Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Ναι ναι!! Σαν περίπατος!! Στην μεγάλη δυσκολεύτηκα πολύ και έπαθα όλα όσα θα μπορούσα να πάθω 😂😂😂 ευτυχώς δλδ γιατί είμαι σε εγρήγορση και σε μεταβατικό στάδιο με ένα τρίχρονο οπότε δε θα άντεχα να έχω και άλλα θέματα 😂

Ευτυχώς και στη μεγάλη εγώ δεν δυσκολεύτηκα ιδιαίτερα, πέρα από πληγωμένες θηλες κ πετρώματα δεν πέρασα καμία μαστίτιδα η φραγμενους πόρους.. Ο θηλασμός μου πάει 🤭🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 2 ώρες, ο/η PanB είπε:

Ευτυχώς και στη μεγάλη εγώ δεν δυσκολεύτηκα ιδιαίτερα, πέρα από πληγωμένες θηλες κ πετρώματα δεν πέρασα καμία μαστίτιδα η φραγμενους πόρους.. Ο θηλασμός μου πάει 🤭🤭

Τι έβαζες στις πληγωμένες θηλες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Ναι ναι αδυναμία στην αδερφή του και στα φώτα γενικά κοτσομπολης σαν κ την κόρη Μ!!!

Μπράβο στα φωτα σκαλώνει πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Τι έβαζες στις πληγωμένες θηλες;

Λανολινη και γάλα.. Και κοχύλια.. Εμενα με βοήθησαν πολύ! Τώρα είχα πάρει την πουρελαν, λένε είναι η καλύτερη, αλλά δεν την έχω χρησιμοποιήσει νσ σου πω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η PanB είπε:

Ευτυχώς και στη μεγάλη εγώ δεν δυσκολεύτηκα ιδιαίτερα, πέρα από πληγωμένες θηλες κ πετρώματα δεν πέρασα καμία μαστίτιδα η φραγμενους πόρους.. Ο θηλασμός μου πάει 🤭🤭

Εγώ εκτός από πληγωμένες θηλές που δεν είχα καθόλου όλα τα υπόλοιπα έχω μάθει να συμβιωνω μαζί τους αλλά το παλεύουμε🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Μπράβο στα φωτα σκαλώνει πολύ...

Εχω την εντύπωση πως δεν ειναι τοσο καλο για τα ματάκια τους να κολλανε στο φως. Εγω γι αυτο αποφεύγω να εχω αναμμενα φωτα απο πανω του. Ρωτα και τον παιδιατρο, μη σου λεω ο,τι να ναι. Για τιε οθόνες σιγουρα δεν κανει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...πώς είστε με την προσαρμογή...εμείς περνάμε διάφορες φάσεις..δύο μέρες φουλ όλα μέρα νύχτα ...δεν ξέραμε τι να κάνουμε...με την αϋπνία στο κόκκινο.😬😔..ευτυχώς χθες επανηλθαμε....ύπνο και φαι...θηλάζει ανά δύο ώρες....αφού βάζω ξυπνητήρι στις 3 και με ξυπνάει αυτός!!🤪🤪για κρεμουλα και γω τις purelan ...,πήραν την βάζω επικουρικά δεν είναι πληγωμένες τώρα..αλλά αν θυμηθώ την χρησιμοποιώ.....είχα μία βδομάδα και την μέση μου...που με δυσκολευε περισσότερο από όλα...σήμερα είναι κάπως καλύτερα....και ίσως βγούμε μια βολτιτσα..έφτιαξε και ο καιρός!!εσείς πώς τα πάτε με την προσαρμογή;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Εχω την εντύπωση πως δεν ειναι τοσο καλο για τα ματάκια τους να κολλανε στο φως. Εγω γι αυτο αποφεύγω να εχω αναμμενα φωτα απο πανω του. Ρωτα και τον παιδιατρο, μη σου λεω ο,τι να ναι. Για τιε οθόνες σιγουρα δεν κανει.

Για τις οθόνες το ήξερα. Τα φώτα όχι...Καλά που μου το είπες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Καλημέρα κορίτσια...πώς είστε με την προσαρμογή...εμείς περνάμε διάφορες φάσεις..δύο μέρες φουλ όλα μέρα νύχτα ...δεν ξέραμε τι να κάνουμε...με την αϋπνία στο κόκκινο.😬😔..ευτυχώς χθες επανηλθαμε....ύπνο και φαι...θηλάζει ανά δύο ώρες....αφού βάζω ξυπνητήρι στις 3 και με ξυπνάει αυτός!!🤪🤪για κρεμουλα και γω τις purelan ...,πήραν την βάζω επικουρικά δεν είναι πληγωμένες τώρα..αλλά αν θυμηθώ την χρησιμοποιώ.....είχα μία βδομάδα και την μέση μου...που με δυσκολευε περισσότερο από όλα...σήμερα είναι κάπως καλύτερα....και ίσως βγούμε μια βολτιτσα..έφτιαξε και ο καιρός!!εσείς πώς τα πάτε με την προσαρμογή;;

Εγω σημερα προλαβα να βγαλω τα φρυδια μου 🧖‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εγω σημερα προλαβα να βγαλω τα φρυδια μου 🧖‍♀️

Είναι στα επόμενα σχέδιά μου!!😍🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Είναι στα επόμενα σχέδιά μου!!😍🤪

Καλη επιτυχία 😁 Εμενα μου πηρε 46 μερες να το υλοποιήσω 🤭 ευτυχως ειναι ξανθα 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε; 

Εμείς είμαστε μπουκωμενες κ της βαζω φυσ. Όρο.. 

Νομίζω αλλάζουμε και νούμερο στην πανα,κοιμομαστε ακομη μαζί στο κρεβάτι και το πρωί είναι βασανο γιατί είναι ανήσυχη και με ξυπνάει... 

Τα φρύδια τα καταφερα τα πόδια δεν εχω καταφέρει να ξυρισω😂😂😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε; 

Εμείς είμαστε μπουκωμενες κ της βαζω φυσ. Όρο.. 

Νομίζω αλλάζουμε και νούμερο στην πανα,κοιμομαστε ακομη μαζί στο κρεβάτι και το πρωί είναι βασανο γιατί είναι ανήσυχη και με ξυπνάει... 

Τα φρύδια τα καταφερα τα πόδια δεν εχω καταφέρει να ξυρισω😂😂😂 

Κι εμενα ειναι ανησυχος και με ξυπναει καθε πρωι στις 7 που κανει κακα, αν και κοιμάται στο λικνο διπλα μου. Τουλάχιστον εχει πρόγραμμα 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Κι εμενα ειναι ανησυχος και με ξυπναει καθε πρωι στις 7 που κανει κακα, αν και κοιμάται στο λικνο διπλα μου. Τουλάχιστον εχει πρόγραμμα 😜

 

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε; 

Εμείς είμαστε μπουκωμενες κ της βαζω φυσ. Όρο.. 

Νομίζω αλλάζουμε και νούμερο στην πανα,κοιμομαστε ακομη μαζί στο κρεβάτι και το πρωί είναι βασανο γιατί είναι ανήσυχη και με ξυπνάει... 

Τα φρύδια τα καταφερα τα πόδια δεν εχω καταφέρει να ξυρισω😂😂😂 

Συγγνώμη από όλο το βράδυ μονο στις 7 σας ξυπνάνε; 😂 κ παραπονιέστε; 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η PanB είπε:

 

Συγγνώμη από όλο το βράδυ μονο στις 7 σας ξυπνάνε; 😂 κ παραπονιέστε; 😂 

Χαχαχα στις 12 και στις 4 τον ξυπναω εγω για να φαει 🍼Μετα τρωει στις 8 αλλα παει πιο νωρις τουαλετα 💩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε; 

Εμείς είμαστε μπουκωμενες κ της βαζω φυσ. Όρο.. 

Νομίζω αλλάζουμε και νούμερο στην πανα,κοιμομαστε ακομη μαζί στο κρεβάτι και το πρωί είναι βασανο γιατί είναι ανήσυχη και με ξυπνάει... 

Τα φρύδια τα καταφερα τα πόδια δεν εχω καταφέρει να ξυρισω😂😂😂 

Καλά εγώ είχα και βλέψεις...να πάω για λέιζερ ...γελάω μόνη μου....η όρεξη σας πως είναι εγώ θέλω να τρώω όλη μέρα γλυκά...από Δευτέρα τα κόβω όμως γιατί το παρακανα μία βδομάδα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Χαχαχα στις 12 και στις 4 τον ξυπναω εγω για να φαει 🍼Μετα τρωει στις 8 αλλα παει πιο νωρις τουαλετα 💩

Εμείς χθες ξυπνούσαμε στο δυωρω....επίσης κάνει τσισα και κακά του όλη την ώρα ...δεν ξέρω και γω ποσσες φορές αλλάζουμε..  δεν ανέχεται λερωμενη πάνα😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η PanB είπε:

 

Συγγνώμη από όλο το βράδυ μονο στις 7 σας ξυπνάνε; 😂 κ παραπονιέστε; 😂 

Καλησπέρα κορίτσια.!

Έλα ντε κ εμένα αυτή η απορία μου γεννήθηκε όταν διάβαζα χαχαχ!! Εγώ σήμερα είμαι ξύπνια από της 4 ! Ένα πτώμα νιώθω πονάει τα πόδια μου! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy to be είπε:

Καλά εγώ είχα και βλέψεις...να πάω για λέιζερ ...γελάω μόνη μου....η όρεξη σας πως είναι εγώ θέλω να τρώω όλη μέρα γλυκά...από Δευτέρα τα κόβω όμως γιατί το παρακανα μία βδομάδα ..

Αα κ γω εχω λιγουρες για γλυκά εγω πάντως πηγα για το εμβόλιο και την αφησα στην πεθερά μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσο για τον υπνο ξυπναμε ανα 2 με 3 ωρες προσπαθώ να κρατηθώ ξυπνια μεχρι τις 12 της δινω το ξενο κ μετα παλι βυζι για να κοιμηθεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η PanB είπε:

Λανολινη και γάλα.. Και κοχύλια.. Εμενα με βοήθησαν πολύ! Τώρα είχα πάρει την πουρελαν, λένε είναι η καλύτερη, αλλά δεν την έχω χρησιμοποιήσει νσ σου πω 

Αχ, ναι τη χρησιμοποιώ την πουρελαν γιατί με έχει πληγώσει στη μια θηλη κ ποναει η άτιμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ ο δικός είναι τόσο περιεργος για το τι συμβαίνει γύρω του!!! Τη λατρεύω αυτή την περιέργεια!!!!!! 

Εμένα συνήθως κοιμάται στο λίκνο στη 1 το βράδυ κ ξυπνάει ανά τρεις ώρες! Πριν τη 1 αν τον αφήσω στο λίκνο ξυπνάει! ο καθένας με τις προτιμήσεις του 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παιδιά ξεκινάω με πρώτο ύπνο λίκνο από τις 9 μέχρι 1 και μετά συνήθως τον βάζω στο κρεβάτι μου. Τωρα κοιμάται εδώ και αρκετές ώρες μόνο ξυπνάει για φαγητό. Τις τελευταίες 2.5 ειναι πάνω μου. Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί όταν ειναι πάνω μου κοιμάται πιο βαριά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εγω παιδιά ξεκινάω με πρώτο ύπνο λίκνο από τις 9 μέχρι 1 και μετά συνήθως τον βάζω στο κρεβάτι μου. Τωρα κοιμάται εδώ και αρκετές ώρες μόνο ξυπνάει για φαγητό. Τις τελευταίες 2.5 ειναι πάνω μου. Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί όταν ειναι πάνω μου κοιμάται πιο βαριά; 

Και εμένα αυτό συμβαίνει πάνω μ κοιμάται με τις ώρες κ από θόρυβους δεν καταλαβαίνει τίποτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Κ ο δικός είναι τόσο περιεργος για το τι συμβαίνει γύρω του!!! Τη λατρεύω αυτή την περιέργεια!!!!!! 

Εμένα συνήθως κοιμάται στο λίκνο στη 1 το βράδυ κ ξυπνάει ανά τρεις ώρες! Πριν τη 1 αν τον αφήσω στο λίκνο ξυπνάει! ο καθένας με τις προτιμήσεις του 🤣🤣🤣🤣

Και εμένα το κάνει αυτό στο λίκνο κοιμάται μετά τη 1:00. Αν τυχόν έχει κοιμηθεί στην αγκαλιά μου και τον αφήσω στο λέω το μεσημέρι πρωί ή απόγευμα ή το βράδυ 9:00 ξυπνάει κατευθείαν 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...