Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; μαρσιπο ποτε μπαίνει το μωρο; 

Καλημέρα! Πως ήταν το βράδυ σας; 

Απ την αρχή μπορείς να το βάλεις αν είναι κατάλληλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 8 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Σιγά σιγά θα τα βρείτε σε όλα..   Ήδη τα πάτε πάρα πάρα πολύ καλά😍  Με τον μικρό ειμασταν πολύ καιρό δύσκολα, γενικά δεν ήθελε καρότσι καθόλου, να σου πω μετά το έτος ξεκίνησε να χρησιμοποιεί λιγάκι. Με την μικρή ξέρεις τι έχω πάθει τις τελευταίες μέρες; δεν θέλει τον μάρσιπο 😭 θέλει αγκαλιά αριστερά στον ώμο, ψηλά να βλέπει. Θέλω να κλάψω. Νομίζω πως ο 1 μάρσιπος πιυ έχω δεν μπορώ να την βάλω έτσι, αλλά δεν είμαι σίγουρη γιαυτό, αύριο θα την δοκιμάσω σε αυτό το ύψος στο σλινγκ που μπαίνει σίγουρα.  

κοιτα δεν θέλω να σε απογοητεύσω σε καμία περίπτωση αλλα αν πάρεις παράδειγμα εμένα δεν σε βλέπω ούτε κ σένα. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ο όγκος, όσες γνωρίζω που τα έχουν λίγο πλούσια  έχουν το ίδιο θέμα. εμένα η μικρή είναι γεννημένη 9/6  δεν θα σου πω όταν είναι να θηλάσει κανονικά κ κοιμάται, που κατεβαίνει γάλα,γενικα γίνομαι μούσκεμα  χάλια κ ειδικά τα βράδια.. Κ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το παθαίνω το βράδυ τόσο έντονα ,αφου είναι σχετικά σταθερή στον ύπνο της έκτος από 2 βραδιά πριν μερικές μέρες. Εμένα παρόλο πιυ εδραιώθηκε ο θηλασμός πολύ γρήγορα φαίνεται πως δεν υπάρχει ελπίδα,οποτε το έχω αποδεχτεί. Άλλωστε είμαι μαθημενη από τον γιο. 

Και εμένα βρε κορίτσια αν και εδραιώθηκε ο θηλασμός γέννησα 14/6 ακόμα τρέχει βέβαια όχι όλη μέρα αλλά εκεί που κάθομαι αισθάνομαι όπως όταν κατεβαινει το γάλα όταν θηλάζει και βλέπω ότι εκείνη την ώρα τρέχει λιγάκι και από τα δυο ενώ δεν θηλάζω εκείνη την στιγμή επίσης το παθαίνω αν σκεφτώ κάτι όμορφο με το μωρό🥴 το βράδυ ενώ έχει σταθερό πρόγραμμα 3-6 πλην κάποιων ημερών(όπως το σημερινό)πάλι 3που θα ξυπνήσει θα είναι πρησμένο σε αλλόκοτο σχήμα και θα χρειάζεται αποσυμφωρηση όχι μόνο από αυτό που θα πιει που έτσι και αλλιώς θα αποσυμφορηθεί αλλά και λιιιιγο από το άλλο...αλλά κατάλαβα ότι αυτό συμβαίνει γιατί όλη την ημέρα πρωί μεσημέρι απόγευμα θηλάζει ανά 1-1.5ωρα οπότε γι'αυτό το βράδυ γίνεται έτσι! Εννοείται ότι τα επιθέματα δεν τα αποχωρίζομαι ποτέ δεν πειράζει υγεία να έχουμε, Επίσης τρέχει και όταν είμαστε σε προσωπικές στιγμές με τον άντρα μου ενώ δεν το πειράζουμε καθόλου τα κάνω όλα μούσκεμα,το έχουμε συνηθίσει πλέον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα είπα? Δεν είπα....είμαι με δύο ώρες σπαστες ύπνου ήθελε αγγαλιτσα κ στήθος όλο το βράδυ! 

@PanB με το καλό την Δευτέρα να κρατας το μωράκι σου αγγαλιτσα όλα να είναι υπέροχα!!!!

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Και εμένα βρε κορίτσια αν και εδραιώθηκε ο θηλασμός γέννησα 14/6 ακόμα τρέχει βέβαια όχι όλη μέρα αλλά εκεί που κάθομαι αισθάνομαι όπως όταν κατεβαινει το γάλα όταν θηλάζει και βλέπω ότι εκείνη την ώρα τρέχει λιγάκι και από τα δυο ενώ δεν θηλάζω εκείνη την στιγμή επίσης το παθαίνω αν σκεφτώ κάτι όμορφο με το μωρό🥴 το βράδυ ενώ έχει σταθερό πρόγραμμα 3-6 πλην κάποιων ημερών(όπως το σημερινό)πάλι 3που θα ξυπνήσει θα είναι πρησμένο σε αλλόκοτο σχήμα και θα χρειάζεται αποσυμφωρηση όχι μόνο από αυτό που θα πιει που έτσι και αλλιώς θα αποσυμφορηθεί αλλά και λιιιιγο από το άλλο...αλλά κατάλαβα ότι αυτό συμβαίνει γιατί όλη την ημέρα πρωί μεσημέρι απόγευμα θηλάζει ανά 1-1.5ωρα οπότε γι'αυτό το βράδυ γίνεται έτσι! Εννοείται ότι τα επιθέματα δεν τα αποχωρίζομαι ποτέ δεν πειράζει υγεία να έχουμε, Επίσης τρέχει και όταν είμαστε σε προσωπικές στιγμές με τον άντρα μου ενώ δεν το πειράζουμε καθόλου τα κάνω όλα μούσκεμα,το έχουμε συνηθίσει πλέον

Από όλα αυτά εμένα το πιο παράξενο μου φάνηκε ότι προλαβαίνεις να έχεις προσωπικές στιγμές με τον αντρα σου 😂😂😂😂

 

Ευχαριστώ πολύ 🥰🥰🥰

Αύριο τέτοια ώρα θα τον εχουμε😍😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!! 

@Valxris καλημέρα!!! Είσαι θεά.... Εγώ νομίζω ότι δε θα έχουμε ποτέ ξανά προσωπικές στιγμές 😉 @PanB  γέλασα πολυυυυυ!!!! 

Δηλαδή να τα βάζω από τώρα τα επιθέματα συνεχώς; δεν πειράζει, ε; το έχω ξαναθιξει αυτό το θέμα, κουρασα 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Καλημέρα! Πως ήταν το βράδυ σας; 

Απ την αρχή μπορείς να το βάλεις αν είναι κατάλληλο! 

Τρομερό 😂 ήρθαμε σπίτι ολα καλα και το απόγευμα ξεκινησε ενα 3ωρο θηλασμό... Την βάζαμε κατω ξανά στήθος και πάει λέγοντας αλλά κουράστηκε φαίνεται και ξεκίνησε ένα κλάμα να κάνει να πιάσει την θηλη και να εκνευριζεται... Κανα δίωρο είχαμε αυτό το ξεσπασμα.. Τι μπάνιο να χαλαρώσει τι βολτες τι ξανά στήθος τίποτα... Της βάλαμε πιπιλα την κουνησα κ στα πόδια πάνω σε ένα μαξιλάρι και ηρέμησε... Κουραστηκε λογικα.. Απλά δεν ήθελα να της βάλω πιπιλα να μην μάθει.. Αλλά οι θηλες μου είναι πληγωμενες κ η μικρή δεν της επιανε και βασανιζομασταν ολοι μαζί.. Νταξει μετά εφαγε μες στην νύχτα και νωρίς το πρωί κ τώρα πάλι.... Κάθεται πάντως κανα 20-30 λεπτά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Είναι η φάση που έχει περιέργεια κ θέλει να βλέπει! Μακάρι να γίνεται στο μαρσιπο. 

Μίλησα με την κοπέλα που έχω αγοράσει το δικό μου μαρσιπο κ μου έστειλε βίντεο με οδηγίες για θηλασμό στο μαρσιπο. Προσπαθώ να τον βάζω στο μαρσιπο αλλά ξέρεις τι παθαινω με πιεζει στο στήθος κ πονάω 🤣 κ είχα κ μια ελπίδα για την εδραίωση. Βάζεις επιθέματα κ σπίτι;

Μωρέ κ στον μάρσιπο βλεπει αλλά θέλει να είναι ψηλά . Αχ αυτό που λες το παθαίνω στο σλινγκ. Με Επιθέματα είμαι παντού.. 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; μαρσιπο ποτε μπαίνει το μωρο; 

Καλημέρα κορίτσι.. Έχει μαρσιπους από νεογέννητο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

@Diana_caterina σιγά σιγά θα βρείτε τους ρυθμούς σας!!! 💕 

@lenaki92 μόλις γύρισα από καρδιοτοκογραφο,τπτ τα ίδια. Μικρές συσπάσεις και η μαία μου είπε ότι το μωρό δεν έχει μπει στη λεκάνη... Νιώθω την καισαρική να μου χτυπάει την πόρτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα!!!! 

@Valxris καλημέρα!!! Είσαι θεά.... Εγώ νομίζω ότι δε θα έχουμε ποτέ ξανά προσωπικές στιγμές 😉 @PanB  γέλασα πολυυυυυ!!!! 

Δηλαδή να τα βάζω από τώρα τα επιθέματα συνεχώς; δεν πειράζει, ε; το έχω ξαναθιξει αυτό το θέμα, κουρασα 😛

Στον γιο μου στο σπίτι από κάποιο διάστημα κ μετά έβαζα πετσέτουλα. Κ τωρα έχω πάρει πλενομενα, αλλά τα φοράω δίπλα γιατί με το 1 γίνομαι χαλια. Η λογική μου λέει ότι το να είμαστε συνέχεια με Επιθέματα στο στήθος δεν είναι κ πολύ καλό κ γιαυτό πήρα αυτήν την φορά πλενομενα. 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Και εμένα βρε κορίτσια αν και εδραιώθηκε ο θηλασμός γέννησα 14/6 ακόμα τρέχει βέβαια όχι όλη μέρα αλλά εκεί που κάθομαι αισθάνομαι όπως όταν κατεβαινει το γάλα όταν θηλάζει και βλέπω ότι εκείνη την ώρα τρέχει λιγάκι και από τα δυο ενώ δεν θηλάζω εκείνη την στιγμή επίσης το παθαίνω αν σκεφτώ κάτι όμορφο με το μωρό🥴 το βράδυ ενώ έχει σταθερό πρόγραμμα 3-6 πλην κάποιων ημερών(όπως το σημερινό)πάλι 3που θα ξυπνήσει θα είναι πρησμένο σε αλλόκοτο σχήμα και θα χρειάζεται αποσυμφωρηση όχι μόνο από αυτό που θα πιει που έτσι και αλλιώς θα αποσυμφορηθεί αλλά και λιιιιγο από το άλλο...αλλά κατάλαβα ότι αυτό συμβαίνει γιατί όλη την ημέρα πρωί μεσημέρι απόγευμα θηλάζει ανά 1-1.5ωρα οπότε γι'αυτό το βράδυ γίνεται έτσι! Εννοείται ότι τα επιθέματα δεν τα αποχωρίζομαι ποτέ δεν πειράζει υγεία να έχουμε, Επίσης τρέχει και όταν είμαστε σε προσωπικές στιγμές με τον άντρα μου ενώ δεν το πειράζουμε καθόλου τα κάνω όλα μούσκεμα,το έχουμε συνηθίσει πλέον

Εγώ θα συμφωνήσω με την @PanB 😂

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@Diana_caterina σιγά σιγά θα βρείτε τους ρυθμούς σας!!! 💕 

@lenaki92 μόλις γύρισα από καρδιοτοκογραφο,τπτ τα ίδια. Μικρές συσπάσεις και η μαία μου είπε ότι το μωρό δεν έχει μπει στη λεκάνη... Νιώθω την καισαρική να μου χτυπάει την πόρτα...

Κοπελα μου εάν το επιθυμείς εσύ καντο. Το κοριτσάκι σου όταν θα είναι έτοιμη θα κανει την έξοδο της.εχεις πητ την Πέμπτη ,εχεις ακόμα. Αντέχεις εσύ; ο γιατρός σου μέχρι πότε μπορεί  να σε αφήσει; περπατάς; έχεις μπαλα γυμναστικής; αν παρατηρήσεις οι περισσότερες γέννησαν ξαφνικά..μην αγχώνεσαι που δνε έχει εμπεδωθεί ακόμα  αυτό θα γίνει τηνν ώρα του τοκετού όπως φαίνεται, οι συσπάσεις θα βοηθήσουν την μικρούλα σου να κατέβει. Μην απογοητευεσαι!! Ούτε καισαρική χρειάζεσαι ούτε θα το κρατήσεις μέσα σου για πάντα,εκός κ αν εσύ δεν αντέχεις πλέον άλλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@Diana_caterina σιγά σιγά θα βρείτε τους ρυθμούς σας!!! 💕 

@lenaki92 μόλις γύρισα από καρδιοτοκογραφο,τπτ τα ίδια. Μικρές συσπάσεις και η μαία μου είπε ότι το μωρό δεν έχει μπει στη λεκάνη... Νιώθω την καισαρική να μου χτυπάει την πόρτα...

Την ρώτησες τελικά μέχρι πότε έχει σκοπό να σε αφήσει παραπάνω? Έχεις μέρες μπροστά σου εσύ ακόμα. Εγώ αύριο σκέψου έχω πητ και κανένα σημάδι. Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι μετά την βραδινή βόλτα ο μπέμπης τρελαίνεται χτυπιέται πιέζει. Χθες το βράδυ ένιωθα πολλά έντονα τσιμπήματα απο κάτω άρα μου κάνει καλό το περπάτημα νομίζω. Αφού λέω θα γεννήσω έτσι που κάνει αλλά πού τέτοια τύχη. Σήμερα που ξύπνησα πάλι τίποτα. Μην σκέφτεσαι την καισαρική. Αρχικά θα γίνει πρόκληση αν υπάρχουν οι προϋποθέσεις. Όλα καλά θα πάνε να δεις που θα έρθουν εκεί που δεν τα περιμένουμε 😁😁😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Την ρώτησες τελικά μέχρι πότε έχει σκοπό να σε αφήσει παραπάνω? Έχεις μέρες μπροστά σου εσύ ακόμα. Εγώ αύριο σκέψου έχω πητ και κανένα σημάδι. Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι μετά την βραδινή βόλτα ο μπέμπης τρελαίνεται χτυπιέται πιέζει. Χθες το βράδυ ένιωθα πολλά έντονα τσιμπήματα απο κάτω άρα μου κάνει καλό το περπάτημα νομίζω. Αφού λέω θα γεννήσω έτσι που κάνει αλλά πού τέτοια τύχη. Σήμερα που ξύπνησα πάλι τίποτα. Μην σκέφτεσαι την καισαρική. Αρχικά θα γίνει πρόκληση αν υπάρχουν οι προϋποθέσεις. Όλα καλά θα πάνε να δεις που θα έρθουν εκεί που δεν τα περιμένουμε 😁😁😊

Μου είχε πει ότι θα περιμένουμε σίγουρα μέχρι την Πέμπτη που είναι η Πήτ,μετά δεν ξέρω,θα τα συζητήσουμε την Τρίτη. Θα πάω κ εγώ σήμερα για περπάτημα. Χθες έκανα πολλές δουλειές κ κουράστηκα κ το βράδυ ξύπνησα από κάτι πόνους περιόδου λέω αυτό είναι θα γεννήσω αλλά πέρασαν 😄 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μαριλου1 είπε:

Μου είχε πει ότι θα περιμένουμε σίγουρα μέχρι την Πέμπτη που είναι η Πήτ,μετά δεν ξέρω,θα τα συζητήσουμε την Τρίτη. Θα πάω κ εγώ σήμερα για περπάτημα. Χθες έκανα πολλές δουλειές κ κουράστηκα κ το βράδυ ξύπνησα από κάτι πόνους περιόδου λέω αυτό είναι θα γεννήσω αλλά πέρασαν 😄 

Και εγώ τα ίδια. Στο περπάτημα σταματήσαμε πόσες φορές γιατί ένιωθα πίεση και τσιμπήματα. Μετά ξαπλώσαμε, κραμπες, πόνοι περιόδου κλπ και σήμερα τίποτα 🤪

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια υπομονή @lenaki92 @Μαριλου1 περπατηστε αποστασεις διγα σιγα κανει καλο.. Εγω την ημέρα που σπασαν τα νερά ξυπνησα νορμαλ αλλα βγηκα περπατησα 2 φορες και μακρινες αποστασεις, οι δουλειές δεν λογαριαζονται ως περπάτημα.. Απλα κουραζουν. Λιγο ακόμα έμεινε θα δείτε και εγω λεω θα την φαω την πητ αλλα ξαφνικα πουφ βγηκε το μπουμπούκι μου... Κορίτσια εύχομαι να έχετε πολυ καλη γέννα γιατι και εγω νιωθω πολυ καλα με την γεννα που καναμε 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι απίστευτο.. Δεν μπορώ να σταματήσω να την χαζευω και ουτε να πιστέψω ότι το πλασματακι αυτο το επλασα μεσα μου και τωρα το χαζευω με τις ωρες γιατι είναι πανέμορφη.. Εχω τρελα με τα πατουσάκια της.. Η μητρότητα είναι το καλύτερο δωρο της γυναικας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Στον γιο μου στο σπίτι από κάποιο διάστημα κ μετά έβαζα πετσέτουλα. Κ τωρα έχω πάρει πλενομενα, αλλά τα φοράω δίπλα γιατί με το 1 γίνομαι χαλια. Η λογική μου λέει ότι το να είμαστε συνέχεια με Επιθέματα στο στήθος δεν είναι κ πολύ καλό κ γιαυτό πήρα αυτήν την φορά πλενομενα. 

Εγώ θα συμφωνήσω με την @PanB 😂

 

 

Πετσέτα βάζω το βράδυ αλλά κ παλι γίνεται μουσκεμα, ειδικά από την μια πλευρα 🤣🤣🤣🤣 αυτό σκέφτομαι κ εγώ για τα επιθέματα, γι αυτό φοβάμαι να τα βάζω συνέχεια. Αχχχχ..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

@PanB εσύ είσαι έτοιμη; ☺️

Όχι καλέ τι έτοιμη; 😂 

Έβαλα τα ρούχα μέσα στη βαλίτσα κ μάζεψα τα χαρτιά. Το νεσεσέρ το πρωί 😜 θα μπω για μπάνιο και τα συναφή σε λίγο 💆🏼‍♀️ ο άντρας μου κάνει δουλειές 😂

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@Diana_caterina σιγά σιγά θα βρείτε τους ρυθμούς σας!!! 💕 

@lenaki92 μόλις γύρισα από καρδιοτοκογραφο,τπτ τα ίδια. Μικρές συσπάσεις και η μαία μου είπε ότι το μωρό δεν έχει μπει στη λεκάνη... Νιώθω την καισαρική να μου χτυπάει την πόρτα...

Για πρόκληση δεν σου είπε κάτι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tweema έχω κάποιες μέρες την μαμά μου που θ μαγειρέψει κ θ κάνει κάποιες δουλειές!!

Εντομεταξυ μου βγάζει γάλα νομίζω ότι όσο πίνει μ βγάζει! Έχω ανχοθει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Όχι καλέ τι έτοιμη; 😂 

Έβαλα τα ρούχα μέσα στη βαλίτσα κ μάζεψα τα χαρτιά. Το νεσεσέρ το πρωί 😜 θα μπω για μπάνιο και τα συναφή σε λίγο 💆🏼‍♀️ ο άντρας μου κάνει δουλειές 😂

Για πρόκληση δεν σου είπε κάτι; 

Εγω φαντάσου εκανα συνέχεια δουλειές για να αφησω καθαρα κλπ και τελικα με επιασε απροετοιμαστη η μικρη αλλα καταφερα κ μαζεψα σήμερα μόνο τα πιάτα ανεθεσα στον άντρα μου και το φαΐ αυτες τις μέρες στην πεθερά μου 😂 σου εύχομαι με το καλο κορίτσι μου! Τι ώρα θα μπεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Πετσέτα βάζω το βράδυ αλλά κ παλι γίνεται μουσκεμα, ειδικά από την μια πλευρα 🤣🤣🤣🤣 αυτό σκέφτομαι κ εγώ για τα επιθέματα, γι αυτό φοβάμαι να τα βάζω συνέχεια. Αχχχχ..... 

Βάζε έξω μόνο. Κ εγώ αν δεν είχα πάρει τα πλενομενα με πετσέτουλα θα ήμουν. 

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εμένα βρε κορίτσια που δεν τρέχουν τι σημαίνει?

Τίποτα.. Δεν χρειάζεται να τρέχει σε όλες. 

 

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

@Tweema έχω κάποιες μέρες την μαμά μου που θ μαγειρέψει κ θ κάνει κάποιες δουλειές!!

Εντομεταξυ μου βγάζει γάλα νομίζω ότι όσο πίνει μ βγάζει! Έχω ανχοθει!!

Εντάξει κάτι είναι κ αυτό.. Αν μπορεί να σε βοηθήσει καμια φορ; να το προσέχει για να κοιμηθείς κ μέσα στην ημέρα ή να κάνεις κάτι για σένα θα σου κάνει καλό στην ψυχολογία. 

Να προσπαθήσεις να τον θηλάζεις σε όρθια στάση. Βγάζει πολύ κάνει ρουκέτες; έχει κάποια άλλη ανησυχία; το έχεις συζητήσει με παιδίατρο; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Βάζε έξω μόνο. Κ εγώ αν δεν είχα πάρει τα πλενομενα με πετσέτουλα θα ήμουν. 

Τίποτα.. Δεν χρειάζεται να τρέχει σε όλες. 

 

Εντάξει κάτι είναι κ αυτό.. Αν μπορεί να σε βοηθήσει καμια φορ; να το προσέχει για να κοιμηθείς κ μέσα στην ημέρα ή να κάνεις κάτι για σένα θα σου κάνει καλό στην ψυχολογία. 

Να προσπαθήσεις να τον θηλάζεις σε όρθια στάση. Βγάζει πολύ κάνει ρουκέτες; έχει κάποια άλλη ανησυχία; το έχεις συζητήσει με παιδίατρο; 

 

Δεν κάθεται σε κανέναν κοιμάται μόνο στη αγκαλιά μ όταν τον αφήνω ξυπνάει στα 5 10 λεπτά. Της το είπα μ είπε ότι έχει ήπια παλινδρόμηση κ να είναι πιο ψηλά το κεφαλάκι του εκεί π κοιμάται! Έχει δύο μέρες π είναι πιο πολύ θ δω τα κιλά του κ αύριο θα μιλήσω πάλι μαζί της. Μ κάνει καλά την ώρα π τρώμε τον αλλάζω μετά το φαγητό π διάβασα ότι πρέπει να το αποφεύγεις και επίσης δεν μου ρευεται σπάνια !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω φαντάσου εκανα συνέχεια δουλειές για να αφησω καθαρα κλπ και τελικα με επιασε απροετοιμαστη η μικρη αλλα καταφερα κ μαζεψα σήμερα μόνο τα πιάτα ανεθεσα στον άντρα μου και το φαΐ αυτες τις μέρες στην πεθερά μου 😂 σου εύχομαι με το καλο κορίτσι μου! Τι ώρα θα μπεις; 

Ευχαριστώ πολύ 😁 5 η ώρα πρέπει να είμαι εκεί (το πρωί) 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Όχι καλέ τι έτοιμη; 😂 

Έβαλα τα ρούχα μέσα στη βαλίτσα κ μάζεψα τα χαρτιά. Το νεσεσέρ το πρωί 😜 θα μπω για μπάνιο και τα συναφή σε λίγο 💆🏼‍♀️ ο άντρας μου κάνει δουλειές 😂

Για πρόκληση δεν σου είπε κάτι; 

Ξεκάθαρα δεν έχουμε συζητήσει κάτι,ίσως γτ πιστεύαμε ότι δεν θα φτάσω την Πήτ 😂 για τον πλακούντα μου είπε ότι έχει αρχίσει κ γερνάει οπότε σίγουρα δεν θα περιμένουμε και πολύ μετά την Πήτ. Θα δούμε την Τρίτη! 

Πολύ σε χαίρομαι πάντως που είσαι έτσι κουλ! 😉 Κ εγώ χθες έβαλα τον άντρα μου κ έβαλε ηλεκτρική σκούπα 🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...