Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εγω παιδιά ξεκινάω με πρώτο ύπνο λίκνο από τις 9 μέχρι 1 και μετά συνήθως τον βάζω στο κρεβάτι μου. Τωρα κοιμάται εδώ και αρκετές ώρες μόνο ξυπνάει για φαγητό. Τις τελευταίες 2.5 ειναι πάνω μου. Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί όταν ειναι πάνω μου κοιμάται πιο βαριά; 

Τα έκανα κι εγώ αυτά τα πάνω μου με την κόρη μου και δεν τα ξανακάνω γιατί μέχρι αρκετά μεγάλη κοιμόταν μόνο πάνω μου 😂  το μπέμπη τον αφήνω στην κούνια το βράδυ, όσες φορές κ αν ξυπνήσει μπας και μάθει 🤭 αν κοιμάται κι αυτός μόνο πάνω μου πάει, δεν θα έχω χρόνο ούτε για τη μικρή ούτε για το σπίτι ούτε για τίποτα 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Τα έκανα κι εγώ αυτά τα πάνω μου με την κόρη μου και δεν τα ξανακάνω γιατί μέχρι αρκετά μεγάλη κοιμόταν μόνο πάνω μου 😂  το μπέμπη τον αφήνω στην κούνια το βράδυ, όσες φορές κ αν ξυπνήσει μπας και μάθει 🤭 αν κοιμάται κι αυτός μόνο πάνω μου πάει, δεν θα έχω χρόνο ούτε για τη μικρή ούτε για το σπίτι ούτε για τίποτα 😅

Και γω την ημέρα μέσα στην φωλιτσα τον έχω στο σαλόνι ......και το βράδυ στη κούνια του...αν μάθει αγκαλιά και τέτοια καηκαμε.μ.μδεν θα κάνουμε καμιά δουλειά λέω τον άντρα μου γιατί πετάγεταιε το που κάνει κιχ ο μπέμπης...από Δευτέρα γυρίζει δουλειά...να δω πως θα τα πάμε οι δυο μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Εγω παιδιά ξεκινάω με πρώτο ύπνο λίκνο από τις 9 μέχρι 1 και μετά συνήθως τον βάζω στο κρεβάτι μου. Τωρα κοιμάται εδώ και αρκετές ώρες μόνο ξυπνάει για φαγητό. Τις τελευταίες 2.5 ειναι πάνω μου. Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί όταν ειναι πάνω μου κοιμάται πιο βαριά; 

Γιατι το απολαμβάνει και δεν τον ενδιαφέρει τι γινεται γυρω του 🤱🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η PanB είπε:

Τα έκανα κι εγώ αυτά τα πάνω μου με την κόρη μου και δεν τα ξανακάνω γιατί μέχρι αρκετά μεγάλη κοιμόταν μόνο πάνω μου 😂  το μπέμπη τον αφήνω στην κούνια το βράδυ, όσες φορές κ αν ξυπνήσει μπας και μάθει 🤭 αν κοιμάται κι αυτός μόνο πάνω μου πάει, δεν θα έχω χρόνο ούτε για τη μικρή ούτε για το σπίτι ούτε για τίποτα 😅

Γενικά κοιμάται και μεσα στην καλαθουνα κλπ.. Και δουλειές κάνω απλα δε θέλει να μενει μόνος.. Θέλει κάποιος να του μιλάει αλλιώς φωνάζει 😂 εσύ είσαι και ξεψαρωμενη όχι σαν κι εμάς.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια !!! Έχω πολυυυυ καιρό να μπω γιατί περνάμε δύσκολα με τη μπέμπα μας έχουμε κολικούς 😅 Δεν καταφέραμε όσο και να προσπαθήσαμε να θηλασουμε δυστυχώς , οπότε αρχικά αντλούσα και της έδινα από το δικό μου μαζί με συμπληρώμα(frezylac gold 1).. Μετά ξεκίνησαν οι κολικοί και το δράμα μας μαζί !!! Αλλάξαμε το γάλα της ,πήραμε ειδικό για κολικούς(humana ac) ,σταμάτησα να της δίνω από το δικό μου! Όμως την έπιασε και δυσκοιλιότητα,για την ακρίβεια έκανε κακά αλλά ήταν πολύ σκληρά και ζοριζοταν ΑΠΊΣΤΕΥΤΑ ! Αλλάξαμε ξανά το γάλα ,πήραμε για δυσκοιλιότητα(novalac IT) και έστρωσε η κατάσταση με τα κακα ! Το θέμα είναι όμως ότι οι κολικοί επιμένουν  και περνάμε πάρα πολύ δύσκολα , και να σκεφτείτε ότι της δίνουμε 3 φορές την ημέρα infacolic, μια φορά την ημέρα  biogaia σταγόνες ,συν σε δύο γεύματα ημερησίως βάζουμε χαμομηλακι ! Κάνουμε γυμναστική τα ποδαράκια ,αγκαλίτσες ,λευκούς ήχους τα πάντα όμως δεν λέει το καημένο να ηρεμήσει με τίποτα !!!!! Δώστε καμιά ιδέα οι πιο έμπειρες μαμάδες γιατί κοντεύουμε να κλαταρουμε και εγώ και ο μπαμπάς της ,συν ότι σε λίγο δε θα έχουμε ούτε μέση ούτε χέρια  !!!!😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !!! Έχω πολυυυυ καιρό να μπω γιατί περνάμε δύσκολα με τη μπέμπα μας έχουμε κολικούς 😅 Δεν καταφέραμε όσο και να προσπαθήσαμε να θηλασουμε δυστυχώς , οπότε αρχικά αντλούσα και της έδινα από το δικό μου μαζί με συμπληρώμα(frezylac gold 1).. Μετά ξεκίνησαν οι κολικοί και το δράμα μας μαζί !!! Αλλάξαμε το γάλα της ,πήραμε ειδικό για κολικούς(humana ac) ,σταμάτησα να της δίνω από το δικό μου! Όμως την έπιασε και δυσκοιλιότητα,για την ακρίβεια έκανε κακά αλλά ήταν πολύ σκληρά και ζοριζοταν ΑΠΊΣΤΕΥΤΑ ! Αλλάξαμε ξανά το γάλα ,πήραμε για δυσκοιλιότητα(novalac IT) και έστρωσε η κατάσταση με τα κακα ! Το θέμα είναι όμως ότι οι κολικοί επιμένουν  και περνάμε πάρα πολύ δύσκολα , και να σκεφτείτε ότι της δίνουμε 3 φορές την ημέρα infacolic, μια φορά την ημέρα  biogaia σταγόνες ,συν σε δύο γεύματα ημερησίως βάζουμε χαμομηλακι ! Κάνουμε γυμναστική τα ποδαράκια ,αγκαλίτσες ,λευκούς ήχους τα πάντα όμως δεν λέει το καημένο να ηρεμήσει με τίποτα !!!!! Δώστε καμιά ιδέα οι πιο έμπειρες μαμάδες γιατί κοντεύουμε να κλαταρουμε και εγώ και ο μπαμπάς της ,συν ότι σε λίγο δε θα έχουμε ούτε μέση ούτε χέρια  !!!!😅

Εμένα με απορροφητηρα έχει έρωτα και το πιστολάκι. Επίσης όταν τον βάζω στα πόδια μου να πιέζεται η κοιλίτσα του. Επίσης μπανακι και μασάζ μέσα στο νερό. Γενικά δεν ταλαιοωρηθηκε πολύ με κολικούς. Εχουμε την παλινδρομιση εμείς και την αποχή που κάνω εγώ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εμένα με απορροφητηρα έχει έρωτα και το πιστολάκι. Επίσης όταν τον βάζω στα πόδια μου να πιέζεται η κοιλίτσα του. Επίσης μπανακι και μασάζ μέσα στο νερό. Γενικά δεν ταλαιοωρηθηκε πολύ με κολικούς. Εχουμε την παλινδρομιση εμείς και την αποχή που κάνω εγώ.. 

Το μπανάκι δεν το έχω δοκιμάσει ! Θα το δοκιμάσω μπας και δούμε άσπρη μέρα !! Αχ όλα κάτι έχουν μωρέ ,και πέρα απ' τη σωματική κούραση ,είναι και πολύ πολύ δύσκολο ψυχολογικά να το βλέπεις να σπαραζει και να ταλαιπωρείται ! Και γενικά να ξέρεις ότι δεν περνάει καλά !! Σε ευχαριστώ πολύ !☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !!! Έχω πολυυυυ καιρό να μπω γιατί περνάμε δύσκολα με τη μπέμπα μας έχουμε κολικούς 😅 Δεν καταφέραμε όσο και να προσπαθήσαμε να θηλασουμε δυστυχώς , οπότε αρχικά αντλούσα και της έδινα από το δικό μου μαζί με συμπληρώμα(frezylac gold 1).. Μετά ξεκίνησαν οι κολικοί και το δράμα μας μαζί !!! Αλλάξαμε το γάλα της ,πήραμε ειδικό για κολικούς(humana ac) ,σταμάτησα να της δίνω από το δικό μου! Όμως την έπιασε και δυσκοιλιότητα,για την ακρίβεια έκανε κακά αλλά ήταν πολύ σκληρά και ζοριζοταν ΑΠΊΣΤΕΥΤΑ ! Αλλάξαμε ξανά το γάλα ,πήραμε για δυσκοιλιότητα(novalac IT) και έστρωσε η κατάσταση με τα κακα ! Το θέμα είναι όμως ότι οι κολικοί επιμένουν  και περνάμε πάρα πολύ δύσκολα , και να σκεφτείτε ότι της δίνουμε 3 φορές την ημέρα infacolic, μια φορά την ημέρα  biogaia σταγόνες ,συν σε δύο γεύματα ημερησίως βάζουμε χαμομηλακι ! Κάνουμε γυμναστική τα ποδαράκια ,αγκαλίτσες ,λευκούς ήχους τα πάντα όμως δεν λέει το καημένο να ηρεμήσει με τίποτα !!!!! Δώστε καμιά ιδέα οι πιο έμπειρες μαμάδες γιατί κοντεύουμε να κλαταρουμε και εγώ και ο μπαμπάς της ,συν ότι σε λίγο δε θα έχουμε ούτε μέση ούτε χέρια  !!!!😅

Εγω που περασα ακριβως τα ιδια με θηλασμό, δυσκοιλιότητα κλπ του δινω frisolac με frisolac comfort και εχει ηρεμήσει. Και απο τοτε που του δινω πιπιλα αλλο μωρο 👶🏼 Δεν το προτείνω εννοείται στα κορίτσια που θηλαζουν λογω της ενδεχόμενης σύγχυσης θηλων αλλα για μας δεν εχει καποιο μειονέκτημα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! 

Λοιπόν εγώ δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα, τίποτα, τίποτα. Κ νυστάζω!! Ναι ναι εκείνη κοιμάται αλλά μετά από κάποια ώρα κάνει ανήσυχο ύπνο, κλαίει κ την παίρνω αγκαλιά κ κοιμάται αλλά εγώ δεν μπορώ να κοιμηθώ, την βάζω πάλι στην κούνια έχω βγάλει κάγκελο για να είναι κολλητά μαζί μου κλπ αλλά πάλι τα ίδια.. Αυτό την πιάνει μετά τις 3-4 σίγουρα. Κ ξυπνάει στις 6 φωναζει, τσιριζει κ ξυπνάνε όλοι! Την ημέρα κάθεται παντού αλλά για λίγο πόσο να καθίσει κ αυτό το καημένο. Ο γιος μου βρε κορίτσια έχει αρχίσει κ με κουράζει πάρα πολύ  πάρα πολύ όμως κ αύριο ξεκινάει κ προνηπιο. 

@Clairy. Μου αν θυμάμαι καλά ο οργανισμός μας για να καθαρίσει χρειάζεται 2 εβδ κ άλλες 2 εβδ για το μωρό για να δεις αν τελικά έχει αλλεργία στα γαλακτοκομικα.άσχετο.. Τελικά αδιαθετησες; 

@nik_olβάζε το δικό σου γάλα πάνω στην πληγωμένη θηλη, από όσο έχω παρατηρήσει κάνει την πιο γρήγορη επούλωση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/9/2021 at 8:43 ΠΜ, ο/η Lia5 είπε:

Εχω την εντύπωση πως δεν ειναι τοσο καλο για τα ματάκια τους να κολλανε στο φως. Εγω γι αυτο αποφεύγω να εχω αναμμενα φωτα απο πανω του. Ρωτα και τον παιδιατρο, μη σου λεω ο,τι να ναι. Για τιε οθόνες σιγουρα δεν κανει.

Δε νομίζω ότι ισχύει αυτό .τα περισσότερα μομπιλε που βάζουν στις κούνιες είναι με προβολέα έχουν φως κ χρώματα. 3 παιδίατρους κανένας δεν μου είπε ποτέ για το φως.. Δεν έχω ρωτήσει να οω την αλήθεια αλλά ειδικά αυτός που βλέπει την μικρή  μου είπε τοοοσα πολλά, θα μου το έλεγε αυτό,οπως μου είπε για την τηλεόραση. Θα δεις κ εσύ οπου να ναι όταν θα βγαίνετε έξω ειδικά τώρα που θα αρχίσει σιγά σιγά να βραδιάζει από τις 5-5:30 ότι θα σκαλώνει στα φώτα..ενταξει δεν γίνεται να κυκλοφορουμε μέσα στα σπίτια μες το σκοτάδι. Αλλο όταν είναι να κοιμηθούν τα βράδια κ άλλο μέσα στην ημέρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!! Έχουμε και εμείς παλινδρόμηση σε μεγάλο βαθμό το έβλεπα το παιδί που ζοριζοταν την ώρα του φαγητού και μετά έβγαζε γουλιες αλλα δεν ήταν πάντα έτσι έτρωγε και ήρεμος κάποιες φορές,και οι γουλιες δεν ήταν πάντα τόσες,ώσπου από προχθές δεν έλεγε να χωνέψει με τίποτα όλο γουλιες όλες τις ώρες ήταν δεν ήταν φαγωμενος και εμετό 3φορες περίπου την ημέρα χθες και προχθες ζόρι στο φαγητό και κλάμα έτρωγε δύο λεπτά και έβαζε τα κλάματα μετά άντε πάλι και ξανά και ξανά! Ώσπου εχθές όλη μέρα έκλαιγε δεν ήθελε να φάει με τίποτα όλη μέρα παλεύαμε και όλη μέρα αγγαλια χωρίς λεπτό να τον αφήσω πουθενά ύπνος μηδέν,,πήρα την παιδίατρο και από εκεί που προσεχα με τα γαλακτοκομικά μου τα εκωψε μαχαίρι τουλ τα φανερά και μου έδωσε μαλοξ για τον μικρό τρεις φορές την ημέρα για τρεις μέρες και ξαναμιλαμε,γιατί ερεθιστικε ο οισοφαγος λέει τώρα και γι'αυτό δεν θέλει να φάει πονάει! Αφήστε ένα δράμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Εγω που περασα ακριβως τα ιδια με θηλασμό, δυσκοιλιότητα κλπ του δινω frisolac με frisolac comfort και εχει ηρεμήσει. Και απο τοτε που του δινω πιπιλα αλλο μωρο 👶🏼 Δεν το προτείνω εννοείται στα κορίτσια που θηλαζουν λογω της ενδεχόμενης σύγχυσης θηλων αλλα για μας δεν εχει καποιο μειονέκτημα. 

Δίνουμε και πιπίλα και ενώ κάποιες φορές την παίρνει και ηρεμεί για λίγο ,τις περισσότερες φορές ενώ ζοριζεται την εξφενδονιζει δεν τη θέλει με τίποτα ! Έχω κόντεψει να χάσω μάτι 😂  το έχω ακούσει γενικά ότι μπορείς να αναμείξεις γάλατα αλλά μέχρι στιγμής επειδή μας βόλεψε στη δυσκοιλιότητα,δε νομίζω να μας αφήσει να το αλλάξουμε ξανά ! Μετά θα μας πάει σε υποαλλεργικο είπε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tweema το ειχα πει καποια στιγμή ότι πήγα στον γυναικολόγο και τελικά δεν εχω αδιαθετησει.. Οι ωοθήκες μου κοιμούνται ακομα.

@Valxris πολλά παιδάκια τελικά.. Τι να πω. Υπομονή να έχουμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Δε νομίζω ότι ισχύει αυτό .τα περισσότερα μομπιλε που βάζουν στις κούνιες είναι με προβολέα έχουν φως κ χρώματα. 3 παιδίατρους κανένας δεν μου είπε ποτέ για το φως.. Δεν έχω ρωτήσει να οω την αλήθεια αλλά ειδικά αυτός που βλέπει την μικρή  μου είπε τοοοσα πολλά, θα μου το έλεγε αυτό,οπως μου είπε για την τηλεόραση. Θα δεις κ εσύ οπου να ναι όταν θα βγαίνετε έξω ειδικά τώρα που θα αρχίσει σιγά σιγά να βραδιάζει από τις 5-5:30 ότι θα σκαλώνει στα φώτα..ενταξει δεν γίνεται να κυκλοφορουμε μέσα στα σπίτια μες το σκοτάδι. Αλλο όταν είναι να κοιμηθούν τα βράδια κ άλλο μέσα στην ημέρα. 

Μπορει να κανω και λαθος γι αυτο ειπα στην Κλαιρη να μην το παρει της μετρητοίς αλλα να ρωτησει τον παιδίατρο. Αλλα δεν εννοουσα να μη βλεπει φως αλλα οτι δεν ειναι καλο να εστιαζει σε πηγη φωτός οπως η λαμπα, ο ηλιος κλπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

@Tweema το ειχα πει καποια στιγμή ότι πήγα στον γυναικολόγο και τελικά δεν εχω αδιαθετησει.. Οι ωοθήκες μου κοιμούνται ακομα.

@Valxris πολλά παιδάκια τελικά.. Τι να πω. Υπομονή να έχουμε.. 

Θ ήταν όταν έλειπα κ είχα να διαβάσω πολλές μέρες. 

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!! Έχουμε και εμείς παλινδρόμηση σε μεγάλο βαθμό το έβλεπα το παιδί που ζοριζοταν την ώρα του φαγητού και μετά έβγαζε γουλιες αλλα δεν ήταν πάντα έτσι έτρωγε και ήρεμος κάποιες φορές,και οι γουλιες δεν ήταν πάντα τόσες,ώσπου από προχθές δεν έλεγε να χωνέψει με τίποτα όλο γουλιες όλες τις ώρες ήταν δεν ήταν φαγωμενος και εμετό 3φορες περίπου την ημέρα χθες και προχθες ζόρι στο φαγητό και κλάμα έτρωγε δύο λεπτά και έβαζε τα κλάματα μετά άντε πάλι και ξανά και ξανά! Ώσπου εχθές όλη μέρα έκλαιγε δεν ήθελε να φάει με τίποτα όλη μέρα παλεύαμε και όλη μέρα αγγαλια χωρίς λεπτό να τον αφήσω πουθενά ύπνος μηδέν,,πήρα την παιδίατρο και από εκεί που προσεχα με τα γαλακτοκομικά μου τα εκωψε μαχαίρι τουλ τα φανερά και μου έδωσε μαλοξ για τον μικρό τρεις φορές την ημέρα για τρεις μέρες και ξαναμιλαμε,γιατί ερεθιστικε ο οισοφαγος λέει τώρα και γι'αυτό δεν θέλει να φάει πονάει! Αφήστε ένα δράμα!

Ευχομαι να ηρεμήσει γρήγορα κ μικρούλης. Έχω μια απορία κάνει το σώμα του σαν τόξο; 

 

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Μπορει να κανω και λαθος γι αυτο ειπα στην Κλαιρη να μην το παρει της μετρητοίς αλλα να ρωτησει τον παιδίατρο. Αλλα δεν εννοουσα να μη βλεπει φως αλλα οτι δεν ειναι καλο να εστιαζει σε πηγη φωτός οπως η λαμπα, ο ηλιος κλπ.

 Υπάρχει μια πιθανότητα να χρειαστεί να πάω τον γιο μου σε παιδοφθαλμίατρο, γιατί τον πιανει αλλεργία φθινόπωρο κ άνοιξη οπότε θα τον ρωτήσω. Αλλά θα ρωτησω κ τον παιδίατρο σε 1 μήνα αν δεν το ξεχάσω 😂😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Θ ήταν όταν έλειπα κ είχα να διαβάσω πολλές μέρες. 

 

Ευχομαι να ηρεμήσει γρήγορα κ μικρούλης. Έχω μια απορία κάνει το σώμα του σαν τόξο; 

 

 Υπάρχει μια πιθανότητα να χρειαστεί να πάω τον γιο μου σε παιδοφθαλμίατρο, γιατί τον πιανει αλλεργία φθινόπωρο κ άνοιξη οπότε θα τον ρωτήσω. Αλλά θα ρωτησω κ τον παιδίατρο σε 1 μήνα αν δεν το ξεχάσω 😂😂 

Ναι κάνει το σώμα του τόξο κ εμένα αυτό με ψιλιασε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

@Tweema το ειχα πει καποια στιγμή ότι πήγα στον γυναικολόγο και τελικά δεν εχω αδιαθετησει.. Οι ωοθήκες μου κοιμούνται ακομα.

@Valxris πολλά παιδάκια τελικά.. Τι να πω. Υπομονή να έχουμε.. 

Υπομονή κ τίποτα άλλο!!! Να είναι τα παιδιά καλά κ εμείς να πάμε να πνιγούμε χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tweema αφήνω κ το γάλα αλλά δεν κλείνει η πληγη. Είναι στο στήθος που έχει πιο έντονη ροή κ μάλλον έτσι όπως πιάνει προσπαθει να κόψει τη ροή. Αχ, θα δω πως θα παει..... 

@Valxris έτσι ξαφνικά παρουσίασε παλινδρόμηση; μετά από τόσους μήνες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

@Tweema αφήνω κ το γάλα αλλά δεν κλείνει η πληγη. Είναι στο στήθος που έχει πιο έντονη ροή κ μάλλον έτσι όπως πιάνει προσπαθει να κόψει τη ροή. Αχ, θα δω πως θα παει..... 

@Valxris έτσι ξαφνικά παρουσίασε παλινδρόμηση; μετά από τόσους μήνες;

Όχι άλλα από ότι κατάλαβα έχει εξάρσεις!!!! Έτσι έντονα ήταν τον πρώτο μήνα χωρίς τους εμετούς(και νόμιζα ήταν κολικοί,το κλάμα την ώρα του φαγητού) μέχρι τον δεύτερο μηνα ήταν καλύτερα και τώρα πάλι ένα μήνα ζορικα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Όχι άλλα από ότι κατάλαβα έχει εξάρσεις!!!! Έτσι έντονα ήταν τον πρώτο μήνα χωρίς τους εμετούς(και νόμιζα ήταν κολικοί,το κλάμα την ώρα του φαγητού) μέχρι τον δεύτερο μηνα ήταν καλύτερα και τώρα πάλι ένα μήνα ζορικα!!!!

Αλήθεια; αχ, μωρέ η σταλιτσα! Τουλάχιστον να έχει αποτέλεσμα η αποχή κ να ηρεμήσει λιγάκι το μικράκι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Αλήθεια; αχ, μωρέ η σταλιτσα! Τουλάχιστον να έχει αποτέλεσμα η αποχή κ να ηρεμήσει λιγάκι το μικράκι

Καλημέρα κορίτσια!

Εχθές ήταν λίγο καλύτερα τα πράγματα Τουλ δεν έκλαιγε σε όλα τα γεύματα και κοιμήθηκε αρκετά την ημέρα περίπου 3-4 40λεπτα που τα ψάχναμε με τα κυάλια! Και δεν μου έκανε καθόλου γουλιες! Δύο φορές του έδωσα εχθές maalox αντί για 3! Την τρίτη θα πρέπει να ενημέρωσω την παιδίατρο για το πώς πάμε!!! Η αποχή πολύ δύσκολη όλο ξεχνιέμαι και πάω να φάω το οτιδήποτε,εχθές ήμασταν σε γενέθλια και δάγκωσα μια μπουκιά πίτσα και μετά σκέφτηκα ότι έχει κασέρι και δεν έφαγα αλλά δεν μπορούσα να φάω κ τίποτα από αυτά που είχε τυροπιτάκια τούρτα κλπ! Όπως επίσης εγλειψα λίγο γιαούρτι από αυτό που έδινα στην κόρη μ γιατί θα έσταζε πάνω της🤣Θα κάνω μέρες να συνηθίσω να σκέφτομαι πριν φάω το οτιδήποτε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσιαα! 

Κ εμείς τρίτη μέρα αποχή από τα γαλακτοκομικά κρυφά και φανερά όντως είναι πάρα πολύ δύσκολο ειδικά όταν τρως πολλά γλυκά και τελικά δεν μπορείς να φας αλλά τι να κάνουμε τα μαρούλια μας να ναι καλά. Επίσης έχει 3 μέρες που είμαστε στο πόδι από της 4.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσιαα! 

Κ εμείς τρίτη μέρα αποχή από τα γαλακτοκομικά κρυφά και φανερά όντως είναι πάρα πολύ δύσκολο ειδικά όταν τρως πολλά γλυκά και τελικά δεν μπορείς να φας αλλά τι να κάνουμε τα μαρούλια μας να ναι καλά. Επίσης έχει 3 μέρες που είμαστε στο πόδι από της 4.

Εχεις μπει στην ομάδα θηλασμος και αλλεργίες;; εχει αρχείο με προϊόντα απο το σούπερ που επιτρέπονται. Εγώ τα γλυκά τα συνήθισα και ετρωγα άπειρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Εχεις μπει στην ομάδα θηλασμος και αλλεργίες;; εχει αρχείο με προϊόντα απο το σούπερ που επιτρέπονται. Εγώ τα γλυκά τα συνήθισα και ετρωγα άπειρα.. 

Έχω μπει ναι δεν βρήκα αυτό το αρχείο όμως θα το ψάξω! Εννοείς ότι τα εκοψες κ συνιθησες? Εχτές έφτιαξα ένα κέικ και κάηκε 😂😂 τον έπιασε πολύ ανησυχία και το ξεχάσαμε χαχχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...