Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy to be είπε:

Εγώ αυτή τη βδομάδα πήγα αρκετές φορές περπάτημα...θα πάω και αργότερα μια μικρή βόλτα..σε συνδιασμό με παγωτό..νομίζω μου αξίζει..5/09 τελική μάλλον είχαμε..δεν έχουμε....με το καλό να αποδεχτούμε τα μωράκια μας....γιατί και αυτή η αναμονή ένα άγχος μου το δημιουργεί!!!!

Μόλις γύρισα από τη βόλτα,στην αρχή λίγο ζοριστηκα αλλά μετά μια χαρά. Θα αρχίσω κ εγώ λίγο περπάτημα κάθε μέρα κ ελπίζω κάτι να γίνει! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Εύχομαι να έχεις κάποια εξέλιξη, να παίρνουμε κ εμείς σιγά σιγά σειρά!!! Στείλε μετά να μας πεις τι σου είπε! 

Εγώ καλά, τα ίδια. Έχω περισσότερες συσπάσεις αλλά τπτ που να προμηνύει τοκετό! 😱 Σήμερα λέω να πάω κ εγώ για λίγο περπάτημα,έχει συννεφιά και είναι ωραία! 

Λοιπόν γυρίσαμε απο τον γιατρό. Δεν έχω διαστολή ούτε έχει εμπεδωθεί ο μπέμπης και μου λέει δεν το βλέπει μέχρι την πητ 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Λοιπόν γυρίσαμε απο τον γιατρό. Δεν έχω διαστολή ούτε έχει εμπεδωθεί ο μπέμπης και μου λέει δεν το βλέπει μέχρι την πητ 😕

Οταν μου ειπε ετσι γεννησα μετα απο 2 μερες οποτε εχε το νου σου εσυ 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Οταν μου ειπε ετσι γεννησα μετα απο 2 μερες οποτε εχε το νου σου εσυ 😝

Αααα τέλεια απτ στόμα σου και στου Θεού το αυτί 😜🤣🤗🤗🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια; @lenaki92 μην απογοητευεσαι κοντευεις! Ανα πασα στιγμή μπορεί να ερθει! Περπάτημα κορίτσια γιατι οι δουλειές του σπιτιού δεν κάνουν τίποτα! @Mommy to be με το καλο κορίτσι μου!! 

Εμεις εχουμε ξεκινήσει να κατεβάζουμε γαλα και πεθαινω στον πονο.. Ειμαι με ζεστες κ κρυες κομπρεσες... Εμαθα βέβαια πως θα την τσιγκλαω για να τρωει γιατι ετσι κ κοιμηθει δεν την σηκωνεις με τίποτα.. Εχασε 200 γραμμαρια σε 2 μερες.. Και μου ειπαν να την ξυπναω καθε 2ωρο για φαι... Ανυπομονώ να γυρισουμε σπιτι🤗  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Τι κάνετε κορίτσια; @lenaki92 μην απογοητευεσαι κοντευεις! Ανα πασα στιγμή μπορεί να ερθει! Περπάτημα κορίτσια γιατι οι δουλειές του σπιτιού δεν κάνουν τίποτα! @Mommy to be με το καλο κορίτσι μου!! 

Εμεις εχουμε ξεκινήσει να κατεβάζουμε γαλα και πεθαινω στον πονο.. Ειμαι με ζεστες κ κρυες κομπρεσες... Εμαθα βέβαια πως θα την τσιγκλαω για να τρωει γιατι ετσι κ κοιμηθει δεν την σηκωνεις με τίποτα.. Εχασε 200 γραμμαρια σε 2 μερες.. Και μου ειπαν να την ξυπναω καθε 2ωρο για φαι... Ανυπομονώ να γυρισουμε σπιτι🤗  

Πότε γυρνάτε σπίτι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Αύριο!! ☺️

Αχ τέλεια!!! 😍😍😍 Με το νοσοκομείο είσαι ευχαριστημένη; Όλα καλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Αχ τέλεια!!! 😍😍😍 Με το νοσοκομείο είσαι ευχαριστημένη; Όλα καλά;

Ναι ειναι τελειο.. Περα απο κάποια κρεβάτια που υπολειτουργουν εχει πολυ καλες μαιες και σε βοηθανε! Και το φαγητο ειναι πολυ καλο και καθαρα ειναι και περνανε και σε τσεκαρουν στην μητρα στο στήθος.. Βοηθανε και με το θηλασμό αρκετά 

Παντως αν τις θες πατας κουμπακι και τους καλεις 😂 τωρα βέβαια και απο κουβεντες που καναμε εδω γυρω στο χρηματικο κομμάτι κανουν αλλα αντι αλλον στην διπλανη πηραν προκαταβολή (ηρθε προγραμματισμενα) εμεις θα πληρωσουμε αυριο ολα, περα απο τα μοριακα που τα πληρωσαμε εκεινη την ώρα 200 € κ τα δυο και η απόδειξη γραφει (80€ +120€) μαλλον το δικο μου για να το βγάλουν γρήγορα; θα σας γελασω.. Και σήμερα δεν ξέρω απλα αργησαν πολυ να κανουν το ραπιντ σήμερα στον άντρα μου... Περιμενε να του παρουν δειγμα 20λεπτα.. Αλλα γενικα ειναι πολυ καλα αγχωνομουν για τις μαιες αλλα τελικα ολες ειναι καλες απλα καποιες θες δεν θες τις συμπαθεις παραπάνω ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε πως είστε? Σας διαβάζω αλλά να γράψω δεν προλαβαίνω....πήραμε voucher για παιδικό θα πάω την Δευτέρα να δω τον χώρο και ήδη έχει διαλέξει τσάντα κλπ οπότε θα πρέπει να πάμε να τα πάρουμε! Λίγο συγκινήθηκα που θα πάει παιδικό γιατί καταλαβαίνω ότι μεγαλώνει ήδη πέρασαν σχεδόν 3χρονια που είναι στην ζωή μας και ενώ η μικρή μεγαλώνει κ ενώ στην ζωή μας από θέμα στέγης βιοπορισμού εργασίας κ συναισθημάτων έχουν αλλάξει όλα ριζικά εγώ παρόλαυτα αισθάνομαι ίδια 3χρονια τώρα είναι απίστευτο! Είχα και στην κόρη μου δύσκολη εγκυμοσύνη και προσπαθώ να θυμηθώ καταστάσεις από πριν 3-3.5 χρόνια δεν μπορώ όμως να φέρω τις αναμνήσεις στην επιφάνεια και αν δεν είχα φοτο από κάθε στιγμή της εγκυμοσύνης μου δεν θα θυμόμουν πολλά από τότε φυσικά πλην την μέρα της γέννας που την θυμάμαι κ την ζω ακόμα σαν χθες ήμουν σχεδόν 21 όταν την γέννησα τα έκλεινα σε 3 μήνες άραγε όταν φτάσω 30-40 θα τα θυμάμαι?

Αχ κορίτσια μου γερά κ ευλογημένα να είναι όλα τα παιδιά του κόσμου ο Θεός να προσέχει λίγο παραπάνω τα παιδάκια στο Αφγανιστάν αυτόν τον καιρο🙏🙏🙏

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Καλημέρα κοριτσια! @Valxrisχαίρομαι που μας εγραψες..

Για της υπολοιπες προς ενημέρωσή σας σήμερα Σάββατο παίρνουμε εξιτήριο και λογω οτι το λογιστήριο είναι κλειστό θα αφησουμε μια προκαταβολή κατω στο ταμειο (εκει που θα πηγαινουν οι συζυγοι για να πληρωσουν το ραπιντ) και μια απο της επομενες εργασιμες θα ερθουμε για πληρη εξόφληση 

Εχω πλεον και γαλατακι και η μικρη πηρε 70 γρ ενω σε 2 μερες εχασε 200

Με τον ίκτερο δεν καταλαβαίνω.. Τσεκαρουν σε ολα τα μωρα απο οτι κατάλαβα αλλα οι αριθμοί που μου λενε δεν ξέρω ποσο καλα είναι.. Αρκουμαι στο οτι λενε οτι ειναι πολυ καλα, εχουμε 9.7 ίκτερο. 

@lenaki92εδω να ξέρεις εχουν κατι τεραστια κορμακια τα οποία επιπλέουν μεσα.. Πολυ σπαστικά είναι 😂 πάντως τα μανικια ειναι μακρια για να μην γρατζουνιεται αλλα οταν την φερμουν απο παιδιατρο εχει γρατζουνισμενη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

 Καλημέρα κοριτσια! @Valxrisχαίρομαι που μας εγραψες..

Για της υπολοιπες προς ενημέρωσή σας σήμερα Σάββατο παίρνουμε εξιτήριο και λογω οτι το λογιστήριο είναι κλειστό θα αφησουμε μια προκαταβολή κατω στο ταμειο (εκει που θα πηγαινουν οι συζυγοι για να πληρωσουν το ραπιντ) και μια απο της επομενες εργασιμες θα ερθουμε για πληρη εξόφληση 

Εχω πλεον και γαλατακι και η μικρη πηρε 70 γρ ενω σε 2 μερες εχασε 200

Με τον ίκτερο δεν καταλαβαίνω.. Τσεκαρουν σε ολα τα μωρα απο οτι κατάλαβα αλλα οι αριθμοί που μου λενε δεν ξέρω ποσο καλα είναι.. Αρκουμαι στο οτι λενε οτι ειναι πολυ καλα, εχουμε 9.7 ίκτερο. 

@lenaki92εδω να ξέρεις εχουν κατι τεραστια κορμακια τα οποία επιπλέουν μεσα.. Πολυ σπαστικά είναι 😂 πάντως τα μανικια ειναι μακρια για να μην γρατζουνιεται αλλα οταν την φερμουν απο παιδιατρο εχει γρατζουνισμενη

Με το καλό να πάτε σπιτάκι σας σήμερα να ηρεμήσετε και να βρείτε τους ρυθμούς σας! Ο ίκτερος πάει ανάλογα με ποια εβδομάδα γεννήθηκε για εμάς που έκανε 9.6 επειδή γεννήθηκε 37.4 μπηκε ένα βράδυ στο bilibed στην λάμπα που μπαίνει μέσα στο κουνακι ενώ το έχεις δίπλα σου! Για την εβδομάδα σας είναι μια χαρά η κόρη μου που γεννήθηκε 39+3 βγήκε με τιμή 12.4 και δεν χρειάστηκε λάμπα αλλά επανεξέταση κάθε μέρα μετά την έξοδο!!!! Μια χαρά που άρχισε να παίρνει βάρος από εδώ και πέρα μόνο θα παίρνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

 Καλημέρα κοριτσια! @Valxrisχαίρομαι που μας εγραψες..

Για της υπολοιπες προς ενημέρωσή σας σήμερα Σάββατο παίρνουμε εξιτήριο και λογω οτι το λογιστήριο είναι κλειστό θα αφησουμε μια προκαταβολή κατω στο ταμειο (εκει που θα πηγαινουν οι συζυγοι για να πληρωσουν το ραπιντ) και μια απο της επομενες εργασιμες θα ερθουμε για πληρη εξόφληση 

Εχω πλεον και γαλατακι και η μικρη πηρε 70 γρ ενω σε 2 μερες εχασε 200

Με τον ίκτερο δεν καταλαβαίνω.. Τσεκαρουν σε ολα τα μωρα απο οτι κατάλαβα αλλα οι αριθμοί που μου λενε δεν ξέρω ποσο καλα είναι.. Αρκουμαι στο οτι λενε οτι ειναι πολυ καλα, εχουμε 9.7 ίκτερο. 

@lenaki92εδω να ξέρεις εχουν κατι τεραστια κορμακια τα οποία επιπλέουν μεσα.. Πολυ σπαστικά είναι 😂 πάντως τα μανικια ειναι μακρια για να μην γρατζουνιεται αλλα οταν την φερμουν απο παιδιατρο εχει γρατζουνισμενη

🤣🤣👶 είναι μεγάλα ε? Δεν θα είναι μοντελακια δηλαδη? 🤣🤣

μα καλά πως τα καταφέρνουν τα άτιμα και γρατζουνιουνται..

Αχ ωραία που θηλάζει η μπεμπούλα σου. Δωσε δώσε αβέρτα τότε 😁

Με το καλό να πάτε σπίτι να μπείτε στο πρόγραμμά σας😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lenaki92 είπε:

🤣🤣👶 είναι μεγάλα ε? Δεν θα είναι μοντελακια δηλαδη? 🤣🤣

μα καλά πως τα καταφέρνουν τα άτιμα και γρατζουνιουνται..

Αχ ωραία που θηλάζει η μπεμπούλα σου. Δωσε δώσε αβέρτα τότε 😁

Με το καλό να πάτε σπίτι να μπείτε στο πρόγραμμά σας😊

Σαν σακι με πατάτες είναι τα καημενα ετσι😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Κορίτσια.... Ο φραγμενος πορος στο στήθος εμφανίζεται σαν φυσαλίδα-σπυρακι στη θηλη;

Ναι και από εκεί δεν βγαίνει γάλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Τι κάνετε κορίτσια; @lenaki92 μην απογοητευεσαι κοντευεις! Ανα πασα στιγμή μπορεί να ερθει! Περπάτημα κορίτσια γιατι οι δουλειές του σπιτιού δεν κάνουν τίποτα! @Mommy to be με το καλο κορίτσι μου!! 

Εμεις εχουμε ξεκινήσει να κατεβάζουμε γαλα και πεθαινω στον πονο.. Ειμαι με ζεστες κ κρυες κομπρεσες... Εμαθα βέβαια πως θα την τσιγκλαω για να τρωει γιατι ετσι κ κοιμηθει δεν την σηκωνεις με τίποτα.. Εχασε 200 γραμμαρια σε 2 μερες.. Και μου ειπαν να την ξυπναω καθε 2ωρο για φαι... Ανυπομονώ να γυρισουμε σπιτι🤗  

Θέλει πολλή υπομονή ναι,πρέπει να την ξυπνας ,να την πειράζεις,εμένα μου βγαίνει η πίστη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου ελπίζω να είστε όλες καλά, γερές κ δυνατές ..!!εγώ πέρασα μια περιργή φάση,baby blues πρέπει να λέγεται !!και ταμαζεψα άρον άρον κ πήγα στη μαμά μου γιατί στήριξη από την οικογένεια του άντρα μου ουδεμία,μην πω κ από τον ίδιο που ναι μεν δουλεύει πολλές ώρες αλλά δεν ξεβολευεται κιόλας!!οπότε μόλις πήρα το πρώτο αγχολυτικο από τον ψυχίατρο την άλλη μέρα με μάζεψε η μαμά μ κ τώρα προσπαθώ να ξεκουραστω κ να κοιμηθώ όσο είναι δυνατόν.προσοχη μεγαλη,όταν δείτε η σας πουν ότι κάτι δεν πάει καλά ζητήστε βοήθεια από ειδικό.καλη συνεχεια,μόλις μπορέσω θα σας ξαναγράψω.Δεν έχω διαβάσει τα μηνύματα,σε όσες δεν γεννησατε ακόμα ,με ένα πόνο εύχομαι και στις υπόλοιπες καλή δύναμη!!♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Κορίτσια.... Ο φραγμενος πορος στο στήθος εμφανίζεται σαν φυσαλίδα-σπυρακι στη θηλη;

Κ εγώ έχω ένα τέτοιο στη μία θήλη! Τι μπορούμε να κάνουμε

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κ εγώ έχω ένα τέτοιο στη μία θήλη! Τι μπορούμε να κάνουμε

 

Με μια αποστειρωμενη βελονιτσα το σκατε και πιέζεται να βγει το γάλα και από εκεί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκανα προεγχειριτικο και τεστ σήμερα, έτοιμη για τη Δευτέρα 😁👍

Τελικά στο ιασω το μοριακό ειναι 60ε και ο σύνοδος αν είναι πλήρως εμβολιασμενος κάνει ραπιντ την ημέρα της γεννας για όποια ενδιαφέρεται 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κ εγώ έχω ένα τέτοιο στη μία θήλη! Τι μπορούμε να κάνουμε

 

Εμένα μάλλον μου το έσκασε ο μπέμπης πριν λίγο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Έκανα προεγχειριτικο και τεστ σήμερα, έτοιμη για τη Δευτέρα 😁👍

Τελικά στο ιασω το μοριακό ειναι 60ε και ο σύνοδος αν είναι πλήρως εμβολιασμενος κάνει ραπιντ την ημέρα της γεννας για όποια ενδιαφέρεται 😊

Τέλεια!! Αντε με το καλό!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Έκανα προεγχειριτικο και τεστ σήμερα, έτοιμη για τη Δευτέρα 😁👍

Τελικά στο ιασω το μοριακό ειναι 60ε και ο σύνοδος αν είναι πλήρως εμβολιασμενος κάνει ραπιντ την ημέρα της γεννας για όποια ενδιαφέρεται 😊

Με το καλό!! 😁😁 Ωραια να είναι κανονισμένο και να ξέρεις ποτε θα γεννήσεις.

Κόστιζε μαλλον 60ευρω γιατί το έκανες σήμερα και δεν επείγει να βγει το αποτέλεσμα. Και στο λητώ το ίδιο είναι 60 ευρω έχει αλλά σου λεει θα βγει το αποτέλεσμα σε 7-8 ώρες. Αν πας ομως εκτάκτως σου κάνουν το γρήγορο που κοστίζει 100 ευρω και βγαίνει σε 1 ώρα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...