Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εμβρυομεταφοράς 2021!!!!


Recommended Posts

στις Just now, ο/η condios είπε:

@Xrisa127 @ViKcy Ευελπιστώ να σας φέρω τα καλύτερα 🤞 ,,, και μετά η δική σας σειρά έτσι ώστε η χαρά να μοιράζεται και να πολλαπλασιάζεται 🤞🙏❤️👶

Τα καλύτερα θα είναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η condios είπε:

@Xrisa127 @ViKcy @Άντρεα@kaounmar Ευελπιστώ να σας φέρω τα καλύτερα 🤞 ,,, και μετά η δική σας σειρά έτσι ώστε η χαρά να μοιράζεται και να πολλαπλασιάζεται 🤞🙏❤️👶

Μακάριιιι κορίτσι μου!!! ❤️ Έχεις κάποιο σύμπτωμα? :) Πότε με το καλό θα έχεις τα αποτελέσματα σου?? Εγώ ακόμη περιμένω περίοδοοο! Θα σε σπάσει μέχρι να αποφασίσει να έρθειιι η κυρία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η pangipot είπε:

Η διαγνωστική είναι ότι ελέγχουν το ενδομήτριο αν υπάρχει πχ πολύποδας που δε φαίνεται συμφυσεις κλπ και ίσως κάνουμε σκρατσινγκ (δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι είναι) εφόσον δε βρουν τιποτα κ όλα είναι καλά δεν επεμβαίνουν για αφαίρεση κ μετέπειτα υποθέτω δε παίρνεις κ αντισυλληπτικά για ένα μήνα. Έτσι βρήκαμε εμείς το διάφραγμα το οποίο δεν είχαν δει ποτέ ούτε σε σαλπιγγογραφια ούτε σε τοοοοσους υπερήχους...είχα ένα πολύποδα στο τράχηλο Μ είπε ο γιατρός θα τον αφαιρέσουμε αλλά θα δω κ τη μήτρα σου...είδε το διάφραγμα το αφαιρέσε πήρα αντιβίωση 10 μέρες αντισυλληπτικά 1 μήνα κ αφού Μ ήρθε περίοδος Μ είπαν ξεκινάω προσπαθείες πάλι...αλλά στο επεμβατικό είναι λογικό γτ όταν κάτι αφαιρείται σημαίνει ότι υπάρχει "πληγή" κ θέλει λίγο χρόνο για να θρέψει...🙂

Το σκρατσινγκ είναι η νεαροποιηση του ενδομητρίου. Ουσιαστικά το τραυματίζει με το ψαλιδάκι του υστεροσκοπιου. Αυτό μετά αναγεννάται για να επουλωθεί κ θεωρείται πιο δεκτικό για εμφύτευση. Εμένα μου έκανε σκρατσινγκ παράλληλα με την αφαίρεση του πολύποδα. Αφού μπήκε που μπήκε το έκανε κ αυτό.

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Μήπως για το "επεμβατικό" αναφαίρεσαι στη Λαπαροσκόπιση κορίτσι μου; Γιατι αυτή ναι είναι παρεμβατική.. Η υστεροσκόπιση απ' ότι ξέρω όμως ελέγχει απλά τη μήτρα και την "καθαρίζει".. 

Άλλο η λαπαροσκόπηση κ άλλο η υστεροσκοπηση. Το 1ο είναι χειρουργείο κ μπαίνουν από τον αφαλό λαπαροσκοπικά κ βλέπουν τα πάντα, σάλπιγγες, μήτρα, ωοθήκες κλπ. Στην υστεροσκοπηση μπαίνουν από κάτω μ ένα ματσουκι κ κάμερα κ έχουν εικόνα από τραχηλο κ μήτρα μόνο. Στη διαγνωστική μπορεί να μην κάνουν τίποτα. Στην επεμβατική θα βγάλουν πολύποδα ή κανένα ινομυωμα ή αν υπάρχουν συμφυσεις στη μήτρα θα τις καθαρίσουν κλπ. Και εννοείται πως η διαγνωστική μπορεί να γίνει επεμβατική αν βρουν κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Μακάριιιι κορίτσι μου!!! ❤️ Έχεις κάποιο σύμπτωμα? :) Πότε με το καλό θα έχεις τα αποτελέσματα σου?? Εγώ ακόμη περιμένω περίοδοοο! Θα σε σπάσει μέχρι να αποφασίσει να έρθειιι η κυρία! 

Με "τραβάει" η μέση μου,,,πονάω λίγο κοιλιά,,, λίγο στήθος,,,αλλά έτσι είμαι και όταν περιμενω περίοδο,,, οπότε δεν ασχολούμαι μαζί τους...περιμένω να πάω την Πέμπτη για να μάθω τι και πώς...ψύχραιμη το παίζω,,,και γενικά προσπαθω να κάνω δραστηριότητες να μη σκέφτομαι (λίγα φαγητά και αρκετά γλυκά φτιάχνω κυρίως 🤣😂🤣😂) να,,,το μπισκοτοχωριο μου 😘🎄🦄🌈

IMG_20201213_195040.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Άντρεα είπε:

Μήπως για το "επεμβατικό" αναφαίρεσαι στη Λαπαροσκόπιση κορίτσι μου; Γιατι αυτή ναι είναι παρεμβατική.. Η υστεροσκόπιση απ' ότι ξέρω όμως ελέγχει απλά τη μήτρα και την "καθαρίζει".. 

Όχι γιατί έχω κάνει επεμβατική ύστεροσκοπηση! Η αφαίρεση διαφράγματος δεν γίνεται λαπαροσκοπικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Το σκρατσινγκ είναι η νεαροποιηση του ενδομητρίου. Ουσιαστικά το τραυματίζει με το ψαλιδάκι του υστεροσκοπιου. Αυτό μετά αναγεννάται για να επουλωθεί κ θεωρείται πιο δεκτικό για εμφύτευση. Εμένα μου έκανε σκρατσινγκ παράλληλα με την αφαίρεση του πολύποδα. Αφού μπήκε που μπήκε το έκανε κ αυτό.

Άλλο η λαπαροσκόπηση κ άλλο η υστεροσκοπηση. Το 1ο είναι χειρουργείο κ μπαίνουν από τον αφαλό λαπαροσκοπικά κ βλέπουν τα πάντα, σάλπιγγες, μήτρα, ωοθήκες κλπ. Στην υστεροσκοπηση μπαίνουν από κάτω μ ένα ματσουκι κ κάμερα κ έχουν εικόνα από τραχηλο κ μήτρα μόνο. Στη διαγνωστική μπορεί να μην κάνουν τίποτα. Στην επεμβατική θα βγάλουν πολύποδα ή κανένα ινομυωμα ή αν υπάρχουν συμφυσεις στη μήτρα θα τις καθαρίσουν κλπ. Και εννοείται πως η διαγνωστική μπορεί να γίνει επεμβατική αν βρουν κάτι.

Ναι ναι ξέρω τη διαφορά κορίτσι μου έχω κάνει και τα δύο! Απλά δεν γνώριζα πως υπάρχει διαγνωστική και παρεμβατική!

στις πριν 10 λεπτά, ο/η condios είπε:

Με "τραβάει" η μέση μου,,,πονάω λίγο κοιλιά,,, λίγο στήθος,,,αλλά έτσι είμαι και όταν περιμενω περίοδο,,, οπότε δεν ασχολούμαι μαζί τους...περιμένω να πάω την Πέμπτη για να μάθω τι και πώς...ψύχραιμη το παίζω,,,και γενικά προσπαθω να κάνω δραστηριότητες να μη σκέφτομαι (λίγα φαγητά και αρκετά γλυκά φτιάχνω κυρίως 🤣😂🤣😂) να,,,το μπισκοτοχωριο μου 😘🎄🦄🌈

IMG_20201213_195040.jpg

Πόσοοο υπέροχοο είναι!!!!! Μπράβοοο σουυυυ!!😍

στις πριν 5 λεπτά, ο/η pangipot είπε:

Όχι γιατί έχω κάνει επεμβατική ύστεροσκοπηση! Η αφαίρεση διαφράγματος δεν γίνεται λαπαροσκοπικά...

Χχμμ.. δεν γνώριζα για τον διαχωρισμό αυτό! Σε 3 γιατρούς πήγα, από κανένα δεν το άκουσα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η condios είπε:

Με "τραβάει" η μέση μου,,,πονάω λίγο κοιλιά,,, λίγο στήθος,,,αλλά έτσι είμαι και όταν περιμενω περίοδο,,, οπότε δεν ασχολούμαι μαζί τους...περιμένω να πάω την Πέμπτη για να μάθω τι και πώς...ψύχραιμη το παίζω,,,και γενικά προσπαθω να κάνω δραστηριότητες να μη σκέφτομαι (λίγα φαγητά και αρκετά γλυκά φτιάχνω κυρίως 🤣😂🤣😂) να,,,το μπισκοτοχωριο μου 😘🎄🦄🌈

IMG_20201213_195040.jpg

Καταστροφή είσαι κοπελιά. Προσοχή όμως στα γλυκά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Καταστροφή είσαι κοπελιά. Προσοχή όμως στα γλυκά....

Δεν τα τρώω,,,μόνο τα φτιάχνω και τα προσφέρω 😘😎

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ομορφα κοριτσια γεματα ενεργεια και χαμογελα !Τι κανετε ?χανομαι λιγο !ετοιμαζομαι για επιστροφη στην εργασια μου  ...οποτε εχω λιγα τρεχαματα!καλεεεε τι γινεται διαβασα λιγο !!εχουμε μια εγκυουλα στη παρεα??με το καλο !καλους διπλασιασμους!!με το καλο και τα υπολοιπα κοριτσια που αναμενουν για χοριακη !οι υπολοιπες τι κανετε?καπογ διαβασα μια κοπελα που ζητα γνωμη για γιατρο και κεντρο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια όμορφα, ελπίζω να σας βρίσκω καλά! Εγώ αδιαθέτησα μία εβδομάδα ακριβώς από την arvecap οπότε χθες με είδε ο γιατρός. Όλα ευτυχώς είναι καλά και μου είπε από 19/12 να αρχίσω τα ciclacur και να με ξαναδεί 30/12. Λογικά προς 5/1/21 θα κάνουμε την ετ αν φυσικά όλα πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Καλημέρα κορίτσια όμορφα, ελπίζω να σας βρίσκω καλά! Εγώ αδιαθέτησα μία εβδομάδα ακριβώς από την arvecap οπότε χθες με είδε ο γιατρός. Όλα ευτυχώς είναι καλά και μου είπε από 19/12 να αρχίσω τα ciclacur και να με ξαναδεί 30/12. Λογικά προς 5/1/21 θα κάνουμε την ετ αν φυσικά όλα πάνε καλά!!!

Καλημέρα καλημέρα!!!!! Μπράβο,,,άντε άντε με το καλό και εσύ,,,,με πόσα cyclacur σε ξεκινάει? Και ρώτησε τον ,,,αν είναι να σε παρακολουθήσει άλλες δύο φορές ως 30/12 για να δει πως πάει το ενδομήτριο,,,δεν τα καταλαβαίνω αυτά τα κενά...🤞🙏👶❤️ Όλα να πάνε καταπληκτικά!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Καλημέρα κορίτσια όμορφα, ελπίζω να σας βρίσκω καλά! Εγώ αδιαθέτησα μία εβδομάδα ακριβώς από την arvecap οπότε χθες με είδε ο γιατρός. Όλα ευτυχώς είναι καλά και μου είπε από 19/12 να αρχίσω τα ciclacur και να με ξαναδεί 30/12. Λογικά προς 5/1/21 θα κάνουμε την ετ αν φυσικά όλα πάνε καλά!!!

Με το και κοριτσάκι μου!! Να πάνε όλα καλά κ να υποδεχτείς τα εμβρυακια σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Με το και κοριτσάκι μου!! Να πάνε όλα καλά κ να υποδεχτείς τα εμβρυακια σου!! 

Σε ευχαριστώ καλή μου και εσύ με ένα πόνο! Κοντεύεις τώρα ε; όλα με το καλό!!! Ελπίζω κάποια στιγμή να έχω να μοιραστώ ευχάριστά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η condios είπε:

Καλημέρα καλημέρα!!!!! Μπράβο,,,άντε άντε με το καλό και εσύ,,,,με πόσα cyclacur σε ξεκινάει? Και ρώτησε τον ,,,αν είναι να σε παρακολουθήσει άλλες δύο φορές ως 30/12 για να δει πως πάει το ενδομήτριο,,,δεν τα καταλαβαίνω αυτά τα κενά...🤞🙏👶❤️ Όλα να πάνε καταπληκτικά!!!!!! 

Λοιπόν θα παίρνω 3 λευκά την ημέρα! Για να δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Σε ευχαριστώ καλή μου και εσύ με ένα πόνο! Κοντεύεις τώρα ε; όλα με το καλό!!! Ελπίζω κάποια στιγμή να έχω να μοιραστώ ευχάριστά!!!

Θα έχεις γλυκιά μου και σύντομα!! Σου στέλνω όλη τη μπεμπεδοσκονη του κόσμου!!💕💕💕 Κοντεύω.. Σε κανα μήνα το πολύ θα γεννήσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Καλημέρα κορίτσια όμορφα, ελπίζω να σας βρίσκω καλά! Εγώ αδιαθέτησα μία εβδομάδα ακριβώς από την arvecap οπότε χθες με είδε ο γιατρός. Όλα ευτυχώς είναι καλά και μου είπε από 19/12 να αρχίσω τα ciclacur και να με ξαναδεί 30/12. Λογικά προς 5/1/21 θα κάνουμε την ετ αν φυσικά όλα πάνε καλά!!!

Φυσικά και θα πάνε όλα καλά! Κ για εσένα κ για εμένα κ για όλες όσες προσπαθούν! Είναι θέμα χρόνου για την καθεμιά από εμάς! 😊

Με το καλό κορίτσι μου η προετοιμασία σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι για όλες μας, ξέρεις φοβάμαι αρκετά γιατί στην πρώτη ετ πήρα κουλούρι όπως και στις σπερματεγχύσεις που είχα κάνει. Επίσης μετά την αποβολή νιώθω πολλές φορές ότι κάτι έχει στραβώσει αλλά μετά σκέφτομαι αφού ήρθε μια φορά πριν μπω στο δρόμο της εξωσωματικής έστω και αν δεν πήγε καλά, ε που θα πάει; Θα ξαναέρθει!!! Εσύ σε τι φάση είσαι τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Μακάρι για όλες μας, ξέρεις φοβάμαι αρκετά γιατί στην πρώτη ετ πήρα κουλούρι όπως και στις σπερματεγχύσεις που είχα κάνει. Επίσης μετά την αποβολή νιώθω πολλές φορές ότι κάτι έχει στραβώσει αλλά μετά σκέφτομαι αφού ήρθε μια φορά πριν μπω στο δρόμο της εξωσωματικής έστω και αν δεν πήγε καλά, ε που θα πάει; Θα ξαναέρθει!!! Εσύ σε τι φάση είσαι τώρα;

Πόσο σε νιώθω,,,έτσι ακριβώς αισθάνομαι και εγώ,,,πιστη και προσήλωση στο στόχο μας,,,μόνο έτσι!!!! Τα λέω σε σένα να τα ακούω και εγώ,,,φουλ άγχος! 🙏👶💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Λοιπόν θα παίρνω 3 λευκά την ημέρα! Για να δούμε...

Καλά σε ξεκινάει,,,λογικά θα έχει δει ο γιατρός ότι από ενδομήτριο είσαι οκ γενικά,,,απλά εσύ δε θα ήθελες να ξερεις? για αυτο σου ειπα παραπανω αν είναι να σε ξαναδει αν γίνεται,,,για καλό μόνο θα είναι! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η condios είπε:

Πόσο σε νιώθω,,,έτσι ακριβώς αισθάνομαι και εγώ,,,πιστη και προσήλωση στο στόχο μας,,,μόνο έτσι!!!! Τα λέω σε σένα να τα ακούω και εγώ,,,φουλ άγχος! 🙏👶💓

Αύριο δεν πας για χοριακη κορίτσι μου;

Σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια και θα περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Xrisa127 είπε:

Αύριο δεν πας για χοριακη κορίτσι μου;

Σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια και θα περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου!!! 

Σε ευχαριστώ τόπο πολύ για αυτό!!!!!! Αύριο πρωι πρωι κιολας,,,μολις μαθω θα σας το φωναξω αν ειμαι να ειστε σιγουρες,,,αν οχι παλι,,,θα το μαθετε αλλα δωστε μου λιγο χρονο να το καταπιω 🙏👶💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η condios είπε:

Καλά σε ξεκινάει,,,λογικά θα έχει δει ο γιατρός ότι από ενδομήτριο είσαι οκ γενικά,,,απλά εσύ δε θα ήθελες να ξερεις? για αυτο σου ειπα παραπανω αν είναι να σε ξαναδει αν γίνεται,,,για καλό μόνο θα είναι! 😘

Ναι αγάπη κατάλαβα πως το λες! Ήταν να κάνω νωρίτερα την ετ μέσα στο Νοέμβρη αλλά ενώ είχα αρχίσει ετοιμασία όταν με είδε σε 2 υπερήχους δεν ήμουν οκ όπως ήθελε οπότε μου ακύρωσε τον κύκλο και μου άλλαξε κάπως τα φάρμακα αρχίζοντας από την arvecap. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η condios είπε:

Σε ευχαριστώ τόπο πολύ για αυτό!!!!!! Αύριο πρωι πρωι κιολας,,,μολις μαθω θα σας το φωναξω αν ειμαι να ειστε σιγουρες,,,αν οχι παλι,,,θα το μαθετε αλλα δωστε μου λιγο χρονο να το καταπιω 🙏👶💓

Όλα θα πάνε υπέροχα!!! Περιμένουμε με το καλό τα ευχάριστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η condios είπε:

Σε ευχαριστώ τόπο πολύ για αυτό!!!!!! Αύριο πρωι πρωι κιολας,,,μολις μαθω θα σας το φωναξω αν ειμαι να ειστε σιγουρες,,,αν οχι παλι,,,θα το μαθετε αλλα δωστε μου λιγο χρονο να το καταπιω 🙏👶💓

Όλα καλά θα πάνε σε σκέφτομαι και εύχομαι να πάρεις μεγάλη χαρά αύριο....αν κι εγώ είμαι σίγουρη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...