσει τη ΧΑΝ Αθηνών ,,, και σκέφτομαι αν με το καλό εχω θετικό αποτέλεσμα να ξαναβγαλω τα πινέλα μου να περνά η ώρα μου (έχω πάμπολλες μισοτελειωμενες 😰😥🤫). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η condios είπε:

Ναι,πριν πολλά χρόνια,,,μου την είχε ζητήσει μια φίλη για να την κάνει δώρο σε μια φίλη της Άννα,,,έχω τελειώσει τη ΧΑΝ Αθηνών ,,, και σκέφτομαι αν με το καλό εχω θετικό αποτέλεσμα να ξαναβγαλω τα πινέλα μου να περνά η ώρα μου (έχω πάμπολλες μισοτελειωμενες 😰😥🤫). 

Πω πω μπράβο κορίτσι μου!!!!!!!! Πραγματικά είναι υπέροχη!

Σίγουρα θα έχεις θετικό αποτέλεσμα άρα σιγά σιγά να τις βγάλεις από την θέση τους για να τις τελειώσεις!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Πω πω μπράβο κορίτσι μου!!!!!!!! Πραγματικά είναι υπέροχη!

Σίγουρα θα έχεις θετικό αποτέλεσμα άρα σιγά σιγά να τις βγάλεις από την θέση τους για να τις τελειώσεις!💗

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Έτσι,,,, δωσε μου θάρρος!!! Και έχω έναν μεγαααλο Ευαγγελισμό της Λοκρίδος μισοτελειωμένο να ολοκληρώσω !!!!! 🤞🙏👶❤️👶❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικά περιμένω πως και πως το θετικό σου τεστακι!🤗

Ευαγγελισμό της Λοκρίδος;;;; Δεν θυμάμαι να το έχω ακούσει ξανά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Βασικά περιμένω πως και πως το θετικό σου τεστακι!🤗

Ευαγγελισμό της Λοκρίδος;;;; Δεν θυμάμαι να το έχω ακούσει ξανά!

Και εγώ το περιμένω... μακάρι 🤞🙏👶❤️👶❤️

Φίλη? Έτσι μας είχε πει η καθηγήτρια επειδή έχει το ένα φτερό ο Αρχάγγελος Γαβριήλ σηκωμένο ,,,μπορεί να λέω και χαζομαριτσες,, έχουν περάσει χρόνια!!! Οοοοοταν το τελειώσω θα στο στείλω να το δεις 👍😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν,με το καλό τα μωράκια σας κ σε όσες προσπαθούν εύχομαι σύντομα μωράκι..

Είμαι να σκάσω κορίτσια,πήγα χθες στο γιατρό κ συζητήσαμε για την αυχενική διαφάνεια κ την papp-A,υπάρχει πιθανότητα προεκλαμψιας κ πρόωρου τοκετού..έχω φοβηθεί τοοοοσο πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Βρε κορίτσι μου όλα φυσιολογικά είναι αν δεν υπάρχει πόνος! Ηρέμησε λίγο... Αν δεν μπορείς καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο το γιατρό σου να σου φύγει το άγχος!!!
    • Να σου ζήσουν λοιπόν οι κορούλες σου!!γτ το βλέπεις σαν τελευταία ευκαιρία..;; Όπως είπες έστω κ με αυτό το σπέρμα έμεινες έγκυος 3 φορές, επομένως ποτέ δεν ξέρεις μην χάνεις τις ελπίδες σου!!! Και εμάς το σπέρμα είχε θέμα κινητικότητας και μορφολογίας ( είναι ο δεύτερος σύζυγος μου , είχε κιρσοκήλη αλλά παρόλα αυτά έχει ένα κοριτσάκι από τον πρώτο του γάμο.... έπειτα αφού ήμασταν μαζί αποφασίσαμε να κάνουμε εξετάσεις και να προχωρήσει σε χειρουργική επέμβαση για την κιρσοκήλη καθώς δεν εμένα έγγυος 3 χρόνια προσπαθειών!! Μετά το χειρουργείο περίπου 3 χρόνια έμεινα έγκυος αλλά το έχασα στο 6 εβδ! 😢 Δεν ξανά έκανε εκείνος εξετάσεις! Είναι κ λίγο περίεργος σε αυτό το θέμα...δεν πάει εύκολα! )  Τι θέμα έχει εσένα στο σπέρμα;;
    • Κορίτσι μου καλησπέρα!  Σου εξήγησε ο γιατρός γιατί συνέβη αυτό; Εγώ δύο φορές που έκανα πρόκληση απλά καθυστέρησε να γίνει η ωορρηξία(αντί για 32-36 ώρες που γίνεται μετά την ένεση εμένα πχ μου έπαιρνε 40 ώρες). Ίσως την επόμενη φορά που θα το δοκιμάσεις να πρέπει να κάνεις και έναν υπέρηχο 1-2μερες μετά την ωορρηξία (έτσι όπως θα έχει υπολογιστεί με βάση την πρόκληση) για να δείτε ότι όντως έσκασε το ωοθηλακιο και έκανες ωορρηξία.  
    • Κορίτσι μου, κι εγώ είχα περάσει ένα τέτοιο εφιαλτικό βράδυ. Μάλιστα η κοιλιά μου ήταν σκληρή και για αρκετή ώρα και έκανα ακριβώς τις ίδιες σκέψεις με σένα. Από τότε ανά διαστήματα μπορεί να την αισθανθώ να σκληραίνει και μετά από λίγο να μαλακώνει. Αλλά όταν μίλησα με τον γιατρό ήταν καθησυχαστικος. Είτε μεγαλώνει η μήτρα, είτε κάνει συσπάσεις ή μπορεί απλά το μωρό να είναι σε τέτοια θέση που η κοιλιά να σκληραίνει σε εκείνο το σημείο που βρίσκεται. Αυτά μου είπε  Πάντως και άλλες φίλες μου που ρώτησα μού είπαν ότι κι αυτές το είχαν αυτό. Και στην εφαρμογή εγκυμοσύνης που έχω το παρουσιάζει ως κάτι απολύτως φυσιολογικό. Αλλά φυσικά πάνω απ' όλα κρατάω ότι μου το επιβεβαίωσε και ο γυναικολόγος μου. Παρόλα αυτά αν αγχώνεσαι στείλε ένα μνμ στον γυναικολόγο σου, για να σου επιβεβαιώσει ότι όλα καλά!! ☺️
    • @Melikara86 για το 3ο. Εχω δυο κοριτσάκια 7 και 5. Ημουν εγκυος τ καλοκαιρι π μας περασε και εκανα διακοπη στην 11η βδομαδα. Τωρα τ μωρακι μου θα ηταν 40 ημερων. Εχει 2 κυκλους π ξεκινησαμε αλλα δ εχω αμαν ελπιδες. Έχουμε θεμα με το σπερμα. Απο παντα. Βεβαια εμεινα 3 φορες εγκυος αλλα πιστευω οτι αυτο τ μωρο π εφυγε ηταν η τελευταία μας ευκαιρια. Ειπαμε θα προσπαθησουμε μέχρι τέλος του χρόνου. Αν ρθει καλως, αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...